Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Talán?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#402) makkmarce válasza Dragon3000 (#399) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát lusta voltál rákeresni a googlen...

okoskodom, tehát vagyok

(#403) ddekany válasza troviko (#400) üzenetére


ddekany
veterán

Ez gondolom a periféria gyártóin múlik. Azt persze el tudom képzelni, hogy amit még Win 7 idején adtak ki, és aztán Win 10-nél is támogattak, arra sokan most fogják azt mondani, hogy elég volt, mert valahogy azt gondolják akkor kevésbé haragszanak a felhasználók a brandre... Vagy van valami konkrétabb ami miatt mondod?

(#404) lócitrom válasza Sanya (#374) üzenetére


lócitrom
őstag

eddig kétségtelenül így néz ki. viszont azon meglepődtem, hogy a teszt során jobban muzsikált az integrált Intel GMA X3100 11 alatt, mint 10 alatt. csak nekem ehhez TPM-et kell haxolni, szóval sok jóra nem számíthatok.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#405) lócitrom válasza hevepapa (#376) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, rohadt nagy hiánycikk... :DD

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#406) fatal` válasza troviko (#400) üzenetére


fatal`
titán

"Régi jó szokása volt a Win-nek, hogy verzió csere után hirtelen ezek a dolgok nem lettek támogatottak driver szinten."

Egyetlen egyszer volt ilyen, az XP->Vista váltásnál, mert driver modellt cseréltek.

XP-n többnyire mentek az NT4-es és Win2k-s driverek is, Win7, Win8-on és Win10-en meg a Vistás.

A 9x vonal nyilván teljesen más, de nem nagyon emlékszem olyan cuccra, amihez nem volt NT driver de volt 9x.

Ráadásul most semmi nagy változás nem lesz.

"Ez a Win 10 alatt nem volt eladható üzletpolitika, most visszahozzák."
Valami forrás? Vagy csak mesedélután tartasz?

[ Szerkesztve ]

(#407) MasterDeeJay

Na ahogy visszaolvastam nem kell TPM modul mert elég a prociba integrált PPT is amit a skylake-m tud.
Kipróbálom majd hogy bekapcsolom biosban.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#408) GoodSpeed válasza MasterDeeJay (#407) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Csak akkor nem ha az alaplapi UEFI BIOS is támogatja a CPU féle TPM-et.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#409) MasterDeeJay válasza GoodSpeed (#408) üzenetére

Remélem hogy tudja, maga a platform összes cpu-ja támogatja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#410) Sanya válasza lócitrom (#404) üzenetére


Sanya
nagyúr

(#411) GoodSpeed válasza MasterDeeJay (#409) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Milyen alaplapod van?

ASUS Z170-A alaplapnál nincs PTT, de TPM modul van, amivel csak annyi a bibi, hogy v1.2... a CPU benne 7700K, de hiába veszem ki a TPM modult (akkor az UEFI BIOS-ban eltűnik a fizikális modul menüje), de nem jelenik meg helyette a CPU Fimrware-es opciója, hiszen máris 2.0 lenne.

A HP laptopban viszont már igen, pedig ott i3-7100U a CPU.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#412) Sanya válasza GoodSpeed (#411) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem a biosban semmi nincs. az eszközkezelőben sincs semmi. de minden gépemben van tpm.

Ha majd odajutunk, akkor felrakjuk tpm nélkül. És utána meg majd frissül is tpm nélkül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#413) lócitrom válasza Sanya (#410) üzenetére


lócitrom
őstag

ugyan nem így csináltam, de ez egy eléggé érdekes megoldás. még jól jöhet. remélem a frissítések majd nem kapcsolgatják vissza.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#414) MasterDeeJay válasza GoodSpeed (#411) üzenetére

Supermicro X11SPM-F [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#415) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Ó jaj, lassan akkor tényleg le kell cserélnem azi i7 4790-et. Pedig amúgy nekem még most is elég mindenre.. :/ Vicces és egyben szomorú is, hogy ezt annó, 2014 nyarán, újonan 65e -ért vettem.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#416) GoodSpeed válasza Hobbbyt (#415) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor én mit mondjak aki 2016-ban 6600K-t:

