Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Nagyon tetszett az írás.Többször is felröhögtem. A cucc is tetszik, de ennyit én egyelőre nem adnék érte. Ha le fog menni az ára, akkor viszont jó eséllyel.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) sketchifun


sketchifun
senior tag

Shut Up, and Take my Money!

Tudtam eddig is, hogy létezik érintős kapcsoló, de azok mind elég ócskán néz ki.

Ez viszont valami gyönyörű. Nekem nem kell a távvezérlés, de amúgyis jóideje érik a lakásban található szedett-vedett(értsd: nincs két ugyan olyan típus) kapcsolók cseréje. Rohanok a netre, ez instant buy.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) shark300


shark300
tag

"Ha a rákötni kívánt lámpa (főleg LED esetén) 15 Wattnál (a magyar oldalon 3 W) kisebb teljesítményű, előfordulhat, hogy lekapcsolt állapotban gyakran felvillan. Megoldásként egy kis dobozkát kínálnak, amik be kell kötni a körbe, és minden a helyén lesz. Ez sajnos további felárat jelent (kintről egy ezres körül), ezért érdemes átgondolni, hova veszünk ilyen kapcsolót. Sajnos nem tudom, hogy ezt mi okozhatja, de ha valaki tudja, kommentben várom a segítséget."

Átnézve a kapcsoló bekötését, a működéséhez szükséges áramot az áramkörből veszi, így folyamatosan áram halad át az izzón (hasonlóan a jelzőfényes kapcsolókhoz). Ahhoz, hogy ne így legyen, másmilyen rendszerű kapcsolóra van szükség, és a nulla kapcsolóhoz vezetésére vagy pedig a fentebb említett doboz, ami gyakorlatilag egy a lámpával párhuzamosan kötött 220-330nF/400V-os nem elektrolit kondenzátor. Ez söntöli a LED lámpákat és áramot biztosít a kapcsolónak.

.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#4) xedos


xedos
addikt

Én az Aliexpressen találtam. Nagyon megtetszett, de nem mertem megvenni...
Kintről sem olyan olcsó... Azután megtaláltam itthon is...
Nekem váltókapcsoló kellett- az itthoni 10.000Ft-os áron lehidaltam! Kintről a 2db volt 11500Ft...
Tudom garancia... De az árba belefér majdnem 2db új.
Összesen 5db-ot vettem- szeretjük. Mondjuk a váltó kapcsoló érdekes, gyerekek ujját nem mindig érzékeli.
Vettem konnektorosat is 2 kapcsolóval. Amúgy ha megnézed ennyibe kerül egy Prodax kapcsoló + keret+ kapcsolólap ami világít is, hát az sem olcsó.

(#5) Menotti válasza shark300 (#3) üzenetére


Menotti
aktív tag

Sima billenőkapcsolóm van.Ugynúgy villódzik néha az energiatakarékos izzóm vele.Szerintem nem kapcsoló függő a dolog,hanem a falban lévő vezetékek kapacitív feszültsége feltölti az égők elektronikáját ami idönként kisül.ez okozza a vibrálást.

(#6) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" .. régi kapcsolók könnyen generáltak elektromos zárlatot"

Ha a hülyeség fájna, már hangszálszakadás miatt megnémult volna az aki ezt kitalálta.

Az a dolga a kapcsolónak, hogy nulla Ohm ellenállás mellett zárja az áramkört..
Mivel csak a fázis van jelen a kapcsolóban, a hagyományos értelemben vett rövidzárlatot, akarattal sem lehet előidézni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) nimfas válasza Menotti (#5) üzenetére


nimfas
addikt

Neked és a cikkírónak is:

Az energiatakarékos izzók háklisak a minimális feszültségre is és hajlamosak villogni. Nem élvilágítós kapcsolód van véletlenül? Ott is az történik mint ennél az elektromos kapcsolónál, hogy nem választja le tökéletesen a fázist (fázisceruza is világít a lámpánál halványan...) és idénként kisüti magát.

A cikken én is fel-fel röhögtem időnként :)

Üdv.
egy villanyszerelő :)

[ Szerkesztve ]

(#8) vadkörte válasza nimfas (#7) üzenetére


vadkörte
addikt

Ötletes cucc és a teszt hangvétele is szimpatikus. Élmény volt olvasni.

