Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Halkow.


Halkow.
senior tag

Belépő szintre elég... hosszabb távon egy 2x ennyibe kerülő lumia 735 jobb választás lehet

(#152) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Hát ez a cikk feldobda a napomat! :C

Üdv. Johnny

(#153) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Ennyi pénzért dualsimes okostelefon ami használható is.
Biztos fogják szeretni a népek! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#154) Pttypang válasza DS39 (#150) üzenetére


Pttypang
veterán

ROM? ajajajajajaj itt gondok vannak :N

Everybody lies.

(#155) Router válasza Pttypang (#154) üzenetére


Router
őstag

Azon elfér legalább 10 főzött verzió, new feature. ;]

www.reballing.hu/forum

(#156) Aslan válasza m1lan (#117) üzenetére


Aslan
aktív tag

Nyílván csak a saját tapasztalatomat tudom leírni: én Androidról váltottam (először egy Samsung Galaxy Ace majd egy ZTE Balde III készülékem volt) Lumia 625-re és ezzel WP-re. Nekem olyan szinten bejött, hogy sanszos, hogy égleg WP mellett maradok.

Különbözőek vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#157) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Szerintem a 532 teljesen vállalható, anyámnak simán jó lenne :) . Sok embernek nem kell ennél több, telefonál, sms-t ír, fényképez (5 Mpixel egy átlagos tv-n/monitoron visszanézve elég). Anyám jelenleg a régi 7.8-as LG Optimus 7-em használja, és magabiztosabban kezeli, mint az elötte lévő nyomógombos Nokiáját. Tapasztalataim szerint az idősebb korosztály kedveli a WP-t.

Laci

(#158) DS39 válasza Pttypang (#154) üzenetére


DS39
nagyúr

mert? így szokták írni (még ha klasszikus értelmében nem is helyes a belső flash memóriára ez a kifejezés) :)

de akkor leírom magyarul, az említett droidos telóban van vakura használható led, amit ennél a Lumiánál sokan hiányoltak, ellenben szűkös a belső tárhelye, a KitKat miatt meg SD-re sem pakolható sok app. a Lumiában van elég tárhely, de nincs vaku led, gyengébb a kijelző és kisebb az akku. szóval ilyen kategóriában mindenképp kompromisszumot kell kötni. akármelyik platformról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#159) DS39 válasza Pttypang (#154) üzenetére


DS39
nagyúr

nem akarnám tovább offolni a topikot, de az Edigitalnál is ezt a kifejezést használják. ;)

(#160) Pttypang válasza Router (#155) üzenetére


Pttypang
veterán

Read Only Memory nem igazan fog neked fozeleket fogadni :P

(#158) DS39
Ha mar eroltetni akarjuk, akkor az a led csak segedfeny ;]

(#159) DS39
Szóval ha edigitalnal kiirjak, hogy sajtbol van a hold, akkor azt te minden tovabbi nelkul elhiszed. :U

Nem feltetlenul a kompromisszumkotes a problema, csak nevetseges, hogy mindegyikbol hianyzik valami, vagy olyan dolgokat tartalmaz, amik nem kellenek.
A 735 eppen optimalis lenne, ha megkapta volna a kameragombot, a fizikai erinto gombsor mar nem feltetlenul fontos, de az is vicces, hogy also kategoriaban megvan. Nincs logika a modellek kozti kulonbsegekben. :(

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#161) justaview


justaview
őstag

Az MS a prémium telefon piacra dobását a Windows 10 megjelenésére időzíti.
Addig már nem várható semmi komoly.

Más: A kamera alacsony pixelszámától anno én is tartottam, amikor 735-re váltottam, ugyanis csak 6.7 Mpixeles. Ebben a mai pixel háborúban még én is megijedtem az alacsony értéktől, pedig tudom, hogy ez nem minden.

ITT van néhány kép. amit lőttem vele gyári beállításon, naplementekor, kézből, semmi trükközéssel. Nem hiszem, hogy szégyellni kellene.
Tehát önmagában ez alapján ítélni nincs értelme, főleg, hogy azért mégis csak telefonról beszélünk, nem egy DSLR kameráról.

