Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #55525888 válasza hevepapa (#290) üzenetére


#55525888
törölt tag

Bólogatok hevesen.
Az elmúlt 20 évben én is lelkesen upgrade-eltem, de végigjártam a g4560-i3 7100-i5 7600-i3 9100-i7 9700-i9 9900 vonalat, mellé néhány Ryzen APU-t, és elenyésző különbséget tapasztaltam, azóta nem izgat. A kiírt pontok nagyobbak voltak, naná, de kb ennyi, ha a játékokat nem nézzük.
Az RGB láz azt fogja meg, akinek nem 386 volt az első rendszere :)

[ Szerkesztve ]

(#302) hevepapa válasza #55525888 (#301) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Az RGB láz azt fogja meg, akinek nem 386 volt az első rendszere :) "
Nana... :) :) :) Bár az első PC-s élményem valóban 386-os volt -> Wolfenstein 3D, de az első saját gépem már Pentium 166 MMX volt 32 MB EDO RAM-mal + S3 Virge és egy Voodoo1.
De gondolom könnyen eltalálod mennyi RGB-s cucc van a jelenlegi gépemben is. :D

[ Szerkesztve ]

(#303) Pirosász válasza troviko (#292) üzenetére


Pirosász
aktív tag

"Visszatérnek ahhoz a modellhez, hogy 3 évente lerántsanak mindenkit a picsába, új OS, új hardver (gondolom nem pörögnek eléggé a hardver eladások)."

Ilyen mikor volt? Jah, egyszer!
Kb. egy Vista/Win7 korszakból származó gépen is fut a Win10. Az XP/Vista váltás volt egy nagyobb ugrás valóban. Én többről nem tudok. Hát most megint van egy ugrás.
Szerintem te kevered az Androiddal. Na ott cserélheted a 400 ezres telefonodat is, három évente. (Sokszor inkább két évente)

(#304) PuMbA válasza Pirosász (#303) üzenetére


PuMbA
titán

Én is hasonló túlreagálásokat érzek. Más gyártóknál / eszközöknél és itt a PC iparágban is sok példa volt már ilyenre, amit most az MS csinál a Windows 11-zel. Nincs itt semmi látnivaló :)

[ Szerkesztve ]

(#305) BiP válasza Pirosász (#303) üzenetére


BiP
nagyúr

Az XP/Vista váltás volt egy nagyobb ugrás valóban
Ráadásul ott nem 3év, hanem 5év volt a két rendszer között.
Ahogy Win10 és Win11 között sem 3 év van, hanem 6 lesz.

(#306) GoodSpeed válasza PuMbA (#296) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az egyébként engem nem zavar, sőt, csak megemlítettem, hogy régebben Intel CPU + AMD VGA volt az Apple-nél, illetve még most is van rá opció.

Az Intel jelen állás szerint : sérülékenységek, 14 nanometeren ragadás, nem olyan jó választás. Azért is írtam korábban ha most váltanék, és rá lennék szorulva az Intelre, akkor mi alá nem adnám. Ha új laptopot vennék, és véletlen nem Apple, akkor AMD alapokra építkezve tenném. Vagy ha az egyszerűbb alaplap + CPU cserét csinálnám, akkor is AMD.

7nm és sokkal kevesebb sebezhetőség, alacsonyabb ár, és a teljesítményben is nagyon jó.
Windows 10-ből "dobozos" licencem van, elvileg vihetem másik gépre.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#307) PuMbA válasza GoodSpeed (#306) üzenetére


PuMbA
titán

Apple gépeknél tényleg az a jó, hogy a support hosszabb, mint más cégeknél.

(#308) raveinT válasza PuMbA (#304) üzenetére


raveinT
tag

Annyiból van azért látnivaló, hogy más gyártó nem jelentette ki kerek perec, hogy az az utolsó verziószám az oprendszerből, amit valaha kiad.

Lehet mondani, hogy már mikor ezt kommunikálták, akkor sem vette senki komolyan, meg hogy már akkor tudta valaki, hogy kamu mikor kijött. De attól az még nem mentség a Microsoft javára.

Nem azzal van szerintem sem a baj egyébként, hogy húztak egy vonalat. Inkább azzal, hogy előtte hogy kommunikáltak.

