Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragon3000


Dragon3000
veterán

illetve minimum Zen 2 magokkal dolgozó AMD processzor szükséges

Ez nem zen+ akart lenni, mert az ms oldalán az összes 2xxx cpu a támogatott listán szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#2) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ez leginkább azoknak lehet probléma, akik például Skylake kódnevű Intel hardvert használnak, ugyanis ennek a teljesítménye még nem olyan rossz, viszont a Windows 11 már nem támogatja.


Csak tudnám miért, ha egyszer a Kaby Lake nagyjából egy Skylake+.

(#3) Rimuru


Rimuru
veterán

Az ms mashogy hozza el a linux desktop evet mint ahogy egyesek vartak. ;]

Vigyázat, csalok!

(#4) solfilo válasza Dragon3000 (#1) üzenetére


solfilo
veterán

Gyanítom MS-nél nem hozzáértő írta a blogbejegyzést. Páromnak 3500U-s notija van (Zen+), azt mondja neki a PC Health Check, hogy minden ok, mehet majd fel a W11. :)
Én még keresem a bios beállítást B450M Mortaron (2400G). :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#5) fatpingvin válasza Rimuru (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

nekem is ez jutott eszembe hogy napi szinten van nálam olyan hardver használatban bleeding edge oprendszerrel amit én még reasonably modernnek tartok, windows szempontjából viszont már régi.

2. gen Intel, AM3-as konfig, de vannak kicsit régebbiek is amik ugyancsak használatban, ezek főleg Core2 éra de van Via Eden procis rendszerem is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) Dragon3000 válasza solfilo (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 2400g nem szerepel egyelőre a kompatibilis megoldások között, mivel zen-re épül és nem zen+-ra. Az apu-k egy széria lemaradásban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7) solfilo válasza Dragon3000 (#6) üzenetére


solfilo
veterán

Azt tudom, de olvastam másik topikban egy ilyet, s elkezdtem reménykedni. :)
Elég bicskanyitogató lenne szerintem, ha egy 3 éve megjelent proci nem lenne végül kompatibilis.

#8 Dragon3000
akkor nem erőlködök, majd ránézek a kérdésre, ha a Zen 1 is méltónak találtatik az új oprendszerre :O
na a linket megnézve :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#8) Dragon3000 válasza solfilo (#7) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ettől függetlenül az app nézi a támogatott listát is, így ha nem szerepel benne a cpu, azt fogja jelezni, hogy nem felel meg. Amúgy ez többet mond minden szónál :D

[ Szerkesztve ]

(#9) tserrof77


tserrof77
senior tag

Tegnap én is átestem a win11 első próba telepítésén. Egy Ideapad 320-as AMD-s noti volt az "áldozat". Hümm-hümm. Ami pl idegesít, hogy a nyelv és régió választásnál NEM tudtam betűkkel gyors keresést csinálni, mire kigörgettem a magyar betűkiosztást és régiót, nem voltam boldog. Amúgy nem mondom, hogy nem tetszik, de furcsa. Az MS fiók nélküli telepítés lehetőségének kihagyása is elég macerás. Nem tudod netre akasztás nélkül telepíteni. Oké, még béta, meg ilyenek, de ha ez lesz a jövő, hát.... :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#10) Lenry válasza tserrof77 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

Az MS fiók nélküli telepítés lehetőségének kihagyása is elég macerás. Nem tudod netre akasztás nélkül telepíteni.

ez a Win10 telepítője esetén is így van, ha Home editiont raksz fel, akkor csak offline esetben csinálhatsz offline fiókot, de Pro Windowst telepítve trükkök nélkül is meg van a lehetőség rá, mind a Win10, mind a Win11 telepítése alatt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) hevepapa válasza Penguin95 (#2) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az már csak hab a tortán, hogy az i7-7700K a tesztek szerint csak 7%-kal gyorsabb, mint az "elavult" i7-6700K. A "modern, támogatott" i7-8700K meg 11%-kal. Ezt a különbséget átlagos napi használatban tuti, hogy észre sem lehet venni - játékoknál is hamarabb lesz GPU limit, mint CPU limit.
De (a zöld, fenntarthatóság jegyében...) dobd ki a régi, de teljesen használható procidat és vegyél újat 100 ezerért ha akarod használni a Win11 néven kiadott Win10 frissítést.
Kösz, nem.

