Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-12 16:59:17

LOGOUT.hu

Google Pixel 7 | 7 Pro topik
(szerkesztés alatt)

A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Google Pixel 7 Pro review | Finder

VOLTE alapból működik VOWIFI nincs***!
5G a decemberi stabil kiadás óta van!
(**VoWiFi beállítást igényel, leírás itt, de nem mindig mindenkinek működik)

Specifikációk, tesztek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) winbox válasza tomp (#2997) üzenetére


winbox
senior tag

Nálunk roottal az N78 megy szépen Yettellel, ehhez a network signal guruban kell az ENDC-t engedélyezni [link], telefon restart után tökéletes az 5G, semmi mást nem kell csinálni. Ezért gondolom Googlenél is kb egy kattintás kellene, hogy menjen hivatalosan is, de gondolom ezt is leteszteltetnék első körben, hogy a bétába kerüljön. DSS-es helyen még nem jártam, Győrben az N78-on tolják, az meg tökéletesen működik.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3002) Sofokles válasza zsmb (#2993) üzenetére


Sofokles
tag

Az hogy van, hogy ti itt szénné teszteltek meg minden, de a Hentaiba meg csak berakja az indiai arc a magyar hálózati beállításokat anélkül, hogy egy másodpercre lett volna magyar hálózaton a telefon?

(#3003) natë válasza Sofokles (#3002) üzenetére


natë
nagyúr

Román.

(#3004) bbendre válasza ezrrl (#3000) üzenetére


bbendre
őstag

Huh.
Az Iphone:
+ Sokkal Sokkal jobb akkumulátor idő (ez felhasználás függő, de 1 óra Screen on time után nekem reggeltől estig 12%-ot merült. Másnap fél nap alatt meg tudtam enni az akkut)
+ Gyorsabb töltés
+ Jobb a video
+ Az arc feloldás
+ az ökó szisztéma. pl az óra, az airpods-ok. Ezek mind-mind drágák, de nagyon jó minőség.
+ Sokaknak van igy az airdrop, airtag nagyon jól mennek
+ A családi megosztások nagyon jól működnek ha van feleség, barátnő, gyerek)
+ Van egy halom jó dolog benne pl a főképernyőről balra lapozva nem csak hírek vannak, hanem lehet oda rakni widgeteket is.
+ Egy halom program exkluzív funkciókat tud pl a duolingo.

- A (gyári) billentyűzet magyarul kevesebb funkciót tartalmaz (pl nincs rendes predektív bevítel)
- Zárt rendszer
- Nincs AOD

A Pixel:
+ Kamera, sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal-sokkal jobb fotókat csinál (én imádom)
+ a Now playing feature. (Ezt is imádom)
+ Az Android (Bár már az iphone is elég jól testre szabható)
+ És mivel android azt raksz rá és olyanná varázsolod amilyennek csak szeretnéd
+ Angolul (meg egy halom nyelven) van benne rendes nyelvhelyesség ellenőrzés és javaslatok
+ Oda vissza tudsz másolgatni file-okat
+ van AOD
+ Nagyon jó a at-a-glance widget (ha éppen rendesen megy)

- Nálam (sokkal) kevesebb akku idő
- Lassabb töltés
- Még mindig sok a lokáció záras funkció

Van mindkettő, kérdezz bátran :DDD

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3005) zsmb válasza Sofokles (#3002) üzenetére


zsmb
csendes tag

Nyilván mi is be tudnánk kapcsolni mindenfélét tesztelés nélkül is, de nem lehet megkockáztatni, hogy utána esetleg ne működjön jól. Jobb esetben mondjuk nem megy a hívásátirányítás vagy a várakoztatás, kicsit rosszabban nem lehet SMS-t küldeni, még rosszabban pedig mondjuk nem lehet felhívni a 112-t a telefonról (vagy nem kapnak jó helymeghatározási adatokat amikor felhívod őket).

Ezeket nem lehet bevállalni, hogy esetleg ne menjenek.

[ Szerkesztve ]

(#3006) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Most olvasom, hogy 17 piacon árulja a Google a Pixeleket. Nem viszik túlzásba

(#3007) tomp válasza zsmb (#3005) üzenetére


tomp
félisten

Sőt a helytelenül implementált IMS kezeléstől a komplett bázisállomás le tud térdelni.
Igaz ez ritka egy nagy neves gyártó esetén de nem zárja ki a lehetőségét.
Sőt láttam már, hogy a nem teljesen kompatibilis 5G konfig milyen hálózati bugokat generál a hálózaton. Aztán vagy a hálózat dob le vagy a modem bannolja az 5G-t. Na nálam az utóbbi jött. A hálózat még tolerálta de ki tudja meddig mehetett volna.

