Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha esetleg a fent leírtakból nem lenne egyértelmű. A 7 éves kisfiam lelkesedése mögé bújtatva, vettem egy konzolt, hogy végig tudjam nyomni a Zelda-t. :D De nem adnék fel egyetlen PSex címet sem ezért a konzolért. Így most megfér egymás mellett a két gép.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

maximilian4-nek válasz:

Nem tudok, és nem is akarok olyat írni, ami mindenki ízlését elnyeri. Az ára drága. Ha a Ps4 mellé teszem. Viszont az ünnepek előtt az egyik barátom nyert egy One X-et a két utolsó Forza-val. Odaadta volna nekem nagyon bráti áron. Én mégis Switch-et vettem. (Amúgy mondtam, hogy 25-ért megveszem tőle az X-et. :D)

A játékok tartalmasságával kapcsolatban nem tudok még nyilatkozni. A Zelda teli találat. De az, hogy gyűjtsem a csillagokat Mario-ban az olyan mint PS-en a trophy (platina) vadászat, az sem vonz.

A végszót én tartom. Habár senkit sem akartam megbántani vele. De a Nintendo-t se akarom becsmérelni, mert jó. És megvan a maga közönsége. Nem is kicsi. És én is örülök, hogy van egy ilyen konzolom is. De nem tudnám egyedüli konzolként elképzelni, ahhoz kevés rá a játék.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) elder troll


elder troll
senior tag

Már csak az xbox-os része hiányzik a cikksorozatnak.

;]

(#4) tboy93


tboy93
nagyúr

Pont ettol tartok en is, hogy mit kezdenek a konzollal, ha vegigmentem azon az 5-10 ex cimen ami érdekel...

(#5) .LnB válasza elder troll (#3) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kinek hiányzik az? ;]
Volt is már nalam One, meg lehetne is bármikor. És vehettem is volna most ugye a havertól. De eleget használtam ahhoz, hogy tudjam, az nekem nem kell.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) .LnB válasza tboy93 (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazából nekem mondták ezt a PS-re is. De itt én nem látok most annyi címet. Azok érdekelnek, amiket bele is írtam a szövegbe. Aztán, hogy az után mi lesz? Nagy talány.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) .LnB válasza elder troll (#3) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jut eszembe, ha úgy vesszük, azt már rég megírtam: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) rumkola válasza tboy93 (#4) üzenetére


rumkola
veterán

felteszem a polcra a többi 16 mellé

(#9) Silεncε


Silεncε
őstag

Gondolkoztam anno én is egy Switchen, a Zelda meg az Astral Chain érdekelne meg jópofa lenne buszon Doomozni/Wolfensteinezni, és itt kb ki is fújt. A Mario-k meg Pokémonok hidegen hagynak, biztos jók, csak nem nekem. Ennyiért meg nem adok ki 100+k-t egy konzolért (+ ugye a 15+k-s játékok). Le is tettem róla.

[ Szerkesztve ]

(#10) Ronam válasza tboy93 (#4) üzenetére


Ronam
addikt

En eladtam tesomnak, miutan vegigtoltam mindent ami ugy igazan erdekelt. Persze azota jott par uj jatek, de ilyenkor mi cserelunk, o viszi az X-et, en hozom a Switchet :).

(#11) gzoll


gzoll
tag

Sokmindent leírt az ember arról, hogy én miért nem fogok még jó darabig Switchet venni. Szerintem se éri meg az árát, fele ennyiért adnák a gépet és a játékokat szerintem még jobban vinnék, de persze a világ nem ennyire egyszerű. Ami nekem még inkább a problémám, hogy a 32 giga beépített ram ennyi pénzért... Hagyjuk már, ez egy vicc. Plusz még mindig vannak gyerekbetegségei a rendszernek, joy driftelés, még mindig vannak olyan példányok amikre kvázi kötelező a screen protektor mert a saját dokkolója karcolja a gépet... De a legszomorúbb az a játékok ára. Kijön egy rakat olyan remastered újrakiadás met portolás, amik olyan játékok, amiket másik platformokon már pár száz forintért adnak, vagy ingyen, a "friss" Nintendo átirat meg 17 ezer forint (AC Black Flag, Witcher 3, stb)...
Szóval én még várok pár évet, addig elvagyok a 3DS XL-emmel ha nagyon Nintendozni akarok, ha komolyabbat játszanék akkor ott a PS Vita azt kész (az is kb most éri már meg az árát)

(#12) UnA válasza gzoll (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem se éri meg az árát...

