Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nekem például jelenleg is a már lassan 1,5 éve telepített Windows 10 Education 1709-es verziója futkorászik, és köszöni szépen, jól van. Aki egy ideje dolgozik az IT-ban, pontosan tudja, hogy fő szabály szerint addig nem csesztetjük a dolgokat, amíg elégedettek vagyunk vele. Aki meg ismeri a Windows 10-et, az el tudja mondani, hogy nincs két egyforma rendszer, most jó a 1709, de ha ezt újratelepíteném, lehet összekaparhatatlanul megzuhanna.

Fun fact, hogy amúgy a másik magán notimon 1803, a cégesen meg 1809 fut, és amúgy azok is szépen mennek, bár említésre sem méltó bugokkal mindegyik küzd.

Zárójelben: a szerveremen a kritikus Windows-infrastruktúrát (a szerver termékeket kivéve, mondjuk a PRTG-hez vagy a Veeam Backup-hoz használt gépekről beszélve) Windows 8.1-es gépek alkotják, mert stabilabbak és kiszámíthatóbbak, mint a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#2) dugo_


dugo_
veterán

Ez azt jelenti, hogy ezen rendszerek használói már nem kapnak biztonsági javításokat, így védtelenül maradnak a hackerekkel, vírusprogramokkal és más internetes fenyegetésekkel szemben.

De védettek lesznek a Microsoft balfaszságaival szemben, aminek a valószínűsége 1, míg egy elképzelt hacker-támadás valószínűsége ennél jóval kisebb szám (ami konvergál a nullához).

Mi is volt ősszel? Frissítettél, ez a szar meg legyalulta az adataidat.
https://prohardver.hu/hir/megerkezett_windows_10_oktoberi_frissites.html
vs.
https://prohardver.hu/hir/eddig_elt_windows_10_legujabb_frissites.html

Tavasszal az előző őszi, ősszel az az évi tavaszi frissítést érdemes felrakni.

(#3) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én a 1903-at fogom kihagyni (egy ideig legalábbis), mivel sok Creative hangkártyát nyugdíjba küld... (legszebb, hogy a Titanium széria kapott támogatást, kivéve a későbbi zászlóshajó - tehát a széria legfiatalabb (!) tagja - a Titanium HD és jé, nekem pont ez van. De az eddig működő (fél)profi teljes E-MU széria is megy a levesbe. Grat! :C

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4) ttt válasza Lord Myn (#3) üzenetére


ttt
senior tag

Kidobatták ők már kb az összes rendszer hdd-t is, úgy '17 őszén. (Nem is értem miért nem volt már ilyenekből egy komolyabb per, főleg annak fényében, hogy egy ideig igyekeztek minden frissítést lenyomni mindenki torkán, mert csak.)

(#5) 8th


8th
addikt

A Win10 úgy ahogy van nem kellene az emberek zömének. Rengetegen csupán kényszerből használják mert a mai napig tökéletesen használható elődök lassú kivéreztetésével egyszerűen nem marad más választásuk ha mikrofos vonalon szeretnének maradni.

(#6) Gézengúz válasza 8th (#5) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pl. Én is szeretnék A10 7890K-ról váltani 2400G-re, esetlegesen 3600G-re, de a 10-ből egyáltalán nem kérek. Márpedig oda már 7-es driver nincs, a végén megtanulok Linux-ul.

(#7) Lalikiraly válasza Gézengúz (#6) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én már ott tartok sajnos... Szegény régebbi AMDs notimon a Windows szenved míg az Endless OS olyan mocsok gyors, hogy csak lesek...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#8) kemotox válasza mbalint987 (#1) üzenetére


kemotox
addikt

Aki meg még jártasabb az IT-ban, az Linuxot használ... ;]

(#9) Shing


Shing
őstag

Én magamtól sohasem nyomom a frissítésre és így nem is akar frissülni 1803-ról. Lehet, hogy kevés neki a tárhely.
Egyébként a Win7 is jól használható, akkor miért kellene a legújabb op. rendszernek a legújabb frissítéseit használni? Ez az évi 2 nagy frissítési csomag totál nonszensz felesleg. Nem lehet tartani a lépést.