OnePlus 5-nél van QPST-vel aktiválva a VoLTE de pl az sms küldés nagyon lassú(kb fél perc). Tavaly évig nem működött VoLTE alatt a rövid hívószámok(pl 1221, 1220, stb). Ilyenkor a normális hálózati konfignál a telefon leváltott 3G-re. Na a OnePlus 5 nem. Az szimplán bontott. Most már végre működnek a rövid számok is.
Amúgy a 112 miatt nem kell félni. Az a hibás konfig mellett is működik mivel az nem használ VoLTE-t. 4G Only-n VoLTE nélkül is működik mivel ez egy speciális szám. A hálózat is másképpen kezeli.

Pixelen működik a QPST EFS Explorer? Ha még a régi felépítésű carrier_policy.xml-t használja a rendszer akkor elég kiegészíteni az 5G paraméterekkel.
pl: [kép]

Pixelre Yettel VoWiFi támogatás is lesz? Elvileg idén indul a publikus szolgáltatás. Tesztként már kb 1 éve megy és lehet is pingelni a Yettel VoWiFi szervereit.

Sofokles
Nem hivatalosan minden telefonon be lehet kapcsolni aztán vagy megy vagy nem. Vagy összedől a bázisállomás vagy nem. Tudom milyen ez, OnePlus-on együtt dolgoztam velük a Yettel VoLTE/5G-n. Volt mikor az egész országban csak az én telefonom kezelte a Yettel 5G-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#3008) ezrrl válasza bbendre (#3004) üzenetére


ezrrl
csendes tag

Fhuu... Azigen!! :R Köszönöm szépen ezt a részletes választ...De tényleg ritka az ilyen! Köszi az időt amit rám szántál! Akkor mehet a filó részemről... :D

(#3009) tomboy0013 válasza ezrrl (#3008) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az üzemidőnél vedd figyelembe, hogy ő a Pro Maxról írt, annak azért jobb az üzemideje mint a sima Pro modellnek amit te írtál.

(#3010) xhege válasza tomboy0013 (#3009) üzenetére


xhege
addikt

A sima 13 Pro is jobb üzemidőben. :K Már kétszer váltottam oda-vissza a két telefon között. :D

(#3011) tomboy0013 válasza xhege (#3010) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem is írtam olyat, hogy ne lenne jobb csak hogy nem "sokkal sokkal jobb".

[ Szerkesztve ]

(#3012) xhege válasza tomboy0013 (#3011) üzenetére


xhege
addikt

Nyilván nem annyival jobb mint egy 13 Pro Max :R, de azért érezhető a különbség.

(#3013) TODI1111 válasza tomp (#2997) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem csak az N78.

(#3014) Legendas


Legendas
aktív tag

Srácok! Nagyon sok felső kategóriás telefonom volt. Sok különlegességet kipróbáltam (ezek csak mostanában: xiaomi 11 ultra, 12s ultra, vivo x80 pro, vívó xnote, iPhone 13 pro max, stb). és nem tudom rá a választ, hogy mi fogott meg a pixelben de nagyon szeretem. :R Lehet ilyen lehet az iPhone érzés az almánál.

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#3015) natë válasza Legendas (#3014) üzenetére


natë
nagyúr

Jól látod.

(#3016) bbendre válasza Legendas (#3014) üzenetére


bbendre
őstag

:R Pontosan. Az Android iPhone-ja a Pixel csak sokkal jobb. És ha akkor próbáltad volna amikor megjelent a Pixel 2... :Y

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3017) tomboy0013 válasza Legendas (#3014) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én jelenleg Pixel Experience ROM-ot használok egy Xiaomi-n. Összeszedett remek rendszer az egyszerűsége ellenére vagy pont azért. Ezért is Pixelben gondolkodom a következő telefonomnak akármennyire is tartok az Exyno... akarom mondani Tensor procitól.

