Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetértek. Egyszer nagyon jól jött, hogy microSD-t tudtam a telefonomba tenni: búvárkodásnál merülőtárs GoPro-val videózott és elkértem tőle a termést. Természetesen kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy a bázisra még egy laptopot is vigyek, így a telómba tettük a microSD-t én meg átmásoltam a videókat, csókolom. Persze, majd kitalálnak okos adaptereket meg minden, csak ezeket az ember éppúgy nem hurcolja magával, mint a laptopot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Nyilván mindenki ki fogja most kaparni a szemem, de a csúcsmobilokba sohasem lehetett micro sd kártyát tenni. #sorrynotsorry

(#3) nemlehet válasza Krugszvele (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Galaxy S4-ig tuti bővíthető, de szerintem az S5-is. Az eléggé csúcsmobil neked? De pl az asus padfone és az xperia z is bővíthető volt. Azért 2 éve még inkább a bővíthetőség volt a jellemző kivéve az Apple-t.

Sajnos egyet kell értsek a cikkíróval. Elég aljas dolog főleg, hogy a 2x akkora tárhellyel rendelkező modell SOKKAL drágább. Ha mondjuk 10%-ról beszélnék hagyján, de jellemzően ennél jóval nagyobb az árkülönbség.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Blasius0704


Blasius0704
tag

A telefon alapból 16gb, a fotók az 52gb-os dropboxban, minden másra elég a hely...

(#5) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Aki eBay-ről rendel mSD kártyát, annak úgy is kell. Arra meg pláne nem tudok mit mondani, aki egy ócska hamisítványból leírja az egész mSD technológiát.

"a felhasználó pedig a telefont szidja, és eszébe sem jut, hogy kivegye a kártyát"

Hát ilyen gyökérrel sem találkoztam még :C

[a többit meg már leírták előttem]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#6) t72killer válasza vm93hun (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű, hogy semmi más oka nincs, minthogy ők akarnak még készülékenként átlag 10-20$-t beszedni. Ezt az Apple már jóideje csinálja (és a vásárlók elhiszik, hogy ez nekik jóóó), most követi a többi. Mind1, max nem lesz "csúcs" telefonom, amúgy se nagyon van már olyan egetrengetően fontos új fícsör, amit ne tudna a lassan 4éves SGS2-m.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) Klaus Duran válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

HTC M9, akár 2TB.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Egy 32 gigás SD kártya megvan 7k-ból. Eléggé sajnálnám, ha nem tudnék ilyen olcsón tárhelyet szerezni, amikor egy fHD videó gyakorlatilag telif*ssa adattal a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Memória miatti telefon árak egy mai csúcsmobil mondjuk a galaxy s6, mert nincs bővítésre lehetőség.

egy adott boltba nézem a media marktban.. nem az ár hanem az árak közti különbség a lényeg.

Galaxy S6 edge:

64GB: 309,999.-
128GB: 339,999.-

A samsung által gyártott saját kártyájuk ára 64GBosba (class10 EVO) mondjuk hogy elérjük ugyanaz a memória mennyiséget ugyanebben a boltban
16,899.-

Tehát ez esetben csak samsung termékekről beszélünk vagyis aki a nagyobb tárhelyel rendelkező telót választja 13,200ftal többet ad ki mintha bővíthető lenne a termék és ugyanezen gyártó msdjét vettük volna meg. ( és csak zárójelben jegyzem meg a 128GBos samsung EVO msd ugyanebben a boltban 25839)

és van olcsóbb bolt az MMnél tehát a különbség még sarkalatosabb is lehet ennél.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#10) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Jah és nekem egy note4em van 32gb belső memóval de mégis figyel benne egy 16os msd...

Joggal kérdezitek meg h miért kell a 32gb mellé kártya vagy ha sok memóra van szükségem miért csak 16gb?