Ok, a 2Mpixel már tényleg alacsony, de hát belépő telefon... :)

[ Szerkesztve ]

(#162) zombinyul válasza justaview (#161) üzenetére


zombinyul
addikt

Azert a 735-be eleg nagy erzekelo van, CZ optikaval. Csunya is volna, ha nem csinálja szep kepeket (azert én is meglepődtem, mennyivel szebb kepeket csinal, mint a 8 megapixeles L800, plane gyengébb fényviszonyok kozott. A napokba csinaltam késő este a Margit Hídról egy belvárosi kepet, leesett az allam mennyivel szebb kepet csinalt, mint párom P6-osa, vagy az unokahúgának a G2). Jok a Nokiak nagyon ha fotózásról van szo, na. De azert a 2 mpx tenyleg eleg vérszegény.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#163) DS39 válasza Pttypang (#160) üzenetére


DS39
nagyúr

nem ezt mondtam, ne köss bele ennyire, de elég sok helyen így van említve, akár helyes, akár nem. lényeg hogy tudjuk mire gondoltam.

lumia vonalon valóban így van, kissé logikátlan, glance screen pl az 532-ben van, nagyobbakban meg sok esetben kimaradt.

(#164) Pttypang válasza DS39 (#163) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar csak trollkodok, mert minden alkalommal, mikor ranezek a kepere ennek a telefonnak, eszembe jut, hogy a nyomorult 735-omrol lesporoltak a gombsort meg a 20 filleres kameragombot. :N
Agyfasz.. :DDD

Everybody lies.

(#165) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Sziasztok!

Ha esetleg van mar koztetek 532 tulaj, megmondana nekem, hogy napfenyben milyen a lathatosaga? Elromlott GPS helyett hasznalnek egyet, ha mar a Here Drive + frissitese orok elet, es annyiba kerul, mint egy full europas gps 1 ev frissitessel. :)
Nagyon koszonom!

(#166) zombinyul válasza Pttypang (#164) üzenetére


zombinyul
addikt

Ha megkapta volna, túlságosan a nyakára nott volna a 830-nak. Igy is jópár dologba jobb a 735, ugy mar tul keves lett volna a kulonbseg a 830 javára. Az also kategóriák meg a 735-830 eladasokba ugyse tudnak beleronditani, oda lehet ilyen "extrákat" tenni. Legalabbis mas racionális magyarázatot én se tudok. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#167) Gusztáv válasza Pttypang (#164) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem igazán értem, miért hiányzik annyira neked a kamera gomb. Én 830-on régen csak a program indítására használtam, most a Lumia Camera 5-el már van értelme, mert hosszan nyomva egyből videót csinál.

@zombinyul: azért elég sok mindenben jobb a 830, nem csak a kameragombban. Már ha megfogod a telefont, érezni a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#168) zombinyul válasza Gusztáv (#167) üzenetére


zombinyul
addikt

Fogtam. :) Sok dologba gyengébbnek / rosszabbnak ereztem, mint a 735-ot. Elsosorban kijelzoben (teny, kinek mi, de nekem amoled utan borzasztó vérszegény volt az az IPS panel), de vannak mas előnyei is a 735-nek. Attol eltekintve persze, nem vitatom, a 830 egy felsosebb telefon, ha mas nem hatlapi kameraban, meg anyagminosegbe (bar 800 ota imádom ezt a polikarbonatot), de az a felár durva tulzas, amit megalmodtak a 830-hoz, plane hogy az is snapi 400-zal van meghajtva.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#169) orbano válasza Gusztáv (#167) üzenetére


orbano
félisten

nem kell hozzá unlockolni a telefont, és elindítani ikonról. ezerszer kényelmesebb. főleg ha sos kell fotót készíteni, vagy macerás szituba nvagy (pl síelsz :D)

A vér nem válik VAZZE!™

(#170) Pttypang válasza Gusztáv (#167) üzenetére


Pttypang
veterán

Mert sokkal hasznalhatobba teszi az egeszet, nem is kell a kijelzot nezned, hogy fenykepezhess, egy kezzel is megy.
Na most ezt add elo kerlek dedikalt kameragomb nelkul, menet kozben egy biciklin, amikor az ut miatt fognod kell a kormanyt is egy kezzel. :N
Igen, ez minden gondom, hogy megoli az egy kezes fenykepezest.

