Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 64b0r


64b0r
aktív tag

Jó kis kártya, egy darabig még nem kell váltanod róla. :C Kíváncsian várjuk a folytatást!
Egyetlen észrevétel: A Vsync dolog hogy is van? Ha ki van kapcsolva akkor 30-80 között mozog az fps, ha meg be van kapcsolva konstans 59-60? :F Ez hogy lehet?
A witcher íróját meg Ardrzej Sapowski-nak hívják, és lengyel.

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#2) iSonic


iSonic
addikt

Ezzel a kártyával még bőven fogod nyugodt szívvel futtatni a most kiadásban lévő játékokat ;)
GRAT az íráshoz :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3) pincehely


pincehely
addikt

Érdemes 4850-ről 4890-re váltani?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

helyesírásra figyelhetnél :(

4870-en gondolkoztam, egy használtat venni...Mafia 2-höz tuti lenne, ha igényli :) meg akkor végre végigjátszom a gta 4-et ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó ötlet a cikk, de talán érdemes lett volna 1 részben leírni az összes játékot. ;)
A DMC4 előre megjósolom, hogy ~200 FPS-el fog futni, mert nem lehet belőni 1680-ra.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#6) huskydog17


huskydog17
addikt

Hűh hatalmas respect és nagy köszönet ezért a tesztért! Ez a teszt számomra 1000-szer többet ér, mint bármely más nagy oldalak tesztje, mivel itt olyan játékok szerepelnek, amelyek érdekelnek is engem, de leginkább az tetszik, hogy részletezted, hogy VSynch-el milyen a játék és anélkül, ugyanis ez nagyon fontos, hiszen ha az ki van kapcsolva, akkor előfordulhatnak elég csúnya képtörések, amelyek nagyon tudják rontani a játékélményt. Vsynch mellett ha stabil 60 FPS-t ad, akkor az abszolút tökéletes játékélmény.

Nagyon várom a folytatást és remélem, hogy folytatod ezt az elemzést is a Vsynch-el! :C

64b0r: a Vsynch azt jelenti, hogy ha az be van kacsolva akkor a játék sebességét a monitor függőleges frekvenciájához igazítja, szinkronizálja. Ennek az előnye, hogy megszünteti a képtöréseket, ezáltal "folyamatosabb, folyékonyabb" lesz a játék, szebben fog menni. Hátránya, hogy ehhez kell stabil 60 FPS.
Ha a monitorod függőleges frekvenciája 60Hz, akkor 60 FPS-re korlátozza a játék sebességét, de ez bőven elegendő.
Én azonban úgy gondolom, hogy 30 FPS ugyan játszható, de korántsem olyan jó, mint a 60 FPS, érezhetően jóval lassabb a 30.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7) Kevinmaster válasza 64b0r (#1) üzenetére


Kevinmaster
tag

... Andrzej Sapkowski..... Hamár..... ;)

(#8) Jaffafa válasza huskydog17 (#6) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Ne menjünk ebbe bele, de ha a min FPS nem megy 25 alá, akkor te meg nem mondod, hogy 30 vagy 130 az FPS. Ettöl függetlenül nyilván a több a jobb.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#9) Kevinmaster válasza Jaffafa (#8) üzenetére


Kevinmaster
tag

Jó, igen, mindenki tudja, hogy a moziban is 25 FPS-sel látjuk a filmet, hiszen tudományosan be lészen bizonyítva, hogy afölött az emberi agy bla-bla.... De akkor is: én látom a különbséget 30 és 60 között. Tény, hogy 60 és 130 között már nem....

[ Szerkesztve ]

(#10) Mobi28 válasza pincehely (#3) üzenetére


Mobi28
tag

Igen, a 4850-est meg add el nekem. :DDD Viccet félretéve érezhetően erősebb a HD4890

(#11) pincehely válasza Mobi28 (#10) üzenetére


pincehely
addikt

Jó pénzért tiéd lehet! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#12) mindfreak


mindfreak
őstag

Nem olvastam el a cikket, csak a címet, de válaszolnék is rá: gyakorlatilag mindenre. Full HD-ban eddig mindent vitt nekem. Crysis 2ig nem is igen lesz semmi, ami megfogná.
Jó vétel volt annó, aki most tervez kártyát venni már újabbra ruházzon be.

