Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Jó írás!
Megnézném, hogy a WASD körül mennyit tud egyszerre érzékelni. Vagy csak nem értem teljesen a te tesztedet, de abból nem derült ki, hogy mely gombok nem mennek akkor amikor ezek mentek amiket lenyomtál

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#2) Tajrexi


Tajrexi
tag

Ennek az előző változatát akartam volna gyerekként, amin ilyen narancssárga kijelző volt. Aztán megtudtam az árát és hamar lemondtam róla. :)

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

"17 év távlatból"

:O
Nem, nem lehet annyi, max. néhány éve nézegettem ezeket a Media Marktban. Nem akarom, hogy ez már 17 éves legyen.

(#4) Silent77


Silent77
veterán

Köszi az írást! :R
Nagyon szerettem, nem volt olcsó anno, de megérte. Azt hiszem eladtam a sajátom, de most kedvet kaptam, hogy megnézzem nem e megvan még.

Balika911: Ezzel én is így vagyok. :O

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5) Semplar


Semplar
őstag

:R
G-11 -em van, ezek szerint hála a magasságosnak, mert ezen semmi gugimócsing nincs gyárilag. :)
Hosszú í a j + AltGr -el lehetséges.

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6) pandras83


pandras83
senior tag

ez a billentyűzet egy kib#szott legenda. nagy pacsi az írásért!

Cyberfuck Patchrunner

(#7) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én a G13-ba vagyok szerelmes, van kettő. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka! A cucc is jónak tűnik, bár én szerintem nem használnám ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

"Pár napja" volt már róla bemutató :)

But who is watching the guardians?

(#10) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem egy G510 fekszik az ágyneműtartóban, és egy G9x, sosem adnám el őket, használtan, hibátlanul, dobozostól :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) enginev3.0 válasza Tajrexi (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a következő verziója volt, a v2 azt hiszem, volt olyanom is :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Nekem is G15 van a mai napig, de a másik változata:

Semmi pénzért nem cserélném le. Nálam az MSI afterburner van szépen beállítva rá, így mindig látom a számomra összes fontos teljesítmény adatot, valamint a makro gombok nálam már elengedhetetlenek.

(#13) Imi91 válasza gordonfreemN (#1) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszönöm szépen(mindenkinek)! :R A tesztel arra próbáltam rávilágítani, hogy egy FPS játék esetében ahol egyidőben kell nyomni a WASD gombokat(W+A / W+D / S+A / S+D) és mellé álltalában a Shift vagy Szóközt, valamint az R-t hogy viszi-e. Megvan szabva, hogy egyidőben hány gombot tud érzékelni egy billentyűzet lényegében ezeket nem véletlenül a WASD köré szokták elhelyezni. Általánosan mondjuk ŐÉÁŰ gombok területén lehet csak 2 vagy 4 karaktert tudna egyidőben érzékelni :) Ha jól értem te arra lennél kíváncsi ,hogy a WASD-t körül ölelő gombokból mennyit tudna érzékelni egy időben? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#14) hcl válasza Imi91 (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Úgy 25 éve mindenféle retek AT billzetek voltak képesek nagyjából akármennyi gombot érzékelni egy időben (nem mind, de sok). :D
(Mortal Kombat alatt hamar kijött, melyik a jó darab :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Imi91 válasza hcl (#14) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az biztos, ott lehetett nyomkodni a kombó gombokat rendesen :DDD Pedig ott még nem USB "vót" :D

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#16) gordonfreemN válasza Imi91 (#13) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, a wasd környéke érdekelne. Peldául nálam a 8ezer ft-os cherry wireless a W+A esetén a Q-t már nem tudja érzékelni, ezért oda nem állithatok semmit.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17) hcl válasza Imi91 (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az USB csak egy kommunikációs csatorna. Az AT-s billzetvezérlő is elég lett volna minden gombhoz együtt, a kérdés az, hogy mi van a billentyűzetben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) sixpak


sixpak
nagyúr

Jó írás lett. :R
A cikk hatására előszedte a fiók mélyéről egy Logitech G19s-t.
Hibátlanul működik, csak a gombok (WASD) vannak nagyon megkopva.
Cserélhetőek a cap-ek ezen vajon?
Lehet érdemes lenne helyreállítani.
Én csak Afterburner-re használtam a kis képernyőt, néha még hiányzik, de a Corsair RGB ökoszisztéma miatt feláldoztam a Logitech-et.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19) hcl válasza sixpak (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cserélhetőek mindenen, csak 1. szerezzél 2. vagy csak kirántod, vagy szét kell szedni teljesen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) sixpak válasza hcl (#19) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kipróbáltam, van cap kiszedőm, de nem jött össze a dolog....van egy fekete Corsair kupak szettem, de teljesen más a kialakítása a Logitech-nek, nem kompatibilis a Corsair kupakokkal.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) Mr.QwErT válasza cinkoxid (#12) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

nekem is ilyenem volt :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#22) hcl válasza sixpak (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván ez nem úgy van kitalálva, hogy user által cserélhető :D10 évvel azelőtti, hogy ez elterjedt volna :D

https://www.youtube.com/watch?v=WuSEBe7mSEM&ab_channel=mcfik

Ez azért a legtöbb cuccnál működik. Csak nem kell szívbajosnak lenni, mert benne van, hogy törik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Benhill