[ Szerkesztve ]

(#12) PuMbA


PuMbA
titán

Nem jó hír. Ezekkel a biztonsági lyukkakkal teli CPU-kkal maradjanak Windows 10-en. Semmi hátrányt nem szenvednek :) Ne az új rendszerek tulajdonosai szívjanak, mert támogatni kell jóval régebbi cuccokat. Ez egy minél bugmentesebb Windows legyen, minél újabb hardver legyen hivatalosan támogatva.

[ Szerkesztve ]

(#13) GoodSpeed válasza PuMbA (#12) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Azt ugye tudod, hogy most égetted be magad, mert hülyeségeket hordtál össze?

Akkor a jelenlegi Intel CPU-k közül egyiket se támogassa ilyen alapon, mert a legkoszerűbben sem sikerült kizárni a 2018-ban felfedezett hibákat szilicium alapon.

Köszönjük Emese!

Viszont nekem megérte a 6600K-t anno 7700K-ra váltanom :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14) hevepapa válasza PuMbA (#12) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Minél bugmentesebb Windows legyen." A vágyad egy nagy oximoron... :)
Új Windows, új bugok. :D
Egyébként kb. a hajadra is kenheted az "új, sebezhetetlen" CPU-dat, ha olyan routert használsz, aminek közismert a kritikus sebezhetősége és a gyártó évek óta se javította ki. A gyártó reakciója: vegyél újat.

(#15) fatpingvin válasza PuMbA (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

jézusom, ezt a sületlenséget te teljesen komolyan gondolva leírtad?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) MasterDeeJay

Mekkora arcok. Ott az összes Skylake xeon a listában. :DDD Az asztali meg nem volt benne? Fail. Aztán ugyan azok a bugok vannak a xeonokban mint az asztaliakban. Csak annyi hogy a Skylake xeon socketjébe belemegy Casade lake refresh is ami azért nem olyan régi.

[ Szerkesztve ]

(#17) ATi0021 válasza PuMbA (#12) üzenetére


ATi0021
csendes tag

És mit fogsz tenni amikor majd a nagyon új rendszeredben is megtalálják a biztonsági részt?

(#18) hevepapa válasza ATi0021 (#17) üzenetére


hevepapa
senior tag

Másnap kidobja az új CPU-t és vesz a boltban egy nagyon-nagyon újat :)

(#19) PuMbA válasza GoodSpeed (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Már volt hardveres fix azóta, amely megnehezíti a dolgot :)

[link]

"At the time, Intel said the company's eighth- and ninth-generation chips had been built to ward off the threat."

ATi0021: Jelenleg semmiféle ilyenről nem tudunk, illetve AMD-m van :) Nem félek, hogy kiborulnak a hibák Intel-szerűen és az Intel is tanult szerintem belőle. Azóta kétszer jobban ellenőrizhetik a biztonsági dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#20) Busterftw válasza PuMbA (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Jaj ne akkor most varni kell a Ryzen 6000-re?
Csak mert Ryzen 5000 van Spectre-like sebezhetoseg.
Nem baj, ilyen lyukakkal a Ryzen tulajok maradjanak Windows 10-en. :U

(#21) tibaimp


tibaimp
nagyúr

1-2 évig úgy is marad még a win10, amíg ez kiforrja magát, addig meg kiderül, hogy pontosan mi is kell hozzá, illetve sokan lecserélik a régi gépeiket.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) PuMbA válasza Busterftw (#20) üzenetére


