Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Duree


Duree
veterán

Most itt az alsókategóriában nyomulnak,de remélem azért a felsökategóriát nem fogják hanyagolni.

duree54

(#52) Voloka


Voloka
tag

Most szerintem jól gondolkodik a Microsoft ( valljuk be, sosem voltak rossz üzletemberek)!
Egyszerűen arról van szó, hogy elárasztják a piacot, olcsó "android ölő" készülékekkel. Ez kell, ahhoz, hogy amikor egy laikus le akarja tenni a nyomógombos telefont ez, jobb alternatíva mint az androidos ilyen árú kütyük! A családunkban többen vtemedtek rá, hogy eldobják a régi készüléket ( amin éppen csak meg tudtak írni egy SMS-t), s már viszonylag normálisan használják a WP -t! Egyszer kellett segíteni beállítani, a szükséges dolgokat, s megy minden mint a karikacsapás! Ők már biztos nem vesznek androidos telefont. Na erről szól a történet, szerintem!
Elfogult vagyok? Jelenleg egy Nokia Lumia 920-at, egy Sony Xperia M2-őt és egy Huawei P7-et nyúzok felváltva,hogy ne legyek elfogult, egyik javára sem, viszont ismerjem mindegyik rendszer előnyeit, hátrányait!
( Nyerő a WP ! ) :P

(#53) .Szaki. válasza gepardlacee (#48) üzenetére


.Szaki.
addikt

Őszintén szólva én nem látom azt a nagy fejlődést a Microsoft háza táján amit sokan mondanak, én inkább folyamatos vissza fejlődést tapasztalok. Szóval azért szerintem az egyszerűen nevetséges, hogy megnézem a videó teszteket, illetve olvasok is teszteket ezekről a telefonokról és képtelenek eljutni odáig, hogy legalább a bemutatóra olyan telefonokat tegyenek ki, aminek nem szar helyből a kijelzője. Ugye nem egy típusnál volt tapasztalható az, hogy középtájt nem érzékelt semmit a telefon. Ezeknek a filléres vackoknak meg semmi értelme, egyszerűen azért, mert régen ha valaki vett egy olcsó telefont (gombos időszakról beszélek), akkor tudta, hogy nem ez a világ legjobb telefonja, de viszont sok évig megbízhatóan tudja azt, hogy lehet vele telefonálni, SMS-t írni, és nem kell naponta tölteni. Azt pedig ne felejtsük el, hogy ezek az új mobilok, ezek okostelefonok, lényegében számítógépek. Az olcsó számítógép pedig sose jó, ezek nem fognak 3-4 évnél többet kihúzni és akor nagyon sokat mondtam, még a két év is egy álom a valóságban. Nekem 625-ös Lumiam van, 1 éves, egy élmény amit csinál, minden nap tud mutatni valami új hibát, nagyon kreatív "kis" mobil. Igaz, hogy nem 1GB RAM van benne, de azért olyat, hogy ha hívnak felvenném, vagy, hogy csörögjön, vagy csak fel szeretném oldani a kijelzőt akkor nem marad halott, azért talán illene tudni. Namost ha egy akkor 40.000forint feletti telefon ilyen egy évesen, akkor nem akarom megtudni, hogy egy 20.000-res 435 milyen lesz kb. fél év múlva, vagy egy W10-zel. Ha feature phone-ra van szükség, akkor egy S40-es Nokia (már alig kapható ilyen) mint például a 301, vagy 515, sokáig jó lehet, érdemesebb azon gondolkodni, mint egy ilyen telefonimotáción. Sajnos úgy látom, hogy ma vagy a gombos nagyon butatelefon, vagy a fullos hatszámjegyű árcédulával rendelkező telefonok nyújtanak alternatívát. Előbbi nem okos, kevesebb dolog tud elromlani, a zászlóshajók meg kapják a normális frissítéseket. Sokan nem fognak ezzel egyetérteni szerintem, de én ezt tapasztaltam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#54) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Variációk egy témára.
Nem látom ennek a kettönek értelmét, külön-külön. Szvsz elég lenne csak az 535 a 435 árán.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#55) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

OK, ez alá már tényleg ne menjenek. A fixfókuszt már alapból el kéne felejteni, itt sikerült még a felbontást is rég nem látottan alacsonyra tenni.
A kamerán kívül amúgy tényleg sokaknak megérheti (szvsz kijelző is jó ennyiért).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#56) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Beszarás jó hangvételű a cikk:) király volt olvasni így tovább ;)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#57) Freiherr


Freiherr
őstag

Amondó volnék,nem cserélném a 15k-s 520-am egyikre sem.A fél giga ramot leszámítva,ami azért elég korlátozó tényező,viszont kijelzőben sokkal szebb,ami számomra lényeges.
Meg 2MP-es kamera?Én kérek elnézést.

