Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) PuMbA válasza Penguin95 (#250) üzenetére


PuMbA
titán

Az állításom akkor is áll. A Windows 10 2015-ben jelent meg, ha akkor vettél alaplapot és procit, akkor megvan a 10 év :) Ha valaki most akar húzni egyet, akkor most vehet egy Windows 11 kompatibilis alaplapot + procit, ami szintén minimum 10 évig bírni fogja. A VGA, memória és további dolgokat pedig úgy cserélgetni ez idő alatt, ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#252) Penguin95 válasza PuMbA (#251) üzenetére


Penguin95
senior tag

Úgy látom nem esett le, szóval leírom egyértelműen is: A Windows 10 után évekkel megjelent platformok nem fogják elérni a 10 évet, ráadásul értelmes indoklás nélkül. Ezeket nem vehetted meg 2015-ben (kivétel Skylake), mert akkor még meg sem jelentek.

(#253) GoodSpeed válasza Penguin95 (#250) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mindentől elvonatkoztatva: mi az ami indokolta, hogy akkor jelentsenek be új főverziót, amikor:

- Az Intel még 14 nanometeren toporog
- Gyártási kapacitásbeli probléma van Intel és AMD téren is
- Semmilyen előjele nem volt
- akinek meg új gép kellett vagy egyszerűen bekrepált a régi az vásárolt egy új Windows 10 licencet.

#252ДарСтав: Ja én azért váltottam AMD-ről Intel-re, mert amikor ingyenesen vihettem át a licencemet Phenom II X4 945-ről, akkor az AMD még az FX-eket tolta... Így lett az első inteles CPU-m i5-6600K, ASUS Z170-A alaplappal. Az alaplap most is ugyanaz, csak cseréltem benne a CPU-t 7700K-ra.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#254) PuMbA válasza Penguin95 (#252) üzenetére


PuMbA
titán

Így van és ezért érdemes Windows megjelenési év környékén alaplapot + cpu-t cserélni :) Én most év elején cseréltem alaplapot és CPU-t vadi újra, ami ugye simán Win 11 kompatibilis, tehát meglesz a minimum 10 évem.

[ Szerkesztve ]

(#255) Penguin95 válasza GoodSpeed (#253) üzenetére


Penguin95
senior tag

Pletykák szerint így szeretnének készülni a tervezett, többfajta magot is tartalmazó processzorokra, de nyilván hivatalos infó erről még nincs. Talán majd egyszer kiderül.

Amúgy 2017 márciusában nekem is ezért lett 6700K, tovább nem tudtam várni a Phenom II-vel, kevés volt már a komplett gép (eleinte egy G4400 volt átmenetileg, alig maradt el a Phenomtól), viszont a Ryzenről akkor még nem voltak egyértelmű hírek, és nem lehetett előre látni, hogy ennyire versenyképes lesz.

PuMbA: Jól értem? Annak örülsz, hogy te alkalmazkodsz a gyártókhoz, nem pedig ők hozzád?

(#256) CPT.Pirk válasza Penguin95 (#250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na ja, a miért az kérdéses amire eddig csak marketing rizsát láttam...

Ezeknek a kiszorult hardvereknek a W10 LTSC 2019 lesz az egyetlen járható út az MS oldalon, mert annak a kiadásnak 2029-ig van kiterjesztett támogatása.
Elvileg lesz még idén vagy jövőre egy LTSC kiadás, de azt már csak felezett ideig fogják támogatni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#257) PuMbA válasza Penguin95 (#255) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, nekem jobb és nyugisabb megoldás, mintha háborognék hogy csúnya Microsoft. Ez annyira jelentéktelen dolog az életemben, hogy nekem nem éri meg energiát belefektetni / "ellenálni". Azt csinálom és követem, ami van.

[ Szerkesztve ]

(#258) ddekany válasza PuMbA (#257) üzenetére


ddekany
veterán

Van aki fórumon háborgásra áldoz energiát, valaki meg forumon anti-háborgásra (te)... ;] Kb mindkettő ugyanannyi energia. Mert a fórumon kívül valószínű senki sem tölti azzal az idejét, hogy MS-t gyűlöl.

(#259) Penguin95


Penguin95
senior tag

#256 CPT.Pirk: Akkor azt hiszem ideje lesz beszerezni azt a 2019-es LTSC-t. Egyébként 2029 máris jobban hangzik, addigra már lehet tényleg kifogynak a szuflából a kérdéses hardverek, vagy épp beadják a kulcsot. Csak lehet nem ártott volna ezt kiterjeszteni a Home és Pro verziókra is.

#257 PuMbA: Na így már értem, miért nem fogunk mi egyetérteni. Számomra elképzelhetetlen az, hogy elfogadjak egy ilyesfajta mentalitást. Félreértés ne essék, nem követelem, hogy márpedig igenis tökéletesen menjen ez a rendszer a gépeimen, és csak az nem hülye, aki egyetért (ne vedd magadra, csak kíváncsi vagyok, hogy másnak is engedik-e ezt a stílust, vagy ez kiváltság egy bizonyos illetőnek). De ha már hoznak egy ilyen döntést, akkor ugyan ne gátolják már aktívan azokat értelmetlen és mesterséges korlátozásokkal, akik nem akarnak, vagy nem tudnak ezért új gépet venni. Különösen most, hogy kétszer annyiba kerül egyetlen felső kategóriás grafikus kártya, mint a komplett 2017-es, felső kategóriás gépem anno.