2018-ban 7700K-t vettem újonnan :D

Nekem is tökéletesen elég mindenre.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#417) PuMbA válasza Hobbbyt (#415) üzenetére


PuMbA
titán

Az több, mint tökéletes. Ha évekre leosztod a proci árát, azaz 65.000/7, akkor az 9.200Ft/év vagy 760Ft/hó. Fillérek :)

[ Szerkesztve ]

(#418) makkmarce válasza Hobbbyt (#415) üzenetére


makkmarce
őstag

2025-ig a win10 teljesen támogatott, a nem OEM-es átállás se lesz idén, csak majd jövőre. Ha nem akarod mindig a legújabbat, bőven ráérsz még arra a cserére.

okoskodom, tehát vagyok

(#419) BiP válasza Dragon3000 (#399) üzenetére


BiP
nagyúr

Mint megtudtam, a MS Health Checkből is jött másnap egy okosabb verzió, ami már kb. 4féle okot meg tudott jelölni a szimpla "nem jó és kész!" helyett, de azóta ugye levették a toolt.

#415 Hobbbyt : Pedig rutinos PH-sok már tudják, hogy a Haswell már netezni sem elég :) :P

#406 fatal` : Szerencsére tényleg van átjárás a driverek között Win7-8-8.1-10 között.
Bár én most évek után a foci EB miatt betettem a TV-tuner kártyát a gépbe, amihez csak Win7 driver volt, annyira rége, de az nem akart felmenni sehogyan.
Viszont a Windows 10 Updateje talált hozzá valami generic Realtek TV tuner drivert, és azzal megy flottul. Problem solved.

[ Szerkesztve ]

(#420) Abel-0101 válasza makkmarce (#418) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Kiváncsi leszek mi lesz abból.. Tavaly, most idén is annyi hiba volt a win10 rendszerbe, ha kijön a win11 leginkább azzal lesznek elfoglalva, meg hogy minél gyorsabban vegyék/frissitsenek win11re, de win7ből kiindulva 25után is szerintem támogatott lesza win 10, emberek 60-70% win7et preferálta 1-2évvel ezelőtt, drasztikusan kellett leállitani a frissitéseket akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#421) fatal` válasza BiP (#419) üzenetére


fatal`
titán

Igen, néhány tuner kivétel, nekem TBS kártyám van (CI is van benne) és ott még W10 verziók között is volt valami probléma a driverrel, de frissítették.

Van egy USB-s TechniSatom, az is megy pedig az utolsó drivere valami 2013-as.

(#422) makkmarce válasza Abel-0101 (#420) üzenetére


makkmarce
őstag

ezt magyaráztam lentebb én is, a telemetriai adatok döntenek, hogy mit támogatnak a gyártók, nem a picipuha, hogy ők mit gondolnak. (na jó, ha leküldenek egy frissítést, ami használhatatlanná teszi a W10-et, akkor ők, de akkor meg szétperelik őket).
Emiatt megy még szinte minden W7-en is, holott már rég kukázta a microsoft.

okoskodom, tehát vagyok

(#423) troviko


troviko
senior tag

Nyilvánvalóan egy gerinctelen üzleti lépésről van szó, de azért be kell állni mögéjük, fényesíteni a se... páncéljukat.
:( :(

https://www.oldtech.hu/

(#424) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy értékesíteni kellene :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#425) makkmarce válasza GoodSpeed (#424) üzenetére


makkmarce
őstag

azt itt még panaszkodtok, hogy mekkora bukta eladni a használtat :D

okoskodom, tehát vagyok

(#426) GoodSpeed válasza makkmarce (#425) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Aztán még a VGAK-k is aranyárban mennek :DDD

