Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok azt hol lehet be állítani hogy fent a térerő ikon mellett lássam az nfc-t, bluetooth-t, stb-t?

(#4602) K82 válasza Peter.70 (#4601) üzenetére


K82
őstag

Bt-t láthatod ha van aktív eszköz egyébként nem.

Pixel / OnePlus Pad

(#4603) tomp válasza K82 (#4600) üzenetére


tomp
félisten

OnePlus, Reamle, Vivo mind az Oppo gyorstöltési szabványát használja a VOOC-t.
Most már egységesítették a gyorstöltési szabvány nevét(régen a OnePlusnál DASH volt aztán Warp végül SuperVOOC) így csak azt kell nézni, hogy szerepeljen a VOOC. Vagy ha villámtöltés kell akkor a SuperVOOC.
Érdekes, hogy a 11-hez a 100W-os szintén USB-A.

[ Szerkesztve ]

(#4604) AlexDaywalkr válasza vadászcsiga (#4587) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Ez valami Április 1-i tréfa?
Amúgy hogy van nálad NFC kapcsoló?

(#4605) gretzky77 válasza AlexDaywalkr (#4604) üzenetére


gretzky77
veterán

És valóban lehet, hogy a dátum az oka! Fel sem tűnt, hogy van NFC kapcsoló, így egyre érdekesebb! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4606) Peter.70


Peter.70
őstag

Sms- t hogy lehet küldeni a telefonnal?

(#4607) AlexDaywalkr válasza Peter.70 (#4606) üzenetére


AlexDaywalkr
tag

Messages alkalmazással

(#4608) Peter.70 válasza AlexDaywalkr (#4607) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm

(#4609) Peter.70


Peter.70
őstag

Fő képernyőre ha ki akarok tenni widgetet ( pl napirend) hogy lehet a képernyő teljes magasságáig beállítani?

(#4610) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Csak áprilisi tréfa volt az 5G bocs :D

Az nfc kapcsoló viszont nem az, de nem is az aminek látszik, csak Quick Settings.

(#4611) vadászcsiga válasza Peter.70 (#4609) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fogod a widgetet és ujjal atmeretezed.

(#4612) peanar


peanar
senior tag

Aki vodafone-os, az légyszi nyilatkozzon, hogy most működik a Volte vagy sem.
Itt is olvastam a fórumot, máshol is probáltam keresgélni, de nem egyértelmű a válasz.
Előre is köszönöm!

(#4613) Peter.70 válasza vadászcsiga (#4611) üzenetére


Peter.70
őstag

De a főoldalon, ahol bal fent ott az óra nem engedi teljesen felhúzni

(#4614) K82 válasza peanar (#4612) üzenetére


K82
őstag

Működik a márciusi frissítés óta, előtte a QPR2 betában is ment.

Pixel / OnePlus Pad

(#4615) TODI1111 válasza peanar (#4612) üzenetére


TODI1111
addikt

TaylorPro már jelezte [link]

(#4616) bbendre válasza Peter.70 (#4613) üzenetére


bbendre
őstag

Lehet mert ott van a at-a-glance widget. Probald meg egy masik launcher-el

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#4617) Peter.70 válasza bbendre (#4616) üzenetére


Peter.70
őstag

És azt el lehet onnan tüntetni?

(#4618) K82 válasza Peter.70 (#4617) üzenetére


K82
őstag

Gyári launcherrel nem, ezért írta h másikkal próbáld. Nova, Lawnchair, Hyperion stb., előtted a lehetőségek tárháza.

Pixel / OnePlus Pad

(#4619) Peter.70 válasza K82 (#4618) üzenetére


Peter.70
őstag

Értem. A microsoft lauchert már használtam, az tetszik

(#4620) Space marine válasza Peter.70 (#4619) üzenetére


Space marine
aktív tag

Pont az óra mizéria miatt raktam fel én is ezt a launchert :K

(#4621) Peter.70 válasza vadászcsiga (#4610) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor mégsincs 5G? :(

(#4622) cirx válasza Peter.70 (#4621) üzenetére


cirx
senior tag

Üdv a való világban. ;)

S23 GREEN

(#4623) steewcv65


steewcv65
őstag

Ugy nez ki a tolto problema megoldodott.Xiaomi 12 toltommel 1,5ora alatt full.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#4624) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Pixel 7 esetén gondolkozom, hogy 128/256 GB-os tárhely legyen-e. A rendszer kb. mennyi helyet foglal el?