PuMbA
titán

És most miért szúrsz be olyan cikket, amiben olyan szó van, hogy "potential" meg a végén taglalva van, hogy valós világban eddig semmilyen veszélyt nem okozott? Én nem ilyen klikkvadász cikkekről beszélek, hanem olyan komoly hibákról, mint ami 2018-ban felütötte a fejét és a fél világot szét kellett Intel mikrokód patchelni :)

Egyébként máshol is megtaláltam, hogy hardveresen fixálták (ZombieLoad és Spectre):

"But ZombieLoad isn’t a danger on systems with new Intel CPUs. As Intel puts it, ZombieLoad “is addressed in hardware starting with select 8th and 9th Generation Intel® Core™ processors, as well as the 2nd Generation Intel® Xeon® Scalable processor family.” Systems with these modern CPUs aren’t vulnerable to this new attack."

[ Szerkesztve ]

(#23) Busterftw válasza PuMbA (#22) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudom mirol beszelsz, az AMD elismerte a dolgot.
"AMD has confirmed that a microarchitecture optimization inside Zen 3 CPUs can be exploited in a similar fashion to the Spectre vulnerabilities that plagued Intel CPUs a few generations ago."

A Spectre es a Meltdown is ugyanaz a kategoria. Lehetseges kihasznalni, de az eletben nem lesz kb kihasznalva. Ezektol sem kellett felni.

szerk: Nem a Zombieloadrol van szo, hanem a PSF miatti sebezhetosegrol.
Ez nincs javitva a Ryzenben.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dave™ válasza PuMbA (#19) üzenetére


Dave™
nagyúr

A következő mondatot miért nem idézted?

"But on Tuesday, the group of researchers who discovered the ZombieLoad vulnerability said they had developed a new variant of the same attack that can bypass the Intel protections."

(#25) PuMbA válasza Dave™ (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Mert ez kevésbé veszélyes. Azért nem fújnak fel minden processzor hibát, mert akkor napestig sorolhatnák :) A lényeg, hogy a legnagyobb hatásúakat javítsák.

[ Szerkesztve ]

(#26) Penguin95 válasza hevepapa (#11) üzenetére


Penguin95
senior tag

Még a teljesítménykülönbség elmenne, de egyrészt sok K-s Skylake tudja azokat az órajeleket amit a Kaby Lake-es társai (kivéve az enyémet, amit a gyári boost órajel fölé nem lehet vinni), ilyen esetekben pedig nullázható a teljesítménybeli eltérés.

De a baj nem is ez, hanem hogy konkrétan semmivel sem tud többet. Még ha legalább annyiban eltérnének, hogy az egyik csak 1.4-es TPM-et tud, míg a másik nem, vagy legalább csak a chipset térne el, de még az sem. Koppra ugyanazt tudják.

#12 PuMbA: Nem akarlak megsérteni, de ma már ne igyál többet. Hatalmas sületlenséget írtál, ami még kicsit bicskanyitogató is.

(#27) PuMbA válasza Penguin95 (#26) üzenetére


PuMbA
titán

És mi benne a bicskanyitogató, ha szabad kérdeznem? :) Összedől az élete valakinek, ha nem teheti fel a Windows 11-et? Hihetetlenek vagytok, hogy így ráizgultok egy oprendszerre :DDD Még egyszer ismétlem: ez csak egy oprendszer....semmi nem függ tőle az életedben.

[ Szerkesztve ]

(#28) hevepapa válasza Dave™ (#24) üzenetére


hevepapa
senior tag

Azért nem idézte be, mert az már cáfolta azt az állítását, amit itt erőltet :)
Ciki lehet, hogy rajta kívül más is tud angolul :)

(#29) Elrood válasza PuMbA (#12) üzenetére


Elrood
őstag

Most direkt megkerestem az Intel sérülékenységi táblázatot: [link]

Asztali 7xxx és 8xxx sorozat között nincs különbség sebezhetőség és javítás tekintetében. Nincs hardware-s javítás a 8xxx sorozatban.

