Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) peetmaster


peetmaster
senior tag

Hasznos ki leírás. Gratula hozzá! :K Várjuk a folytatást.

(#52) D.Orion válasza norbx (#49) üzenetére


D.Orion
veterán

És honnan szedted le? Steamről?

:W

(#53) huskydog17 válasza 64b0r (#46) üzenetére


huskydog17
addikt

Valamit nem vagy rosszul tudsz.
A Vsynch nem gyorsít semmit, ellenkezőleg. Akkor érdemes illetve ajánlott használni ha a játék átlag sebessége stabilan 60 FPS felett, ugyanis ha nem bírja tartósan a 60-at a kártya, akkor a Vsynch lassít, illetve mindenképpen lassít, de ha a játék sebessége nem tartja stabilan a monitor függőleges frekvenciájának értékét, akkor nemhogy-csak előnye nem lesz, de még tovább lassítja egy csöppet, bár ekkor sem lesz képtörés.

Röviden és egyszerűen: a Vsynch-et akkor ajánlott használni illetve akkor van előnye ha a játék átlagsebessége stabilan 60 FPS felett (ha a minimum FPS is 60 körül van az már szinte tökéletes). Ha viszont ekkora sebességet nem bír a kártya, akkor nem ajánlott bekapcsolni, mivel még lassabb lesz mint anélkül.
Bekapcsolt Vsynch mellett nagyon lehet látni a különbséget 30 és 60 FPS között, de még anélkül is.

Szerintem egy csöppet túlbonyolítottad. Mit nem értesz ezen?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#54) vergilx válasza D.Orion (#52) üzenetére


vergilx
őstag

én egy ref 512 es 4870 et hajtok,még nem volt olyan game amivel játszottam,ami 1920*1080 ban ne ment volna perfektül, szűrőkkel.(mellette húzott E8200)-jó a gta4 kivételével :)

valószínűleg virágbolti warezió :)

[ Szerkesztve ]

(#55) norbx válasza D.Orion (#52) üzenetére


norbx
aktív tag

nem... torrent oldalrol a razor fele feltoltest. 15 gb a reloaded nem jo mert nem megy benne a mentes ha le akarod szedni

(#56) infectedmann válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


infectedmann
őstag

GTA4 -et még nekem sem sikerült végigtolni :D Mindig félbehagyom valamiért :D

[ Szerkesztve ]

(#57) nuke7 válasza Hobbbyt (#30) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen. De ebben a tesztben azt nézem, hogy full-HD alatt elég-e.
1680x1050-nél nagyobb felbontás mellett szerintem már nem az igazi egy ilyen kari.

https://youtube.com/user/nuke7

(#58) vergilx válasza norbx (#55) üzenetére


vergilx
őstag

hát ez a hsz nem kellett volna

(#59) aram01 válasza vergilx (#58) üzenetére


aram01
nagyúr

hát ő megmondja :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60) pincehely válasza nuke7 (#57) üzenetére


pincehely
addikt

Dehogynem elég. A mai napig mindent full hd-ban tolok, minden max beállítással egy 4850 karival.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#61) Trully


Trully
csendes tag

Gratu, jó írás. várom a folytatást

(#62) Tomate


Tomate
veterán

Nekem elég az 1 gigásom 1920x1080-ban még. Majd ha 5850 jó árba kerül <40-45k> akkor váltok.

(#63) Szabee87


Szabee87
tag

WoW :Y U.ilyen karim van csak 512 MB-os változatban egy Core2Quad Q8200 társaságában. 1920x1080 no comment... :R

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#64) norbx válasza vergilx (#58) üzenetére


norbx
aktív tag

miert mit irtam ami ellenkezik a szabalyokkal? en ugy gondolom semmi olyat

(#65) JColee


JColee
őstag

mikor jelent meg a bioshock 2?

(#66) szombatitomi válasza norbx (#64) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Fórumban tilos warezról beszélni!

Olvasd el a szabályzatot...

(#67) Tomate válasza JColee (#65) üzenetére


Tomate
veterán

1 hete kb.

