Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#352) <Adamsky> válasza SzabóTamàs90 (#351) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nincs hibakód. Elutasítva. Pont." - a terminál nem ír ki semmit? :F
"Van más kártyám is GP-ben, de azzal nem fizetek nagyobb összeget." - pedig meg kéne próbálni, hogy 100%-ban kizárhasd a Curve hibáját.
"Curve-nek nem írok, mert biztosan nem ott van a hiba." - ha ennyire biztos vagy benne, akkor próbálj meg egy mail-t ide ( googlepay-support@google.com ) dobni, hátha ...

(#353) István89 válasza SzabóTamàs90 (#351) üzenetére


István89
tag

Nálam Revolut, Wise jól megy, kb 1-2 elutasítás volt idáig, de az se az összeg miatt. Curve sose működött megfelelően Gpay alatt amíg használatban volt, szóval szerintem Curve rendszerében nem jó valami.

Én szerintem a Gpay>Curve>Bankkártyád láncnál szerintem a 3DS lehet a probléma, mivel Gpay esetén itthon biztos nem kell PIN kód 15 ezer felett se, és mivel ezek online fizetésnek minősülnek (Curve kártyát használva), így egy nagyobb összeg esetén szerintem a bank hitelesítést kér a Curve-től, de ez Google Pay felé nem úgy megy át, ahogy kellene és hát elutasításra kerülnek.

Szerintem se írj nekik, a sablon válaszon kívül kb. úgy se fognak foglalkozni vele, ez ilyen, el kell fogadni. :) Minden más esetben legyen nálad a Curve kártya is.

(#355) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Sziasztok!
Lett egy Xiaomi Mi 10T lite 5G telom. Istennek se talalom, hogy tudnam a Curve kártyám beallitani GPay re, mint a Honoromon vagy a OnePlusom is ment simán, Curve appban volt, hogy add to GPay. Tudtok segíteni kérlek?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#356) <Adamsky> válasza LiteCross91 (#355) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tedd fel a GPay app-ot mondjuk az APKMirror-ról. Utána szerintem ha belépsz a Curve lesz gombod. Na, most vagy rögtön a háttérbe teszed, majd a GPay app törlése után visszaváltasz, és ha van még gombod, akkor felveszed a kártyát, vagy nem vacakolsz, felveszed a kártyád és utána törlöd az app-ot. Elvileg az Account Settings alatt csodák-csodájára meg fog jelenni a Pay, és az elég is lesz, hogy működjön az érintésmentes fizetés.

(#357) LiteCross91 válasza <Adamsky> (#356) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Így is lett minden, ahogy írtad. Köszönöm!

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#358) <Adamsky> válasza LiteCross91 (#357) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nm. Melyik verziót csináltad? Mik voltak a pontos lépések? Csak azért, hogy a következő sorstársnak már próbálgatni se kelljen ;)

(#359) LiteCross91 válasza <Adamsky> (#358) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Feltettem az apk-t. Aztán Curve appban megjelent az add to gpay. Aztán letoroltem a gpay appot (de sztem akár maradhat is) és settingsben ott van a Google Pay opció, lehet kártyákat rendezni, hozzáadni. :C

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#360) K Norbi válasza <Adamsky> (#358) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem még mindig nem megy. :D
Sehogy

(#361) <Adamsky> válasza LiteCross91 (#359) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... sztem akár maradhat is ... " - annyi előnye van, hogy ha hagyod, hogy látod a tranzakciókat, ill. gyorsabban tudsz kártyát váltani (ha több lenne a GPay alatt).

#360 K Norbi
"Nekem még mindig nem megy." - annyira ne sajnáld! Az a baj, hogy szvsz. nem megbízható a szolgáltatás. Mindig ott lebeg az ember szeme előtt, hogy na épp most lesz majd egy elutasított tranzakció. Én most párhuzamosan használom a Revolut-al - csak, hogy "életbe tartsam", - de bízni csak utóbbiban tudok.

(#362) K Norbi válasza <Adamsky> (#361) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát ha már van, akkor jó lenne ha működne.
De nem a világ vége.

Egyébként miért szeretik ennyire a Curve öt?
Ad vásárlás után valami visszatérítést?
De az csak 0,1% nem?

(#363) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az "old app" csak ami használható (ápr 29 a legújabb), ha a régiózárat akarja az ember megkerülni nem? Vagy akár a sima friss Google Pay is tudna menni apkmirrorról?

(#364) csubuka válasza csubuka (#363) üzenetére


csubuka
addikt

*Okés, átjött. Az csak az USA kártyákhoz jó, meg Szingapúr vagy India, na nekem egyik sem adja :D

(#365) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Jó 2 hete elkezdtem használni a GPayt az új telómmal és működik is rendesen. Viszont olvastam, hogy internet nélkül is működik a fizetés, mivel pár offline tokent eltárol a telefon. Ezt viszont a bank szabja meg. Van itt KH bankos fórum társ aki tudja pontosan, hogy hányszor lehet offline fizetni?