Illetve azt is megértem, hogy miért akadnak ki emberek azon, hogy mai szemmel teljesen épkézláb hardwerek a vonal túloldalán ragadnak (ami még változhat, de eredeti kommunikáció alapján még ez a helyzet).

Összességében jogos a felháborodás, nem lehet azt mondani, hogy ez így normális.

(#309) GoodSpeed válasza raveinT (#308) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Eleve arra az egyébként meghökkentő kijelentésre, melyről kiderült, hogy nem igaz, mi kényszerítette őket? Mert megérteném, ha meg lettek volna csúszva mint az XP-Vista idején, de akkor sem nyögtek be ilyesmit. Kiadták úgy a Vistát, hogy egy bughalmaz volt, majd az SP1 volt az a verzió, amilyennek az RTM-nek kellett volna lennie.

Most csináltak egy annyira "letisztult rendszert", hogy 6 éves telefonokra és atom CPU-kra, Raspberry PI-re stb is felmegy... ugyanúgy 1 GHz-es CPU van előírva mint a Windows 7-nek, csak berakták ezt a TPM dolgot meg a 7. vonaltól felfele csak megszorítást.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#310) Pirosász válasza raveinT (#308) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ha maradna a Win10, csak az őszi frissítés ezekkel a feltételekkel érkezne, akkor az jobb volna?
A jelenlegi verzió meg 2025 őszig kapna biztonsági frissítést.
Akkor az oké lenne? Hát nincs új Windows!
Aki meg azt gondolta, hogy 2040-ben is 2GB RAM rendszer követelmény lesz, arra mit mondjak? :U

(#311) vakablak93 válasza Pirosász (#310) üzenetére


vakablak93
őstag

Én sem értem mi ez az egész, egyesek azt hiszik kukázniuk kell a 6700K procikat, holott teljesértékű támogatott rendszerrel működhetnek kereken 10 éves korukig. :U
Azaz egészen addig ameddig telejsen el nem avulnak.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#312) Penguin95 válasza BiP (#286) üzenetére


Penguin95
senior tag

7700k-t látok 60-70e között, 6700k-t látok 40-50 között. Ez barátok közt is +20e-es költés, ha nem ügyesen bizniszelsz.
Beleláthatsz ebbe 60e-es kiadást, de az demagóg túlzás lenne.

Akkor most megpróbálom másképp leírni: Ha nem akarsz azzal szenvedni, hogy eladod a 6700K-t, akkor bizony ki kell csengetned 60.000 Ft-ot, ha váltani akarsz 7700K-ra. És én például nem szeretnék eladással bajlódni, találkozom épp elég beteg állattal naponta, nem akarok még egy olyat is kifogni, akivel azon kell harcolnom, hogy ráküldött-e 2V-ot a processzorra vagy sem. Azt meg még mindig nem mondta meg senki, hogy mi az, amit a 7700K tud, a 6700K pedig nem. Ha meg nincs eltérés, akkor minek megkülönböztetni? Tudom, ezt az M$-től kéne kérdezni, de gyanítom ezt már megtette más, és ő is csak olyan választ kapott, amitől még egy levágott fejű hintaló is okosabbat mond.

Ez valóban sajnálatos. Ebben egyetértünk. Én meg csak próbálom a puffogás helyett felmérni a lehetőségeket.

Ez nem puffogás, hanem felháborodás. A magam részéről ennek az az oka, hogy pofátlan módon akartak korlátozni azzal, hogy csak a 8. és 2. generációktól van támogatás. Ezt sokan sérelmezték, én úgy voltam vele, hogy szívjanak lovat, marad a Linux. Ámde. Ezután benyögik, hogy hát vizsgálják, hogy belevehető-e még a 7. generáció is a támogatásba, ami kiverte nálam a biztosítékot azért, mert a 6. és a 7. generáció tökéletesen egyforma. Ugyanez szerintem igaz a Zen és Zen+ esetére is, mégsem kerülnek bele a listába. A még régebbi generációk kihagyásával sem értek egyet, de ezek voltak amik igazán felhúztak.

Addig meg bármi pozitív változás is közbejöhet: pl. kitolják a támogatást, vagy lazítanak a 11 hardverigényén, vagy becsúszik egy gépcsere.
Mindegyiknek van valószínűsége, de ha a MS nem is változtat, az utóbbi azért 4 év alatt csak összejön.


