Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) tom570 válasza SATA_boy (#700) üzenetére


tom570
aktív tag

:C

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#702) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Érdekelne 435-ös telónak van nyakba akasztó befűzési lehetősége?

üdv
szabi

(#703) domos válasza -szabi- (#702) üzenetére


domos
senior tag

Nincs, de vékony fúróval, vagy akár felforrósított tűvel bárhova implementálható mivel a hátlap egy darab plasztik.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#704) -szabi- válasza domos (#703) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi az infót.

üdv

(#705) samu2062 válasza SATA_boy (#700) üzenetére


samu2062
aktív tag

Még egy fontos infó:A telepítéskor a 107-es build-et szedi le,azután külön kell frissíteni a legújabb 164-re.Szóval ott még nem vagyunk kész.Így már nem is másfél óra lesz,hanem kettő.😀

Írnál majd valami infót,ha megkérlek,hogy hogy működik nálad?

[ Szerkesztve ]

(#706) janosh_01


janosh_01
újonc

Sziasztok,

nálatok működik a CALL recorder?

Link:
https://www.youtube.com/watch?v=h1ZaM_H2_74

Nálam nem megy valami miatt.

Üdv Jani

(#707) samu2062 válasza janosh_01 (#706) üzenetére


samu2062
aktív tag

Call recorder?
Tudtommal semmi ilyesmi nincs wp-re.
Szóval akkor nem is működhet.
A videó meg nem elérhető,nem tudom mi ez.

(#708) janosh_01


janosh_01
újonc

Szia,

de elérhető a link. Most próbáltam, sima You Tube, rosszul másoltad be valószínűleg.

Amúgy, ha beírod a keresőbe, hogy Windows 10 mobile call recorder, akkor egyből kijön.

Csakis emiatt lenne jó a Win10 frissítés nekem,

Jani

[ Szerkesztve ]

(#709) LLacko77 válasza SATA_boy (#700) üzenetére


LLacko77
csendes tag

"Tipp: A névjegyeinkről és a naptári eseményeinkről nem kell külön mentést készítenünk. Ezeket a telefonunk automatikusan menti és folyamatosan szinkronizálja Microsoft-fiókunkkal."

No ez valahogy nálam nem működik. Lumia 435
Rettentő hosszú a folyamat. Én este 19:30-kor elkezdtem a letöltést, majd valamikor 21:20-kor befejezte. Utána 23:00-kor talált még egy frissítést és azt is lefuttatta. Éjfélre végeztem is. Az updater röhejes módon kiírja az elején hogy 5-10 percig is eltarthat a frissítés, de lehet, hogy több :D
Minden létező e-mail fiókomba bejelentkeztem, természetesen a microsoftos-ba is, de b..ik frissíteni és lehívni a telefonszámokat. Így most itt állok egy szép WP10-es telefonnal, amin nincsenek meg a névjegyek.
PC-n belépve látom a fiókomban az összes névjegyet, de valamiért nem töltődik át a telefonra.
Ezt már a telefon vásárlásakor sem értettem, hogy miért nem lehet a telefonra elmenteni a kontaktokat, miért kell ennyire "modern" világot élni, hogy minden a neten van. Erre most itt ez a szenvedés, hogy nem tudom visszacsalogatni a telefonra a számokat.
egyébként még a t-online-os email fókkal is hülyéskedik, mert képtelen elmenteni a jelszót. Állandóan kiírja, hogy a "fiók beavatkozást igényel" és mindig be kell írni a jelszót. A gmail-es fiók tökéletesen működik.
Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet?

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#710) scyllarus válasza LLacko77 (#709) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem tudom, nekem 532-őn a névjegyek és a T-s fiók is hibátlanul működik.
Más ötletem nincs, mint az univerzális HR :)
Utána ne állíts vissza semmilyen mentést, lakd be 0-ról a telót, mintha így vetted volna a boltban.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#711) LLacko77 válasza scyllarus (#710) üzenetére


LLacko77
csendes tag

A "telefon alaphelyzetbe állítására" gondolsz vagy valami más hard resetre?

Egyébként most egy kicsit kikerültem a microsoftot :) átmásoltam a google fiókba a telefonszámokat és erről frissítettem a telefont. Most már legalább megvannak a telefonszámok, de ettől még ez nem nevezhető tökéletes működésnek. A T fiókkal is kell kezdenem valamit, úgyhogy előbb-utóbb HR lesz belőle.

