Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
- Gurulunk, WAZE?!
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: MárkaLánc
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
macko20
őstag
A Throttling akkor kapcsol be ha processzor eléri azt a hőmérséklet határt ami már veszélyes. A képen látszik hogy végig 100%-osan Throttlingol, IDLE-ben is, tehát a magas processzorkihasználtság az valószínűleg azért van mert annyira vette vissza az órajelet amennyire csak tudta, és lehet hogy dolgozik valami hibajavító algoritmus is.
Ezzel a konfiggal amúgy sem voltam megelégedve ,inkább építek egy másikat ami rendesen viselkedik
-
N_A_S
veterán
A Throttling akkor kapcsol be ha processzor eléri azt a hőmérséklet határt ami már veszélyes. A képen látszik hogy végig 100%-osan Throttlingol, IDLE-ben is, tehát a magas processzorkihasználtság az valószínűleg azért van mert annyira vette vissza az órajelet amennyire csak tudta, és lehet hogy dolgozik valami hibajavító algoritmus is.
-
macko20
őstag
és az éter az dolgozik benne szerinted rendesen? tehát nemcsk a fém szállítja a hőt, ebben biztos vagy? mert 56% procihasználatnál akár még ez is lehetne.
habár a lefelé ívelő hőgörbe mintha azt mutaná, hogyan indult be a szállítás.(vagy onnantól fújtad teli tüdőből, csak az már nincs a képen...)

a lefelé ívelés a játék abba hagyásától van,de Én sem értem az 56% -ot idle-ben
-
szab.tam
nagyúr
és az éter az dolgozik benne szerinted rendesen? tehát nemcsk a fém szállítja a hőt, ebben biztos vagy? mert 56% procihasználatnál akár még ez is lehetne.
habár a lefelé ívelő hőgörbe mintha azt mutaná, hogyan indult be a szállítás.(vagy onnantól fújtad teli tüdőből, csak az már nincs a képen...)

-
macko20
őstag
-
szab.tam
nagyúr

szép a láng!

milyen progival fűtötted a procit? nem igazán értem, hogy mi a 97 és mi az 56%?
-
macko20
őstag
A másik topicban olvastam a részeredményeidről. Végül dupla csővel készítetted a belsejét? Mert az nekem kicsit gyanúsnak tűnik, hiszen a meleg gáz természeténél fogva felfelé szeret áramlani, vagyis felül megreked, és nehezen jut vissza a cső hőleadó felületéhez. Másik ami jelentősen befolyásolhatja az eredményeket, az talán a sárgaréz cső és az, ha nem érintkezik a hűtő a csővel rendesen.
El tudnék képzelni olyan összeállítást is, ahol csak rézmagos hűtő van, és a felső hűtők rézmagja át van fúrva, és ezek a magok vannak egymáshoz forrasztva közvetlenül.igen ,még nincs kész ,uton a belső cső ,a cső záró itt egyenes lesz és egy hőcsőves hűtő lesz a tetjén, a dupla fal azért kell hogy nagyobb legyen hömérséklet külömbség és jobban kicsapodjon a gőz
-
Livio
tag
A másik topicban olvastam a részeredményeidről. Végül dupla csővel készítetted a belsejét? Mert az nekem kicsit gyanúsnak tűnik, hiszen a meleg gáz természeténél fogva felfelé szeret áramlani, vagyis felül megreked, és nehezen jut vissza a cső hőleadó felületéhez. Másik ami jelentősen befolyásolhatja az eredményeket, az talán a sárgaréz cső és az, ha nem érintkezik a hűtő a csővel rendesen.
El tudnék képzelni olyan összeállítást is, ahol csak rézmagos hűtő van, és a felső hűtők rézmagja át van fúrva, és ezek a magok vannak egymáshoz forrasztva közvetlenül. -
macko20
őstag
-
szab.tam
nagyúr
Nem a belső a gyári maradt a30-40C körüli forrás pont az előnye, nem kell vákuum
a másiknál tapasztaltam h a feltett bordákkal nehéz forrasztani amíg az egész fel nem melegedik,ennél előbb lezárom és csak utána kerülnek fel a bordák
lassan rakhatod a hűtőbe, nehogy felrobbanjon az üveg...
-
macko20
őstag
Mit gondolsz, milyen hűtőteljesítményt lehet elvárni egy ilyen fenyőfától? (vörösréz alkatrészeket és megfelelő forrasztást feltételezve, esetleg fentebb is rézmagos hűtőket használva)
Az éternek csak annyi előnye van a vízhez képest, hogy ezt nyomás alá kell helyezni, nem pedig depressziót csinálni? Vagy esetleg a hőszállítása is hatékonyabb?Szerk:
A procival érintkező rézmagot belülről simára esztergáltatod, vagy esetleg bordákat is ki akarsz alakitani az alján?Nem a belső a gyári maradt a30-40C körüli forrás pont az előnye, nem kell vákuum
a másiknál tapasztaltam h a feltett bordákkal nehéz forrasztani amíg az egész fel nem melegedik,ennél előbb lezárom és csak utána kerülnek fel a bordák
-
Livio
tag
Mit gondolsz, milyen hűtőteljesítményt lehet elvárni egy ilyen fenyőfától? (vörösréz alkatrészeket és megfelelő forrasztást feltételezve, esetleg fentebb is rézmagos hűtőket használva)
Az éternek csak annyi előnye van a vízhez képest, hogy ezt nyomás alá kell helyezni, nem pedig depressziót csinálni? Vagy esetleg a hőszállítása is hatékonyabb?Szerk:
A procival érintkező rézmagot belülről simára esztergáltatod, vagy esetleg bordákat is ki akarsz alakitani az alján? -
blasko92
őstag
Igen, de ez keményforrasz