Egy válaszom van erre:
1, Mindent a karira mentek amíg ráfér, olyan dolgokat tárolok rajta amiket nem tudok újra letölteni, tehát nem alkalmazásokat. Vagyis képeket videókat zenéket. Megunom a telót kivesz betesz ennyi. Meg spórolom magamnak a lementem a gépre.. majd elfelejtettem hogy hova akkor megkeresem jajj a felét véletlen letörölte a feleségem aztán akkor visszamásolom.. de hol a francba van az adatkábel.. stb

Szóval értitek.. ezeket a macerás folyamatokat megspórolom.

boccs szerk idő lejárt

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#11) Cucuska2 válasza TechRobot (#9) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mondjuk az S6 pont nem a legjobb példa, mert ott a belső memória 100+ MBps sebességet tud.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) kmisi99


kmisi99
addikt

Inkább az a béna aki ilyen 2 értékeléses eladótól vesz vagy épp nem teszteli a kártyát, én is futottam bele fake kártyába de teszteltem és visszajött a pénzem. Na meg ott van sinceritytrading ebayes berkekben ő a memóriák királya a legolcsóbban a leggyorsabban 100% os eredeti dolgokat ad.

(#13) szakatsa


szakatsa
csendes tag

Ugyanmár, tényleg ennyire szűk látókörötök van?

Milyen sebességű egy microSD kártya, amit átlaguser a boltban megvesz a beépített tárhelyhez képest?
Szerinted ez mit okoz a felhasználói élményen?

Szerinted mennyi idő megírni a szoftvert, ami kezeli a kártya kivevése okozta problémákat?
Pl. appok / zenék / felhasználói cuccok nem léte? (Tudod mennyi ideig tart újraindexelni?)

Több a probléma vele, mint amit hoz a gyártóknak...

(#14) Klaus Duran válasza szakatsa (#13) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Fölég ha a samsung gyártja a telefont. :U
;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) pprod94


pprod94
aktív tag

Én sosem szerettem semmit sem belső tárhelyre menteni. Mi van ha beomlik a telefon? SW cserénél is wipeolódik a belső sd(legalábbis amikkel eddig találkoztam). Micro sd pedig kivehető, meg baj esetén talán menthető is.

(#16) nemlehet válasza szakatsa (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

A modern csúcskészülékeknél mondjuk valóban gyorsabb a belső tárhely, de amúgy meg nincs jelentős különbség egy normális class10-es kártyához képest. Valamennyi biztos van, de nem sok.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ez! 32 vagy 64 giga belső memória nem elég bármire?

(#18) Drenadar


Drenadar
veterán

Szerintem is tök felesleges ez a SD kártyához való ragaszkodás... főleg mikor már a 64giga átlagosnak mondható belső memória... minek kell több? Akinek ez kevés, az bújjon el :)

Ez az elveszik az adat ha nem kártyán van is baromság, alapvető az IT területén, ha valami adat fontos, akkor legalább 2 helyen legyen meg, de inkább 3.

Lehet szidni a felhőt is, mondván az a megtestesült ördög és gonosz akinek kiadjuk az adatainkat, de biztonságos :) még sose tűnt el semmim, persze megértem, hogy a tiltott csonkolós gyerekporeszt nem akarod felhőn tárolni hisz úgy ciki ha kiderül az NSA azt is figyeli és kopogtatnak eccő...

Ha meg mindenképp kell a SD kártya "bővítés" lehetősége, akkor meg olyan telefont kell venni. (Vagy 5db-ot az pár évre elég lesz!)

(#19) TechRobot válasza nemlehet (#16) üzenetére


TechRobot
aktív tag

jo de ha van is különbség a sebességben az átlagfelhasználónak gyakorlatilag mindegy a mai sebsségek melett.

Dikk egy százas...