(#712) scyllarus válasza LLacko77 (#711) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, arra, ami a Rendszer-Névjegy úton érhető el.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#713) janosh_01


janosh_01
újonc

Kérem nézzétek már meg, hogy nálatok működik-e a CALL RECORDER Win10 alatt.

pl link:
https://www.youtube.com/watch?v=h1ZaM_H2_74

Köszi Jani

(#714) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv!Egy ismerősömnek Lumia 532 dual sim van, segitséget kér tőlem abban, hogy egy simmel hasznalja csak, és meg lehet-e oldani , hogy a képernyőn is ennek megfelelően jelenjen meg minden, tehát ne jelenjen meg mindkét kártyára a hivhatósag, uzenetek stb, ha beállítható írjátok meg hogyan kell ezeket beállitani rajta, ha kerhetem lépésről-lépésre. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#715) scyllarus válasza andrás47 (#714) üzenetére


scyllarus
veterán

Mit értesz az alatt, hogy a képernyőn ennek megfelelően jelenjen meg? A két vonatkozó csempét törölheted a főképernyőről minden további nélkül.
Minden más összefüggő beállítás meg leszürkítve vagy nem jelenik meg, ha egy simmel használja (én is úgy használom)

janosh_01: Nincs opció rá a beállításokban.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#716) andrás47 válasza scyllarus (#715) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm erre gondoltom, a csempéket akkor ki tudom venni, ilketve még hogy amit nem használok annak ne jelenjen meg a jele a térerő kijekzésnél egyáltalán, mert azt nem sikerült eltüntetni, de lehet akkor nem is lehet ? Köszönöm.

(#717) scyllarus válasza andrás47 (#716) üzenetére


scyllarus
veterán

Fent az állapotsorban? Sajnos onnan nem lehet eltüntetni az áthúzott sim jelet :(

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#718) andrás47 válasza scyllarus (#717) üzenetére


andrás47
senior tag

Igen arra gondoltam a nem használt sim jelre.

(#719) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok!Internet explorer közben állandóan kilép vagy mostanában még újra is indul a ds 435-ös telóm!Mitől lehet? Előre is köszi!

(#720) gabenn15


gabenn15
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri váltani Lumia 532-ről 550-re? Hardveresen mennyivel lenne jobb az 550? Mert az 532 egész jó és kiszolgál engem, csak már kicsit leharcolt és kisebb pótlással tudnék váltani 550-re. Az 550 25.000Ft lenne baráti szívesség által (új szolgáltatótól) és ha beadnám az 532-t, akkor nem olyan sokat kellene rápótolnom. A 640 is érdekelne, az 35.000Ft lenne barátom által, de erre már jobban kellene pótolnom.

(#721) gabor_01 válasza gabenn15 (#720) üzenetére


gabor_01
senior tag

A 10e különbséget bőven megéri a 640-es szerintem.

(#722) domos válasza gabenn15 (#720) üzenetére


domos
senior tag

Nehéz kérdés. A 640 alig erősebb mint az 550, viszont az 550-nek mindenféle szoftveres baja van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#723) domos


domos
senior tag

Közben nekem is lenne egy kérdésem: a duplakoppintásos nagyítást Edge-ben hogyan lehetne elővarázsolni?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#724) scyllarus válasza domos (#722) üzenetére


scyllarus
veterán

Processzorban alig erősebb, de GPU-ban jóval. Kérdés, mennyire lenne játékra használva. Bár, ha az 532 megfelelt, akkor gondolom, nem nagyon :) Az 550 tényleg jó TN panelt kapott, de a 640-ben az IPS azért csak IPS. És ott a kamera, ha számít (bár az 550 is meglepően szép képeket készít).
Méretben a 4" után meg tudja-e szokni az 5-öt, vagy jobba 4,7?
Van jó pár szempont, ezek tükrében kell dönteni.
Én a 640-et venném, de ebben szubjektív szempontok is játszanak (nekem szebb)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#725) LLacko77


LLacko77
csendes tag

Lumia 435 frissítés óta (Hétfő óta) kétszer is újraindult magától. Ilyet a régi rendszerrel soha nem csinált.
Csak jelzésként írom azoknak, akik még frissítés előtt állnak.

(#726) domos válasza LLacko77 (#725) üzenetére


domos
senior tag

HR megvolt? Nálam semmi ilyet nem produkál, pedig frissítettem amint lehetett.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#727) SATA_boy válasza LLacko77 (#709) üzenetére


SATA_boy
csendes tag

Igazad van, én nem álltam át azonnal a 164-es buildre, hagytam a telefonom a 107-esen egy kis ideig.

