Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dingdongkng válasza PuMbA (#150) üzenetére


dingdongkng
tag

Igen, mint anno a vistánál. Ha mindenki windows 10-en marad, akkor a windows 10 a kurrens OS. Az XP is csak így járt.

Csak az a trivialitás hogy a MS ipari robbantásokkal pusztiítja maga alatt a fát. Tehát én átállhatok linuxra, de ha mi állunk át linuxra, az a Windows mint platform végét jelenti majd.

+1. Ez az office eset újra. Amikor az utolsó cracktoolt is leperelte az MS a netről, kurva sokan álltak át LibreOffice-re. Kb 2 hét a learning curvje, és utána teljesen ingyen van. A gecizés társas játék...

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#152) #52931072 válasza PuMbA (#150) üzenetére


#52931072
törölt tag

Jó, de muszály panaszkodni, mert ha csendben vagy, azt hiszik minden fasza.
Persze ne felejtsük el a különbséget a hőzöngés és a kritika között.
Nyílván van egy ingerküszöb, amit át kell lépni, hogy meghallják.
Ez egy nyilvánvalóan paraszt(és nem földműves) lépés a az ms-től, mert minden más cég kiszámítható ütemben avultatja a hardvert. Olyan mintha apléék kiszólnának, hogy a 18-as macbook már nem kapja meg a következő verziót.
Továbbra is az a véleményem, hogy a “nem támogatott” gépeken nem fog működni az ingyen upgrade. Aztán egy új licenc, valami “saját felelősségedre, korlátozott support” szöveggel valahogy mégis működni fog.
Majd kiderül, öt év múlva lehet, hogy nem is kell asztali gép. Amilyen tv-k meg telefonok vannak most is.

[ Szerkesztve ]

(#153) PuMbA válasza #52931072 (#152) üzenetére


PuMbA
titán

Lehet, nem tudom :) Én Ubuntu Linuxon anno 2012 környékén teleírtam buggal mindent, még az Xorg rendszerében is, amikor bejött az a hiba az AMD VGA-mon videónézés közben szakadt a kép. Szartak rám és a hibára. Sosem értem el semmit hőzöngéssel még, szóval tapasztalatom szerint felesleges ilyeneket csinálni. Időpocséklásnak tökéletes.

dingdongkng: Én megvettem a Professional Windows és Office-t is csomagban, ez ilyen. Ma már 20k alatt megúszod teljesen törvényes módon, számlával. Ha nincs rá lóvé maradnak az ingyenes cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#154) makkmarce


makkmarce
őstag

szerintem kezdjünk tüncizni, hogy miért nincs 16 bites procikra is win 11.. kb akkora értelme van ennek a hisztinek.
Nagyon egyszerű, ha nem veszik, majd kiadják a 12-t, ami a kenyérpiritón is működni fog. Úgy is épp a rossz windows jön a minta szerint. Minek neked rossz win? Mi bajod a régivel?
Milliók használják még a 7-est is. Notebookok jó részénél meg kötelező azt használni, amivel kijött, mert nincs új driver.
Komolyan, azon hisztizni, hogy a már most elavult hw-ek nem lesznek támogatottak 5-10 év múlva, hihhetetlen.
Mintha a win11 valami létszükséglet lenne, ami nélkül nem jön be egy weblap se.

okoskodom, tehát vagyok

(#155) dingdongkng válasza PuMbA (#153) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát de várj :). Az ubuntu egy open source ingyenes cucc. Örülj hogy létezik :D :D. De nem, tényleg itt arról van szó, hogy az MS el akar nekünk adni egy szoftvert, ezért maximálisan érdekében áll, hogy fusson a gépemen. Ezért érthetetlenek ezek az intézkedések, de amúgy bár a hőzöngéssel semmit nem érünk el, az MS már most el kezdett visszakozni. PC health check lekerült a netről, stb, és mindenhol azt közlik hogy revizionálnak...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#156) dingdongkng válasza PuMbA (#153) üzenetére


dingdongkng
tag

Officeből évek óta nincs perpetual licenc, az aktuális verzióból. VLSC-ből lopott, lopott hitelkártyával vásárolt, indiából EULA-val ütköző módon újraértékesített szoftver nem jogtiszta szoftver, no offense. Nekem is ilyen van win10, de ne hidd azt, hogy ez így frankó.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#157) PuMbA válasza dingdongkng (#155) üzenetére