A legtöbb hazai webáruházban kapható hasonló(!) vezérlő, bár azok leginkább LED világításhoz vannak. Én az Anro-nál vásároltam ezt azt, nem a legolcsóbbak, de megbízhatóak. Náluk láttam kapacitív felületű vezérlőket, amik a le/fel kapcsoláson kívűl fényerőszabályozást is tudnak és az áruk sem elvadult.
Tény, hogy nem ilyen szépek, de nem is kerülnek tizenezrekbe. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9) kenand


kenand
veterán

HDMI és egyéb fali aljzatok is vannak LIVOLO családban. (TV-t a falra projekt keretében nagyon hasznos tud lenni, pl Media player, XBOX képe HDMI-n a falban megy a TV-be, így oldottam meg én is)


csatlakozók nem láthatók, de a szekrény ill. a TV mögött vannak

Nem olcsó, de időnként akciósabban is ki lehet fogni, van direkt gyári Aliexpress Livolo store is.
(sőt van már "'generikum" is olcsóbban, kevesebb választékkel, de mejdnem így néz ki)
Van már még drágább, még szebb típus is.

Édesanyámnak a rádió távirányítós nagyon bejött, nehezen mozog és az ágyból le és fel tudja kapcsolni a lámpát, nem kell a sötétben botorkálnia- tudom kis fali lámpa is segíthetnie, de így oldottam meg :)

Egy kellemetlen probléma van a Livolo családdal, csak újtípusú, csavaros fali dobozba lehet rögzíteni, mivel fesző karmanyút nem raknak rá. Régi dobozba nagyon problémás a rögzítése.....vagy a fali dobozt is cserélni kell, ami munkás/rombolós dolog...

[ Szerkesztve ]

(#10) tildy válasza kenand (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Elso ranezesre mondom ez retrotouch...

Konnektor mar toluk van, kapcsolot majd hamarosan veszunk.
Alapvetoen errefele UK-ban az osszes doboz tobbnyire csavaros, nem ismerik itt sem a karmantyus megoldast.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) tildy válasza Menotti (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Valtokapcsoloknal szokott ilyen lenni ha rosszul kotik be.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) kenand válasza tildy (#10) üzenetére


kenand
veterán

LIVILO-ból van EU, UK és USA is.
A Retro piszkosul drága..
Sajnos azon, hogy UK-ban csavaros az kis hazánkban nem segít....
Új házaknál/full felújítás után nálunk sem, mert az új dobozok már csavarosak.
De 10-15 évvel ezelőtt is még sima, csavar nélküli fali dobozok kerültek be. Azokba nagyon problémás beletenni.. Legtökéleteebb, kivésni a régi dobozt és beletenni egy csavarost, de utána jó eséllyel lehet szobát festeni...bár ha az ember ügyes, talán a festést meg lehet úszni. De macerás az biztos

[ Szerkesztve ]

(#13) xedos válasza kenand (#12) üzenetére


xedos
addikt

Nekem is egy konnektor-dupla kapcsoló vár arra, hogy a dobozokat cseréljem :-(

(#14) tildy válasza kenand (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Retrotouchbol is van UK,EU biztosan, de meg indiai is.
Amugy ugy latom , ugyanazt adjak el csak mas markanev alatt, meg a taviranyito is megegyezik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) nimfas válasza kenand (#9) üzenetére


nimfas
addikt

Mi, villanyszerelők úgy szoktuk javasolni hogy egy Legrand Dlp csatornát bevésünk a falba és a két végén, a tv mögött és a szekrény mögött lehet kábelt húzni. Maga a csatorna 2m-es szálban kapható, 10 cm széles és kb. 5-7 cm magas. Így nem kell aljzat sem. Picit olcsóbb....

(#16) tildy válasza nimfas (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Kinek mi az esztetikus, tv mogott elfogadnam, de amugy ha minden aljzat ilyen legrant dlp lenne, nem jon be.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) jupp008


jupp008
senior tag

Legelső rendelésem az Aliexpressen -ez a kapcsoló volt 1 évvel ezelőtt. 1 kapcsolós, de dimmelhető.
14,5 dollár volt összesen.
kép
Nagyon jó termék, ajánlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#18) macilaci78 válasza nimfas (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is így van, igaz, csak 5×5 centis ment a 6-os téglafalba. :D
3 HDMI, 2 USB, 1 hang, 1 táp, 1 UTP, 1 koax ment bele.

Picit olcsóbb volt és kevesebb helyet is foglal, mint ennyi csatlakozó a TV mögött. :))

Nemrég végeztünk a lakásfelújítással, én is szemeztem Livolo termékekkel, de ingem-gatyám ráment volna.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) kenand


kenand
veterán

Én is elgondoltam, hogy mindent kicserélek Livolora, de vannak fontosabb dolgok is, talán majd egyszer...

