Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) GoodSpeed válasza hevepapa (#346) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy szinte tuti, hogy a gyártó megoldhatná ezt a dolgot egy BIOS frissítéssel. Csak ugye nem érdeke... Vagy kiadhatna hardveresből TPM 2.0-t de az sem az...

Azért a Z170-A-t vettem, mert volt egy XtremeMusic PCI-os hangkártyám, aztán pár nap alatt kiderült, hogy azzal nem kompatibilis csonttá fagyott :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#352) arabus válasza GoodSpeed (#347) üzenetére


arabus
addikt

Advanced menü-cpu configuration-letekerni ott intel sgx azt nézd meg mit lehet beállitani

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#353) Dragon3000 válasza PuMbA (#350) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kicsit tovább gondolnád, akkor a folyamat ugyanez lesz a win10 és 11 esetében, olyan gépek, amik mondva csinált ürüggyel esnek ki a 11 támogatásból és később az ember szeretne vga-t cserélni, csak valami használtat fog tudni majd venni, de ott megint csak előjöhet, hogy kiesik a támogatásból és nem lesz rá friss driver..... Szerintem meg nagyon hülyén gondolkodsz, azért mert régi a gép, de mellette bőven hozza a mai középkategória szintjét, akkor az ember dobja ki mert régi? Van egy középkategóriának megfelelő géped, de a vga már gyenge és szeretnéd cserélni az akkori középkategória szintjére, amit a gépet ugyanúgy kihajt a megfelelő beállításokkal, mint az új, akkor miért is kellene gépet is cserélni? De persze Te is támogasd az ilyen lehúzó multikat.

(#354) PuMbA válasza Dragon3000 (#353) üzenetére


PuMbA
titán

Egy Core i7-7700K-hoz vagy Ryzen 7 1800X-hez semmi értelme a mostani felsőkat VGA-knál erősebbet tenni :) Ha megnézel teszteket, jelenleg egy Ryzen 5 3600 minimum kell, hogy kihasználd a VGA-k teljes erejét és ne legyen CPU limited, ami már támogatott a Windows 11 által. 2025-ig pedig még jön ki VGA mindkét oldalról, azaz a mostani felsőkat teljesítménye jön le középkategóriába, szóval értelek, hogy mit mondasz, de a valóságban ez sose lesz probléma. Én nem támogatok semmit, csak próbálok logikusan gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#355) hevepapa válasza GoodSpeed (#351) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nem hiszem, hogy egy Z170K-A és egy Z170K-Pro gaming közt BIOS szinten eszelős nagy különbség lenne. Lehet pár apróság, de minimális. Inkább az lehetett, hogy az Asusnál az A-nál a 2018. április végi frissítésnél azt mondták: hagyjuk a fenébe, a PG meg még kapott május végén is egyet. Utána meg arra is legyintettek.

(#356) GoodSpeed válasza arabus (#352) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#357) Dragon3000 válasza PuMbA (#354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszer már leírtam, de azért továbbra is csak a csúcsra gondolsz. Aki vga esetében a középkategóriában vagy alatta gondolkodik a fogyasztása miatt, az nem fog venni 3080-at meg a többi szart, mert neki max a 3060 szint lehet jó a fogyasztás miatt, illetve majd alatta, ha jönnek a kisebbek és később ugyanez, de van aki eleve úgy nézelődik, hogy a vga 100W alatt legyen. De ha megnézel pár tesztet, pl 2560x1440-ben 2080ti társaságában a 6600k a 10900k-hoz képest 20-25 fps-sel marad le, itt a 6600 is 95-100 fps-t produkált, akkor az említett 7700k esetében ez még kisebb különbség, vga szinten meg ez jelenleg a 3070 szintje, így később bőven elég lehet az említett cpu a közép illetve alatta lévő vga-hoz.