(#260) CPT.Pirk válasza Penguin95 (#259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az nem üzlet... Ha menne még sok évig a W10 átlagos verziója is a gépeken, akkor mivel vennék rá a gyártók az egyszeri usert, hogy vegyen egy újabb 130k-s dzsunka laptopot ami pont olyan lassú vacak lesz mint az elődje, csak már W11 lesz rajta? :)

Ki van ez találva, a gyártók eladni akarnak, az MS meg pénzből él, így együtt megoldják a piac megfiatalítását.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#261) makkmarce válasza Dragon3000 (#248) üzenetére


makkmarce
őstag

itt csak te játszod szándékosan a hülyét, akkor lenne igazad, ha nem lehetne játszani W7-en, vagy nem lenne rá driver.
mivel mindkettő van, ezért csak szándékosan légből kapott storyt találsz ki, hogy mi lesz majd ha.
"Az ügye megvan, hogy a win8 támogatás még nem szűnt meg, mégis a két cég már régóta nem ad ki win8-ra vga drivert?"
Tehát ezzel bebizonyítottad, hogy SEMMI köze a windows támogatásnak ahhoz, hogy mihez van, és mihez nincs driver.
Köszönöm, hogy igazoltál.
(egyébként elárulom a titkot, azért nincs, mert senki se használja. a market share-ben 1% körüli, a W7-et meg az emberek 17%-a még használja, tehát amit használnak, ahhoz driver is van, köze sincs ahhoz, hogy a microsoft mit támogat és mit nem. Még a 3090-eshez is 1 héttel ezelőtti driver van a 7-es win-re.)

okoskodom, tehát vagyok

(#262) #55525888


#55525888
törölt tag

6700K, mint régi és lassú processzor, hagyjuk már :) buta MS

(#263) hevepapa válasza PuMbA (#254) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Én most év elején cseréltem alaplapot és CPU-t vadi újra, ami ugye simán Win 11 kompatibilis, tehát meglesz a minimum 10 évem."
Ja.... akkor érthető miért véded foggal-körömmel, butábbnál butább indokokkal az MS húzását. Te most rendben vagy, aki meg nem - az hülye mert nem vett új gépet akkor amikor a legdrágább volt.
Azt hiszem teljesen felesleges bármilyen észérvet vagy cáfolatot felhozni az érveidre, mert úgyis csak a saját mantrádat hajtogatod - pedig itt többen, több oldalról is alaposan megindokolták miért nem jó ez az irány.
Gyanítom te lennél a leghangosabb MS fikázó, ha 2023-ban kijönne egy Win12 ami már nem támogatja a '21-ben aranyárban vett új hardvereidet. :D Az MS "istenbizony" ígéretének hinni meg úgy tűnik totál felesleges - lásd: a Windows 10 lesz az utolsó Windows.
Persze ezt most foggal-körömmel cáfolni fogod, sőt tutira be is bizonyítod hogy 10 évig tuti top lesz a hardvered :) Részemről befejeztem, mert szerinted úgyis mindenki villamos, csak te nem :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#264) hevepapa válasza #55525888 (#262) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az i7-6700K valóban lassú CPU :) Nálam most csak egy Chrome fut és az AIDA szerint a processzor kihasználtság 0-1% közt mozog. Közben ez a csiga épp csak 800MHz-en ketyeg :)

(#265) BiP válasza #55525888 (#262) üzenetére


BiP
nagyúr

Se nem új, se nem gyors már. Több, mint 5éves proci már.
Ha azt mondom, hogy az újak közül az i3-10300 vagy i3-11100 a megfelelője, mennyire tűnik gyorsnak?

[ Szerkesztve ]

(#266) hevepapa válasza BiP (#265) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az i3-10300 a "real world speed" részben 4%-kal gyorsabb mint a 6700K. [link]
De ha figyelembe vesszük azt hogy a 10300-ra váltás alaplap cserével is jár - nem biztos hogy az a plussz 4% annyira jó üzlet.

(#267) PuMbA válasza hevepapa (#263) üzenetére


PuMbA
titán

Én csak azt mondtam, hogy mondok egy tippet, ami jól működik nekem :) Azt, hogy Windows megjelenés környékén érdemes alaplap + CPU cserélni. Ennyi. Ha akarjátok megfogadjátok, ha nem nem.

ddekany: Ez nekem minimális energia áldozás, mert tök laza vagyok. Örülök a Windows 11-nek és a gépem teljesen oké hozzá, hála múltbéli megfigyeléseimnek és döntéseimnek :)

[ Szerkesztve ]

(#268) Dragon3000 válasza makkmarce (#261) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amd oldalról már nem kap friss drivert a win7, illetve Nvidia esetében is szeptemberben jön az utolsó, onnan kezdve nem lesznek új optimalizált driverek rá és nem lesznek hibajavítások sem, ha valami ilyenbe fut bele akár játék, akár alkalmazás szintjénaz ember, akkor így járt, na win10 esetében is ez lesz csak nem akarod felfogni. A win8-cal nem igazoltalak csak olyan kicsi volt a felhasználó bázis, hogy sokkal előbb dobták.

