Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Phülöp válasza tuxracer (#2250) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, tudsz automatikus aláírást csinálni.
Messages - Options - Email Account Management - itt átdob a böngészőbe, és megnyitja a vodahu.blackberry.com-ot a beállításokhoz.
Ahogy látom, az aláírás csak egy soros lehet a vodánál...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2252) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nektek sem megy az appworld? Probalnek letolteni de kommunikacios hibat ir gepen is es a keszuleken is. :(

Let the Zone take me if I am.

(#2253) amperaki


amperaki
tag

Egy kis netezős kérdés

Belehet állítani úgy a telefont hogy ha nincs wifi csak akkor használja az előfizetett netet?

ill gmail kliens csak előfizetett bes bis nél lehet használni? van rá más megoldás esetleg?

amperaki

(#2254) lezerpiramis válasza amperaki (#2253) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem tudok róla, hogy lehetne, mivel a böngészőprofilt át kell állítani. Legfeljebb Opera Mini-vel próbálkozhatsz még, talán az tudja, de én nem használom, szóval nincs róla infóm. OS 6-os vagy 7-es telefont szerezz, ott nem kell/lehet állítgatni a böngészőprofilt: ha van Wi-Fi, akkor azt használod, ha nincs, akkor a mobilnetet.

Volt anno egy Gmail-kliens, az m.google.com/mail oldalról lehetett letölteni, de ez már nem supportált.

Szerintem kár BIS nélkül zsonglőrködni, rendeld meg, jobban jársz.

(#2255) amperaki válasza lezerpiramis (#2254) üzenetére


amperaki
tag

Net előfizetésem lesz a telóra, a BIS előnyeit nem használnám ki annyi többletért jelenleg

de ha rájövök valóban kell az nekem akkor nem habozok

amperaki

(#2256) lezerpiramis válasza amperaki (#2255) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A BIS ugyanolyan a BB-re, mint más telefonra a net, úgyhogy BIS-t rendelj szerintem.

A legjobb a BIS + mobilnet, mert akkor megy az usb-tethering és a YouTube (streaming) is.

(#2257) kutga válasza amperaki (#2255) üzenetére


kutga
nagyúr

BIS+mobilnet szerintem is megéri.

Gmail kliens sajnos már nem támogatott BB-re, helyette egy Logicmail nevű alkalmazást tölts le. Jó kis program, több fiókot kezel, mappákat is látja, és megy BIS nélkül.

Let the Zone take me if I am.

(#2258) lezerpiramis válasza kutga (#2257) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Igen, a BIS-sel egyébként annyi a gáz, hogy nem kezeli a mappákat (a BES viszont igen).

(#2259) kutga válasza lezerpiramis (#2258) üzenetére


kutga
nagyúr

Gmailnél mondjuk nem mappák hanem beállított szűrők, de mindegy is.

Kár hogy nem kezeli tényleg, de meg lehet oldani. Egyébként azt hol tudom beállítani hogy meddig tárolja a leveleket? Csak mert a telefon memóriája véges, mi van ha megtelik?

Let the Zone take me if I am.

(#2260) lezerpiramis válasza kutga (#2259) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nem tudom, hogy az almappákat látni-e egyáltalán, szerintem nem. Ha van egy olyan rule-od, hogy egy adott levél az almappába érkezik a Gmail-en, akkor azt látod a telón? A View Folders-nél látod a gmail-es almappáidat? Nálam nincsenek almappák, úgyhogy passz :)

Messages - Options - Message Display and Actions - Days To Keep Messages

Ha megtelik, akkor szerintem elkezd törölgetni régi leveleket.

(#2261) amperaki válasza lezerpiramis (#2260) üzenetére


amperaki
tag

köszi mindenkinek

a BIS-el nem vagyok még totál képbe...még :)

mi az ami nem megy nélküle? vagy miben van nagy előnye?

amperaki

(#2262) lezerpiramis válasza amperaki (#2261) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Gyakorlatilag az alkalmazások/funkciók 90%-a ezzel megy:
-Beépített levelezőkliens
-Gyári böngésző full netes eléréssel
-BB Messenger
-RIM Limited alkalmazások (eredeti Facebook-, Twitter-, Google Talk-, Windows Live Messenger-kliens)
-BB Maps
-BB Protect

Ha a BIS mellé van mobilnet is, akkor működik a video streaming (YouTube pl., mivel ezt nem a BB APN viszi), valamint lehet modemként használni az eszközt. Ehhez netes APN kell.