(#4625) vadászcsiga válasza Lasersailing (#4624) üzenetére


vadászcsiga
félisten

17Gb

(#4626) jUUh válasza Lasersailing (#4624) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nálam 15GB.

Samsung Galaxy S23+

(#4627) gretzky77 válasza jUUh (#4626) üzenetére


gretzky77
veterán

Nálam Pro esetén 22gb :Y

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#4628) tomp


tomp
félisten

A rendszer méretébe beleszámolódik az ideiglenes rendszerfájlok, gyorsítótár is.
Esetleg még a virtuális RAM is ha van ilyen Pixelen.

(#4629) jUUh válasza tomp (#4628) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Tudtommal A11 felett mindenképpen van virtuális ram.

Samsung Galaxy S23+

(#4630) tomp válasza jUUh (#4629) üzenetére


tomp
félisten

A virtuális RAM-nál erre gondoltam:
[kép]
[kép]
Nem tudom van e ilyen Pixelnél. Ha van akkor ezt is beleszámítja. Igaz nem a teljes méretet mivel nem egyszerre foglalja le.

(#4631) jUUh válasza tomp (#4630) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Igen, erre gondoltam én is. Nem tudom, hogy a rendszerhez vagy mihez számítja, de tudtommal natív Android funkció egy ideje.

Samsung Galaxy S23+

(#4632) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A sima Pixel 7 ára ismét esett kicsit az Alzánál. Most már 242.690 az ár, akit érdekel.
(Lassan jóárasíthatnák a Pro-t is)

(#4633) Technoman válasza tomboy0013 (#4632) üzenetére


Technoman
őstag

Az Alza , sajnos egy nagyon drága cég. Egyetlen előnye, hogy Mo.-n kapható náluk olyan, ami máshol nem, vagy még drágábban.
A fentiek fényében, nálam a többi "nem hivatalos, de hivatalos" helyek ajánlatai jobbnak
tűnnek, pld. Aqua, B-Tel.
Igen a Pro is mehetne lejjebb, mert nekem arra fáj a fogam, de lehet hogy megvárom a 8-as szériát, hátha hivatalos az már hivatalos lesz nálunk.
Tényleg, mi hír erről a piac bővítésről, amit pár hete belengettek, vagy csak kamu volt?
Szóba jött a Vodafone partnerségi lehetőség. Tudom, május 10 gugli nap lesz (idei konferencia),

[ Szerkesztve ]

(#4634) K82 válasza Technoman (#4633) üzenetére


K82
őstag

Van még nálunk Vodafone? Nem vennék rá mérget h ránk is vonatkozna.
Persze, nevében még Vodafone, de lassan O1G One lesz.

Pixel / OnePlus Pad

(#4635) jUUh válasza Technoman (#4633) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Én őszintén meglepődnék, ha hazai terjeszkedés lenne tervben. Ez a közép-kelet-európai régió véleményem szerint nagyon nem Pixelnek való vidék. Nem ismertek csak szűk rétegben, a Xiaomi (Realme és társai is) Samsung Apple vonal pedig erősen dominál.

Mondjuk ettől függetlenül egy kur.... sort átírhatnának a szoftver részénél a 5G VoWiFi anomália megszűntetéséhez.

Samsung Galaxy S23+

(#4636) Technoman válasza K82 (#4634) üzenetére


Technoman
őstag

Még egyelőre, így hívatják magukat.
Mindentől függetlenül, reménykedem, hogy nálunk is lesz 1x hamarosan, hivatalos guglifone.
Más, értelmes ÉS MEGFIZETHETŐ márkát nem találtam a jelenlegi piacon.

[ Szerkesztve ]

(#4637) Lasersailing válasza Technoman (#4633) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szerintem pedig bizonyos esetekben az Alza a legjobb választás:
- céges vásárlóknak ők adnak 1 évnél több garit (aqua nem ad, pedig egyébként jó bolt az Aqua, intéztem már garit náluk, karácsonyi ajándék miatt: kivárták ugyan a 30 napot (ami marhára idegesített, mivel gyerek ajándékáról volt szó), de visszadták a termék árát, jogilag minden ok volt, csak lehettek volna gyorsabbak is...
- B-tel is ad elvileg 3 év gait céges pixel vásárlásra is, csak ott a cégnek nincsen múltja (mármint a jogi személynek aki az eladó lesz a számla szerint, a B-Tel nevet én is hallottam már sokkal korábban)

