Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) vranyek válasza brainticket (#1150) üzenetére


vranyek
aktív tag

Az érdekesség, hogy a feladás napjára írják az átadást is, holott még elmegy Kölnbe, majd Prágába, és onnan Pestre majd opcionálisan vidékre :P Tehát a másnapi kiszállítás a reális.

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1152) Tailorzsolt


Tailorzsolt
tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy nektek mi a tapasztalatotok a warp töltéssel?

A youtube-on van olyan teszt ahol 61-62 perc alatt feltöltik az OP7 Pro-t, de találkoztam olyan videóval, ahol 70-72 perc és olyat is láttam, ahol 90 perc volt.

Nem értem ezt a szórást... :F

A napokban már én is mindig figyelem és hát az a helyzet, hogy változó, de nekem szinte mindig 70-80 perc közé esik. De pont tegnapelőtt és tegnap is ugyanúgy alakult minden, mármint mindkét nap 3%-ról töltöttem 100%-ra és közben nem használtam. A két töltés között 9 perc különbség volt. A tegnapi volt a lassabb, bár a tegnapi már a 9.5.5. alatt volt, míg a tegnapelőtti az előző szoftverrel. Tapasztalatok hasonlót?

(#1153) SharpSA válasza Tailorzsolt (#1152) üzenetére


SharpSA
veterán

Gondolom számít a telepített, ezáltal a háttérben futó programok száma és hogy éppen melyik mit csinál amikor töltőn van a készülék. Például ha a Google Fényképek app csak töltéskor menti a képeket automatikusan, akkor megnő a készülék fogyasztása, stb.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1154) csako válasza Tailorzsolt (#1152) üzenetére


csako
veterán

Én ~20%-nál szoktam rátenni, 30 perc alatt kb. 53% kerül bele és a második fél óra elteltével telítődik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1155) Tailorzsolt válasza SharpSA (#1153) üzenetére


Tailorzsolt
tag

SharpSA -> Erre nem gondoltam, de valószínűleg van benne valami. Figyelni fogom majd a következő töltéssel ezt is.

csako -> Egyébként a legtöbbször nem merítem le én sem ennyire, csak a teszt miatt vittem le 3%-ig.. Általában 20% körül már én is töltőre szoktam tenni.

(#1156) Tailorzsolt válasza Tailorzsolt (#1152) üzenetére


Tailorzsolt
tag

Csináltam egy újabb tesztet, kilőttem töltés előtt mindent, nem volt Google Fotók szinkronizálás, lekapcsoltam a mobilnetet, csak wifin voltam. A töltés közben nem nyúltam hozzá, nem kaptam emailt, üzenetet, nem volt bejövő hívás, tehet semmi nem zavart bele a töltésbe.

Így 4%-ról 100%-ra 83 perc volt a töltés.

[ Szerkesztve ]

(#1157) BeastMode


BeastMode
őstag

Érdekes dolgot vettem észre nemrég:
Ugye én panaszkodom már mióta a memóriára...
Pár órája kivettem a RAM-ból az általam játszott játékot és azóta semmi problémám nincs, 10-15 app is vígan elvan egymás mellett.
Ki érti ezt :D

(#1158) NextError


NextError
tag

Nem rossz. :D

(#1159) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért akar a paypal 260ezret levonni, mikor a 750euro 245ezerFt? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1160) ollie válasza enginev3.0 (#1159) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Paypal-on azt választottad, hogy a bankod váltsa az eurót, ne a Paypal?

***

(#1161) Rick4 válasza enginev3.0 (#1159) üzenetére


Rick4
félisten

Mert nem a kártyakibocsátóval akarod a pénzt átváltatni, hanem a paypallal.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1162) ghiottone válasza enginev3.0 (#1159) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Át van állítva, hogy ne a paypal, hanem a bankod váltson?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1163) Jano_023 válasza Rick4 (#1161) üzenetére


Jano_023
őstag

Figyeld meg a fizetés előtt ki tudod választani hogy a PayPal váltsa a pénzt vagy a bankod. A bankoddal jobban jársz.

Más: srácok lassan vennem kellene egy új telefont és a p30 prot néztem ki de most nem vagyok biztos benne. A OP7PRO nagyon tetszik de a kamerában nem bízom. Mindig is ez volt a gyenge pont. Most hallotam hogy jön egy új frissítés ami javít majd rajta. Ez kijott már? Mennyire jó a kamera? Melyik telefonnal van egy szinten? Samsung s10 plust megkozeliti? Köszi

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1164) Rick4 válasza csako (#1154) üzenetére


Rick4
félisten

Mi értelme van 20%-nál rátenni, hacsak nem egyik reggel úgy indul a nap, hogy 20%-os akksival kezdenéd a napot? Már többször olvastam ilyet, hogy 20-80% között hasznkálja valaki a telefonját.