PuMbA
titán

Igen :) Bár mivel ingyenes a Windows 10-ről frissítés, ezért épp nem akar eladni semmit az MS.

[ Szerkesztve ]

(#158) GoodSpeed válasza jbcs (#137) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

"Azok akiknek régebbi, már nem támogatott csúcsprocijuknak van, azoknak tényleg gáz, mert eladni nehezen fogják tudni."

Azok között talán nemcsak én vagyok, aki úgy gondolja, ha a 7700K-t nem engedik 11-re frissíteni (ez a főverziószám ugrás nevetséges, mert kb egy új skin amit az átlag halandó belőle észrevesz) akkor használom a 10-zel ameddig lehet, és veszek egy MacBook-ot, aztán soha többé Windows...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#159) dingdongkng válasza PuMbA (#157) üzenetére


dingdongkng
tag

Hogyne otthoni használatra. De az enterprise azért veszi meg az MS előfizetéseket évi 100k eur-os nagyságrenben, mert a dolgozó igényli. Idegesíti az ingyenes linux. De ha a user otthon linuxot használ, meg libreofficet, hirtelen az office és a win idegesíti. Annyi hogy fizetős szoftverről ingyenesre átállni kicsit szívesebben áll át a cég.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#160) dingdongkng válasza GoodSpeed (#158) üzenetére


dingdongkng
tag

5930k/6820hq, nem Mac a terv, de linux igen.

Nem szennyezem többet e topicot :D

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#161) #52931072 válasza PuMbA (#153) üzenetére


#52931072
törölt tag

A linux témában nem vagyok otthon. Emlékszem anno 2000 elején, amikor még összehordtuk a gépeket lanpartizni, UT—val nyomultunk mert azzal lehetett linuxon is játszani( volt egy no windows harcosunk). Nem működött a frissen vett kamerája és mókolt hozzá drivert a helyszínen. Egy önkéntesen hobbiból támogatott oprendszer, ha működik köszi, ha nem akkor segíts magadon, más úgy sem segít meg. :DD

(#162) GoodSpeed válasza PuMbA (#157) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Megint hülyeséget írtál. Egy nagyon szűk rétegnek akarja biztosítani, akiknek 8. gentől van. A korábbi MS10 licencpolitikát felrúgták. Akinek 7. (itt még lebegtetve van, pedig logikailag ha a 7. gen megkapja, akkor a 6.nak is kellene, mert a 7. Skylake alapokon nyugszik) vagy régebbi CPU-ja van, attól azt várja el, hogy száradjon el Windows 10 rendszer alatt, vagy vegyen új CPU-t, alaplapot, és persze új Windows 11 licencet. Ha ez beválik, akkor jöhet három év múlva a Windows 12 is, ugyanilyen tessék-lássék indokkal, mondjuk 10. gentől.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#163) joelke HU válasza PuMbA (#157) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nem akar eladni semmit, na ja, azért is tolja el jövőre az ingyen frissítés kezdetét a stabil verzió esetén, az értékesítést meg idén megkezdi...
Egyébként meg igen is fontos a hangadás. Lenne vajon Windows 10, vagy így nézne ki, ha a Windows 8 csempés felületével szemben nem lett volna akkora ellenállás? Kétlem. Pedig ott is mennyire mindenkinél jobban tudta az MS, hogy mire van tömegigény.

