Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Kovesz82 válasza scyllarus (#800) üzenetére


Kovesz82
tag

Képeket sikerült lementenem, de a telefonkönyvet nem tudom, egyszerűen nem látja a program a telefont. mintha rá se lenne dugva.

(#802) Kovesz82 válasza scyllarus (#800) üzenetére


Kovesz82
tag

valószínűleg a telefon fájlátvitel módban van és nem tudom áttenni nokia suite módba, semmit nem ír ki a telefon... valami ötlet?

(#803) scyllarus válasza Kovesz82 (#802) üzenetére


scyllarus
veterán

Azért ez nem annyira Nokia :) Itt már nincs fájlátvitel/pc suite mód, működnie kellene.
Ha nem látja a program, akkor nem jó a driver. A WDRT-t feltetted? Az felrakja a drivert is automatikusan.
Milyen oprendszert használsz?
Még valami: nem tudom notiról vagy asztali gépről próbálod, asztalinál is a hátsó, közvetlen alaplapi USB csatiba dugd a kábelt. Az előlapi csatlakozókat minden telefonnál felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#804) gabor_01 válasza Kovesz82 (#799) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha minden kötél szakad, egy közvetett módszer:
1. szinkronizáld a névjegyeket egy gmail fiókkal.
2. Onnan ezzel szinkronizálod az Outlook-al.

(#805) scyllarus válasza gabor_01 (#804) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem tud szinkronizálni, nem használható a teló. Pont ez a gond :(

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#806) gabor_01 válasza scyllarus (#805) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez gáz :U
Én megpróbálkoznék egy hivatalos szervizzel (volt Nokia), hátha....

(#807) Kovesz82 válasza scyllarus (#803) üzenetére


Kovesz82
tag

A számítógép felismeri hogy ez egy Lumia 532 telepíti a drivert. A suite amint rá dugom a telefont. Azonnal látja hogy ott van valami Windows phone, de kéri hogy kapcsoljam át a menüben Nokia suite módba. Bármit csinálok, nem kapcsolódik. Telefon semmit nem ajánl fel hogy tudnék változtatni.
Azt nem tettem fel amit mondtál. Azt még megpróbálom.
Windows 10 és laptop, nem asztali gép

(#808) Kovesz82 válasza Kovesz82 (#807) üzenetére


Kovesz82
tag

Hiába telepítettem fel, a WDRT felismeri hogy egy lumia telefon, de milyen oprendszer van rajta, milyen verziójú azt nem, majd ő felajánl egyet, hogy azt telepíti... de mi alapján mondja meg, ha azt se tudja milyen telefon ez? A suite továbbra is azt kéri, hogy állítsam át a telefont suite módba. Valószínűleg odáig már nem jut el, hogy szinkronizálni tudjon. Magát a tartalmat látom raja (kép, zene, dokumentum stb.) de annál többet nem tudok vele mit kezdeni.

(#809) Kovesz82


Kovesz82
tag

Itt van a kép, eddig jut a Suite! Tovább gomb nem aktív. Eszközkezelőben fel van telepítve a telefon, azt a drivert tette fel amit a WDRT telepített. Innentől kezdve nagyon passz nekem.... valószínűleg a telefon oprendszere addig nem jut el, hogy tudjon kommunikálni a számítógéppel...
Ebbe gondolom nincs valami fastboot módszer igaz? Bár androidnál azzal csak particiókat tudod újra rakni... Nem tudom milyen rendszere van a windows mobilnak, hasonló mint az asztali windows?

(#810) scyllarus válasza Kovesz82 (#808) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha a WDRT tudja, mit rakjon rá, akkor felismerte. De a számokat nem tudod azzal lementeni. Ha megvagy nélkülük, akkor ráeresztheted, elszúrni nem fogja. De a HR gyorsabb, először azzal próbálnám. Tényleg, a soft resetet próbáltad? Azzal nem vesznek el az adataid.
Szerk. a képet nem raktad fel. Nem olyan, mint az asztali.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#811) Kovesz82 válasza scyllarus (#810) üzenetére


