Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kchris78 válasza Ankhiszesz (#194) üzenetére


kchris78
veterán

ha ennyi minden költésed lesz ez a telefon fel se fog tűnni már :D :D pluszban.

(#252) ollie válasza mjani1172 (#249) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nem tulajdonság, hanem IP minősítésről beszélünk. Minősítés.

***

(#253) exelsior1


exelsior1
senior tag

Na, megrendelve amúgy, 11-kor hajszál pontosan nyomtam is az "order" gombot. 8/256 gb és Nebula Blue. Nem is volt kérdés, én alap árnak gondoltam hogy a 240 ezer lesz (6/128gb-vel), erre meg az "csak" 210. Nem életbevágó a 256 giga, 128 sincs igazán tele eddig, de hát sosem lehet tudni, no meg a 8gb ram bőven időtállóbb még ha bőven el lehet lenni 6gb-vel is. Meg hát ez a kék szín nagyon el lett találva, főleg, hogy alapből nem fényes, hanem matt üveg, isteni ami azt illeti. Nagyon várom, mit fog nyújtani a készülék a valóságban, egy s10 plushoz képest mit is fogok kapni, egyelőre úgy néz ki felveszi a Oneplus a kesztyűt bőven..

Galaxy S10

(#254) tixem válasza AS (#242) üzenetére


tixem
addikt

Hehe, remélem erősen alávágnak árban a OP-nak egy kipofozott Poco F2-vel. Az 1 kissé gagyika lett több szempontból is.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#255) csako


csako
veterán

Elcsábított ez a Pro verzió, megnéztem több videót is, és az extráira úgy gondoltam megéri a pluszt a sima 7-eshez képest, még ha egyébként zavart már ez a pénzösszeg a lélektani 200 ezres határ átlépése miatt.
Szóval még délben megrendeltem kék színben, 8/256 :D 22-én érkezik, mint másoknak is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#256) exelsior1 válasza csako (#255) üzenetére


exelsior1
senior tag

Nekem inkább a lélektani 200 gramm átlépése zavar, meg maga a gigantikus méret, de hát, ebbe az irányba tart a világ Grrrr :DD

Galaxy S10

(#257) tom_87


tom_87
tag

Szerintem egyáltalán nem vészes a kamerája (főleg annyira, amennyire páran írják): [link]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#258) jano_77 válasza exelsior1 (#256) üzenetére


jano_77
nagyúr

pont a mérete az, ami kicsit vissza tart - no meg most nem is lehet rendelni, mert úgy tűnik, hogy máris kifogytak :DDD - és nézegetem a többi telót is - P30 Pro és P30 illetve még a Mi9 is - és a P30 pl nagyon fanya kis kompakt méret - a mostani batár telókhoz képest persze - , így erősen fontolgatom illetve az ára is jóval barátibb, majdnem egy 100-assal olcsóbban tudnám megvenni. Azért az nem kevés. :N
De a mi9 is alapból tetszik, amit tud az sem rossz és szintén 170K csupán. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#259) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én nem dobtam hátast a kamerától. Kíváncsi vagyok lesz-e rá szoftveres javítás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#260) MrPetya19 válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem a Gcammal a legnagyobb bajom a fogyasztása. Anno Nexus 5-ön is szép képeket csinált, de megölte e telót, és ugyanez van az U11-en is.
De kettő féle is fent van. Egy a régiből a menő panoráma módok miatt, meg az új a night sight miatt.
De legtöbbször a gyári HDR képek némi szerkesztéssel egy szintre hozhatóak. (kivéve a naplemente, felkelte, ott elvérzik a gyári)
De egy gyors kártyával semmivel se kerül több időbe egy RAW képet csinálni, amiből aztán sok kihozható, főleg este.

