Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) PeteePeti válasza ollie (#1094) üzenetére


PeteePeti
őstag

Simán lehet tiltani, hogy ne lőjje ki. Alkalmazás váltóban hosszan katt arra az alkalmazásra, amit ramban szeretnél tartani, majd a kis lakat ikonra kell kattintani, és láss csodát nem lövi ki! :P

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1102) ollie válasza PeteePeti (#1101) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem segített. Hidd el, mindent kipróbáltam.

***

(#1103) beeep146


beeep146
tag

Üdv!

10:30-kor csak nem bírtam és megrendeltem, 12:40-kor kaptam is a tracking number-t. Így a megjelenés után 1 héttel, ez inkább péntek lesz vagy lehet belőle csütörtök?

(#1104) fzks


fzks
csendes tag

Sziasztok! Nekem teljes teljes hangerőn hívásnál mintha sisteregne a hangszóró (csak teljes csöndben lehet hallani). Valakinek van hasonló tapasztalata?

(#1105) Albigator válasza csako (#1099) üzenetére


Albigator
őstag

Thx :R

(#1106) CptAdamica válasza beeep146 (#1103) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha priority csomagként kérted és ha ma fel is adják, akkor már lehet, hogy holnap. Majd nézd meg este a csomag követést. Itt sokaknak hétfőn adták fel és kedden már a kezünkben volt.

Megyen!

(#1107) PeteePeti válasza ollie (#1102) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nálam pedig működött ez bakker :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1108) beeep146 válasza CptAdamica (#1106) üzenetére


beeep146
tag

Priority volt, ránézek akkor este. Köszi!!

(#1109) aTe014


aTe014
aktív tag

Sziasztok!
Csatlakozom én is egy szürke 8GB-os modellel, egy LG V30-at váltott, amit alaplap-hiba miatt nem cseréltettem, hanem inkább ráfizetéssel váltottam. [turbado]
Délben hozta a futár, most kezdtem az első töltést a belakás után, eddig pozitívak a benyomásaim, de annyi tesztet és kicsomagoló videót megnéztem róla, hogy semmi nem ért meglepetésként. Első sorban a dizájn miatt választottam, nem vagyok egy high-user, elég, ha kiszolgál a mindennapokban stabil működéssel. :)

Egy kérdésem merült fel:
Ugye a kezdőoldalon felfelé lapozva megjelennek a telepített alkalmazások. Na most, azoknak a sorrendjét lehet változtatni, vagy csak a gyári ABC szerinti rendezés lehetséges?

i14Pro

(#1110) total90 válasza ollie (#1096) üzenetére


total90
veterán

Van olyan aki nem így használja?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1111) F-ECT$ válasza aTe014 (#1109) üzenetére


F-ECT$
titán

Turbadonál már van? Mennyi? Én csak 6T-t látok a honlapon.

Dive ever, work never.

(#1112) aTe014 válasza F-ECT$ (#1111) üzenetére


aTe014
aktív tag

Jelenleg én sem látok, valószínű ideiglenesen kifogytak. 266e volt a 8/256 GB, amikor én rendeltem múlt héten. (150e beszámítás lejött nekem.)

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#1113) kutyek válasza Linkin1994 (#1034) üzenetére


kutyek
senior tag

Azt nem tudom, de a Hidizs Sonata HD II-t sokan dicsérik.

(#1114) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Valaki, aki 5t-ről váltott? Kamera tekintetében mekkora ugrás? Ugye az 5t nem egy kimondott fotobajnok gyárilag..
Konkrétan 7pro és Huawei p30 között vacilálok, mint lehetséges utód..

yo

(#1115) beneszilo válasza kenny123 (#1114) üzenetére


beneszilo
tag

Szia!

Én 5T-ről váltottam, és elég nagy ugrásnak érzem. :)

(#1116) F-ECT$ válasza kenny123 (#1114) üzenetére


F-ECT$
titán

Kamerában valószínűleg jobb a P30 (Pro), de az ismert okokból én nem adnék most ki nagyobb összeget egy Huawei eszközért.

Dive ever, work never.