(#10) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

W7-et mindenkinek! :P

(#11) Tikakukac


Tikakukac
titán

És mi ennek az oka, kedves MS? Csak nem az, hogy tömegesen dőlnek össze gépek 1-1 frissítés után és notikból embermagasságú tornyok állnak össze ilyenkor szoftveres hibával felvéve? Az embereknek kezd ezzel tele lenni a cipő. Win8 is már tudott ilyet, de a Win10 az apám egy csoda. Tényleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Ha a Windows 10et ingyen adnák, akkor se kellene. Várjunk csak! Még mindig lehet ingyenesen frissíteni.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Legyen egy ellenpélda is: 2015 vége óta Win 10-et használok és az összes nagy frissítést felraktam az első adandó alkalommal, bárminemű gond nélkül. Nem azt mondom, hogy ez mindenkinél így megy, de van ilyen is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) domos válasza Csapoati (#13) üzenetére


domos
senior tag

Nekem is pozitív a tapasztalatom. Megjelenés óta használom, minden frissítése felrakok, 1809/1903-at használok ~5 saját gépen, illetve a munkahelyemen kb. 2500 gépen van 1809 Enterprise. Sosem volt még gond a Windows miatt.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#15) Tikakukac válasza domos (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Picit árnyalom a dolgokat: ahol 2500 gép van, ott nem úgy működik a flotta menedzselés és frissítés kezelés, mint az otthoni gépsasokon. Vagyis hát lehet úgy is csinálni, csak akkor nem kell csodálkozni ha a reggeli munkakezdés eltolódik pár órával, mert a fél irodaházban leroggyantak a gépek ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) domos válasza Tikakukac (#15) üzenetére


domos
senior tag

Tudnék mesélni. ;] Maradjunk annyiban hogy ez leginkább a Windows érdeme (mármint hogy nincs vele gond).

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#17) Tikakukac válasza domos (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Maradjunk annyiban, hogy a felelős rendszergazdik érdemes inkább :B Ahol ilyen nincs, nos, igen. Ott készülnek azok a mókás fényképek, hogy egy egész emeleten megy a BSOD és az emberek hajtogatják a papírrepcsiket, miközben ketyeg az óra.
Nekem úgy néz ki a Win frissítés, hogy másnap stabilan 10-15 ember reggel már ír facen és hív, hogy figyelj, valami gond van, nem bootol a gép, nincs wifi, lefagy és ő nem érti. A kis teácskámat szürcsölve pedig vérnyugodtan benyögöm: akkor ma ne is tervezz a gépeden semmit, mert bizony a Windows megint megjavította a jól működő gépedet.
Kedvenceim a típusokra meghalások. Mikor IFA platónyi azonos gép döglik ki, az külön móka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Sanyi.mTs válasza Snowy_owl (#12) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

hogyan lehet ingyen frissíteni?

(#19) domos válasza Tikakukac (#17) üzenetére


domos
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy itt én dolgozom informatikusként, jobban ismerem a helyzetünket, mint te. :B Főleg a 2nd/3rd level "rendszergazdikat", akiknek úgy kell lépésről lépésre a szájába rágnom hogy mit hogyan állítson be Group Policy-ban hogy jó legyen... A leírtak alapján nálatok viszont akkor sokkal rosszabb a helyzet, itt ilyen még nem nagyon volt, mint amiket leírsz. Itt nincs automatikus frissítés, csak jön a usernek az értesítés hogy vannak elérhető frissítések, telepítse őket, és ezek is már általunk előtte kipróbált frissítések, mondjuk nekem eddig egyszer sem volt gondom velük. Tömeges, típus miatti lehalás szintén nem volt még, de ennek lehet az az oka hogy 3 évnél tovább hivatalosan nem használunk laptopot/asztali PC-t, persze vannak akik ragaszkodnak valami régi laptopjukhoz, de nagyon kevés ilyen van, őket kisegítjük ha úgy van.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#20) Snowy_owl válasza Sanyi.mTs (#18) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ha van eredeti Win 7(8,8.1) kulcsod, akkor elvileg friss telepítésnél még mindig elfogadja, bár hivatalosan lezárult az ingyenes frissítési időszak. De viszont a Win 10 topik szerint a telepített 10es géphez kötött lesz.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#21) Tikakukac válasza domos (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Maradjunk annyiban, hogy itt én dolgozom informatikusként, jobban ismerem a helyzetünket, mint te. :B

Baaaassszuuus. El is felejtettem, hogy én nem az vagyok, hanem nőgyógyász. De akkor bazzeg engem átkeféltek egyetemen is ;] Akkor viszont sietek is a rendelőbe. :))

Ha informatikus vagy, az jó. Az nagyon jó. Sőt kiváló.