(#68) pincehely válasza Szabee87 (#63) üzenetére


pincehely
addikt

Hát ha neked nem megy full hd-ban, akkor arról nem a vga tehet.
Mass effect2,Bioshock2,Dark Void, csak hogy a legújabbakat említsem probléma nélkűl mennek max beállításon 1080P-ben.

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#69) Szabee87 válasza pincehely (#68) üzenetére


Szabee87
tag

Pont ellenkezőleg.. Nagyon erős kártya, lenyűgöz a teljesítménye, full HD-ben minden gyönyörű. Ez az első komolyabb vga-m ill procim :K

"Egy újszülöttnek minden vicc új" :)

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#70) norbx válasza szombatitomi (#66) üzenetére


norbx
aktív tag

jo akkor legyszives mutasd meg hol irtam hogy honnan szedje le...

(#71) norbx válasza pincehely (#68) üzenetére


norbx
aktív tag

igyvan a mass effect 2 is vigan megy mindent fullra allitva 1080p-n.igaz fpseket nem szoktam nezni mert igazabol nem is erdekel csak ne szagasson es ennyi.

(#72) D1Rect válasza nuke7 (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Tényleg, kipróbáltam.
Btw, szép játék, viszont remekül optimalizált. A bench nálan a 4-ből 3-nál hozott 100 FPS körüli eredményt.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#73) Rhino666


Rhino666
őstag

Én nemrég váltottam HD4870 1GB-ról HD5770-re, de kb. ugyanott vagyok. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#74) vergilx válasza norbx (#70) üzenetére


vergilx
őstag

emlegetsz release csapatokat,stb....pont elég.
amugy irtad h torrenten,igaz nem konkrétan,h melyikről(de mindegyiken megtalálni,én persze nem tudom :D )

[ Szerkesztve ]

(#75) Bluegene válasza Depression (#38) üzenetére


Bluegene
addikt

jó a 20K túlzás volt legyen akkor 25 körül[link]

20K a 4850 átlagára

#34: mikor vetted 56ért?! :Y mert ha másfél éve azt mondom OK, de manapság még boltban is sokkal olsóbb

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#76) HANDO88


HANDO88
senior tag

Sziasztok.Először is gratulálok a teszthez :C Másodsorban a véleményem:szerintem a 4000-es széria tulajok/4850,4870,4890/ nyugodtan üldögélhetnek a monitor előtt még egy darabig.Aki most akar új kártyát venni az kacsingathat az 5000-es széria felé ha sok pénze van a kisebb pénzű emberkék pedig bátran beruházhatnak egy használt karira a fent említett három versenyző közül és biztos vagyok benne hogy nem fognak csalódni.Én a szériából először 4850-el toltam most pedig egy 4890-es tulaja vagyok és eszembe se jut lecserélni.Szerintem a tudásbeli különbség nem fedezi az árkülönbséget.Magam részéről kicsit úgy érzem hogy az AMD/ATI kezd az NVIDIA hibájába esni mikor ő volt az egyed uralkodó.Toljunk ki minél több kártyát ,minél drágábban de igazán áttörő teljesítmény növekedést nem takarnak ezek az új jövevények,tudnak DX 11-et, ez volt a fő irány a reklám terén.Ettől eltekintve a jó öreg 4890-est az 5870-es megveri tesztekben talán 15-20 fps-el.Ha ennyi hiányozna az élvezhető játékhoz akkor oké de ezeknél a kariknál a mostani játékokban a 80-120 fps dominál inkább.Jól bele gondolva kinek ér meg az a fölösleges 15-20 fps kb 40000ft-ot.Mert nagyjából ennyi az árkülönbség ma a piacon a két kari között.Ez az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#77) Bluegene válasza HANDO88 (#76) üzenetére