Itt a generikum, még "keverni is lehet"
Funry Y2

Kevesebb a választék, nincs váltókapcsoló , egyéb alzatok (hdmi stb)
De olcsóbb, én a távirányítóst 15USD-ért vettem (most 18.60), a Livolo 24USD

[ Szerkesztve ]

(#20) nimfas válasza tildy (#16) üzenetére


nimfas
addikt

A dlp az a csatorna neve... [link]Abban csak a kábelek mennek a falon belül, a tv mögött van egy lyuk hagyva a tetőn pl. 10*8 cm azon egy lengő dugalj is befér a hdmi, koax audio kábel mellé es semmi nem látszik. Tv alatti szekrény mögött ugyanekkora hely.
Ha később kitalálsz valamit simán elfér benne.

[ Szerkesztve ]

(#21) tildy válasza nimfas (#20) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugy ertem ilyenbe epitheto, tudom, hogy a csatorna neve. Szerintem nem esztetikus, de kinek mi jon be.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) nimfas válasza tildy (#21) üzenetére


nimfas
addikt

Nem látni belőle semmit csak a két végét ahol a kábelek kijonnek. A többi része el vakolva, glettelve, festve. :DD

(#23) tildy válasza nimfas (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja hogy ezt vesed be a falba , tehat nem log ki belole, es le van vakolva. Ugy vegulis nem rossz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nekem nagyon tetszik, hogy a kapcsolók zárlatot generálhatnak. Mire jók, ha nem zárlat létrehozásra és megszakításra az áramkörben? :D
Na de mi van akkor, ha meghibásodik egy kapcsoló? Az "i"livolo kihívja a villanyszerelőt vagy a tűzoltót a hibától függően? :U

Jevons paradox

(#25) Mike88


Mike88
senior tag

Kb. egy éve találkoztam a termékkel, azóta is mosolygok rajta, ha belebotlok... Ez a saját véleményem, elfogadom, ha valaki másképp látja a dolgot, de ti is fogadjátok el, hogy én így látom...
"Ezer éve" van érintős kapcsoló, van érintős+fényerőszabályzós, sőt olyan is van, ami bármilyen IR távra programozható s ha para az IR, mert irányítani kell, akkor jóval előbb feltalálták a rádiós led izzókat, később a bluetooth-os izzókat, de lehet kapni vezérlőket, amik nincsenek egybeépítve a fényforrással. Van okosház, ahol az ég egy b...ta világon mindent tudsz irányítani akár telefonról. Továbbá, könyörgöm.... van váltókapcsoló, van keresztváltó kapcsoló, van léptető relé. Mi a bánatért nem egyszerűbb pl. egy hálóban egy kapcsolót a bejárathoz rakni, s egy-egy kapcsolót az ágy két oldalára, de az éjjeli lámpa sem hülyeség ha hálóról van szó, egyéb esetben váltókapcsoló sem hülyeség. Mé' jobb kutatni a távirányítót sötétben, hogy hova a bánatba is tettem?
A cikk írójának: pedig az, hogy világít, mikor nincs felkapcsolva, annak annyi értelme van, mint az élvilágítónak, irányfénynek, amit szintén nagyon régóta alkalmaznak. Ennek akkor látnám max. értelmét, ha lenne benne dimmer, s egy balról-jobbra, fentről-lefelé mozdulattal tudnád a fényerőt szabályozni. Ehhez hasonlót egyébként már láttam RGB ledhez, csak a szerencsétlen gyengeárammal működik, beépíthetsz egy dobozt, amibe a tápegységet teszed, s onnantól kezdve kapcsolóba, kapcsolóból lámpába a gyengeáramot kell elhúznod. Továbbá két kis kör alakú érintőfelület van a kapcsolón. Sötétben bemész egy helyiségbe, s nem jobb felkapcsolni úgy egy lámpát, hogy érzed a billenőkapcsolót, már az ajtóból benyúlsz s kattan is? Mint belépsz, ránézel a kapcsolóra, látod melyik körre kell ráböknöd, s ráböksz. Ez hülyeség! Józanságra kényszerít!!!

(#26) jimmy399 válasza Mike88 (#25) üzenetére


jimmy399
senior tag

Igen, teljesen igazad van ezer éve létezik érintős kapcsoló, fényerőszabályozóval együtt + irányfény, hogy meglásd sötétben. Otthon bő 20 évig volt ilyen kapcsolónk, egy fémlapot kellett megérinteni és kapcsolta is az égőt...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#27) Mike88 válasza jimmy399 (#26) üzenetére


Mike88
senior tag

Melyikre gondolsz? A barna keretes, potméteres, alatta az irányfény? :)

(#28) maser


maser
tag

Manapság, már mindenre rá mondják, hogy okos és ez engem idegesít.
De ezzel nem így vagyok. Szép, van haszna, meg értelme is. :)

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#29) jimmy399 válasza Mike88 (#27) üzenetére


jimmy399
senior tag

Igen, arra :)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#30) blueMerle válasza jimmy399 (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

egy fémlapot kellett megérinteni és kapcsolta is az égőt...