XXX

(#58) DaveJr válasza Plazmacucci (#46) üzenetére


DaveJr
őstag

Rózsaszín és tuti nem lopják el:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#59) orbano válasza Tomi_Ohl (#55) üzenetére


orbano
félisten

50" TVről néztem a képeket úgy 2m távolságról, és szerintem teljesen rendben van, ha csak meg kell örökíteni dolgokat, hogy látszódjanak, láványosabb képi hibák nélkül, ami azért alapvetően a funkciója egy ilyen kamerának. főleg ennyiért...

A vér nem válik VAZZE!™

(#60) zombinyul válasza loop80 (#21) üzenetére


zombinyul
addikt

Szerintem nem, mert a 640-be kisebb az erzekelo, es nem CZ.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#61) Tomi_Ohl válasza orbano (#59) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én meg 5 colról nézem úgy 30 centiről, és a 435-össel lőtt képek szerintem már szinten aluliak. Persze ha csak arra kell, hogy elhigyjék, hogy voltál valahol, láttál valamit, akkor ok, de ebből a családi fényképalumba nem sok kép való.
Persze mindez az én személyes véleményem. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#62) Luck Dragon

Szerintem aki ismerkedni szeretne a rendszerre akkor a 435 a legjobb alternatíva erre a megoldásra. :) És másod készüléknek is tökéletes.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63) Baridas


Baridas
csendes tag

Azért az érintésérzékeny gombokat csak hiányolom a 735-ről még megvilágítás nélkül is... :U

Vagy találunk utat, vagy csinálunk egyet. (Hannibal)

(#64) zombinyul válasza Baridas (#63) üzenetére


zombinyul
addikt

En nem. Sokkal okosabban van megoldva, mint Androidon. En megszerettem nagyon, számtalan előnye van az erintoshoz képest.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#65) no more


no more
addikt

Bog stílusát is cikkeit egyszerűen imádom! :DDD

(#64) zombinyul: LOL! :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#66) zombinyul válasza no more (#65) üzenetére


zombinyul
addikt

Mi LOL?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#67) Fiery válasza Freiherr (#57) üzenetére


Fiery
veterán

Gyakran a low-end androidos telefonokban (pl. Galaxy Young 2) is 2-3 MP-es kamera van, es me'g 480x800 felbontas sincs vagy 4 colos kijelzo :) SZVSZ az ilyen olcso okostelefonok alapvetoen azoknak keszulnek, akik azt sem tudjak (vagy nem akarjak tudni), hogy mennyi a 2 MP, vagy mi a kulonbseg a 2 es az 5 MP kozott. Ok gyakran csak azt latjak, hogy mekkora a kijelzo, es a kijelzon (azaz 4 colos kepatlon) hogyan mutat a foto. Ahhoz meg boven jo a 2 MP is. Nem egy olyan okostelefon felhasznalo van, aki soha a budos eletben nem nezi a fotokat mashol, mint a telefonjan.

(#68) cs1rk3


cs1rk3
tag

532-nél a specifikációnál 5 megapixeles a kamera nem 2 :)

(#69) Ice_Man22 válasza Fiery (#67) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nekem a 435 os boven megfelel, ha majd meghal a kicsike akkor veszek egy premium telot.Viszont megjelentek hirek a lumia 430 asrol

(#70) DS39


DS39
nagyúr

meg kell hogy mondjam, a kijelző nekem is kardinális kérdés a telefonoknál, de 30k-ért, az 532 teljesen jó vétel még így is. egyszerű, gyors, tudja amit kell egy átlagusernek. a 435-ösnek nem sok értelmét látom, elég lett volna csak az 532-est kiadniuk. (viszont ha már van, miért így lett számozva, jó kérdés :D)

[ Szerkesztve ]

(#71) razzorr válasza fornettisuti (#54) üzenetére


razzorr
őstag

Az értelme az,hogy jóskapista számára ez már két alternatíva,ami közül választhat. Ez a jó öreg trükk,hogy el kell árasztani a piacot és már csak a nagy számok törvénye alapján is jobb eséllyel választják az ő termékét. Szvsz ez egy jó stratégia,reméljük középtávon ez már nagyobb fejlődést hozhat.

A cikk hangvétele pedig frenetikus. Ezek kellenek és a legvackabb androidos "csodát" is elolvasom. :)

(#72) no more válasza zombinyul (#66) üzenetére


no more
addikt

sokkal okosabban van megoldva mint androidon <----- Ez LOL!

