Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Thom!


Thom!
veterán

S23 visszajöttem Pixel 7re.

Kamera jobb a Pixelen főleg a HDR jelenetek, de a S23 se vészes, mindkettő küzd bizonyos dolgokkal.
Pixen már legalabb a 4-es óta nem tudják jól az auto fehéregyensúlyt megoldani, ebben szerintem a Samsung jobb. Samsung a verőfényes napsütést nagyon nem szereti.
Videózásban mindkettő nagyon jó talán egy kicsivel jobb a Samsung de nem számottevő.
Mindkét rendszer fürge talán S23 kicsit simább..megegyszer talán.
Akku anno mikor Pixel 7 használtam nagyon megvoltam elégedve, de az S23 light üzemmódban a méretéhez képest brutális volt.
Várom a Pixel 8-at remélem végállomás lesz évekig, de a Pixel 7 jelenleg a legjobb deal a piacon én Telekomos vagyok nincs hálózati gondom, panaszom.

(#5002) szabi__memo válasza atillaahun (#4994) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez a leggázabb az egészben

(#5003) atillaahun válasza tomboy0013 (#5000) üzenetére


atillaahun
veterán

Asszem most már az lesz, kellően felbasztam magam hozzá. :D
Adaptív töltésre mintha azt írták volna korábban, hogy akkor megy ha este 9 után rakod fel és van ébresztő beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#5004) szkorhetz válasza tomboy0013 (#5000) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hogy a francba csinálsz ilyen akksi időket?
Nekem ennyivel már nulla közelében van.

(#5005) peanar válasza tomboy0013 (#4974) üzenetére


peanar
senior tag

Nekem is pár napja van meg (csütörtökön volt egy hete) de én sem tudok megbékélni a kopogó kijelzőjével! Annyira gagyi hatást kelt, hogy azt el nem tudom mondani....nem gondoltam volna, nem számítottam erre egy ilyen összegű telefonnál.
Olyan érzést kelt, mintha a kijelző alatt nem lenne semmi, emiatt törik mint a ropi....viszont szerencsére nem!
Sajnos volt szerencsém kipróbálni (a tok + töltő 5 nappal később érkezett mint a teló), életemben nem ejtettem el telefont, nem esett le soha, de most a p7p (eddigi legdrágább telefonom) megmutatta hogy milyen ez az érzés. Sejteti magáról hogy csúszik mint a veszedelem, de azt nem gondoltam volna, hogy egyenes felületről, olyan helyről ahonnan legalább 15 év alatt egyetlen telefon se esett le (kb 62cm magasból)...hát ez úgy pofára esett hogy asszonynak szájon át lélegeztetnie kellett hogy magamhoz térjek ;)

Következő reggel (4:20-kor kelek), telefon szintén egyenes helyre lerakva (fürdő)...járom a szokások köreimet, bementem megpuszilni a gyerekeket mire megint egy nagy csattanás...asszonnyal sietünk ki a szobából...a telefon több mint egy méter magasból le, pofával lefele a járólapon...na itt asszonynak már defibrilálni kellett...de szerencsére ezt is minden karc és törés nélkül megúszta.

Egy szó mint 100, mindenféle fólia, tok, csúszásgátlás nélkül csak erős idegrendszerüeknek ajánlott ez a telefon :D

A gyári launcherrel sok kifogásolnivalóm volt, mint atillaahun fórumtars, nekem a kezdőoldalról nem sikerült eltüntetni bal felül a dátumot, alul a gugli kereső megléte idegelt ki. Hiányoltam a bármilyen jellegű (gyári) kijelző kikapcsolásának lehetőségét valamint az app lock lehetőséget is!
Ezekre nekem a Hyperion launcher (fizetős) nyújtott megoldást. Van duplakopp kijelző kikapcs mely mellett működik az ujjlenyomattal való kijelző bekapcs (több utólagos app úgy kilövi a kijelzőt, hogy felébresztés után keri a pin kódot), saját ízlésre testreszabható a kezdőképernyő és nem utolsó sorban tudja az applockot.

