Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Hasznos cikk! :R

Egy kis kiegészítés: "Itt láthatunk még egy "Leave Flashtool files on SD card" mezőt, ami tippre arra való, hogy ha már van egy romunk az SD-n, azt nem fogja onnan leszedni, de ebben sajnos nem vagyok biztos."

Én kipróbáltam. Annyit csinál, hogy a backup, ami elkészül, az nem csak a gépre menti el, hanem a telefonon is ottlesz, az SDCARD-on (a belsőn). Jól meg lehet vele szívni, mert ha nincs elég hely, akkor az utolsó bitig teleírja, aztán behülyül a telefon egy-két újraindítás erejéig, amíg nem sikerül feloldani a képernyő zárat, hogy utána törölhesd ezt. (a karika össze-vissza kiugrál ahogy húznád a feloldásra)
Szóval senkinek nem ajánlom, kivéve ha bőven van szabad helye, és a telefonon akarja tartani a backupot a telefonjáról :F

(#2) lalszi


lalszi
aktív tag

Köszi a cikket. Egy picit kiegészíteném saját tapasztalat után:

Mtkdroidtoolsban:
A Superuser gomb feltelepíti a Superusert, Busyboxot.
A Delete China törli a veszélyes, adathalász kínai programokat.
A Build.Propot meg inkább ne próbálja ki senki, mert oroszra állítja a telefont (én kipróbáltam :) )

Ha a VCOM/DA driver sehogy se akarna összejönni, akkor itt egy leírás, ami segíthet: forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2206421

(#3) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Firmware -> Upgrade gomb:
A telefonhoz kiadott ROM frissítéseket lehet vele telepíteni, így raktam fel a Star S5-ömre két frissítést is.
Akksi ki, be, majd a gomb megnyomása és a telefon USB-n való csatlakoztatása után fel is telepíti az új rendszert. Ha jól emlékszem, YouTube-on láttam ilyen videót, akár be is linkelheted a cikkbe :)
Amúgy hasznos írás!

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#4) daninet


daninet
veterán

Mennyi az esély, hogy random mtk tabletnél működik a droidtools? (rootolás terén)
mert egy rootleírás van a tabletemhez, amivel vissza kell rakni az előző verziót, fájlokat piszkálni, aztán meg összeomlik a rootolt rendszer egy idő után.
Prestigio 10.1 tabletről van szó ICS androiddal

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5) Ygg


Ygg
senior tag

Jó, részletes cikk, gratulálok!

(#6) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Köszönöm a kiegészítéseket és a kommenteket, ha normális netet sikerül szerezni, korrigálom a cikkben is. :R

(#7) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#6) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Javítottam a visszajelzéseket! :R

(#8) mahmabuk


mahmabuk
csendes tag

Hellóka! Mit tudok csinálni, ha Gen2-es romot raktam rá(preloader, dsp_bl stb.), mivel úgytudtam, hogy olyan és nem reagál semmire a teló. Olvasgattam, hogy ellenálllást kell rákötni és kiszámoltam, tényleg több, mint kellene kapnia áramerősséget. Elviekben 3.3K ohm e. -t kéne rákötni, már csak azt kéne tudni, hogy hová, mivel rendszeremmár megvan, csak épp telepíteni nem tudom.

(#9) lalszi válasza daninet (#4) üzenetére


lalszi
aktív tag

Elméletileg minden MT65xx rootolását meg lehet csinálni az Mtkdroidtoolsal. Először ideiglenes rootot kell csinálni a ROOT gombbal jobb alul (a telefon képernyőjén nyomni kell majd adatok visszaállítását amikor kéri). Utána én a biztonság kedvéért csinálnék egy Backupot - de ezt te döntöd el. Ha Backupot nyomsz, a végén felajánlja a rootolást, ha nem csinálsz mentést, akkor meg használd a Superuser gombot.

(#10) Gyuc válasza Keeperv85 (#6) üzenetére


Gyuc
aktív tag

Szia!
Az Mtkdroidtools második fülén még van egy olyan gomb is hogy:
"To proccess file ROM_from flash Tools"
az mire való?