Akkor maradjunk annyiban, hogy adsz egy mailcímet és egy rendes címet, amire akkor futárral küldetem a gépsasokat és átirányítom az ügyfeleket. Targonca legyen, raklapos a kiszerelés ilyen időszakokban, nem vállalati szinten is. Jó mulatást.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) domos válasza Tikakukac (#21) üzenetére


domos
senior tag

Nálad valami nincs rendben, vagy mi a gond? Sosem mondtam ilyet hogy te nem vagy informatikus, vagy hogy nem értesz hozzá. Annyit mondtam, hogy az én munkahelyemen én ismerem jobban a helyzetet, hacsak nem vagyunk kollégák. De persze a lekezelő stílus az megy egyből... :(

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#23) Lord Myn válasza Snowy_owl (#20) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:( Ez akkor igaz, ha régi telepítőd van, ha jól emlékszem a 1709-es már nem fogadja el... (bár azt lehet, hogy telepítesz egy régit és update-eled, de ez nem hiszem, hogy 'fehér zóna').

"War does not determine who is right - only who is left."

(#24) Snowy_owl válasza Lord Myn (#23) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Behatóbban nem ismerem, tehát nem tudok állást foglalni, való igaz lehet az amit írsz. Akkor viszont nem lehet frissíteni már.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#25) domos válasza Lord Myn (#23) üzenetére


domos
senior tag

1809 is lazán elfogadja, én T420/T520 aljáról szoktam leszedni Win7 kulcsot, eddig mind ment.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) Lord Myn válasza domos (#25) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hm... érdekes.

Nekem volt olyan, hogy az alap telepítő (1506) elfogadta a Win7 Pro kulcsot (azt, amit még a valóban ingyenes időszakban regisztráltam update-re), de a 1709 vagy a 1803-as már nem amikor vadiúj telepítést akartam ugyanarra a gépre. 1809-cel még nem próbáltam Win7/8 kulcsot.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#27) Flashback


Flashback
addikt

Nekem van ilyen olyan tapasztalatom is. De leginkább jó. Win 10 stabil de hogy "by default" nem lehet kikapcsolni a frissítéseket az inkább a problémás.

Azért itthagyok egy mémet:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#28) dugo_ válasza Lord Myn (#26) üzenetére


dugo_
veterán

Van, hogy nem fogadja el a telepítés során, akkor simán feltelepíted kód nélkül, majd a futó rendszer alól megadod a gépházban.

(#29) Tikakukac válasza domos (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha azt írod, hogy "itt" akkor merek a fórumra gondolni, nem arra, hogy épp hova jársz be reggelente. Ez lehetett a félreértés :B

Nem lekezelés van, csak nehezen szoktam emészteni, mikor az évek óta rutin műveleteket valaki áthúzza, hogy ja, nem. Meg a fél internetet is egyúttal. Ez ilyen kormány féle szegénység felszámolása a statisztika átírásával jellegű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#30) domos válasza Tikakukac (#29) üzenetére


domos
senior tag

Igen, akkor ennyi volt. A munkahelyemre gondoltam, nem a fórumra. :)) :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#31) Lord Myn válasza dugo_ (#28) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Áh, ezt nem tudtam... :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#32) fabko


fabko
tag

Hogyan tudom megakadályozni hogy frissüljön az újabb verzióra?