Namost én abszolút outsider vagyok (se konzol, se egyéb gamer dolog nem igazán érdekel), de nem értem azt, amikor egy ilyen dolog esetében pénzügyi mutatókat akartok belevinni a történetbe. Ha még azt mondjátok, hogy erre nincs pénzem, akkor az megérthető, de egy hobbi sohasem lesz kifizetődő :)

(#13) mike1334


mike1334
veterán

Csak sikerült ebben az írásban is az xboxot (bocs, az xboxosokat) fikázni...valaki nagyon megbánthatott egyszer...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#14) b. válasza gzoll (#11) üzenetére


b.
félisten

A Switchez minek kellene tárhely? minden játék fizikai odahordozón megvásárolható, ami nem igényel telepítést. Behelyezed a kártyát és azonnal játszol. Digitálisan és fizikai adathordozón ugyan annyiba kerül a játék rá. Miért érné meg jobban egy PS4 mint egy Switch? Engem konkrétan a PS4 érából a Last Of Us kötött le igazán eddig.( az is PS3 ra jött ki ) Egyetlen játék.
A Switch pedig több címmel vezet az mellett nem elhanyagolható hogy éppen bárhol bármikor lehuppanok és játszok vele. Nem igényelnek a Nintendo címek több Gigás update fájlokat hogy játszhatóak legyenek. Alig van bug, crash a játékokban mégis. Mario Odyssey több ötletet és innovációt tartalmaz játékmenet terén mint bármelyik játék az utóbbi 5 évbe amit láttam.
zelda több fizikai fejlődést mutat , mint a nagy Witcher 3.
Elolvasva a bejegyzést eléggé kellemetlennek tartom hogy egy konzolt az ára miatt tartunk rossznak, nem tartjuk méltónak hogy egy árban legyen a PS4 gyel, mert hát az a nagy PS4 Pro!! kb 30 ezer frointból állítják elő az egész gépet és még sokat mondok. Ha valami drága nem veszem meg, főleg ha szórakozásról van szó.
A konzol is és a játékok is sokkal jobban tartják az árukat. nővérem konkrétan 15 K ért vette zeldát majd 12 K ért adta el..
Ez a Nintedozás nem mindenkinek való. Nem mindenki látja mögötte a tartalmat és a minőséget.. Nem mindenki érti meg az élményt és éli meg . Ezzel nincs gond.A gombkiosztást felhozniszentségtörés. Hol volt a Sony és a Microsoft a konzoljaikkal amikor Nintendo márkajelzéssel már jöttek ki a konzolok és a kontrollerek? sehol.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) gzoll válasza b. (#14) üzenetére


gzoll
tag

Nem értek egyet, mert már több olyan játék is van Switch-re, ami nem fért rá a gyári játékkártyára, ezért extra adatot kell letöltenie a gépre. (oké, nem nem fért rá, hanem a kiadó úgy döntött, hogy a kisebb kártyát igénylik, és az extra adatot online kell leszedni a gépre), de gondoljunk arra, hogy valaki egy játékot pl nem kártyán vesz meg, hanem e-shop-ból, van már több játék is, ami egész egyszerűen nagyobb, mint 32 gigabájt, tehát alapból nem fér a gépre, csak extra memóriakártyával. Értem én, igen, bővíthető memóriakártyával, de ennyi pénzért ne nekem kelljen már ilyeneket vásárolni extrába, mert ez nevetséges ebben a korszakban már. Engem személy szerint ez zavar, úgy érzem, mintha csak egy demó tárhely lenne benne, ha akarsz netről leszedni játékokat, akkor a játékokon kívül fizess még. Ja, és ha tönkremegy, elvesznek az adatok, akkor Nintendo felteszi a két kezét, hogy hát nekik semmi közük hozzá mivel bővítettél, intézkedj magadnak.