Én ezekben nem hiszek, de úgy legyen. Gépcserém pedig csak akkor lesz, ha ez kihullik alólam, viszont ilyen árak mellett inkább PS5 és az aktuálisan legerősebb Raspberry lesz az utód, mert ha tehetném sem adnék ki egy autóra valót hardverre. Ha meg már kompromisszumot kell kötni, akkor inkább minél olcsóbban akarom megoldani, és ebbe beletartozik a Windows elhagyása is.

(#313) BiP válasza Penguin95 (#312) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha nem akarsz azzal szenvedni, hogy eladod a 6700K-t, akkor bizony ki kell csengetned 60.000 Ft-ot, ha váltani akarsz 7700K-ra.
És ilyenkor mi lesz a 6700K-val? Felkerül a polcra? Ér neked ez a pár nap macera elkerülése 40e Ft-ot?
Mi lett a 6700K elődjével? Az is fent van a polcon?

Amúgy nem, én sem értem, hogy miért PONT ott húzták meg a határt. lövésem sincs, hiszen a technika nem nagyon indokolja, a 6.genben is már van TPM, tehát ez biztosan nem.
A hasukra csaptak.

akkor inkább minél olcsóbban akarom megoldani, és ebbe beletartozik a Windows elhagyása is.
De a 40e-es procit derogál eladni.... :F
Mármint értem a szándékot, hogy külső kényszer hatására nem akarsz költeni, ez tényleg érthető. De a Windowst se kell elhagynod, lesz még 4 boldog éved, addigra biztosan nem hal ki a 6700k alólad, annál azért jobb proci, aztán 4 év múlva meglátod.

(#314) Penguin95 válasza vakablak93 (#311) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azaz egészen addig ameddig telejsen el nem avulnak.

Ha nem használod majd a jósgömböd, elkérhetem kicsit? Csak a lottószámok érdekelnek, utána becsszó visszaadom. De most komolyan. Mi arra a garancia, hogy ezek 2025-re végleg elavulnak? Azt aláírom, hogy online AAA játékokat nem ilyenen fognak játszani az emberek, de azt erősen kétlem, hogy egy nyomorult operációs rendszerrel, és alapvető feladatokkal ne boldoguljanak majd.

#313 BiP: De a 40e-es procit derogál eladni.... :F
Mármint értem a szándékot, hogy külső kényszer hatására nem akarsz költeni, ez tényleg érthető. De a Windowst se kell elhagynod, lesz még 4 boldog éved, addigra biztosan nem hal ki a 6700k alólad, annál azért jobb proci, aztán 4 év múlva meglátod.

Derogál eladni, mert egyrészt nem önszántamból kéne ezt tennem, másrészt semmi kedvem beszopni azzal, hogy valami Lakatos Dzsamal Dzsúlió veszi meg, aki jobb esetben nem veszi át az utánvétes csomagot, vagy megpróbál lehúzni így vagy úgy. Adtam én már el cuccot, egy életre elég volt a "a kislányomnak lenne, aki gyógyíthatatlan rákos, és ezért csak az ár negyedét tudnám először odaadni" féle megkeresésekből.

[ Szerkesztve ]

(#315) hevepapa válasza BiP (#313) üzenetére


hevepapa
senior tag

"És ilyenkor mi lesz a 6700K-val? Felkerül a polcra? Ér neked ez a pár nap macera elkerülése 40e Ft-ot?"
Az a probléma, hogy amikor véglegessé válik hogy érdemes 7700K-ra váltani, azzal egy időben az is kiderül hogy mennyire lesz piacképes a 6700K. Gyanítom a 7700 ára felmegy kicsit a 6700 ára meg lejebb. Ahogy az a piaci viszonyok közt szokott lenni.
Ha belegondolsz: érdemesebb venni egy új és Win11 kompatibilis i3-9100-at 40 ezerért, mint ugyanannyiért egy használt 6700K, ami gyakorlatilag azonos sebességű és nincs meg a 11 támogatása.

(#316) zsid válasza Penguin95 (#312) üzenetére


zsid
senior tag

Ha nem akarsz azzal szenvedni, hogy eladod a 6700K-t, akkor bizony ki kell csengetned 60.000 Ft-ot, ha váltani akarsz 7700K-ra.

