Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vanir


Vanir
veterán

Soha, soha semelyik játék nem idegesített fel annyira mint az OW. És a vicc, hogy nem csak engem. Közeli ismerősökkel megbeszélve is arra jutottunk, hogy az OW valami speciális játék ilyen szempontból, hogy az ember idegrendszerét kikészítse.

Akkor nem vagyok egyedül (bár az első mondat rám nem annyira igaz). Az első pár szint, amíg ismerkedtem a játékkal nagyon élvezetes volt, aztán olyan level 25 környékén már érezhető volt, hogy ez is ugyanaz, mint akármelyik más team-based multi: az emberek 85%-a agyhalott, és nem képes önálló gondolkodásra. Ha meg megpróbálnád elmagyarázni neki, hogy mit kell csinálni, akkor a saját kis nyelvén elküld a halálba. Arról nem is beszélve, hogy láttam 100+ szintű embert, aki Reaper-rel nem tud három centiről lelőni valamit, mert annyira pontatlanul céloz.
Hatos premade-t szoktunk nyomni néha - az volt egyedül vállalható - de amikor szembe jött 6 Winston, meg más hasonló kompok akkor szét tudtam volna verni a monitort..

(#2) .LnB válasza Vanir (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Genji pickekkel álmodtam... :D Na jó nem is.

Az én sztorim OW-val: Egyik fórumtársunkkal kerestünk valami játékot. Free beta-t kipróbáltuk, nyomtuk vele sokat. Aztán mikor vége lett megbeszéltük, hogy ez egy szar és nem vesszük meg. Másnap, "vegyük meg, csak jó lesz". Megvettük, élveztük is. Szinteződtünk szépen. De már akkor is beszéltük, hogy ide csapat kell. Innen fórumról összeálltunk páran. Tök jó hangulat volt, de nehéz volt összeszedni 6 (normális) embert. Ezért volt akivel voltak nézeteltérések. Mert, hogy én túl komolyan gondolom. Na mindegy is. Viszont a jó hangulat csak a társaság miatt volt, a játék borzasztóan idegesített mindenkit (bár a többiek nevében nem szívesen beszélnék). Viszont itt még a társaság elvitte a hátán a dolgot. A baj akkor kezdődött mikor páran vga-t cseréltünk és hetekre abbahagytuk/abbahagyták a játékot. Én IGP-vel még toltam, de csak QM-et. És ott mindennek vége lett. Egyedül, vagy jobb esetben voltunk ketten, a többi random emberrel. Gyötrelem volt. Igazából nem tudom megmondani, hogy miért, de folyamatosan idegbeteg voltam tőle. Kb háromszor töröltem le, hogy soha többet nem játszom vele. Aztán negyedjére véglegesen. Nagyon rég nem nyomtam vele. masterOw szerint 110+ órám és 900 meccsem van benne, de soha többet.
A másik bajom vele, hogy nekem e-sport szinten se tetszik. Nem élvezem nézni, nincsenek játékosok akire úgy igazán felnéznék. És így nem fog meg. Van sok pro quake player aki átállt (szégyelljék a pofájukat! :D) jól le is szerepeltek.
Kíváncsi is leszek erre az OW ligára amit az amerikai major sportok mintájára csinálnak. Szerintem nem fog labdába rúgni a CS:GO mellett.

Most Titanfall 2-vel játszok, és élvezem, szórakoztató.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) Vanir válasza .LnB (#2) üzenetére


Vanir
veterán

Mi a CS:GO-ról szeretnénk váltani, egész egyszerűen gyötrelem ami jelenleg zajlik. Az elmúlt egy hétben nem igazán volt tisztának mondható meccsünk. LEM-ről Supreme-re 20 meccsből ha jól emlékszem 3 vagy 4 vereségünk volt, meg egy-két döntetlen. Supreme-n nem nyertünk meccset, öt meccsből kettő döntetlen, háromszor blatánsan lecsaltak (legutóbb két török, összesen nem rendelkeztek 600 órával). Szóval katasztrófa, de jelenleg nincs jobb.
A Battalion 1944-hez fűzök magas reményeket, remélhetőleg nem hiábavalóan. Teljes esport support-ot kap, matchmaking-et, beépített EAC, minden kutyafüle. Ha nem lesz jó, akkor nagyot fogok csalódni.

(#4) .LnB válasza Vanir (#3) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

CS:GO-t csak nézem egy jó ideje, szóval nem tudom mi van ott. 11év CS elég volt. Sose nyomtam top szinten, de az akkor is sok idő. Sokan váltanak OW-re a "top" magyar cs-sek közül. Újdonság, megpróbálják. Ami érthető mert még új, nincs kiforrva, talán szerencséjük lesz. Csakhogy Dél-Kórea ezt máshogy gondolja. :U
Én nem állok neki olyannak ami sok gyakorlást igényel. Ellövöldözöm most Titanfall 2-ben, király a movement (quake-re emlékeztet) és pörgős. De már nem nyomom napi szinten se az utóbbi hetekben (mert várom a G403-at, ma jön).