(#16) b. válasza gzoll (#15) üzenetére


b.
félisten

Nintendo címek nagyon nincsenek, külsős fejlesztők munkái vannak így elsősorban, főleg sport játék ( talán NBA ? ).. Ahhoz is kiegészítőt kell letölteni, manapság egy 128 GB jó minőségű SD kártya kb 6 ezer forint.256 GB 9 ezer. A switchre nem digitálisan kell és érdemes megvenni a játékokat hanem fizikai adathordozón. Ez egy hordozható játékkonzol elsősorban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) .LnB válasza b. (#14) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt írtam, hogy jó, csak drága. Nem azt, hogy nem jó, mert drága. A PS4 Pro csak egy viszonyítási alap, az van nekem, ahhoz tudtam hasonlítani. Ezt pedig, hogy a pénzt ne vegyük figyelembe, ez számomra érthetetlen. Mindennek van ára, és értéke. A kettő meg nem biztos, hogy egyenesen arányos. Ráadásul az értéket több féle képen lehet mérni. Akár személye is válogatja. Szép világ lenne, ha semminek sem kellene az árával foglalkozni..
Mondom mindezt úgy, hogy én nem bántam meg a Switch vásárlást. Rossz érzésem sincs, csak leírtam amit gondolok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) b. válasza .LnB (#17) üzenetére


b.
félisten

"Mármint a Playstation 4-hez képest. Maga a konzol is annyiba kerül mint egy PS4 Pro. Ami ha csak a teljesítményét nézzük, elég vicces. "

nem azzal van gond hogy az ára drága vagy ezt számon kéred rajtuk, hanem azzal, hogy ezt azzal feded le hogy a PS4 pro hoz méred és nem érted a dolgot. ( egyébként a Ps4 pro hivatalos ára 400$ a Switché 300$, Az új Switché 199$))
Miért ne érne annyit? egy GPD win 260 ezer forint nevetséges hardverrel a Switchez képest egy Smatch Z 700 dollártól indul 4 GB rammal 64 GB tárhellyel . és rosszabb minőségben futtatják a multiplatform játékokat mint a kis SWitch . Ezekhez is érdemes hozzámérni.
Az is más tészta, hogy a kellett a Sonynak kiadni egy Pro gépet 2 évre rá hogy kijött , mert a stabil FPS tartás is megfeküdte a gyomrát. FHD alatti felbontásban. vagy az sem annyira vicces, hogy néha felszálló űrhajóra emlékeztet a hangja , Az sem annyira, hogy az új verziókba még a csavarokat is kispórolják. szerintem simán egy lapon említhető a két konzol. Mint írtam a switch egyébként olcsóbb lenne ( nemrég volt 250 dollárért dokkoló nélkül a mini pedig 199$)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) maximilian4 válasza gzoll (#15) üzenetére


maximilian4
addikt

Hidd el sokkal nagyobb bajban vagy ha xboxon vagy ps-es fogysz ki a tárhelyből. Manapság 5 ezer forintért kapni 128 gigás microsd-t vagy 10 ezerért 256-osat. Viszont a nagykonzoloknál nagyobb felár a nagyobb tárhely, ráadásul ott maga a lemez nem adathordozó, szímplán jogosultságot kapsz hogy letöltsd a HDD-re a játékot store-ból, ergo gyorsan betelik a tárhely. Na itt azért lassabban telik meg, mert adatot hordoz.

Maxi

(#20) .LnB válasza b. (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már hogy ne érteném, a Nintendo exkluzívoknak ez az ára. Ha az ember játszani akar velük. Én azt nem értettem, hogy egy két éves játék, hogy hogy nem akciós mostanra. Arra írtam, hogy nem tudtam ezt az egészet hova tenni. Mert azért az minden más platformra jellemző, hogy az évek alatt csökkennek a játékok árai. Hát itt nem. Ezt Xbox, PC, és PS után alig hittem el. :) Teljesen laikusként vágtam bele ebbe a vásárlásba. És ez nagyon meglepett.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) Wesder


Wesder
félisten

Vettél egy Nvidia Shield tabletet Nintendo matricàval. Nem csak a jàtékokkal keres a cég, hanem magàval a konzollal is. Én is gondolkoztam a Zelda miatt bérelni egyet 3 hónapra, csak a lustasàg ugye.
Exklúzívok meg nem nem kellenek, hanem nem halunk bele, ha màshol is elérhetőek a jàtékok. Sok PS tulajnak ez nagy szivenszúràs ha 3-4-5-7-9 év utàn màr valamelyik jàték nem ex.