(#3018) juve600 válasza bbendre (#3016) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem Pixel 2XL volt az első ,utána volt minden Xioami,Oneplus,iPhone is ,de most a Pixel 6a van és maradok is ennél a vonalnál, minden ami számomra fontos az megvan

(#3019) natë válasza tomboy0013 (#3017) üzenetére


natë
nagyúr

Miért tartasz tőle? Sosem értettem.

(#3020) BossBoss


BossBoss
őstag

Úgy látom végre használhatók már itthon is a pixelek. Utoljára Nexus 4-em volt. :B Szerettem. Azóta viszont minden apple. De hajlandó lennék váltani.
Olyan kérdésem lenne, hogy ha USA-ból szereznék egy készüléket annak van bármi hátrány az európába forgalmazottól? Illetve gariztatni lehet-e EU-ban?

(#3021) bbendre válasza BossBoss (#3020) üzenetére


bbendre
őstag

Gari nincs viszont lesz mmwave 5g antennád

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3022) szabi__memo válasza natë (#3019) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gondolom mert mindig is problémásabb volt mint a QC. Nem véletlenül dobják

(#3023) tomboy0013 válasza natë (#3019) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jelenlegi telóm 35 fokban sem dobott túlmelegedési üzenetet fotózás közben, fényerőt sem szabályzott le. De a csúcs Samsungok között még nem láttam az elmúlt 2 évben olyat ami ezt ne csinálta volna Exynos procival, ez a Tensor meg lényegében az. A videós tesztek melegedesi tapasztalatai sem oszlatták el a kételyeimet a dologgal kapcsolatban. Az a baj hogy Poco-khoz szoktam ahol értelmesen megoldott hűtés van és ilyen gonjaim utoljára a Nexus 5X-szel voltak(mert az piszkosul tudott melegedni kamerázás közben). Jelenleg tok nélkül használom a telóm és a legkisebb mértékű melegedést se nagyon tolerálom alap felhasználásánál (itt nyilván nem a fotózásra gondolok). Lehet nincs vele ilyen gond csak extrém érzékeny vagyok a telefon melegedésre és tartok tőle a visszább leírt dolgok miatt.
Ugyanakkor unok már évek óta Gcam-ot állítgatni a telefonjaimra (LG G6 óta) és szeretnék egy kiegyensúlyozott kamerás telót jó szoftveres támogatással és problémamentes kijelzővel ezért gondolkodom Pixelben. Csak várok még hogy csökkenjen az ára.

(#3024) vadászcsiga válasza BossBoss (#3020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

El is tűntek az eladó 7/7p-k hardverapróról :)

(#3025) natë válasza tomboy0013 (#3023) üzenetére


natë
nagyúr

Sosem melegedett sem a P6P-m, sem a P7P-m

(#3026) BossBoss válasza bbendre (#3021) üzenetére


BossBoss
őstag

Az jó nekem? :D Amúgy yettel-el lenne használva. Sőt az óra is tetszik nagyon, bár azt hallottam nem egy műszaki csoda.

Vadászcsiga:
Hogy hogy eltűntek? Vagy minek köszönhető?

(#3027) K82 válasza BossBoss (#3020) üzenetére


K82
őstag

Garancia csak abban a régióban él ahol vetted, anno ezt a kört lefutottam amikor a 2XL-t kellett gariztatni: ha az USA-ban vetted akkor ott él a gari, ráadásul csak egy év. Ahogy számolgattam, nem nagyon éri meg kintről még úgy sem h zsebben tudnék áprilisban hozni: sima 8/128 P7 599$ + sales tax, legyen bruttóban mondjuk 650$ vagyis ~234e Ft. Számolj úgy h nincs garancia, az Aqua-ban jelenleg 247e Ft két év garival. Ráadásul az USD/HUF árfolyam is elszállt, 2017-ben a bruttó 902$-os 2XL volt 230e... :O
Ha kifog az ember egy durva akciót akkor talán megéri, de csak talán.

Pixel / OnePlus Pad

(#3028) bbendre válasza BossBoss (#3026) üzenetére


bbendre
őstag

Jó neked ha mész amerikába. Itthon nincs haszna az mm antennának

Eltüntek az eladó Pixel7-esek mert , aki el akarta adni mert gondjai voltak most mégsem adja el mert van értelme megtartani és használni a telefont

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3029) vadászcsiga válasza BossBoss (#3026) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Annak amit írtál, hogy végre használhatóak nem Telekomos szolgáltatóval, na meg a Hentai rom felbukkanásának köszönhetően is.