(#13) luw2win válasza pincehely (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Én máig megvagyok tökéletesen a 4850-emmel. 1680-ba mindent elvisz, csak az elsimitással óvatosan kell bánni.
Engem még sokáig fog szolgálni az biztos

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#14) patakidr


patakidr
aktív tag

Szép és jó a teszt, csak egy picit érdekesre sikeredett a játékválasztás.
Rts-ekkel indul, aminek ugye nem eltúlzott a GPU igénye. Aztán kapunk egy - a cikk szerzője által is gyengusnak tartott - FPSt. Hol maradnak az erősebb és aktuális progik? Vagy esetleg a Crysis, COD4, Wolfenstein? Mert ezek bizony, ha nem is vészesen, de még az 5850-emet is meg tudják izzasztani. Nem gondolom, hogy ezekben ilyen jól szerepelne a kártya.
Ezt pusztán megjegyzésnek vegyétek, ne cinknek.

(#15) huskydog17 válasza Jaffafa (#8) üzenetére


huskydog17
addikt

Jó ne menjünk bele, de 30 és 60 FPS között igenis nagyon látni a különbséget ha be van kapcsolva a Vsynch! 60 felett viszont tényleg nem lehet látni :)
Ezért a legjobb az, ha a min. FPS 50-60 körül van, mert akkor nem lesz sose a játékban lassulás.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#16) D.Orion


D.Orion
veterán

Jó kis írás lett. Ha meg tudod oldani, akkor kérd kölcsön valakitől az új Alien vs. Predator-t. Szerintem nagyon sokan kíváncsiak lennének rá, hogy ezen a kártyán mire képes.

Grat! :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Májsztró válasza patakidr (#14) üzenetére


Májsztró
addikt

A Cod4-et még a 4850-es is kihajtja teljes grafikával minden szűrővel 1280-ban. :) A Cod4 nem a legjobb példa és a Wolfenstein sem.

[ Szerkesztve ]

(#18) patakidr válasza Májsztró (#17) üzenetére


patakidr
aktív tag

A Wolfenstein jobban megfogja a kártyát, mint a Crysis 1920x1080-on, full-full-ban.
Bizonyám:)

(#19) patakidr válasza D.Orion (#16) üzenetére


patakidr
aktív tag

Már megjelent ez a progi? A legújabb?

(#20) nuke7 válasza D1Rect (#5) üzenetére


nuke7
veterán

de be lehet :K csak le kell állítani a frissítést 59hz-re ;) szoval nem lesz 200körül az elég igényes játék lett.

https://youtube.com/user/nuke7

(#21) szombatitomi válasza Jaffafa (#8) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Tényleg ne menjünk bele. De elmondom neked, hogy a filmeken egy képkockára a mozgás elmosódása is rögzítve van, ezért nem ugyanolyan folyamatos lesz egy 25 FPS sebességű film, mint egy 25 FPS sebességű játék. Korántsem...

[ Szerkesztve ]

(#22) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Tuti jó kártya, a Sapphire-ban meg még mi sem csalódtunk :)
A RAM-jaid 800 Mhz-en miért vannak 2.1 volt-on? (csak azért, mert ennyit egy mezei Kingmax is tud 1.8-on cl5-ben)

(#23) Kevinmaster válasza szombatitomi (#21) üzenetére


Kevinmaster
tag

Azta! Eddig nem is tudtam, hogy ezért. Kösz! :R :)

[ Szerkesztve ]

(#24) nuke7 válasza zolikaDB (#22) üzenetére


nuke7
veterán

azért mert cl4-en vannak, sőt igazábol cl3-4-4-12-n általában, de a teszthez gyári spec-re állítottam vissza.
patakidr: hmm.. szerintem a bioshock2 elég aktuális, az avp-t majd megprobálom kölcsön kérni. egyébként a mass effect 2 is idén jött ki, a dragon age-nek meg szerintem elég nagy gépigénye van, a Risen-ről nem is beszélve... ezek is csak párhónapos játékok.
Crysis-szal direkt nem tesztelem, arra ott van az összes többi teszt a neten. a COD4 ugyanez.

https://youtube.com/user/nuke7

(#25) Májsztró válasza patakidr (#18) üzenetére


Májsztró
addikt

Akkor nálad valami nem megy rendesen :

(#26) patakidr válasza Májsztró (#25) üzenetére


patakidr
aktív tag

Hát nemtom.
Pedig a Crysis hasít, mint atom.
Akkor pedig nagy gond nem lehet.
Vagy?

