Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) PuMbA válasza ddekany (#194) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, ha épp nincs semmi dolgom, akkor ezt is csinálom. Ennek legalább van értelme, ha 1 ember is elgondolkodik azon, amit írok és tetszik neki :DDD Microsoft biztos nem néz rá a PH fórumra, hogy na itt elégedetlenek az emberek a Windows 11-gyel kapcsolatban, akkor meggondoljuk magunkat. Ezért tartom feleslegesnek.

[ Szerkesztve ]

(#202) makkmarce válasza DudeHUN (#200) üzenetére


makkmarce
őstag

ok, de még1x a kérdés: mi hiányzik most a win11-ből, ami neked a zen1-en kell és nem tudsz nélküle élni. Nem a windowst tiltják ki a zen1-ről, csak az új win a jelenlegi lista szerint nem kompatibilis vele.

okoskodom, tehát vagyok

(#203) Dragon3000 válasza makkmarce (#198) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyet árulj el, Te miért véded ennyire az ms szarságát? Miközben nagyon sok olyan gépet zár ki a támogatásból, amik megfelelnek a követelményeknek? Eddig 5-10 éves megoldásokról írtál, én írtam, hogy 3 éves megoldások, erre jaj ezek nem 1-2 éves gépek. Amúgy kit érdekel a laptop, meg a telefon meg a többi szar, ha valahol szar a támogatás és ezért gyorsan elavul valami, akkor csináljuk ezt a pc-nél is és csak ezért dobjuk ki a bőven erős és jól működő hardvereket? Te ezt komolyan gondolod? Az meg, hogy 2025-ig lesz win10 támogatás szart sem ér, ha 2025 után derül ki valami hiba, amit nem fognak javítani, ha esetleg a hardvergyártók is úgy vélekednek majd róla, mint az ms, akkor driverek se fognak utána jönni rá, mert ha az ms megteheti, akkor ők is. Idén még lehetett venni zen megoldást, aki abba ruházott be, az normális támogatást a jelenlegi helyzet szerint max még 4 évig élvezhet hozzá, utána ki tudja, hogy mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#204) DudeHUN válasza makkmarce (#202) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Nekem nem hiányzik. Így viszont 2025 szemét lesz a cpu biztosan, hiába használhatnák a rokonok még legalább 5 évig utána. Én a régi gépet családban adom tovább. Az elmúlt közel 20 évben ez mindig így volt. Így viszont csak e-szemét lesz. Pedig hardveresen semmi oka.

Gamer for Life

(#205) hevepapa válasza dingdongkng (#144) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Ma egy s7-et nem lehet érdemben megkülönböztetni használati értékben egy teljesen új telefontól. Ilyen a termékérettség."
Én Galaxy S8-at használok 3,5 éve és egyáltalán nem érzek ingert arra hogy lecseréljem S21-re. Pedig simán megtehetném, mert céges a cucc :D De miért cseréljem le ha még jó??? Kinőttem már a gyerekkorból amikor még azzal lehet menőzni, kinek van újabb telefonja :) Mindenben tökéletesen használható, fotó és a videó minősége is rendben van. Az aksija persze már nem annyira acélos mint új korában, de szűk 1 napot így is kihúzok vele.

(#206) PuMbA válasza DudeHUN (#204) üzenetére


PuMbA
titán

Használhatják a rokonok 2025 után. Most is használnak Windows 7-et sokan, pedig már nincs támogatása. A temérdek Linux disztróról nem beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#207) Penguin95 válasza makkmarce (#202) üzenetére


Penguin95
senior tag

Most semmi, de ha már azt kéred, hogy lássunk a jövőbe, akkor tessék:
- Frissítések. Ahogy megjelenik a 11, szép lassan elkezd háttérbe szorulni majd a 10, és ezáltal nem is fog annyi frissítést kapni. Ez normál esetben nem gond, csak ha épp jön egy frissítés ami szétcseszi a rendszert (10 esetén erre sok példa volt), akkor majd ott áll az ember bambán, hogy mikor jön rá javítás. Ha gondolod, kérdezd meg innét a PH-ról t72killer-t, milyen örömöket okozott neki a Windows 10 és az USB kettőse.
- Bármelyik új funkció. Nem csak annyi változott, hogy kerek ablak meg csempe helyett oldalsáv, hanem fejlődött az ablakkezelés, a rendszer képes lesz megjegyezni, hogy mit használtál dokkolt állapotban, majd ezeket vissza is nyitja neked ha legközelebb dokkolóra kerül, stb. És ezek nem olyan dolgok, amikhez elengedhetetlen egy maximum 3 éves processzor, simán működnének korábbi hardverekkel is.
- Eddig állandóan az volt a mantra, hogy frissíts, frissíts, frissíts. Most frissítene az ember, nem lehet. És miért nem lehet? Olyan mesterséges igények miatt, amik tökéletesen értelmetlenek, mert semmi nem követeli meg őket.