(#33) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én annyira nem foglalkoztam ezzel, hogy azt se tudtam eddig mi van a gépen, most utánanéztem, hogy kell megnézni, 1803 ... ez nem szándékos, egyszerűen "itt ragadt" nem frissítette magát rendszerszinten azóta .. úgy néz ki...

a számokat elnézve, sokaknál lehet ez...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) 8th válasza Snowy_owl (#20) üzenetére


8th
addikt

Hétvégén telepítettem egy HP brand gépet. Win10 Pro ment rá nulláról szűz telepítéssel és simán elfogadta a gépen előtelepített Win7 Pro kulcsát.

(#35) cskamacska válasza Csapoati (#13) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyébként nem az a gond hogy a gépek felén-kétharmadán nem működik a Win10, hanem az, hogy a Win7-Win8 félékhez képest sokkal több a gond vele, amelyek a WinXP-Vista világhoz képest nagyon sokat fejlődtek.
WinXP óta olyat azért baromira ritkán lehetett hallani hogy tiltják a frissítést a gépen, mert valami fejére fog állni, ha mégis akkor az illetékest chemtrail-laposföld féle bolondnak nézték. Win10-nél pedig lassan az lett az általános, hogy tiltják a frissítést ha tudják, és ha már biztosan nem nyírja ki a rendszert, akkor majd engedélyezik pár hét-hónap múlva. :U

Azért ez mekkora esést jelent a Windows-al kapcsolatos közbizalomban? :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#36) Narxis válasza Flashback (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

hahaha ez nagyon jó. :D Sajnos pontosan így van.

Thanos was right.

(#37) waccamár


waccamár
senior tag

Azért nézzük már meg, hogy milyen cég milyen mintán készítette ezt a "kutatást".

About this report
This report is based on data collected from around 5,000 Windows Store apps running AdDuplex SDK v.2 (and higher). The raw data analyzed was collected over the day of April 26th, 2019 (UTC time) unless otherwise stated.

About AdDuplex
AdDuplex is the largest cross-promotion network for Windows Store apps and games empowering developers and publishers to promote their apps for free by helping each other. AdDuplex was established in January 2011 in Vilnius, Lithuania. More than 10,000 apps actively use AdDuplex to gain more visibility and monetize their ad space.

Szimplán csak kellett valamilyen tartalom a blogra, facebook-ra, stb., hát gyorsan lehúztak egy friss statot, és 10 perc alatt meglett a tartalom, amit lehetett is küldeni mindenhova.

[ Szerkesztve ]

(#38) Csapoati válasza cskamacska (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, ez a frissítősdi elég ciki tud lenni, de egyesek (mint sok más témában) egyből a patás ördögnek kiáltották ki a Microsoftot és az ő villájának a Win 10-et, ami azért erős túlzás.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) domos válasza Csapoati (#38) üzenetére


domos
senior tag

Az a vicces, hogy androidnál meg megy a sírás ha havonta nem jön a frissítés. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#40) Tikakukac válasza domos (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

A kettő teljesen ugyanaz, igazad van :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) DraXoN válasza Tikakukac (#40) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom ironikus vagy-e vagy sem :D ...

de windows rendszeresen kap hiba és biztonsági javítást (ami egál az android havi frissítésével, ami "nem mindig érkezik meg")... ezen félévenkénti "izék" inkább az android verzió ugrásnak felelnek meg.

de mint linuxoknál is 10 éve vallom, hogy elég lenne az 1-2 évenkénti "frissítés" (ubuntunál pl. minden LTS a ténylegesen stabil ... azokkal nincs is sok baj, a köztesekkel, hát.. azokkal van).

erre windows is rákezdett a fél évenkénti "rohanásra" ... és egyből az lett mint ami a linuxok fél évenkénti ciklusaikkal előfordul ... kösz Bill (tudom, hogy semmi köze már, de nélküle windows se lenne)..