(#27) Hunter2 válasza patakidr (#26) üzenetére


Hunter2
addikt

Proci limit ha tényleg csak 3GHz-en járatod az E8400-at, vagy lehet driver is.

(#28) D.Orion válasza patakidr (#19) üzenetére


D.Orion
veterán

Európában 1-2 nap múlva jelenik meg, de Angliából rendelve előbb is ideérhet.

(#29) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egy tesztben olvastam, hogy a Catalyst A.I.-t Standardon kell hagyni. A másik álláson csak rosszabb eredményeket lehet elérni.

(#30) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

A Cod4 és a Cod Modern Warfare 2 -ről nem kell beszélni 1920*1200-ban minden fullon és 75-85 fps :) Igaz kicsit tuningolt HD4870-en de az csak pozitív :) (800mhz GPU és 1000mhz RAM)
Viszont a Battlefield Bad Company 2 Fullon ( 1920*1200 ,minden hight , élsimítás nélkül) már megfogja a vga-t (még csak béta van tudom.. lehet hogy javítanak addig rajta.. de nekem már így is bugmentes a játék.. nem fagy nem akad fölösleegsen.. )
A Havas pályán nekem minimum 17, átlag 24 ,maximum 47 fps. Ami már sajnos kevés ehez a játék stílushoz. Viszont maga a játék.. leírhatatlanúl szép, átgondolt.. és valósághű.

Az Alien Vs Predator meg hely hiány miatt várat még magára :D De emlékszem az eredetire.. hajj de sokat játszottam vele :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#31) LackoMester


LackoMester
addikt

Nem 1 rossz kártya tény, leszámítva, h, pl. a gyári hűtő ( már 40% ) mint egy traktor, olyan hangos. ;) Még nekem is megvan ( most pihen ) a HD 4870-em, kérték adjam el, de tartaléknak kis kell lennie, tehát maradt.
A BC2-re nagy felbontáson,magas részletességnél már kevés ez a kártya, 40 FPS alatt számomra játszhatatlan. Talán a 5870-es már elég lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#32) Bluegene


Bluegene
addikt

nem rossz egy 20-24 ezres kártyától(ennyiért kapni használtan)

sőt egy 16-19 ezres 4850 vagy 4830 is megállja a helyét, amik nem sokkal kisebb tudásúak

fáj h jön a DX11, én csak amiatt fogom lecserélni a 4850-esem, de majd ha kijön a crysis2

mondjuk aki újat vesz annak én már az 5750 v. 5770-est ajánlanám, lehet drágábbak, de kevesebbet fogyasztanak és DX11-esek :)

persze a legjobb egyx 5850 de hát nem mindenki szán 70K-t ilyesmire

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#33) patakidr válasza Hunter2 (#27) üzenetére


patakidr
aktív tag

Hoppácska.
Miért? Hová kellene húznom és miért?

(#34) patakidr válasza Bluegene (#32) üzenetére


patakidr
aktív tag

Mondjuk én 56-ért vettem, de beismerem, hogy ez sem olcsó. Azonban én egy régi P4 3.2, X1950 Pro 512, IS7, 2 GB., IDE/SATA rendszert cseréltem le, s ha már lúd, akkor.
Bár gondolkoztam az 5870-en, de az már tényleg zúzós lett volna...

(#35) szombatitomi válasza patakidr (#34) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

5850 elég, E8400 mellé nem kell 70-es.

Használd a szerkesztés gombot!