A cikk jó és igényes, hozza az elvàrt minőséget. Jó volt olvasni. :R

Vàrom a miért vegyek Xboxot cikkedet, abban lenne is kihívàs szàmodra. ;]

A "monitoralàtétes" cikked meg szerintem màr elavult.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) .LnB válasza b. (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha a teljesítményüket nézzük, akkor vicces. Ha azt, hogy ez hordozható, hogy ott egy csomo exkluzív cím..stb. Akkor már érthető. És ha valaki a családdal osztott képernyőn akar játszani hosszú órákat, akkor is érthető. Mert például ez a funkció minden más konzolnál nagyon hanyagolva van.

Én el tudom fogadni, hogy a Nintendózásnak ez az ára. És ezalatt értem az ex címeket leginkább. De nézzük már meg.. Xbox-on mindenféle pass-szal, Live-val, Access-szel, fillérekért lehet játszani. PS-en is ott az Access, a PS plus, és a rengeteg store akció... Azért ne legyünk vakok.. Én nem bántom a Nintendo-t, de na..

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) .LnB válasza Wesder (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gamepass, Live, Forza, a legerősebb konzol. Ebből, hogy lesz cikk? ;]

Köszi a szép szavakat. ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) maximilian4 válasza .LnB (#20) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez a nintendonál mindig is így volt. :D
Drágák a játékok, de legalább azok is maradnak.

Egyébként teljesítményben sem annyira gyenge. Nyilván a soc más architektúra mint a nagyoké, a ram is kevesebb és a processzor is gyengébb, de maga a grafikus számítási teljesítménye a konzolnak valahol ott van az xbox one mellett, és azért joyconok nélkül jónéhányszor beleférne a fat-be.

Meg hát az ár is relatív. Valaki képes “gaming” telefora kiadni 3-400 ezreket. Ezzel azért el lehet lenni harmad áron is, és vannak rá értelmes játékok.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#25) Wesder válasza .LnB (#23) üzenetére


Wesder
félisten

Ezért mondtam hogy kihívàs.:P

3 hónapra 60€ lenne a lite, (3x20€) + a jàték àra, mert az nem jàr hozzà.
Annyit gondolom megérhetne, ha csak Zeldàra kell.

Nintendo-n azért BAYX a kiosztàs, mert ők jobbról balra olvasnak azt hiszem. Lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) .LnB válasza maximilian4 (#24) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A NES és a Switch között eltelt egy kis idő. Abszolút nem tudtam, hogy így megy ez erre fele. Képzelheted az arcomat, mikor keresgéltem az üzletekben a Zeldát. Azt hittem az ünnepek miatt felment az ára, vagy kiadtak valami új verziót belőle. Azért is kérdeztem a topikba, hogy ez normális? És válaszoltatok, hogy teljes mértékben az. :D Most már tudom legalább.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) .LnB válasza Wesder (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tuti nem tolnám handled módban a Zeldát. Ezért is volt kizárt, hogy Lite-ot vegyek. De ez csak az én véleményem.

A picúr játszik úgy vele. Veszek majd tokot hozzá. Akkor viheti a mamáékhoz, játszhat a kocsiba vele.. Üveget vettem már a kijelzőre.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#28) maximilian4 válasza .LnB (#26) üzenetére


maximilian4
addikt

Én mindig vadászom a használt játékokat a szomszédos konzol üzletbe. Hála istennek így elfogadhatóbb áron jutok hozzájuk, néha még alkudni is tudok. Konzolvilágba be sem nézek már, sem a mediamarktba. Egyrészt drágák, másrészt itt vidéken olyan gyér a választék. Nem is tudom mi lenne ha nem lenne ez az egy konzolbolt.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#29) b. válasza maximilian4 (#28) üzenetére


b.
félisten

Én itt a PH-n szoktam +ebay és amazon. :K
ebayról múltkor 5 ezer forintért vettem Bayonettát és 1-2 Switchet egyben. Most is van fent Zelda és Mario Odessey 5 ezer forint alatt.