Battalion 1944-t nem vágom, ott a BF1, de azzal se sokat nyomtam. :)

Én sok szerencsét kívánok nektek, csak nehogy xanasz függőség legyen a vége vagy gyomorfekély. :D

Ma találtam rá a YT csatidra, jók a COD4 videók, nem kicsibe toltad az látszik. ;) Stevy- 9 Lives COD4 movie-ja az egyik kedvenc fragmoviem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) -FreaK- válasza Vanir (#1) üzenetére


-FreaK-
veterán

Engem korábban is vitt már játék az idegösszeroppanás szélére (pl. billentyűzet törések Diablo3 alatt), de ez az OQ olyan szinten le tudja húzni a kedvemet is az idegesség mellett, amire sose gondoltam volna. Még az élettől is elment a kedvem néha.. még nem töröltem le, de már nem játszom vele.

(#6) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Barátnő/feleség és egyéb dolgok mellett gondolom hogy nehéz már HC gamernek lenni. :) De azért casualnak nem mondanálak szerintem. Játszol te eleget. :D Néha az idegeimmel is. ;] (na jó ez nem igaz, de muszáj volt. :D )

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) .LnB válasza oriic (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja de HC-se voltam sose. Max azt hittem magamról. Az hogy sokat játszol az nem HC. Nálam az a HC akinek tehetsége van hozzá. Nekem max van egy alap tudásom amit könnyen kamatoztatok különböző játékokban, de átlag közép szint felé sose jutok így skillben. Jó pubon már Titanfall2-ben is aratok sokszor, de van pár ember aki simán odaver a seggéhez én meg csak pislogok. :)

Az idegeiddel direkt játszom, az ember jobban teljesít stresszhelyzetben. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) Vanir válasza .LnB (#4) üzenetére


Vanir
veterán

Hehe, köszi, azért szoktunk tartani egészséges pár napos/hetes/hónapos pihenőket. :D
A 9 Lives király, Stevy ellen pedig volt alkalmam játszani egy jó öt évvel ezelőtt. 40 fraget szemrebbenés nélkül ránk vágott. :DDD

(#9) .LnB válasza Vanir (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én is Cod4-eztem egy időben, de csak cs mellett, és szigorúan promoddal. Szerettem, jó game volt.
Az pedig mindig jó emlék ha az ember híres játékosokkal játszhat. Én is szeretek vissza emlékezni ilyenekre. CG:GO pronax, xizt. Quake tox. Még ha rommá is vernek azért jó dolog szerintem. :) azt bánom hogy evil-lel nem mertem leállni quake-ben, ő a kedvenvem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

TL: DR változat: bántott, hogy már béna vagy, így kinevezted magad casualnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ne má, pont most fontolgatom, hogy sale alatt megveszem az új tomb raider-t. A nem fejlődött semmit, mit jelent? Ha kicsit tomb raider-esebb lett meg hosszabb, az nekem már fejlődés lenne. Mer' ugye, nem volt rossz játék, csak Tomb Raider játéknak volt rossz az első rész. Ennél azt ígérték, hogy majd javítanak az játék nevét adó tevékenységen, több lesz benne a fejtörő meg nem hörcsögöknek lövik be a nehézséget...ebben sem fejlődött a játék szted?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#12) oriic válasza Csapoati (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Végül is... ;]

Live-Die-Respawn

(#13) .LnB válasza [Prolixus] (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szigorúan magán vélemény, de semmit nem fejlődött az előző részhez képest szerintem. Nem volt olyan érzésem, hogy ez egy új játék. Mintha ugyan az lett volna.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) .LnB válasza Csapoati (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért ez az egész nem csak erről szólt. :)

(#15) LaciCRM
Olyan rossz volt az első élményem a GTA Online-ban, hogy azóta se néztem vissza :( De single-be nagyon jó játék. Viszont gondolom te nem a sinlge-t pörgeted újra és újra évek óta?! :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) #81556480


#81556480
törölt tag

Én évértékelőm:

Az éven is GTA5-öztem.

Jövőre is azt fogok
csá

(#16) [Prolixus] válasza .LnB (#13) üzenetére


[Prolixus]
addikt

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#17) .LnB válasza [Prolixus] (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most viszonyításképp direkt megnéztem egy 21 részes végigjátszást, én a 14. résznél hagytam abba. Szóval több mint a fele megvolt. És semmi maradandó nem maradt meg bennem. De ez nem jelenti azt, hogy neked ne tetszhetne. Viszont a Titanfall 2 single az fasza. CSak mondom.. :U Viszont 6-7óra kb. :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) #81556480 válasza .LnB (#14) üzenetére


#81556480
törölt tag

úgy a 6-7. végigjátszásnál tartok. amugy online 1000+ óra. másokat is ki ki próbálok, de mindig ide térek vissza.