(#208) DudeHUN válasza PuMbA (#206) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Biztonsági frissítések nélkül inkább ne. Kösz. Ha még haladók lennének benne talán. Átlagfelhasználó ne használjon olyat.
Linuxot meg biztos nem tudják megtanulni. Nem mellékesen az nekem is csak rendszeres szívás lenne, állandóan azzal szenvedni, hogy épp mi nem megy. Itthoni gépnek oké lenne, mert a sajátommal hobbiból még elmókázok.
Plusz az emberek 99%-a azt sem tudja mi az.

Gamer for Life

(#209) hevepapa válasza Precorus (#164) üzenetére


hevepapa
senior tag

"Szóval csak azt akartam mondani, hogy az egész malőr alatt négy sort kellett terminálba írnom, ebből kettő a win-szerű start menü, a másik két sor az valid, valami dx frissítés kellett a lol-nak."

Akinek van hozzá affinitása vagy tudása az nem jön zavarba ilyentől. 386-oson én is láttam épp elég DOS promptot :)
De az a tapasztalatom, hogy a mostani átlag, hangsúlyozom: átlag felhasználó (szerintem 60-70 %) egyfelől azt se tudja milyen hardverek vannak a gépében - megy rajta a net, film, pár egyszerűbb játék és neki ennyi elég. Másfelől meg az "IT tudása" kimerül abban, hogy Next-Next-Finish, de egy icipicit bonyolultabb probléma már padlóra teszi. :D Náluk kell 2 havonta újratelepíteni a Win10-et :)

(#210) 5150 válasza GoodSpeed (#68) üzenetére


5150
aktív tag

Fimorával eléggé szenvedés lehet. Akkor miért nem inkább már davinci?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#211) DudeHUN válasza DudeHUN (#208) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Kidobni nyilván nem fogjuk btw. De gombokért sem szeretném elfecsérelni.

Gamer for Life

(#212) PuMbA válasza DudeHUN (#208) üzenetére


PuMbA
titán

"Linuxot meg biztos nem tudják megtanulni."

Tanulni nem igazán kell. Szüleimnek sem okozott gondot, amikor volt egy idő, hogy azt használták. Böngészőben minden ugyanaz. Más a zenelejátszó vagy a dokumentum nézegető ikonja, de minden ugyanúgy működik :)

[ Szerkesztve ]

(#213) ddekany válasza Penguin95 (#207) üzenetére


ddekany
veterán

"Bármelyik új funkció"

Na igen, tippre kifejezetten ügyelni fognak, hogy kényelmi/praktikus funkciókban mihamarabb nyíljon az olló a még támogatott 10 és 11 közt, tehát akkor 10-re minél kevésé szabad ezeket kiadni (akkor is ha ugyan úgy működne mint 11-en). Másfelöl valószínűleg vannak annyira életképtelenek, hogy képtelenek lesznek túl sok értelmes újítást bevezetni, és legalább annyi kiszúrást is beletesznek melléjük.

(#214) makkmarce válasza Dragon3000 (#203) üzenetére


makkmarce
őstag

nem szűnik meg semmi sem, komolyan, muszáj úgy előadni, mintha 2025 január elsején billgates belópózna a hálószobádba és uninstallálná a win-t?
2025-ben igen, 5-10 éves gép lesz, ahogy most egy 10 éves notebookra is lottó, hogy felmegy e a win10. Mert inkább nem, mint igen, csak a szerencse kérdése.
Ha akarod dobd ki, lelked rajta. Miért úgy hisztiztek, mintha a picipuha felrobbantaná a gépedet, ha lejár a támogatás? nem történik semmi sem. Ha félsz a lyukaktól, akkor felteszel egy vírusírtót.
Most sincs driver a régebbi alkatrészekhez, de annak SEMMI köze a microsofthoz.