Bluegene
addikt

sztem 2010-ben bőven jó még a 48xx-as sorozat

de 2010 végén/2011 elején jön a crysis2 ill az I AM Alive[link]

amik DX11-esek lesznek, szal akkor már érdemes lesz egy 6850-est vagy 5850est beszereznni

egyébként tévedsz az 5870 sokkal erősebb a 4890-től[link]

a 4890 olyan gtx 285 szint, amire majdnem duplát ráver

egyébként tény h az 5870 brutális erejére 90-95%-ban nincs szükség, de a DX11-re se jelenleg, az avp2-be sincs értelme a dx11-nek alig észrevehető :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#78) mcsabee


mcsabee
senior tag

Nem kötözködés képpen, de ha már egy ilyen írásra vállalkozol, akkor illett volna általad kilopott képeket betenni a cikkbe, hogy mindenki lássa, hogy te mit is látsz pontosan.

(#77) Bluegene:

2011 év elején jön a Crysis 2 (január - március között) leghamarabb, de lehet késik... Akkor már senki sem várhat csodát egy 2 és háromnegyed éves videokártyától :) .

[ Szerkesztve ]

Stay a while and listen...

(#79) Gál István


Gál István
senior tag

Nekem is volt 4870-em, és még most is ár/érték bajnok.

(#80) Bluegene válasza mcsabee (#78) üzenetére


Bluegene
addikt

2 és háromnegyed éves videokártyától egyébként lehet hogy pont de!

a crysisról az az elterjedt h nagy a gépigénye, DE, a crysis 2 xboxra és ps3-ra is megjelenik tehát konzol átirat lesz

én a legoptimistább feltételezésem szerint erlmenősen fog futni, sőt hack-kel még a DX11 opciók is elővarázsolhatók lesznek(mint anno a DX10-es ultra high beállítás XP alatt)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#81) HANDO88 válasza Bluegene (#77) üzenetére


HANDO88
senior tag

A belinkelt teszten a 4870-el birkozik a 285-ös és szerintem a 4890-es izmosabb a 4870-esnél nem?Egyébbként láttam már azt a tesztet és úgy gondolom nem véletlenül hagyták ki onnan a 4890-es karit :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#82) nuke7 válasza mcsabee (#78) üzenetére


nuke7
veterán

van ami olyan :DDD (dolgozom rajta)

https://youtube.com/user/nuke7

(#83) geezer


geezer
aktív tag

Anno az én 4870-esem (1GB Sapphire) az itt felsorolt játékok közül,amiket én próbáltam (DA:O, Grid) azokat szépen vitte FullHD-n is, max, vagy majdnem max graf. beállítások mellett is. Tehát ha 1920x1080-ban ilyen jól teljesített, akkor az 1600-as felbontás az SZVSZ még hosszú ideig jó lesz neki. Mondjuk DX11-et nem tud, de gondolom ez nem lesz akkora gond...

(#84) Mobi28 válasza Bluegene (#77) üzenetére


Mobi28
tag

Nem gondoltam volna, hogy (pont a Crysis alatt) hajszálra ugyanúgy teljesít a HD4870/1G mint a GTX285/1G. :C

(#85) pincehely válasza Szabee87 (#69) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor elnézést, félre értelmeztem amit írtál, sorry. :W

http://kefetemap.deviantart.com/

(#86) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

köszönöm a tesztet :R
a Gianward 4850 GSem is kiszolgál a tesztelt felbontásban, nem h egy ilyen vga, és ami a legjobb h használtan (1-2év garival) 26-30K között dobálják:)

(#87) Koccy válasza huskydog17 (#6) üzenetére


Koccy
csendes tag

64b0r Azon volt fennakadva, hogy az fps ingadozva le tud esni néha 30-ra, akkor a vsynch hogy tudja felhozni stabil 60-ra.