(#19) Csapoati válasza .LnB (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csak csipkelődök. :) Én is átestem mindezen (pedig még nincs gyerek), de pár évvel ezelőtt. Nem rossz így sem, csak kicsit más jellegű játékokkal játszom többnyire. Ja meg WoW, de ott is szigorúan max. heti egy raiddel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) [Prolixus] válasza .LnB (#17) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Áh, az nagyon rövid, Multira meg nincs időm, így is rengeteg single játék van még, amit szeretnék kitolni, csak mikor ugye...

Na nem baj, 10 eurót csak megér majd nekem az új TR, majd megveszem ha addig lemegy az ára. Az a baj, hogy eddig akik jókat mondtak róla, szinte mindenki olyan volt, akinek már az első rész is hűdenagyon tetszett. Olyannal sajnos nem találkoztam, akinek az első nem annyira tetszett, de a második igen (vagy úgy volt vele mint én, hogy tetszett neki az első, de nem, mint tomb raider játék).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#21) #81556480


#81556480
törölt tag

Te amúgy a műholdvevő fejről kaptad a neved ?

(#22) .LnB válasza #81556480 (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ki? Én? :)

Szerk.: ja rágúgliztam, rám gondoltál. Nem nem onnan. :) CS-ből ered, egy Piki nevű ismerősöm becezgetett és ez annak a rövidítése. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) Shing válasza [Prolixus] (#20) üzenetére


Shing
őstag

Jöttem megmenteni az érzéseidet. Engem az előző Tomb Raider nem bírt lekötni, nem vett rá hogy szétnézzek, gyűjtögessek, kimaxoljak mindent. Szar volt mint TR, unalmas mint játék.
Ez az új résznél nálam megváltozott, mert végre találtam benne dolgokat amik lekötnek. A survival része most már működik a játéknak, pl. nincs életvisszatöltődés, gyűjtögetni, vadászni kell. Van értelme erősebb cuccokat gyártani, mert neked jön egy medve, páncélos fickó és nagyon nem mind1, hogy van nálad valami spécibb muníció vagy sem. De most már a lövöldözős részeket is 90%-ban meglehet csinálni stealth-ban, ami nálam plusz, mert azt jobban szeretem mint a sima öldöklést.
De hogy ezek jobban érvényesüljenek érdemes a játékot legnehezebb fokozaton tolni. Persze ha neked ezek a dolgok nem érdekesek, akkor tényleg ugyan az mint az előző, mert simán ugyan úgy végiglehet szaladni rajta. (Normal fokozaton mondjuk)

Ja és még... Mint TR játék még mindig 0, de legalább nincs HP töltés, lőszer mennyiségre is talán jobban kell figyelni. Feladványból most sincs több sztem... Az új Larát még most sem bírom, de már egy fél fokkal keményebb.

[ Szerkesztve ]

(#24) [Prolixus] válasza Shing (#23) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát már ez is valami, ezek nekem is 99%, hogy fognak dobni a játékélményen. Stealth játékokat nagyon szeretem például. Érdekes egyébként, én sem bírom az új Lara-t. :DDD Mondjuk nem mintha a réginek sok karaktere lett volna vagy bármi ilyesmi, de ez az új szimplán csak irritál.

Kicsit megnyugodtam. Bár már elvertem a pénzt másra, lehet nem várok akkor míg beesik 10 alá az ára, hanem olyan 15-17-ért majd beszákolom. Köszi a véleményt. ;)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Overwatchon mi is agyaltunk, aztan arra jutottunk, hogy Borderlands 2 alatt alig haladunk, szoval nem lesz ez igy jo.

Ami jo volt:
- Deus Ex: Mankind Divided: Iszonyatosan reszletes, immerziv, bar az elejen rosszul futott es mivel immerziv senkinek nem tunik fel, hogy nem rovid.
- Dishonored 2: A Deus Ex szeria cybersteampunk variansa, iszonyatosan reszletes, megjeleneskor viszont ez is szornyen futott. Mostanra kikupalodik. A Mankind Divided elol viszi el nalam az ev jatekat.
- Dirt Rally: Tudok jegen egyenesen menni a Lancia Stratossal. Altalaban.
- Carmageddon: Max Damage: Vegre rajottek arra, hogy a Nintendo a mario karttal abbol el, hogy ugyanazt adjak el picit mashogy. Palyak egy resze, kocsik egy resze a regi Carmageddon remakeje, moka.
- Doom: amikor a 30 koruli munkatarsak egy emberkent nekiallnak megint jatszani estenkent otthon.