A 9xxx sorozatban van már hardware-s javítás.

Tehát továbbra se értem, miért 8xxx-as sorozatnál húzták meg a határt.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#30) PuMbA válasza hevepapa (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Hardveresen a 8. és 9. széria többet véd a biztonsági rések ellen, mint az előzőek. Én ennyit állítottam és ez igaz :) A Microsoft pedig biztonsági megfontolásokból húzta a határt.

Elrood: Kösz, akkor csak annyiban tévedtem, hogy a 8-ban nincs, de a 9-ben tuti van hardveres javítás :R

Jó lenne, ha a többiek visszavennének magukból, mert itt nem ők tudnak többet sajnos a helyzetről és tényleg van az újabb procikban hardveres fix. Szerintem nem merték meghúzni a 9. szériás határt, mert az már tényleg túlzás lett volna, hogy Intelesek tökre kiesnek. Ugye a cikkben is említve van, hogy biztonsági megfontolások alapján van a határ.

[ Szerkesztve ]

(#31) GoodSpeed válasza Penguin95 (#26) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy ja, én úgy jártam, hogy a 6600K-m 4.6 GHz-en futott :

alt="" title=""

Ugyanabban az ASUS Z170-A alaplapban a 7700K-m meg ugyanazzal a Be Quiet ! Pure Rock hűtővel,

alt="" title=""

4.5 GHz-et tud. Ha már felviszem 4.6 GHz-re Throttling van. 2018 elején vettem a 7700K-t. A több cache, a 8 szál, és a remény, hogy 5GHz-en futhat... K-s CPU-t venni lutri, vagy kifog az ember egy jól tuningolhatót, az enyém 4.7 Ghz-nél kezdett el kékhalálozni, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#32) hevepapa válasza Penguin95 (#26) üzenetére


hevepapa
senior tag

Így van! Teljesen egyetértek veled. Felesleges pénzkidobás lenne lecserélni a K-s Skylake procikat - csak ezért. '25-ig úgyis rendben lesz a 10 támogatása, de borítékolom, hogy meg fogják még pár évvel hosszabbítani.

(#33) PuMbA


PuMbA
titán

Ezt már csak offba teszem, de nagyon szépen kidomborodott a magyar "nekem ez jár" mentalitás. Nem tudom, hogy hány évesek vagytok, de az élet nem így működik és semmivel se tartozik senkinek. Felesleges felháborodni, hogy nem megy a gépeteken a Windows 11 meg "hülye a Microsoft", "direkt csinálják, hogy új hardvert vegyenek". Finoman fogalmazva is gyerekes-szerű. Peace :R

[ Szerkesztve ]

(#34) Busterftw válasza PuMbA (#33) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondja ezt az, aki az elso hsz-vel hatalmas ongolt rugott.

(#35) Penguin95 válasza PuMbA (#27) üzenetére


Penguin95
senior tag

Az a bicskanyitogató, hogy különbséget teszel az új és a "régi" hardverek tulajdonosai között, mondván utóbbiak miatt ne "szívjon" az, akinek újabbak a cuccai. Nyilván ha ez alatt a Core 2 Duo és Quad érából származó gépekre gondolsz, azzal még egyet is értek, de például egy első generációs i5 mégis miért ne felelne meg általános felhasználásra még ma is? Még ha azt is mondjuk hogy jó, nincs bennük TPM 2.0 (csak tudnám minek kéne egyébként), vagy mondjuk elképzelhető, hogy nem mindegyik alaplap volt UEFI-s, a gond az, hogy ezektől jóval frissebb rendszereket is lehetne kukázni a javaslatod szerint.