(#358) ddekany válasza Dragon3000 (#357) üzenetére


ddekany
veterán

Régi gépbe jellemzően nem játék miatt kerül új videókártya amúgy. Pl. pár éve egy Core 2 Duo-s gépbe vettem, mert az új Youtube új kódekjét nem bírta izomból a CPU. Valami "multimédia" kategóriás volt, de modern. (Ugyan azt a gépet játékra is használták... azt már ezért sokszor fogta a CPU, de, használható volt ilyen indie cuccokra, ahol eleve cél, hogy menjen tucat notebookokon is. :))

(#359) GoodSpeed válasza hevepapa (#355) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, hát mondjuk akkor még nem is lehetett tudni, hogy az MSnél mikor kapnak kapzsisági rohamot... Bár gyanítom, hogy akkor amikor alaplapot még csak-csak lehet gyártani, de belevaló CPU-t már nehezen kapni, akkorra ők sem gondoltak.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#360) makkmarce válasza Dragon3000 (#348) üzenetére


makkmarce
őstag

és miért is akarnál feltenni rá W7 drivert, ha a W10 támogatott rajta? Nem az volt eddig a hiszti, hogy nem lesz új driver a régi laphoz? komolyan nem értem mit variálsz folyton. Akkor lenne igazad, ha a W10 nem futna a lapodon, mert akkor se W7, se W10, de miért hisztizel, ha támogatják az újabbat. Jóhogy nem egy XP drivert kérsz számon egy olyan lapon, ami tegnap jelent meg.
(újabb titok: a W11 után lehet majd kapni olyan lapokat is, amikhez lehet hogy már nem csinálnak W10 drivert.. hiába támogatott a W10 még microsoft által).

okoskodom, tehát vagyok

(#361) Dragon3000 válasza makkmarce (#360) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ember komolyan mit nem értesz? Felhoztad a win7-et, amire hoztam példát win7 és 10 esetére, ami ráhúzható lesz a win10 és 11 esetére, csak itt kamu korlátozás miatt nem lesz lehetőség 11-re váltani olyan gépeken sem, amik amúgy minden feltételnek eleget tesznek.

#358 ddekany
Nem mindegy, hogy milyen régi gépről beszélünk, jelen esetben 7700k/1600x/1800x volt megemlítve, amiket nagyon sokan használnak még manapság is 2xxx vagy hasonló teljesítményű vga-kal.

[ Szerkesztve ]

(#362) PuMbA válasza Dragon3000 (#357) üzenetére


PuMbA
titán

"így később bőven elég lehet az említett cpu a közép illetve alatta lévő vga-hoz."

Így van, erről beszélek. Még a 4 évvel a mai nap után megjelenő alsó / közép VGA-kat is nyugodtan melléteheted a 7700K-hoz Windows 10-zel, de ennél tovább már nem lesz értelme, mert az alaplap túl elavult lesz a még újabb VGA-khoz. PCI-E 3.0-ra gondolok például.

[ Szerkesztve ]

(#363) Dragon3000 válasza PuMbA (#362) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezt majd meglátjuk. De itt nem csak ez lesz a gond, bármilyen más kiegészítőt vesz az ember és más gyártók nem nagyon szoktak a win támogatás lejárta után foglalkozni a rendszerrel, így ebből a szempontból is érdekes lesz ez.

(#364) PuMbA válasza Dragon3000 (#363) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igaz, itt jön képbe a használt piac. Ha akarsz most is összerakhatsz egy Pentium 3-as gépet, mert meg lehet venni hozzá minden kompatibilis alkatrészt :) Egy rendszer működik támogatás nélkül is. Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy egyes cégeknél működő rendszerhez nem nyúlnak. Láttam 2015-ben egy 90-es évekbeli Windows NT-s géppel napi szinten dolgozó embert Windows 7 mellett és ez nem kis cég volt, mert a program csak olyan régi gépen futott. Épp akkoriban volt a program cseréje. Komoly és rendesen megszervezett / levédett belső hálózaton vírusveszély sincs.

[ Szerkesztve ]

(#365) fatal` válasza Dragon3000 (#348) üzenetére


fatal`
titán

A friss hardverhez mi a jóistennek win7 driver?

És miért raknál a 2025-ben 10 éves gépbe egy vadiúj VGA-t? Maradjunk már a realitások talaján.

5 év múlva a most 5 éves CPU gyenge lesz a játékokhoz, tökmindegy milyen VGA-t pakolsz alá.

