Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) MasterDeeJay válasza hevepapa (#450) üzenetére

A cégnél ahol dolgozom ott van rá pénz de nem cseréljük le a 4-6 gen-es i3-i5-öket mert nincs értelme. Egyetlen egy felhasználó panasz nem érkezett hogy lassú lenne akár melyik ilyen generációs gép. Mind SSD-vel szerelt 120-240gb, 4-8-12-16gb ramokkal össze vissza. Pedig jópáran két monitorral, két sornyi progival a tálcán megnyitva.
Szóval nem sóherségből nem cseréljük le hanem csak azért mert sebességre és funkciókra tudják amit kell. Majd ha megállnak akkor lesz csere valamire, de már elég egy sima i3-is vagy kicsi ryzen is annyira gyorsak már a mai gépek.
Sőt van jópár core2-es gép a gépsoron is a milliós műszerekhez és ha gáz van velük akkor apróról fillérekért cserélhető a belük, oda meg fölösleges akár milyen új eszköz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#452) BiP válasza hevepapa (#450) üzenetére


BiP
nagyúr

ilyet szerintem senki nem mondott. Csak azt, hogy az már régi, de legalábbis nem friss :)
Tök használható gépek azok ma is, gyorsak is. De azt is el kell fogadni, hogy már nem csúcskategória, mint akkoriban, és ma már vannak ennél vannak újabbak, gyorsabbak.
(ami Win11 követelmény szempontból irreleváns, ez igaz)

(#453) makkmarce válasza hevepapa (#448) üzenetére


makkmarce
őstag

eddig is lehetett használni software-es TPM-et, csak hát közel se az, mint a HW-es, de a lehetőség adott volt. Mivel TPM emulátorral megy a W11, gondolom akkor most is adott a lehetősége, max nem annyira biztonságos, de kicsire nem adunk. Akkor lenne ajánlás, ha a win feltenne magától egy software-es TPM-et, de akkor meg gondolom nem tudják garantálni a biztonságot, ezért ez nem opció nekik.

okoskodom, tehát vagyok

(#454) Elk_hound válasza MasterDeeJay (#449) üzenetére


Elk_hound
tag

Az általam használt szórakozásból életben tartott C2D T8100 vel szerelt HP 6710b ugyanez a generáció. Ránéztem hol áll éppen a Win10. Megállt 20H2-n. Manuálisan letöltve a 21H1-et viszont kompatibilisnek minősítette magát és elkezdte a telepítést.

(#455) PuMbA válasza Elk_hound (#454) üzenetére


PuMbA
titán

Ugye, hogy milyen sokáig támogatja a Windows 10 azt a 15 éves cuccot :) 2025-ben a 20 évet fogja karcolni a támogatás hossza. Szó nem érheti a ház elejét.

[ Szerkesztve ]

(#456) makkmarce válasza PuMbA (#455) üzenetére


makkmarce
őstag

na igen, azt nem értették meg sokan, hogy a driver támogatás nem a microsofton, hanem a gyártón múlik.

okoskodom, tehát vagyok

(#457) Sanya válasza MasterDeeJay (#451) üzenetére


Sanya
nagyúr

középre helyezett start menüért felesleges is lenne. Mivel sok egyéb újdonság nem jött.

A céges gépemben egy 6 magos, 12 szálas 64 giga ramos, 2x2080nvidia kártyás gépben a cpu csak 6. generációs (intel xeon w-2133)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#458) Elk_hound válasza PuMbA (#455) üzenetére


Elk_hound
tag

De tényleg. Szórakoztat ahogy röptében települ rá a 15 évvel fiatalabb oprendszer. Szerintem Win11 kompatibilis lesz.... :DD

(#459) GoodSpeed válasza arabus (#443) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Arra kíváncsi lennék, ha végül mégis adnak ki BIOS-t, akkor a két TPM közül ki kell e venni az 1.2-est, vagy melyiket használja... :D

Szerk: Arra is várhatnak, hogy az MS marad e a 8. gennél, vagy méltóztatik lemenni 7.-ig Arról nem beszélve, hogy akiknek még Z170-es alaplapjuk vannak, a legtöbb 6. genes CPU-t használ. Nekem is ez volt az első alaplapom, amiben CPU gent váltottam (ráadásul felfelé).