Kovesz82
tag

Igen, a kép lemaradt, pedig fel is töltöttem mégse tette oda. Soft reset lényegében nem a restart vagy az akku ki-be opció? De megpróbálhatom. Idő közben gondolkodtam. A sim lock valószínűleg azért van ott, mert a PIN kódot várja. Ha nincs benne sim kártya, akkor az az ikon van, amikor nincs sim kártya. Valószínűleg össze omlott a rendszer úgy, hogy a PC nem tud kommunikálni vele. Igazából ez egy kölcsön kapott telefon, hogy a csináljam meg ha tudom, mert szervíz nem fog sz**akodni vele, rányomja a hard resetet aztán csók
A lemaradt kép

(#812) Kovesz82 válasza scyllarus (#810) üzenetére


Kovesz82
tag

Ahogy sejtettem, soft reset se hozott semmi sikert. Jó, akkor marad a HR! vagy egyéb ötlet még?

(#813) scyllarus válasza Kovesz82 (#812) üzenetére


scyllarus
veterán

Más ötletem nekem sincs.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#814) Kovesz82 válasza scyllarus (#813) üzenetére


Kovesz82
tag

Oké, megvolt a HR. Újra működik, számok egy régi telefonról lettek újra felrakva. Köszönöm a segítséget
Ha újra össze omlik a rendszer, szervíz. Még 2-3 hétig van rajta garancia. Ha omlik, akkor valószínűleg hardver hiba lesz.

(#815) scyllarus válasza Kovesz82 (#814) üzenetére


scyllarus
veterán

Mindenképpen. Csak most mentsétek le a telefonkönyvet, sd-re, felhőbe, akárhová :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#816) endib


endib
tag

Sziasztok!

Jelenleg 10586.107 van a készülékemen - 532 DS - , de ma reggel kiírta hogy elérhető a 14367.
Ez nem csak valami preview verzió? Érdemes feltenni?
Az Insider programban anno a slow ring-et válaszottam, de ez valami preview build-nek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#817) scyllarus válasza endib (#816) üzenetére


scyllarus
veterán

Tegnap kijött a 14371 fast ringen, ezzel párhuzamosan a 14367 átkerült a slowra.
Egyáltalán nem preview, nincs is már olyan. Tegnapig nekem is az volt fent (fast ringen vagyok, 532 DS szintén). Különösebb bajom nem volt vele.
Ami nagy különbség, hogy ez már Redstone, nem TH2.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#818) endib válasza scyllarus (#817) üzenetére


endib
tag

Igy már világos.
Köszönöm :R

(#819) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Windows 10-n, mióta kijött valami új frissítés, bántóan hamar lemerül a telefon(igaz a csíkozódás az legalább eltűnt és meg is örültem..). Direkt kilövöm még a wifit is, hiszen ahol vagyok napközben gép előtt dolgozom. Ez mindenkinél így van és ne csodálkozzak? Most visszatettem a 8.1-t, de például a hang opció a beáálításokban nálam nincs meg és csak részletes visszaállítás történt meg, ezt se nagyon értem. Előre is köszi a válaszokat.

(#820) scyllarus válasza ROBREGGAE (#819) üzenetére


scyllarus
veterán

"hang opció a beáálításokban nálam nincs meg és csak részletes visszaállítás történt meg" - én meg ezt nem értem.
A 10 egyébként jobban meríti nálam is az akkut, buildenként változó mértékben, hol jobb, hol rosszabb.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#821) ROBREGGAE válasza scyllarus (#820) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Tehát, biztonsági mentésből akartam visszahozni, de csak 25%ig jutott és kiírt valamit, részeleges maradt.. A hang opcióra meg úgy emlékeztem, hogy külön van a beállításokban 8.1-nél, ahol pl. lehet a fejhallgató virtualizálást választani, meg mély, magas stb.-t. De lehet teljesen máshol van ez és én vagyok vak, hogy nem találom.

Nekem régebben azért bírt csupán zenehallgatással majdnem 2 napot. Ehhez képest nap végén este feltöltöttem a 10-nél, már másnap délutánra szinte lemerült, amit nem tartok normálisnak. Ja meg, ahogy néztem a 10-nél már nincs benne az, hogy mennyi idő telt el a legutóbbi töltés óta... Pl. legelőször is nagyon érdekelt volna hány órát bírt 10 alatt a teló...