(#3030) bbendre válasza zsmb (#2993) üzenetére


bbendre
őstag

Ami érdekelne és lehet, hogy tudnál segíteni. Mi az a platform ami ha küldünk visszajelzést a legnagyobb ereje van pl Pixel csapat felé? Pl mi az ami tetszik, mi az ami nem. A balra rendezett at-a-glance widget-re nagyon sokan panaszkodnak jó lenne ha nagyobb helyet kapna vagy kikapcsolható lenne :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3031) BossBoss válasza vadászcsiga (#3029) üzenetére


BossBoss
őstag

Értem, köszönöm. Igen nézem, hogy német MM-is jó áron adja. USA-t azért kérdeztem mert pár hét múlva jön látogatóba ismerősöm. Egyébként még az S23 merült fel, most hogy Snapi lett végre itt is. Pár éve futottam egy kört egy Note 10-re, de hamar csere volt vissza iphone-ra. Plusz a méret, nagyon jó lenne a P7 Pro, de 6,7" már vad nekem. A sima 6,3" is necces. Iphone 12 Pro-ol is visszaváltottam minire, pedig az csak 6,1". :B

(#3032) vadászcsiga válasza BossBoss (#3031) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Dilemma dilemma hátán. Ismerős :K

(#3033) BossBoss válasza vadászcsiga (#3032) üzenetére


BossBoss
őstag

Yes, és akkor ökoszisztémátról nem is beszélve, iphone, ipad pro, macbook pro, apple tv, 2 homepod, watch, airpods… Igaz van egy Google Nest Hub 2 is. :D
De talan pont a telót tudnam elengedni.

(#3034) Legendas válasza BossBoss (#3020) üzenetére


Legendas
aktív tag

Gariztatni nem sajna, de nekem pl amerikai van 512 GB. Kint lehet(ne) gariztatni.

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#3035) Legendas válasza BossBoss (#3033) üzenetére


Legendas
aktív tag

Én ezt az ökoszisztémát nem értem. Mindenki erre hivatkozik. Egy vagyon mindent beszerezni és az a sok josszusag hogy egy csengő hang beállítás is problémát okoz. 8 év után egy hétig bírtam iPhonenal. Nekem használhatatlan. Persze nem vagyunk egyformák. Mások az igények.

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#3036) Legendas válasza tomboy0013 (#3017) üzenetére


Legendas
aktív tag

Én is használtam még a 11 ultran is de a miui meg másért jó.

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#3037) xhege válasza Legendas (#3035) üzenetére


xhege
addikt

Pedig működik. :K Ahogy az Apple watch meg az iPhone együttműködik azt tanítani kellene.

(#3038) Legendas válasza xhege (#3037) üzenetére


Legendas
aktív tag

Én ezt nem vitatom, de a sok apró bosszantó dolog és ami hiányzott az Android után nem érte meg nekem a váltást.

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#3039) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Srácok az miért van , hogy nem vált a telóm sima p7 asztro módba az exponalo gomb hold marad és nem vált át a csillagos asztro módra.

(#3040) winbox válasza Don't Panic (#3039) üzenetére


winbox
senior tag

Kézben tartod? Csak fix helyre téve, pl földön kitámasztva vagy állványra vált át, nem szabad bemozdulnia.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3041) Don't Panic válasza winbox (#3040) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Állványon van sehogy se tudom előcsalni de tuti user error :O

(#3042) Gabócza válasza Don't Panic (#3041) üzenetére


Gabócza
senior tag

Automatára van állítva a menüben?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#3043) Don't Panic válasza Gabócza (#3042) üzenetére


Don't Panic
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#3044) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Megvan köszi sikerült

(#3045) bbendre válasza Legendas (#3035) üzenetére


bbendre
őstag

Öko...

Van egy telefonod, egy órád. Minden megy. Syncel mindennel. Nincs bug. A beállítás 1 fenykép az óráról. Meglepően jól megy minden és jó funkciók vannak. Semmit sem kell letölteni/beállítani, frissíteni. Minden finkció azonnal elérhető. (pl a vérnyomás mérés a Samsung órán csak Samsung telefonnal elérhető)

Veszel egy tabletet és/vagy laptopot. Mindent mindenhonnan elérsz. Az óra mindennel kapcsolódik. Minden mindenhova csatlakozik már beállítás nélkül (mindent wifi, stb beállítás átkerült az új eszközödre automatikusan)

Veszel egy Airpods-ot. Felnyitod a telefon mellett. Rányomsz, hogy ez az enyém. Onnan fogva minden eszközöd tud hozzá csatlakozni.