(#20) Hieronymus válasza Drenadar (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Némi pénzből saját felhőt is építhetsz. A WD kínál ilyen NAS tárolókat.
Akkor saját kézben lehet tartani az adatokat, SD kártya nélkül is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) TechRobot válasza Hieronymus (#20) üzenetére


TechRobot
aktív tag

a lényeg az egészben akkor is az h az online kapcsolat kell hozzá és akkor inkább hordok a telómba egy 16-128gb msd-t.. és passz

Dikk egy százas...

(#22) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

"Lehetne alternatív megoldás arra, hogy rossz minőségű kártya esetén figyelmeztessen a telefon erre minket."
lehetne, pl honor 6 plus a legutóbbi frissítéssel szólt hogy öcsém lassú a kártyád, ez veszélyezteti a rendszer stabilitását irgumburgum ejnyebejnye (persze rányomtam a leszarom gombra, nem tárolok rajta semmit, csak vésztartaléknak van arra az esetre ha például véletlenül rohadt sokat akarnék videózni mert orgiába keveredek a playboy villában és hugh hefner nem adná meg a wifi kódot hogy felhőbe mentsek. nem sok esély van rá, de előfordulhat. szerintem megadná a wifi kódot)
de egyébként nem teljesen hülyeség amit a cikk állít, alábecsülitek az emberek ostobaságának mértékét. a gyártók meg nem

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#23) helltp


helltp
aktív tag

Akkor a kedves Hugo Barrának valaki most ragassza be fixre a laptopjában a HDD-t és a RAM-okat, nehogy véletlen rossz minőségű hamisítványt találjon bele venni, és romoljon a felhasználói élménye vagy elvesszenek az adatai... Azért, se szoftveresen se hardveresen nem akkora művészet oda tenni egy mSD slotot, ez itt vegytiszta bullshit... Végül is valamivel magyarázni kell hogy miért jó neked az hogy 3x annyit akasztanak le az emberről ugyanannyi tárhelyért, és még cserébe egy csomó hasznos funkciótól is elesik (pl. nem tudja kivenni a kártyát, hogy az új rom semmiféleképpen se wipeolja ki).

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#24) Drenadar válasza TechRobot (#21) üzenetére


Drenadar
veterán

kinek mi a fontos...? elég durva már az ha valakinek több terrányi zenéje van amit mindig magánál akar tudni.
De gondolom SD kártyával azt is megoldanád, mert csak.

internet: attól hogy a felhő több száz giga/terra attól még nem kell korlátlan net. És a legtöbb okostelefonosnak van mobilinternete...

De én megértem, hogy van aki fél, hiszen az ipar úgy látszik a mi oldalunkon áll, hogy felesleges az SD kártya. Az üzleti döntések mögött általában eladási statisztikák és egyéb fontos tényezők állnak, hogy továbbra is még több pénz jöjjön be...

(#25) fene_vad válasza Drenadar (#24) üzenetére


fene_vad
senior tag

tera, nem terra... legalább itt ne írjuk már helytelenül.

(#26) TechRobot válasza Drenadar (#24) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Azért észre veszed magadon, hogy elbagatelizálod értelmetlenül nem?

Olyan magyarázatot adsz mint akik ezt a magyarázatot is adták a cikkben... fogfájás fejlevágással.

Dikk egy százas...

(#27) Drenadar válasza TechRobot (#26) üzenetére


Drenadar
veterán

lehet nem olvastam el a teljes cikket :)

ha egyszer nincs rá másik magyarázat?
így egyszerűbb (majdnem) mindenkinek.

lehet gáz vagyok de egy év alatt nem sikerült teletennem a telefonom memóriáját, pedig van rajta zene, film kép minden...

(#28) #56573440 válasza helltp (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nezd meg az almas laposokat... Uj air, de mar a mini is... Minden integralt... Nem kell sok ido amire legalabb a consumer noti szegmensbe bekuszik ez...

(#29) nemlehet válasza Drenadar (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Te tökre magadból indulsz ki és azt hiszed mindenki aki nem te vagy az hülye. Igen is tök reális igény az SD kártya, mert baromira nem a 64 gb az általános.