BIS nélkül ezek mennek:
-Gyári böngésző szolgáltató wappal/nettel (ez szolgáltatófüggő), illetve Wi-Fi-vel
-Harmadik féltől származó, netkapcsolatot igénylő alkalmazások (Google Maps, Google Sync, Opera Mini, LogicMail stb.). TCP/IP-beállítással (van egy ilyen menü a telefonban, oda kell beírni a szolgáltatói netes APN-t). A TCP/IP működése viszont erősen készüléktípus-, alkalmazás- és szolgáltatófüggő.
-BB App World-öt is be lehet röffenteni BIS nélkül, ha jól tudom, de még nem próbáltam.

(#2263) lezerpiramis válasza lezerpiramis (#2262) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ja, és néhány szoftververziónál/készüléktípusnál MMS-ed is csak akkor van, ha van BIS-ed, de ez is függ a szolgáltatótól.

(#2264) kutga válasza lezerpiramis (#2260) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak az Inbox és Spam mappákat látja, de gmailen belül nekem az Inbox is elég.

Ezt a beállítást megnézem. :R

Let the Zone take me if I am.

(#2265) lezerpiramis válasza kutga (#2264) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mondjuk nekem is, szóval nem óbégatok :)

(#2266) amperaki válasza lezerpiramis (#2262) üzenetére


amperaki
tag

köszi

a App World az megy Bis nélkül azt már használtam

amperaki

(#2267) amperaki


amperaki
tag

olyan prog létezik ami nem email kliens csak jelzi ha gmail-ra levél jött?

amperaki

(#2268) kutga válasza amperaki (#2267) üzenetére


kutga
nagyúr

Ilyet nem tudok. :(

Let the Zone take me if I am.

(#2269) dellfanboy


dellfanboy
őstag

hol lehet beállítani ,hogy a levélhez kapott csatolmány le tudjam tölteni.
kaptam egy 8 mb-os file-t és nem tudom letölteni mert azt írja ki hogy a mérete meghaladja a 3 mb-t...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2270) amperaki válasza kutga (#2268) üzenetére


amperaki
tag

köcce

amperaki

(#2271) dellfanboy


dellfanboy
őstag

viszont nem tudom ti hogy vagytok vele de megosztom a tapasztalataimat. Mióta kikapcsoltam a 3g-t drasztikusan nőtt az üzemidő 4-5 napig simán bírja a telom úgy hogy be van állítva az automatikus ki (2200) és bekapcsolás (0700)
Netezés se lassult be hogy nincs 3g mert a levelek ugyanúgy záprozonak a mobilneten csak ott szörfözök ahol van mobil kompatibilis oldal m.orig**, m.PH stb. youtube zene streamelésnél éreztem néha belassulást de nem számottevő.
gyári böngészőt hogy kellene frissítenem, hogy több lapot tudjak kezelni. mint asztali gép esetén chrome, ff több fül legyen megnyitva gyári szoftom van még
jah, boldom van kb fél éves

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2272) amperaki


amperaki
tag

egy frenetikus kérdésem támadt :)

bluetooth-on megoldható más készülékre átdobni vele a netet? BES BIS nélkül?

amperaki

(#2273) lezerpiramis válasza dellfanboy (#2269) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Minden bizonnyal emiatt:

"The 11 MB size limit includes overhead created by base64 encoding. After applying base64 encoding, the largest email message that can be sent using a BlackBerry Internet Service account is 8 MB. Multiple attachments are supported, however, individual attachments that exceed 8MB in size will be able to be viewed but unable to be downloaded to the BlackBerry Smartphone.

When an email message that is larger than 11 MB is sent to an email address that is associated with the BlackBerry Internet Service, the body of the email message will appear as:

Message truncated due to size.

The maximum total message size (original mail message and attachment) for the BlackBerry Internet Service is 11MB. For BlackBerry® smartphones running BlackBerry® 7, attachments up to 8MB in size may be downloaded, however the maximum attachment size may be decreased based on the size of the original mail message. For example, a 3MB email message and 9 MB attachment would exceed the 11MB limit and result in a message truncated due to size. For BlackBerry smartphones running BlackBerry® 6 or early, each attachments up to 3MB can be downloaded."

(#2274) lezerpiramis válasza amperaki (#2272) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A más készülék mit takarna? Szgépre talán, de telefonra nem hiszem. Más telók egyébként se tudnák kezelni a BIS által adott APN-t, tetheringnél mindenképpen a szolgáltatói netes APN által adott kapcsolatot osztod meg.

(#2275) lezerpiramis válasza dellfanboy (#2271) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Milyen Bold? Külön a browsert nem tudod frissíteni, az az OS-sel együtt frissül.

(#2276) amperaki válasza lezerpiramis (#2274) üzenetére


amperaki
tag

bocs az lemaradt, laptopra és-vagy androidos tablet-re

amperaki

(#2277) lezerpiramis válasza amperaki (#2276) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mac-hez van (nekem ez van, bár én usb-vel használom):
http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do?externalId=KB18127&sliceId=1&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

Szerintem PC-n is elég a sima dial-up, miután felismerte a telót.