(#269) hevepapa


hevepapa
senior tag

Win 11, UEFI, Secure boot, TPM - úgy tűnik közben a másik oldalról meg nyílhatnak a lyukak.
"Jó hírnek szánta a Microsoft azt a lehetőséget, hogy androidos alkalmazások is futhassanak a Windows 11-es számítógépeken. Sokan azonban komoly veszélyt látnak ebben éppen az új operációs rendszerre." [link] Persze a HVG nem egy acélos hírforrás IT téren, de a cikkben benne van az eredeti forrás - az meg nem blikk szint.

(#270) Penguin95 válasza BiP (#265) üzenetére


Penguin95
senior tag

Épp annyira, mintha meg sem említenéd ezt. Nem az számít, hogy mi a neve, vagy hogy hány pontot ad rá xy teszt, hanem az, hogy mire tudtad, tudod, és fogod tudni használni. Jelen pillanatban egy 6700K tökéletes játékra, tartalomfogyasztásra, átlagos otthoni felhasználásra pedig egyenesen sok. Egy 6600K talán már AAA címekhez nem annyira jó választás a kevés mag miatt, de még mindig megállja a helyét. De még egy i5-3320M is az a kategória, amivel kényelmesen lehet csinálni bármi olyat, amit az otthoni felhasználók szoktak.

Megkérdezem tőled is: Mi az, amit nem tud egy ilyen réginek mondott hardver, viszont fontos lenne a Windows 11 működéséhez?

(#271) BiP válasza hevepapa (#266) üzenetére


BiP
nagyúr

Senki nem kért itt semmilyen váltást. Csak arra mutattam rá, hogy ma már a legkisebb i3 személyében lehet megkapni azt a teljesítményt, ami anno egy erős i7 volt. De az idő haladt.

A win10 2025ig támogatott, az oprendszert váltást lehet igazítani a majdani gépcseréhez.

Ha meg nagyon ragaszkodik valaki a Win11hez, biztos vagyok benne, hogy a 6700k-ra is fel lehet tenni valahogy, ha hivatalosan nem is menne fel,
mert még mindig erősebb, mint valami frissen támogatott 4magos atom vagy 2magos i3, ez tuti.

[ Szerkesztve ]

(#272) hevepapa válasza BiP (#271) üzenetére


hevepapa
senior tag

Csak csatlakozni tudok ehhez:
"Megkérdezem tőled is: Mi az, amit nem tud egy ilyen réginek mondott hardver, viszont fontos lenne a Windows 11 működéséhez?"

"az oprendszert váltást lehet igazítani a majdani gépcseréhez"
Az MS szabja meg mikor cseréljek gépet és milyenre?

[ Szerkesztve ]

(#273) BiP válasza hevepapa (#272) üzenetére


BiP
nagyúr

Az MS szabja meg mikor cseréljek gépet és milyenre?
Nem, ő azt szabhatja meg, milyen hardvert támogat a rendszere. A döntés a tiéd, hogy milyen rendszert szeretnél használni.

De megint túl sarkosan értelmezed.
A Win10 még 4 évig támogatott. Addig csak becsusszan egy gépcsere valami frissebbre, (MS-től függetlenül is) nem?

De ha igazak a pletykák, lehet, hogy a 7.gen is támogatott lesz, és akkor még alaplapot sem kell cserélned, és akár egy 4éves procival is neki lehet ugrani a Win11nek :)

(#274) hevepapa válasza BiP (#271) üzenetére


hevepapa
senior tag

Még valami apróság.
"Senki nem kért itt semmilyen váltást. Csak arra mutattam rá, hogy ma már a legkisebb i3 személyében lehet megkapni azt a teljesítményt, ami anno egy erős i7 volt."

Ezzel csak annyi a probléma aki a Win11-et akarja használni - mert rákényszeríti az MS, annak ahhoz hogy ugyanolyan teljesítményű gépe legyen mint a régi, a CPU mellett még egy alaplap cserét is be kell kalkulálni az eltérő foglalat miatt. Tehát veszel a mostani árakon 100e körül új hardvereket és sebességben kb. ott tartassz ahol voltál.... A régit meg vagy odaadod valakinek a családban ingyen vagy bagóért eladod. Az Intelen kívül ez kinek jó még?