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#73) zombinyul válasza no more (#72) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem értem ezen mi LOL van. Beállítható a színe, hogy és mikor tűnjön el (vagy én tűntetem el, ha akarom), nincs ott ha kell ha nem, az eltűntetés módja is szabályozható... Semmi LOL nincs ezen. Páromnak P6 van, kollégáimnak Xperiák sora, meg G2-es LG, össze tudom a két rendszer különböző virtuális vezérlőgombjait hasonlítani. És bizony a Droidon ezer lépéssel el van maradva a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#74) orbano válasza razzorr (#71) üzenetére


orbano
félisten

jah, kivalo strategia, ha nem a legjobb. az apple folenye is ezt bizonyitja.... ja nem :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#75) TTommi


TTommi
aktív tag

Szerintem a Xiaomit akarják lesöpörni a pályáról! Tök jó telefonok, Glonassal operáló GPS (szoftverrel együtt), WiFi, Email kliens, kihangosítható, van Bluetooth, MikroSD bővíthetőség, gondolom HotSpot funkció is, van kamera, ami dokumentálásra elegendő, Office.. egyedül az a fránya LED hiányzik, amit zseblámpaként szoktam általában használni. Jó áron jó minőség, szerintem szuper:)

SXZ2 és SXZ5c

(#76) Воланд válasza TTommi (#75) üzenetére


Воланд
titán

a xiaomit? milyen palyarol? a xiaomi nem fogy kinan kivul, a lumiak meg nem fogynak kinan belul. es ezen ez a ket low-end keszulek sem fog valtoztatni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#77) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok. Nekem lumia 530-as van kb. 2 hónapja. Egyelőre nem szeretnék androidos telefont. Pedig 4 évig használtam belépő szintű androidos telefont.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#78) DWENNON válasza ddaydome (#77) üzenetére


DWENNON
tag

Milyen különbséget vettél észre a kettő között?

(#79) razzorr válasza orbano (#74) üzenetére


razzorr
őstag

Mert az epöllel akarja felvenni a versenyt az MS, ja nem :D

(#80) ddaydome válasza DWENNON (#78) üzenetére


ddaydome
senior tag

Van amiben jobb és van amiben rosszabb.Összességében jobb, mert sose lassul le, stabilnak mondható. Nem kell szórakozni a rossz hibaüzenetekkel (pl. nincs elég hely, pedig van). Az offline navi és térkép is meggyőző. Na meg meglepett az is hogy az ie valójában nem rosszabb, mint egy chrome.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#81) DWENNON válasza ddaydome (#80) üzenetére


DWENNON
tag

Ez elég jól hangzik. A rosszabb részt nem írtad le, de gondolom, hogy az alkalmazások hiánya? lehet az.

(#82) orbano válasza razzorr (#79) üzenetére


orbano
félisten

ja tenyleg a M$ ezentul viragokat arul majd es parizert. ja varj, nem... :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#83) orbano válasza DWENNON (#81) üzenetére


orbano
félisten

azt kell mondjam egyre kevésbé frusztráló a szoftveres kínálat, es fokozatosan javul. egy eve meg nem irtam volna meg ezt a posztot, de most már bátran merem ajánlani. mondjuk a ryanair mobile boarding pass-ja speciel hiányzik :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#84) ddaydome válasza DWENNON (#81) üzenetére


ddaydome
senior tag

Szerintem nem rossz az áruház. Nyilván nincs annyi, de annyi szutyok sincs:). Nekem bejön a wp. Rossz pl. ; nem lehet 1 percnél hosszabb csengőhangot beállítani, nincs flac támogatás, rendezetlen a beállítások menü. Ezek mellet apróságok csak. Sokkal több jót tudnék írni.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#85) razzorr válasza orbano (#82) üzenetére


razzorr
őstag

majd mikor a sarki fűszeresnél is ezzellehet fizetni :P

(#86) .DLL


.DLL
veterán

Kár a gyenge kijelzőért, egy IPS paneles, fényerősebb megoldásért fizetnék 35-öt is. Kamera nemnagyon szokott érdekelni, most is kemény 3 megapixel fölött uralkodom, viszont az 1 giga RAM szimpatikus a legalsó házban is. Minden egyéb rendben van ennyiért!

(P.H.)

(#87) loop80 válasza zombinyul (#60) üzenetére


loop80
csendes tag

Köszönöm a választ! Időközben én is utánaolvastam, sajnos igazad volt...

Most a 640-es és az 1020-as között vacillálok: utóbbit kb. annyiért meg lehet kapni használtan, mint amennyi a 640-es itteni (=UK) nyitóára lesz...