Amíg én 1%-nál teszem fel, és 100%-ig töltöm, vagyis beletolok 365 nap alatt 200 ciklust, te meg beleversz 365 ciklust. Amíg nekem 4 év után is max 18-20% akksikapacitás- vesztésem lesz, neked már a cserén kell gondolkodni, és a szokásaidon kell változtatni, mert úgy már nem fog elmenni egy napot a telefon. A cellát nem kell 100%-ra tölteni, meg 0-ra meríteni, de ezt nem is tudod megtenni, mert előtte még ott van egy kis elektronika, ami felügyeli a dolgokat.. Amikor 1%-ot látsz, a cella még nem üres, amikor 100%-ot látsz, a cella még nem púposodik az elektronoktól...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1165) vranyek válasza Jano_023 (#1163) üzenetére


vranyek
aktív tag

S10+, P30Pro szintet talán a mostani szoftverrel nem veri, de tegnap láttam egy összehasonlító tesztet pont ezzel a három telefonnal, és nekem nagyon meggyőző volt rajta a OP7Pro, főleg, hogy még lesznek folyton szoftver frissítések, mint ahogy ma reggel ki is jött a kamerára kihegyezett 9.5.5 verzió, de még nem próbáltam ki...
S9+ szintet simán hozta eddig is szerintem...
Huaweit én nagyon nem mernék venni most, amíg nem rendeződnek a dolgok, ha meg nem fognak, akkor meg végképp nem...
Samu meg mindent egybevetve több 10 ezerrel drágább még.
Nekem az OxygenOS, a frissítések, és az androidos naprakészség miatt is az OP a nyerő...
Ja! És gyönyörű!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1166) enginev3.0 válasza ollie (#1160) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elvileg régen át, de már nem emlékszem hol kell megnézni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1167) Jano_023 válasza vranyek (#1165) üzenetére


Jano_023
őstag

Koszi,igen ezt láttam. Nagyon kíváncsi vagyok milyen lett a frissítés után. Szóval várom a képeket és a véleményeket. Igazad van én is így vagyok most a Huaweiel. De lehet megvárom a note 10et. Köszönöm. Várom a képeket.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1168) marcarc válasza enginev3.0 (#1166) üzenetére


marcarc
senior tag

Fizetés előtti utolsó lépésben bal oldalt van a valuta konverziós beállítás. Két lehetőség, kartyakibocsájto és Paypal.

(#1169) ghiottone válasza enginev3.0 (#1166) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Néha automatice vissza rakja alapértelmezetre és a paypal vált. :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#1170) brainticket


brainticket
aktív tag

Nekem jött ma reggel update

(#1171) mjani1172 válasza ghiottone (#1169) üzenetére


mjani1172
addikt

Én (nagyon ritkán használom már) többször visszaraktam, és megfigyeltem, ha küldenek valami új policy-t utána mindig visszakapcsol. Tetű dolog.

(#1172) brainticket válasza ghiottone (#1169) üzenetére


brainticket
aktív tag

de az azért alap hogy figyelem, pláne ekkora összegnél, mint ahogy azt se hagyom soha, hogy a kártyaelfogadó helyek vagy az ATM-ek átverjenek a DCC-vel (Dynamic currency conversion) azaz a bankom helyett ők váltsanak át a saját valautámra valami mesebeli árfolyamon.

[ Szerkesztve ]

(#1173) beeep146


beeep146
tag

Jó reggelt!
A 6T-men az utóbbi időben 95%-ban a Gcam-et használtam fotózásra. Várható, hogy az aktuális 6T verziót elkészítik a fejlesztők 7 Pro-ra is, vagy hogy megy ez? Ma érkezik, nagyon kíváncsi leszek a kamerájára, bár nálam a készülék vásárlás egyik utolsó szempontja ez.. :-)

(#1174) Timer válasza Rick4 (#1161) üzenetére


Timer
veterán

Téves. Ezeknél az akkuknál nem az számít, hányszor töltöd. Ha öt részletben éred el a nulláról száz százalékot, az is 1 ciklusnak számít, és az is, ha 1 alkalommal töltöd maximumra. Arra viszont mocskosul figyelni kell, hogy ne merüljön soha sem kikapcsolás alá a telefon, mert ott már lehetnek problémák, ha valaki erővel próbálgatja meg így újra és újra bekapcsolni, illetve a teljesen fullra töltést sem szeretik tartósan, bár ez azért nem okoz gondot, mert többnyire a telefon azonnal elkezdi használni az energiát. Más eszközöknél soha nem tanácsolják a fullra töltött állapotban tárolást tartósan (DJI SPark manuálban benne is van, és ki is süti az akkut 6 nap után 70 százalékig, ha jól emlékszem), mert teljes kapacitáson tárolva hosszabb idő alatt "feszítheti" a cellákat a benne lévő energia. Utóbbi műszaki hátteréréől nem tudok semmit, nem vagyok elektrotechnikus, de a kezelésiben is benne van, így biztos nem kamu.

