Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) MasterDeeJay válasza Robert07 (#2) üzenetére

A 394GB/s az a mobil navi12-re vonatkozik mac pro-ban aminél a kevesebb TDP (csak 50w) és gyengébb hűtés miatt vissza kellett venni. Azért is 5600M a neve, ez meg a nagytesója többször annyi fogyasztással. Csak a driver miatt említettem meg az 5600M-et mert remélhetőleg annak a driverével fog működni a kártya.
Ezen 512GB/s-en mennek a ramok mint az asztali vegákon.
Cache gondolom a nagyobb ramsávszél miatt kevesebb.
Egy GPU verziója kiadott és létezik V520 néven. [link] Ott az órajelek 1000 base, 1600 boost, ram pedig 1000mhz azaz 512GB/s.
Ezen V540-es példányon nem tudom megmondani még az órajelek driver nélkül. Azaz esetleg a biosából ki tudom olvasni és valami editorral megnézni talán.
Még az sem teljesen biztos hogy 2304 vagy 2560 shader-es mert nem volt egyértelmű.
Fizikailag a mag 2560 shader, spec szerint kevesebb de ugye itt eng sample miatt akár mi lehet. Mármint hogy később került volna biosból letiltásra 2304-ig de fejlesztés alatt meghagyták teljes értékűnek.

Az a vékony chip az valóban érdekes, tippre valami memory interposer lehet. (vagy mivel pro széria lehet plusz ECC ram? nem tudom)

Csak feltételezem de nem nyúltak az IMC-hez hanem ezzel a plusz chippel kötötték a GPU-hoz, talán olcsóbb volt így gyártani mint újra tervezni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.