(#366) PuMbA válasza fatal` (#365) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ezek nagyon valószínűtlen esetek. 10 éves gépbe vadi új VGA-t 0.0000000001%, ha akar egyáltalán pakolni, de inkább meggondolja magát, hogy ez nem valami jó döntés, mert a rendszere így egy háromlábú székre fog emlékeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#367) hevepapa válasza PuMbA (#364) üzenetére


hevepapa
senior tag

" Láttam 2015-ben egy 90-es évekbeli Windows NT-s géppel napi szinten dolgozó embert"
Ez olyan szinten igaz, hogy én tavaly láttam egy kis szervizben, hogy valami nagyon spéci diagnosztikai vagy halál tudja pontosan milyen programot használtak 486-oson DOS alatt. Teljesen lokál gép volt, szóval a biztonsági szempontok nem játszottak. A szaki azt mondta hogy tudtak volna váltani mert megvolt a windowsos verziója is a proginak, de valami horror pénzért kapták volna meg, viszont arra az 1-2 spéci dologra amit évente 2-3x ha használnak (de akkor nagyon kell) meg tökéletes a dosos is. Az évtizedek alatt ha jól rémlik csak a ram döglött be és azt elég nehéz volt szerezni még bontóból is, de azért sikerült :) Ingyen meg is kapták a bontóból :D

[ Szerkesztve ]

(#368) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Abban azért megegyezhetünk, hogy jelenleg frissen vásárolható hardvernél azért ez nem normális hozáállás. Ezeket itthon is kapni btw. Nem az AF Zen+ verziók.
[link]
[link]
[link]
[link]

Gamer for Life

(#369) Dragon3000 válasza fatal` (#365) üzenetére


Dragon3000
veterán

Komolyan ennyire nehéz tovább gondolni a win7 driver hiányt a win10 mellett és ráhúzni a win10 driver hiányra és win11 esetére majd? Csak akkor kamu indokkal nem fogsz tudni váltani rendszert az aktuális gépen.

Azaz 5 éves jelenleg 4 és csak 8 lesz akkor, de mond már el pl egy ryzen 5 1600x vagy ryzen 7 1800x miért is lenne gyenge játékhoz 2025-ben?

(#370) fatal` válasza Dragon3000 (#369) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudsz rendszert váltani. Ahogy most sem tudsz Windows XP-t használni, borzasztó.

Legyen 8, nem 10, teljesen mindegy.
Most sem veszel egy 4. generációs i5 vagy i7 mellé RTX-3080-at, de még 3060-at sem, mert gyenge hozzá. Ugyanez lesz a helyzet

Veszel egy kicsit régebbi kártyát a használt piacon, vagy lecseréled a gépet, ez így működik. Őskövület CPU mellé semmi értelme az új VGA-nak.

Az új konzolgenerációk miatt gyengék lesznek 8 évesen, most is gyengék a 8 éves CPU-k.

(#371) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem a játék a lényeg. Egy OS-ről van szó... Ahhoz meg bőven elégnek kell lennie egy 6. gennek is 2025-ben. Főleg ha i5 vagy i7.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#372) Precorus válasza fatal` (#365) üzenetére


Precorus
tag

Szerintem teljesen reális eset, ha lenne értelmes áron, már 3060 lenne a 4770k mellett. Ami épp úgy nagyjából 8 éves. És csak azért váltottam 4440-ről, mert a VR-nak kellett.

szerk.: Azért egyrészt légyszi ne mondd meg nekem, hogy az oké, hogy a MS kényszerít téged, hogy kompromittáld a biztonságod(már nem jön frissítés), vagy költs új gépre.

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#373) lócitrom válasza ddekany (#336) üzenetére


lócitrom
őstag

gondolom, hogy korszakalkotó változások vannak a háttérben.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#374) Sanya válasza lócitrom (#333) üzenetére