No offense, de adna a rosseb 60k-t egy használt,4 éves i7-ért ami kis túlzással ugyanaz, mint egy új 28 000-res i3-10100F. Ez egy B560-as lappal együtt ugyanannyiba kerül, mint a használt 7700K(és ott a bővítés lehetősége). Tudom nem vagyunk egyformák, de ha én úgy látnám, hogy meg akar szivatni a MS akkor addig szabadulnék 1151-től amíg ára van rendszeremnek( meg amíg a vérpistikék rá nem gerjednek a W11 hype-ra ).
Ha napi használatra még évekig elég a 7700K akkor a 10100F is elég lesz.

Ez nem ötlet vagy ajánlás volt, csak számomra nem világos, hogy ha most jó áron ki tudsz szállni a jelenlegiből és ugyanenyiből megvan az új akkor a csere helyett miért azon pörögsz, hogy mekkora genyó a MS.

<tRucKdriFteR>

(#317) Elk_hound válasza MasterDeeJay (#93) üzenetére


Elk_hound
tag

Még jó hogy nem olvasta ezt a listát a régi notim. (HP6710b) Minden registry varázslás nélkül települt rá a Win10/64, Penryn procival. Még az 1.2 TPM sem zavarta. Ha a Win11 listája is ennyire megalapozott, rámegy az egy kenyérpirítóra is...

(#318) BiP válasza zsid (#316) üzenetére


BiP
nagyúr

Mert itt a pörgés a lényeg....

(#319) ddekany


ddekany
veterán

Talán eleve 7-es generáció lett volna a minimum követelmény, de hogy elvezessék a tiltakozás erejét, először 8-asat jelentenek be, aztán várnak hogy pörögjenek rajta az IT-s körökben, majd kegyesen visszaveszik 7. generációra a minimumot. (Persze lehet, hogy túl sokat nézek ki belőlük.)

(#320) Dragon3000 válasza ddekany (#319) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem csak azt nézték, hogy melyik generációk kaphatóak a boltokban és ott húzták meg a vonalat.

(#321) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-1135G7-vs-Intel-i7-7700K-vs-Intel-i3-7100U-vs-AMD-Ryzen-5-5500U-vs-Apple-M1-8-Core-3200-MHz/3830vs2874vs2879vs4141vs4104

Nézegettem laptopokat, amik már leverik a 7700K-t:

A 8 GB RAM érdekes, hogy majd megnézem, hogyan lehetne feltornázni 32-re modellenként, mert CPU-ban nem rosszak. A Windows 10 Home, meg frissíthető PRO-ra
Viszont 500 E alatt az Apple a befutó az M1-es 8 magos 8 szálas CPU-val. Nincs sebezhetőség para, Filmora is van rá ... szóval kb ez lesz.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#322) zsid válasza GoodSpeed (#321) üzenetére


zsid
senior tag

Utóbbi kettőből is kapsz már 500 alatt laptopot,a H esetén dedikált videókártyával és ha jól látom a filmora támogatja a GPU alapú hardveres gyorsítást és rendert.

<tRucKdriFteR>

(#323) GoodSpeed válasza zsid (#322) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Igen, csak én már úgy vagyok vele, hogy vége a játékos éveknek, és ez volt kb a fő, amiért Microsoft vonalon mozogtam. A 7700K-s gépet nem adom el, mert azon vágok videókat, Filmorából évekkel ezelőtt vásároltam Lifetime licencet, VGA-nak meg az 1060 6GB-os végzi a dolog oroszlánrészét.
Ha meghajolnak a népakarat előtt, akkor egyelőre nem váltok semerre. Korábban a helyen gondolkoztam, hogy hova is helyezném: sem a tapipadot sem a billentyűzetet nem használnám, de még a kijelzőt sem. Monitort kötnék rá, külön egeret, billentyűzetből meg ezt:

Cooler Master MasterKeys Pro M White MX (Cherry MX, Mechanikus, US Layout)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#324) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Hivatalosan ezek az ASUS alaplapok támogatják a TPM 2.0-t.

Itt viszont a srácnak sikerült ASUS H170-PRO-nál a 6700K integrált cuccát előhívni.

ASUS Z170-A-nál viszont nincs ilyen menü. Azon filózok, lehet előjönne, ha kivenném a fizikai TPM modult?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#325) hevepapa válasza GoodSpeed (#324) üzenetére


hevepapa
senior tag

A Z170K Pro Gaming BIOS-ban van ilyen menü és be is lehet állítani a Firmware TPM-et i7-6700K procinál. A lapra nincs rádugva fizikai TPM modul.