Hogy értsd, leírom én mit látok most: Itt van mellettem az asztali gépem. Van benne egy i7-6700K, 16 GB RAM, egy GTX1080, M.2 SSD, szóval egy korrekt konfiguráció, ami minden számítástechnikai igényemet kielégíti. Mögöttem pedig ott van egy Lenovo ThinkPad X230 Tablet. Oké, nem mai, i5-3320M, 16 GB RAM, HD4000, és SATA SSD van benne, de filmezni, netezni, diagnosztizálni tökéletes. Most a logikád szerint dobjak ki közel félmillió forintnyi hardvert azért, mert nem a legújabb i9 van bennük?

Jegyzem meg, én nem a Windows 11-re izgulok, hanem egyszerűen pofátlannak tartom azt, amit a Microsoft mond jelen pillanatban.

#31 GoodSpeed: Esetleg némi folyékony fém a kupak alatt segíthet, ha a hőmérséklet a fő baj. Manapság sokan megcsinálják viszonylag olcsón, értik is a dolgukat, és hosszú távon sokat segíthet. Az enyém egy hónapja sem volt meg mikor megcsináltattam, simán nyertem is vele 20 fokot, csak sajnos a negyedik magnak már 4.3 GHz-hez is kevés az 1,3V, 4.4 GHz-en meg még 1,4V mellett sem marad stabil, ami azért már eléggé határeset akkor, ha tartósan használná az ember a hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#36) Steven


Steven
addikt

Miért jobb egy új celeron win 11nek mint mondjuk egy zen 1 1700x ezt valaki árulja már el nekem :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37) PuMbA válasza Penguin95 (#35) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell kidobni. Ott a Windows 10, amiben ugyanúgy van DirectX 12 meg minden nyalánkság, ami a következő 5 éven releváns egy 3 éves vagy régebbi gép esetén :)

Én arra gondoltam az írásommal, hogy a Windows 11-gyel lépjenek egy keményebbet az eddigieknél és kicsit jobban válasszák szét a rendszereket, mert tudjuk, hogy a Windows 10 frissítésekkel sokaknak mennyi baja volt, hogy letérdelt az egész rendszer. Én nem akarok ilyet és szerintem mindenkinek jobb lenne így. Windows 10 megmarad a régebbi gépek tulajdonosainak, ritkább frissítésekkel és gondtalanul használhatják, mert nem lesz semmiféle durva beavatkozás már a rendszerbe. Win-Win.

[ Szerkesztve ]

(#38) Dragon3000 válasza Penguin95 (#35) üzenetére


Dragon3000
veterán

Most a logikád szerint dobjak ki közel félmillió forintnyi hardvert azért, mert nem a legújabb i9 van bennük?

Igazából nem, mert a win10 velünk marad 2025-ig, így jelenlegi állás szerint max annak kellene, aki mindenáron win11-re akar váltani, de ez sem igaz, ha ezt nézzük.

(#39) Busterftw válasza PuMbA (#37) üzenetére


Busterftw
veterán

Na jo, de az "ervelesed" alapjan a Ryzen 5000 mitol regi gep?

(#40) KISDUCK válasza Rimuru (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Megfordult a fejemben átlag júzerként hogy feltegyek majd valami kde-s rendszert a kis 7300hq-s masinériámra a win mellé, de igazából a w10-nek még van 4+ éve, addig ki tudja milyen kánaán lesz itt hardverben. Lehet hogy nvidia QTX* 6900 ti fog menni újan boltból 50k huf-ért meg 32 magos zen5 magos amd sempron 6 GHz alapórajellel 10 ropiért. ;]

Amúgy ez az iszonytató megjelenés amit képeken és videókban láttam jobban elborzaszt mint hogy felsrofolják a hardver követelményeket. Kár hogy a minimalista funkcionalitás helyett a semmirevaló dizájnt helyezik előtérbe ami maximum csak néhány hipszternek tetszik, de cserébe több száz millió embernek fél órába kerül míg a bluetooth-t be tudja kapcsolni a gépén.