Sanya
nagyúr

windows 10 + kicsit átszerkesztett ui= windows 11.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#375) hevepapa válasza GoodSpeed (#371) üzenetére


hevepapa
senior tag

Van egy nagyon szűk, bár annál hangosabb felhasználói réteg akiknek csak legújabb AAA kategóriás játék számít és mindent ennek rendelnek alá. Ők nehezen tudják elfogadni, hogy a felhasználók többségét (minimum 80-90%-át) teljesen hidegen hagyja ha egy játék nem 4K-ban ultra high beállításokon 150-200 fps-sel fut, hanem megfelel nekik a FHD medium-high szint is 50 fps-sel. És ezeket az elmaradott usereket, nem veri ki a víz a gondolattól, ha nem a megjelenés napján indítja az AAA játékot, hanem egy 3-5 évessel játszik ami ingyen volt valami akcióban. :)
Nekik az op.rendszer cél, nekünk meg csak eszköz.
De ez nem baj! Mindenkinél eljön az az idő, amikor a felesleges pénzét inkább a házhitelre, rezsire, gyerekre költi inkább és nem a legújabb hardverre.

(#376) hevepapa válasza lócitrom (#373) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ha a natívan futtatható, tabletre, telefonra optimalizált felületű andoidos app-ok futtatása az amazon store-ból annak számít, akkor az ilyen változás lesz. :D

(#377) makkmarce válasza Dragon3000 (#361) üzenetére


makkmarce
őstag

komolyan, mit nem értesz? milyen GPU-CPU kombó kerülne bele az új alaplapodba, ami csak W7-en működik? A másik, hogy te ezt a vásárlás pillanatában tudtad, hogy kell e neked W7 kompatibilitás vagy sem, senki se váltott akkor semmilyen software-t. Ha akartál volna akkor, vehettél volna olyat, amin még mindig támogatott volt a W7, ez csak rajtad állt, nem a microsofton, és nem is a driver gyártó húzta ki alólad a terítőt. Minden adott volt, hogy olyat válassz, ami kell.. Mi lesz a következő? veszel egy apple m1mini-t, és hisztizel, hogy PC-PC, de nem megy rajta a cyberpunk?

okoskodom, tehát vagyok

(#378) makkmarce válasza hevepapa (#367) üzenetére


makkmarce
őstag

Ez jellemzően ipari vagy autódiagnosztikai software-ek szoktak lenni, óriási szívás van velük mindig, meg tényleg csak a megadott Win verzióval(ha win-es), és a megadott perifériákkal, configgal beszélget.

okoskodom, tehát vagyok

(#379) makkmarce válasza GoodSpeed (#371) üzenetére


makkmarce
őstag

nemkell elégnek lennie
ennyi erővel követelhetnéd a pentium 3-at is. Azon is elfutna, ha már mobilon elfut, nem?
A lehetőség mindig adott, hogy rakj rá mást, ott vannak a régi win-ek, vagy ott van a linux és barátai.

okoskodom, tehát vagyok

(#380) GoodSpeed válasza makkmarce (#379) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hülyeségeket írsz...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#381) makkmarce válasza GoodSpeed (#380) üzenetére


makkmarce
őstag

nem nagyobbakat, mint te

okoskodom, tehát vagyok

(#382) makkmarce válasza hevepapa (#376) üzenetére


makkmarce
őstag

mondjuk erre nagyon kiváncsi lennék, hogy ez kinek hiányzott.
Arra meg különösen, hogy most akkor az m$ elkéri a kontakt listámat, amit majd átpasszol a droid appoknak? Már a W8-tól nagyon erőltették, hogy leszek szíves minden odaadni nekik, csak mert a desktop gép is mostantól telefonnak képzeli magát.

okoskodom, tehát vagyok

(#383) Dragon3000 válasza makkmarce (#377) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ember a win7 és 10 csak példa volt komolyan ennyire hülye vagy, hogy nem tudsz ettől elvonatkoztatni és ezt a win10 és 11-re átültetni 2025-től? Hányszor írjam még le? Nekem egyáltalán nem hiányzott a win7, de a win10 támogatás lelövése esetében ugyanezek fognak megtörténni, ha bármilyen eszköznél kiderül valami hiba nem lesz win10 driver frissítés hozzá, illetve ha valami hardvert kell esetleg cserélni és csak új dolgokban gondolkozol ilyen esetben ott is kérdéses lesz a win10 támogatás. Amúgy a hülyeségeidhez hozzátéve hivatalosan a zen esetében nem volt támogatva a win7, pedig a cpu sorozat megjelenésekor a win7 még bőven támogatási időszakban volt, elviekben az akkori intelek esetében ugyanez volt a helyzet, így még lehet, hogy 2025 előtt jönnek majd olyan hardverek, amik esetében már nem foglalkoznak majd a win10-es támogatással, mert ott lesz a 11. De a kamu indokkal az adott gépre csak trükkel lehet majd feltenni a win11-et, aminél az a gond, hogy ha valami hiba fordul elő, mivel nem támogatott hardver nem is fognak vele foglalkozni.