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#460) arabus válasza GoodSpeed (#459) üzenetére


arabus
addikt

Sajnos 40+ év után sem jutott el oda a világ hogy hatóságilag szabályozzák-meghatározzák a hálózatra csatlakoztatható firmware-t használó termékek kötelező érvényű minimálisan 10-15 évig terjedő frissitésének biztositottságát.
Ebbe beletartoznának alaplapok,routerek,okostévék amik tartósan hosszú használati idővel rendelkeznek.Nem gondolom még én sem 5 éves már frissités nélküli jól működő UHD tv-m kidobni (pedig ugye már böngészni sem lehet vele)a hazug pénzéhes ingyenélő semmittevő politikusok miatt.
A környezettudatosság is csak politikai szófordulat mindennemű értékelhető tartalom nélkűl.
Ez persze nagyon sok más dologra is igaz.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#461) hevepapa válasza MasterDeeJay (#451) üzenetére


hevepapa
senior tag

Teljesen jogos a cég álláspontja. Ha megfelel a célnak a gen 4 is, akkor menjen amíg bírja szuflával. Főleg, hogy az office gépek CPU igénye gyakorlatilag elenyésző. Tudod mi a vicces? Az én céges gépemet már 8 éve hajtom napi 8-10 órában. Nem fogod elhinni, de fogalmam sincs milyen CPU és alaplap van benne - ez spec. nem is érdekel meg nem is az én dolgom.
1 fejlesztés volt benne amikor kértem bele még 4 GB RAM-ot mert amikor 30-40 pdf volt megnyitva akkor már kicsit kevéske volt az eredeti 4. :) Volt még egy tápcsere, meg 2x egér és billentyűzet csere - olcsó Genius cuccok.
1 HDD van benne. Bár nem bootol be 15 sec alatt, mint az otthoni gépem, de nem vagyok annyira fontos ember hogy ne tudjam kivárni azt az 1 percet :) Egyébként meg teszi a dolgát és nem is kell több.
Inkább kapjak fizetésemelést minden évben, a 2 évenkénti gépcsere helyett :)

(#462) PuMbA válasza hevepapa (#461) üzenetére


PuMbA
titán

Én még nem láttam olyan céget, ahol 2 évente gépet cserélnek :) Ez csak speciális cégeknél fordulhat elő, ahol erős asztali gépekkel kell dolgozni. Ahol én dolgoztam ott mindenhol 5+ évig használnak gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#463) hevepapa válasza PuMbA (#462) üzenetére


hevepapa
senior tag

Csak példa volt a 2 év. Írhattam volna 5 évet is.

(#464) Busterftw válasza PuMbA (#462) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig elofordul, nalunk a 3 eves Dell gepeket csereltek le 19 irodaban, mert ket ceg egyesulese utan (egyik megvette a masikat inkabb) a HP volt a beszallito es attertek HP laposokra.

(#465) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Filmora videóconvertálásnál:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#466) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#430) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

A Laptopról még nem tettem be ilyen képet:

Ott BIOS frissítés nélkül is jó esély van a Windows 11-re :) Pedig a CPU teljesítmény negyede, a RAM mennyiség pont negyede és a VGA-t meg sem merem tippelni :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#467) makkmarce válasza GoodSpeed (#466) üzenetére


makkmarce
őstag

felesleges ezzel nézegetni, azóta már 3x megvariálta a microsoft :)

okoskodom, tehát vagyok

(#468) GoodSpeed válasza makkmarce (#467) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mit módosítottak? Mert a CPU és a TPM követelményekhez nem nyúltak.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#469) makkmarce válasza GoodSpeed (#468) üzenetére


makkmarce
őstag

azzal azóta sem foglalkoznak, mivel azt már 1 hete megírták, hogy nem relevánsak, most első körben az OEM-ekkel küzdenek, ha az kész, akkor visszatérnek a kérdésre, de már lehetővé teszik a win7-ről váltóknak is a 11-re váltást ingyen. (volt egy cikk, amiben valami limitációt emlegettek, hogy futni fog mindenen, csak le lesz pár dolog tiltva, és régebbi gépeken is menni fog).
Szóval már ők se tudják min engedik majd, de úgy néz ki, már a kenyérpiritó is jó lesz, csak váltsál.
Most nem keresem meg, de google a barátod.

okoskodom, tehát vagyok

(#470) #16939776 válasza makkmarce (#469) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jellemtelen banda.