Hogy on is legyek
Nekem se jön be a pro ennyiért. Egész egyszerűen ebben az árkategóriában már sokkal többet kéne felmutatni. De végre már USB3-as a Type-C.
Ja meg a Dash charge védése is kezd egyre gázabb lenni szerintem. Értem én hogy jó, de semmi mással nem működik.
Meg azért ebben az árban már több hasznos szoftveres extra kéne szerintem.
Nem szeretem a Samsungot túlságosan, de inkább S10e mint ez. (vagy LG a manuális mód miatt)
Régen szerettem őket, mai napig használok egy 1+1-t, de ma már messze vannak a kezdeti értékeiktől.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#261) enginev3.0 válasza tom_87 (#257) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tényleg nem olyan rossz

(#259) Winner_hun@ Hát érdekes, ebben a videóban meg sok helyen meg sem közelíti az S10+ szintjét, ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#262) tom_87 válasza Winner_hun (#259) üzenetére


tom_87
tag

Nekem nagyon túlszaturáltnak tűnnek az S10+ képe és ezt az általam linkelt videóban is megemlítik (a P30 Pro-hoz képest is).

@MrPetya19

Szerintem pont ez a jó a szoftverben és ezért szeretik sokan. Semmi felesleges program, gyors működés. A Huawei-n is nagyon sok felesleges program van és a Samsungon is (gyárilag).

Valószínűleg az egyszerűség (a kevesebb néha több alapján) miatt veszik egyre többen az USA-ban (térnek át iPhone-ról). Végülis az iOS is egy faék egyszerűségű OS és ebben (is) rejlik a sikerük.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#263) wintikek válasza Winner_hun (#259) üzenetére


wintikek
tag

Nézd meg a videót amit az előbb linkeltek.
Ez a videó ilyen photo comparre úgy ahogy van fos.
Ugat a képekről aztán bevágja magát közbe ahogy ott pofázik a mac előtt. Minek?? Kutya nem kíváncsi a hülye fejére, a képekért ment az ember.
Egyébként nagyon sokat fejlődött a 1+ láthatóan. Vannak helyzetek amikor látni, hogy kiemelkedően jobb mint a samu vagy a huawei és ez már egy nagyon szép eredmény. 2 éve még egy lapon se lehetett őket említeni.

(#264) Winner_hun válasza tom_87 (#257) üzenetére


Winner_hun
félisten

OP 7 pro képstabilizálása jó, a képminőség nem. Kár, pedig venném. Másik kettő se kell, annál a képstabilizálásra kéne rágyúrni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#265) Winner_hun válasza wintikek (#263) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megnéztem, ilyenekre vártam hogy döntsek, veszek-e ilyet vagy sem. Egyelőre nem veszek, ilyen minőségért nem fizetek ennyi pénzt. Nem érdekel hogy mi volt 1-2 éve, most mi van az a lényeg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#266) wintikek válasza Winner_hun (#265) üzenetére


wintikek
tag

Megértem, messze van a tökéletestől szó se róla. :)
Engem csak az a videó zavart, mert én is láttam ma és milliószor jobb összehasonlító videók vannak imo.

(#267) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Szerintem egyáltalán nem rossz a kamera, videó stabilizálás viszont nagyon jó. Azt meg elfelejtitek, hogy az összehasonlításokban a Samsung, Huawei és társai már átestek jó pár kamera tapaszon, szóval fog fejlődni még.

Megyen!

(#268) F-ECT$ válasza Winner_hun (#264) üzenetére


F-ECT$
titán

Vannak olyan körülmények, ahol az OP7-nek a legjobb a képminősége. (És persze van ahol az S10 és van ahol a P30 nyer.) Szóval a kamera szerintem már felért a nagyokhoz, még ha nem is hagyta le őket.

Dive ever, work never.

(#269) exelsior1 válasza CptAdamica (#267) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ahogy nézem itt a széles látószögű kamerának kell egy komolyabb javítás, az van igazán elmaradva, a többi ahogy néztem bőven korrekt színvonalú.