A 830 amoled-el nekem megerte volna a felarat.
A virtualis gombsor meg leginkabb utban van altalaban, veletlenul ranyomok, vagy eppen a menusorra nyomok ra felette, remek cucc, csak eppen a hw-es erintogombsor ertelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#171) Gusztáv válasza Pttypang (#170) üzenetére


Gusztáv
addikt

Viszont úgy elveszted az érintéses fókusz minden előnyét (fehéregyensúlyt, expozíciót az adott pont alapján lövi be). Én a 830-nak nem érzem stabilnak, ha egy kézzel próbálok fotózni a kamera gombbal, biztos nem merném bringáról fél kézzel használni.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#172) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Nekem az 532 tetszik, lecserélném az 520-t rá. Bár nem narancsba, hardverileg is jó bár nem értem miért kell lealacsonyitani

Bodnár Dávid

(#173) #70516736


#70516736
törölt tag

az ébresztő hangerejét hol kell állítani?

a telefoné 10/10 van a média meg 30/30 de az ébresztő nagyon halk

(#174) Integrale válasza #70516736 (#173) üzenetére


Integrale
veterán

Sehol.

"Bad reklám is reklám too"

(#175) #70516736 válasza Integrale (#174) üzenetére


#70516736
törölt tag

Az jó :)
Gondolkoztam egy 640xl dual vásárlásán de akkor elmarad
Majd ha a win10 alatt esetleg normálisan lehet ilyen alap dolgot beállítani visszatérek rá

(#176) zombinyul válasza #70516736 (#175) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem is ertem hogy lehet az ébresztő halk. Nekem 800-on is, meg 735-on is erősödik a hangerő, es egy idő utan veszettül hangos.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#177) Pttypang válasza #70516736 (#175) üzenetére


Pttypang
veterán

Az ebreszto konkretan kurv@hangos.

(#174) Integrale
Nem is igazan van ertelme, mivel fokozatosan hangosodik.

Everybody lies.

(#178) Integrale válasza Pttypang (#177) üzenetére


Integrale
veterán

Tudom, arra kelek. Mondjuk 4 év után nem ér szart se, mert megtanultam alvás közben is elhallgattatni.

Egyébként sem látom az értelmét annak, hogy lehessen állítani az ébresztő hangerejét. Maximum akkor ha valami jelzés a szándék, nem pedig a felkeltés.

"Bad reklám is reklám too"

(#179) Pttypang válasza Integrale (#178) üzenetére


Pttypang
veterán

En 1-2 perccel az ebreszto elott mindig felkelek. Fuggetlenul attol, hogy mikorra allitottam be.
De ha szolt es nem voltam ott kinyomni, akkor szomszed szobaban is keltek ra ;]

Everybody lies.

(#180) #70516736 válasza Pttypang (#177) üzenetére


#70516736
törölt tag

a 435-nél nem igazán, direkt hagytam tovább csengeni de nem hangosodik

(#181) TestamentDNR válasza TestamentDNR (#165) üzenetére


TestamentDNR
aktív tag

Erre valaki? :)
Köszi!

(#182) Ice_Man22 válasza #70516736 (#180) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nalam hangosodik...

(#183) ptarkany


ptarkany
csendes tag

Sziasztok!