Benhill
senior tag

Nálam egy G11 van tokkal vonóval még a csuklotamasz is megvan, első normális billentyűm volt anno. Amit igazából nem is mertem tul sokat használni mert féltettem :D
Magyar kiosztású jóég tudja csak megmondani, honnan szerváltam.

Viszont annyi baja van nálam, hogy a kék led, a billentyű középső harmadában, mintha gyengébben világítana, ez nem tudom ilyen volt-e vagy csak a szemem csalóka, de még nem mertem szétszedni.

Van aki megmókolta és átalakította RGB-s re, de én még nem mertem szétszedni:
[link]

(#24) LÁZ


LÁZ
addikt

g19em a mai napig imádom, ha lenne vmi újrakiadás belőle kicsit nagyobb kijelzővel...oh boy

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#25) Semplar válasza Benhill (#23) üzenetére


Semplar
őstag

Sajnos a gyári kék ledek elég vacakok voltak.
240 LED/méter -es hidegfehér szalagból pontosan fél métert tettem bele.👌

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) Semplar válasza Benhill (#23) üzenetére


Semplar
őstag

Hátha nekiállsz. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#27) ribizly válasza LÁZ (#24) üzenetére


ribizly
veterán

En ugy emlekszem kesobb mar azert sem jott tobb ilyen, mert jott a Logitech Arx Control (Andoid, IOS) vette at a helyet a beepitett kijelzonek.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#28) Imi91 válasza gordonfreemN (#16) üzenetére


Imi91
aktív tag

A WASD környékén egyidőben leüthető gombok:

Itt az Y az a Z helyén van(angol kiosztás) :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#29) gordonfreemN válasza Imi91 (#28) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az nem teljesen világos miért van két kép.
E két kép közül mindkettőn egyszerre van lenyomva a WASD környéke? Amúgy köszi.
Switch hitter
Például: A+W vagy D+W esetén van-e blokkolva Q,E,R,Í,Y,X,C,F,space?
Ugyanez A+S ill. D+S esetén van-e blokkolva Q,E,R,Í,Y,X,C,F,space?
Nálam így néz ki, lila a lenyomott két gomb, a zöldet engedi nyomni 3.-nak, a szürkét nem.



¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30) Diopapa válasza Tajrexi (#2) üzenetére


Diopapa
addikt

A narancs az újabb. Nekem kék volt először, de tönkrement a háttérvilágítás (tervezési hiba) és a narancsra cserélte a Logitech (lejárt már a garancia). Azóta is napi szinten használom. Az "A" billentyű kezdi megadni magát mostanában. Még mindig működik, csak furán "lóg" a gomb. A G5 egér mellett ezek a dolgok még egészen elpusztíthatatlanok voltak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#31) Tajrexi válasza Diopapa (#30) üzenetére


Tajrexi
tag

Akkor rosszul emlékeztem. :) A G5 mondjuk a mai napig elérhető MX518 néven, bár nem tudom van e annyira strapabíró, mint a régi darabok.

(#32) Imi91


Imi91
aktív tag

Igen amiket látsz zölddel azok a gombok vannak lenyomva és semmi más(ennyi a max). A WASD környékét próbáltam ahogy kérted két számomra egyértelmű módon. Az egyik képen W+A és mellé a WASD-t körül ölelő gombok a másikon pedig a WASD nélkül csak a körül ölelő gombok legalábbis én így értettem a kérésedet :)
"Például: A+W vagy D+W esetén van-e blokkolva Q,E,R,Í,Y,X,C,F,space?" Ennyi gombot nem tudna lekezelni egyidőben A+W mellé Q,E,R,Y és talán még az X menne. A maximum 6-7 karakter egyidőben, de ezt a billentyűzet bármelyik részén tudja(ezzel sok mai billentyűzetet megszégyenítve :) )

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#33) Imi91 válasza Tajrexi (#31) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen a narancssárga háttérvilágítású volt az utódja ahogy Diopapa fórumtárs is írta.Lényegében ez volt az úgynevezett G15 V2 tudásban ugyan az volt csak modernebb lett a kialakítása és kevesebb G(makro) gomb volt rajta :K

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#34) gordonfreemN válasza Imi91 (#32) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tehát az s,d,z,x,c,v kapásból nem megy ha az a,w le van nyomva, ha jól értem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#35) Pr0GrEsSiVe

A G15 Refresh volt a legjobb bill. :)

(#36) Imi91


Imi91
aktív tag

Igen ezek közül a gombok közül nem menne mind ha nyomod mellé az A+W gomokat. A legegyszerűbben PL: A+W +4 vagy 5db bármelyik gomb ennyit tud maximum kezelni(6-7 karakter).