(#384) GoodSpeed válasza Dragon3000 (#383) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Komolyan ilyen.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#385) hevepapa válasza makkmarce (#382) üzenetére


hevepapa
senior tag

Rá mernék tenni egy kisebb összeget, hogy az Amazon utalt egy kerekebb összeget az MS-nek. Azt olvastam valahol, hogy az amazonos appok letöltéséhez kell egy amazon account is. Az amazon sem szégyenlős ha hozzájut az user adatokhoz. Gondolom kapnak majd telemetriai adatokat is a felhasználói élmény javítása érdekében :)
Ráadásul erős fejvakarásra ad okot a hozzáértőknek, hogy biztonsági szempontból eléggé necces lehet ha a netről innen-onnan letöltött apk-kat is lehet majd telepíteni a Win11-re. A csapból is az folyik, hogy csak hivatalos forrásból letöltött apk biztonságos, a netről leszedett az veszélyes lehet.
Az meg jogilag erősen necces ha csak az amazon store appjait lehetne felrakni. Sőt álíltólag a Google is fenegeti a késeit, ha az MS rendszeren lehet telepíteni meg futtatni majd a nem Play Store-ból letöltött google appokat. Maps stb.
Szerintem lesznek még érdekes kanyarok ebben a beharangozott új Win11 funkcióban :D :D :D

(#386) GoodSpeed válasza hevepapa (#385) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Arról nem beszélve, hogy beégtek a saját áruházukkal is, hiszen a lőtéri kutya sem vett onnan semmit :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#387) hevepapa válasza GoodSpeed (#386) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az amazon app store is egy bűnszar hely. Gyenge a választék, jellemzően 12 egy tucat casual játék, pár jobb app, de azok sokkal ritkábban frissülnek mint a Google áruházában. Volt egy idő amikor az amazonnál ingyen lehetett használni a fizetős appokat a saját appján keresztül. De ha nem futott az amazon app, akkor a másik se ment. Az amazon app meg közben minden adatot összegereblyézett amihez hozzáfért a telefonon :D Szóval megvolt az "ára"...
Nem tudom most mi a gyakorlat, pár éve az amazon közelében sem jártam.

(#388) hevepapa válasza GoodSpeed (#386) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az MS boltból használni valamit? Még az elején volt a Forza Motorsport 6: Apex ingyen. Ha jól rémlik 20 GB. Hetente peccselték és mindig le kellett a 20 GB-t tölteni. Na menjenek a picsába... :D

[ Szerkesztve ]

(#389) makkmarce válasza Dragon3000 (#383) üzenetére


makkmarce
őstag

itt csak te vagy hülye, aki amiatt hisztizik, hogy a kifutó 10 éves hw-e nem támogatott
minden baromságodat megcáfoltam, erre elkezdesz megint kitalált történetekkel traktálni.
Pontosan ugyanaz lesz, ahogy most is van W7-re akár RTX3090-es driver is, és már egy jó ideje unsupported microsoft oldalról, úgy most is lesz majd W10-re, tehát az egész teoriád badarság.
Nehogy már a microsofton kérd számon, hogy melyik HW gyártó mit támogat, holott köze sincs egymáshoz a kettőnek, és ezt ékesen bizonyítja az nvidia win7 és win8-as driver ellátottsága. Szóval hisztizhetsz itt, hogy gonosz microsoft, csak épp értelme nincs.
Nem kell trükkel feltenni, nem kell használni azt kész. Ha meg használni akarod, akkor vegyél újat. Az, hogy mennyire kamu indok, azt döntse már el a microsoft, ne te. Bár gondolom minimum windows fejlesztőmérnök vagy, hogy pontosan tudod mi kamu és mi nem. Lehet az android futtatása miatt kell, de felmérték a piacot, úgy látják jónak, azt kész.. komolyan ez a perverzió, hogy neked a régi kotványra is JÁR... mert szerinted nekik kötelező pont olyat csinálni, ami neked JÁR.. jóhogynem állami szabályzást nem kérsz rá, hogy a microsoftnak kötelező támogatni a pentium 1-et is, mert nekik is JÁR az update. Hát nem.
Elég hosszú az életciklusa a HW-eknek ahhoz, hogy ez nem gond, érdekes, intelnél a 2 éves váltáson nem hisztizel, de a 10 éves Win10 cserénél már megy a rinya.