okoskodom, tehát vagyok

(#215) PuMbA válasza Penguin95 (#207) üzenetére


PuMbA
titán

" Frissítések. Ahogy megjelenik a 11, szép lassan elkezd háttérbe szorulni majd a 10, és ezáltal nem is fog annyi frissítést kapni. Ez normál esetben nem gond, csak ha épp jön egy frissítés ami szétcseszi a rendszert"

Na ez a kettő üti egymást. Mivel nem fog annyi frissítést kapni és ezek csak biztonsági frissítések lesznek, azaz semmi új funkció, ezért hogy csesződne szét a rendszer? :) Megmondom neked, hogy sehogy, mert az eddigi Windows 10 elcsesződések sem a biztonsági frissítésektől voltak, hanem a nagy funkciófrissítésektől.

[ Szerkesztve ]

(#216) makkmarce válasza DudeHUN (#204) üzenetére


makkmarce
őstag

Nem fogja ellopni a picipuha a windowst 2025-ben a gépedről, az, hogy te nem adod oda a családnak, az a te döntésed, nem a microsofté.
Én is tovább adom mindig a régi gépet, a mostani régi gépemen W7 van, és köszöni, semmi baja.

okoskodom, tehát vagyok

(#217) Penguin95 válasza PuMbA (#215) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szívtam már be havi összegzővel, köszönöm szépen. Élmény volt utána fél napig azzal szenvedni, hogy bármikor jöhetett egy BSoD, és rendre jött is.

(#218) hevepapa válasza DudeHUN (#211) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az előbb láttam egy webáruházban (easy-shop) új i7-6700K-t gyenge 163 977 Ft-ért :)
Képzeld el ha valaki megveszi és majd csak pislog amikor kiderül a Win11-nél, hogy elavult semmire se jó vacakot vett.
Egyébként ezt a CPU-t használtan még 50-60e közt árulják.

(#219) DudeHUN válasza makkmarce (#216) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Örülök. Számodra megfelel. Családban ilyen gép nem fog menni átlagfelhasználónak.
Részemről off. Nem akarok hitvitába belemenni.

Gamer for Life

(#220) makkmarce válasza Penguin95 (#207) üzenetére


makkmarce
őstag

Mutatnál egy programot, ami nem megy a w7-en, ami már évek óta nem támogatott? A W7 nem kopott ki, nemhogy a W10, vagy a W8.
Még mindig az emberek 20% nem W10-et használ, hanem annál régebbit, ez minden 5. ember. Még se dőltek a kardjukba, hogy nem a legeslegeslegújabb win-t használják a régebbi gépükön.

okoskodom, tehát vagyok

(#221) makkmarce válasza DudeHUN (#211) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát a legnagyobb gondod, hogy a használt piacon kevesebbet fog érni a géped, nem az, hogy nem lehet majd használni

okoskodom, tehát vagyok

(#222) makkmarce válasza hevepapa (#218) üzenetére


makkmarce
őstag

a boltos eladná neked az ibm XT-t is, ha találna még belőle raktáron. Ahogy néha az iszonyat régi mobilokat is rásozzák az emberekre sajnos.

okoskodom, tehát vagyok

(#223) makkmarce válasza DudeHUN (#219) üzenetére


makkmarce
őstag

hát ez így tényleg csak hitvita, ha szerinted a vadiúj rendszerbe az elején kevesebb luk lesz, mint egy 5-8 évig teszteltben...

okoskodom, tehát vagyok

(#224) DudeHUN válasza makkmarce (#221) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ha ez jött le...

Gamer for Life

(#225) Dragon3000 válasza makkmarce (#214) üzenetére


Dragon3000
veterán

Te szándékosan félre érted amit a másik ír vagy .... Mit nem értesz azon, hogy ha 2025 után derül ki valami hiba, akkor azt már nem fogják javítani, illetve megvan a gyártóknak is a lehetősége, hogy utána win10-re nem adnak ki drivert, pl van egy 7700k vagy 1600x megoldásod, ami a mai napig erős, mellette egy modern vga és megvan az esélye, hogy nem kapsz hozzá támogatást az újabb játékokhoz 2025 után, így ha valahol hiba lesz, akkor azt már csak win11-re fogják javítani, te meg baszhatod a géped esetében.