Galaxy S10

(#270) joey04 válasza smc (#237) üzenetére


joey04
titán

Pont ipad pro-n nem láttam sok értelmét hétköznapi feladatoknál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#271) Noukoum


Noukoum
veterán

Szoftveresen a képeken még bőven lehet (és néha kell is) javítani. Gcam-ről nem is beszélve. Szóval szerintem kamerában hozni fogja a nagyokat. És persze lehet mondani hogy drága, de nyitó árban alázza a Huawei,Samsung,Apple triót. Nyilván az egy logikus gondolat hogy szolgáltatói kínálatban illetve egy bizonyos idő elteltével találkozhatunk kedvezőbb árazással. Igazából az utóbbi releváns szvsz, és érdekes kérdés lehet majd melyiket érdemes választani. És a oneplus-t ahogy ismerem, nem csökkenti jelentősen a telefonjainak az árát, ellenben egy Huawei, Samsung ára ~fél év múlva úgy süllyed mint a Titanic, persze csak árcímkében.

Szerk:
#270_Joey04: Pont hogy rendkívül megnöveli az alapvető felhasználói élményt, legalábbis szerintem. Az a fluidság baromi jó, más kérdés hogy ahelyett a tehettek volna bele 60hz oledet, de hogy melyik a jobb egy iPad "pro"-ba azt nem én fogom eldönteni.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#272) pengonorbert


pengonorbert
tag

Nem volt még OnePlus-om, de ez a letisztult OxygenOS nagyon bejön :D

(#273) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Ki tudja egyáltalán használni a 12gb ramot? Nekem 8gb modell van, de sokszor pár app után már töltögeti az előzőeket. És mindig 3gbt szabadnak mutat. Bár a multitasking még így is jobb sokkal, mint egy bármilyen 4gb modellnél...

@pengonorbert elég jó is az. Eszméletlen gyors.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#274) enginev3.0 válasza pengonorbert (#272) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem is, de még azért várok az akksi infókra

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#275) MrPetya19 válasza tom_87 (#262) üzenetére


MrPetya19
addikt

A Huawei szoftveréről inkább ne is beszéljünk...
A Samsung jó irányba halad ilyen téren legalább. Meg funkciókra gondoltam, nem programokra.
A gyári android szerintem már rég elavult.
De ez a HTC, Oneplus féle gyári android néhány extrával dolog tetszik. Csak lehetne benne több hasznos dolog is, mert azért a konkurencia már sok mindent tud.
Viszont a DC fényerő vezérlésnek nagyon örülök.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#276) Albigator válasza *Mukeey* (#273) üzenetére


Albigator
őstag

Ha hasonló mint a mostani OOS az OP5 alatt 100% hogy nem. Én régen talán 1szer láttam 4 GB RAM feletti értéket, de az 5-öt nem haladtam meg tuti. Délután próbából megnyitottam az összes appot ami a telón van (84-et) és így ment fel 3.4 GB-ról 3.9 GB-ra később. Ami érdekes, hogy előtte 60 alkalmazást írt ki, hogy annyi használta a memóriát most pedig 48-at mutat... :F Azaz ürített párat. Gondolom energiagazdálkodási "marhaság" lehet a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#277) *Mukeey* válasza Albigator (#276) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ezért jelenleg még tök feleslegesnek érzem a 12gb modellt. Laptopomban van 8gb ram, nehogy a telónál ne legyen elég még évekig...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#278) tixem válasza Winner_hun (#259) üzenetére


tixem
addikt

Az elején a videós összehasonlításnál gyalázatosan sz@r amit a OP produkál. Kiégett égbolt, gyatra hangminőség, remegő kép, hiába van OIS. Ez így eddig siralmas.

4:07-nél is láthatóan jobb minőséget produkál az S10, 4:42-nél sokkal élesebb a zoomolt kép a Samsung esetén, 5:41 szintén, OP dinamika tartománya nem az igazi, 5:50 wide lencse megint jobb a Samsungban. 6:32 OP közel sem olyan részletes, mint a másik, a pipacsos kép olyan, mintha a 6 éves Lumiámmal fotóztam volna, 7:54-nél mintha sminkelve lenne a csávó (tipik kínai szépítő mód maybe?), sötétben megy az adok-kapok, a szelfi meg a lőtéri kutyát nem érdekli.
Fogjuk rá a korai szoftverre ezt a teljesítményt, de ekkora csinnadratta után, ilyen hardverrel, ekkora arccal P30 pro / S10 árban ilyen benga kamerát letenni az asztalra nettó röhej kategória.