(#326) GoodSpeed válasza hevepapa (#325) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Akkor esélyes, hogy két dudás nem fér meg egy csárdában... 6.x és 7.x szériánál lehet olyan CPU amiben nincs benne a Firmware TPM, de akkor már az alaplapra tehettek volna 2.0-t fogadót...

Viszont ha ez így van, akkor már csak az hiányzik hogy a 7.x szériát engedélyezze az MS... nekem meg lesz egy TPM visszakódolás a modul kiszedése miatt... aztán meg egy kódolás a FW-es megoldás okán.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#327) hevepapa


hevepapa
senior tag

Egyébként egy dolog fölött elsiklottunk ám. A vállalati szektor. Egy céges rendszergazda ismerősöm munkahelyén már most elkezdték elemezgetni hogy mennyi költséggel járhat ha a most használt 200+ db PC-t le kell cserélni 2025 után ha nincs tovább Win10 support.
Mivel alapvetően sima irodai használatú gépekről van szó (laptop, desktop) és pár éve volt egy nagyobb gép beszerzés, ezért jelentős részük az ismert hardver korlátozás miatt a mostani állás szerint nem 11 kompatibilis. A cégnél elég komolyan veszik az IT biztonságot, főleg hogy egy saját hibás IT incidens komolyabb büntivel is járhat, szóval náluk nem pálya olyan op.rendszert használni nagy tömegben aminek nincs hivatalos supportja...
Most nézegetik, hogy mi látszik az olcsóbb megoldásnak: komplett gép vásárlás + vele az OEM Win11 licenc is (a 200 OEM licenc még kedvezményekkel is tétel...) , vagy desktop gépeknél alaplap+CPU csere és a meglévő Win10 licencről az ingyenes upgrade. Mind a kettő mellett szól pro és kontra érv is.
Persze jelenleg még semmi sincs kőbe vésve és sok minden változhat, de annyi már látszik pedig az igazán húzós részletekbe még korai lett volna belemászniuk, hogy ha maradnak a hardver korlátozások, akkor az nekik jó sok-sok milliós extra kiadás és sok meló lesz.
Még mielőtt bárki rávágja, hogy nem kell szórakozni, le kell mindent cserélni mert haladni kell a korral.... szimpla irodai gépnek nem nagyon kell izmos gép. Amin elfut a Win10, az kényelmesen futtatja az office csomagot, böngészőt meg azt a pár spéci irodai alkalmazást ami a cégeknek kell. Nem szempont, hogy fut a gépen egy AAA-s játék vagy a 4K-s film :) Mivel a céges lecserélt gépek jellemzően nem kerülnek ki a jófogásra, ezért az e-hulladékot szaporítják.

(#328) ddekany válasza Dragon3000 (#320) üzenetére


ddekany
veterán

Az elég hasraütés lenne, ennél már csak jobban megfontolták. Ha így marad (de szerintem csak tapogatódznak, meddig lehet elmenni), elég nyilvánvaló, hogy mi fog történni. Nagy céges felhasználók támogatás megszűnésekor kénytelenek lesznek váltani, illetve pazarlóbb helyeken rutin szerűen cserélik pár évente úgy is vasat, szóval az egész mindegy nekik. A többiek... a többség gondolom marad 10-en amíg teljesítményben megfelel a vas, akkor is ha már nincs frissítés rá. Amíg jön ki Win 10-re böngésző frissítés, stb., ez az ésszerű.

(#329) hevepapa válasza GoodSpeed (#326) üzenetére


hevepapa
senior tag

Na ezt nem tudom. Csak azt tudtam ellenőrizni amit leírtam.

(#330) CPT.Pirk válasza hevepapa (#327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

2019-es LTSC W10 kiadásra váltás lenne a legolcsóbb megoldás ott, annak nem szűnik meg a támogatása 2025-ben, azzal ellennének míg kihalnak alóla a gépek. Ha már cég, akkor amúgy se a "pro" kiadás használata a célszerű manapság egy Windows esetén, mert annyira nem megbízható...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#331) arabus válasza GoodSpeed (#326) üzenetére


arabus
addikt

Intel-nél a chipset tartalmazza a beállitás lehetősége bios függő általában 2015 utáni bios-ok tudják.Persze kell proci oldali támogatás intel TXE néven fut hát ezt a 2.gen is tartalmazza már.Lehet hogy van olyan lap proci kombó kései bios-al amelyik 2.gen procival is tudja.
2014-es atom is tudja például ugye ott a chipsetet is a proci tartalmazza de azért nem mai technika ez.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#332) hevepapa válasza ddekany (#328) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Nagy céges felhasználók támogatás megszűnésekor kénytelenek lesznek váltani"
A vásárló meg kifizeti az árakban vagy nem lesz annyi a fizetésemelés, mint amennyi lehetne a kényszerített váltás nélkül.