They don't know... PepeLaugh

(#366) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Üdv! Google Pay - K&H kombó működik WearOS alapon NFC-s okosórán már? Van erről tapasztalat, vagy infó már valami? ;)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#367) m4tyik4 válasza PeteePeti (#366) üzenetére


m4tyik4
csendes tag

Üdv!

A mai naptól elérhető a Google Pay applikáció a store-ból. Többek közt ez azt is hozta magával, hogy a wear os-t futtató okosáróddal tudsz fizetni ha a K&H-nál bankolsz :)

(#368) #14787072


#14787072
törölt tag

Sziasztok!

Unicredites betéti kártyát (piros) tudott valaki rögzíteni GPay-hez? Nekem nem engedi..... :(

(#369) adabra válasza #14787072 (#368) üzenetére


adabra
senior tag

Ebben a listában találhatók a támogatott bankok/kártyák: [link]

(#370) #14787072 válasza adabra (#369) üzenetére


#14787072
törölt tag

Köszönöm szépen!

Hát ez eléggé sovány lista. Ahogy ma nagy dirrel-durral beharangozták GPay-t, azt hittem, megérkezett a magyar bankokhoz is a 21. század. Ezek szerint erre még várnom kell.....

(#371) adabra válasza #14787072 (#370) üzenetére


adabra
senior tag

Ugyan nem friss a cikk, de itt esküdöznek, hogy most már majdnem mindjárt...

(#372) Good_boy válasza Stard72 (#8) üzenetére


Good_boy
kezdő

Nekem működik a Simple is. Nem tudom felidézni a dátumot, hogy mikor nem működött egyszer. Annyi rémlik, hogy második érintésre jó lett. Azt viszont nem értem, hogy mire jó fűnek-fának kiadni a kártyaadatokat.

#10Bdany Eddig is lehetett. Mivel volt elmentett kártya a Google fiókban.

#14fhunor 10 perce töltöttem le.

(#373) RR-13


RR-13
őstag

Esetleg van itt Budapest Bankos?
Mert elsősorban azokat érint, ha fenn van a Google Pay, és a Budapest Bank mobilapp is a telefonjukon. Legalábbis engem jelenleg érint:

Elvileg egy kompatibilitási hibára bukkantam!
2021.09.12-én telepített Google Pay app. miatt nem működik a Budapest Bank mobile app. NFC fizetése, HA a Google Pay appot törlöm (csak a BB. app. NFC fizetés nem működik, az Erste Bank mobilfizetése igen, ha arra állítom át).
Amennyiben közvetlen a fizetési folyamat előtt kis idővel telepítem a Google Pay appot, akkor ismét működik a BB app. NFC fizetés egy kis ideig, annak ellenére, hogy a Google Pay appot a telepítése után meg sem nyitom, semmit nem állítok be azon!
Így jelenleg csak akkor működik az NFC fizetés, de csak rövid ideig, a BB appal, ha a Google Pay app. is telepítve van!
Viszont hosszabb távon már nem működik a BB. NFC fizetés hiába van telepítve a Google Pay app., újra és újra, frissen kell telepíteni kell ahhoz, hogy fizetni tudjak minden boltban. (Huawei Mate 20 Pro, Android 9, EMUI 9.1)

Valamivel nagyon összeütközött a Google Pay a BB. mobilappban, mert az Erste Bankos mobile fizetés működik a Google Pay telepítése mellett és eltávolítása után is.

Esetleg nincs valakinek ötlete, hogy mit lehetne tenni, hogy a Google Pay-t valami teljesen letakarítsa eltávolítás után a telefonról? (ez miatt nem szeretném újra rakni a telefont)
Természetesen a BB. app. újra lett telepítve több esetben is, de nem oldotta meg a problémát, a Google Pay "kicsinálja". :(((

Vagy mit lehetne tenni, hogy az NFC-s fizetésnél ne látszódjon a listában a GPay fizetési opció mert, ha törlöm a GPay appot, akkor is ott marad az NFC listában fizetési opcióként a GPay. :U
Köszi. :B

[ Szerkesztve ]

(#374) Good_boy válasza RR-13 (#373) üzenetére


Good_boy
kezdő

Van olyan opció, hogy “fizetés a megnyitott alkalmazással”. Nincs ez véletlenül bekapcsolva?

(#375) Csocsesz75 válasza RR-13 (#373) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Nekem fent van mindkettő, most (is) fizettem vele, működik. A Budapest Bank van beállítva fizetéskor alapértelmezettként.