Pl. galaxy s6 független: 210k körül van a 32 gb-os, 275k körül van a 64-es. Ez majdnem 70k különbség, ezzel szemben egy 32 gb-os class 10-es kártya nincs 15k.

16 gb kevés, mert abból eleve max 14 ami elérhető számodra, ebből lejön 1-2 gb-nyi app, akkor maradt 12. Ha 1080p-ben fotózol akkor 1 kép az olyan 2-3 mega és nem egy embernél láttam 1000+ képet a telefonon. De nekem is van vagy 500 pedig nem fotózok sokat. Hasonlóan 1080p videó is zabálja a tárhelyet 4 perc az 170 mega. Ebből gyorsan összejön 5 gb ami még csak nem is olyan sok... Aztán a 16-ból maradt neked 7 gigád zenét meg minden egyebet tárolni ami nagyon nem sok. Nekem van 300 szám a telefonom ami egyáltalán nem sok és az több ennél a 7 gigánál mert szeretem a jó minőséget.

32 már elég lehet hosszabb távon is, akkor ha az ember nem játszik. Pl egy közepes telefonon is csont nélkül elfut egy GTA Vice City (legalábbis a Hongmimon simán) és az olyan 2,6 giga. 1-2 ilyet felpakolsz aztán byby tárhely.

A felhőt, meg köszi szépen feldughatják a seggükbe több okból is. Egyrészt jóval lassabb mint az SD, netkapcsolatot igényel, ami meríti a telefont és bizony még nyugaton sem általános a korlátlan kapcsolat. Igen is szeretem, ha nálam vannak a fájljaim és nem akarok olyan helyzetbe kerülni, hogy hopp itt nincs net akkor nem tudok megnézni valami fontosat.

Mondom ezt úgy, hogy aktívan használom a felhőt, a tanulós cuccaim GDrive-ra vannak felszinkronizálva így minden eszközömön elérem. Egyszer volt az, hogy vizsga előtt megnéztem volna valamit de mivel 300-an voltunk a wifin az borzasztó lassú volt, a pince miatt pedig csak edge volt az is szakadozva. Ezért nem tudtam megnézni amit akartam és itt jöttem rá, hogy a felhő az bizony nem helyettesíti az offline tárolást.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) Drenadar válasza nemlehet (#29) üzenetére


Drenadar
veterán

én eleve nem fizetnék a samsungnak annyi pénzt... nekem jó a kis kínai telefon is, és bőven nem volt 100 ezer sem, és abszolút meg vagyok vele elégedve...

Semmi sem pótolhatja az offline tárolást maximálisan, de ezt nem tudom átérezni mert ami fontos az a telefonon van, ami meg "kellhet" az felhőben vagy otthon gépen. Egyszerűen nem hiszem el, hogy napi szinten MINDIG kell több száz gigabyte-nyi adat/zene/doksi...

Ha én ilyen nyomorult helyzetben lennék akkor hordozható vinyót vinnék magammal és olyan telefont/tabletet választanék, ami tudja kezelni.

Én csak azt írom, hogy üzleti okai vannak annak hogy kiszorulnak a bővíthető telefonok... és ha nem nézzük az applet, akkor általában az üzleti döntések a piac igényein alapszanak.

Tanulság: körültekintően kell eljárni telefon vásárlásakor, és azt a modellt megvenni ami ténylegesen kiszolgálja az elképzeléseinket, és nem azt amit a marketing tol bele az agyunkba ezerrel, mint a Samsung túlárazott műanyag szappantartói...
(tuti lehet majd még olyan telefont kapni ami bővíthető, de nem ez lesz az általános...)