[ Szerkesztve ]

(#1175) CptAdamica válasza enginev3.0 (#1166) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én nemrég kikerestem, eléggé el van dugva, de az útvonal a következő:

Belépsz -> Fogaskerék fent -> Kifizetések -> Automatikus kifizetések kezelése -> Majd lesz egy olyan kisebb betűs, hogy: "Nem találja, amit keres? Próbálkozzon az automatikus kifizetések kezelése lapon." itt kattints a linkre -> Bejön a régi felület itt a táblázat jobb felső sarkába: Set Available Funding Sources -> Ezután már látnod kell a hozzáadott kártyáidat és itt kiválasztani a Conversion Options linket, ha több kártyád van, akkor mindegyiknél be kell állítani, tehát átdob a felületre, ott pedig a "Bill me in the currency listed on the seller's invoice." radio gombot kell kiválasztani.

Megyen!

(#1176) enginev3.0 válasza CptAdamica (#1175) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megtaláltam :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1177) csako válasza Rick4 (#1164) üzenetére


csako
veterán

A töltési szokásomal 3,5 év után is a Honor7-em SOT-ja 3,5-4 óra is volt. Új korában meg 5 órát tudtam maximum kicsikarni. Gyakran töltöttem egész éjszaka stb.
Ha az OP7 ugyanilyen lesz mondjuk 2 év múlva, akkor sincs semmi veszve, munkahelyemen van konnektor, illetve powerbank is van a "túlélőkészletemben" :P

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1178) vranyek válasza csako (#1177) üzenetére


vranyek
aktív tag

Nekem OP3 3 évesen is másfél-két nap, 3-4 óra SOT-vel inkább másfél. Esetek 90%-ában lemerült 15%-ig, és onnan 100-ra töltöttem, sokszor nem saját DASH töltővel, hanem sima mezei Samu töltővel munkahelyemen... :)

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1179) ollie válasza enginev3.0 (#1166) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a paypal forintot ír ki, mint árat, akkor bizony a paypal váltja a pénzt.

***

(#1180) CHIPman válasza ollie (#1179) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ekkora devizaösszeget Revoluttal éri meg kifizetni. Nekem a bank váltott, de még így is 7k elment csak a váltásra, amit a Revoluttal megspórolhattam volna, ha előbb gondolkozom.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1181) CptAdamica válasza CHIPman (#1180) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem az OTP kb ugyan ott váltott, a Google 233.300 Ft-ra számította, végül 235 lett levonva majdnem kereken.

(#1170) brainticket Nekem is. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#1182) CHIPman válasza CptAdamica (#1181) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem tudom, mit csinál a Google, én a számolt Revolut (általában még túl is számol egy kicsivel) és a tényleges OTP levonás különbségét írtam.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1183) Milanos


Milanos
csendes tag

Hangszóróproblémával találkozott már valaki ?
https://www.origo.hu/techbazis/20190528-oneplus-7-hangszoro-elektromos-zaj-hiba.html

(#1184) SharpSA


SharpSA
veterán

Nálam naponta többször is előfordul az, hogy ujjlenyomat feloldás után csak a háttérkép jelenik meg. Ekkor ki-, majd bekapcsolás után újra ujjlenyomat feloldást követően minden rendben. Találkozott már valaki hasonló helyzettel?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1185) BeastMode válasza beeep146 (#1173) üzenetére


BeastMode
őstag

(#1186) Rick4 válasza Timer (#1174) üzenetére


Rick4
félisten

De ha 20 részletben 20 nap alatt 20X töltöd 20-ról 80%-ra, vagyis sose éred el a 100%-ot, akkor az nulla ciklus? Keresgéltem ezügyben a neten, de semmi értékelhetőt nem találok, ellenben amiket hosszabb ideig tudtam követni, pl 2 év után is jó ( tudom, nem elég egzakt, de használhatóságában csak minimálisat változó, ilyen- olyan programok szerint 3500-ról 2840-re eső kapacitású) OP3T akksijaim, és a 4 év után is hasonló szinten jól működő Xperia Mini akksim nekem elég bizonyíték volt. De mindenre nyitott vagyok, most is töltő mellett vagyok, a kocsiban is ott a gyári OP töltő, nem gond egy egy órára eltávolodni a közelükből, de nem igazolta eddig semmi hogy rosszul csinálom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1187) Jano_023 válasza BeastMode (#1185) üzenetére


Jano_023
őstag

Na ez gyorsan ment. De amúgy nem minden esetben volt szerintem jobb képe a GCAM-nek bár ezt az ember nem egy video alapján ítéli meg. Jó lenne megnézni a fileokat itt és bele nagyítani.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1188) beeep146 válasza BeastMode (#1185) üzenetére


beeep146
tag

Köszi, ez jó hír. Mentem a linket.