(#376) RR-13 válasza Good_boy (#374) üzenetére


RR-13
őstag

Van igen, de nem azt használtam soha, és nem az van bekapcsolva, de ha bekapcsolom, és megnyitom a BB appot, akkor sem tudok BB appal fizetni. :(
Kíváncsi lennék, ha letörölnéd a Google Pay appot, akkor is tudnál-e fizetni a BB appal. :U

Ugyanis nekem a Google Pay app első letörlése óta csinálja ezt, hogy hiába teszem vissza, 1-2 óra múlva blokkolja a BB NFC fizetést... :W

(#377) RR-13 válasza Csocsesz75 (#375) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a reakciót, de Nálad is igaz lehet a fenti: amennyiben törlöd 1x a Google Pay appot, valószínű onnan kezdve nem működne a BB app fizetés.
Nekem a 2.8 android, legújabb verzió van fenn a BB appból. :U Visszatettem a 2.7.1-est de annál is ugyanez a hibajelenség.

(#378) <Adamsky> válasza RR-13 (#373) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... Android 9, EMUI 9.1 ... "

Nem akarlak elszomorítani, de kb. két dolgot tehetsz:
• csinálsz egy backup-ot a telefonodról a HiSuite-al, és teszteled a BB app-ot
• felveszed a kapcsolatot a BB-vel, jelzed a problémát és vársz ... (a Huawei-re és a Google-re ne számíts)
+ lehetőség: csinál egy Curve reg.-et és elfelejted a BB-s érintésmentes fizetést

(#379) RR-13 válasza <Adamsky> (#378) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, hát eddig tökéletesen működött a BB NFC fizetés is, amíg fel nem tettem a GPay appot, majd le nem töröltem. :U

Most épp fenn van, és előbb 6x fizettem egymás után a Lidl-ben, ott sikerült egyelőre...
Törölni most nem merem a GPay-t. ;]

(#380) <Adamsky> válasza RR-13 (#379) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az a baj, hogy az Emui 9-ben eleve valamit elcseszett a Huawei - és már sose fogja javítani - mert pl. a Google Pay is csak akkor működik, ha fenn van az app.
A banknak (vagy az app-juk fejlesztőjének) egyébként jelezted a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#381) RR-13 válasza <Adamsky> (#380) üzenetére


RR-13
őstag

Igen mindenkinek jeleztem az ütközést, ha ez az egyáltalán. :K

Egyébként a GPay törlése után, ha az NFC menüben a GPay-re állítom a fizetést, akkor működik, tehát nem kell hozzá a Google Pay app., mert már a Google app is tartalmazza a fizetés részt.
Teszteltem terminálon, és a terminál beolvasta a GPay-t, igaz kártya hiányában el lett utasítva a tranzakció, de azért kiolvasta, és megjelent a GPay a kijelzőn a kiolvasás pillanatában. :K

[ Szerkesztve ]

(#382) <Adamsky> válasza RR-13 (#381) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Teszteltem terminálon, és a terminál beolvasta a GPay-t, igaz kártya hiányában el lett utasítva ... " - hmm, no ez érdekes! :Y
Anno - mikor utoljára próbáltam - tuti nem működött a fizetés (érintésmentes, GPay) ha nem volt fenn a natív GPay app. Más, normális rendszeren elég az Account Services alatti GPay, de az Emui-nál (eddig) ez nem működött. Na, majd lehet rápróbálok újra ...

(#383) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Regisztráltam revolutra, hozzáadtam a Google pay-hez a virtuális kártyámat. Amikor fizetni akartam a simple alkalmazáson keresztül, akkor automatikusan a Google pay-es revolut kártyával akarta terhelni. (Pènzel mèg nem töltöttem fel). Ezután töröltem a virtuális kártyámat a gp-ből, hogy így tudok fizetni simple-n keresztül. De így sem engedi, mivel az OTP-s kártyámat nem fogadja el. A kérdés: hogyan tudom visszaállítani, hogy simple-n keresztül tudják fizetni?

Előre is köszönöm!

(#384) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!
Regisztráltam revolutra, hozzáadtam a Google pay-hez a virtuális kártyámat. Amikor fizetni akartam a simple alkalmazáson keresztül, akkor automatikusan a Google pay-es revolut kártyával akarta terhelni. (Pènzel mèg nem töltöttem fel). Ezután töröltem a virtuális kártyámat a gp-ből, hogy így tudok fizetni simple-n keresztül. De így sem engedi, mivel az OTP-s kártyámat nem fogadja el. A kérdés: hogyan tudom visszaállítani, hogy simple-n keresztül tudják fizetni?

Előre is köszönöm!

Dupla - Törölhető

[ Szerkesztve ]

(#385) Good_boy válasza FuRiONight (#383) üzenetére


Good_boy
kezdő

Az NFC-ben állítsd át a fizetés módját a Simple-re! Mert gondolom a Gpay-en maradt.