*az nvidia még nem létező kvantum követő technológiája

[ Szerkesztve ]

(#41) ddekany


ddekany
veterán

Miért nem mondja meg az MS, hogy konkréten hogyan/mire fogják ezeket a virtualizációs technikákat, meg a TMP 2.0-t használni, hogy miért lesz ez jó a felhasználónak? Konkrét alkalmazásokat, mit tudom én, biztonságosabb lesz random alkalmazásokat feltenni az alkalmazásboltból (nem tudom így van-e, csak példa). Csak mert ennyire bénák kommunikációban, vagy mert olyan üzleti érdekeket szolgálnak az erre építő képességek, amik nem tetszenének sok felhasználónak?

[ Szerkesztve ]

(#42) hevepapa válasza PuMbA (#33) üzenetére


hevepapa
senior tag

Halkan megjegyzem, hogy 2015-ben a Windows 10 megjelenése után az MS azt állította, hogy nem lesz Win 11, 12 stb, hanem a 10 marad és azt frissítik majd folyamatosan.
Ez a vásárlók mondhatni nem túl szép átverése...
Bár a Win 11 valóban ingyenes frissítésként, de ezek a bevezetett hardver limitációk tudatosan kizárják a (magán és céges) felhasználók jelentős részét, akiknek olyan processzora és/vagy alaplapja van amik még bőven-bőven megfelelőek a Windows 10 futtatására.
A számodra kellemetlen megjegyzéseket jellemzően nem az generálta, hogy annyira hiányzik bárkinek a 11, hanem szerintem ez a mondatod:
"Ne az új rendszerek tulajdonosai szívjanak, mert támogatni kell jóval régebbi cuccokat."

(#43) Penguin95 válasza PuMbA (#37) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ott van, de meddig, és milyen minőségben? Pont ma írtam egy másik topikba, hogy pár hónapja majdnem kukázott egy gépet ez a csodálatos rendszer, a laposomon meg állandóan van valami baja, akárhogy próbálom helyretenni (asztalin már hibátlanul megy egy éve). És ez csak rosszabb lesz majd, ha a 11 lesz a fő rendszer, a 10 pedig mellékágra kerül. Ráadásul azok alapján amit eddig láttunk, a két rendszer szinte teljesen egyforma, csak megint hazavágták a kinézetét, és reszeltek rajta a motorháztető alatt.

Nyilván ez a te érvedet erősíti, miszerint a 10 sem lesz sokkal hátrányosabb még pár évig, de kérdem én: Akkor minek kell ekkora szakadékot kreálni a két rendszer közé? Miért nem várnak egy ekkora lépéssel addig, míg nem jön egy valóban nagy ugrás, vagy nem szánják el magukat arra, hogy teljesen szakítsanak az XP-ig visszamenő kompatibilitással, kiirtva ezzel a 20 éves alapokat? Nyilván utóbbi ma még inkább csak egy álom, de előbb-utóbb ezt is meg kell majd lépniük.

(#44) hevepapa válasza Steven (#36) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nálam is pont ugyanez a konfig (i7-6700K stb) egy Asus Z170 Pro Gaming alaplapban. A VGA: EVGA GTX 1080 8GB.
A Cyberpunk 2077 is 1080p-ben ultra grafikán 55-60 fps-sel megy rajta.
Szerintem lenne benne kraft egy oprendszerhez is :) :) :)

(#45) Dave™ válasza PuMbA (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

Itt csak annyi látszik szerintem, hogy húztak egy teljesen mesterséges határt a 3 éves processzoroknál. Egyrészt AMD vonalon jóval kevesebb a sérülékenység, tehát ennyi erővel az első generációs Zen is mehetett volna (hiába egykorú az intel 7. generációval), másrészt a 7. semmiben sem különbözik a 8-tól, ahogyan azt már linkelték. A 9-ben bevezettekre meg te linkelted a cikket, aminek a címe is az volt, hogy az intel szenved a javításokkal, és egyébként is sikerült megkerülni. Ez másfél éves hír, tehát biztosan nem azért van a 8. generációnál a vonal, mert annak racionális és objektív alapja van biztonsági szempontból. Ha pedig nem ez, akkor nem nagyon lehet másra gondolni, mint valami intel féle kooperációra, ami arra hivatott ösztönözni az embereket, hogy cseréljék a 3 évesnél régebbi gépeiket.