(#88) Koccy


Koccy
csendes tag

De kibaszott nagy balfasz vagyok, nem láttam hogy nem csak 6 hozzászólás van. Látszik hogy nagyon ritkán írogatok itt. :W

(#89) Hobbbyt válasza 64b0r (#46) üzenetére


Hobbbyt
őstag

:D
Hát ez világos.. Nemigazából érettem ,hogy mit kérdezel.. ezért válaszoltam úgy sehogy :D

Nyilván nemfog az a játék stabil 59-60 fps-el menni a vsyn bekapcsolása után ami anélkül is alig képes a 30fps-re :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#90) Hobbbyt válasza HANDO88 (#81) üzenetére


Hobbbyt
őstag

HD4890 és HD4870 között olyan 15-17% a külömbség van szerintem.. ami ilyen fps-ek mellett 2-3 fps-t jelent.
Közelítsük meg másik oldalról.
800sp+55nm VS 1600sp+40nm+1év simítgatás.
Szerintem majdnemhogy elvárható a 2x gyorsulás ott ahol nem a memória sávszélesség vagy a pcie busz a korlát. (nem lenne gazdaságosabb az 512bites memória? Hisz régen az ati megcsinálta ott ahol baromira nem volt rá szükség (HD2900XT))

Ahog én nézegettem HD4870 X2 az igazi ellenfele a HD5870-nek. Szóval semmiképp nem összehasonlítandó egy HD4890-el :)

Nekem sajnos csak egy 512mb-s HD4870-em van. És nagy felbontásban nyomom (1920*1200) És sokszor nemtudom eédönteni hogy most a vga a lassú vagy ennyire kevés a ram :S

(#62) Tomate : Szerintem is az a 40-45e ft az elfogadható ár egy HD5850-ért.. Annó majd 2 éve 46e ért vettem a mostanit :P Annyit azthiszem bőven megért..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#91) HANDO88 válasza Hobbbyt (#90) üzenetére


HANDO88
senior tag

Én nem azt mondtam hogy ellenfelek,egyértelmű hogy az 5870 veri a 4890-et,arra céloztam hogy az árkülönbség nem arányos a teljesítmény különbséggel.A te problémád viszont valószínűleg az 512 mb memória miatt van,nagy felbontáshoz ajánlatos az 1 gb-os kari,sőt lehet még nagyobb is.Én is el cserélném egy 2 gb-os 4890-re az enyémet ha akadna valaki akinek elég az 1 gb-os :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#92) huskydog17 válasza Koccy (#87) üzenetére


huskydog17
addikt

Sehogy. A Vsynch nem gyorsít, hanem pont hogy lassít, az egy egyfajta "fék". Ezt kicsit részleteztem korábban.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#93) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Ez a kari még 1680-ban még bőven elég(vagy még feljebb is). Túl jók lettek a 48xx-asok :D

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#94) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Jó kis cikk de a VSYNC-el kapcsolatban még olvasgass egy kicsit, mert valami fogalomzavart gyanítok...

Amellettt nekem szinte pöccre hasonló gépben volt 4870 és van most 4890, és nagyon könnyen meg tudom fektetni 1680-ban, anélkül hogy ilyen 8X AA-kat alkalmaznék. Nem kell hozzá még Crysis sem. Elég a STALKER Clear Sky, vagy például az AVATAR ha jól kimaxolom a beállításokat. Persze a legtöbb játék tökéletesen elmegy, és ez a lényeg. :)

Ja és ha a tesztekben erőlteted a 8XAA-t, akkor nem ártana olyan játékokat használnod amikben megy is. Mert az Unreal III Engine-es Bioshockban, meg a Deferred Renderinget használó Risenben úgysem működik... :N

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#95) Szabee87 válasza pincehely (#85) üzenetére


Szabee87
tag

No Problem :N Én is 2 értelmüen fogalmaztam :K

♠+♠ A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol, eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol, működni kezd.. ♠+♠

(#96) HANDO88 válasza marcus.fenix (#94) üzenetére


HANDO88
senior tag

Szerintem a stalkerral kár bármilyen karit tesztelni,ő egy fantasztikusan jó játék fantasztikus sz@rul összehegesztve,3 részen keresztül nem sikerült a srácoknak optimalizálni ,sok ember bánatára.No de majd a Metro 2033,már nagyon várom

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#97) Pubszon


Pubszon
veterán

Azért még mindig megállja a helyét!!! ;)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#98) Sanyix válasza Kevinmaster (#9) üzenetére


Sanyix
őstag

az emberi agy 50 fölött blabla...