(#275) Penguin95 válasza BiP (#273) üzenetére


Penguin95
senior tag

De ha igazak a pletykák, lehet, hogy a 7.gen is támogatott lesz, és akkor még alaplapot sem kell cserélned, és akár egy 4éves procival is neki lehet ugrani a Win11nek

És ezzel megint miért az szívjon, akinek van egy egy évvel öregebb Kaby Lake processzora? Miért mi szívjunk azzal, hogy ezt eladjuk csak azért, mert... mert miért is? Ha egyforma órajelekre állítod őket, gyakorlatilag két egyforma processzort kapsz. Egyrészt így vagy kiadsz 60 gurigát egy tovább nem fejleszthető platformra, vagy kockáztatsz azzal, hogy eladod a mostanit, másrészt meg mi lesz akkor, ha a Kaby Lake sem lesz támogatott? Mert ugye ez még nem dőlt el...

(#276) hevepapa válasza BiP (#273) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Addig csak becsusszan egy gépcsere valami frissebbre"
Minek, ha arra amire használom tökéletesen megfelel minden alkatrésze?
i7-6700K, 8GB-s GTX1080, Asus Z170 Pro Gaming, 1 TB M2.SSD + 1 TB HDD, 2x8 GB Corsair Vengeance RAM
Szerinted ez mire nem lesz elég a következő években esetleg a 4K-s játékon kívül?
Esetleg veszek még pár SSD-t.
Mivel kinőttem már abból az életkorból amikor csak az a menő ami a legújabb és mert saját zsebből fizetem a számlát, ezért arra és akkor költök amire és amikor szükségem van. :D
Mielőtt még... a 11-re se állnék át egyből, sőt esélyes hogy csak max pár év múlva pedig legális 10-em van. Jól elvagyok a 10-en is, viszont azt sose szerettem amikor valami cég a saját profitja miatt elkezd valamilyen irányba presszionálni mondvacsinált indokokkal.

(#277) hevepapa válasza Penguin95 (#275) üzenetére


hevepapa
senior tag

Hab a tortán, hogy felfejlesztessz Kaby Lake platformra mert az még kapott 11 támogatást az MS-től, de pl. '22 végén az MS benyögi hogy bocsi, kivesszük és mégse fogja támogatni azután mert akármi vagy bármi indokkal?
Az MS már ékesen bebizonyította hogy mennyire lehet hosszabb távon elhinni az ígéreteit :)

[ Szerkesztve ]

(#278) BiP válasza hevepapa (#274) üzenetére


BiP
nagyúr

hevepapa #274 : "aki a Win11-et akarja használni - mert rákényszeríti az MS"
Túlzol. Senkire nem kényszeríti az MS, hogy 11-et használjon, ott a Win10 2025-ig. (vagy még az is lehet, hogy kitolják a támogatást, láttunk már rá példát, de még 2025 is elég messze van, hogy addig bármi legyen).
Ha meg a támogatott proci - kényszerítésre gondolsz, előbb lássuk meg, mi a végleges lista. Az Insider build ugyanarra felmegy, mint a Win10. Szóval biztosan meg lehet mókolni, (ahogy most is) ha az MS majd köti az ebet a karóhoz.

"CPU mellett még egy alaplap cserét is be kell kalkulálni az eltérő foglalat miatt."
8.gentől támogatottak a procik, de most pedzegetik, hogy lejjebb vigyék. 6700K-ról már alaplapot sem kéne váltani.
Amúgy meg lehet menni az intelhez, hogy miért van 2generációnként új foglalat. Amit nem sokminden indokol, ugyanúgy, ahogy a Win11 procikövetelményét, mégis ez zavar most jobban.

#275 ДарСтав : Egyrészt így vagy kiadsz 60 gurigát egy tovább nem fejleszthető platformra,
6700K-ról 7700K-ra váltani hol kerülne 60gurigába? Ne túlozzunk megint.
Tudom, hogy kb. azonos proci, az MS mégis meg fogja húzni valahol a határt. Nem én szabom meg a feltételeket.

"meg mi lesz akkor, ha a Kaby Lake sem lesz támogatott? Mert ugye ez még nem dőlt el..."
Akkor hivatalosan ott a Win10 2025-ig.
De ha azt nézzük, a Win11 egy tuningolt Win10. A mostani Insider verzió még egy core2-re is felmegy. Szóval ha hivatalosan nem is, technikailag biztosan feltehető a 6700K-ra.
De majd beszélgessünk erről akkor, ha majd eldől a végleges gépigény.

#276 hevepapa : "Addig csak becsusszan egy gépcsere valami frissebbre"
Minek, ha arra amire használom tökéletesen megfelel minden alkatrésze?
Ha most is megfelel, akkor minek akarsz váltani 11-re?
Ott a Win10, ha az ugye megfelel, problem solved.