(#11) daninet válasza lalszi (#9) üzenetére


daninet
veterán

oké :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Az ADB drivereket hogy tudom kézzel telepíteni?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#12) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tárgytalan, nagy nehezen sikerült rávennem a Windows-t, hogy telepítse :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#14) cappa72


cappa72
nagyúr

Köszönjük a cikket, rengeteg hasznos infó van benne (ismét :C ), ahogy azt megszokhattuk. :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15) barnam_


barnam_
nagyúr

Ez is jó és hasznos lett :R

(#16) Keeperv85 válasza Gyuc (#10) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Előkészíti az MTKDroidTools mentését az SP_flashtool számára, ha minden igaz. :B

(#17) Gyuc válasza Keeperv85 (#16) üzenetére


Gyuc
aktív tag

köszi a választ!:)

(#18) tvamos


tvamos
nagyúr

Koszi! Nagyon hasznos, es reszletes leiras.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Helló mindenkinek. Nekem van egy GoClever M713G típusú tabletem ami szintén MT processzoros és kipróbáltam a Factory mod-ot megjelent a menü de azon kívül hogy a hangerő billentyűvel tudok fel meg le lépkedni benne mást nem. A bekapcsoló gomb semmit nem csinál, nem is tudom mivel lehetne a menüt kiválasztani. Más benyomható nincs a gépen a reset gombon kívül. Az meg újraindít...

(#20) cappa72 válasza ÖregMackó (#19) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyszer volt ilyen a kezeim között, de mintha az egyik hangerő gombot hosszan kellett volna megnyomni, az volt az "enter". De nem emlékszem pontosan, szóval csak tipp.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21) haypro válasza cappa72 (#20) üzenetére


haypro
senior tag

Nagy jó cikk.
Viszont a gyártóknak úgy kellene megcsinálniuk, hogy egy ilyen abszolút legfelsőbb-kategóriás VGA-val az adott csúcsjátékok (most Crysis 3) FullHD-ban (még ez a legáltalánosabb) minden MAXON, textúrák ultrán, minden szutyok elsimítás/szűrő bekapcsolva átlag 60+ fps-sel kellene futnia.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#22) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

super cikk! köszi :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#23) ÖregMackó válasza cappa72 (#20) üzenetére


ÖregMackó
tag

Sajnos ha a hangerő gombot nyomom csak lépked a menük között folyamatosan fel vagy le...

Kösz.

(#24) cappa72 válasza ÖregMackó (#23) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jut eszembe, lehetséges TWRP recovery is , ahol az érintőképernyőn lehet kezelni a dolgokat.
Ez esetleg egy jó opció lehet számodra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25) cappa72 válasza ÖregMackó (#23) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy néz ki, lehet megoldás a problémádra: ez pedig a COT recovery.
Szinte teljesen olyan, mint a CWM recovery, de nem kellenek hozzá a fizikai gombok, alul van egy touch menüsor.
Lenovo A820-ra már portoltam - mentést is csináltam vele, visszaállítást még nem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#26) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hol szerezhetnék be egy régebbi (1.x) verziót az MTK droidtools-ból? Sajnos a telefonom kiakasztja az újabb (2.x.x) verziókat. Találtam egy régebbi 1.0.6 verziót, azzal menne, de valami ismeretlen (klingon? :) ) nyelven beszél így nem értem sem gombok feliratát, sem a hiba üzeneteket.
Előre is köszi a válaszokat.
:R

A cikk egyébbként hiánypótló, sokminden megvilágosodott. Hatalmas köszi érte. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#27) perwathion


perwathion
újonc

Üdv! Sajnos későn bukkantam rá erre a magyar leírásra ami nagyon hasznos! és előbb cselekedtem mint utána jártam volna, tehát flasheltem a telefonom de nem vettem ki a pipát a preloader elől és most ott tartok hogy semmire nem reagál a telefonom nem lehet bekapcsolni semmi, a romom meg van hozzá és minden más kérlek írjatok valamit ha tudtok segíteni nem szeretném kidobni a telefonom köszönöm. :)