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#427) makkmarce válasza troviko (#423) üzenetére


makkmarce
őstag

hány éves voltál kb 2000 környékén, mikor kb fél évente kellett új gépet venni? :)

okoskodom, tehát vagyok

(#428) MasterDeeJay válasza GoodSpeed (#411) üzenetére

Biosban nem találtam, csak a TPM van (modul nincs a lapon csak ha helye) szóval valószínű gyártó tiltotta le valamilyen okból. Hiába tudja a proci a PPT-t ha nem tudom bekapcsolni.
Marad a TPM hack.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#429) makkmarce válasza GoodSpeed (#426) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, már lassan kezdik érezni a nepperek is, hogy közeleg a vég, de azért még bepróbálkoznak a 6800XT-re is félmillás árakkal.. ha már pult alatt akar vásárolni az ember, ennyi erővel a német ebay-ről is megteheti, ott 150k-val olcsóbb.

okoskodom, tehát vagyok

(#430) GoodSpeed válasza MasterDeeJay (#428) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az alaplapod ebből a szempontból olyan, mint anno az ASUS A7V8X-X volt. A helye ott volt a SATA portoknak, csak nem rakták rá... d a nyákon ott volt, hogy SATA, még a forrasztások is, csak a tűk nem. A TPM ráadásul nem is olyan, hogy veszek egy kártyát amin van rajta hely, aztán behelyezem egy PCIe 1x slotba.

Az én 7700K-s gépemen ez a helyzet (ezt a képet még nem raktam be).

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#431) Busterftw válasza GoodSpeed (#430) üzenetére


Busterftw
veterán

Nalam MSI B250 gaming pro es 7600 a kombo, a biosban tudtam allitani TPM-et, szoval nalam csak a sarga CPU compatibility jelzett be, minden mas zold.

Bar ev vegen, kovetkezo ev elejen mar ugy is gep csere lesz szoval tokmindegy.

(#432) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#430) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Itt van szoftveres megoldás a dologra, de inkább várok vele :D

https://www.win-raid.com/t9091f2705-Cannot-enable-Intel-PTT-TPM-at-ASUS-motherboard.html

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#433) arabus válasza GoodSpeed (#432) üzenetére


arabus
addikt

Akkor mégiscsak a mocskos lapgyártók sara az egész mizéria.
Lusta volt beleirni a bios-ba.
Mostmeg nagyivben letojja,nehogymá ő még biost adjon ki.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#434) hevepapa


hevepapa
senior tag

Ha reálisan nézzük....
Nem túl sok idő telt el a min. hw igény bejelentése óta és már van több ilyen-olyan megoldás az egész kikerülésére, buherálására. Szerintem ha valóban van technikai indok az elvárt hw minimum mögött, hogy a lehető legbiztonságosabb legyen a Win 11, akkor úgy tűnik: háááttt....valami mintha nem sikerült volna. Ha szimpla üzleti (le)húzás - nem meglepő.
Mert basszus... milyen "fejlett" biztonság az, ha már telepítéskor ki lehet szedni pár pillanaty alatt a TPM 2.0 elvárást???? Lásd regedites mókolás.
Engem emlékeztet arra a régi esetre amikor valamelyik (nem ugrik be a neve) siker várományos AAA játéknak XP volt a minimuma, mert kevés hozzá a 98, stb marketing szövegek. Kb 2 nap múlva meg kiderült hogy hexaeditorban át kell írni az exe-ben valami értéket és tökéletesen futott 98-on is. Az akkori pletykák szerint volt némi anyagi rásegítés az MS-től hogy XP only legyen a játék :)

(#435) hevepapa válasza arabus (#433) üzenetére


hevepapa
senior tag

Valahol azért meg lehet érteni az alaplap gyártókat is. 2016-18 körül az otthoni felhasználók nem igazán akartak TPM-et. A Win11 előtt a 99% nem is hallott még róla. Max látta az alaplapon a TMP headert, de ki a francot érdekelt?
Gondolom azért hagyták ki a BIOS-okból mert úgy voltak vele: ha senki sem használja akkor mi a fenéért rakjanak bele egy plusz funkciót ami potenciálisan akár hibaforrás lehet, akár folyamatosabb karbantartást is igényel - az meg kidobott pénz.
Most meg már nem hiszem hogy kiadnának újat.