Mivel kinőttem már abból az életkorból amikor csak az a menő ami a legújabb és mert saját zsebből fizetem a számlát, ezért arra és akkor költök amire és amikor szükségem van.
Én sem vagyok már fiatal, a menőzés már nekem se menő, no meg nekem se a hangyák hordják össze, de azért 1-2 évente csak cserélek valami alkatrészt a gépben, még ha nem is a legújabbra.
Ahogy egy platformcsere is olyan, mint egy foghúzás, de azért 4-5évente csak meg kell lépni. Igaz, így erősebb gépem van, mint amire valóban szükségem lenne, ezt elismerem.

valamilyen irányba presszionálni mondvacsinált indokokkal.
Ebben igazad van, szerintem ezt senki nem szereti. Kinek könnyebb, kinek nehezebb lenyelni ezt a békát. Az MS meghúzta valahol a határt, háborgott a nép, lehet, hogy lejjebb viszik. Nem egy megugorhatatlan dolog úgy sem.
De ugye ezt a pressziót Intel játszotta előszeretettel a 2évenkénti foglalatváltással, és mi (nem Te meg én, hanem úgy en bloc a vásárlók) belementünk a játékba, mert nem volt más választás.

#277 hevepapa : "felfejlesztessz Kaby Lake platformra mert az még kapott 11 támogatást az MS-től, de pl. '22 végén az MS benyögi hogy bocsi, kivesszük és mégse fogja támogatni azután mert akármi vagy bármi indokkal?"
1. túlzó feltételezés.
2. meglévő rendszer alól nem fogja kivenni a támogatást, max. az új verzióktól. A meglévő cucc nem lesz működésképtelen.

[ Szerkesztve ]

(#279) PuMbA válasza BiP (#278) üzenetére


PuMbA
titán

"Amúgy meg lehet menni az intelhez, hogy miért van 2generációnként új foglalat. Amit nem sokminden indokol, ugyanúgy, ahogy a Win11 procikövetelményét, mégis ez zavar most jobban."

Jó pont :) Erre nem is gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#280) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Némi párhuzamot vonhatok?
Az Apple 2017-ben adta ki a macOS High Sierrát, ami a következő követelményekkel rendelkezett:
iMac: Late 2009 or later
MacBook: Late 2009 or later
MacBook Pro: Mid 2010 or later
MacBook Air: Late 2010 or later
Mac Mini: Mid 2010 or later
Mac Pro: Mid 2010 or later
Aztán 2018-ban jött a Mojave, és így változott a hivatalos rendszerkövetelmény:
MacBook: Early 2015 or newer
MacBook Air: Mid 2012 or newer
MacBook Pro: Mid 2012 or newer, Retina display not needed
Mac Mini: Late 2012 or newer
iMac: Late 2012 or newer
iMac Pro: Late 2017
Mac Pro: Late 2013 or newer; Mid 2010 or Mid 2012 models require a Metal-capable GPU
Azért itt is ugrottunk egy jó pár évet a rendszerkövetelmények terén, de nekem nem rémlik ekkora balhé (vagy csak rossz körökben forgok és műveletlen vagyok).

(#281) makkmarce válasza Dragon3000 (#268) üzenetére


makkmarce
őstag

pont, hogy igazoltál, hisz a gyártók maguk döntik el, mit támogatnak, nem a microsoft supporttól függ. A w7 a támogatás megvonása után éveket élt túl új driverekkel, ráadásul utána is futni fog a játék, csak lehet vesztesz 2 fps-t a legújabb nvdia/amd trükk kihagyásával egy új címnél. Ha lesz játékosbázis (tehát nem te leszel az egyetlen, aki az elavult gépét használja), akkor lesz driver, és futni fog a játék is. Ez üzleti alapon dől el.
Tehát igazoltál, mert a W8-at hiába támogatja a microsoft, nem kapsz rá drivert, a W7-re meg még mindig van, magyarul akit szídhatsz az egyedüliként a driver gyártó, aki nem támogatja majd a 2025-ben 10-15 éves gépedet.
Neked se volt számítógéped még 2000-res években, amikor évente kellett teljes gépet cserélni. Lesz itt még sírásrívás, mikor elkezdik használni a konzolos SSD-s 3d stream-et, és akinek nem lesz megfelelő a HW, azoknál 2 fps-el fog menni a PC-s port, vagy úgy se.

okoskodom, tehát vagyok

(#282) makkmarce válasza SityiSXT (#280) üzenetére


makkmarce
őstag

na látod, nemhogy 15, de 10 év sincs meg, gyúcsuk fel az apple-t is :D

okoskodom, tehát vagyok

(#283) Dragon3000 válasza makkmarce (#281) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már megint a hülyeségeid, és megint a pár éves géptől elértünk a 10-15 évesig. A windows 7-re azért volt sokáig driveres támogatás, mivel nagyon sokan használták, de ezzel lassították is a win10 terjedését, így az amd és az nvidia is magának drágította meg a drivereik tesztelését. 2025 után a win10-zel nem biztos, hogy eljátsszák ugyanezt. Ebben az esetben nem a -2fps lesz a lényeg, hanem ha valami hibásan fog futni, nem kapsz rá javítást, de ezt nagyon nem akarod megérteni. Vagy ha 2025 után vennél vga-t a még mindig megfelelően erős gépedbe de nem kapsz hozzá win10 drivert, akkor szart sem érsz vele. Ha meg megkerülöd a feltételeket és felrakod a win11-et, akkor ha bármilyen hiba fellépne a rendszer esetében, arra nem fogsz kapni semmi javítást, mert a géped nincs benne a támogatási listában. De inkább rád hagyom, mert csak mellé beszélsz és erre is valami hülyeséget fogsz csak válaszolni.