(#28) cappa72 válasza perwathion (#27) üzenetére


cappa72
nagyúr

Meg kell probalni visszaflesselni azt a romot ami neked van.
Nyilvan elotte azert meg meg kell nezni hogy van-e sajat scatter es megfelelo preloader.
Esetleg mtkdroidtool-os mentes.
Ismert tipusrol van szo?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29) perwathion válasza cappa72 (#28) üzenetére


perwathion
újonc

Goophone 5c
Tehát mentés nem készült a telefonról így hát csak azt tudom használni amit találtam, eddig van 2 romom a legutolsó a leg megbízhatóbb talán iLauncher oldalról töltöttem le. Sajnos fogalmam sincs hogy a preloader fájl jó e. amit tudok hogy a mem teszt ezt dobta ki NAND flash memory not detected.

(#30) Keeperv85 válasza perwathion (#29) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ajaj... nem túl biztató jelek. A gép felismeri a készüléket?

(#31) perwathion válasza Keeperv85 (#30) üzenetére


perwathion
újonc

Sajnos elég rossz a helyzet, igen USBwiew: MT65xx PreLoader és a flashtool is működik ennyit elértem! de a telefon halott :(

(#32) Keeperv85 válasza perwathion (#31) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az jó! Mármint nem az, hogy a teló nem indul el, hanem az, hogy látja a gép és a flashtool. Ilyenkor még van remény, hogy:

a, találsz egy romot rá valahol
b, van másnak is ilyen és le tudja neked menteni róla, ami rajta van.

Ha nem gond, folytathatnák napközben... :B

(#33) perwathion válasza Keeperv85 (#32) üzenetére


perwathion
újonc

Igen, de sajnos nem nagyon találok rá romot, esetleg valami ötlet merre keresgéljek? tudom google a barátom de már túl vagyok rajta ;)

(#34) cappa72 válasza perwathion (#33) üzenetére


cappa72
nagyúr

Javaslat: kérdezd meg azt az eladót akitől vetted a telefont, hogy van-e neki gyári flash-elhető romja "tartalékba'". Hátha.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#35) Keeperv85 válasza perwathion (#33) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Itt a fórumon esetleg valakinek? :B

(#36) perwathion


perwathion
újonc

Sajnos az eladó nem valami közlékeny nem válaszol egy levelemre sem

(#37) cappa72 válasza perwathion (#36) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt találtam dolgokat: [link]
Meg itt: [link]

Tudni kellene, hogy neked valóban milyen volt. :i,5 5s vagy i5c

Ha jól látom mt6572-vel készült a telefon. Biztosan olyan a tiéd is?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38) cappa72 válasza perwathion (#36) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amit még megtennék mielőtt bármit flash-elsz, hogy a jelenleni preloader-t lementeném.
Csak azért, hogy össze lehessen hasonlítani a két linkelt rom-ban lévőkkel, hogy ugyanaz-e.
Ezt a mentést a flashtool-lal meg tudod csinálni. mentés flshtool-lal. De ha már ott jársz, akkor rögtön az NVRAM-ot is menthetnéd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#39) perwathion válasza cappa72 (#38) üzenetére


perwathion
újonc

Sajna a preloader is újra lett rakva tehát az nem hiszem hogy jó, az eladó pedig a 3. levelemre sem válaszolt.
kifogytam az ötletekből :(

(#40) cappa72 válasza perwathion (#39) üzenetére


cappa72
nagyúr

Most nem az volna a kérdés, hogy a tiéden lévő jó-e. Pont az a lényeg, hogy a tiéden lévő nem jó, tehát ha a linkeken amiket ide raktam azokban a rossz (mármint a tiéden jelenleg rajta lévő), vagy más - esetleg jó - preloader van.
Ezért kellene lementeni. Összehasonlítás végett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41) perwathion válasza cappa72 (#40) üzenetére


perwathion
újonc

Még egy kérdés az SP_MDT : Incorrect scatter file naming
Ilyenkor mi a teendő?