(#263) wintikek

Az gondolom már nem jutott eszedbe, hogy leállítsd a videót, hogy jobban szemügyre vehesd a képeket. Minek mutogassa perceken keresztül ugyanazt a képet, ha 5 másodpercig is elég. Bármikor megállíthatod.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#279) Albigator válasza *Mukeey* (#277) üzenetére


Albigator
őstag

Ja még gépbe is elmegy az annyi, bár ha a játékokat nézzük már sok esetben jobb ha 16 GB (2X8 GB) RAM van, az a sweet spot szerintem. Persze aki videót vág, 3D-s tervező programot használ, virtuális gépen tesztel stb annak az is kevés lehet.

(#280) kutyek válasza demike93 (#207) üzenetére


kutyek
senior tag

Elhiszem. Ha nem végeztek nyomáspróbát, akkor nem volt szakszerű a szerviz. Jogszerű pedig nyilván nem volt így az eljárás, bár a részleteket nem ismerem, és persze lehetnek kizáró okok is (pl. külső behatás nyomai stb.) Ha biztos vagyok az igazamban, én nyilván nem hagyom annyiban. Persze ez is más élmény itt, mint pl. Bécsben...

(#281) qnadam válasza Albigator (#245) üzenetére


qnadam
veterán

nem emlékszem. de ha promó nélkül is vízálló volt valamennyire, akkor talán promó mellett is bízhatunk benne valamennyire :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#282) jano_77


jano_77
nagyúr

szerintetek, mikor lesz újra elérhető a teló? Semmit nem lehet pillanatnyilag rendelni. :F :N

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#283) CHIPman válasza jano_77 (#282) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Konkrétan oda van írva a rendelési oldalra, hogy mikor lesz elérhető.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#284) jano_77 válasza CHIPman (#283) üzenetére


jano_77
nagyúr

a 6 napra gondolsz? Az nálam mindig ott volt, akkor is, mikor rendelhető volt a telefon. :F :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#285) storm3


storm3
senior tag

En azert a sima 7 tesztjere is kivancsi leszek, o+3at valtana valamelyik... :)

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#286) CHIPman válasza jano_77 (#284) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És az is ott volt, hogy "community drop at 10:00". Ez megtörtént, helyi idő szerint egészen délután kettőig lehetett rendelni, eltűnt a felirat, és most 6 nap múlva lesz elérhető.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#287) marcarc válasza CHIPman (#286) üzenetére


marcarc
senior tag

Bár az értelme ennek egyenlő a nullával mert 1 hét alatt ér ide. :/

(#288) Taci válasza wintikek (#263) üzenetére


Taci
addikt

"Ugat a képekről aztán bevágja magát közbe ahogy ott pofázik a mac előtt. Minek?? Kutya nem kíváncsi a hülye fejére, a képekért ment az ember."

Azért ez a megnyilvánulás eléggé érdekes (és itt még pár jelzőt fel tudnék sorolni)... :U

Ha valóban csak a készülék által készített fotók minőségére vagy kíváncsi, ne YouTube-videón akard megnézni. :DDD Arra ott vannak a weboldalak, ahol eredeti minőségben megnézheted őket, és nem kell senki "hülye fejét" (idézet tőled) nézni közben.

Példának okáért: https://www.dxomark.com/oneplus-7-pro-camera-review/

[ Szerkesztve ]

(#289) wintikek válasza tixem (#278) üzenetére


wintikek
tag

Tán csalánra pisiltél, vagy nagy kedvenc videósodat bántottam?
Bocsmá' hogy vót véleményem :)
De képzeld el eszembe jutott, meg is tettem. De akkor is egy FOS a videó. :D
Akármelyik más összehasonlítós videó jobb, komolyabb, ennek így semmi értelme hogy hogy miközben beszél egy képről bevágja magát ahogy gesztikulál.
Arról nem beszélve, hogy más videókba fele ennyire nincs rossz fényben feltűntetve a O+.

Azért én megrendeltem, dxomarkon szép pontokat kapott és ott állítólag frissebb kamera firmware volt, lehet a videósoknak még nem azzal érkezett. Egy biztos, láthatólag sokat fejlődött és ez jó irány, gcammal meg tuti szuper lesz.