(#2278) dellfanboy válasza lezerpiramis (#2275) üzenetére


dellfanboy
őstag

9780. os-t nem akarom frissíteni mert jelenleg tök jól működik minden és sokéves Win pályafutásom alatt rájöttem, hogy ami jol mukodik azt ne b*szogassam.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2279) lezerpiramis válasza dellfanboy (#2278) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát arra OS 6-on kívül sok más nem megy (=semmi más)... OS 7-től van igazán jó böngésző, a 9780-asommal anno sose böngésztem.

(#2280) fgth


fgth
tag

jelentos akkujavulas a BB9360 & 9790-re !
[link]

Waterloo ... BlackBerry base White Passport

(#2281) amperaki válasza dellfanboy (#2278) üzenetére


amperaki
tag

ebbe van a nagy igazság ;)

amperaki

(#2282) amperaki válasza lezerpiramis (#2279) üzenetére


amperaki
tag

a 9780 on sem volt rossz a böngésző szerintem, de minden nézőpont kérdése csak.

amperaki

(#2283) lezerpiramis válasza amperaki (#2282) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Igen, pl. a 4.6-os OS-hez képest kétségtelenül javult :D

(#2284) amperaki válasza lezerpiramis (#2277) üzenetére


amperaki
tag

usb-s megoldás is jó lehet, win7 és androidra esetleg?

amperaki

(#2285) lezerpiramis válasza amperaki (#2284) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Win7-re biztosan, BB Desktop Software-rel működik a cucc.

Androidnál passzolom, szerintem se USB-vel, se BT-on nem fog menni.

(#2286) amperaki válasza lezerpiramis (#2285) üzenetére


amperaki
tag

"Win7-re biztosan, BB Desktop Software-rel működik a cucc."

beállításokat tudsz hozzá mondani? :)

amperaki

(#2287) lezerpiramis válasza amperaki (#2286) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BB Desktop Software-t töltöttél le? Pontosan milyen beállításra gondolsz? A Desktop Software-ben vagy benne van a szolgáltatód netes profilja, vagy hozzáadod, beírod az APN-t stb.

(#2288) amperaki válasza lezerpiramis (#2287) üzenetére


amperaki
tag

Töltöttem le, nem vizslattam még át a dolgot most filóztam rajta otthon meglesem.

köszi

amperaki

(#2289) amperaki


amperaki
tag

az APN beállításk merre vannak?

amperaki

(#2290) lezerpiramis válasza amperaki (#2289) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Itt a beállítás: http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do;jsessionid=F58DCE3FECD442E3508C1EEA480C3EBC?externalId=KB24629&sliceId=1&cmd=displayKC&docType=kc&noCount=true&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

A szolgáltatói netes APN-t add meg.

(#2291) tuxracer válasza Phülöp (#2251) üzenetére


tuxracer
csendes tag

Köszi, sikerült, de enged többsorosat is :D ... szóval minden OK

(#2292) dellfanboy


dellfanboy
őstag

szerintetek mi lehet avval a baj, hogy nem mukodik a mass storage mód? próbáltam a memoriakartyat ki be venni, telot újraindít, akksi ki-be de hiába van bepipálva, ha összekötöm a géppel nem mukodik.a legnagyobb probléma, hogy 2 hete flottul ment es se a win-t se a telon nem frissitettem semmit se.,..

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#2293) Phülöp válasza tuxracer (#2291) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor főleg zsírság :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2294) amperaki


amperaki
tag

Azt honnan tudom hogy a wifit vagy a mobil netet használja a telefon?

amperaki

(#2295) Phülöp válasza amperaki (#2294) üzenetére


Phülöp
addikt

a sarokban a 4 kis bogyo (BB jel) a wifi mellett van
ha a +G felirat mellett, akkor azt hasznalja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2296) lezerpiramis válasza amperaki (#2294) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Mihez? Böngésző vagy valamilyen alkalmazás?

A kapott IP-cím alapján lehet tudni, illetve akkor is, ha ellátogatsz az ipchicken.com-ra, ahol a Name Address-ből rá lehet jönni.

(#2297) amperaki válasza kutga (#2252) üzenetére


amperaki
tag

Este telón ment nálam a gépen nem...

amperaki

(#2298) amperaki válasza lezerpiramis (#2296) üzenetére


amperaki
tag

Mondjuk böngésző és az appworld meg hát alkalmazás esetlegesen :)

amperaki

(#2299) lezerpiramis válasza amperaki (#2298) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A böngészőt az imént leírtak alapján. Az App World-öt nem tudom, mert én BIS/BES-sel használom, ott meg átmegy az egész Wi-Fi-re, ha az aktív.

(#2300) amperaki válasza lezerpiramis (#2299) üzenetére


amperaki
tag

köszönöm :R

amperaki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.