érdekesség, hogy a windows is egyre inkább linux lesz ... az új változat pl. már linux kernelt is tartalmaz magában ... igazi "rém" rendszer (frankenstein szörnye) :DDD

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) Chaser válasza cskamacska (#35) üzenetére


Chaser
titán

az a baj kb mindegy mit csinálnak, kvázi monopol helyzetben vannak, linux nem jó mindenhova és sokan azt se tudják eszik vagy isszák - én se sokkal vagyok ennél naprakészebb benne ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Tikakukac válasza DraXoN (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a gond, néha én sem tudom ironikusan írjak-e triviális dolgokra választ vagy sem :B
Nyugodtan frissítsen csak a drága, ahogy telóban is. Elmondja mit akar, kinyomod és majd szól vagy tiltod az értesítést és cső. Winnél azért 1-2 házzal sajnos arrébb járunk. Mikor direkt kifejezetten bepipálja húgom, hogy kussolj, ne, ne indulj, ne, ne telepítsd fel a szutykodat és reggelre ott áll a gép, render lelőve és csak vigyorog az asztal, hogy "frissítések felrakva, most már csak 60000 backdoor van, amit majd javítunk mire már a fél világ járt-kelt a gépeden, ha esetleg tényleg marha kellemetlen volt amit csináltunk... na az nem érdekel senkit, csőőőő, vegyél 40k-ért kulcsot legközelebb is!" ;] Hát igen, azok kellemes percek tudnak lenni. Nekem egy CAD rajzomba gondolt az asztalim friss felrakás után, hogy nem akarok rajzolni többet, frissíteni akarok, már, most azonnal. Ki is lett herélve rendesen azóta, pár óra ráment, de innentől nem fog senki semmilyen hülyeséget feltenni, drivereket átírkálni és társaik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44) PuMbA válasza Tikakukac (#43) üzenetére


PuMbA
titán

"Nekem egy CAD rajzomba gondolt az asztalim friss felrakás után, hogy nem akarok rajzolni többet, frissíteni akarok, már, most azonnal. "

Ez azért érdekes, mert én még sosem láttam ilyet, pedig az előző cégemnél minden gép Windows 10-es és a mostaninál is, tehát már 4 éve használom mindenféle helyzetben a rendszert, az otthoni gép mellett is :) Ez user error-nak, azaz beállítási hibának tűnik, mert ha nem az lenne, akkor nálam is öntudatra ébredne a rendszer a melóhelyen vagy akár itthon is.

[ Szerkesztve ]

(#45) Chaser válasza PuMbA (#44) üzenetére


Chaser
titán

"Ez user error-nak tűnik."
szereted ha fáj? ( : ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) DraXoN válasza Tikakukac (#43) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hát igen ... az utdatekor nem tudom miért nem lehet előtte figyelni a "process" dolgokat ... meg eleve miért gondolja meg magát, hogy "frissítsen" .. az itthoni mondjuk nem csinálja (az ezen a 1803mon is ragadt .. nem tudom miért, hely is van a lemezen), de a melóhelyi az hektikusan nap közben is képes magát lelőni meló alatt... persze volt már, hogy az este kikapcsolt gép, reggelre be volt kapcsolva mert frissített ... (hibridalvás) ...

mondjuk ez a hibrid alkalmazás leállítás és gyors elindítás is egy érdekes történet... külön ikont kellett csinálnom a leállításra (ami "normálisan" kapcsolja ki a gépet) .. így nem zavarnak be a "megmaradt" munkamenetből a korábbi programok...
a MS részéről az arra való reakció mikor "kiirtották" a korábbi regisztriben turkálós "régi módszer" visszaállítását, az volt kb. "szokd meg, te is ezt akarod, csak még nem tudod"... csak amikor elcseszi a dolgokat a "beragadt" programfolyamat, megette a fene az egészet... még a startmenüs újraindítás is ugyan így indítja újra a gépet (értelme sincs így) ... előbb ki kell jelentkezni és onnan lehet leállítani-újraindítani rendesen... vagy terminálból...
mondjuk engem leginkább ez idegesít a windows10 el kapcsolatosan

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#47) PuMbA válasza Chaser (#45) üzenetére


PuMbA
titán

:F

(#48) Tikakukac válasza PuMbA (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez user error. Így igaz. Egy hülye, naiv user azt hitte, ha elnapolásra kattint az majd elnapol és szól ha baja van. Egy ügyes teljes képernyőre húzott, mindent takaró ablak ellenben egy visszaszámlálót simán el tud takarni a háttérben leengedett tálcával és ugye kitalálod már... már repül is a restart. Hogy az ArchiCAD-et hogyan vágta le mentés nélkül, ne kérdezd, de mint a sz@r, úgy repült le az egész ;] Ezért lett romosra gyilkolva minden szempontból az asztali, ott kussolás van, bátran keresheti a frissítéseit egy nem létező szerveren.