(#226) PuMbA válasza Dragon3000 (#225) üzenetére


PuMbA
titán

Hol lesz a 7700K vagy 1600X játékokban 2025-ben, amikor épp manapság már kezd kevés lenni, hiszen minimum gépigényben 4 magos 8 szálas procik szerepelnek (pl. Cyberpunk 2077)? :D

Egy kicsit több átgondolást, mielőtt írtok, mert 2025-ben nem lesznek ezek a procik elegek játékra, akármilyen modern VGA-t teszel mellé.

[ Szerkesztve ]

(#227) Penguin95 válasza makkmarce (#220) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mutatok szívesen, tessék. Egy ilyen AX210-es van most a laptopomban, még 8.1 driver sincs hozzá. Persze, maga a kártya nincs egy éves sem, viszont a laptop 2014-ben lett megvásárolva az első tulaja által, ennek ellenére hibátlanul működik benne a kártya. De ha kevésbé mocsok példát akarnál, akkor ott van a Metro Exodus felújított változata. Ha GTX helyett RTX kártyám lenne, simán játszhatnék vele, de csak 10 alatt. És ez egyre inkább így lesz a jövőben.

#226 PuMbA: Ne hazudj, a CP2077 minimum CPU igénye egy i5-3570K, vagy egy FX-8310. Még a legeslegeslegebb beállításokhoz is "csak" egy 6700 az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#228) hevepapa válasza PuMbA (#226) üzenetére


hevepapa
senior tag

Az "elavult" i7-6700K + GTX1080 + 16 GB RAM:
Cyberpunk 2077 (ez elég új játék?) full HD felbontásban 55-60 fps sebességel megy ultra grafikán. Lehet hogy tudna többet is sok helyen de vsync on volt :)
Az F1 2020 full HD, ultra grafika, vsync off benchmark: átlagosan 140 fps. :D

(#229) Dragon3000 válasza PuMbA (#226) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez akkora hülyeség, mint, az, hogy ma már kevés a 4 mag játékok esetében. Van olyan játék, ahol kevés de a többséghez bőven elég. Az említett 1600x meg 6 mag 12 szál, sokáig bőven elég lesz a játékokhoz. De említhettem volna az 1800x-et 8 mag 16 szál, ugyanúgy kizárták jelenleg, mint az 1600x-et.

[ Szerkesztve ]

(#230) GoodSpeed válasza PuMbA (#226) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Megint hülyeségeket hordtál össze... ember! Ne égesd már magad :U
Cáfolásul:

https://store.steampowered.com/app/1091500/Cyberpunk_2077/

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#231) Precorus válasza hevepapa (#209) üzenetére


Precorus
tag

Pont olyan kontextusban írtam, hogy minden ment, csak 1-2 ilyen anomália volt. De mint mondtam, ilyen w10-el is volt laposon, hogy filmnézés közben leparkolta a hdd-t, és az istenért nem tudtam neki megmondani, hogy ezt inkább nem kéne.
Szóval nem instabilabb/macerább manapság a linux, mint a win, csak ezt akartam mondani. Főleg ha átlagfelhasználókról beszélünk, mint mondjuk szüleim. Kb csak böngésznek. Chrome meg tök ugyan az mindkét operációs rendszeren.

Az újratelepítést sem értem, Apánál 2(3?) éve megy a w8.1. SSD, és köszi jól elvan.

Könyvtár == Old-school Netflix

(#232) hevepapa válasza Precorus (#231) üzenetére


hevepapa
senior tag

Igen. Félreérthető voltam. Nekem is volt a Win10-ben olyan problémám amit csak parancssorban tudtam kikalapálni, de nem volt túl vészes.
Nálam a 10 kb. 4 évig ment, csak azért kellett friss telepítés mert volt mindenféle fődarab csere, benne a rendszer SSD is és nem akartam a migrálással vacakolni.

(#233) hevepapa válasza PuMbA (#226) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nézz utána mielőtt ilyen buta kinyilatkoztatásokat írsz :)
A CP2077 minimum CPU ahogy írták többen is: i5-3570K. Ez meg bizony 4 mag 4 szál.
2012-ben jelent meg. 9 éve!!! [link]

[ Szerkesztve ]

(#234) Precorus válasza hevepapa (#232) üzenetére


Precorus
tag

:R :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#235) PuMbA


PuMbA
titán

Ah tényleg, az ajánlott gépigény a 4 mag 8 szál :) Mindenesetre bármikor fogadok bárkivel egy sörbe, hogy 2025-ben, azaz 3 év múlva a minimum gépigénye egy AA vagy AAA játéknak több lesz egy i7 7700K-nál.