Hiába 2 éves telefon az 1020-as, a brutális kamerája nagyon csábító számomra, ui. rengeteget fotózom mobillal (is).

Az biztos, hogy a 630-asomat lecserélem, mert kiakaszt a sok újratöltés/random weboldalról kilépés... Anno az 520-asom sokkal megbízhatóbb volt!

(#88) Dzsekó válasza ddaydome (#84) üzenetére


Dzsekó
addikt

Be lehet állítani 1 percnél hosszabb csengőhangot. WMA-ba kell konvertálni itt és utána bármit megeszik. :)

(#89) helixP válasza ddaydome (#80) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyanaz az offlány navi már droidra is megvan :) Valamint aki chrome-ot használ alsókategóriás droidon, az meg is érdemli :)

(#90) hroberto válasza loop80 (#87) üzenetére


hroberto
veterán

Ha sokat fotózol mobillal inkább az 1020, de azért azt tudd, hogy annak viszont nem túl acélos az üzemideje.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#91) dlaj válasza schawo (#1) üzenetére


dlaj
őstag

+1

"szénné alázza" röhejes stílus, igénytelen fogalmazás.

(#92) vimes


vimes
senior tag

"A Lumia 532 pedig a számozás alapján lehetne valami köztes megoldás az 530 és az 535 között, de nagyon nem az, gyakorlatilag a 435-ös nagyobb kamerával megtolt variánsa, ezért is került ez a két termék egy tesztbe."

Szerintem meg a 435-ös és az 532-es közötti különbségek, pont be tudják pozícionálni az 530 és az 535 közé. Elég csak összevetni a luma 530-at és az 532-őt, már csak hardveres téren is. A CPU pontosan ugyanaz, de a ROM/RAM páros 4GB/512MB-ről 8GB/1GB-ra hízott, tehát egyértelműen történet hardveres előrelépés az 530-hoz képest (még ha pl. a kijelző és a kamera kb. uagyanaz), ezért nem is értem, hogy miért lenne a 532 az 530 alápozícionálva.

A Lumia 535 kijelző-érzékenység prroblémájára pedig adott ki a Microsoft javítást.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#93) jacis


jacis
nagyúr

Lehetne az összes Lumia telefont így tesztelni egy cikkben mivel szinte mind ugyanazt tudja max egy táblában a különbségeket kellene kímélni egymáshoz képest.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#94) hroberto válasza jacis (#93) üzenetére


hroberto
veterán

Ez azért erős túlzás. Ennyi erővel az összes telefonról elmondható ugyanez.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#95) orbano válasza hroberto (#94) üzenetére


orbano
félisten

neeeem, adroidnál azért komolyan ki kell tesztelni, hogy melyik gyártó milyen új haszontalan, átláthatatlan grafikai effekttel, vagy extra szolgáltatással teszi még akadozósabbá a felhasználói felületet :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#96) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Szerintem 2., vagy pót telefonnak mindkettő tökéletes lenne.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#97) ddaydome válasza helixP (#89) üzenetére


ddaydome
senior tag

Használtam én mindenféle böngészőt, de a crhome volt az, ami ugyanolyan lassú volt,mint a többi és alapból rajta volt. Amúgy meg hiába van androidon is pl. Here (wp-n here+ van), ha nem tudom telepíteni a "nincs elég tárhely miatt", ami persze nem valós hiba. Hiszem, hogy ilyen problémák kevésbbé vannak közép-felső szegmensbe, de most az alsóról van szó.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#98) Francia91


Francia91
veterán

Szerintem az 532-es eleg vallalhato kepeket keszit nappal. 30k-s kategoriaban jonak gpndolom, tekintve, hogy jopar 40-50k-s ennel szarabb kepeket keszit. De csak szerintem.
Termeszetesen fenyevekre van az 5 eves Nokia N8-asomtol :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#99) hue2000


hue2000
tag

Na nem is olyan rossz kis gépek ezek, árban mindkettő ott van ahol kell legyen, ennek megfelelően a hardver is olyan mint ami ehez az árréshez passzol, a szoftver is teljesen oké.

Az élet mindig drága

(#100) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ezek a telefonok fotózásra teljesen használhatatlanok, játékra nem jók (max pasziánsz), a kijelző gyenge, és a legegyszerűbb app elindulására is másodperceket kell várni. Póttelónak vagy a gyerek első mobiljának oké, de egyébként egy használt Lunia 525 is jobb választás.

Le kellene már szokni az "ennyiért jó ez" hozzáállásról.

Nem a lényeg a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.