25 az még az úgy ahogy elfogadható szint, amit nem viccből nyomtak ilyen szintre (régen 2x annyi filmszalagra lett volna szükség, hogy a természetes 50 fps-en rögzítsenek egy filmet, és ma is a digitális formátumoknál ha nem is kétszer (mert sok fps jobban tömöríthető), de sokkal nagyobb helyet foglalnának a filmek.

Az a játékoknál hogy mennyi fps- elég, az a játék stílusától függ. Egy rpg-ben bőven elég 30, bizonyos akciójátékoknál, is, stratégiai játékoknál is. Viszont repszimeknél, és pörgősebb félszim autós játékoknál már zavaró ha 50 alá megy, mert ezeknél sok minden a másodperc tört része alatt történik, és fontos hogy jól megállapítható legyen egy mozgás sebessége és iránya.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#99) Kevinmaster válasza Sanyix (#98) üzenetére


Kevinmaster
tag

Dehiszen én is erről beszéltem :R Nekem játékban egyszerűen kell az 50, inkább legyen egy kis rece az éleknél... :)
De az is kétségtelen, hogy sok helyen lehet olvasni, hogy a moziban azért annyi a frame, amennyi, mert ezt mutatták ki tudományosan még a mozi hőskorában, hogy ez alatt az emberi agy már nem érzékeli folyamatosnak a képet...

(#100) marcus.fenix válasza Kevinmaster (#99) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Az emberi szem és agy képes megkülönböztetni 0-tól akár 200-ig a másodpercenként vetített képek számát. Legalábbis "érzékeled a változást". Ha folyamatosan 180 és 60 között ingadozna egy mozgókép fps-e, azt észre lehetne venni.Ez a "30 fölött úgyse látod" duma tehát elég gagyi. Valahol 40-50 körül van az a határ, amivel már jó játszani, bár persze ez is játékfüggő. Ha nincs nagy mozgás, akkor el lehet lenni 25-el is... sőt ha egy állóképet bámulsz akkor az öt is elég... :DDD

A mozifilmek és a TV 25 fps-ét nem szabad idekeverni, mert ott rengeteg elmosást alkalmaznak. Ha megállítasz egy pillanatra egy filmet, és valami mozgékony dolog történik épp a képernyőn, akkor biztos hogy nem fogsz éles képet kapni. Ezzel ellensúlyozzák a 25 fps-t, hogy ilyen kevés másodpercenkénti vetített álóképpel is fenn tudják tartani a mozgás látszatát.
Ha viszont bármely játékban nyomsz egy screenshotot, akkor mindig kristálytiszta képet kapsz majd, ezért nem árt a 40 fölötti érték hogy ne érezd darabosnak. Bár valamelyik játékban már kísérleteztek Motion Blur effektel, és amellett elviselhetőbb volt az alacsony fps. Minden azon múlik hogy hogyan tudják becsapni a szemünket.

Ha valaki nem hiszi hogy mekkora óriási különbség van 30 és 60 frame között, az telepítse a Resident Evil 5-öt amibe raktak frame limitert, 30 és 60 fps-est. Nem mondom, hogy a játék játszhatatlan 30-on, de "kegyetlenül ergya" a hatvanhoz képest.

Szóval te érzed jól a dolgokat ha a harminc az kevés! :)

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#101) Bluegene válasza marcus.fenix (#100) üzenetére


Bluegene
addikt

Ha folyamatosan 180 és 60 között ingadozna egy mozgókép fps-e, azt észre lehetne venn nehezen, most játszok a HL2 EP2-vel és nemigen látni

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#102) Kevinmaster válasza marcus.fenix (#100) üzenetére


Kevinmaster
tag

Azt egyébként nem tudtam, hogy azért elég moziban a 25 fps (játékban meg nem), mert elmossák, de ott a pont, ha DVD-t megállítasz mozgás közben, az mindig elmosott.... Itt kicsit visszább is írta ezt valaki, de korábban nem tudtam, thx neked is! :R

(#103) marcus.fenix válasza Bluegene (#101) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Miért, 200 Hz-es a monitorod? Mert ha 60-as LCD, akkor nem hiszem hogy számít....