(#284) Penguin95 válasza BiP (#278) üzenetére


Penguin95
senior tag

6700K-ról 7700K-ra váltani hol kerülne 60gurigába? Ne túlozzunk megint.

Akkor nézz utána, mennyibe is kerül most egy 7700K Hardveraprón, mert nem két fillér. Ha meg arra célzol, hogy el is lehet adni a 6700K-t, akkor nézd meg újra mire válaszoltál.

Akkor hivatalosan ott a Win10 2025-ig.

Engem nem ez foglalkoztat, hanem az, hogy:
1. 2021 van, a Skylake 2015-ös, vagyis idén lesz 6 éves. Ehhez képest nem lesz támogatva.
2. Ha ilyen ütemben avulnak a hardverek mint most, akkor igencsak nem mindegy, hogy mi lesz 2025 után. Márpedig úgy néz ki, hogy nem fognak hirtelen nehezen használhatóvá válni.

De ha azt nézzük, a Win11 egy tuningolt Win10. A mostani Insider verzió még egy core2-re is felmegy. Szóval ha hivatalosan nem is, technikailag biztosan feltehető a 6700K-ra.
De majd beszélgessünk erről akkor, ha majd eldől a végleges gépigény.

Azért azt a feltehetőt jobb lenne zárójelbe tenni, mivel trükközni kell hozzá, de az tény, hogy működik, magam is kipróbáltam. A gond az, hogy nem biztos, hogy ez így is marad akár a jóval újabb generációk esetén, de ez majd eldől.

(#285) #55525888 válasza BiP (#265) üzenetére


#55525888
törölt tag

Arra azt mondom, hogy kurvajó már minden, amit kapni lehet, és kb felesleges az upgrade, hacsak nincs kikényszerítve, lásd most a 11-et.
Egy ötödik éves 6700K-val istenien el lehet játszani, lehet videót szerkeszteni, stb.

Nem a 2000-es évek eleji aranykorban élünk, ahol évente tényleges ugrások történtek, és megérte a csere :)

[ Szerkesztve ]

(#286) BiP válasza Penguin95 (#284) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor nézz utána, mennyibe is kerül most egy 7700K Hardveraprón, mert nem két fillér. Ha meg arra célzol, hogy el is lehet adni a 6700K-t, akkor nézd meg újra mire válaszoltál.
7700k-t látok 60-70e között, 6700k-t látok 40-50 között. Ez barátok közt is +20e-es költés, ha nem ügyesen bizniszelsz.
Beleláthatsz ebbe 60e-es kiadást, de az demagóg túlzás lenne.

Én 1,5éve cseréltem le a 6700K-mat, akkor 0 Ft-ból cseréltem platformot, (még drágán el tudtam adni belőle mindent) egy 2700X-re. Sebességben nem volt ugrás, ez tény, inkább oldalra lépés, viszont jövőtállóbb volt.

2021 van, a Skylake 2015-ös, vagyis idén lesz 6 éves. Ehhez képest nem lesz támogatva.
Ez valóban sajnálatos. Ebben egyetértünk. Én meg csak próbálom a puffogás helyett felmérni a lehetőségeket.

Márpedig úgy néz ki, hogy nem fognak hirtelen nehezen használhatóvá válni.
Az viszont jó. De 2025-ig még 4 év van a jelenlegi állás szerint, az nem kevés idő.
Addig meg bármi pozitív változás is közbejöhet: pl. kitolják a támogatást, vagy lazítanak a 11 hardverigényén, vagy becsúszik egy gépcsere.
Mindegyiknek van valószínűsége, de ha a MS nem is változtat, az utóbbi azért 4 év alatt csak összejön.

#285 Anachronix :
Arra azt mondom, hogy kurvajó már minden, amit kapni lehet
Amit most a boltban kapni lehet, azt szerintem támogatja is a Win11.

[ Szerkesztve ]

(#287) GoodSpeed válasza BiP (#286) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mondjuk én Intel téren ennél lentebb nem adnám: csak az alaplapot és a CPU-t kellene cserélnem a 32 GB 3200-as RAM adott, meg persze a VGA, de az ráér:

Csak ugye ott lőttek nagyon nagy bakot a Microsoftnál, hogy minden logikusan gondolkodó emberben felvetődik, hogy mi van akkor, ha 2024-ben jön a W12 és kitalálják, hogy a 11. gen egyik zászlóshajója is kuka...?!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#288) vakablak93


vakablak93
őstag

Én pár apróság miatt várom a 11-et, de meg kell mondjam nem értem mi ez a generáció alapú támogatás. :F
Szerintem sokkal inkább telejsítmény mint sem generáció alapján kéne az MS-nek kiszórnia a procikat.