(#1117) *Mukeey* válasza F-ECT$ (#1116) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Huaweire semmilyen okból nem adnék ki semekkora összeget...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1118) Tsebacsi válasza *Mukeey* (#1117) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csúnya rossz kína, ugye, vagy van valami értelmes oka is az utálatodnak? :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1119) S e t h válasza Tsebacsi (#1118) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem írta, hogy utálja.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1120) Tsebacsi válasza S e t h (#1119) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De indok sem hangzott még el, miért ilyen elutasító...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1121) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Nagyon tetszett elsőre, sőt màsodikra is a 7 Pro. De..

-kameràban a leggyengèbb a csúcsmobilok közül
-sztereo hangszóró meg sem közelítik az S10 szintet
-kijelző a felèpítèsèből adódóan túlnyomoàn piros àrnyalatú, illetve a fènyerőben sem túl acèlos

Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1122) brainticket válasza FuRiONight (#1121) üzenetére


brainticket
aktív tag

"kijelző a felèpítèsèből adódóan túlnyomoàn piros àrnyalatú" ezt hogy sikerült kitalálni?

(#1123) FuRiONight válasza brainticket (#1122) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nem talàlom a tesztet, de egy S10+ kijelzőjèvel hasonlítjàk össze.

Teszt: Oneplus 7 Pro VS Samsung Galaxy S10+ Display

[ Szerkesztve ]

(#1124) SharpSA válasza FuRiONight (#1121) üzenetére


SharpSA
veterán

S9+-ról váltottam, így ahhoz tudom hasonlítani. Szerintem a kamera szoftver még sokat fog javulni, de már így is egész jó. Belenagyítva a képekbe lehet kötözködni, én speciel nem poszterekre számom a képeket. Az biztos, hogy nagyon nem mindegy ki készítő a képeket. Hétvégén egy óvodai ballagáson készítettem majdnem 30 perc FHD videót. A stabilizálás tökéletes, nagyítva 3x-sal a felvételek beltérben mosottabbak a kelleténél, ez leginkább az arcokon látszik, a hang rendben van. Nagy tv-n néztük meg az egész videót.
A sztereó hangszóró szerintem rendben van, a készüléken lévő demó videó adja vissza mit is tud valójában.
A kijelző sokkal élethűbb színeket ad, egyik első dolgom volt természetesre állítani. Ugyanilyen beállítással a Samsungon még mindig túlszaturáltak a színek. Nincs semmilyen piros árnyalat, a fényerő meg valóban kevesebb napfényen (szerintem még éppen elég), de ott a Samsung már torzítva adja vissza a színeket, hogy még jobban látszódjon a tartalom.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1125) vranyek válasza FuRiONight (#1121) üzenetére


vranyek
aktív tag

- Kamera nagyon jó, de tény, hogy optimalizálható még, szerintem lesz is, várjuk ki... (S10+ tényleg szuper, de ha ahhoz is vesz az ember tokot, biztosítást, miegymást, újfent sok 10 ezerrel felette jár, annyi különbség pedig nincs köztük..., Huawei P30pro-n sokáig gondolkoztam, de aztán kapcsolt a Oneplus életérzés, az oxygenOS csodája, és aztán még a huawei kicsinálása is...)
- sztereo hangszórót amúgy ki és mi a jó égre használja? (videó le-, visszajátszására, játékra oké..tény
Egy 7-10 ezer forintos bluetooth hangszóró is jobban szól, mint bármelyik telefon hangszóró, zenére bármelyik telefon hangszórója nettó baromság (amúgy meg egyre többen vagyunk úgy, hogy néma a telefon állandóan, így csengőhangra is felesleges... nekem speciel 10 éve némában van minden telefonom...)
- a képernyő árnyalatát vesézni szerintem még mindig szőrszálhasogatás, nem mellesleg elég széles skálán kalibrálható a kijelző árnyalati beállítása, de szerintem ez nagyon egyén függő, nekem ezek sosem tűntek fel (kicsit pirosas, kicsit kékes, stb...)
- hangszóróhoz hasonló téma a fényerő; nem tudom, hol kell nagyobb fényerő a telefonon maximum beállíthatónál... (nekem még nem volt a bő felénél feljebb véve, bár, mióta megvan, nem sokat sütött a nap sem :D :D )
Na jó, biztos nem a legjobb ár/érték arányú telefon már, de valahogy én, és szerintem egyre többen úgy vagyunk a OnePlus-szal, mint az almásbirkák az iPhone-nal... Egy életérzés, csak a Oneplus esetében élvonabeli a szoftveres támogatás, frisstés, míg az apple-nél elsősorban a burkolt elavultatás a fő csapásvonal...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1126) SharpSA válasza FuRiONight (#1123) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha jól látom ugyanolyan a két képernyő pixeleinek elrendezése.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1127) F-ECT$ válasza FuRiONight (#1121) üzenetére