Pár apróságot még emésztenem kell, (hogy kinyírták a huawei-t, a mai világban már egy gyártó sem ad ki kompromisszummentes telefonokat) de úgy gondolom hogy még lehetünk barátok :DD

APippo #4983
En csak fizetésre használom a simple-t, azt is úgy, hogy hosszan rányomok az ikonjára, a felugró ablakban kiválasztom a bankkártyáim lehetőséget és már fizetek is (engem nem zavar a hányszor kell beazonosítanom magam mizéria, sőt).
Nem használok widgetet, de próbáld meg törölni, valamint ne engedélyezd az alkalmazás háttérben való futását.

Én ezt a tokot vettem
valamint ezt a fóliát
Mindkettővel meg vagyok elégedve, teljesen rendben van a minősége! A fóliából a tokbarát változatot vettem (szerdán raktam fel) és hibátlanul illeszkedik a kettő együtt!

2db fólia van a szettben, valamint tertozéka még 2-2db kameraüveget védő fólia is.
Az utóbbit tegnap este tettem fel, így még nincs vele tapasztalat, de nem hinném hogy befolyásolná a képek minőséget.(ha mégis, akkor majd leszedem).

[ Szerkesztve ]

(#5006) Peter.70 válasza peanar (#5005) üzenetére


Peter.70
őstag

Hyperion laucher mellett kipróbáltál más lauchert is?

(#5007) tomp válasza atillaahun (#4994) üzenetére


tomp
félisten

OP11 teljesen normál használattal: kép
Ha pedig nyúzom mint a bolond azaz folyamatosan max fényerő, 90%-ban 5G használat, 120Hz, LHDC bluetooth kodek használat akkor: kép
Itt a kép után még lementem 5%-ra ami plusz 20percet jelentett.
Nincs benne SIM kártya. eSIM-el megy.

(#5008) K82 válasza tomboy0013 (#5000) üzenetére


K82
őstag

Az adaptív töltés akkor lép működésbe ha van beállított ébresztő és este kilenc után rakod rá. Ha leveszed és visszarakod már visszavált normál üzemre, abban pedig nem vagyok biztos h működik nem PD PPS töltővel.

Pixel / OnePlus Pad

(#5009) szkorhetz válasza tomp (#5007) üzenetére


szkorhetz
őstag

Jó az a telefon, de ezzel a felülettel én nem tudnék együtt élni.

(#5010) tomboy0013 válasza K82 (#5008) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem PD-s a töltő, szerintem a régi Huawei watch-om töltőjére raktam rá, a többi stimmelt. Nem gondolnám hogy problémát okoz mondjuk ha rajta hagyom éjszakára töltőn. Felesleg Redmi Note 7-ese szerintem kb mindig így volt töltve és lassan 4 évesen is elég jó az üzemideje.

(#5011) tomp válasza szkorhetz (#5009) üzenetére


tomp
félisten

OxygenOS után féltem én is, hogy az új ColorOs UI milyen lesz de teljesen jó. Kellemes a felülete.
Amúgy ma írok a Yettel "háttér" csapatának a VoWiFi-vel kapcsolatban mert kaptam hozzá email címet. :D

(#5012) peanar válasza Peter.70 (#5006) üzenetére


peanar
senior tag

Próbáltam a Microsoft-ot, a Nova launchet (jó pár évvel ezelőtt megvettem) valamint volt még egy harmadik (a hyperionon kívül negyedik) de most nem jut eszembe a neve.
A novát sajnos 2021 dec óta, míg a fizetős verzióját (Prime) 2020 dec óta nem frissítik, így tovább keresgéltem.
Így kötöttem ki a jelenleginél, aminek a fizetős részét látatlanban bevállalva nem bántam meg.
Talán kevésbé testreszabható a novához képest, de ami nekem fontos az mind tudja és jól teszi a dolgát.

Akksi téma, mert ahogy olvasom, sok mindenkit foglalkoztat, érint.