De még ha kétszázas is, csak azért nem látod mert nem szabályszerűen, és ugrásszerűen ingadozik, és mert a játékra összpontosítasz.

Úgy értem hogy van átmenet a 180 és a 60 között, nem pedig 180 aztán pár másodpercig 60 aztán pár másodpercig megint 180, mert azt már megéreznéd egy kicsit, főleg ha egy 3D animációval csinálnák ezt, amit csak nézned kell. Nem azt írtam hogy játékban számít, csak azt hogy a szemed még észreveheti a változást. Itt van egy jó kis program, bár a 200 fps-sel gond lenne hiszen a legtöbb monitor 60 hertz-en frissít...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#104) Pubszon válasza marcus.fenix (#100) üzenetére


Pubszon
veterán

Egyetértek veled, nekem is mondják ezt a 25-30-as dumát, de akkor próbálják ki ennyivel, 60-al, 125-el és 333-al a CoD2-t és vesznek észre különbséget. :K
Mondjuk már a 125 és a 333-között tapasztalt játékosnak kell lenni, hogy észrevegye, de észre lehet.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#105) Bluegene válasza marcus.fenix (#103) üzenetére


Bluegene
addikt

pont te mondtad h észre lehet venni és én azt h igen nehezen :W

akkor ezek szerint egyetértesz, jó

egyébként 75Hz-es

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#106) marcus.fenix válasza Bluegene (#105) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Bocs de a hsz-ed tördelése miatt nehezen tudtam értelmezni a dolgot... :)
Oké tehát észre lehet venni de nehezen. :)

Lehet hogy még könnyebb lenne érzékelni, ha nem csak maximum 75 képet látnál másodpercenként a monitorodon. Valójában én sem tudom kipróbálni, maximum egy CRT-t tudnék keríteni ami 640*480-ban bír 120Hz-et...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#107) Bluegene válasza marcus.fenix (#106) üzenetére


Bluegene
addikt

hát a #101-es hsz-em bäromi tördelt :DDD

erre válaszoltál

jajh a tegnapi sörözés hatása mi?

egyébként azért tördelem h áttekinthető legyen, de a 101-es az kivételesen nagyon nem tördelt, nah jó, nem tudom mi van veled

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#108) marcus.fenix válasza Bluegene (#107) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

hát a #101-es hsz-em bäromi tördelt

Hát pont erről van szó.... hogy baromira nem.... :DDD

Egy kicsit elbeszéltünk egymás mellett, de sebaj...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#109) Bluegene válasza marcus.fenix (#108) üzenetére


Bluegene
addikt

2 sor az egész :R :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#110) marcus.fenix válasza Bluegene (#109) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Mivel teljesen egybe írtad az idézettel ezért bennem csak ez tudatosult:

most játszok a HL2 EP2-vel és nemigen látni

:DDD

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#111) mcsabee válasza Bluegene (#80) üzenetére


mcsabee
senior tag

Lehet, hogy megjelenik Xbox 360-ra, és PS3-ra is, de azért azt senki se várja, hogy majd Full HD-ben tolja neki max grafikán :) . Ahogy te is írtad, már csak azért sem valószínű ez, mert konzol átirat, és ugye a konzol átiratok néha szoktak meglepetést okozni + ne felejtsük el, hogy a Crytek-től nem láttunk még konverziót, senki sem tudja, hogy mire számítson - mellesleg korábban elhintette az egyik alapító, hogy nem portolják a játékot, hanem minden platformra megírják, erre azért kíváncsi leszek.

De mondjuk az a kártya javára legyen írva, hogy aki megvette bő másfél évvel ezelőtt, az még mindig játszhat vele Full HD-ben, igaz néha kompromisszumokat kell kötni, de szerintem már ez is szép. Ha a Crysis 2-t, csak 1680*1050-ben tudja normálisan futtatni, akkor sem lehet oka senkinek sem panaszra. That's my opinion.

