Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ne vedd el a kedvem a 950-töl. :O

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Jó lesz ez a w10 de egy kicsit morcos vagyok mert kivették a lumia camerát, maradt helyette a microsoft gyárija, pedig pont a fényképező miatt választottam a 930-at.

¯\_(ツ)_/¯

(#3) #97246720 válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


#97246720
törölt tag

Erről nem tudok nyilatkozni, de biztos jobb mint a 930 :)

Zsoltifree: no comment... meglett a 930, sokat nem használtam a 8.1-et meg a lumia camerát :) hazaértem és ment is fel a win10mob :)

(#4) batai15


batai15
félisten

Win10Mob
+ Stabilabb-nem igaz
+ Gyorsabb-szintén nem
+ Biztonságosabb!-ezt elhiszem
+ Szebb képeket csinál mint az Android(később teszek fel 2 képet majd Z3 vs L930)-a lumia 930 a kameránál fogva lő jobb képeket, nem az oprendszer miatt. s6-g4 össze hasonlításba lehet már nem lenne jobb.
+/- Egyre több alkalmazás érhető el, bár még elég gyér a kínálat-sajnos
- Szereti enni az akkut, egy Powerusernek alap hogy egy Powerbank legyen magánál-igaz
- Nincs OTG-igaz
Alapozom ezt a w10 prev buildek alapján.
a 8.1 gyengébb hardverrel is jól fut, nincs a falhozbasznám érzés .

Android
+ Sokkal több alkmazás kínálat-igaz
+ Jelenleg energiatakarékosabb-igaz
+ Színesebb-igaz
+ Egyes gyártók engedik témázni mint Pl. a Sony-igaz
+ Van OTG támotagás-igaz
- Kevésbé biztonságos!!-igaz
- Sebezhető a rendszer!!-igaz
+ Szabadon fejleszthető, ezáltal több az egyedi rendszer-igaz
- Túlhajtható,de ezáltal a készülék élettartama csökkenhet!-root jogok.
Többé kevésbé egyet értek .
Jelenleg a wp még nem p2p ellenfele az ios- és droidnak .
Sajnos,
Nem akarom fikázni, csak saját vélemény.
Jók a csempék, meg tetszik a rendszer.
De sokat kell fejlődnie még.

(#5) #97246720 válasza batai15 (#4) üzenetére


#97246720
törölt tag

ezt aláírom, tény hogy le van maradva...de ha a történelmet nézzük akkor előbb volt windpows alapú rendszer mint android, de mivel azokat legyűrte az android mivel azok is zártak voltak az android meg nyílt, így az eladásuk megcsappant, a microsoft nem fejlesztette tovább, a windows mobile 6.5 volt az utolsó amit anno fejlesztett, majd sok időre rá(jó pár évvel később) megjelent a nokia az első windows alapú készülékeivel, a Nokia Lumia szériával, melyek windows Phone 7-et futtattak...a WinPho lassan ugyan de kezd felfejlődni...az is elképzelhető idővel jobb rendszert fog csinálni mint a Google vagy az Apple :) "A jó munkához idő kell!" :)
Ha megnézed a Google csak úgy hányja kifele a hibajavításokat az Androidhoz, A Microsoft és az Apple frissítgeti,újítgatja...de a Google meg csak foltozza biztonsági hibáit...

(#6) batai15 válasza #97246720 (#5) üzenetére


batai15
félisten

"Ha megnézed a Google csak úgy hányja kifele a hibajavításokat az Androidhoz, A Microsoft és az Apple frissítgeti,újítgatja...de a Google meg csak foltozza biztonsági hibáit..."
Ez sem igaz, lévén hogy az újabb verziók valóban tartalmaznak hiba javításokat, amire ugyan úgy szükség van wp és ios alatt is, másrészt a droidba mindíg bele tesznek pár ujdonságot is.
Mint minden rendszerbe. a wp tagadhatatlan előnye a hosszú termék ciklus.
Mondjuk párnapi wp használat után azt mondom a w10 még botrányos,. és veszett lassan halad a kiadható verzió mellé .
Ezzel a jó munkához idő kell azzal azt fogják elérni hogy jobban elszalad a másik két rendszer. (sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#7) #97246720 válasza batai15 (#6) üzenetére