(#436) PuMbA válasza hevepapa (#434) üzenetére


PuMbA
titán

"milyen "fejlett" biztonság az, ha már telepítéskor ki lehet szedni pár pillanaty alatt a TPM 2.0 elvárást???? Lásd regedites mókolás."

Átlag felhasználok a legnagyobb felhasználó bázis, akik ezt nem csinálják meg, mert semmit sem tudnak egy számítógép működéséről. Sőt, ugye nem is ők telepítik a rendszert, hanem megveszik és rajta van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#437) MasterDeeJay válasza hevepapa (#434) üzenetére

Rémlik valami olyan hogy újabb 64 bites win10 buildnek kellett több utasításkészlet amit a régi procik nem tudnak.
Habár most a cégnél a legrégebbi win10-es gép Core2 E6600-as pont legfrissebb telepítéssel, régebbivel nem próbáltam de gondolom azok elöttire nem megy fel a Win10. Talán a nagyon ős s754 A64-ekre gondolhattak vagy pentium D-kre, nem tudom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#438) GoodSpeed válasza arabus (#433) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Egyértelmű, hogy hardveresen tudja a lap. Az is az, hogy a gyártónak kb pillanatok alatt ki lehetett volna adni egy módosított BIOS, ami már a CPU-ban eleve beépített modult aktiválni tudja. Csak gondolom úgy voltak vele, ha van a lapon dedikált hely neki, akkor legyen az használva, hiszen azt külön kell megvenni, tehát azon is kerestek. Csak ugye akkor kereslet akkor nem volt, hogy 2.0-s hardveres verziót is kiadjanak belőle. Most meg már minek?! Pedig a dolog visszájára is elsülhet, én 2003 óta csak ASUS alaplapokat használok, és sokan vannak még úgy akik szeretnek több gépet otthon tartani... na most itt jön képbe, hogy veszek egy új gépet, de a gyártó ha biztosítaná, hogy a másodlagos is kapja meg a támogatást, akkor ugye a gyártónak is pozitívum, hiszen a jövőben sem kérdéses a téma, a hosszú támogatás miatt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#439) Elk_hound válasza PuMbA (#436) üzenetére


Elk_hound
tag

Értekezletre hordozós - nem dolgozós, csak papírpótló - 11" gépem ma bekapcsoláskor Win11 értesítéssel reklámmal üdvözölt. Rákattintás után a színes-szagos (semmi információt nem adó) honlap alján három kereskedés linkje jelent meg, meg némi vegyél új gépet javaslat.
Viszont azt is írta, hogy a Win10 bizonyos - kidolgozás alatt lévő esetekben - frissíthető lesz 11-re.

(#440) arabus válasza GoodSpeed (#438) üzenetére


arabus
addikt

Amúgy a chipset tartalmazza de kell hozzá a proci oldali támogatás is de azt nagyon régóta tudják a procik.
De olyat hogy egyik lapon van 3805 bios az tudja a másikhoz meg nem adták ki csak 3802-ig amiben nincs az durva.
Jónak tartom az asus lapokat na de ez azért a hanyagság-takarékoskodás netovábbja főleg egy felső kategóriás z alaplapnál.
Az ilyen gyártó lapját biztos kihagyom.
Az meg külön vicc hogy a 2014-es atom ami egy 3,4x8,5 alaplapnak csúfolt mini kacaton van az meg élből tudja a tpm 2-t.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#441) makkmarce válasza hevepapa (#434) üzenetére


makkmarce
őstag

az, hogy elhiteted a win11-el, hogy van egy biztonsági rendszered, az nem azt jelenti, hogy ugyanúgy véd, mintha tényleg lenne.
kb olyan, mintha a páncélszekrényt kicserélnéd egy kartondobozra, amit átfestesz széfnek.
Komolyan, gondolkodj már egy kicsit...
A biztonsági funkció védené a széf tartalmát, a kartondobozod mit is fog védeni?
Ez nem a win szegénységi bizonyítványa, hanem azé, aki felteszi.