(#822) scyllarus válasza ROBREGGAE (#821) üzenetére


scyllarus
veterán

Sosem szoktam biztonsági mentésből visszaállítani, elég sokszor marad bug. Legalább 5x mentem már vissza 8.1-re, majd ismét 10-re, mindig újra belakom a telót. Tovább tart, de megéri.
Használd az Akkumulátor appot, az mutat mindent. A 10 jobban meríti, ez biztos, a saját tapasztalatom is ez, sok builddel. (Még a hivatalos kiadás előtt is insidereztem, azóta is megszakításokkal)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#823) endib


endib
tag

Na feltettem a 14367-t, de fél nap után kellett egy hard reset.
Lassú volt, hiányoztak ikonok, random kikapcsolt.
Most jónak tűnik, de a korábbi 2 napos üzemidő, most csak 1 nap, remélem kezdenek ezzel is valamit, mert ez igy nagyon nem tetszik.
Viszont az új navi királyság :D

[ Szerkesztve ]

(#824) scyllarus válasza endib (#823) üzenetére


scyllarus
veterán

A kezdetektől fogva insiderezem, volt fent a kiadott 10 is, rengeteg insider verzió is. Az akkuidő mindegyiknél rosszabb volt, mint 8.1 alatt. Én nem reménykedem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#825) endib


endib
tag

Nekem jelenleg úgy tűnik, hogy mobilnetnél sokkal több adatforgalmat generál háttérben a 10-es.
Lehet valahol állítani hogy mi futhasson a háttérben, és mi nem, wifi illetve mobilnet kapcsolatnál?

[ Szerkesztve ]

(#826) scyllarus válasza endib (#825) üzenetére


scyllarus
veterán

Gépház-Akkumulátor-Akkumulátorhasználat alkalmazásonként: Itt annyit tudsz beállítani, egy appra bökve, hogy:
Mindig engedélyezve a háttérben/A Windows kezeli/Sosem engedélyezve a háttérben

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#827) gabenn15


gabenn15
csendes tag

Helló!

Tudja valaki, hogy a megújult térképek offline módban miért nem működik nekem? (Lumia 532) Mobilnet/wifi nélkül kb 2-3 km a tévedése, de internettel nem téved 10 métert sem. A here maps offline is tudta ezt, visszasírom már egy ideje, de most ért meg bennem a kérdés, hátha javítható ez a dolog.

(#828) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok. 435, 8.1, (zöld :D ) Beállítások, hang, fejlesztések, lefelé fordítás némításhoz. Na ez nálam be van kapcsolva mégis csörög, én csinálok valami rosszul vagy ez másnak sem működik? Köszönöm.

(#829) scyllarus válasza Chuck Norris (#828) üzenetére


scyllarus
veterán

Nálam működik. 532. 8.1, (fekete ;] )

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#830) Chuck Norris válasza scyllarus (#829) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm, akkor csak a színnel meg a típussal lehet a gond, próbáltam újraindítani de így sem javult meg :(

(#831) scyllarus válasza Chuck Norris (#830) üzenetére


scyllarus
veterán

Most olvastam el alaposabban: "nálam be van kapcsolva mégis csörög" - várj. Lefelé fordított állapotban is csörög, ha hívnak, vagy ha hívnak és csörög, nem némul el, ha lefelé fordítod? Mert szerintem az elsőt nem biztos, hogy tudnia kell. Én csak azt próbáltam ki, hogy ha hívnak, lefordításra elnémul.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#832) Chuck Norris válasza scyllarus (#831) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ja vagy úgy, amit írsz az tényleg működik, félreértelmeztem a fícsört, azt hittem lefordítom és le van némítva, nem kell a gombokat nyomkorásszam. Köszönöm, hogy elősegítettél a 8.1 felhasználói élményem javításában :D

(#833) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy miért nem fordul el oldalnézetbe a telefon, ha videót nézek vagy böngészek? :F
Kb 1 hónapja beállt...

(#834) scyllarus válasza -Ben- (#833) üzenetére


scyllarus
veterán

A beállításokban nem kapcsoltad ki véletlenül?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#835) -Ben- válasza scyllarus (#834) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem. Az rendben van

(#836) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Az értesítési sávnál lehet még több kapcsolót is berakni vagy csak a négyet, ami alapból van, lehet variálni?