Mivel a tok, fólia, töltő később érkezett a telefonhoz képest, így párhuzamosan használtam az elődjével.Emiatt belakás valamint a másik telefonról való programok átmásolása közben nem igazán érdekelt, ha beüt a krach....hát jött is, úgyhogy toltam is egyből a gyári beállítás visszaállítást. Előtte még felmászott az aktuális frissítés, majd jött a factory reset.

Ezután már óvatosabban bántam a másolással, csak a képek, zenék vándoroltak át a régi telefonról.

Belakás után napról napra jobb lett az aksi idő, mostmár egészen elfogadható.
Utolsó (mai nap) feltöltés előtt kb 1n 10 órát ketyegett el a telefon valahol 4 órás kijelző idővel, szintén közel 4 óra spotify mobilneten autóba bluetoothos kihangosítással.
Wifi, mobilnet, bluetooth éjjel nappal bekapcsolva, okosóra hozzáadva (folyamatos bluetooth kommunikáció a két eszköz között).
Egy alkalmazás akkumulátorhasználata sincs korlátozva, cserébe 27 alkalmazás (gyáriakkal együtt) korlátlanul használhatja a háttérben az aksit.
Akkumulátorkímélő mód bekapcsolást még nem látott a telefon soha, mint ahogy az alkalmazkodó akkumulátorét sem!
Éjszaka nem használom a repülős üzemmódot, a ne zavarjanak üzemmód viszont időzítve van (de ez csak az értesítéseket, hívásokat némítja ugye le)
Egyedül a képernyő frissítését állítottam át nagy felbontásra (gondolom 60Hz).

tomboy0013 #5000

Működik az adaptív töltés kipróbáltam!
Igaz, nem a hozzávaló töltőjével, de jobb híján nem volt más választásom.
Mivel a gyári töltő megérkezése még váratott magára, és az egyetlen itthon levő adapter, amivel hajlandó volt a telefon kommunikálni valahol 4 óra alatt akarta feltölteni a telót (80W töltőhöz, 20 perc töltési időhöz szokva...vattafák),nem volt más választásom, maradt az adaptív töltés lehetősége.

A gyári töltőjével is valahol másfél és 1 óra 40 perc körüli a töltési ideje, ez szintén picit fájó pont nekem, főleg a 20 perc alatt feltöltődött elődje után.

(#5013) K82 válasza peanar (#5012) üzenetére


K82
őstag

8.0.3 beta az utolsó Novából, 2022. szeptemberi az utolsó frissítés. A Prime-ot nem is kell frissíteni, az csak a fizetős funkciókat oldja fel. Discord szerveren megvan a support is, van már aktív A14-es topik.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#5014) Peter.70 válasza K82 (#5013) üzenetére


Peter.70
őstag

Te Nova lauchert használsz?

[ Szerkesztve ]

(#5015) K82 válasza Peter.70 (#5014) üzenetére


K82
őstag

Igen, már hosszú évek óta. Volt egy kis kitérő a Lawnchair-rel de volt vmi balhé a fejlesztők között és az app is megváltozott, így visszatértem a Novára.

Pixel / OnePlus Pad

(#5016) Peter.70 válasza K82 (#5015) üzenetére


Peter.70
őstag

A novában alulról a kereső sávot el lehet tüntetni?

(#5017) K82 válasza Peter.70 (#5016) üzenetére


K82
őstag

Persze, elég sok lehetőséged van.

Dokk ikonok alatt, dokk ikonok felett, szabadon áthelyezhető widget vagy épp semmi ha nem akarod.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#5018) vacs válasza Peter.70 (#5016) üzenetére


vacs
veterán

És dupla koppra le is tudja zárni a kijelzőt pl. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#5019) gretzky77 válasza K82 (#5013) üzenetére


gretzky77
veterán

Nova Launchert használok én is, próbáltam többet is de mindig visszatérek! Viszont benne vagyok a bétában is de a play szerint is 7.0.57 a verzió szám és nincs frissebb 2021. Dec! Hogy tudom lefrissiteni? Nekem 14 alatt elég bugos :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5020) jUUh


jUUh
Topikgazda

Nem fáj a szemetek a bugos gesztusvezérléssel ha bármilyen launchert használtok? Google főbűne, hogy jó ideje szarok az animációk

Samsung Galaxy S23+

(#5021) vadászcsiga válasza vacs (#5018) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen.