[ Szerkesztve ]

(#236) Precorus válasza PuMbA (#235) üzenetére


Precorus
tag

Akkor az AAA játékoknak az lesz.
És? WoT egy gt 710en is elfut. Ugyan ez a LoL, DoTA, Fortnight, Minecraft nevű csodák, amik játékosok 10 millióit vonzzák gép elé minden nap(és még lehetne mondani párat)
Ugyan úgy nem fog a legtöbb játékhoz 8 mag 16 szál kelleni, mint ahogy most sem kell, pedig már négy éve az első zennek, az alatt pár játék végig futott volna.
Saját példa: Space Engineers 2,5 magnál többet nem eszik :)

Még egyszer. Ezek a gépek sokaknak hasznosak _lennének_ 4 év múlva is, de ki fogja csapni a balhét, hogy nem lehet hová váltani. Persze technikailag nem _kell_, mert az oprendszer ott marad, csak elenyésző azok száma, akik egy már nem fejlesztett, nem biztonságos rendszeren maradnak. Ahogy a korábban felhozott w7, xp felhasználók is 1-3% körül lehetnek. És tán sokat mondtam.

Az oké, hogy haladunk. Az nem, hogy mesterségesen avultatnak cuccokat, és ki kell dobni olyat, ami még megy. Attól, hogy lesznek megoldások(akármilyen barkácsolósok is), még lecsökken a gép értéke, a megoldások száma. Ez a lényeg. Sokan nem fognak vele foglalkozni, és kidobják. Na ez nem mindegy. E-waste. Csakmert :U

Könyvtár == Old-school Netflix

(#237) Dragon3000 válasza PuMbA (#235) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak, hogy igazold magad az amd oldaláról a 6 és 8 magos megoldást gondolom szándékosan hagytad ki :D

(#238) Dragon3000 válasza Precorus (#236) üzenetére


Dragon3000
veterán

csak elenyésző azok száma, akik egy már nem fejlesztett, nem biztonságos rendszeren maradnak.

Itt nem csak ez a gond, ha az ms agresszívan el akarja felejteni a win10-et 2025 után, akkor mi gátolja meg, abban, hogy amd-vel és nv-vel megegyezzen, hogy ne adjanak onnan tovább win10 drivert (mindkét cégnek jelentős pénz spórolási lehetőség lenne)? Innen kezdve, akkor felejtős egy újabb vga használata vele, viszont a kamu feltételek miatt újabb windows meg nem fog menni az adott gépen. Ha meg az ember megkerüli és felteszi a win11-et, akkor ha bármilyen hiba előfordul, azzal nem fog foglalkozni az ms, így mindenképp szopás az egész.

[ Szerkesztve ]

(#239) PuMbA válasza Precorus (#236) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben igazad van, de ezekhez Windows 11 sem kell :) Ezek a játékok még mindig hivatalosan támogatottak Windows 7-en is, hiába szüntette meg a Microsoft az oprendszer támogatását! Ezért nem kell izgulni.

Dragon3000: AMD oldalon azért van 6 vagy 8 mag megadva, mert az FX széria és az 1. gen Ryzen jóval gyengébb volt, mint egy akkori Intel :) Ezt ugye mindenki vágja, hiszen a játéktesztek igazolják. Jelenleg azért működnek még a játékok 4 magos Inteleken, mert konkurencia hiányában az Intel nem csinált semmit évekig, a gépigények befagytak ugyanarra a szintre, de szerencsére ez hozta el a fejlődést is, mert ahogy az AMD odavágott, már jött is az Intel a 6 és 8 magjával. Most pedig ugye fej-fej mellett vannak.