A 10.0.10586.164-es build-re történő frissítés lépései:

Kiindulási pont:
Operációs rendszer build száma:
10.0.10586.107

10.0.10586.164-re való frissítéskor a leírás töltőre csatlakoztatást javasol, de anélkül is indítható a frissítés.
19:34-kor indítottam el a frissítések letöltését, amik 19:39-re le is töltődtek.
Utána a frissítések telepítésének előkészítése történt, 19:39-től 19:56-ig.
Ezek után újraindítás, fogaskerekek pörgése, majd pedig az adatok áttelepítése (23 lépéses folyamat) következett, ami 20:21-re befejeződött.

Tehát a 10.0.10586.164-re való frissítés valóban közel egy óráig tartott.

Tapasztalatok: nálam a weboldalakon történő görgetés már-már túlzóan sokat gyorsult, óvatosabban kell görgetni, mert képes kis mozdulatokra fél oldalakat gördülni (nekem jobban tetszett a 8.1-es metódusa, egyenletesebb görgetési sebessége). Valamint mintha a telefon picit gyorsabban merülne.

Az Edge (böngésző), Groove (zenelejátszó) működik rendesen, különösebb probléma nem merült fel használat során (sajnálattal olvasom, hogy LLacko77 fórumtársnál eltűntek a névjegyek, igaz, ő 435-ös telefont frissített).

(#728) samu2062 válasza janosh_01 (#713) üzenetére


samu2062
aktív tag


Most már megtudtam nézni a videót.Nincs benne semmi olyasmi mint amit ott mutatnak.Ezen az oldalon kéne lennie alul,de nincs ott.

[ Szerkesztve ]

(#729) samu2062


samu2062
aktív tag

Na mivel a #699-es kérdésemre nem érkezett válasz,e nélkül is bátorkodtam haverom telóját frissíteni.
Eddig úgy néz ki minden klafa.A frissítés is probléma mentes volt és a kis 532 is jól üzemel a W10-el.Aki szeretne frissíteni szerintem nyugodtan tegye meg.

(#730) janosh_01


janosh_01
újonc

Köszönöm szépen, hogy megnézted!

Nekem pont ez hiányzik, sajnos, hogy nem tették bele a call recorder-t. Igazából nem értem, hogy egy új gyári Win10-es telón (pl.: 550, 650, 950) működik a funkció, de a frissített telókon ezek szerint nem (haverom 920-asán sem, meg most a tiéden sem).

Fura logika, de ez van.

(#731) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Nem tudjátok miért tűnt el 532-es készülék a nagyobb boltokból?
Csak kis shopokban kapható.

üdv
szabi

(#732) domos válasza -szabi- (#731) üzenetére


domos
senior tag

Lehet kifogytak belőle. 435 nem jó?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#733) -szabi- válasza domos (#732) üzenetére


-szabi-
őstag

Közel azonos áron vannak akkor inkább 532.
Mire rászántam magam csak kis boltok saját garis cuccai maradtak.

üdv
szabi

(#734) domos válasza -szabi- (#733) üzenetére


domos
senior tag

30 körül van 550, szerintem az MS lassan ki akarja vezetni a 8.1-es készülékeket.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#735) -szabi- válasza domos (#734) üzenetére


-szabi-
őstag

Néztem, de de nálam kis méret fontosabb.

(#736) doddencs


doddencs
senior tag

win10 az órát átállította automatikusan nektek?

(#737) domos válasza doddencs (#736) üzenetére


domos
senior tag

igen, telefonon és gépen is

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#738) Mill3r


Mill3r
tag

Sziasztok,
Küzdök már egy ideje a mobil adatforgalom beállításaival. Kaptam itt is tippeket.
Megint a segítségeteket kérem. Az adatforgalmi segéd opcióban a "megoszlás" nézetben, egyenként megtekinthető, hogy melyik program, mennyi adatforgalmat használt. Nálam a "rendszer" a felhasznált adatforgalom felét ette meg. Kicsit bosszantó, hogy próbálok spórolni a netezéssel, csak chat-re használom a mobilnetet... de hiába :(
Tudnátok segíteni, hogy mire használja a "rendszer" a mobil adatforgalmat?
Illetve, tiltható-e valahogy...pl csak wifi-n frissítsen a rendszer.
Köszi.

IDDQD IDKFA

(#739) samu2062 válasza janosh_01 (#730) üzenetére


samu2062
aktív tag

Utána néztem ennek a dolognak és valóban úgy van,ahogy írod.Csak a gyárilag w10-el kiadott mobilokba rakták bele ezt a funkciót,a 8.1-ről frissítettekbe nem került bele.Ezzel együtt tényleg érthetetlen lépés.

(#740) -szabi-


-szabi-
őstag

Megvettem az 532-es telót.
Érdekelne nektek mennyi ideig megy el egy akksi töltéssel, ha nincs különösebben nyüstölve?
2-3 napnál többet nem bír, míg másik windowsos teló (735) ugyanilyen használat mellett 5-6 napig is bírja.