Ahol meg fontos, hogy egy diagnosztika vagy autó frissítése ne dögöljön be, ugye sejted ezt is... bizony-bizony Win7 fut. Itt 2 kattintás volt és nem frissít. A 6 gépes flottából senki. Sok éve. Csak amikor én akarom. Annyira meg nem akarom.

A user a hülye amúgy, mindig. Legelőször is azért, mert hisz a mesékben. Ez az első hiba. A második, amikor már nem először játsszák ezt el vele, de azért reménykedik. A harmadik, amikor b@zdmeg évek óta azzal telik az életed egy jelentős része, hogy a Win hülyeségeivel harcolsz ügyfelek ezrein át, pontosan tudod, hogy ha valamit nem csinálunk soha, sehogy, az a frissítések felrakása kiadás után, de azt is max manuálisan egy durva teljesen Acronis backup után, mindent megfejelve ezzel keresed a pénzed egy tetemes részét, tehát főleg érezhetnéd, hogy a pénz idő és az idő pénz, de te is belecsúszol ilyenekbe :D Áh. De szóval ja. Ha érdekel a jelenség, mail és postacím. Küldöm a gépeket és ügyfeleket. Majd ők nyomatékosítják, hogy bizony a jelenség létezik és elég frusztráló.

DraXoN: Hektikus. Na ez az a kifejezés, amit senki sem kedvel.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) Chaser válasza PuMbA (#47) üzenetére


Chaser
titán

sztem már érted :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) PuMbA válasza Tikakukac (#48) üzenetére


PuMbA
titán

"Ez user error. Így igaz. Egy hülye, naiv user azt hitte, ha elnapolásra kattint az majd elnapol és szól ha baja van."

A munkahelyeken ugye be kell lőnie a cégnek rendesen a gépeket, hogy a munkát ne akadályozzák semmi esetben sem. Másrészt ez a dolog, ha jól gondolom már régebben történt ugye? Én manapság már nem hallok semmiféle magától újraindulásról hozzá nem értő felhasználóktól sem, mert ugye volt egy javítás ezzel kapcsolatban az egyik nagy verzió frissítéskor. Pont most jelent meg a cikk, hogy a felhasználók nagy része még a 1803-as verzión van és még mindig nem dobta fel az automatikus frissítés a 1809-et nekik, pedig nemsoká jön a 1903 is.

[ Szerkesztve ]

(#51) Tikakukac válasza PuMbA (#50) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindenki abból indul ki, hogy durván szabályozott, igazi multis munkahelyek vannak csak. Ez mondjuk igaz, ha az Inforparkban lakik valaki. A világ ennél szélesebb sajnos :B

A régen történt az kér némi pontosítást. Egy ilyen attrocitás, amikor frissítés után telepített a barom állatja olyan drivert, amit nagyon nem kellett volna magától nincs 24 órás. Családon belül. Fürdőépítés miatt a melós dolgokat egy ideje nem nézem, de megnyugtatlak, ez nonstop és folyamatos Win8 óta töretlenül. Ha frissítés van, gépek döglenek le. Ha nagy verziószám ugrás van--> bumm. Win8.1-ről Win10 átállás szerintem a legtöbb belvárosi üzletnek, ami szerviz is, simán kitermelte ha győzték a havi bérleti díjat pár nap alatt. Pedig ó anyám, ellenőrzés volt, meg csak akkor telepít és naná, hogy lesz backup, nem lesz para. Ahha, most akkor kérjünk ki munkalapot erről az időszakról :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) ttt válasza DraXoN (#46) üzenetére


ttt
senior tag

Ezt az energia gazdálkodásnál ki tudod kapcsolni. Ott a haladó (vagy valami ilyesmi, nem vagyok win10 közelben, fejből írom) beállítások és ekkor lesz lehetőség, hogy a leállás teljes legyen. Ekkor nem hibridalvást csinál, viszont valamivel lassabban bootol (általában nincs érezhető különbség időben, de ez gépfüggő).