(#5022) vadászcsiga válasza vacs (#5018) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ja, semmi. Azt hittem kérdézed :B

(#5023) K82


K82
őstag

gretzky77: nem a Nova bugos hanem az A14, pont ma olvastam a fejlesztő válaszát. Innen le tudod szedni a betát.

jUUh: kicsit lassabb ugyan az animáció, nem annyira pattogós mint a gyárival de mivel le van véve a sebessége 0.5x-re nem olyan durva.

Pixel / OnePlus Pad

(#5024) jUUh válasza K82 (#5023) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Jah, ízlések és pofonok. 0.5x nálam alapból se jó. :N

Samsung Galaxy S23+

(#5025) Peter.70


Peter.70
őstag

A kijelzőn alul középen van egy kb 2 cm széles vonal. Azt valahogy el lehet tüntetni? Laucher használatával is ott van

(#5026) K82 válasza Peter.70 (#5025) üzenetére


K82
őstag

Csak ha rootolod.

Van pár dolog amit nem értek miért tilt a Google a saját telefonjain bizonyos funkciókat amikor az AOSP-ben benne vannak és más gyártó meg tudja oldani.
Ez az egyik, a navbar pill folyamatos jelenléte; ráadásul nemcsak ez, hanem maga a sáv is feleslegesen foglal helyet a kijelzőből.
Talán a 14-es verzióval módosul: [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#5027) Peter.70 válasza K82 (#5026) üzenetére


Peter.70
őstag

Értem. Csak mert az előbb beillesztett képernyő képeiden nem láttam

[ Szerkesztve ]

(#5028) K82 válasza Peter.70 (#5027) üzenetére


K82
őstag

Mert rootolva van, megszoktam már a Pie-nál h nincs semmi navbar pill vagy gomb. Itt visszafejlődött a Google, totál kinyírta a full immersive módot: na az volt az igazi amikor a status bar-t is el lehetett tüntetni akár apponként is. Waze, Chrome teljes képernyőn, óra és értesítések nélkül...de szép is volt.

NFC: settings - connected devices - connection preferences - NFC
A beállításokban lévő kereső nagyon hasznos tud lenni. ;)

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#5029) atillaahun


atillaahun
veterán

A Spigen Thin Fit tokot (vagy hasonlót) amazon-ról a legolcsóbb rendelni?

(#5030) jUUh válasza atillaahun (#5029) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Szerintem mire kiszállítás stb meglesz egyszerűbb itthonról.

Samsung Galaxy S23+

(#5031) zoli8814 válasza K82 (#5015) üzenetére


zoli8814
tag

Én pont ma tettem fel a lawnchairt, eléggé tetszetős. Frissítés szerinted várható még hozzá?

Samsung Galaxy S24 ultra

(#5032) K82 válasza atillaahun (#5029) üzenetére


K82
őstag

Most h "szárnyal" a JMF 375-ös €-val számolva plusz némi ráhagyással az eltérő ÁFA miatt legyen mondjuk 9000. Itthon kicsivel felette indul (már ahol találtam) + szállítás, szóval a német Amazon nyert. A US még jobb, de 25$-től ingyenes csak a szállítás.

zoli8814: [link] Augusztus óta még mindig alpha verzió, csak a lawnicons frissült. Necces...