Fájdalom-szenvedés nélkül sehova sem lehet eljutni, csak látványosan vegetálni.

(#471) VaFec válasza makkmarce (#469) üzenetére


VaFec
csendes tag

Valóban elfut még a "kenyérpirítón" is. A megjelenés napján felajánlotta frissítésnek. A telepítés kezdetekor jött a hibaüzenet, hogy kell hozzá TPM. Nos, én egy Phenom II x4 920-ra mod-olt P II x3 720-at használok. Utána olvastam, hogy mi is az a TPM, majd másnapi bekapcsoláskor láss csodát, feltelepült a Win 11.
Most akkor milyen processzorokat támogat valójában?

[ Szerkesztve ]

(#472) BiP válasza VaFec (#471) üzenetére


BiP
nagyúr

Most akkor milyen processzorokat támogat valójában?
Már írták , hogy a támogatási lista =/= min fut el.
Ahogy azt is, hogy az insider mindenre felmegy, amin fut a win10 is.

(#473) ddekany válasza BiP (#472) üzenetére


ddekany
veterán

Legutóbbi információ amit adtak továbbra is az, hogy 8. generáció ill Zen 2 biztos elég lesz, 7-en ill. Zen 1 támogatásán még gondolkodnak. Ilyen szempontból nem fontos az a lista. Ha a CPU generáció nem támogatott, az alatt azt értik, hogy egyáltalán nem lehet feltenni a végleges Win 11-et (attól függetlenül, hogy a fejlesztői verzió még felment). Hogy mi lesz mire kijön, azt persze senki sem tudja. Most valószínűleg még felmérik hogy mekkora az ellenállás... (Nekem az volt a tippem, hogy azért kezdik 8-al, csak hogy látszólag engedhessenek, mikor visszalépnek 7-re. PR trükk.)

[ Szerkesztve ]

(#474) makkmarce válasza BiP (#472) üzenetére


makkmarce
őstag

a legeslegutolsó az volt, hogy bármire felteheted, amin elindult legalább a 7-es, csak valami limitációk lesznek benne. Persze ha nem lesz driver, akkor veszett fejsze nyele, de az nem a microsoft hibája.

okoskodom, tehát vagyok

(#475) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mondjuk a legelején én arra tippeltem, hogy volt pár éve a sikoltozás, hogy az MS által beépített, direkt az Intel sérülékenységek elleni foltok, lassították a PC-ket, így ezektől akarnak megszabadulni, és ezért is tűnik olyan fürgének az új W11...

Viszont akkor hárítson az alaplapgyártókra, hogy adnak e ki, új BIOS-okat, illetve a felhasználóra: megjelenik egy ablak, hogy az említett foltok eltávolításra kerültek, és ennek tudatában használod vagy sem.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#476) makkmarce válasza GoodSpeed (#475) üzenetére


makkmarce
őstag

"megjelenik egy ablak, hogy az említett foltok eltávolításra kerültek, és ennek tudatában használod vagy sem."
ez nem járható út biztonságilag. mindenki csak nyomogatja az accept-next-next-next-accept gombot, akár az annyát eladná így a userek 95%-a.
utána meg mehet a hiszti, hogy szar a win, nem biztonságos a win, etc.. Vannak dolgok, amiket sajnos nem szabad a userekre hagyni, erre az apple már rájött, bár kicsit túltolta. Win-en meg mindent lehet egy accept gomb után, amit 10-ből 1 ember ha elolvas.