(#36) Hobbbyt válasza LackoMester (#31) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Sajnos igen.. Én meg úgy vagyok ,hogy vagy fullon vagy sehogy :D Elvégre az új játékok leginkább a Grafika miatt újjak.. Szóval a lényegét butítanám le :S

Nekem még ez kavarja a levegőt a szobában :D És én inkább a hajszárítóhoz hasonlítnám a hangját.. De cserébe nem kell fütés a szobába ha használom.. Viszont ebből kiindulva egy HD5850 már simán elég lehet az élvezetes folyamatossághoz. Szerintem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#37) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó is HD 5870-es. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#38) Depression válasza Bluegene (#32) üzenetére


Depression
veterán

20k-ért hol kapni? Mert rohannék is egyért.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) Hobbbyt válasza szombatitomi (#35) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy izzasztó helyzetben mi a külömbség Játékok alatt egy E8200 (3.2ghz) és egy.. pl i7 között max grafikai beállításnál, egy HD5870-el. Én nemhiszem ,hogy egetrengető lenne a külömbség.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#40) LackoMester válasza Hobbbyt (#39) üzenetére


LackoMester
addikt

amint meglesz a Ci7 930-som majd megnézem( 1-2 hónap ) ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#41) Hobbbyt válasza LackoMester (#40) üzenetére


Hobbbyt
őstag

okéé :D
Én meg leszek az ellenpélda.
Csak még bekéne szerezni a VGA-t :S

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#42) szombatitomi válasza Hobbbyt (#39) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nem is konkrétan arra értettem, hanem hogy már az 5850 is egy nagyon jó kártya.

(#43) LackoMester válasza Hobbbyt (#41) üzenetére


LackoMester
addikt

Ja-ja :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#44) 64b0r válasza huskydog17 (#6) üzenetére


64b0r
aktív tag

Pont ezzel van gondom: a vsync a képtöréseket akadályozza meg. Azaz a gpu soronként rajzolja meg a képet a monitoron, fentről lefelé, aztán visszaugrik a képernyő tetejére, és elkezdi kirajzolni az új frame-et. Ha a frame buffer azalatt frissül, amíg a kép kirajzolása folyik, akkor lesz képtörés: a kép teteje a régi, az alja meg az új frame-ből származik. Ezért a vsync mindig akkor frissiti a frame buffert, amikor az új kép kezdődik, addig váratja a gpu-t.
Tehát, ha egy videokártya bizonyos pontokon csak 30 fps-sel tudja kiszámolni a jelenetet, azzal, hogy várakoztatjuk a framet, hogy gyorsul be a rendszer???

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#45) Hobbbyt válasza 64b0r (#44) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Mindent lehet késleltetni..ez leginkább úgyis a VGA-Monitor szinkronizációja.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) 64b0r válasza Hobbbyt (#45) üzenetére


64b0r
aktív tag

Asszem én vagyok a hülye...
Az nem lehet, hogy mindenki más az... ;] :P

Még egyszer utoljára: Azért esik le az fps, mert a hardver nem birja annál gyorsabban produkálni a frameket. Tehát ha a hardver 30 fps-t képes kiszuszakolni magából (egy zsúfolt, sokszereplős jelenetnél pl) akkor azzal nem gyorsulhat be a játék, hogy visszatartjuk a frame-eket. Ez ellentmondás, nem?
Vagy a videókártya a szinkronizáció során látja, hogy a monitor képes stabil 60 fps-re, és féltékeny lesz, és felhúzza magát (esetleg VMOD-dolja is)?

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#47) Hunter2 válasza patakidr (#33) üzenetére


Hunter2
addikt

4GHz vagy fölé ha megy annyit. Azért mert a te esetedben proci limit van ami azt jelenti hogy a lassú proci miatt lassabb az egész rendszer. Magyarán ha a procit feljebb tolod több FPS-t fogsz kapni a játékokban úgy hogy a vga-hoz hozzá sem nyúltál.

[ Szerkesztve ]

(#48) PH-User


PH-User
addikt

Gondolkodtam én is egy 4870 beszerzésén, de én már csak 1GB-osat vennék.
Most egy ideig viszont biztos nem tudom megoldani a vételt. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#49) norbx


norbx
aktív tag

pont annyira eleg hogy ma leszedtem az uj avpt es phenom 2 940 esn es ugyan ilyen kartyan(saphhire 4870) 1920x1080 ban 16x os elsimitas mellet vigan futott.

(#50) LLKobe


LLKobe
veterán

"Dx10 ide vagy oda, nem ez a legigényesebb játékok egyike szerintem, habár nagyon sokan rajonganak érte."

Ez azért van mert a grafika nem minden. Van aki a hangulatot és a történetet tartja előtérben, és ezek tekintetében a Bioshock 1-2 messze az átlag felett van.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.