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#5033) zoli8814 válasza K82 (#5032) üzenetére


zoli8814
tag

Kár érte. Nekem az terszik benne, hogy az összes ikont képes a rendszer témája szerint színessé tenni. A sima launcher csak a Google féle appokat színezi be.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#5034) atillaahun válasza K82 (#5032) üzenetére


atillaahun
veterán

Jah, itthon 9600 a legolcsóbb és ott már ingyenes a szállítás. Akkor hagyom az Amazon-t. Csak kicsit sokalltam 10k-t egy retkes tokért. :N

(#5035) jUUh válasza atillaahun (#5034) üzenetére


jUUh
Topikgazda

4190 Pcx-en a Spigen Liquir Air ha hihetünk a Google-nek.

Annyit nagyon-nagyon megér, de SpeedShop-nál 6ért vettem, évek óta legjobb tok számomra.

Samsung Galaxy S23+

(#5036) Postas99 válasza atillaahun (#5034) üzenetére


Postas99
senior tag

Nekem most ilyen jön az amazonról: [Ringke Onyx]
Másik 2 dologgal együtt véve már olcsóbb szállítással együtt is. Keddre ideér. Tegnap adták fel.

(#5037) oroszLajos válasza Postas99 (#5036) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Eddig minden telefonomon a Ringke Onyx volt a kedvenc tokom (már ha elérhető volt rá). Sajnos 7Pro-ra nincs :(

Pixel 7 Pro Hazel

(#5038) Thom!


Thom!
veterán

Óriási hibát véltem felfedezni.
Kamera normál módban vagy auto éjszakai módban elmenti képet, de manuálisan éjszakai fotózásra váltok 10ből 7x nem menti el az éjszakai fotókat.

Fontos digitális zoomolt fotóknál fordul elő csak! Ami mondjuk 2,8x zoomnál nagyobb...

[ Szerkesztve ]

(#5039) jUUh válasza Thom! (#5038) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Most kipróbáltam, elmentett 5/5-t 2.8x-nál nagyobb zoom-mal a Night Sight.

Samsung Galaxy S23+

(#5040) oroszLajos válasza Thom! (#5038) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Nálam is ment mindent..
Viszont gCam-nél előfordul ez a probléma ha nem várok a mentési ikon eltűnéséig. Gyári appal egyszer sem fordult elő.

Pixel 7 Pro Hazel

(#5041) tomboy0013 válasza Thom! (#5038) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nálam az 5X zoom szórakozik Night Sight-nál. Elég sokszor kép mentés közben kidob a kezdőképernyőre a kamera app és nem ment semmit.

(#5042) Thom! válasza jUUh (#5039) üzenetére


Thom!
veterán

A lényeg normál módban van lösz 1-2 képet mondjuk 2,8-3* zommal és csinálsz NS képet is amit azonnal manuálisan váltasz menet közben nem mindig ment..probáld ki

(#5043) jUUh válasza Thom! (#5042) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Manuális váltasz részét nem igazán értem. Úgy gondolod, hogy én választom ki, hogy NS legyen, és nem a telefon érzi, hogy sötét van?

Továbbra se tudom előhozni ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#5044) steewcv65


steewcv65
őstag

Azt lehet tudni,hogy pontosan mikor kapjuk meg az android 14 lekorabbi, de mar nem beta verziojat?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#5045) jUUh válasza steewcv65 (#5044) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Legkorábban augusztus. Itt tudsz róla olvasni.

Samsung Galaxy S23+

(#5046) TODI1111 válasza steewcv65 (#5044) üzenetére


TODI1111
addikt

Ennyire szar a 13, hogy már a 14-et várod?

(#5047) gretzky77 válasza TODI1111 (#5046) üzenetére


gretzky77
veterán

Szerintem egyáltalán nem szar a 13, én 14 bétán vagyok, ez az első béta, van még benne hiba, de nem egetrengető!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5048) peanar válasza gretzky77 (#5047) üzenetére


peanar
senior tag

Van a 14-be app lock valamint kijelző kikapcsolási (a be/kikapcs gombon kívül) lehetőség integrálva?

(#5049) jUUh válasza peanar (#5048) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nincs.

Samsung Galaxy S23+

(#5050) steewcv65 válasza TODI1111 (#5046) üzenetére


steewcv65
őstag

Nem, csak erdeklodom

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.