(#333) lócitrom


lócitrom
őstag

azt még valahogy elhiszem, hogy nem nagyon akarnak 15 éves vasakhoz igazodni mondjuk, de mi a rákért kell ennyire erőltetni a TPM 2.0-át? régi ThinkPad röhögve viszi mókolással a kiszivárgott build-et Core 2 Duo alapon, de majd ez jelent olyan bhaszott nagy biztonságot... hol volt eddig akkor a biztonság? nettó vicc, hogy a 3 éves Kaby Lake gépem lenne a minimum elvárás.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#334) hevepapa válasza CPT.Pirk (#330) üzenetére


hevepapa
senior tag

A cégeknél éppen hogy a Pro a fontosabb a jogosultság kezelések és a bitlocker miatt. Otthonra mind a kettő "pro privilégium" totál felesleges, de egy 50-100+ gépes hálózatnál már érzékeny téma ki, mit és milyen jogosultsággal ér el. Céges laptopnál meg alap a bitlocker.
Persze az Enterprise kiadás az igazi a nagy cégeknél. Azt nem tudom az ismerősöméknél mi fut.

[ Szerkesztve ]

(#335) ddekany válasza hevepapa (#332) üzenetére


ddekany
veterán

Ez van, ha lényegében monopólium egy cég. Mert irodai gépnél nem reális, hogy Mac-re vagy valamelyik Linux disztóra átálljanak, szóval ha azt mondja az MS hogy fizess, akkor fizetsz. Pl. veszel kiterjesztett supportot, ha az olcsóbb mint az hardver + az új licenc (és ott ismét ott a bevétel MS-nek).

[ Szerkesztve ]

(#336) ddekany válasza lócitrom (#333) üzenetére


ddekany
veterán

Még várjuk tőlük a blog postot, ahol megmutatják konkrétan mire lesz az jó a felhasználóknak... Illetve már mondták, hogy nem tudom hány százalékkal kevesebb malware, de ez még nem túl konkrét, hogy miért, hogyan.

(#337) PuMbA válasza hevepapa (#334) üzenetére


PuMbA
titán

A Pro-nál vannak még inkább cégekre szabott verziók, arra gondol CPT.Pirk :) Pro tök jó kisebb cégeknek, de egy bizonyos gépszám fölött már nem buli. Egy Audi-ban vagy Bosch-ban nem Pro van és ott egyenként szabályozzák a frissítéseket, valamit tovább van támogatás, mint a Pro-nál.

[ Szerkesztve ]

(#338) CPT.Pirk válasza hevepapa (#334) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm? Van bitlocker és GPO is az LTSC-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#339) Dragon3000 válasza ddekany (#328) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha megnézed azok a szériák szerepelnek benne, amik jelenleg is kaphatóak boltban. Kivétel az r3 1200, mert ez is kapható, de nem szerepel a listán.

#327 hevepapa
Ha most nem támogatott az adott gép, az minimum 4 éves, 2025-re 8 éves lesz, ennyi idő alatt azért cserélik a gépeket is a nagyobb cégek.

(#340) hevepapa válasza ddekany (#335) üzenetére


hevepapa
senior tag

Jól beszélsz! Gyanítom az egész kavarás mögött is ez lehet. Úgy tűnik az Office360 havidíjas modellje nem hozta a tervezett számokat. Sok cégnél bőven elvannak a régen megvásárolt 2013-al is. Felhő szolgáltatásban is erős a konkurrencia, a Win10 eladások se lehettek már túl acélosak. Szóval kellett valami új forrás...

(#341) hevepapa válasza PuMbA (#337) üzenetére


hevepapa
senior tag

jaja... beugrott már.