Ha abból indulok ki hogy a skylake i3 PC a családban már összecsinálta magát ha csak alapdolgokkal is de megpróbáltunk multitaskingolni, akkor felvetődik bennem a kérdés hogy erre minek kéne új rendszer, nem mind1 melyiket nem tudja már most sem normálisan futatni :F ( persze tudom, nagyinak filmezni oké :U )
Adják meg hogy 4/4 a minimum. ( Mondjuk ahogy nálam az i5 7600 muzsikált hááát....)

Az i7-ek amiket emlegettek 6700K, 7700K meg még tényleg tök jók :K , bár szerintem 2025-re pont elavulnak annyira hogy inkább alapfelhasználásra lesznek még elegek, de komolyabb dolgokra már nemigen. :))
(Nyilván Wotozni meg Lolozni elegek lesznek persze.)
Addig viszont pont él a win10 teljes értékkel, alapdolgokra meg 2025 után is elég lesz a win 10.
Legalábbis én nem tudom mi a hátránya alapfelhasználás esetén :F

Összességében igen, intézhette ezt volna jobban az MS, de akkor lenne ez gáz ha a win10 támogatását lelőtte volna 2022 jan 1.-el.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#289) PuMbA válasza GoodSpeed (#287) üzenetére


PuMbA
titán

"minden logikusan gondolkodó emberben felvetődik, hogy mi van akkor, ha 2024-ben jön a W12 és kitalálják"

Logikusan gondolkodó ember tudja, hogy a Microsoft nem változtatja meg az oprendszerek követelményét 2 évente :) Hiába jött ki a Windows 8, a Windows 7 után hamar, a gépigénye minimálisat változott, de ugyanígy volt a Windows 8 és 10 váltás is.

[ Szerkesztve ]

(#290) hevepapa válasza #55525888 (#285) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Nem a 2000-es évek eleji aranykorban élünk, ahol évente tényleges ugrások történtek, és megérte a csere :)"
Az tény, hogy az i7-6700K és az i7-11700K közt van 29 % teljesítmény előny (Real World Speed) a 11. gen javára. De átlag felhasználás alatt elő ember nem mondja meg hányadik generációs CPU van a gépben. 4K videó renderelésnél ill. 4K játéknál persze észrevehető - ha min. egy RTX 3080 kaliberű VGA van benne. De hardcore játékoknál is hamarabb lesz GPU limit egy GTX kaliberű VGA-nál mint CPU limit a 6700K-nál. Azt meg senki sem tudja mi lesz 2025 körül. 5 éve is voltak határozott MS ígéretek a Win10 élettartamával kapcsolatban és (valószínűleg) a szimpla üzleti érdek ezt felülírta.
De a hívőket úgyse lehet meggyőzni, hogy nem jó ez az irány. Nekik mindig a legújabb kell - lehetőleg mindenben legyen RGB is, mert az most a nagyon menő... :) :) :)

(#291) GoodSpeed válasza PuMbA (#289) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Azért mert eddig nem volt ilyen... még lehet. Most éppen megléptek egy ilyet, hogy 4 éves csúcs CPU-k is mehetnek a francba. Felőlem azt mond mindenki amit akar, nálam leírták magukat. Szerencsére én már 39 éves vagyok, nagyon nem játszok már, így nem lesz nagy érvágás magam mögött hagyni a Windowst és a Microsoftot. Mákom van, mert van Apple eszközöm is, így nem idegen világ számomra. Lehet a tapasztalatlan gamerek majd fizetnek nekik, de én biztosan nem fogok többet egy petákot sem költeni új Windows-ra, mert ők bekamuzták 5 éve, hogy ez az utolsó Windows, majd a Windows 11 érkezésének hírével volt arcuk és 4 éves rendszereket is ellehetetlenítettek. Az is lehet, hogy én már nem fogok az ingyenes váltással sem élni (már ha egyáltalán meglépik, hogy a 7.x szériát engedélyezik), mert ettől a Windows 11-től elment a kedvem... annyira, hogy ingyen sem kell...
A bizalmat nehéz megszerezni, de könnyű eljátszani. Éppen ezt tették.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#292) troviko


troviko
senior tag

Jól van, az MS hozza a formáját.
1. Miután megesküdtek rá, hogy nem lesz több Win főverzió, segget csináltak a szájukból, és itt a 11.
2. Nyilván mindenki tudta, már akkor, mikor bejelentették, hogy a Win 10 lesz az utolsó verzió, hogy ez kamu.
3. Visszatérnek ahhoz a modellhez, hogy 3 évente lerántsanak mindenkit a picsába, új OS, új hardver (gondolom nem pörögnek eléggé a hardver eladások).
4. Mivel a mai porcik olyan erősek, hogy egyszerre 30 windowst is tudnának futtatni, és nem lehet ilyen magasra emelni az erőforrásigényt, így kitaláltak egy olyan funkciót, amit 4 évnél régebbi gépek nem tudnak, és azt teszik kötelezővé.
Elmehetnek a K anyjukba.

4 éves, közel csúcskategóriás procim (7700K) hivatalosan nem még nem kompatibilis a Win 11-el, míg normál esetben még egy 8 éves procinak is vígan elégnek kellene lennie.