Motorola G51

(#164) Precorus válasza #52931072 (#161) üzenetére


Precorus
tag

én Pop OS!-t raktam fel egy éve kb,dual bootban, mikor rám lett kényszerítve a w10. A játékok nagyrésze next next finish módon települ, akár steam alól. gyakorlatilag csak annyi tartott vissza, hogy nincs rá ms office, meg onedrive.
Jegyzettárolásra használom mind a kettőt nagyrészt, szóval ha végzek az egyetemmel, nem sok minden fog winen tartani.
Alapból ilyen mac-tablet hibrid az asztali kinézet, két sorral felraktam valami win10 szerű start menüt, böngészve sokszor ha hirtelen rám kiabáltak volna hogy mondjam meg melyiken vagyok, el kellett volna gondolkoznom. Szóval csak azt akartam mondani, hogy az egész malőr alatt négy sort kellett terminálba írnom, ebből kettő a win-szerű start menü, a másik két sor az valid, valami dx frissítés kellett a lol-nak. Ezeken kívűl, minden más next-next-finish. OP. rendszer telepítéstől kezdve játékokig.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#165) dingdongkng válasza GoodSpeed (#162) üzenetére


dingdongkng
tag

De ez amúgy tutifix így van? Mármint most nem OEM licenc. Nyilván az géppel együtt jár. De ha tegyük fel, most veszek egy új Win11 kompatibilis PC-t, OS nélkül, és nekem van licenc kulcsom. 2022-ben az ingyenes upgrade időszakban arra a PC-re telepíthetem majd a 11-et ezzel a kulccsal nem? Én így értem...

[ Szerkesztve ]

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#166) #52931072 válasza Precorus (#164) üzenetére


#52931072
törölt tag

Igen, olvastam másoktól, hogy igazán használható linuxok van manapság, ezért nem gyűrt le a kétségbeesés. :DD
Én nem éltem meg traumának a 10-re átállást, igazából csak a laptopomon volt gond a verziófrissítésekkel, de mondjuk ott rendszeresen.
Röhely, hogy a 7-8 éves amd-s gépeimmel sosem volt fennakadás, a 4 éves skylakeU-val annál több.
Azelőtt a 8-8.1 sem volt tragikus, kellett egy classicshell vagy valami hasonló a telepítő pendrájvra és jóccakát. Még nem gond a 10 használata, de dolgoznak rajta, hogy azzá váljon.

[ Szerkesztve ]

(#167) Sanya válasza dingdongkng (#165) üzenetére


Sanya
nagyúr

felrakod a 11-et és beírod a kulcsod.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#168) jbcs


jbcs
tag

Az MS csinálhatta volna azért úgy is, hogy Win11-ből kiadnak egy basic kiadást, kevesebb szolgáltatással, korlátozottabb biztonsággal, amely azonban minden gépen elfut. És ha valaki nagyobb biztonságra, több szolgáltatásra vágyik, ott lenne a normál win11 viszont cserébe korlátozottabb hardver támogatottsággal.
És akkor nem lenne ez a felháborodás, mindenki megnyugodhatna. :) Nyugaton pedig, ahol szarásig van lóvé, a nagy többség emiatt váltana hardvert, ha szüksége van a normál win11-re, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#169) Penguin95 válasza jbcs (#168) üzenetére


Penguin95
senior tag

Csinálhatta volna, de minek? Mi az, aminek nem tesz eleget egy Broadwell alapú gép? UEFI van, secure boot van, talán még TPM 1.2 modult is lehet bele tenni... És akkor megint visszatérnék a Skylake-re, ahol már ott a beépített TPM 2.0 is, tehát ez sem lehet kifogás. Arról nem is beszélve, hogy mi a francért várnak el ilyesmit? Oké, az UEFI legyen azért, hogy ne kelljen a BIOS-t is támogatni. De a secure boot, és főleg a TPM mégis mit tesz hozzá ehhez? Még csak az sincs, hogy megköveteli valamelyik funkció, mivel akkor is hibátlanul működik a rendszer, ha ezek közül egyik sem adott.