okoskodom, tehát vagyok

(#390) Dragon3000 válasza makkmarce (#389) üzenetére


Dragon3000
veterán

A win8-at már rég nem támogatja az nvidia, 3xxx esetében csak hiba, hogy a keresőben maradt a 8/8.1, mert egyikre se talál drivert, ahogy a 7-et is be fogja fejezni szeptemberben.
Jelenleg még mindig 4 éves gépről beszélünk. Az ms arról tehet, hogy a 4 éves gépeket csak úgy kizárta, pedig minden feltételnek megfelelnek, sőt még jelenleg is beszerezhetőek újonnan. Az, hogy te ilyen szar példákkal jössz, hogy pentium 1 meg a többi hülyeség nem tehetek róla, én azokról a gépekről beszélek, amik minden feltételnek megfelelnek csak nincs felsorolva a cpu listában, így a hivatalos támogatást megvonták tőlük. Miért hisztizzek az intel 2 éves foglalat váltásán? Eleve intelről és amdről volt szó, az, hogy mindig intelre szűkíted a dolgot az nem az én hibám.

Bár gondolom minimum windows fejlesztőmérnök vagy, hogy pontosan tudod mi kamu és mi nem.

Nem is akkora hülye mint Te, hogy nem látom a kamu indokot, amivel a zen ki lett zárva és a kicsit tupírozott, de biztonság terén semmit sem változott zen+ a támogatott listában van. De ugyanez az intel 7. generációja és a 8. között, mert a javítások egy része a 9. generációban jött.

(#391) DudeHUN válasza Dragon3000 (#390) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Főleg, hogy ahogy linkeltem jelenleg is vehetsz újonnan (itthon és külföldön is) első generációs Zen procikat és akár velük szerelt gépeket is.

Gamer for Life

(#392) kavalkád


kavalkád
aktív tag

végre betették a start gombot meg a tálca ikonokat középre, óriási hiánypótló fejlesztés volt ez. ja, nem is.

(#393) ddekany válasza Dragon3000 (#390) üzenetére


ddekany
veterán

"de biztonság terén semmit sem változott zen+ a támogatott listában van. De ugyanez az intel 7. generációja és a 8. között"

Ettől is van az a tippem, hogy csak azért húzták meg 8-nál a padlót, hogy utána nagyvonalúan engedhessenek egy generációval alacsonyabbat, és ezzel befogja mindenki a száját.

(#394) makkmarce válasza Dragon3000 (#390) üzenetére


makkmarce
őstag

"A win8-at már rég nem támogatja az nvidia, 3xxx esetében csak hiba, hogy a keresőben maradt a 8/8.1,"
pontosan ezt mondtam én is neked.
Tehét még1x. van köze az MS-nek ahhoz, hogy az NVidia önhatalmulag mely verziókat támogat? vagy csak jól működik a driverben a telemetria, és ők húzzák meg a határt...
Nem szar példa a P1, kb annyia a realitása, mint a mostani rinyának.
A másik, hogy hogy jön ide a Zen 1, mikor arról már rég nyilatkozott a microsoft, insider build is lassan tölthető, ahogy a 7. intelről is ugyanez a véleménye.
De ez teljesen mindegy, mert úgy is jön a hiszti, hogy az FX-en is elmegy minden játék, az miért nem, és a 6-os intelt miért nem.
Azt felejted el, hogy a microsoft érdeke, hogy minél több gépre menjen fel az OS, és nem az, hogy minél több embert kizárjon. Ha nagyon lelkes lett volna, akkor betette volna az intel 10-11-et és a Zen3-at, azt kész.
Jó lenne, ha utána olvasnál, a microsoft már rég lenyilatkozta, hogy a CPU lista nem teljes, csak most rohadtul nem ezzel foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#395) ddekany válasza makkmarce (#394) üzenetére


ddekany
veterán

"a microsoft már rég lenyilatkozta, hogy a CPU lista nem teljes, csak most rohadtul nem ezzel foglalkoznak"