Pr0GrEsSiVe
Egy nagyon jó billentyű volt az is :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#37) gordonfreemN válasza Imi91 (#36) üzenetére


gordonfreemN
addikt

PL: A+W +4 vagy 5db bármelyik gomb

Én azt értem, de nem tudja az A+W + bármelyik 4 vagy 5 gombot. Vagy igen? Eddig nekem nem ez jött át.
ezek szerint egyszerre menne az A+W +Q +E +S + X +Í? Na az szép eredmény.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#38) ricsi99 válasza cinkoxid (#12) üzenetére


ricsi99
addikt

Detto ugyan ez Ugyan ugy Msi-vel :D
Csak makró nincs mivel nem játszódom :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) Imi91 válasza gordonfreemN (#37) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen ez így menne kivéve az Í-mert az nincs. A W+S-t egyidőbe nem sok értelme lenne nyomni :DDD

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#40) gordonfreemN válasza Imi91 (#39) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Persze, de a kép amit először küldtél nem jó és tökre zavaró. Ott csak azt mutatod, melyek az egy időben lenyomhatóak a WASD körül, de közben nem nyomtad a WASD-ből semelyik PÁRT, ezért nekem ez így nem valid. De mindegy, elengedem, majd utánanézek. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41) Imi91 válasza gordonfreemN (#40) üzenetére


Imi91
aktív tag

Az első képen WASD körüli gombok szó szerint csak amik körül ölelik. A második képen a W+S páros mellé nyomtam a WASD közvetlen szomszédos gombjait vagyis W+S+Q+E+R+SHIFT. Éppen lehetett volna az X+C+V is, de fentről lefelé haladtam. Azt tudom mondani, hogy 6 gombot tuti akármilyen kombinációban kezel a billentyű. Remélem sikerült választ adnom a kérdésedre :R

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#42) gordonfreemN válasza Imi91 (#41) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Alakul ;] :R de a kérdés mindig az, egyszerre kezeli-e őket!

szerk.:Értem én, hogy ennek nem sok rtelme így látszólag, de hc játék esetén lehetsz te oyan gyors, hogy még nem engedted el az egyiket mire nyomod a másikat és ha nem tudja ezt a bill továbbítani, akkor az egy korlátozó tényező. Szerintem minimum4-et érdemes egyszerre véggipróbálni, pl W+A és rá még párossával a körülölelők, hogy tudd, melyikre nem számíthatsz xtrém esetben.

Ennek tulajdonképp az a lényege, hogy megnézzük, ha pl előre megyek és oldalazok jobbra vagy balra vagy hátra megyek és oldalazok jobbra vagy balra, akkor érdemes-e még pl reload-ot állítani az E-re vagy az R-re vagy akármit a Q-ra. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#43) ricsi99 válasza gordonfreemN (#42) üzenetére


ricsi99
addikt

4 gomb + macro gomb leütése megy...
ha te ennél egyszerre többet akarsz használj + billentyűzetet meg szerintem növessz még 2 kezet :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#44) joey04


joey04
titán

hú de szerettem volna anno ilyet...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) Petyyyyy válasza #72042496 (#3) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Én pl sosem láttam ilyesmit MM-ban, igaz nem is nézelődtem sosem a horror árak miatt. Vagy 8 éve szent habakukk! vettem egyet a narancssárga (v2) verzióból. Most három van belőle és imádom, markogombok nélkül már el sem tudnám képzelni az élet[1].

1 - automatikus tárgyeset

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#46) cinkoxid válasza ricsi99 (#38) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nekem se játékra van a makró. pl email cím beírása, számítógép azonnal leállítása vagy altatása, alt+f4 "egygombosítása", stb

[ Szerkesztve ]

(#47) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

"az eladó egyébként korrekt módon szólt, hogy egy tisztítást elbír a billentyűzet."

Milyen kis tapintatos volt. Ahogy nézem, inkább már hazmat-közelinek látszik a történet képekről. :DDD

-------------------------------------------------------------------------------

(#3) Balika911: "Nem akarom, hogy ez már 17 éves legyen."

Lassan gödör. Ez van.

-------------------------------------------------------------------------------

(#16) gordonfreemN: "Peldául nálam a 8ezer ft-os cherry wireless a W+A esetén a Q-t már nem tudja érzékelni, ezért oda nem állithatok semmit."