(#53) GreatL


GreatL
őstag

Tizenötvalamennyis W10 LTSB oszt' jónapot.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#54) DraXoN válasza ttt (#52) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

elméletben ... gyakorlatban úgy tapasztaltam "szart" se csinál ...
legegyszerűbben abból látható, hogy és a "funkció", hogy újraindításkor a chrome/ms office (ezekről tudom, hogy "támogatják ezt a funkciót") automatikusan elindul ha leállítás előtt nem lett bezárva.

nagyon sok mindent végigpróbáltam, semmi se segített a terminálos parancssoros leállításon kívül... 2 féle gép esetén se (egyik intel, másik amd)... igazából nem is a hibridalvás vagy mi ennek a neve, hanem valami session megjegyzés vagy mi ... és "folytatja" ahol abbahagyja ... de ez így sz*r számomra ... csak eleinte ha a hibridalvást kikapcsolta az ember ez a funkció is kikapcsolódott.. még windows 8nál és a windows 10 korai kiadásainál, de úgy 3 éve "kikapcsolhatatlan".

.. mert egyébként nem automatikusan csinálja minden programmal, csak azokkal amik támogatják... de akkor is szerintem szarul működik...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#55) dugo_ válasza DraXoN (#54) üzenetére


dugo_
veterán

Ha parancssorból nyomsz egy powercfg -h off-ot, akkor az törli a hiberfil.sys fájlt, így se hibernálás, se ez a félhibernálásos leállítás nem lesz többé elérhető opció, cold boot lesz minden egyes indítás.

(#56) King Unique válasza DraXoN (#54) üzenetére


King Unique
titán

Ha az a gond, hogy újraindítás után miért nyílnak meg az előtte be nem zárt programok, akkor egyrészt ott van az Alt+F4 billentyűkombinációval előhívható leállítás, azt alkalmazva a régi viselkedés lép életbe. Másrészt néhanapján nem ártana megnyitni a gépházat, mert ott is beállítható (legalsó). Vagyis nem kikapcsolhatatlan... Harmadrészt van amikor a rendszer beállításaitól függetlenül az adott program akar automatikusan indulni erővel, lásd pl. Firefox, MBAM.

Szóval nem a gyorsindítást (Fast Startup) kell itt piszkálni, meg a hibernálást teljesen letiltani... Ráadásul pont felesleges letiltani teljesen a hibernálást, mert a hibrid alvásnál jól jöhet és az előbbit elég csak a vezérlőpultban kikapcsolni. De még kikapcsolni sem feltétlen muszáj, mert létezik ám Shift + leállítás opció is, ami eleve teljes leállítást hajt végre bekapcsolt állapotban is.

[ Szerkesztve ]

(#57) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

köszönöm a tanácsokat, DE ezek nem azt csinálják, és NEM működnek ... anno egy egész héten át kutattam megoldás után, az itteni topicokban is kérdezősködtem, de csak olyan tanácsot kaptam amit már próbáltam és nem oldotta meg a gondot.. ellenben találtam rengeteg ember hasonló gonddal és mindenki kivétel nélkül (miután a microsoftról is visszapattant) ez a terminálos parancssorra hivatkozó parancsikont kezdték el használni, működő alternatíva nélkül én is ...

higgyétek el nem működik máshogy...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#58) PuMbA válasza DraXoN (#54) üzenetére


PuMbA
titán

" igazából nem is a hibridalvás vagy mi ennek a neve, hanem valami session megjegyzés vagy mi ... és "folytatja" ahol abbahagyja"

Na ezt kipróbálom otthon este :) Nekem semmit sem jegyez meg a rendszer, még újraindításkor se, pedig nem nyúltam az ehhez tartozó beállításokhoz sosem.