[ Szerkesztve ]

(#240) makkmarce válasza Dragon3000 (#225) üzenetére


makkmarce
őstag

ez a mi lesz majd ha mágia nagyon vicces. ez a ha majd találnak hibát, amit találnak, és majd nem lehet kijavítani.. ember. ne csináljuk már. Miért baszhatnád a géped, most nem működik, vagy mi a tök? komolyan.. 2025-ben átfordul a dátumszámláló, és bedöglik a géped?
hihhetetlen miket ki nem tudtok találni. Akkor még1x.. a kicsi billy nem fog belopakodni a szobádba 2025 január elsején, hogy eltütesse a gépedről a windowst.
Ha ezt megteszi, akkor megérdemli, hogy csuklik.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#241) Dragon3000 válasza makkmarce (#240) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha csak a hülye mantrád tudod továbbra is írni, akkor inkább ne is reagálj az írásaimra, mert szándékosan csak kiragadsz egy részletet és arra reagálsz. De, hogy megértsd, van egy géped, amire csak win10 megy fel és bőven kiszolgál játékok terén, de vga-ból szeretnél újabbat, de ott koppansz, hogy jaj 2025 van már nem szenvedünk a nem támogatott rendszerrel, így nem pocsékoljuk ennek tesztelésére a pénzt, így már csak win11-re adjuk ki. Nézd meg, hogy a gyártók milyen gyorsan kukázták a win8-8.1 drivereket. Mielőtt jönnél, hogy maga gép kevés lesz a csúcs vga-hoz, van belőle közép és alsó kategória is, aki kis fogyasztás mellett szeretné megoldani, az ilyen esetben ott megszopta.
Amúgy hiába emeled ki senki nem írta, hogy eltűnik a win10 a gépről, itt derül ki, hogy kurvára nem érted, amit az emberek írnak neked.

(#242) Dragon3000 válasza PuMbA (#239) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor néz körbe a régi teszteknél a 7700k, hozza a 8600k szintjét, sok esetben a 8700k-t is hozta, egyszerűen annyi volt az előnye a zennel szemben, hogy kevesebb mag magasabb órajel, valamivel jobb ipc és a játékok nem használtak 4 magnál többet. Na most ahogy előtérbe kerül a több mag, úgy marad le a 7700k, de ez még mindig kevés játék esetében van így, 2025-re se hiszem, hogy tömegesen jönnének majd az olyan játékok, amiknek kevés lenne a 4 mag 8 szál., maximum nem fog full grafikán játszani az ember, de aki nem akarja lecserélni a 4 magosát nem is hiszem, hogy ez lenne a célja.

(#243) PuMbA válasza Dragon3000 (#242) üzenetére


PuMbA
titán

Én azért gondolom a nagyobb proci igény előretörést, mert az elozo konzol gen is jól visszafogta a dolgokat a harmatgyenge procival, de most hogy konzolokba bekerült egy PC szemmel is elég erős 8 magos 16 szálas Ryzen 3700X és az lesz az alap fejlesztési platform, megindul a fejlődés a hosszú évek állóvize után. Ez a proci ugye 6-7x erősebb, mint az elozo konzol genben lévő.

[ Szerkesztve ]

(#244) ddekany válasza PuMbA (#243) üzenetére


ddekany
veterán

De nem CPU teljesítményt igényelnek, hanem képességeket (mit tudom én miféle virtualizációs képesség). Atom CPU-kkal van teli a kompatibilitási lista.

[ Szerkesztve ]

(#245) ddekany válasza makkmarce (#240) üzenetére


ddekany
veterán

Pfff... Ha még egyszer elmondod ezt a Bill Gates éjjel bemászik az ablakon dolgot, én nem is tudom... Tudom, korrigálod, hogy a Satya mászik be. ;]

(#246) makkmarce válasza Dragon3000 (#241) üzenetére


makkmarce
őstag

mit nem értek? megint felesleges feltételezésekbe bonyolódsz
ha igazad lenne, akkor már win7-en már rég nem lehetne játszani.
holott az emberek 20%-a még azt használ(pontosabban w10 alatti win-t, talán 16%-a a W7)
aztán én nem értem, hogy mit írnak
te nem érted, vagy nem olvasod.
most mit ragadtam ki? nem állják meg a helyet az érveid, mert nincs értelmük, hisz a w7 az élő ellenpélda.
A legelső játék talán 2030-ra megjelenik, ami esetleg nem fut el W10-en, és el is jutottunk egy 15-20 éves confighoz.
Szerinted 2025-ben, ha hasonló lesz az eloszlás, akkor a studiok a w11 miatt egyszerűen nem gyártják le a játékot w10-re és lemondanak a bevételük 20%-áról?
A gyártónak mi köze a win-hez, most winről volt szó. Egyedül a notebook gyártók kukázzák a drivereket, aki azt vesz, az tudja mibe ugrik bele.