Egy hete nyüstölök egy 532-t. Az a helyzet, hogy a 435 az már nekem is nagyon kevésnek tűnt, főleg annak a tükrében, hogy 6eFt a különbség a 2 közt.
Én váltottam. Előtte 3 évig Galaxy Ace telefont használtam, viszonylagos elégedettséggel, soha nem matattam benne, nem frissítettem, úgy adtam el, ahogy vettem. A belső tárhely kezdett már a végefelé idegesíteni, hogy minduntalan megtelt, pedig nem sok app volt rajta, de mégis. Játszani sosem játszottam vele, a fényképeivel elégedett voltam, mobil létére hozta a tőle elvárhatót, ha meg jobb kellett, arra ott volt a fényképező. Karácsonykor sikerült érte értelmes pénzt kérni, és utána előjöttek az elvonási tünetek. Átköltöztem egy Asha208-ba, szabályosan szenvedtem, viszont egy kicsit másra vágytam, mint a tömegek, akinek volt Lumia-ja az dicsérte, akinek meg nem volt, az soha nem is vett volna. Én azt gondoltam, hogy van élet az android mellett is. Januárba felcsillant a remény, bejelentették a 435/532 párost. Ebből az előbbit már egy ideje lehetett kapni is, de az 532 valahogy nehezen akart megjönni.
Az első benyomások, jók. Főleg, hogy kinyílt újra a világ, régebben csak wifivel tudtam netezni, ahol volt, most viszont dual simes a Lumia beugrott a netes sim is a beszéd sim mellé (ez utóbbin tiltva van a net).
Amivel gyorsan szembesültem, hogy sokkal gyengébb a szoftverek felhozatala az áruházban, amiket androidnál megszoktam, azok vagy nincsenek, vagy valami csökevényes, ótvar verzió van fent. De nem gond, abból főzök ami van, sok mindenre, egyébként sincs szükségem. Az Office nekem gyors és használható. Vannak furcsa dolgok a működésben/beállításokban, amiket máshol találok, mint korábban, de nem feltétlen hiányzik. 3 napig kínlódtam az egyéni csengőhangokkal, de miután az mp3-at átkonvertáltam wma-ba, ez is megoldódott. Az ébresztés lehet halk volt nálam is. Egyszer kellett korán kelnem, 3:50-re állítottam a "vekkert" 3:51-kor nyomtam ki.
Hiányzik a vaku (led), és az AF, mert a QR kódokkal meggyűlik a baja, esetleg az NFC, de az elhanyagolható.

(#184) meszipeti


meszipeti
aktív tag

Én egy 530at cseréltem le 532re, hát van különbség a kettő között. Főleg a kijelzőben. Ez sem egy világbajnok, de az 530é szörnyű. Na meg itt van duplakopp meg glance. A gombok ezen nem világítanak?

[ Szerkesztve ]

"A játék az nem játék"

(#185) ptarkany válasza meszipeti (#184) üzenetére


ptarkany
csendes tag

Nem, pedig lehet jó lenne.

(#186) meszipeti válasza ptarkany (#185) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Ne legyünk telhetetlenek ennyi pénzért :)

"A játék az nem játék"

(#187) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Lehet átfutottam fölötte és bent van a tesztben és én nem vettem észre. Ezeknek a telefonoknak mind a kettő sim kártya foglalata tudja a 3g-t? Ezt azért kérdezem mert a régi alcatelemnek csak az egyik sim kártya foglalata tudott 3g-t a másik csak 2g-vel ment.

(#188) Ice_Man22 válasza ensolid (#187) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Mindketto 3g s, viszont us sim1 en 3g van,akkor a sim2 on 2 lesz es forditva

(#189) Soil Creep


Soil Creep
csendes tag

Idéznék a 2010-01-28-án tesztelt Nokia 7020 cikkéből:
Volt ugye a Nokiának olyan modellje (például a 8800), aminek a kijelzőjét megkopogtatva az óra jelent meg, nos itt is erről van szó. A csillagpor hatás (és ezen percekig fetrengve röhögtem) nem más, mint egy áttűnés-effekt, amiben kis négyzetek úsznak át a kijelzőn, nyomukban pedig feltűnik az óra. [...] Ez lenne a mindent vivő fícsör, amivel el lehet adni a készüléket? A Nokia szerint igen. Szerintem maximum a mókusoknak. Ez az effekt a priceless kategóriában komoly eséllyel pályázna a győzelemre.