.LnB: Odysseyt ha teheted mindenképpen próbáljátok ki. gyerkőc meglátja elfelejtheted a gépet egy időre :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#30) .LnB válasza b. (#29) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Odyssey-en rajta vagyok. Bros U Deluxe-ot jó lenne esetleg arra elcserélni, de aprón nem hirdet senki Odyssey-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#31) bojan válasza .LnB (#6) üzenetére


bojan
tag

Mario delux helyett a mario maker 2 az amit venned kellett volna. Össze sem hasonlítható a kettő játék elmenyben

(#32) .LnB válasza bojan (#31) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kettő között vaciláltam. Aztán a Switch topikba írták is, hogy jól döntöttem, hogy az U Deluxe-ot választottam végül. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) b. válasza .LnB (#30) üzenetére


b.
félisten

Nővéremnél van az enyém,( sokat van kórházba) ha nem sürgős szívesen odaadom nektek végigjátszani, ha találkozok vele elhozom tőle.ha meg bejön úgy is megveszitek majd.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) .LnB válasza b. (#33) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez jó lenne, köszi. Most meg úgy is elvagyok még a Zeldával egy ideig. Majd esetleg írj rám privibe.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#35) dabadab válasza Wesder (#21) üzenetére


dabadab
titán

"Vettél egy Nvidia Shield tabletet Nintendo matricàval"

Tényleg fut a Breath of the Wild Shielden?... Ja, nem.

Gondolom az xboxos /pses topikokba is beírod, hogy vettek egy AMD-s PC-t :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) dabadab válasza gzoll (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Ami nekem még inkább a problémám, hogy a 32 giga beépített ram ennyi pénzért"

Ha ezen fennakadsz, akkor valamit félreértettél.. Fogsz 20 euróért egy 128 GB-s microsd kártyát és belerakod, azzal nagyjából el is van intézve a háttértár gondja - ennyi, ez nem valami showstopper.

DRM is theft

(#37) maximilian4 válasza dabadab (#35) üzenetére


maximilian4
addikt

Még sok minden más nem fut shielden ami ezen fut. Nem csak és kizárólag a hardver a lényeg, hanem az, hogy erre a nintendo fejleszt, és látván mennyi fogy a gépből egyre több harmadik kiadó is. Amúgy teljesen jogos.

Maxi

(#38) Wesder válasza dabadab (#35) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt nem negatívumként írtam, de persze csak bele kell kötni. Azért írtam le, mert írta a cikkben hogy pontosan nem tudja mi van benne. Hàt ez. Ennél meg ugye màr van bőven erősebb mobilchip. 1-2 éve le lettem hurrogva mikor azt írtam hogy a Shield még mindig a legerősebb SoC-t hasznàlja, és akkor màr SD835 volt a telókban.
Nintendonak bejött, ennyi. A HW és SW is nyereséges az elejétől fogva. Megteheti mert semmilyen konkurenciàja nincsen.

Mobilon meg végre eljutottunk oda hogy a PS2 jàtékok is futnak rendesen SD855-től felfelé, ez szerintem tök jó dolog.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#39) leeka válasza .LnB (#2) üzenetére


leeka
tag

Az első időkben még lehetett mondani, hogy nincs játék Switchre, mostanra ez már nem igaz, főleg amikor havonta adnak ki AAA exclusieokat rá, és már szépen felvette a lépést a másik kettővel megjelenések terén!
Hogy gyerekeknek való, azzal is vitatkoznék, hiszen konzolokról van szó, mind gyerekeknek való :D
Csak a Nintendo sokkal nagyobb korhatár skálát használ mint a többi, ezért is sikeres :)
Nekem már elsőszámú konzol, csak Nintendo van a házban, nem hiányoznak a csilivilli cod, bf, NFS... Nyuggerba tolom, bőven van minőségi tartalom nintin!
Lehet kövezni, hogy fan vagyok, de engem mindig meg tud érinteni egy N játék, illetve hazudnék, ha nem lenne jó egy Death Stranding, vagy Last of Us, de így is hatalmas a backlogom...

[ Szerkesztve ]

Fear the future !