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#247) makkmarce válasza ddekany (#245) üzenetére


makkmarce
őstag

pedig már csak 4 év.. mindjárt itt van :) de rájöttem, hogy átverem, mert egy kék terítőt kiakasztok a gép mellé, ráírom " A problem has been detected "
Hátha megijed és elszalad :D

okoskodom, tehát vagyok

(#248) Dragon3000 válasza makkmarce (#246) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szándékosan játszod a hülyét? Ha már nem lesz támogatott a win10, miért adjanak ki rá új drivert, hogy a hülyeségeidet ne folytasd, új játék új optimalizációk hiba javítások a vga driverben (nem a játék nem fog menni a win10-en, ezt nem tudom, honnan szedted, mert ilyent nem írtam), ha ezek már nem lesznek esetleg a lejárt win10-re, akkor szopás, ha új vga esetében már eleve nem lesz win10 támogatás, akkor is szopás, mert nem tudod olcsón fejleszteni a géped, feleslegesen mindent cserélni kell, hogy win11 legyen. Ha ezt még mindig nem vagy képes megérteni, akkor sajna a kérdésemre az a válasz, hogy nem játszod meg.
Vga gyártó esetében amd és nvidia mond neked valamit? Az ügye megvan, hogy a win8 támogatás még nem szűnt meg, mégis a két cég már régóta nem ad ki win8-ra vga drivert? Ha win10 esetében is, így járnak el 2025-ben, akkor minden újabb játék esetében lehet majd előre félni, hogy mi fog szarul menni.

[ Szerkesztve ]

(#249) PuMbA válasza Dragon3000 (#248) üzenetére


PuMbA
titán

" ha ezek már nem lesznek esetleg a lejárt win10-re, akkor szopás, ha új vga esetében már eleve nem lesz win10 támogatás, akkor is szopás, mert nem tudod olcsón fejleszteni a géped, feleslegesen mindent cserélni kell, hogy win11 legyen."

Ez csak akkor probléma, ha valaki darabonként, pár évente összevissza fejleszti a gépet vagy teljesen egyensúlyt vesztve, tehát a komponensek között van túl régi és nagyon új darab is. Ha úgy fejlesztesz például, amit tippként írtam ide nemrég, hogy egyben és oprendszer megjelenéskor, akkor 10 évig neked hozzá nem kell nyúlni a gépedhez és akár 5 év múlva külön VGA-t is cserélhetsz, mert az összes hardvert akkor vetted, amikor az új oprendszer megjelent és ezáltal teljesen támogatott és az támogatva lesz minimum 10 évig :)

[ Szerkesztve ]

(#250) Penguin95 válasza PuMbA (#249) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha úgy fejlesztesz például, amit tippként írtam ide nemrég, hogy egyben és oprendszer megjelenéskor, akkor 10 évig neked hozzá nem kell nyúlni a gépedhez és akár 5 év múlva külön VGA-t is cserélhetsz, mert az összes hardvert akkor vetted, amikor az új oprendszer megjelent és ezáltal teljesen támogatott és az támogatva lesz minimum 10 évig

Az első generációs Ryzen megjelenése: 2017 nyara, vagyis idén 4 éve, 2025-ben lesz 8 éves. Nem kap Windows 11 támogatást.
A Kaby Lake megjelenése: 2016 nyara, vagyis idén 5 éve, 2025-ben lesz 9 éves. Jelen állás szerint nem kap Windows 11 támogatást.
A Skylake megjelenése: 2015 nyara, vagyis idén 6 éve, 2025-ben lesz 10 éves. Nem kap Windows 11 támogatást.*

Pedig erővel mind a három platform bírná, de épp így adott az UEFI és ezáltal a secure boot is, TPM-et is tudnak egytől-egyig, a bennük lévő IGP (ha van) DX12 és WDDM 2.0 kompatibilis... Szóval nem, nem lesz támogatva minimum 10 évig, arra pedig még mindig nem adott senki értelmes választ, hogy miért ne lenne elég egy Broadwell, Ivy Bridge, Sandy Bridge, vagy épp Bulldozer.

*Mindezt annak ellenére, hogy kis túlzással a Kaby Lake egy átnevezett Skylake.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.