Én a lágyforrasztásra gondoltam.Ha meg nem olyan olcsó, akkor inkább érdemesebb hegesztetni.
-
Bari
Modder
-
szab.tam
nagyúr
-
blasko92
őstag
A rajta lévő oxidréteg megakadályozza, hogy forrasszad.
Megszabadulni tőle otthoni körülmények között szinte lehetetlen. Leszeded, egyből visszaoxidosodik....
Alut inkább hegeszteni. Az biztosabb, és szebb is

-
macko20
őstag
-
macko20
őstag
Hihetetlen mikbe nem botlik itt az ember.
Egyébként ha tényleg jó hűtő, miért nincs elterjedve?
Veszélyes mivolta miatt? -
Bari
Modder
-
szab.tam
nagyúr
Hihetetlen mikbe nem botlik itt az ember.
Egyébként ha tényleg jó hűtő, miért nincs elterjedve?
Veszélyes mivolta miatt?mint ahogy sok minden más sem, amiket kiötlünk.
a gyártóknál nem hülye mérnökök vannak. (azaz nem csak azok, így a helyesebb.)
a marketingvezérlés jól pi*-n rugja őket, akikor nem olyat teveznek, amiből min. 150.000 db-ot el lehet adni, és drágább 20 centtel az előírtnál... -
Thunderzolee
veterán
Hihetetlen mikbe nem botlik itt az ember.
Egyébként ha tényleg jó hűtő, miért nincs elterjedve?
Veszélyes mivolta miatt? -
macko20
őstag
-
Bari
Modder
-
macko20
őstag
-
szab.tam
nagyúr
-
Bari
Modder
-
szab.tam
nagyúr
mint ahogy már a barkácsban céloztam, a sárgaréáz hiba volt. ha nem volt vörös, inkább alu kellett volna.
ebbe az erdőbe már nemrég én is beleszaladtam. nem volt méretre vörös laposrúd, ami egyszerre lefogatásban és hővezetésben is szerepet játszott volna.
vettem sárgát. elég gyengus, kézzel tapintható a különbség.
ha még nem késő, és nincs vörös, de kapható alucső, cseréld ki arra... -
macko20
őstag
-
kraftxld
félisten
Tetszik ez a precízen méretezett tizedmilliméter pontos terv

-
macko20
őstag
-
Livio
tag
Tök jó ötlet, kiváncsi vagyok az eredményekre.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- EAFC 26
- Borderlands 4
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kilőtt a SpaceX, billiomos lett Elon Musk
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- Valami baja van a tápomnak
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 I i7-10610U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T570 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 Yoga I i5-8265U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 I i5-8350U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- Csere-Beszámítás! Akció! Asus Tuf Gaming F15 Gamer Notebook! I5 12500 / RTX 3050 / 16GB DDR4 / 1TB
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X12 Detachable i5-11G I 16GB I 512SSD I FHD+ Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