Fentiek fényében én most az Alzánál venném (csak nem tudom, hogy jó-e nekem a pixel 7...) --> #4636: nagyon jól megfogalmaztad a gondjaimat:
"Más, értelmes ÉS MEGFIZETHETŐ márkát nem találtam a jelenlegi piacon."
(kiegészítve azzal, hogy jelenlegi helyzetben kínai telefont céges vásárlásra nem tartom jó ötletnek)

[ Szerkesztve ]

(#4638) Technoman válasza Lasersailing (#4637) üzenetére


Technoman
őstag

Természetesen, mindig az egyéni preferencia a döntő (mint pld nálad a céges oldal)
Nálam ez nem játszik.
A B-tel nevet én már több fórumba is olvastam és többnyire nem társult hozzá, negatív komment.

(#4639) Peter.70 válasza Technoman (#4638) üzenetére


Peter.70
őstag

. Bocsi új hozzászólást akartam írni

[ Szerkesztve ]

(#4640) Technoman válasza jUUh (#4635) üzenetére


Technoman
őstag

Remélem így lesz, mert tényleg nincs épkézláb alternatíva, ha valaki egy jó, főleg fotózásra használt telót szeretne most venni. Cca 3-4 évente szoktam telót cserélni (jelenleg egy P30 Pro boldog tulajdonosa vagyok) Keveset telefonálok (Telekomos vagyok) , azt is csak családon belül, így az előfizetéses -amúgy is nevetséges "kedvezményekkel" megtűzdelt- csomagok nálam nem játszanak. Mivel nálam a fotózás a preferencia, sajnos a csúcs modellek közül kell választanom, de:
- a Samsung (S23U) nevetségesen drága. ezért lassan egy kocsit lehetne venni
- iPhone (14 Pro Max) az inkompatibilitása miatt nem játszik (nem lehet droiddal párosítani, így képeket sem tudok rapid módon a családdal, egy esemény közben megosztani, zeneimet nem tudom egyszerűen csak áthúzni a telomra, stb)
- Xiaomi (13 Pro) mindenki lebeszél róla, a sz@r szoftvere miatt (főleg, aki napi szinten a szakmába dolgozik)
- Huawei. Bár nagyon szeretem, de egy kiherélt márka (trumpli :((( ) Mivel a telómmal rendszeresen bankolok, nem szeretném ezt egy "kokány" GSpace-l tenni. Engem nem győzött meg ez az app.
-Sony drága és réteg telefon
Más igazán jó, értelmes márkáról nem tudok, tehát marad a Google (P7 Pro), ami bár nem olcsó, de még mindig elviselhető áron kapható, mint a fenti nagyok.
Persze, vehetnék használtat , ha nem lennék erre, ennyire kényes

(#4641) tomboy0013 válasza Technoman (#4633) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mondjuk inkább úgy hogy vannak termékek amik irreálisan drágák, de a folyamatosan váltakozó árak miatt azokat is ki lehet néha jó áron fogni, példa rá a Pixel. De pl. 2 hónapja vettem anyumnak Realme 9 Pro-t, ugyanolyan áron volt mint máshol csak ahogy már előttem is írtak céges vásárlóként vettem meg normális garanciával és elállási lehetőséggel (ilyet senki sem biztosít céges vásárlás esetén). De szoktam náluk más dolgokat is venni, például Bialetti mogyoró kávét ami a legjobb áron van náluk, vettem már parfümöt, fotós cuccot is ami náluk volt a legjobb áron. Persze most bosszant hogy 1 telefon tetszik a piacon és az pont náluk van a legrosszabb áron :D De egyébként mindig jó tapasztalataim voltak az Alzával, volt már azonnali cserém hibás telefonnal, meg elállásom is céges vásárlóként. Minden gördülékenyen ment minden esetben, kedvesek és segítőkészek voltak személyesen és telefonban is. Na meg szeretek is a bemutatótermükbe menni mert tök hangulatos. Az is előny hogy nem egy 10 emeletes panel 3/2-es lakásába bejelentett cégre kell bízni egy garanciáztatast. Ez mondjuk bőven megér nekem egy 30-40 ezres felárat a sufni cégekkel szemben egy 300-400 ezres cuccnál.

