Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) TheShow válasza Dany007 (#29) üzenetére

Ahogy már többen is írtuk, eddig sem fogadhatták volna el. Pont.
Ha meg úgy gondolják, hogy a büntetés ellenére is megéri, akkor úgyis fizethet majd vele az ember. "Jó" szokás szerint...

Ahogy ez az érvelés is relatív. Sok kis- és közepes vállalkozás törvényesen is működőképes lenne, csak akkor a cégtulajdonos kicsit kevesebbet tarthatna meg magának. (személyes ismeretségből is tudok ilyenről)
Másrészt meg folyamatos törvénysértésre alapozni egy vállalkozás működését, finoman szólva is meredek. Szerintem az ilyen módszerekkel életben tartott cégek az egyébként is életképes vállalkozások elől szívják el a levegőt. Én nem nagyon sajnálnám, ha végre eltűnnének az ilyenek.
Harmadrészt rengeteg cég csak papíron létezik, és csupán adóelkerülésre használják. Aminek persze megint mi isszuk meg a levét...

És igen, vannak azok a cégek, akiknek nem könnyítik meg a helyzetét a külső körülmények (adótörvények, munkaerőpiac, versenytársak stb.). És a törvénytelenül viselkedők miatt mindig ezek szívnak. :(

Az ilyen munkáltató elmehet melegebb éghajlatra. Simán mondhatta volna azt, hogy akkor innentől kezdve nem nettó 12.000 a meleg étkezési utalvány, hanem bruttó. Az alkalmazott még mindig kaphatott volna kb. 9.500 forintnyit egy hónapban.
Emiatt szerintem nem állam bácsit kell szidni, hanem a munkáltatót.
Sajnálom, hogy Te is ebben a cipőben jársz, olvastam feljebb. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.