[ Szerkesztve ]

(#170) makkmarce válasza jbcs (#168) üzenetére


makkmarce
őstag

aztán tele lennének a fórumok azzal, hogy a win szar és nem biztonságos.. Most is zombi gépek millió állnak hadrendben, mert az emberek tojnak rá. Kérdezz meg egy linuxost, hogy mennyire örülne egy olyan linuxnak, ahol mondjuk minden program alapértelmezésként root jogot kap, és minden elérhet mindent, mert ugye "basic". Ha nem kényszeríted rá az emberek egy jó részét arra, hogy legalább egy minimális biztonságot felrakjon, akkor nem fog felrakni. Hiába mondod, hogy ő tette fel, ez kb ugyanaz, hogy nem engednek forgalomba balesetveszélyes silány eszközöket.

okoskodom, tehát vagyok

(#171) GoodSpeed válasza dingdongkng (#160) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Nekem Linux nem kellene még ha fizetnének érte sem :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#172) ddekany válasza makkmarce (#154) üzenetére


ddekany
veterán

"Nagyon egyszerű, ha nem veszik, majd kiadják a 12-t, ami a kenyérpiritón is működni fog."

Vagy, miután a 10 támogatása megszűnt, sokan morognak valami csúnyát az orruk alatt, aztán vesznek egy új gépet, amire felmegy a 11. MS ezt preferálná. A "nép" meg valamennyire ellenkezik, és nem mindegy mennyire.

Mások mondták, hogy akkor durciból átállnak MacOS-re. Olyan szempontból hasznos, hogy az MS-t kár éri a viselkedéséért. Tehát talán nem pofátlanodnak még jobban el. Olyan szempontból viszont szőrnyű, hogy az egy diktatórikusabb ökoszisztéma, tehát lényegében a kényelemért a szabadságodat adod el. Linux meg... nemes gondolat, de kitartás is kell hozzá, mert a desktop felhasználó bázisa kicsi, és ezért nem gondolnak rá sehol.

(#173) ddekany válasza PuMbA (#157) üzenetére


ddekany
veterán

"Bár mivel ingyenes a Windows 10-ről frissítés, ezért épp nem akar eladni semmit az MS."

Új gépek, új OEM licenceket jelentenek. (Itt az EU-ban legózott gépnél kicselezheted, ha regisztráltad az MS fiókodhoz a licencet, de a legtöbb gépcserérénél a világion ez szerintem nem fog játszani.)

(#174) joelke HU válasza makkmarce (#170) üzenetére


joelke HU
senior tag

A közlekedés nem valami jó példa, ott ártatlan is megsérülhet, de te neked attól tönkremegy a rendszered esetleg géped, mert az én laptopom vírusos lesz? :F
Egyébként szép dolog a biztonság, kár hogy az MS-nek a részvényesivel is kell törődni. Amint nem lesznek számok, márpedig egy korlátozottan elérhető rendszer nem fog jó számokat hozni, azonnal irányt váltanak. Mert a profit bizony a biztonságnál is sokkal fontosabb főleg egy ekkora cégnek. Az MS soha nem lesz egy Apple, akik megelégszenek a torta pici szeletével, nekik a lehető legnagyobb kell bármi áron.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#175) makkmarce válasza ddekany (#172) üzenetére


makkmarce
őstag

ez konkrétan nem igaz.. szerinted bármelyik user-t, aki a régi gépén 7-est használ, érdekli, hogy nincs már rá támogatás? hisz az emberek jó része élből hisztizett a leállíthatatlan update-ek miatt is. A biztonságról meg gondoskodik egy rendes vírusirtó.
Komolyan, úgy adjátok ezt elő, mintha a támogatás megszünésének másnapján Bill Gates belopózna a szobádba, miközben alszol, és letörölné a windowst.