okoskodom, tehát vagyok

(#442) GoodSpeed válasza arabus (#440) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Pontosítok, az egyetlen alaplap, amim nem ASUS:

A HP laptopunké, a BIOS-a pedig: 2020 decemberi. Pedig ugyanúgy 7xxx-es CPU van benne, és 2018-ban lett vásárolva.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#443) arabus válasza GoodSpeed (#442) üzenetére


arabus
addikt

Pofátlanság netovábbja főleg igy hogy az ember tudja hogy ők hibáztak benne.
Minimum volna hogy kiad javitott bios-t a vackához és elnézést kér.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#444) hevepapa válasza MasterDeeJay (#437) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Rémlik valami olyan hogy újabb 64 bites win10 buildnek kellett több utasításkészlet amit a régi procik nem tudnak."
Fogalmam sincs, hogy volt-e ilyesmi az utolsó Win10 buildben. Ami viszont biztos: nálam az i7-6700K CPU-val a 2021H1-et a megjelenése után 1 héttel simán fel lehetett telepíteni. Megjelent a frissítések közt, rányomtam, felment. Azóta is megy. Semmi gond vele.

(#445) hevepapa válasza makkmarce (#441) üzenetére


hevepapa
senior tag

"az, hogy elhiteted a win11-el, hogy van egy biztonsági rendszered, az nem azt jelenti, hogy ugyanúgy véd, mintha tényleg lenne."
Ha el lehet hitetni vele ilyen egyszerű módon, akkor kétséges hogy mennyire biztonságos az a rendszer...

(#446) BiP válasza hevepapa (#444) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem az utolsóban, de nekem is rémlik, hogy volt egy korábbi build , ahol változtattak a követelményen, valami utasítást követeltek, így pár nagyon régi cucc kiesett.
Bár így, hogy a core2 még így is bentmarad, valami nagyon alap dolog lehetett.
(de rég volt már, lehet, hogy 8.1-ről 10 váltásnál volt ez, nem emlékszem jól)

(#447) makkmarce válasza hevepapa (#445) üzenetére


makkmarce
őstag

2 külön dologról beszélunk, a windows kér egy széf-et, te adsz neki egy papírdobozt. A windowsnak nem kell azzal foglalkoznia, hogy te mit is adsz neki.

okoskodom, tehát vagyok

(#448) hevepapa válasza makkmarce (#447) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ha széfre van szüksége, de beéri egy papírdobozzal is, akkor biztos annyira szükséges volt az a széf, mint ahogy állította? Hiszen még azt is kikötötte, hogy neki minimum milyen típusú (2.0 - az 1.2 nem elég) széf kell :D Az érvelésed akkor lenne helytálló, ha nincs előírt hardver minimum, hanem csak egy ajánlás van.

(#449) MasterDeeJay válasza hevepapa (#444) üzenetére

Régi alatt nem éppen a 6 gen-t értem :DDD 5 éves gépet nem nevezném réginek.
Nálam a régi az 10+ évest jelenti. Tehát Core2, 1gen stb és korábbiak amikkel még éppen el lehet netezgetni. A retró pedig nekem a 15+ évest amikkel már nehézkes még a sima böngészés is.

BiP
Legkorábbi gép amin Win10-et használtam az egy ős notebook Celeron 410 és radeon mobility x200, 1,5Gb ram amelyre még driver is volt (WDDM!) de csak 32 bites volt a rendszer mivel a proci nem tudott 64 bitet. Opengl játékok is mentek rajta teljes hardveres gyorsítással...már amire alkalmas volt az igp. [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#450) hevepapa válasza MasterDeeJay (#449) üzenetére


hevepapa
senior tag

Végre valaki aki szerint az 5-6 éves gép még nem kidobásra érett őskövület! :D :D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.