Aztán véletlenül valaki megnyomta a publish gombot. Vagy nem gondolták, hogy majd jól megnézi az összes szaki/érdeklődő. De külön kiírták az összegző oldalra is, hogy minimum 8. gen. Persze tippre csak szórakoznak. Majd visszaveszik, egy kicsit.

"a microsoft érdeke, hogy minél több gépre menjen fel az OS, és nem az, hogy minél több embert kizárjon"

De még jobban érdeke, hogy cserélj gépet is, és vegyél egy másik OEM licencet (tudom, otthon EU-ban megúszható). Na, majd meglátjuk bejön-e.

[ Szerkesztve ]

(#396) Dragon3000 válasza makkmarce (#394) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt felejted el, hogy a microsoft érdeke, hogy minél több gépre menjen fel az OS, és nem az, hogy minél több embert kizárjon.

Inkább azaz érdeke, hogy új gépet és új windowst vegyen az ember, mert nagyon sokan nem tudják, hogy az oem windows is tovább vihető.

Jó lenne, ha utána olvasnál, a microsoft már rég lenyilatkozta, hogy a CPU lista nem teljes, csak most rohadtul nem ezzel foglalkoznak.

Akkor miért írja a tesztelőjük is a zen-re és a 7. gen intelre, hogy nem felel meg a 11 telepítésére, közben minden feltételnek megfelel a gép, kivéve a cpu listának?

[ Szerkesztve ]

(#397) makkmarce válasza Dragon3000 (#396) üzenetére


makkmarce
őstag

"Inkább azaz érdeke, hogy új gépet és új windowst vegyen az ember, mert nagyon sokan nem tudják, hogy az oem windows is tovább vihető."

persze persze.. és azért reklámozzák, hogy ingyen update lesz, az emberek meg hülyék, és rohannak win11-et venni ehelyett.

mondjuk történetköltés helyett beírhatnád a google-ba, hogy windows 11 zen és máris okosabb lennél.
A másik, hogy a test software full buta, mivel lehet, hogy megfelel a géped, csak épp a bios-ban nem úgy van configolva, ahogy azt elvárja, de nem barkóbázik, csak egyszerűen azt mondja, hogy nem. Nem egy bőbeszédű cucc, de a cikkekben azt is megtalálhatod, hogy miért nem foglalkoznak most ezzel.

okoskodom, tehát vagyok

(#398) makkmarce válasza ddekany (#395) üzenetére


makkmarce
őstag

neked is google a barátod...

okoskodom, tehát vagyok

(#399) Dragon3000 válasza makkmarce (#397) üzenetére


Dragon3000
veterán

Értelmezd már egyben könyörgöm, ha a géped nem támogatott és új gépet veszel, nagyon sokan nem tudják, hogy tovább lehet vinni az oem rendszert a következő gépre és vesznek új windowst, sőt eu-n kívül úgy tudom nem is lehet tovább vinni másik gépre, így eleve új windowst kell venni új gép esetén.

A buta szoftverük helyett van már több olyan, ami részletezi, hogy mi a gond és ott írja is, hogy a cpu nem támogatott, minden más megfelel és ezért mondja rá a ms szarja is, hogy nem felel meg.

(#400) troviko


troviko
senior tag

Tudjátok mit lehet még cserélni majd? Nyomtatókat, scannereket, mindenféle perifériát.
Régi jó szokása volt a Win-nek, hogy verzió csere után hirtelen ezek a dolgok nem lettek támogatottak driver szinten. Vegyél újat!
Ez a Win 10 alatt nem volt eladható üzletpolitika, most visszahozzák.
User fogyassz, és szívj!

https://www.oldtech.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.