okoskodom, tehát vagyok

(#176) makkmarce válasza joelke HU (#174) üzenetére


makkmarce
őstag

igen, tönkreteheted a gépem, ha a tiéd vírusos lesz, mert te terjeszted a vírust, a te gépedről indítanak majd támadásokat és a te email-ed fogja spammelni az én email fiókomat. Szóval igen, baj, ha vírusos a géped. Arról nem is beszélve, hogyha ennyire nem zavar, akkor miért is a hiszti a 11 miatt? Hisz ott az XP/7, sokkal gyorsabb, szebb jobb.

okoskodom, tehát vagyok

(#177) Pingüino válasza dingdongkng (#155) üzenetére


Pingüino
senior tag

Lehet, hogy valahol MS-közelibb körökben már hőzöngtek miatta. :)

(#178) PuMbA válasza Pingüino (#177) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig jó lett volna, ha egy kicsit a Linux rendszerek felhasználó száma megugrik amiatt, hogy az MS nem adja be a derekát :)

[ Szerkesztve ]

(#179) Pingüino válasza #52931072 (#161) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ilyen volt régen, igen. Azért az azóta eltelt 20 évben sokat fejlődtek a Linux disztrók is, meg a support is. Ma már azért élhető alternatíva, megkötésekkel még játékosoknak is.

(#180) Pingüino válasza makkmarce (#170) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért van egy kis különbség aközött, hogy az oprendszer a root jogot igénylő feladatokhoz jelszót kér, meg aközött, hogy egy oprendszer pár éves hardverekre nem megy fel irreális elvárások miatt.

(#181) Pingüino válasza PuMbA (#178) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, olyan szempontból jó lett volna, hogy akkor a nagyobb felhasználói bázis miatt talán olcsan cégek is, mint mondjuk Graphisoft, megcsinálná a natív Linux portot a szoftvereire, ha már jó pár éve be van ígérve. Ezen kívül viszont mindenkinek szíve joga eldönteni, mit használ. Nem célom senkit megtéríteni.

(#182) Precorus válasza #52931072 (#166) üzenetére


Precorus
tag

nekem 8.1-en minden mindig működött, a 10-el meg ilyen fura hibák voltak. nem megy a onedrive, megakad a hang játék betöltése közben...ilyen apró irritáló dolgok.
Ja meg laposon azért nincs 10, mert mindig leállította az odd bay-be telepített hdd-t. De úgy, hogy filmeztem róla :(((
Nekem a másik bánatom, hogy ha jólláttam a 11-ben nem lesz semmilyen csempe. Én élveztem, hogy végre nem egy disznóól az asztal, minden parancsikonom ott van egy kattintásra(gombnyomásra), akár csoportba rendezve.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#183) GoodSpeed válasza joelke HU (#163) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

"Nem akar eladni semmit, na ja, azért is tolja el jövőre az ingyen frissítés kezdetét a stabil verzió esetén, az értékesítést meg idén megkezdi..."

Ez kemény, ezt hol olvastad?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#184) Penguin95 válasza GoodSpeed (#183) üzenetére


Penguin95
senior tag

(#185) #72042496 válasza Precorus (#182) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Nekem a másik bánatom, hogy ha jólláttam a 11-ben nem lesz semmilyen csempe."

Nem követem, de eszerint kivették volna a tablet módot? Tablet módban illetve kontrolleres irányításban gondolkodtam, amikor a nappaliba is akartam egy gamer PC-t W10-zel.

[ Szerkesztve ]

(#186) PuMbA válasza GoodSpeed (#183) üzenetére


PuMbA
titán

WindowsCentral-on lehet olvasni, ott sokkal részletesebben elmagyarázzák a dolgokat, mint a PH-n, ahol csak pár cikk van.

Semmi kemény nincs benne. Olyanok lesztek lassan, mint a Blikk :DDD Egy rendszer felrakása a nulláról sokkal egyszerűbb feladat, mint egy frissítési folyamatot levezényelni az összes feltelepített programmal együtt, ahol 1000 hibalehetőség lehet. Természetes, hogy a Windows 11 kiadása után még körültekintően tesztelni kell a 10-ről való átállás folyamatát, hogy hibamentes legyen és ezért 2022 elejére halasztják ezt a lépést.