Ami nem volt jo:
- Shadow Warrior 2: Az elso resz egy gyonyoruen komponalt single player area shooter kombo volt (Doom parja), a masodik reszt agyonvagja a meh lootrendszer az ultra-repetativ palyadesignnal. A vegigjatszas ketharmadanal kb 7 oranal mar untam magam.

btw, steam sale?;)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) [Prolixus] válasza proci985 (#25) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"- Dishonored 2: A Deus Ex szeria cyberpunk variansa, iszonyatosan reszletes, megjeleneskor viszont ez is szornyen futott. Mostanra kikupalodik. A Mankind Divided elol viszi el nalam az ev jatekat."

Mármint steampunk? Vagy legalábbis valami olyasmi. Hogy nem cyberpunk az biztos. Nagyon sajnálom amúgy, hogy eddig úgy tűnik nem fogy olyan jól a játék, mert ha a pocsék futását nem számítjuk, mindenki csak csupa jót mond róla. Én pedig imádtam a Dishonored 1-et...Nem csak játék, hanem lore szinten is.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#27) proci985 válasza [Prolixus] (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

elirtam, persze, hogy steampunk :R (kozben raneztem steamre, hogy mit vettem, aztan elterelodott a figyelmem amikor meglattam, hogy sale van)

gyakorlatilag a 2 egy az egyben az elso reszt faceliftje. ha imadtad az elso reszt, akkor a masodikat is imadni fogod. lore maradt, reszletesseg maradt, mechanika icipicit javult. es meg mindig jatekstilustol fuggetlenul kezreall, szoval ugyanolyan moka settenkedni es mindenkit eletben hagyni mint verbeboritani a varost. az elso resznek a harcmechanikaja volt az egyik legerosebb pontja (a palya design / tortenet / lore mellett), a masodik resz pedig pontosan ugyanezt tudja.

az outsider hangja valtozott egyedul, de ez a lore miatt indokolhato.

egyebkent steam salen van ;]

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) [Prolixus] válasza proci985 (#27) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"az outsider hangja valtozott egyedul, de ez a lore miatt indokolhato."

Nocsak, itt mire gondolsz? Spoiler nélkül. :))

Láttam az első küldetést youtube-on (amikor el kell szökni Dunwall-ból), meg azért bele-belenéztem már 10-20 perc erejéig egy-egy misszióba, szóval tudom, hogy rohadtul tetszeni fog. Egyedül pont ez az Outsider hangcsere dolog, ami nem tetszett. Az első részes hangjával szvsz nem volt semmi baj, ez viszont sz@r. Különösen érthetetlen számomra, mert megint sikerült impozáns szinkron gárdát összekovácsolni. Rosario Dawson-t meg Vincent D'Onofrio-t nem lehetett nem felismerni például.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#29) proci985 válasza [Prolixus] (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az outsiderre valami hatassal volt. viszont erre ket mondatnyi megjegyzest tesz (implicite hangzik el), szoval egy csomoan nem kotottek ossze. persze, elsore fura, de szerintem indokolt.

oke, ez igy most nagyon kriptikus volt, de ennel tobbet nem tudok mondani anelkul, hogy komolyan belemennek a sztori finomsagaiba.

mondjuk ugy, hogy a sztori ott folytatodik, ahol a Brigmore DLC vegetert. a kanon szerint egyebkent Daud low chaost ment -meghozza az enough coin to disappear achievmenttel-, mig Emily / Corvo eseteben csak annyi biztos, hogy nem az ultra kaosz befejezes a kanon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) [Prolixus] válasza proci985 (#29) üzenetére


[Prolixus]
addikt

PC Gamer-en olvastam egy cikket erről a kánon aspektusról, ott is fejtegették, hogy a DLC-k meg az első rész lehetőségeiből is végül mi került kanonizálásra a regény+a második rész alapján, Daud-ra ugyanez volt írva. :K

Outsider barátunkra majd figyelek. Azt esetleg meg tudod még mondani, hogy kb hol hangzik el ez az utalás tőle, amit említettél a játékban? Melyik küldi során mondjuk?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#31) proci985 válasza [Prolixus] (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mission 7, az emlitett ket mondat 2:00-2:02nel hangzik el. Viszont ovatosan, ez a story kb haromnegyedenel van. ez az a jelenet ami alapjan a pc gamer hosszabb es eleg pontos analizise is alapul.

a masodik resznek is gyonyoru a szimbolikaja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) [Prolixus] válasza proci985 (#31) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem nézem meg, csak felírom valahova. Köszi az infót. :K

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#33) proci985 válasza [Prolixus] (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondjuk szerintem szerezd be inkabb vegeredmenyben ha belefer, nem fogsz csalodni. nekem 42 oram van benne egy corvo nonlethal assault es egy Emily highchaos stealth run utan.

ahogy nezem egyebkent a pc gameren meg is kapta az ev jatekat, megerdemelten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.