F-ECT$
titán

Vannak különbségek a csúcsmobilok között, van ami gyengébb itt-ott, de mind elég jó minden téren, az egyéni preferencia dönt, hogy kinek mi a fontos a tulajdonságok közül. Vannak kisebb hiányosságai az OP7 Pro-nak, de engem leginkább az ára zavar. Főleg hogy a 699$-ból (205e Ft), hogy lesz 749€ (245e Ft). Persze lehet említeni a kamerát, az üzemidőt, és van akinek fáj a vezeték nélküli töltés hiánya is.

Az S10(+) egy tök jó telefon lenne, ha a Snapdragon verziót lehetne kapni, de azt nem ide szánták.

A P30 Pro is jó lenne, ha nem lenne a botrány, és az esetleges frissítési gondok.

Az LG G8 olyan semmilyen és alig kapni valahol.

Az Oppo Reno 10x szintén nem nagyon kapható itthon.

A K20 Pro-ból hiányzik a vízállóság és az OIS.

Az ASUS Zenfone 6 csak IPS-es, és a kamera téren se erős (hiába forog).

Szóval nincs tökéletes / minden téren legjobb telefon, valami kompromisszumot minden készülékkel kötni kell.

Dive ever, work never.

(#1128) *Mukeey* válasza Tsebacsi (#1118) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem azért, Xiaomit is használok. A Huaweit egyszerűen a saját hülyeségei miatt nem szeretem. Kirin + EMUI.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1129) marcarc válasza F-ECT$ (#1127) üzenetére


marcarc
senior tag

699$ az még mindig egy nettó ár, az áfa államonként változik de pl New Yorkban nincs ezekre az eszközökre ott valóban annyi amennyit látsz DE Oneplus erősödni akar USA-ban ergo jobb árakat adnak odaát hogy teret nyerjenek. Az meg hogy $= EUR + VAT eddig is bevett szokás volt, ezen rugózni hogy hogy lesz ebből az teljesen felesleges.

*A K20 pro ból még globál verzió sincs, egyenlőre...

[ Szerkesztve ]

(#1130) F-ECT$ válasza marcarc (#1129) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, csak itt sincs áfa, legalábbis áfás számlát nem kapsz. Szóval a 699$ lehetne 699€ és máris picit boldogabb lennék :)

Dive ever, work never.

(#1131) marcarc válasza F-ECT$ (#1130) üzenetére


marcarc
senior tag

Egyszerűen lehetetlen tartom hogy az únión belül OP ne fizetne adót a termékei után függetlenül attól, hogy valóban nem kapsz róla áfás számlát de a vámot semmiképp nem tudják elkerülni. Azt sem tudhatod, hogy a cég milyen alkut kötött Lengyelországgal.

[ Szerkesztve ]

(#1132) F-ECT$ válasza marcarc (#1131) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy mit trükköznek, de valamit biztos, ha nem tudnak számlát adni.

De végül is mindegy, hogy miért ennyi, szerintem sok. (Dollárban is nagyot ugrott az ára, eddig olyan 30-50$ között növeltek generációnként, most meg 120$-t ugrottak.)

Egyébként szerintem sincs túlárazva a konkurenciához képest ez a telefon, csak az utóbbi 2-3 évben eléggé megszaladt a flagship telefonok ára.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1133) ollie válasza marcarc (#1131) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valami trükk van, mert nem tudnak adni elszámolható számlát.

***

(#1134) Linkin1994 válasza vranyek (#1125) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ezt a hangszóró dolgot én sem értem. Minden videóban erről megy a nyáladzás. Kihangosításra használtam eddig max

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1135) FuRiONight válasza Linkin1994 (#1134) üzenetére


FuRiONight
őstag

Èn meg azt èrtem, hogy ez valakit mièrt nem èrdekel, hiszen ezek màr nem feltètlenül telefonok, hanem multimèdiàs eszközök. :U

(#1136) Linkin1994 válasza FuRiONight (#1135) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Zene hallgatásra BT-s hangszórót vagy headsetet használok. A hangszóró ha szól viszonylag normálisan nekem az már elég.
Más:
S9+-ról tervezek én is váltani.
Elegem lett a lassú frisítésekből és az exynos-ból.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1137) SharpSA válasza Linkin1994 (#1136) üzenetére


SharpSA
veterán

Hajrá! Én már váltottam. Azért az nálam is nagy pozitív pont a OnePlus-na, hogy a 3-ra is kiadták az android 9-et...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1138) F-ECT$ válasza Linkin1994 (#1134) üzenetére


F-ECT$
titán

Van olyan helyzet, amikor nincs nálad hangszóró, és jól jön ha tisztán / hangosan szól.