(#42) cappa72 válasza perwathion (#41) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem megfelelő a scatter neve.
Vagy túl hosszú, vagy olyan karaktereket tartalmaz, amit nem szeret a flashtool
Vagy pedig olyan könyvtárnév szerepel az elérési útban, amit megintcsak nem szeret a flashtool.
Még az is előfordulhat, hogy a Flashtool verziója nem jó a scatter-hez.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43) perwathion válasza cappa72 (#42) üzenetére


perwathion
újonc

Köszönöm, próbálkozom, még annyi lenne hogy amiker csatlakoztatom a telefont a gép felismeri aztán ledobja felismeri ledobja és ezt csinálja folyamatosan a Flash Tool megcsinálja a flashelést amikor felismeri a gép akkor nem dobja ki hanem végig megy a folyamat de az SP_MDT nem ismeri fel ott ugyanazt csinálja.

(#44) ÖregMackó


ÖregMackó
tag

Sziasztok!

Végre sok olvasás után mertem nekiállni a GoClever M713G tabletem lementésének, de a Backup gomb szürke maradt. Sehogyan sem tudom elérni, hogy elérhető legyen. Factory módba nem tudok belépni csak a menüben tudok fel-le mozogni. Az SP-Flash Tools ReadBack funkciójával lementettem minden particiót, kérdezem ez elég arra, hogy ha valami megsérül vissza tudjam tölteni a gyári ROM-ot?

(#45) cappa72 válasza ÖregMackó (#44) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az MTKDroidTools-hoz kell root jog, akkor tud menteni.
Ha az van, akkor a legújabb MTKDroidTools esetén (is) rá kell nyomni a root gombra, amivel ideiglenes root jogot szerez. Az ideiglenes root jog megszerzése után már aktív lesz a backup gomb.

szerk:
Az MTKDroidTools legalsó értesítési sávjában egyébként lehet látni, jelzi, ha van elérhető su bináris a telefonon. Ezt tudja is használni a root gomb megnyomása után, csak figyelni kell, hogy az eszközön nem kér-e jogosultsáhot a shell. Ha kér, meg kell neki adni az engedélyt.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46) tvamos


tvamos
nagyúr

Az tortent, hogy az Elephone P10C-re akartam felkuzdeni egy atparticionalt ROM-ot.
A FlashTool-ban nyomtam egy formatot, betoltottem a scattert, kiixeltem a PRELOADER letolteset, es Download... Most az van, hogy tok fekete a kepernyo, (hattervilagitas azert van,) elzeneli az indulasi muzsikat, utana zorges a hangszorobol, semmi kep. Mondjuk volt nehany hibauzenet...
Firmware upgrade:

Download:

De ha a downloadnal tovabbkuldtem, akkor ratoltotte a telefonra az img-ket...
Nagyon jol jonne a segitseg, mert a gyerek varja a "jatekot".

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47) cappa72 válasza tvamos (#46) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ubootot csereld le a mukodore amit mentettel dd-vel. ( ugye van mentesed?!!!)

A flashtoolos formatot ideje lenne elfelejteni mindenkinek. Az csak vegszukseg eseten javasolt.
Olyankor ugrik az imei....

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#48) tvamos válasza cappa72 (#47) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor tolteni kene az nvramot is? (Persze van, 3 fele.)
Azt nem ertem, hogy amikor flashtools-szal betoltom a scattert, most nincs sor az nvramnak.
Format nelkul megmakacsolta magat, es nem toltott le semmit.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49) tvamos válasza cappa72 (#47) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bootloopos lett. :(
2. Visszaflashelem a regi recovery-t is.
3. Megint elkezdte a flashtool, hogy a folyamat kozben beall mint a gerely.
.... ..... ....... ........... 4008-as hiba

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50) cappa72 válasza tvamos (#48) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gond az, hogy a flashtool verzióktól is függ, hogy mit hogyan csinál... van olyan telefon, amit 3-as verzióval lehet menteni, és 5-össel visszaflesselni....

Ha van dd-s mentésed, akkor azt is tudod használni, ha van pl. factory mode és root elérés.

Ha már bootloop-os, akkor legaláb már él a telefon. ;)

MTKDT mentés is volt? Az azzal készült mentést átalakítás után esetleg lehet használni FW upgrade-re is, ha van cache és data partíció is. Mert akkor a saját preloader-ét használod, ami erősen csökkenti a téglásodás esélyét (dd-vel mentett és hex editorral átalakított preloader-rel hoztam rendbe egy p780-as telefont már)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.