(#290) Taci válasza ollie (#252) üzenetére


Taci
addikt

Érdekelt, vajon mennyibe kerülhet egy ilyen hitelesítés/minősítés/tanúsítvány egy gyártónak, de eddig csak egy releváns oldalt találtam, ezt is Angliában:

https://www.cmlex.com/ingress-protection-testing/

Typical test pricing (based on 1 sample testing to 2 numerals):
Testing only – £900 (Csak tesztelés: ~350e Ft)
Testing and UKAS accredited certification and test report – £1150 (Tesztelés, tesztriport és hivatalos tanúsítvány: ~430e Ft)
Duration – 2 weeks

Nem tudom, miért, de ettől sokkal nagyobb összegre számítottam. Viszont ha valóban csak ennyi (gyártói szemmel a "csak", természetesen), akkor nem értem, hogyan és miért nem volt képes a OnePlus ezt kifizetni. Persze lehet, hogy nagyipari szinte más árak vannak (bár talán pont a szabványosítás miatt még talán olcsóbban is kijönnek, mint egy ilyen külön cégé). De nagyjából 1M Ft-nyi (5 db 7 Pro ára kb.) befektetéssel megszerezhették volna a tanúsítványt, és valószínűleg ezzel vevőket is szereztek volna - nem csak 5 db-ot. Már persze ha meg tudták volna szerezni a tanúsítványt, és nem buknak el a teszteken a telefonok. ;]

(#291) wintikek válasza Taci (#288) üzenetére


wintikek
tag

Milyen morci mindenki :)
Látom nem szeretitek a szabad szájúságot. Elnézést a traumáért amit okoztam a "hülye fej" jelzővel.

A videót azért néztem meg, mert ide be lett linkelve és érdekelt. Utána meg volt pofám kinyilvánítani az őszinte véleményem. Videóból láttam kb ötöt, mind a négy jobb volt mint ez. Tartom magam a véleményemhez. Weboldalakon is megnéztem köszönöm a tanácsot.

Amúgy nem fogok vitatkozni, mert már érzem magam mögött a fáklyákat és vasvillákat.
Még egyszer elnézést, hogy bántottam Safwan Ahmedmia bácsit!

(#292) Taci válasza wintikek (#291) üzenetére


Taci
addikt

Nyugodtan lehet véleményed, és az, hogy ezt milyen formában osztod meg másokkal, az a te döntésed. :)

Elsődlegesen igazából a segítő szándék vezérelt, hogy ha már a fotók minősége érdekel, hol érdemes körbenézni (bár látom, már nem volt ismeretlen neked) - a többi már csak úgy jött, kiegészítésként. :D

És én is szeretem a tejet, szóval nincs harag. :R

(#293) bear_


bear_
aktív tag

Elérhető lesz ez itthon valamelyik boltban? Szívesen megnyomkodnám, látatlanban nem merem megrendelni, mert félek túl nagy lesz.

(#294) marcarc válasza bear_ (#293) üzenetére


marcarc
senior tag

Kétlem, hogy boltban elérhető lesz. Ha elkezdenek szállíngózni a telefonok egy fórumtársat lehet körbe udvarolni, hogy mutassa meg.

(#295) ghiottone válasza bear_ (#293) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Fene tudja, telekomnál néha vannak Motorolák. Alzan már van.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#296) ghiottone válasza ghiottone (#295) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ú, ez mellément, bocsi. Törölhető.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#297) CHIPman válasza ghiottone (#295) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Oneplus 7 Pro-ról van szó.
Aligha lesz itthon elérhető kiállítva.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#298) exelsior1 válasza bear_ (#293) üzenetére


exelsior1
senior tag

Szia, próbálj egy Note 9-et, ez már az a méret lesz :R Ha az a méret még nem zavar, a oneplus 7 pro sem fog

Galaxy S10

(#299) Taci válasza exelsior1 (#298) üzenetére


Taci
addikt

(#300) ghiottone válasza CHIPman (#297) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Észrevettem, hogy rossz topic....írtam is utána.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.