No, egy szó, mint száz. LERÁNTÁS, LERÁNTÁS, LERÁNTÁS.

Ez a MS. Ennyit tudnak, normálist oprendszert írni, na azt már nem nagyon.

Hányok tőlük.

https://www.oldtech.hu/

(#293) PuMbA válasza GoodSpeed (#291) üzenetére


PuMbA
titán

Egyetértek veled, de azzal mindenki tisztában van PC-s berkeken belül, hogy egy csúcs CPU (vagy csúcs alaplap vagy VGA vagy akármelyik komponens) nem éppen az ár / érték arányról szól :) Az mindig az alsó és középkategóriáé. Semmiféle VIP megkülönböztetést nem kap, aki csúcs CPU-t vesz és nem fog tovább tartani. Ezt a gyártók szépen ki is használják :) Ez nem csak a Microsoftról szól, hanem az egész PC iparról. Microsoft csak ugyanazt játssza, mint a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#294) GoodSpeed válasza troviko (#292) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

+1 Totál szívemből szóltál! Magam is így látom, és akkor még almáékat fikázták, mikor a 2018-as iPad-em is évek óta kapja a főverziókat. Ja igen, és Mac gépekben is Intel CPU (is) van. Lehet őket rendelni azzal is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#295) vakablak93


vakablak93
őstag

Lehet velem van a gond komolyan, de tényleg nem értem miről maradok le (vagy bárki más) ha nem menne fel a 11 a gépemre, mondom ezt annak ellenére hogy egy-két apróság tetszik az érkező rendszerben.....

Mire elérünk 2025-g addigra az enyém legalábbis már csak netezni lesz jó. ( i7 8086K )
Még hobbi szintű egyéb dolgokra is kevés lesz.
(leszámítva a megvett és nem frissülő szoftvereket)
De még addig minden menni fog rendesen.
Van otthon win7-es kövület laptop, netezni muternak ugyanúgy jó az, megy is nincs hátránya, mert amire még elég a hardvere arra jó az a rendszer is.
Nem érzem azt hogy kéne rá win10 vagy 11, nem lenne jobb tőle.
És ugyanez igaz lesz a 6700K-ra is 2025-re.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#296) PuMbA válasza GoodSpeed (#294) üzenetére


PuMbA
titán

Nem sokáig, mert most tüntetik el épp az Intel CPU-kat, csak Apple CPU-s gépek lesznek hamarosan és nemrég jelentették be, hogy az új Apple CPU-s gépek olyan funkciókat kapnak meg frissítésekkel, amit az Intelesek nem, szóval ott is bye-bye Intel :) Elég volt nekik a biztonsági lyukakból meg a lassú fejlesztésből, viszont a vállalt support miatt nem mondjatják le az Inteles eszközök támogatását.

[ Szerkesztve ]

(#297) CPT.Pirk válasza vakablak93 (#295) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen... A frissítésekről maradsz le. Anyukáink úgy általában IT téren képzetlenek, otthagyni őket egy oprendszeren amiből kihúzták a dugót már régen az nem túl jó megoldás, finoman fogalmazva.
Lehet beszélni "okos böngészésről" meg hasonlókról biztonság terén, de a Win7-es gépek biztonságossága mondjuk addig tart ki, amíg fel nem mész vele egy fertőzött weboldalra. Láttam olyat saját gépemen, hogy csak egy weboldal megnyitásától már a C meghajtón volt a kártevő és futott is, de szerencsére anno az Avast megfogta és bontotta a kapcsolatot a weboldallal, a lejött kártevőt meg elintézte. - mindezt úgy, hogy ekkor még aktívan frissített volt a Win7, most már ez sincs.

Az a laptop ami elviszi a W7-et, az akár kaphatna egy Linux Mint-et is és akkor egy modern, kezdőbarát és folyamatosan frissített oprendszere lenne ingyen, amivel ráadásul még kicsit gyorsabb is lenne a gép, miközben jóval biztonságosabbá is válna...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#298) PuMbA válasza PuMbA (#296) üzenetére


PuMbA
titán

Arról nem is beszélve, hogy az Apple SOC-os gépek miatt az Inteles Apple eszközök használt ára lecsökkent, szóval a helyzet az Apple-nél sem móka és kacagás, hanem hasonló, mint itt :) Ha egy cégnél váltás van, akkor váltás van.

[ Szerkesztve ]

(#299) ddekany válasza CPT.Pirk (#297) üzenetére


ddekany
veterán

"Láttam olyat saját gépemen, hogy csak egy weboldal megnyitásától már a C meghajtón volt a kártevő és futott is, de szerencsére anno az Avast megfogta"

Ez amúgy a böngésző (pontosabban valószínűleg Adoble Flash, Adobe Acrobat, esetleg Java plugin) sérülékenysége, a Windows biztonsági frissítések ezen aligha segítenek. A fontos kérdés, hogy meddig jön ki Windows 7-re új böngésző verzió. Most még vannak.

(#300) CPT.Pirk válasza ddekany (#299) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg igen. De lehetett akár valami hálózati protokollban megbúvó rés is. Példának jó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.