[ Szerkesztve ]

(#187) makkmarce válasza Pingüino (#180) üzenetére


makkmarce
őstag

melyik is az a pár éves? melyik 2 éves HW-en nem fut?

okoskodom, tehát vagyok

(#188) joelke HU válasza makkmarce (#176) üzenetére


joelke HU
senior tag

De hát éppen téged akarlak óvni. Azért hisztizek, hogy nekem is meg másoknak is legyen új biztonságos friss Windows 11 a régi gépeken is. Hogy ne tudjunk téged is megfertőzni. ;]
Egyébként az nem hiszti, ha valaki rágás nélkül nem akarja lenyelni azt az olcsó bullshit dumát, amit az MS marketingrészlege sietősen a nép elé hányt. Persze tudom, tudom mindig lesznek olyan emberek, akik beletörődnek mindenbe, mert nekik mindegy, hogy idd ki vagy vidd ki. De az nem én vagyok.

Motorola G51

(#189) Yeffy válasza janeszgol (#67) üzenetére


Yeffy
veterán

beszaras, ez mekkora! :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#190) makkmarce válasza joelke HU (#188) üzenetére


makkmarce
őstag

ez nem beletörődés. Jelenleg se neked, se nekem nincs szükségünk win11-re. Ahogy szerintem apple like taskbar-ra se, se az új telemetriára. Van kb 5 évünk kitalálni mi kell. Áruld már el mi az az iszonyatosan fontos funkció a win11-ből, ami nélkül nem tudsz élni, és a mostani 5-10 éves gépednek szüksége van.

okoskodom, tehát vagyok

(#191) PuMbA válasza makkmarce (#190) üzenetére


PuMbA
titán

:R Másrészt ha egész életedben azzal foglalkozol, hogy épp a telefonodon milyen appot akar ráderőszakolni a gyártó, hogy a Windows milyen adatot gyűjt vagy a Facebook mit nyom le a torkodon, akkor nem élnél. Lehetetlen ezekkel foglalkozni állandóan, hogy ne őrülj bele. Akinek van erre ereje és ideje csinálja, de majd amikor közeleg az élet vége, akkor biztosan nem az lesz az utolsó mondata senkinek, hogy:

"De jó, hogy annyit foglalkoztam anno a Microsofttal itt a PH-n is és nem törődtem bele. Írtam és írtam a negatív véleményeket, hogy megértsék ott fent! Totálisan megérte egy számomra lényegtelen dologgal foglalkozni! Annyira meghatározó volt az életemben a Windows 11! Nélküle az életem semmi se lenne!"

Gondolom mindenki érzi, hogy mennyire nonszensz ez.

[ Szerkesztve ]

(#192) KISDUCK válasza joelke HU (#139) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem kell rohanni a csere gépért, a win 10 2025.10.25.-ig támogatva lesz. Meg olyan gép kell hozzá ami tudja a tpm 2-t. Szóval jobban jár aki türelmes, úgyis nagy kaksi lesz startnál a rendszer és kell majd kicsit várni a pecsekre.

(#193) PuMbA válasza PuMbA (#191) üzenetére


PuMbA
titán

Régen is én is ilyen felháborodós fajta voltam, de inkább úgy döntöttem, hogy nyugodtan és normálisan élni nekem jobb buli, mint "felháborodni" lényegtelen híreken meg "harcolni" nagy cégek ellen. Mindenkinek a saját élete, arra szán időt, amire akar :K

[ Szerkesztve ]

(#194) ddekany válasza PuMbA (#193) üzenetére


ddekany
veterán

Ezért inkább azzal töltöd az időt, hogy másoknak fáradhatatlanul elmondod a PH! fórumon, hogy hülyeség azzal tölteni az időt, hogy a PH! fórumon háborognak. ;]