(#342) hevepapa válasza CPT.Pirk (#338) üzenetére


hevepapa
senior tag

jaja, igazad van ... hirtelen a Home / Pro verziókat kevertem össze. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#343) GoodSpeed válasza hevepapa (#329) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nem bírtam magammal megnéztem.

Kiszedtem egy pillanatra a TPM 1.2-t:

Aztán visszaraktam:

Szóval ebben az alaplapban (2018-as az UEFI BIOS), nincs lehetőség a 7700K saját TPM modulját megidézni :( Eltűnik még a menüpont is ha nincs rádugva a HW TPM.
A legfrissebb BIOS: https://www.asus.com/supportonly/z170a/HelpDesk_BIOS/

De legalább nem kellett BitLockert ki és bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#344) arabus válasza GoodSpeed (#343) üzenetére


arabus
addikt

Nem jó menüben keresed?
Platform misc config
vagy pch config menükben is nézted?
Ha tudsz tehetnél be azokról is fotót hátha rájövünk.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#345) makkmarce válasza Dragon3000 (#283) üzenetére


makkmarce
őstag

csak a felesleges hiszti megy
a W7 pontosan bebizonyította, hogy amit használnak, arra driver is van, itt csak te beszélsz mellé, mert te történeteket találsz ki, én meg tényeket közlök.
Szóval mehet tovább a történetmesélés, de jó lenne, ha végre tényekkel alátámasztanád, mert csak sztorizgatsz, mint egy jövőkutató, aki mindenáron a terminátorok eljövetelét akarja megjósoloni.

okoskodom, tehát vagyok

(#346) hevepapa válasza GoodSpeed (#343) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az ész megáll. Nálam is csak 2018-as BIOS van. v3805. TPM nincs rádugva az alaplapra.
És mégis látszik a firmware TPM megoldás. Persze nem teljesen egyforma a konfigunk, de azért eléggé hasonló.

(#347) GoodSpeed válasza arabus (#344) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Megnéztem ott is:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#348) Dragon3000 válasza makkmarce (#345) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor maradjunk a win7-nél, az alaplapom 1 éve van piacon és nincs hozzá win7 driver, ha a realtek oldalára ellátogatok, ott sincs hozzá már win7 driver, így se hálózat se hang drivert nem tudnék felrakni....(de még chipset driver se jött hozzá win7-hez). A korábbi alaplapomnál is volt olyan amihez csak kezdetleges win7 driver volt, mivel az a verzió szarakodott, így win10 esetében nem volt gond, mert jött rá frissítés. Mivel megszűnt amd oldalról a vga driver támogatás, illetve nv oldalról is megfog, onnan kezdve nem tudsz majd új vga-t win7-en használni. Na most a win10 support megszüntetése esetében ugyanezek a dolgok fognak előfordulni. A win7 esetében azért volt sokáig nagy felhasználó bázis, mert az embereknek nem tetszett a win10. De támogasd csak egy multinak a faszságát, hogy a semmi indokkal akarja az embereket felesleges pénzköltésre sarkalni.

[ Szerkesztve ]

(#349) hevepapa válasza arabus (#344) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam a szintén Z170K alapú lapon van PCH-FW Configuration menüpont.
Viszont talán rájöttem mi lehet az ok: az én BIOS-om 1 hónappal újabb és a verziószáma is magasabb 3805. GoodSpeed BIOS-a meg 3802
Megnéztem az alaplap eredeti kézikönyvét és abban sincs benne ez a menüpont.
Azt tippelném hogy ez az engedélyezési lehetőség csak valahol a 3802-es kiadás után került bele.

(#350) PuMbA válasza Dragon3000 (#348) üzenetére


PuMbA
titán

"onnan kezdve nem tudsz majd új vga-t win7-en használni."

Miért akarna valaki is új VGA-t használni? Olyan gépen, ami nem támogatja a Windows 10-et, csak a 7-et, felesleges vadi új VGA-t venni, mikor a processzor is őskövület :) Rendszert nem úgy kell fejleszteni, hogy a vadi újat társítod az ősrégivel. Emlékszem az AMD VGA topikban volt ebből baj, hogy egyes 2012-es alaplapokban nem mentek a 2018-as VGA-k, mert nem bootolt fel a gép, a BIOS nem tudta kezelni a VGA-t. Már ötlet szinten is el kell vetni ezeket a dolgokat, hacsak valaki nem a problémákat akarja bevonzani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.