Meetingelsz/youtube-ozol a laptopon a füles a füledben. Csöng a telefon. A laptopodról felveszed. A füles átcsatlakozik a telefonra. Befejezed a beszélgetést. A füles visszavált a laptopra és folytatod a meetinget/videot.
Elmész futni. Az füles automatikusan átáll az órára és onnan megy a zene ha nincs nálad a telefon.

Kb semmit, de tényleg semmit sem kell tenned, hogy működjenek a dolgok. (nem is tudsz igazából) És ez igaz a file-okra. Zenékre, képekre. Stb.. stb...

Jön a feleség, gyerek. Családi megosztás. Látod, hogy a gyerek merre jár. Meg tudod osztani az előfizetéseket. Manageled a megosztásokat. Tárhelyet. Airdrop -al küldesz linket

Közös chat a családdal iMessage-ben. Itt mindent is meg tudsz osztani.
FaceTime a nagymamával meg a fél családdal külföldön. A Nagyi fel tudja venni és le is tudja rakni (általában :D)

És ehhez semmit, de tényleg semmit sem kell telepíteni és beállítani. Max inditás után, hogy regisztrálok imessages-re. Persze vannak bugok, de alapvetően minden megy azonnal.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3046) BossBoss válasza bbendre (#3045) üzenetére


BossBoss
őstag

Dejó, hogy leírtad helyettem. Pontosan így van. Amúgy ezek samsung és pixel családnál mennyire működnek?

[ Szerkesztve ]

(#3047) bbendre válasza BossBoss (#3046) üzenetére


bbendre
őstag

A Pixelnék még nem teszteltem mindent, ennyi kütyü nincs is még.

Samsung-nál elég jó. S22U-ig játszottam vele. Persze az almához képest minden egy kicsit fapadosabb. A Samsung esetén még pluszban oneUI-osabb amit nem szeretek.

Meg a Samsungon jönnek a reklámok. A gyerek tabletén minden is le van tiltva. AdBlock, adblock DNS, stb mégis jött az értesítés, hogy Samsung S23 előrendelés van most, meg kedvezmény csak neked...

Talán a Pixel/Android esetén ami fájó lehet, hogy minden mindig változik. Pl van egy kb 8 éves Smart LG LCD TV ami támogatja a Miracast-ot ami a régi Androiddal jól ment és a Samsung-al jelenleg is megy, de a Pixelen már nincs Miracast csak Chromecast. Azt meg a TV nem tudja. Ezért nem veszünk új TV-t. :). Az Airplay meg ahol van az megy telefonról mindengy, hogy 1es vagy 2es.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#3048) xhege válasza bbendre (#3045) üzenetére


xhege
addikt

:K Ezt sajna senki nem tudja az almán kívül.

(#3049) Legendas válasza bbendre (#3045) üzenetére


Legendas
aktív tag

Hát valószínűleg nekem ezekre e funkciókra egyáltalán nincs szükségem. A JBL fulesem eddig akár hány Android telefonom volt azonnal csatlakozott felajánlotta, mivel már használtam másikon. Laptoppal is tudok csatlakozni. Facetime helyett ezer más alkalmazás van. Erre írtam, nekem nincs ezekre szükségem. Nem látom még mindig a fontosságát. Nekem fontosabb, hogy az androidot tudom mokolni, finomítani a saját izlesemre. Az, hogy normálisan tudok billentyűzetet használni. Ritkán, de pentudok tölteni egy torrentet akár milyen ciki. Nem minden van fent stream szolgáltatóknál. Nekem nem a világom. Több szazeret nem adok egy oraert. Vérnyomást kizárt hogy pontosan mérjen. Samu óra is úgy mert, hogy előtte kalibrlani kellett egy normál vérnyomásmérővel és utána kb ugyanazokat az értékeket mutatta. Mindegy is. A lényeg, hogy engem nem győzött meg ez a minden mindennel öko, nem érzem a hiányát. :R

[ Szerkesztve ]

Jelenleg Honor Magic 5 pro

(#3050) xhege válasza Legendas (#3049) üzenetére


xhege
addikt

Nincs ezzel semmi baj. :) Akkor az Android a te világod. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.