Nálam nem deal breaker, de jó ha ezen a téren is megfelelően teljesít.

Dive ever, work never.

(#1139) brainticket válasza F-ECT$ (#1138) üzenetére


brainticket
aktív tag

ahhoz szerintem bőven jól szól, nekem előtte S9+-om volt, az a jobbak közé tartozik ilyen téren, és én nem nagyon veszek észre különbséget.

(#1140) SharpSA válasza brainticket (#1139) üzenetére


SharpSA
veterán

+1

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1141) Jakesz


Jakesz
őstag

Mivel már elég sokan használjátok, így ismét feltenném a kérdést, hogy mennyire kényelmetlen a kijelző ívelése, mivel ez a legdurvább, amit eddig hajlított kijelzős telefonnal láttam. Tok nélkül nem vág a széle? Nem fordulnak elő gyakran véletlen érintések? A fénymegtörés mennyire zavaró?

(#1142) vranyek válasza Jakesz (#1141) üzenetére


vranyek
aktív tag

Nekem az első ívelt kijelzőjű telefonom, még szoknom kell.
Őszintén szólva, gyönyörű vele a készülék, de...
...hát, újfent csak azt tudom mondani, hogy szoknom kell. :D
Kicsit még furcsa, hogy pl. a messengeres chat-fejek lekonyulnak a kijelző szélén, mintha "le akarnának csúszni" a kijelzőről, de nem vészes.
A fénycsík erős környezeti fény esetén (napsütés, neon, stb.) viszont néha zavaró tud lenni, de nem megszokhatatlan.
Viszont tok nélül is nagyon kellemes a tapintása, és tokban is.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1143) CptAdamica válasza Jakesz (#1141) üzenetére


CptAdamica
veterán

Engem egyáltalán nem zavar, gyakorlatilag észre sem veszem. A bal oldalról húzható menüket könnyebb megnyitni.

Megyen!

(#1144) SharpSA válasza Jakesz (#1141) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem az S9+ után nincs változás.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1145) Peterzon94


Peterzon94
tag

Ahogy látom jack átalakító itt is kimaradt már a dobozból..😒
Mezei párszáz forintos usb-c - jack működik vele tökéletesen?

(#1146) vranyek válasza Peterzon94 (#1145) üzenetére


vranyek
aktív tag

Én túlságosan gourmet-üzemmódba kapcsoltam, és azt is OnePlus gyárit rendeltem a tok mellett... :D Még nem volt rá szükség, hónapok óta Lenovo Airpods-ot használok, meg bluetooht hangszórót...

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1147) beeep146


beeep146
tag

Üdv!
Rendeltem már pár dolgot a Oneplus-tól, nem is fárasztanám a csapatot ezzel, de ilyet még nem láttam.. :-D
Csak annyi, hogy nem frissül az infó?
[kép]

(#1148) vranyek válasza beeep146 (#1147) üzenetére


vranyek
aktív tag

Nekem a tokkal és a jack-Type-C-vel volt ugyanez, nem vettem komolyan, aznap estére korrigálódott is a következő megmozdulásnál másnapra a kiszállítás :)

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1149) beeep146 válasza vranyek (#1148) üzenetére


beeep146
tag

Biztos, hogy ez lesz nálam is, eddig minden rendelt cuccot körbevittek Európában a logisztika miatt.. :-D

(#1150) brainticket válasza beeep146 (#1147) üzenetére


brainticket
aktív tag

nem teljesen értem a problémát, már a oneplusnál megkapja a küldemény a címkét, rápakolják egy raklapra vagy akármire, amit egyszercsak elvisz a UPS (vagy más) ott is van a másnapi UPS arrival scan, amikor fizikailag is megkapta a ups a csomagodat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.