Hát, nyócért sajna még használt kábelesben sem kapsz csodát, de ne csüggedj, valószínűleg a wirelesse sem használ adaptív csatornamenedzsmentet, hogy jó legyen. A legolcsóbb wireless billencs, ami már éri a pízt mostanában, az szerintem az Akko 3068B Plus, de ott a nyóchoz még hozzá köll csapni egy egészséges negyvenest, ha bolti darabra vágysz.

-------------------------------------------------------------------------------

(#18) sixpak: "Corsair RGB ökoszisztéma miatt feláldoztam a Logitech-et."

Pont az egyetlen dologért, ami miatt nem kellett volna. :DDD

-------------------------------------------------------------------------------

(#31) Tajrexi: "A G5 mondjuk a mai napig elérhető MX518 néven,"

A kettőnek annyi köze van egymáshoz, hogy mindkettő jobbkezes egér, hasonló formával. Amire te gondolsz, az a G MX518 (MX518 Legendary), itthon már nem kapható, és a tömeget kivéve (egen, sajna ez is tégla, de legalább súlykazettával nem fárasztják az embert) összehasonlíthatatlanul jobb. Egy 1.1-es firmware-re frissített G5 szenzort 5 másodperc alatt kiakasztok. A forma szubjektíven kedvező megítélésen kívül egyetlen erénye van a G5-nek, és ez a tartósság. Ezt tényleg nem lehet tőle elvitatni.

"bár nem tudom van e annyira strapabíró, mint a régi darabok."

2023-at írunk. Ilyesmire ne is számíts! Egyik konzumer gyártótól se. Manapság már nem csinálnak MX300/MX500-akat, meg Intellimouse-okat, amiknél 10 év alatt legfeljebb csak kapcsolót, meg talpakat cserélsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) sixpak válasza Synthwave (#47) üzenetére


sixpak
nagyúr

"Pont az egyetlen dologért, ami miatt nem kellett volna."

Érdekes, hogy ezt mondod, pedig a piacon teljesen egyedülálló fejlesztéseik vannak, gondolok itt a video lighting feature-re (LS100) többek közt, amit ilyen szinten csak Philips tud és ők azért meg is kérik az árát.
Emellett a szoftver szinte határtalan lehetőségeket biztosít, tényleg mindent meg lehet csinálni vele, a legújabb fejlesztésük a Monitor Screen, bár még nem tökéletesen működik, de van mód a testreszabásra.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#49) flexxx2


flexxx2
őstag

az a bevonat volt a g9 egér egyik "takarójához" is, nagyon jó volt ameddig rajta volt, aztán a kezed melege elkezdte bontani, gusztustalan volt, nekem sikerült rongyokkal leszedni

[ Szerkesztve ]

(#50) Synthwave válasza sixpak (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, a villogó fények igazából kicsit sem hoznak lázba, legtöbbször még a billentyűzeten is lekapcsolom őket. Persze nem azt mondom, hogy nem lehet ízléses RGB kompozíciókat létrehozni (egy, maximum két színnel), és tényleg van, ami egész csecsén mutat a pislákolással, de az efféle funkciók nulla befolyással vannak a vásárlásaimra (egérnél meg inkább negatívumnként tartom számon, mert csak a tömeget növeli, és ugye nem csupán a LED-ekével, ráadásul az idő nagy részében nem is látom, mert takarja a kezem).

Szinte még nem volt nálam olyan Corsair eszköz, amivel ne lett volna valami problémája annak a szoftvernek csúfolt bloatware-nek. Amikor használni kell, mindig félve teszem, és csakis a legszükségesebb ideig van megnyitva. A legjobb például az volt, mikor konkrétan téglázta a vadi új, 20 rongyos egeret egy firmware frissítéssel, miközben levágta az alaplapom egész USB interfészét (de az utóbbit egy portra vonatkozóan később is csinálta, kb. minden második polling rate váltásnál). Ha nem tudtam volna közvetlenül a gyártótól kérni egy firmware fájlt, amit aztán manuálisan kellett rámásolni a patkányra (szervízfuratba dróttal bepiszkál, kapcsolót nyomva tart, és újbóli csatlakoztatáskor a gép külső meghajtóként látja az eszközt, Ctrl + C/Ctrl + V), mehetett volna a cucc a kukába.

A hardvereik általában korrektek (bár perifériákban, főleg egerekben azért még bőven van hová fejlődniük), de a szoftverek írása annyira nem az erősségük. Szerencsére a legtöbb motyójukhoz nem kifejezetten szükséges driver.

So PnP 4 lyfe, vagy legalábbis addig, amíg csak lehet. Az igazán jó ketyeréknek nem kell meghajtóprogram, vagy ha valamiért igen, akkor beérik egy pár MB-os célszoftverrel, amiben csak a valóban legszükségesebb, hardveresen nem állítható dolgok vannak, és virtuális memóriából sem eszik többet, mint amennyit a háttértárolón elfoglal. A kevesebb néha több.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.