#97246720
törölt tag

az a baj hogy ahány készülék annyi féle rendszer, mert más és más körülmények között használják... lévén az android hamarabb kiforrotta magát a nyílt forráskódok miatt, anno ha rosszul startolt volna az android akkor az se járna ott ahol most a wp...anno a winmob viszonlyag rossz húzás volt a mobiliparba betenni, nagyon kevés app volt hozzá és kevesen fejlesztettek hozzá, így eléggé rossz híre ment...volt winmob-os telóm, nem is 1...hát, kész kínlódás volt hozzá valamilyen értelmes appot és/vagy játékot összehalászni...a winmob-hoz képes a wp egy megváltás...gondolom nem samsung omniád vagy samsung omnia 2-őd, vagy bármilyen más hasonló winmob-os telód...mint a blogomban is leírtam, én azért zongorásztam már telós rendszeren...

csak közlöm számodra, hogy az elmúlt 10 év alatt kb. 50 telót fogyasztottam el, rossz embert kóstolgatsz :DDD számold ki, most vagyok 30éves :D... tehát átlagban 5teló évente... de volt hogy több is volt a kezemben...

[ Szerkesztve ]

(#8) batai15 válasza #97246720 (#7) üzenetére


batai15
félisten

mikor elkezdtem az androidot akkor 3 év alatt 23 :D kicsit jobb arány :C
Nem számolva amiket fogdostam meg topikokat olvastam:)

[ Szerkesztve ]

(#9) #97246720 válasza batai15 (#8) üzenetére


#97246720
törölt tag

annyival nem jobb :) mert neked a 3 év alatt csak droidos volt ahogy az írásodból kivettem, nekem a 10 év alatt a durván 50telók között volt minden féle,symbian,windows mobile,ios,bada,droid,windows phone,blackberry stb...több féle teló megfordult nálam mint nálad ;)

(#10) mdraco


mdraco
őstag

Nem mindegy hogy alakul a rendszer sorsa? Úgyis váltani fogtok, ha ilyen gyakran cserélgetitek :DDD
Keveset tart az akksi mert preview... talán 8.1-en jobb a helyzet és stabilabb.
nincs manuális fényerő szabályozás
Lehet 930-on nincs, de nálam 640-en van, low, medium, high, automatic és ezeknek külön csúszkával lehet állítani a fényerősségi szintet.
(#2) Zsoltifree Pedig a gyári is ugyanazokat tudja mint a lumia camera, mintha csak átnevezés lett volna :F

(#11) #97246720 válasza mdraco (#10) üzenetére


#97246720
törölt tag

az a,4 opvió nekemnis megvan...viszont a csúszkás beállítás az hiányzik...pedig jó lenne...

látom nagyon senki nem olvasta el rendesen a blogot :) mind1 :)

(#12) batai15 válasza #97246720 (#9) üzenetére


batai15
félisten

Nem mert lumia 710,820 es most 640 van.

(#13) mdraco válasza #97246720 (#11) üzenetére


mdraco
őstag

Én elolvastam alaposan :) , jó tudni mik a főbb különbségek androidoshoz képest, ugyanis azt a rendszert csak 1 napig használtam, visszavittem, windows ökoszisztémához vagyok szokva, univerzális alkalmazások miatt ennél a rendszernél maradtam. Nekem nem hiányzik egy app sem, ugyanazokat használom pc és telefonon is.
Settings->Extras->Display->Brightness profile, nincs ilyen?

(#14) #97246720 válasza mdraco (#13) üzenetére


#97246720
törölt tag

megjelenés van csak, van fényerő csúszka, de semmit nem csinál :DD

(#15) szaki26a


szaki26a
aktív tag

Találtam egy apró hibát a cikkben, ha valaki nem mondta volna még. Win 10 tud otg-t. A 930 nem, de a rendszer maga képes erre 950 en.