[ Szerkesztve ]

(#59) King Unique


King Unique
titán

Azért a cikkben a cím kissé csalóka, mert itt pont arról van szó, hogy jelenleg a szintén viszonylag újnak számító 1803-as verzió használt a legnagyobb mértékben - legalábbis ezen statisztika szerint - , míg az aktuális 1809-es elterjedtsége jelenleg kisebb. De a régebbi verziók kb. sehol nincsenek ezekhez képest, illetve még a 1809-eshez képest sem. Vagyis akkor kissé fals a címben szereplő megállapítás így általánosítva...
Aztán pl. az új 1903-as verzióra pont hogy vsz sokan fognak váltani, meg egyesek már csak azért is, mert annál a 18/30 hónapos életciklus is max. kitolható lesz funkciófrissítés nélkül. Bár eddig is lehetett halasztani, volt késleltetett frissítési csatorna, 1 éves halasztás, külső program stb.

Ja, és jelenleg már kb. 800-900 millió eszközön fut Windows 10, ami azért jelent valamit. Nálam is otthon több gépen működik különösebb probléma nélkül, ahogyan egy ideje már a cégnél is az van és dettó. Igaz ezt sem feltétlen lehet általánosítani mindenhova, mindenkire vonatkozóan, de ugyanakkor az ellenkezőjét sem...

[ Szerkesztve ]

(#60) t72killer válasza domos (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, egyáltalán nem rohantam pl Oreo-ra váltani. A felesleges fícsör-pakkot meg ugye meg tudjuk különböztetni a biztonsági frissítésektől, ugye:F?

SzVSz 2-3 verziónyi távolságból érdemes "figyelni" a M$ nagyfrissítésként árult bétatesztjeit, egy rondaságba pár éve én is belefutottam több géppel is. Ezekre amúgy még simán van biztonsági folt.

Abban amúgy nem vagyok egészen biztos, hogy nem lehet "fű alatt" frissítéseket szerezni egy-egy régebbi verziónak, uis pár build fut LTSB/LTSC címen - mivel már fél éve linuxon vagyok, nem néztem hogy kell/lehet ezeket hackelni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61) Geller72


Geller72
veterán

Érdekes például, hogy két gépen van w10 és nem egyforma a verziószám annak ellenére, hogy két totál egyforma, legális kiadásról van szó. Az egyik verzió még 10.00.17134.00-nál tart, míg a másik 10.00.17763.00. Mindezt annak ellenére, hogy up to date a rendszer. Nem igazán találtam rá magyarázatot. :U Amíg megvolt a notim, annak egy harmadik, mindkettőtől eltérő verziója volt. Nem gondolnám, hogy ennyire sok eltérő verzióra lenne szükség, az eltérő hw verziók miatt, mert akkor gyakorlatilag szinte mindenkinek más összeállítású a gépe és a verziók ennyire különbözőek lennének.

(#62) King Unique válasza Geller72 (#61) üzenetére


King Unique
titán

Az nem jelent semmit, ha azonos kiadás (pl. Home/ Pro stb.) van telepítve, attól még lehet különböző a verziószám. Valamint hardvertől függően van amelyik előbb / később kapja meg WU-n automatikusan a funkciófrissítést a következő verzióra. Plusz ha a gépházban be van állítva a halasztás, akkor nyilván annyival is később fogja. A pontos verziószámot és buildszámot meg ezekkel a módszerekkel lehet lecsekkolni. Ha tényleg up to date mindkét rendszer, akkor eleve nem lehetnek .00-sak, hanem a 1803 = 17134.753, a 1809 = 17763.475.

(#63) Geller72 válasza King Unique (#62) üzenetére


Geller72
veterán

Pedig az. De ahogy te is látod, eleve eltér a 1803 és a 1809 még így is két, nagy verziós difi van a két gép közt.

(#64) King Unique válasza Geller72 (#63) üzenetére


King Unique
titán

Mi az? :D Ha up to date a rendszer, akkor eleve nem lehet .0-s a buildszáma, sőt némelyik verziónál a kezdő build sem volt az. Az előbb volt linkelve, hogy annál a kettőnél jelenleg mi az aktuális + hozzá a leírás, hogyan kell megnézni.

Ha nincsenek halasztva a funkciófrissítések, akkor vagy azon a hardveren nem stimmel valami a visszajelzések alapján és még azért nem telepítette a WU, vagy egyéb módon, netán külső programmal van blokkolva a telepítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.