okoskodom, tehát vagyok

(#477) GoodSpeed válasza makkmarce (#476) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Az Apple megtehette, hogy saját CPU-t tervezzen (ismét). A Microsoft meg nem tehette meg, hogy PC-kbe sajátot tervezzen... Az Intel CPU-kat szépen kiejtette az Apple, de úgy, hogy azért lehet velük rendelni cuccokat, csak már elkezdték az áttérést. Az M1 brutális teljesítményű, és 5 nm-es, tehát még az AMD 7 nm-t is lekörözi.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#478) makkmarce válasza GoodSpeed (#477) üzenetére


makkmarce
őstag

az apple már 20 évvel ezelőtt lezárta a rendszerét.
dehogy körözi, ne röhögtess már
nézz már meg egy csúcs AMD-t, meg az M1-et, a fasorba sincs.
A másik, hogy az AMD előzetes mérései alapján kb 40%-ot hoz nekik, mikor átállnak 5nm-re. Egyszerűen drágábban gyártatott az apple egy mobil procit, ennyi és nem több.

okoskodom, tehát vagyok

(#479) GoodSpeed válasza makkmarce (#478) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Bocsi, de ez alapján írtam:

https://www.youtube.com/watch?v=RyykXaWSobs

Igaz, hogy i9-cel veti össze.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#480) zsid válasza GoodSpeed (#479) üzenetére


zsid
senior tag

Nem néztem végig, de ebben azt látom, hogy Cinebenchben 1 magon gyorsabb az M1 mint az i9 9900K, na de allcore? A 4k rendernél is háromszor gyorsabb az i9, mint az M1.

Az M1 valóban nem rossz, de azért messze nem az i9-es ligában játszik.

<tRucKdriFteR>

(#481) PuMbA válasza zsid (#480) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, az M1 előnye a teljesítmény / fogyasztás. Az Intel 3x gyorsabb összes maggal, de 6x többet fogyaszt :)

[ Szerkesztve ]

(#482) zsid válasza PuMbA (#481) üzenetére


zsid
senior tag

Addig ez az előnye, amíg nem kell a powaa, ahogy láthatod is a linkelt tesztben a renderidőt. Ahova az Apple szánta az M1-et oda teljesen jó, sőt jobb mint a korábbi intelek,de az M1 nem az i9-es iMacbe vagy a MacProba jött, oda majd lesz M1X és M2.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#483) makkmarce válasza GoodSpeed (#479) üzenetére


makkmarce
őstag

Én meg ez alapján:
https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

a másik, hogy ki van herélve az fpu, a gpu a komplex shaderekhez hozzá se szagol, szóval nem kéne elájulni, mert a legdrágább TSMC node-on (ami ugye nem apple fejlesztés), utolérte az egyel olcsóbb node középmezőnyét. (szeretném megjegyezni, hogy kb 4x akkora cache-el).
Nem rossz, de nincs akkora előnye, mint amit hiszel. A másik, hogy az apple profi abban, hogy 1-2 magon elengedje a TDP-t, ez már az iphonoknál is védjegyükké vált.
pl a jelenlegi amd is elmegy ugyanannyi órát videolejátszás közben, mint az M1, pedig az AMD-nek ritka rossz az idle power management-je. Az intel 10-14nm-en is verni tudja sokmindenben.
Ahhoz képest, hogy új fiú, nem rossz, de közel sincs fényévekre a versenytársaktól. Cserébe legalább nem lehet már kiröhögni az apple-t, mikor "pro"-nak szánja az elavult hw-eket. (lásd sajtreszelő).

okoskodom, tehát vagyok

(#484) makkmarce válasza zsid (#482) üzenetére


makkmarce
őstag

ok, csak most versenyt indítunk a nemlétező procikkal? akkor én is beszállok az új AMD-vel :) ők a jelenlegi Zen3-ra mondtak 40%-os gyorsulást 5nm-en DDR5-el, meg lehet erre jön rá a 3d cache, az sok esetben +15%. Mivel eddig Lisa alálőtt az igéreteket, kiváncsi leszek mi sül ki belőle, a végén még az intel bénázása miatt az AMD lesz az x86 platform megmentője. Mert az tisztán látszik, ha az ARM begyorsul, akkor a microsoft már kérdés nélkül átvált, és akkor az új qualcomm fog versenyezni az új apple chipekkel a desktop platformon is.