(#16) #97246720 válasza szaki26a (#15) üzenetére


#97246720
törölt tag

nem hiba...maga a SoC támogatja,maga a w10m képes kezelni, de a microsoft nem teszi elérhetővé... tehát nem hiba...nem mindegy hogy fizikálisan nem képes rá vagy csak a gyártó nem engedélyezi/szándékosan nem/! a 950ben benne van mind szoftveresen,mind hardveresen, a 930ból csak a szoftver hiányzik...

(#17) ArthurShelby válasza #97246720 (#9) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A BB OS10-ről mi a vélemyényed? Mert a többi mobilos op. rendszerről már elmondtad, hogy teljes legyen a kép érdekelne ez is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#18) #97246720 válasza ArthurShelby (#17) üzenetére


#97246720
törölt tag

A BBOS10 nagyon biztonságos, de hogy teljes mértékben ki tudja használni valaki kell a BIS hogy mobilneten aktív legyen, maga a rendszer nagyon biztonságos ha a titkosítás aktív, hardveres FIPS140 Level2-őt használ AES256(dokumentum 31.oldal legalja) titkosítással, bootloader szinten védett a rendszer, tehát lopás esetén aktív készülékjelszó nélkül újraszoftverezni se lehet! Ezt teszteltem anno :) Maga a rendszer nagyon szépen teszi a dolgát, nem fagy, nem akad, egy hátránya van, hogy átlag felhasználóknak felesleges BB10-es telefont venni, mert ami használhatóvá tenné, pont azt nem frissíti a BB, az Android Runtime-ot, az megrekedt 4.3-as verziónál, amit a mai appok nem igen támogatnak. Az biztos hogy sokkal biztonságosabb az android-nál(6.x AES128 FDE*, 7.x AES256 FBE**) vagy a windows mobile-nál(Bitlocker AES128)-nál, ami még vetekszik vele az iOS, bár az iphone-ok nincsenek ilyen szinten bootloaderes védelemmel ellátva, bár az icloud lock eléggé vérnyomásnövelő megoldás a tolvajoknak, mondjuk a BB Protect ugyan így működik,mint másodszintű védelem...a Protect-et aktiváló email nélkül nem aktiválható a BB10-es telefon...a kimondottan jó irodai munkás telefonnak, de aki ki akarja próbálni, az már elkésett vele, sajnos saját BB-s app már nincs nagyon rá(se Facebook, se játékok-amik vannak már nagyon régiek),android-os háttérben meg nem nagyon futnak jól az appok, mert a 2magos bb-k 1magot engednek használni android alatt,a passport 4ből 2őt...úgy tudom....

*Full-disk encryption - minden fájlt ugyan azzal a kulccsal titkosít
**File based encryption - minden fájlt más kulccsal titkosít

[ Szerkesztve ]

(#19) #97246720 válasza #97246720 (#18) üzenetére


#97246720
törölt tag

az iOS lemaradt :(

az iOS rendszer 9.3 vagy újabb verziója AES256-ot használ,az iphone 5s vagy újabb modelleknék már van touch id(újjlenyomat olvasó) ami alaplaphoz van társítva, tehát csak úgy cserélgetni nem lehet házilag, csak garancia idő alatt hivatalos szervizben alaplappal együtt..tehát ha valaki olyan iphone-nt árul hogy touch id bajos azt nem szabad megvenni,semmilyen körülmények között, akármilyen olcsó is az....az ios ugyan azt a FBE módszert használja mint az az új Android 7 Nougat, fájl szintű titkosítást...ami nagyobb fejtörést okoz mint a teljes lemez szintű...mint az előző bejegyzésben is írtam az FBE 1fájl/1kulcs, 10fájl/10 kulcs a FDE-vel ellentétben az 1fájl/1kulcs, 10fájl/1kulcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.