(#195) #72042496 válasza PuMbA (#193) üzenetére


#72042496
törölt tag

Microsoft kapcsán főleg nem érdemes, simán leközölnek valamit, hogy pár hónap múlva megcsinálják az ellenkezőjét. Még a kriptóárfolyamokban is előbb megbízom, mint ennek a cégnek a kommunikációjában. :)

(#196) Dragon3000 válasza makkmarce (#190) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért 5-10 éves gépről beszélsz, amikor a 3 évvel ezelőtti megoldásokat is kizárták, aztán lehet, hogy változik, de lehet, hogy nem. Az Intel 7. gen és az amd zen a feltételeket nézve semmiben nem különbözik a 8. gentől és a zen+-tól.

(#197) Rimuru válasza PuMbA (#191) üzenetére


Rimuru
veterán

Másrészt ha egész életedben azzal foglalkozol, hogy épp a telefonodon milyen appot akar ráderőszakolni a gyártó, hogy a Windows milyen adatot gyűjt vagy a Facebook mit nyom le a torkodon, akkor nem élnél. - Pont ez a baj hogy beletorodnek az emberek... Minden ilyennek minimum opt innek kellene lennie. :)

Vigyázat, csalok!

(#198) makkmarce válasza Dragon3000 (#196) üzenetére


makkmarce
őstag

a 7. gen az hány éves is? 5.
amd zen? 4
Tehát nem 1-2 éves gépeket tiltanak, hanem 4-5 generációval ezelőttieket.
Ráadásul ők is kapnak még bőven támogatást, és mikor 8-10 évesek lesznek, akkor oda kerülnek ahova a mostani 8-10 éves laptopok. Akit érdekel, újít, akit meg nem, azt meg ahogy most se, akkor se fogja zavarni, ha nem jön ki újabb windows patch.
A másik, hogyha semmi oka nincs, hogy azon a procin ne működjön, akkor majd fog működni. műhiszti ez az egész. Lehet csak a microsoftnál voltak lusták kipróbálni az 1-es ryzenen.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#199) makkmarce válasza PuMbA (#191) üzenetére


makkmarce
őstag

azért minimálisan harcolok. Mondjuk van több email címem, és a nagyon hulladék cégek a trashre mennek, van egy mindenféle vacakos, meg van egy hivatalosabb bankosügyfélkapus.
Nameg sohase bankolok mobilról, bár kényelmesebb lenne. Nem chrome-ot vagy incognitot használok, ha veszélyesebb vizekre tévedek(mondjuk FB, bár accountom nincs, de néha linkelgetnek a népek onnan is, le is maradok pár dologról).
Annyira nem vészes, nem tettem a mobilra custom OS-t, vagy a win-t nem egy linux virtualba futtatom :) szóval lenne hova fejlődni, de egy minimumot azért megpróbálok tenni.
Viszont arról már rég leszoktam, hogy nekem mindenáron a leggyorsabb, legújabb, legyen, és hogy én azt nagyon akarjam.
Írjon valaki nekem egy funkciót, ami fontos, hogy most mindenképp váltson. Még a win10-nél sincs, nemhogy a 11-nél. (win10-re mondták ugye, hogy milyen jó lesz majd a dx12.. hát nem lett, mert sokszor lassabb, mint a dx11, a programok elenyésző része támogatja normálisan. Cserébe a világ legbénább, legzagyvább settings-e a win10-é).

okoskodom, tehát vagyok

(#200) DudeHUN válasza makkmarce (#198) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Akár 2 évvel ezelőtt is vehettél első genes Ryzennel szerelt gépet. Van ahol az 1200-as még kapható. És nem az AF. Szóval ez nem ennyire fekete-fehér.
Szerintem nem véletlenül nyilatkozta az MS, hogy ránéznek a dologra. Ahol megvan a kívánt biztonsági feature szett azt nem teljesen értem mi értelme tiltani.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.