(#1189) Timer válasza Rick4 (#1186) üzenetére


Timer
veterán

Nem, ez úgy megy, hogy "jegyzi" a százalékot. 1 ciklus egyenlő 100 százalék töltéssel. Nyilván nem egészen így van, azt hiszem, 5-95 százalék között számol, tehát 90 százalék egyenlő 1 ciklussal. Az viszont,hogy hány részletben kerül betöltésre, az mindegy.

Én ha csak tehetem, 20-90 között töltök, így nincs is maxxra töltve, és koppra merítve. Matematikailag mindegy lenne, de így legalább megvan a placebo, hogy teszek az akku egészségéért.

[ Szerkesztve ]

(#1190) emvy válasza Rick4 (#1186) üzenetére


emvy
nagyúr

> De ha 20 részletben 20 nap alatt 20X töltöd 20-ról 80%-ra, vagyis sose éred el a 100%-ot, akkor az nulla ciklus?

Nem. Siman add ossze a szazalekokat. 1 ciklus kb: 100%. 1000 ciklus: 100000%. Tehat 20x 20%->80% = 20*60% = 1200% = 12 ciklus.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#1191) Rick4 válasza emvy (#1190) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, és akkor én 100%-ról 1%-ra merítem, mivel kihasználom a 80% fölötti, és a 20% alatti rész is (40% akksi kapacitársól beszélünk) emiatt kétnaponta töltöm, tehát ezalatt a 20 nap alatt belenyomok 10 töltést, azaz 10 ciklust. Nem 12-t, csak 10-et.
2 év múlva az övében lesz 438 ciklus, az enyémben meg 365. Ki jár jobban?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1192) emvy válasza Rick4 (#1191) üzenetére


emvy
nagyúr

nem ertem hogy miert nem erted

while (!sleep) sheep++;

(#1193) BeastMode válasza Jano_023 (#1187) üzenetére


BeastMode
őstag

Gyorsan lőttem pár képet (nem éri meg megosztani, full teszt üzemmód) és azt vettem észre, hogy a GCam port színei valósághűbbek, valamint kevesebb a képekben az elmosódás.

(#1194) marcarc válasza Milanos (#1183) üzenetére


marcarc
senior tag

Nem, de mondjuk nálam nem számít hiteles forrásnak ez a "hírportál".

(#1195) Timer válasza Rick4 (#1191) üzenetére


Timer
veterán

Várj, tényleg nem érted. Tegyük fel, hogy van 100 százaléknyi összkapacitásod, és a lépték 1 százalék. Merítéstől és alkalmak számától függetlenül minden akkuba betöltött száz százalék 1 ciklusnak számít.

(#1196) PeteePeti válasza SharpSA (#1184) üzenetére


PeteePeti
őstag

Már én is találkoztam ilyennel nálam.

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1197) Sev!er válasza Rick4 (#1191) üzenetére


Sev!er
aktív tag

:D Ilyeneket imádok olvasni. Talán azért lesz neki több töltési ciklusa, mert többet is használja a telefont?! Ha ő naponta 60%-ot használ, te meg csak 50%-ot, akkor 2 év múlva pontosan 20%-al több ciklust fog elhasználni mint te. Mostmár oké?

(#1198) Milanos válasza marcarc (#1194) üzenetére


Milanos
csendes tag

Politikailag valóban erősen ferdítenek, de ebben hátha igazat írnak, ezért kérdeztem. köszi a választ !

(#1199) beeep146 válasza BeastMode (#1193) üzenetére


beeep146
tag

7 Pronál még nem tudok nyilatkozni, de 6T-nél pont ezért lett lassan de biztosan ez elsődleges kamera nálam a GCam. Lehet több egy picit a zaj néha, de nem mosott és a színek is jobbak.
Ha a 6T-nél meglevő config fájlok itt is használhatók, akkor érdemes próbálgatni a különböző profilokat.

(#1200) Rick4 válasza Sev!er (#1197) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem oké, ott van a félreértés, hogy egyrészt nem értek a li ion akksik lelkivilágához, másrészt nem sokat foglalkozom azzal sem, hogy mi történik a háttérben, mert amúgyse marad meg a készülék addig, amíg elhasználódna az akksi, de sok más töltögetési módszerrel ellentétben az általam használt többször bizonyított már. De mondok jobbat, találtam még érdekesebb leírást, ráadásul fórumtárstól.. [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.