[ Szerkesztve ]

(#4642) szkorhetz válasza Technoman (#4640) üzenetére


szkorhetz
őstag

Google Photos van minden eszközre, annál egyszerűbben nem lehet képeket megosztani egymással.

(#4643) DrDoktor válasza Technoman (#4640) üzenetére


DrDoktor
tag

Én p30pro ról váltottam Pixel6pro-ra Egy perciig nem sírtam vissza.Sőt ma már fájdalom akár egy percig is használni apámnak adott huaweit.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#4644) szlaci888 válasza Technoman (#4638) üzenetére


szlaci888
aktív tag

A B-tel régi név az igaz, de nem tudom lehet-e tudni, hogy milyen xxxxxx kft lesz az eladó a számlán, mi is vásároltunk már náluk, de mindig más volt az eladó cég a számláikon!

(#4645) Lasersailing válasza Technoman (#4638) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Épp ez a gondom, hogy a B-tel nevet én is hallottam, sőt vásároltam is valami apróságot (10-20 eFt közötti cuccot) náluk régebben. Honlapjuk szerint Prime Mobil Kft. [link] az eladó, aki viszont 2019-ben lett bejegyezve (e-cegjegyzek.hu), én meg ~2015-16 körül jártam B-tel boltban emlékeim szerint (de biztos, hogy 2019 előtt).

Ne értsd félre (se Te se más), ettől még lehet full korrekt cég! Viszont a korábbi vásárlások tapasztalatait nem lehet most hozzájuk számolni (ők viszont a név "átvételével" épp ezt szeretnék elérni). Csak innentől az én szememben, ez is lehet akár "dobós" cég is, mint jó néhány másik telefonban utazó cég. Meg az is lehet, hogy nem az.

Alzát meg sem merem nézni, hogy hány éves a cég mögötte...

#4644 szlaci888: Prime Mobil Kft kell legyen a fentiek alapján az eladó. Az e-beszámolón meg lehet nézni, hogy mekkora cég, milyen árbevétellel, mennyi nyereséggel, székhely címét, google maps-szel stb.

[ Szerkesztve ]

(#4646) vacs válasza Technoman (#4638) üzenetére


vacs
veterán

A B-tel részemről egy sufni gsm!
Pixel garanciával kapcsolatban írtam nekik emailt kb 2 hónapja, azóta se jött válasz!
Havernak szóltam, ő is írt nekik, erre sem érkezett semmilyen válasz kb 3 hete!
Innentől én nem is foglalkoztam velük!
Alza-n most 242K a Pixel 7, ennyit megér a korrekt(ebb) garancia, nekem!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#4647) atillaahun válasza vacs (#4646) üzenetére


atillaahun
veterán

Mármint nem megvásárolt Pixellel kapcsolatban írtál nekik, hanem általános értelemben? Ha igen, akkor miért nem telefonon kérdezed őket? Leírhatnád konkrétan miről van szó.
Csak mert én is tőlük vettem és számomra se tűntek túl megbízhatónak, de akkor 50k+ felárat azért az Alza-nak se akartam kifizetni.

(#4648) vacs válasza atillaahun (#4647) üzenetére


vacs
veterán

Írtam a B-tel-nek, hogy náluk vennék Pixel telefont és érdeklődtem, hogy mivel nincs hivatalosan forgalmazva, szervize sincs, ezért ki és hol javítaná.
Azért írtam, hogy legyen idejük átgondolni a választ, ilyen konkrét kérdésekkel nem akartam telefonon meglepni őket. :D

(^)(>.<)(^)

(#4649) Apollyon válasza Lasersailing (#4624) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hogy 128 vagy 256 az tőled függ, mire és mennyit használod a telefont, mennyi időre tervezel vele. Én hosszú távra, mert utálok telefont cserélgetni, így nálam a 256-os lett. De úgy, hogy az ügyeimet nagyrészt számítógépeken végzem, telefonon kevésbé, már 87 giga foglalt, a 14 gigabájtos GrapheneOS-sel együtt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4650) atillaahun válasza vacs (#4648) üzenetére


atillaahun
veterán

Ezt én is megkérdeztem vásárlás előtt telefonban, ha jól emlékszem olyasmit mondtak, hogy 30 nap és küldik külföldre (gondolom a legközelebbi GStore-os országba, ami német lehet), de elég bizonytalanok voltak, szerintem fogalmuk se volt. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.