Jó lenne, ha a többiek visszavennének magukból, mert itt nem ők tudnak többet sajnos a helyzetről...

De ha te sem, akkor kire gondoltál?

Ugye a cikkben is említve van, hogy biztonsági megfontolások alapján van a határ.

Egy korábbi cikkben pedig az volt említve, hogy a Windows 10 lesz az utolsó Windows, meg hasonlók.

(#46) ddekany válasza hevepapa (#44) üzenetére


ddekany
veterán

De nem azt mondják, hogy a teljesítmény miatt zárnak ki régi CPU-kat, hanem biztonsági képességek miatt. Tehát azt lenne érdemes vitatni, hogy tényleg kell-e az ennyire, konkrétan mit fognak ezek számítani, mit hogyan fognak védeni.

[ Szerkesztve ]

(#47) TeeJay


TeeJay
félisten

3 PC van a lakásban
2-ben i7-4790K Gigabyte B85M-D3H lapban amin van TPM port de a proci ugye nem felel meg
3. PC-ben i3-7100 Asus B150M-A lapban

Akkor maradunk win10-en míg van rá support :D

Hozzáteszem a 4790K gépeket terveztem 2év múlva nyugdíjazni és váltani egy jó 8 magos Ryzen-re de így kb. már semmit sem fog érni ha 2025-ig lesz rá win10 és utána nem
Másik hogy mai napig pöpec teljesítménye van, még játékban jó GPU-val is lazán menne minden de hát win11 nem fog rajta menni :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48) fatpingvin válasza Busterftw (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

borzasztó vicces amúgy az is amikor a windows júzerek az asztali gépen a hardverszintű sebezheztőségeken aggódnak. milyen router is van otthon a hálózaton?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#49) hevepapa válasza ddekany (#46) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ezekre a biztonsági dolgokra azt hiszem bármit és bármikor rá lehet húzni és meg lehet vele indokolni. De pl. épkézláb indokot én még nem olvastam a TPM 2.0 követelmény érthető okára. Azon kívül hogy kell, mert csak.
Arról nem is szólva, hogy ezt a jelzett magasabb biztonságot az átlagos otthoni felhasználó csak akkor tudja követni a hardvereinél, ha a fődarabokat lecseréli 2 évenként. Ugyanis ha kijön valami új akkor a support általában 2-3 év után nulla lesz. Lásd a routerek kritikus sebezhetősége ami benne van már sok-sok éve, de amit nem javít a gyártó, hanem azt mondja: vegyél újat. A helyzet már csak azért is kényes, mert a másik oldalon meg az van, hogy csökkentsük az elektronikai szemét mennyiségét. Itt vadkeleten persze minden PC addig megy amíg el nem füstöl, de nálunk gazdagabb országokban simán leselejteznek olyan gépeket amiért itt MO-n kis túlzással ölnének a játékosok :)
A firmware, bios frissítés hiánya nagyon hasonló ahhoz amikor mindenhonnan ömlik a hír, hogy mindenki frissítse a telefonján az androidot mert itt a világvége - közben a 2-3 éves, amúgy jól működő telefonokra 0 frissítés van.

(#50) Busterftw válasza fatpingvin (#48) üzenetére


Busterftw
veterán

Jo hat ez csak akkor van felfujva, ha Intelrol van szo. Bolhabol elefantot.
Facebookon meg emailben elobb bekapsz valamit, de a lehetetlen scenario miatt mar kukazzuk az Intelt :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.