üdv
szabi

(#741) endib válasza -szabi- (#740) üzenetére


endib
tag

Két nap normál használattal, de mióta Bp-n lakom, 1 nap :D

(#742) domos válasza -szabi- (#740) üzenetére


domos
senior tag

Nekem 435 van, az kb. két napot bír lightos használat mellett. Engem mondjuk nem zavar, úgyis töltöm minden este.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#743) -szabi-


-szabi-
őstag

Sziasztok

Meglepett mert 735-ös 5-6 napig elmegy az én light-os használatom mellett.
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint jól van így.
Egyébként aranyos kis teló, nem olyan bumszli, mint 735. :)

üdv
szabi

(#744) domos válasza -szabi- (#743) üzenetére


domos
senior tag

Nem olyan bumszli? Ez a telefon (532/435) a bumszli szó manifesztációja ezen a létsíkon :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#745) -szabi- válasza domos (#744) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem mindig is kis telefonjaim voltak.
Azok után 735 nagy bumszli.
Jó újra normálisabb (kisebb) telóval találkozni. :)

(#746) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

A VIP phone-tól rendeltem egy Lumia 435 DS készüléket, aminek gyanús, hogy nem én vagyok az első tulaja. Bekapcsolásnál nem konfiguráltatta a helyet/nyelvet, eleve francia nyelvű az egész, és a kezdőképernyőn is vannak hézagok, mintha vki már rakosgatta volna a csempéket. Valahol meg lehet nézni az aktiválás időpontját vagy hogy mennyit "futott" a készülék?
A másik kérdésem, hogy vigyem-e vissza szerintetek, vagy ettől még használható? Arra gondolok hogy pl. tudtommal a navi is csak abban a régióban, annak az országnak a térképeivel ingyenes, ahol aktiválták a készüléket.
Töltöttem le Mo. térképet meg elvileg navi hangot is, de az Istennek se akart megszólalni.
Anyámnak vettem, a telefonáláson és a HERE Drive-on kívül főleg Voip-ra (Skype, Viber) lenne használva. Ezt tekintetbe véve származhat valami hátránya abból, hogy ez egy Franciaországi piacra szánt teló?
Amúgy én androidos készüléket használok, a Win-t nem ismerem sajnos.
Előre is közi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#747) domos válasza zolee3000 (#746) üzenetére


domos
senior tag

Valahol meg lehet nézni az aktiválás időpontját vagy hogy mennyit "futott" a készülék? - Nem.

A másik kérdésem, hogy vigyem-e vissza szerintetek, vagy ettől még használható? - Használható, de ha annyit kértek el érte amennyiért újat is lehet kapni, akkor vidd vissza.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#748) scyllarus válasza zolee3000 (#746) üzenetére


scyllarus
veterán

Beállítások - Hálózat+ : Hívásszámláló:xxxx
Itt látszik az összes hívásidő, nyilván 0-nak kell lennie új telónál.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#749) zolee3000 válasza scyllarus (#748) üzenetére


zolee3000
tag

Köszi. Meg is nézném, csak most meg egy olyan problémám van, hogy amikor bekapcsolom a telefont vagy fél percig tölt, ami alatt bejön a Microsoft felirat, aztán meg a kék ablakos logó utána pedig a főképernyő teljesen fekete. Csak a felső sávban látszanak a sim, az akku ikonok és az óra. Többször újraindítottam, illetve az aksit is kivettem, majd visszatettem, de ez sem oldotta meg a problémát.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#750) zolee3000 válasza zolee3000 (#749) üzenetére


zolee3000
tag

Erre van valami ötletetek? Bekapcsolom a telefont, és a kezdőképernyőn nagy feketeség fogad. Csak a felső sávban láthatóak a sim, az akku és az óra fehér ikonjai, illetve ha az oldalsó gombokkal állítom a hangerőt, akkor annak a szintjét is kiírja a felső sorban. Ha hosszan lenyomom a vissza gombot, akkor is csak az egyszínű téma háttér fogad, semmi más. a lezárási képernyő rendben van, de milyet azt feloldom, feketeség. A fentről legördíthető menü (ahol a Wifi-t, Bt-t etc. tudnám beállítani) szintén nem működik.
Próbáltam Hard resetet, de nem csinálja meg. A bekapcsolás után hangerő lenyomva tartására bejön a felkiáltójel a képernyőn,. Ezután jönne a hangerő fel, hangerő le, power, hangerő le bill. kombináció, de mihelyt megnyomom a powert, a készülék rendesen kezdi a betöltést, mintha simán csak bekapcsoltam volna és betölti a fekete főképernyőt. Egyszerűen tanácstalan vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.