Stay a while and listen...

(#112) Bluegene válasza mcsabee (#111) üzenetére


Bluegene
addikt

de azért azt senki se várja, hogy majd Full HD-ben tolja neki max grafikán biztos van egy jósgömböd otthon, addigra már lesznek újabb kártyák, ill a jelenlegi teljesítményszint olcsóbban

már rég elfelejtettétek a crytek első játékát a Far Cry 1-et, aminek igen baráti gépigéye volt akkori mércével gyöngyörű látvánnyal

de persze az is lehet hogy egy 5870 se bírja megmozdítani full grafikán, lehet de nem valószínű sztem, legrosszabb esetben a crysis1 szintjén lesz a gépigény (ugye a rysis warhead javult), kénytelenek lesznek optimalizálni h elfusson a boxon, és ennek biztos pozitív hatása lesz a sz.gépes változatra

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#113) vergilx válasza Bluegene (#112) üzenetére


vergilx
őstag

sztem optimalizálás helyett butítást fognak alkalmazni konzolra

(#114) Rossi


Rossi
addikt

A Bioware legújabb szerepjátéka a Mass Effect 2...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#115) nuke7 válasza Rossi (#114) üzenetére


nuke7
veterán

ehh.. azt nem nevezném egyértelműen klasszikus rpg-nek. javítom is. :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#116) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kis teszt, köszönjük!
Szinte pont ilyen kártyám van, és a HD6000-es szériáig biztos nem váltok, mert elég mindenre, még full HD-ben is (na jó, a Crysisban ilyenkor kicsit vissza kell venni.... :D )

(#117) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

hát... mi értelme is van a 150fps-nek egy 80Hz-es monitoron? Vagy netán egy 59hz-es (16ms) pva monitoron? (nekem iylen van)
:D
A HD4870-t egy E8200 (3.2ghz) is 100% ig kihasználja.. ha akarja :D BFBC2-ben nem lettem előrébb egy Q9550 (3.4ghz)-el sem..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#118) Sanyix válasza Bluegene (#80) üzenetére


Sanyix
őstag

"DX11 opciók is elővarázsolhatók lesznek(mint anno a DX10-es ultra high beállítás XP alatt)"

dx11-es opciók nem lesznek elővarázsolhatók 10 alatt, mert nem tudja azokat...
Maximum akkor ha a dx11-es opciók igazából dx10-esek lesznek, mint ahogy anno a krályzisz 1-ben a dx10-es opcióknak csak a neve volt dx10-es, valójában dx9-es volt mind...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#119) dangerzone válasza Bluegene (#32) üzenetére


dangerzone
addikt

Azért 1 gb-s radeon 4870-et sehol nem kapsz 20.000-ért.
Ahogy 4830-at sem 16.000-ért.

Inkább 27/20

(#120) Boxi88


Boxi88
őstag

még legalább 1 vagy másfél évig bőven lehet használni ezeket a kártyákat mert nagyon összerakta őket az AMD!

(#121) nuke7


nuke7
veterán

sajnos az én képeim túl nagyok a rendszer számára, de igyekeztem olyan képeket választani screenshot-nak ami jó beállításokkal készült...

https://youtube.com/user/nuke7

(#122) Szvanika


Szvanika
csendes tag

Üdv.
Lehet nem ide illő kérdés de egy Sapphire HD4870 ről lenne sző 350w tápon elindulna e

Proci: AMD Athlon 64 x2 5000
Ram : DDR2 2 giga 800 Mhz
HDD:250 giga Samsung

(#123) jagipeti


jagipeti
csendes tag

Hát nekem mindenre elég ez a kártya(csak MSI van nekem), minden játék fullon megy rajta, mongyuk nálam ezt elősegíti a 2x2GB corsair DHX DDR2 ram :DDD

Jelenlegi pozitív értékeléseim mellett a régi értékelő fórumon+13pozitív még!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.