A Lumia 435/532 cikkében viszont:
Viszont ezt a készüléket is fel lehet ébreszteni dupla koppintással, ami az utóbbi évek egyik leghasznosabb mindennapi funkciója, aki használt huzamosabban erre képes telefont, az utána minden mobilt automatikusan kocogtat.

Azért elég érdekes, hogy az akkor még lefitymált funkciót ma már szinte nélkülözhetetlenként írjátok le. Persze, ki lehet magyarázni, hogy az nem is ugyanaz, csicsás volt, egyébként is hulladék volt a telefon (amivel egyébként én sem nagyon tudnék vitatkozni), és az különben se érintős stb., de a lényege ugyanaz volt.

Én ezt leginkább következetlenségnek hívnám, mert az elfogultságra rögtön nekem ugranátok.

[ Szerkesztve ]

(#190) ensolid válasza Ice_Man22 (#188) üzenetére


ensolid
tag

Értem köszönöm a választ.

(#191) janeszgol válasza Soil Creep (#189) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nem zavar, hogy a két cikket két különböző ember írta? (Meg amit már említettél: más technológiájú telefonok, más környezet, más elvárások stb. Más világ na.) :)

(#192) orbano válasza Soil Creep (#189) üzenetére


orbano
félisten

az egyiknél az órát lehet megnézni, a másiknál pedig a feloldógomb megnyomását váltod ki, amivel egy sokkal informatívabb kijelzőhöz is jutsz (értesítések a lockscreenen az órán felül). nagyon nem ugyanaz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#193) meszipeti


meszipeti
aktív tag

Találkozott már valaki ilyennel?
https://onedrive.live.com/?cid=7E811FD7DDF3F22F&id=7e811fd7ddf3f22f%2176367&v=3
Szerintem kijelzőcsere lesz belőle, még két hetes sincs a telefon.

"A játék az nem játék"

(#194) Silenzio


Silenzio
addikt

"hogy megér-e 3-4 forint felárat a nagyobb felbontású kamera, a kicsit gyorsabb CPU és a Glance" 3-4 forintot bizonyosan. :) :R

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#195) MADcat válasza Pttypang (#179) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

hú de ismerős szitu... :C

ébresztő előtt felkelek, irány a WC, majd ébred a ház míg vissza nem érek... tud discózni :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#196) endib


endib
tag

532-t mikor rezgőre állítom, csak én hallom úgy, mintha hangot adna ki a hangszóró?

(#197) Ice_Man22 válasza endib (#196) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

:) A 435 osomnel is ugy hallatszik mintha adna ki valamit, de szerintem a rezgo motortol van.

(#198) helixP válasza endib (#196) üzenetére


helixP
nagyúr

Költségcsökkentő megoldásként szoktak olyat, hogy a hangszóró rezgeti a telefont. (Vodafone Smart mini)

(#199) ptarkany válasza helixP (#198) üzenetére


ptarkany
csendes tag

Hááát nem vagyok teljesen elégedett ezzel a fajta rezgéssel, mert volt már ahol nem csöröghetett, rezgőre tettem, aztán meg csak csodálkoztam pár óra múlva, hogy volt nem fogadott hívásom, egyszerűen nem éreztem.
Egyébként nem tudja valaki hogy lehet egyszerűbben némítani/rezgőre tenni? Nekem eddig még csak úgy sikerült, hogy feloldottam a képernyőt, majd addig nyomtam a hangerő le gombot, amíg 0 nem lett.
Samsung Androidnál 1-2 húzás, gombos Nokiánál # hosszan, valahogy az egyszerűbb volt. :F

(#200) Ice_Man22 válasza ptarkany (#199) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En megszontam nyomni valamelyik hangero gombot, a kepernyo felso reszeben megjelenik a hangero, azt le lehet huzni mint az ertesitesek menut, ha ez megvan egyszeru dolgod van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.