(#31) szakatsa válasza nemlehet (#16) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Egy Class4 microSD (menj be a boltba, és vedd le a legolcsóbb 8-16-32GB-os kártyát) max. 4MB/s-re képes. Tudom, hogy a csúcskártyák simán felveszik a versenyt, de gondolj átlaguserre: Vesz egy S7-et (direkt írtam ilyet), fogja, belepattintja a Class4-es microSD-t, majd panaszkodik, hogy az elkészített 32GB-nyi képre várni kell a galériában...

És itt tenném hozzá, hogy pl. a galéria tipikus példája annak, hogy belső területen cached a thumbnaileket, tudod, hogy a linkelt thumbnailt is törölni kell, tehát megvan a gyors galériás nézelődési lehetőség... microSD-nél rámásolok 30GB képet, bedugom, akkor vagy végigindexelem, ami idő -> usernek nem tetszik, vagy a galériába lépve építem a thumnaileket... ugyanez a szitu...

(#32) nemlehet válasza Drenadar (#30) üzenetére


nemlehet
őstag

De pont a jó kis kínai telefonok nem jönnek 64 gb tárhellyel. Nekem is kínai ha fizetnének se vennék samut, mert gyűlölöm utálom és okádéknak tartom a felületet és a designt.

Milyen több száz gb adatról beszélünk? Sehol sem mondtam ilyet. 8-16-32-64 vonalon maradva szigorúan mondtam, hogy tapasztalatom szerint 16 nem elég a 32 meg épphogy. A felár a 64-re meg egyszerűen nevetséges.

A Xiaomi hongmim is 4 gigás, van benne egy 64-es kártya és így nincs bajom a hellyel.

De amúgy te most komolyan úgy gondolod, hogy a hordozható vinyó jobb megoldás mint a microSD? Kissé cinikus ez a hozzáállás.

Én csak azt írom, hogy üzleti okai vannak annak hogy kiszorulnak a bővíthető telefonok... és ha nem nézzük az applet, akkor általában az üzleti döntések a piac igényein alapszanak.

Hát ez meg pont nem igaz az apple-re. Bevezet valamit, megmarketingeli, lefizet 1-2 blogot és elhiteti a felhasználókkal, hogy az nekik jó. Sokáig nem lehetett cserélni pl a billentyűzetet iPhone-on, mert hogy nem illik a designba meg biztonsági rés, meg a lányok haja is kihullik tőle. Majd amikor behozták az új rendszerrel ment a mellverés, hogy hú bazzeg ez tud ilyet. Az android mikor fogja tudni? 4 éve tudja....

(#31) szakatsa

Én ezt értem, és el is tudom fogadni, de tipikusan bullshit indok. Kád vízzel a gyereket is. Kicsit olyan, mint hogy lehet véletlen 98-as benzint tankolni a kocsiba amitől tönkremegy, tehát akkor ezentúl csak szakszervízben tankoltathatunk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#33) Drenadar válasza nemlehet (#32) üzenetére


Drenadar
veterán

Hordozható vinyó igaz, hogy nagyobb de valószínűleg olcsóbb is, és sokkal nagyobb a tárhelye.
Azért írtam a több száz gigát, mert akinek kevés a 64 giga és bővíteni akarja még, az valószínűleg nem 16-al fogja...

Az applet pont azért írtam, mert nem követik a piaci igényeket, csak elmondják hogy neked mi lesz a jó! Azt ha nagyon sokan sztrájkolnak, hőzöngenek hogy ugyan miért nem lehet egy telefonnal mms-t küldeni, vagy akármi akkor nagy duzzogással megoldják a következő csúcs készülékükben. Egyáltalán nem nézik hogy az embernek mi kell. Ők megmondják.

Tudtommal a saját telefonom, és mondjuk a one+one is elérhető 64 gigással...

A többi kínai telefont nem néztem.

"A felár a 64-re meg egyszerűen nevetséges."
-ez nem minden gyártóra igaz... a mi3 -nál pl elhanyagolható volt a különbség... (és itt Xiaomi árakat nézzünk és ne viszonteladóit...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.