(#40) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Te szeretsz lerugdosni minden darazsfészket, igaz? :D
Egyébként mintha én írtam volna, úgy, hogy MÉG nincs Switchem. Tipródok rajta, mert elég drága ahhoz a pár szintén elég drága játékhoz ami érdekelne, de egyre biztosabb, hogy lesz. Ez a Nintendo titka :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Furán fog hangzani, mert bár tolom rajta az exkluzív címeket is, amit épp sikerül beszereznem (pl. Zelda BotW), de én akkor ugrottam rá nagyon, mikor láttam hogy jön a Diablo 3, és azzal egyidejűleg be is rendeltem a Diablo 3-as kiadást (dokkoló, konzol olyan skint kapott + game), azóta a Diablo 3 vagy a Torchlight 2 pörög rajta, vagy valami verekedős game, haveri összejöveteleken (MK11 (elsőre azt hittem meg fogom bánni, de talán az egyik legjobb vétel lett rá, nagy képernyőre kitolta sem ront az élményből, hogy "butítva" van), valamint az ARMS).

Mivel látom, hogy PS-es vagy, megértem, hogy furcsa neked az, hogy nem szimmetrikusak az analóg stick-ek. Én pl. azt nem tudom megszokni. Embere válogatja. Viszont sok X-box One kontrollerezés mellet (PC-n), ha utána kézbe fogom a Pro Controllert (ami egy tényleg nagyon jól sikerült kis kontroller a géphez, és szerintem elengedhetetlen, ha tv-re, monitorra ki van lőve a kép, és egyedül játszasz pl), kell pár perc, mire a kezem megszokja a máshogy elhelyezett gombokat (sorrendileg).

Korábban PS4-et szerettem volna, de nem bántam meg, hogy végül nem az lett. Ezt könnyebben viszem magammal vonatútra ;] Rengeteget használom handheld módban.

(#42) D1Rect válasza UnA (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

"de egy hobbi sohasem lesz kifizetődő"
Attól függ, a kannabisztermesztés is lehet hobbi.

(#43) UnA válasza D1Rect (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

Mert az mennyi profitot hoz, ha elszívod? Ha már árulod is, akkor az üzlet és nem hobbi ;)

(#44) D1Rect válasza UnA (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#45) .LnB válasza Carlos Padre (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Darázs fészek? Szerintem ez nem az. Nincs semmi gond szerintem. Van pár Switch tulaj aki nem ért egyet velem. Ez természetes. Írtam is, hogy ez csak egy vélemény, az enyém. És még csak az sem biztos, hogy igazam van. Nem is kardoskodom az igazamért. Maximum kifejtem, hogy pontosan hogy értettem.

Nehéz dolog ám ez. Mert nem mindenki élet körülménye, ízlése, véleménye egyforma. Egy dolgot több száz felé képpen tudunk szemlélni. Pl itt van UnA véleménye. Elfogadom. De egyáltalán nem osztom azt a felfogást. És nem azért mert csóró vagyok. :)

Elolvasom mindenki véleményét. És szerintem nincs semmi feszkó. Darázs fészek tényleg akkor lenne, ha a harmadik masináról is írnék. De azt lehet, hogy a kikerülése utáni percekben le is lőnék a modik. :) Még akkor is ha direkt nem is írnám kötözködősre. Nagyon érzékeny az a tulajdonosi kör na.. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#46) Wesder válasza .LnB (#45) üzenetére


Wesder
félisten

Mindhàrom konzolról lehet olyan cikket írni, hogy 5 perc után leszedjék. A szerzőn múlik milyen hangvételű lesz a cikk.
Az a baj hogy egy véleménycikket sokan egyetemes igazsàgként értelmeznek, és ha az eltér az àltalànos vélekedéstől, nagyon könnyen "daràzsfészek" lehet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) .LnB válasza Wesder (#46) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Teljesen igazad van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy meg kell nézni a Switch exclusive címeket és az alapján dönteni, hogy van-e ott valami ami megéri ezt a nem kevés pénzt.

Fura mód hiába van handheld mód, nagyon sokan szinte csak dokkolva, klasszikus konzolként használják. Persze ez csak addig fura, amíg meg nem tapasztalod, hogy a játékok nagy többségét nem a Switch kis kijelzőjére tervezték. Nagyon cool ötlet a Switch eredeti koncepciója, de a fejlesztők többségének a handheld mód csak egy extra feature, ami nem igazán vesznek figyelembe a játék tervezésekor. Portolt címek esetén meg nem is tudják figyelembe venni, mert azokat eleve nagy kijelzőre tervezik.