Vagy mivel 2021 van, a kínaiak lerohanják taiwant, amit most is magukénak gondolnak, és se apple, se amd nem lesz több egy jó darabig. Azért az egész morbid, hogy a komplett amerikai tech sector 1 darab taiwani cégtől függ, mert már az intel is velük akar gyártatni.

okoskodom, tehát vagyok

(#485) GoodSpeed válasza makkmarce (#483) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Mondjuk az én fő szempontjaim:

Gyors. Nem Intel (tehát nincsenek ismert , sebezhetőségei) és nem Microsoft Windows fut rajta. Az utóbbin gondolkozom, hogy oké iPad-en nálam Youtube, HBO GO, Horizon GO, TV GO futnak. A régi i7-es PC-m vagy kap 11-et vagy nem, videóvágásra elég, BFV is fut rajta a BF2042 meg nem érdekel. Szóval két kérdés merül fel bennem:

1. kell e nekem egyáltalán egy új laptop
2. Meg tudom e szokni szeretni. Ez olyan kérdés, hogy mondjuk lehet 14 nap elállási joggal is élni, aztán majd eldől ....

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#486) PuMbA válasza makkmarce (#483) üzenetére


PuMbA
titán

"AMD-nek ritka rossz az idle power management-je"

Mert egy különálló I/O chipletet kell működtetnie állandóan a magokon kívül :) A chiplet felépítés teszi lehetővé nekik az Intel 8 magja helyett a 16 magot, de ezzel a hátránnyal számolniuk kell.

[ Szerkesztve ]

(#487) makkmarce válasza PuMbA (#486) üzenetére


makkmarce
őstag

nem amiatt rossz, előtte is rossz volt, azóta is az, valahogy máshogy csinálják. Nem csak a chipletesek rosszabbak, hanem egyébként se tudta ebben sohase beérni az intelt, de amint valamit csinál a gép a 7nm-nél érezhető a takarékosabb üzem. Csak a semmittevés a gyenge pont :)

okoskodom, tehát vagyok

(#488) makkmarce válasza GoodSpeed (#485) üzenetére


makkmarce
őstag

"Nem Intel (tehát nincsenek ismert , sebezhetőségei)"
ez gondolom valami kandikamerának ment, vagy nemtom :D

iPad felhasználást, amiket írtál, azt meg tudja egy 10k-es droidos tvbox, vagy egy bármelyik 50-ezres android tablet. Persze sose árt, ha van kraft, csak ne a YT lejátszás legyen a referencia a számítástechnikában.. az olyan 2000-res évek :D

Én se cserélgetem hetente a gépem, a W11 meg még nagyon nem érdekel, szopjon más az új bétás cuccal. Viszont mivel asztali gépen dolgozom asztali programokat fejlesztve, nekem kell a craft (jelen esetben egy új videokártya formájában).
Meg egy újabb zen3-as threadripper jól jönne, de van helyette mire költeni, addig marad a zen2-es nyolcmagos csoda.

okoskodom, tehát vagyok

(#489) zsid válasza makkmarce (#484) üzenetére


zsid
senior tag

Mondjuk én nem bánnám, ha jönne még AM4-re egy 3d cache-es facelift a Ryzen3-ból :DDD

<tRucKdriFteR>

(#490) makkmarce válasza zsid (#489) üzenetére


makkmarce
őstag

Lisa néni megigérte :)

okoskodom, tehát vagyok

(#491) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

[link]

Nem engednek ...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#492) BiP válasza GoodSpeed (#491) üzenetére


BiP
nagyúr

1. pcforum. Én ennek azért még utánanéznék máshol is :)
2. De, akkor is ki fogják kerülni :)
3. "Redmond szerint erre azért van szükség, hogy a jelenleg egyébként támogatott állapotú gépek ne kerüljenek nem támogatott állapotba," - WTF?
4. értem a MS eredeti céljait, de a TPM2.0 otthoni környezetben való megkövetelése nem életszerű. Felesleges.
5. Ennyi embert kizárni a Win11-ből érdekes lépés. Bár lehet, hogy arra játszanak, hogy 4 évig még van Win10, addig a maradék user is gépet cserél. Meglátjuk.