Amúgy sokan írták, hogy megbízhatóbb a Gpay mint a Simple. Nekem már vagy kétszer hiúsult meg a fizetés, pedig csak 2 hete tesztelgetem. Igaz, az szokott a baj lenni, hogy túl rövid ideig tartom ott. Csippanás után mindjárt elveszem. Bár a Simple-nél is ezt csinálom és ott nem volt ebből gond.

(#386) FuRiONight válasza Good_boy (#385) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszi, tényleg ez volt a problèma! Köszönöm! GPay az OTP-s kártyákat nem is támogatja vagy csak én csinálok valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#387) Good_boy válasza FuRiONight (#386) üzenetére


Good_boy
kezdő

Sajnos egyelőre nem támogatja közvetlenül az OTP kártyát. Én úgy oldottam meg, hogy regisztráltam egy Curve kártyát, abba tettem be az OTP kártyát és azt már tudod használni GPay-jel. Elfogadja az OTP virtuálisat is és azzal is tudsz vásárolni boltban. De ha bátor vagy, akkor a fő bankkártyádat is meg tudod adni. Regisztráció után azonnal működik, szóval nem kell megvárnod a fizikai kártyát. Ha valamelyik jutuber videója alól választasz linket, akkor pénzt is adnak. Én a Tech2 Laci linkjét használtam, 10 £-ot adnak bónuszként. Az első vásárlás után jóváírják a 10£-ot.

(#388) adabra


adabra
senior tag

Holnaptól elvileg a CIB-es Visa kártyák is használhatók lesznek Google Pay-jel. [link]

(#389) mazsi70 válasza adabra (#388) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ma ki is próbáltam : Működik .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#390) adabra válasza mazsi70 (#389) üzenetére


adabra
senior tag

Igen, a Visa működik. Van CIB-es Mastercard-om is, az még nem (de nem is ígérték).

(#391) K Norbi


K Norbi
addikt

És 15 ezerig fel se kell oldani a telefont.
Elég ébreszteni. [link]

Pár fizetés után, persze kér azonosítást.

(#392) Kobe válasza mazsi70 (#389) üzenetére


Kobe
veterán

Rest in peace, Curve

(#393) hogabesz


hogabesz
aktív tag

Unicredit-nél is tökéletesen működik a mai naptól.

(#394) wayne1


wayne1
senior tag

Hali. Egy kérdés. Páromnak a K&H és a Revolut kártya van megadva a GPay-ben. A K&H van megadva alapértelmezettnek. Ma fizetni akart, de valamiért állandóan a Revolut kártyáról akarta az összeget levonni, és nem a K&H-ról. Mi lehetett a probléma?

(#395) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Sokáig nem tudtam hozzáadni a Google Payhez a Revolut kártyámat. Egyszerűen nem érkezett meg sosem az SMS, amiben a megerősítő kód lenne. Egész nap a Google Pay és Revolut supporttal chateltem, akik váltig állították, hogy minden rendben náluk, az SMS kimegy. Gondoltam egyet, töröltem a nem visszaigazolt kártyát és a Revolut appban átírtam a számomat az asszonyéra, aki nem Vodás, hanem Telekomos. Hozzáadtam újra a kártyát Google Payben és láss csodát, azonnal jöttek az üzenetek.

Namost, a Vodafone nem hajlandó foglalkozni a hibával, hiába hívom az Ügyfélszolgálatukat. Azt állítják, hogy hozzájuk be sem ér az SMS a központba, így nem náluk van a hiba. Magyarul szarnak rá nagy ívben.
Csakhogy nem a Revolut SMS-e az egyetlen, ami sosem érkezik be. A Curve ugyanúgy nem ment, illetve a lányom azt állítja (szintén Vodás), hogy jelszóvisszaállításhoz különféle weboldalakon nem kapja meg ugyanígy az üzenetet sosem.

Csak azért írtam le mindezt, hogy ha valakinek hozzám hasonlóan nem megy a Gpay regisztráció, az váltson szolgáltatót a Revolut appban és tuti lesz a siker.

Egyetlen hátulütő, hogy utána csak a support tudja visszaállítani a régi számodat (belépni is az újjal kell majd), mivel a telefonszám cseréhez is SMS kód jönne alapból. :))

[ Szerkesztve ]

(#396) Joc24


Joc24
tag

Sziasztok! Egy kártya beállítható két külön Google fiókhoz?

(#397) <Adamsky> válasza Joc24 (#396) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A kereső szerint igen. De, ki kell próbálni!

(#398) Joc24 válasza <Adamsky> (#397) üzenetére


Joc24
tag

Köszi! Én nem találtam erről semmit :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.