Kevés az olyan játék, amit kifejezetten úgy terveztek, hogy kis kijelzőn is jól működjön. Ez már azért is problémás mert ugye kijött a Switch Lite, aminek még kisebb a kijelzője és nincs dokkolási funkciója. Ezért a Switch Lite vásárlását még jobban át kell gondolni. Persze lehet hogy a titok a Nintendo exclusive címekben van, amiket én kerülök. Persze nem rossz szándékból, csak a Mario, Pokemon és hasonlóak nem az én játékaim. Viszont lehet hogy azok élvezetesek kis kijelzőn is.

Nagy probléma, hogy nem nagyon vannak kifejezetten Lite specifikus review-t, értékelések, és nagyon kevés a demo a storeban is, könnyű belefutni az "én nem ilyen lovat akartam" feelingbe egy-egy nem épp olcsó játékvásárlás után. Arra tippelek, hogy szándékosan kevés a Demo. Sokan nem bíznak annyira a játékukban, hogy ingyenes mintát adjanak belőle.

Főleg azoknak való akiknek sok nintendo exclusive játék bejön, handheld módban meg azoknak akiknek utazás, ingázás, otthontól való távollét miatt jól jönne egy kis játékmasina, de elegük van a gyakran gagyi mobilos freemium áradatból. Én a Switch Lite-ot nem javasolnám megvételre komolyabb kipróbálás nélkül.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) leeka válasza Tigerclaw (#48) üzenetére


leeka
tag

Megjelenés óta van Switchem, eleinte csak tv-n toltam, és mostanában sokat ingázok, rászoktam a handhelt módra, annyira, hogy szívesebben játszok ágyból, kanapén fekve, mint a tv elött gubbaszva, és nagyon nincs minőségbeli romlás exclusive címeknél meg főleg, persze vannak kivételek pl Xeno 2 ahol hatalmas nagy tája, sok ellenfél van.
Én megértem ha valakinek nem tetszik egy fajta, stílusú játék, konzol, brand, de azt hogy úgy itélkezzen valaki, keserű szájízzel, hogy bele se kóstolt... Na azt soha nem értettem :/

Fear the future !

(#50) Tigerclaw válasza leeka (#49) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem úgy értettem, hogy a gyengébb grafika a hátrány, hanem úgy hogy sok játéknál a részletes grafika a játékdizájn része, tehát észlelned, felismerned kell valamit, ami TV méretű képernyőn nem gond, de kis kijelzőn komoly pixelvadászat.

Más esetben meg annyira művészi a vizuális dizájn, a grafika, hogy kis kijelzőn egyszerűen nem jön át az atmoszférája.

Mondok pár példát:

Trouserheart: - Nagyon jól működik kis kijelzőn, valószínűleg arra is tervezték
Storm Boy: Biztos nagyon szép nagy képernyőn is, de kicsin is játszható és szépen átjön a meséskönyv szerű dizájn.
Skyrim: - Kis kijelzőn nem veszed észre a távolabbi ellenséget, akire reagálni kellene
Witcher 3: Első blikkre jobban játszható kis kijelzőn mint a Skyrim, de az igazi terepe gondolom a nagy képernyő.
Violett: - Szép részletes keresgélős, logikai játék, amit kis kijelzőn nagyon nehéz játszani
Figment: Kicsivel játszhatóbb kis kijelzőn, mint az előző de nagy kár hogy nem tudom élvezni teljes pompájában ezt a kis mesés, művészi világot.
GRIS: Kifejezetten nagy képernyőre. Nagyon szép, de nagyon aprólékos. Ha játszható is handheld módban, olyan mint rollerezni egy biciklivel.

Ja és ezt Switch-en tapasztalom, nem Lite-on ami még kisebb.

Nem csak az bosszantó, hogy keresgélni kell az olyan játékokat, ami illik kis kijelzőre, hanem hogy dokkolási funkció nélkül sok játék nem élvezetes. Ezért nem javaslom a Lite-ot kipróbálás nélkül. Nézze meg rajta, hogy hogy futnak a várt nagy címek és utánna döntsön. Mármint ha van rá lehetősége.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.