(#493) Dragon3000 válasza BiP (#492) üzenetére


Dragon3000
veterán

Más oldal is lehozta ezt a hírt, de majd eldől, hogy mi lesz, utána meg majd megy a fejvakarás, hogy miért ilyen kicsi a 11 aránya :D

(#494) GoodSpeed válasza BiP (#492) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Origon olvastam elsőnek, de az nem szakmai portál, viszont az Aria Clarke youtubeon mondja, hogy kemények lesznek.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#495) BiP válasza GoodSpeed (#494) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindenképp érdekes lesz, hogy fog alakulni a vége, mennyire maradnak szigorúak.
Mindenképp ragaszkodnak-e majd a 2.0-hoz, és mi lesz a most még függőben lévő 7.gen intelek sorsa ? (abban már szoftveres 2.0 van, sőt már a 6.gen-ben is.)
Elég lesz-e az vagy konkrét processzor supportot is vizsgál? Meglátjuk.

Na meg arra leszek még kíváncsi, hogy tényleg jön-e még júliusban a béta, ahogy ígérték.

[ Szerkesztve ]

(#496) Penguin95 válasza GoodSpeed (#491) üzenetére


Penguin95
senior tag

Azért szépen vagyunk. Még ha csak jövőre is jelenne meg mondjuk, akkor is 5-6 éves, tökéletesen használható hardvereket kaszálnának el, amik simán teljesítik az elvártakat még TPM szinten is. Azt meg ne mondja nekem senki, hogy alap otthoni felhasználásra ne lenne elég akár egy G3900-as Celeron is, mikor még a Core 2 Duo-val szerelt laptopok is használhatóak erre.

(#497) BiP válasza Penguin95 (#496) üzenetére


BiP
nagyúr

Októberben lesz kész. Update-ként meg jövőre jön.
De már milliószor ki lett tárgyalva, hogy itt nem teljesítményalapon korlátoztak, hiszen 2magos pentiumok is rajta vannak a listán, meg atomok is.

Azért G3900-ra meg core2-re Win10-et se szívesen tennék, szóval emellett annyira nem kardoskodnék. Azokra én 8.1-et szoktam rakni. (asszony 2.gen i5 laptopjára se raktam már inkább Win10-et, mert hiába megy fel, lassabb).

(#498) Dragon3000 válasza BiP (#497) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itthon az egyik gépben egy g2120 van és ssd mellett teljesen rendben van a sebesség, nem vettem észre, hogy lassabb lenne, mint előtte a win7-tel.

[ Szerkesztve ]

(#499) Penguin95 válasza BiP (#497) üzenetére


Penguin95
senior tag

Egy szóval se mondtam, hogy ez alapján korlátoznak. Én azt írtam, hogy olyan processzorokat zárnak ki, amik még tökéletesen képesek lennének a felhasználó kiszolgálására.

Azért G3900-ra meg core2-re Win10-et se szívesen tennék, szóval emellett annyira nem kardoskodnék.
Ha már lúd, legyen kövér. A gépemben egy i7-6700K van, 4 mag 8 szál, 4.2 GHz-en. Most letiltottam két magot, a HT-t, és visszavettem az órajelet 2,4 GHz-re, ami a 2,6 GHz-es G3900T-től is elmarad. Használom így egy darabig a megszokott módon, aztán meglátjuk mi lesz. Eddig nagy változást nem vettem észre, pedig az SSD korszak óta háklis vagyok ha valami nem történik meg szinte azonnal.

A Core 2-es dolog igaz, arra én is inkább Linuxot teszek, de van a családban egy W10-es, T7500-as laptop. Nem egy gyors gép, de azért szépen teszi a dolgát ha az ember hajlandó egy kicsit többet várni, és a használójának sem volt még rá rossz szava.

(#500) BiP válasza Penguin95 (#499) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem is olvastam a szemedre. Csak jeleztem. Hogy sokszor ki lett ez már tárgyalva, hogy igen, sok ilyen procit kizárnak, ahol a teljesítmény bőven elég lenne, sőt, gyorsabbakat is, mint amik a támogatási listán viszont rajta vannak. És nem azért, mert nem lenne elég, hanem más szempont miatt szortíroztak, ez rá a magyarázat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.