(#837) St3ven válasza Chuck Norris (#836) üzenetére


St3ven
addikt

Csak négyet lehet variálni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#838) Chuck Norris válasza St3ven (#837) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm, így is néggyel több mint a semmi :D

(#839) lindermen


lindermen
aktív tag

A 435-re is kijött hivatalosan a win 10? Hogyan tudom frissíteni? A készüléken a szoftverfrissítés menüben hiába keresem, azt írja naprakész, pedig 8.1 van rajta. Köszönöm előre is!

(#840) domos válasza lindermen (#839) üzenetére


domos
senior tag

áruházban van hozzá app hivatalos app, csak simán nem megy. szerintem egyébként nem éri meg frissíteni, én visszaváltottam 8.1-re

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#841) lindermen válasza domos (#840) üzenetére


lindermen
aktív tag

Köszi! Mindenképpen megnézem, mert lett benne cserélve kijelző, és azóta nem mindig érzékel, és elvileg a frissítés megoldja..

(#842) domos válasza lindermen (#841) üzenetére


domos
senior tag

Hardveres problémát semmilyen frissítés nem old meg sajnos. De ne legyen igazam.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#843) lindermen válasza domos (#842) üzenetére


lindermen
aktív tag

Én is ettől félek. Azt nem értem, hogy van amikor érzékel, van amikor nem. Volt már ilyen tapasztalat kijelző csere után valakinek?

(#844) scyllarus válasza lindermen (#843) üzenetére


scyllarus
veterán

Tedd fel a Multi touch testet. Azzal gyönyörűen látszik, érzékel-e. Ha nem, akkor a szerviznek is be lehet mutatni rajta a hibát.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#845) -Ben-


-Ben-
veterán

Elfordulás problémára még mindig nincs tippje senkinek se? :F Hard reset volt már...

(#846) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok! Nalatok is elojott az a problema, hogy a lumia 435 ds dobja a telefonhivast, vagy nemtudok valaszolni hivasra, vagy nem hall a masik fel vagy akadozva hall?

(#847) scyllarus válasza Ice_Man22 (#846) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem ugyan 532 DS van, de a GSM modul ugyanaz. Nekem nincs ilyen gondom.
Több info kellene: milyen op. rendszer? Melyik szolgáltató? Hol vagy az országban?
(Pl. a Telekomnak legendásan sz.r a 3G hálózata a Dunántúlon)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#848) Ice_Man22 válasza scyllarus (#847) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szia! Romaniaban lakom es Digi meg Orange om van. Szoval melo kozbe kezdodott a dolog a Digi halozatan. Ki vettem a kartyat es hasznaltam csak az orange ot. Annal is elkezdett es nemcsak meloba hanem itthol is. Windows 10 Mobile Redstone van rajta, nem technical preview.

(#849) scyllarus válasza Ice_Man22 (#848) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát azokról a hálózatokról nem sokat tudok. A honlapjukon nézd meg esetleg, milyen a lefedettség a lakóhelyeden. Mivel a teló csak 3G-t tud max, ezért a 2G-3G lefedettség érdekes (kérdéses, hogy 3G-n egyáltalán szolgáltat-e az Orange hanghíváskor (nem jellemző, csak a "HD hang"-hoz használja a Telekom is)
A 2G lenne az érdekes igazán, nem vagy-e pont 2 adótorony között, ahol ide-oda ugrál közöttük az antennád, és ez okoz zavart.
Próbából érdemes lenne átállítanod 2G-re a max sebességet, úgy stabilabb-e esetleg.
RS van fent? Mármint RS1, az évfordulós frissítés? Nekem azzal nem volt ilyesmi gondom, amíg az volt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#850) Ice_Man22 válasza scyllarus (#849) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Igen az RS1 van fent. Az orange 3G is mukodik es nagyon jol. Soha nem volt vele ilyen gondom, viszont a Digi halozata hagy kivanni valot sot nagyon rossz. Azert probaltam, hogy csak az orange halozatat hasznalom. De nem... Esetleg megprobalom a 8.1 et hasznalni egy darabig, hogy lassam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.