:Y Az komoly, érintésvédelem rulez.

(#31) jimmy399 válasza blueMerle (#30) üzenetére


jimmy399
senior tag

valszeg egy műanyag mikrokapcsolót kapcsolt, megfelelően elszigetelve a fémlemez mindentől vagy egy festett fém hatású műanyag lap...

--- N/A ---

(#32) Mike88 válasza blueMerle (#30) üzenetére


Mike88
senior tag

:D Neeee... Azért ugye tudod, hogy nem a legyintés elvén készült s ez részedről csak vicc akart lenni...?

(#33) blueMerle válasza Mike88 (#32) üzenetére


blueMerle
veterán

:F

(#34) aram01


aram01
nagyúr

Mi is néztük már, és jövőre cseréljük mindet. csak rossz belegondolni hogy 100k fölött lesz csak a kapcsoló :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) Sotho


Sotho
őstag

Nagyon király, kösz a cikket!

Ahogy nézem a távirányító eléggé megdobja az árát.

(#36) tildy válasza blueMerle (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekünk is volt ilyen

kontalux dimmer neven volt elerheto.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) tildy válasza Mike88 (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

"Mé' jobb kutatni a távirányítót sötétben, hogy hova a bánatba is tettem? "

Azért, mert pl nem mindenki tud könnyen mozogni, pl a kerekesszékesek sem. Vagy például ha épp próbálnád a gyereked altatni,nem kell felállni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#38) DBob válasza tildy (#36) üzenetére


DBob
őstag

Csak sóhajtozni szoktam magamban amikor látom, még ma is rácsodálkoznak az emberek egy-egy érintéssel működő, fényerőszabályzós villanykapcsolóra és remek gadgetnek tartják.

"Eljött a jövő!", és társai.

Miközben a képen látható villanykapcsoló pedig már több mint 30 évvel ezelőtt elérhető volt a hazai piacon. Az okostelefonok, okosmosógépek, okosvécéülőke és társai előtt. Akkor, amikor az ember örült, ha volt egy Commodore 64 számítógépe, amit több havi fizetéséből vásárolva hozta haza, a szomszédtól kölcsönkapott Wartburggal. Az már külön öröm és luxus volt ha otthon esetleg színes TV volt (!!) és lemezmeghajtó is volt a csúcsszámítógép mellé.
De fényerőszabályzós, érintéssel működtetett, mechanikától mentes villanykapcsolónk bezzeg már volt ;)

@blueMerle: igen, "érintésvédelem rulez". N.C. ...
@tildy: nem konkrétan neked válaszoltam, csak a te posztodban volt a kép.

(#39) kenand


kenand
veterán

Csak lelett fordítva a reklámszöveg... de mutatós kapcsolócsalád az tény.
Nem olcsó, de "hivatalos" magyar forgalmazón kersztül már a nem éri meg kategóriába kerülne.
Kínai importból el lehet vele játszani. Egyedül a "karmos" rögzítés hiány okoz problémát régebbi épület esetén, ahol még nem csavarosak a fali dobozok.

(#40) Eclips21


Eclips21
őstag

nagyon jól néz ki, de nem zavaró hogy csak az a kicsi kör érzékel?

(#36) tildy nekünk még meg van :)

[ Szerkesztve ]

(#41) tildy válasza Eclips21 (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

En pont emiatt gonkodom, hogy ez a koralaku vagy emez legyen

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) kenand válasza Eclips21 (#40) üzenetére


kenand
veterán

Nem, megszokható

(#43) shield válasza tildy (#36) üzenetére


shield
őstag

Nekem ezek a régi fényerőszabályzós kapcsolók vannak még, mai napig is rendesen teszik a dolgukat. :K

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#44) Beni2360


Beni2360
félisten

Igaz már vagy fél éve semmi mozgás azért kérdeznék, hátha vaki erre jár.
Erről volna szó: Livolo White Crystal Glass Touch Panel Switch EU szabvány VL-C701-11
és a bekötése érdekelne részletesen a dobozból a lámpa testig és a kapcsolóig?

Tehát fázis megy a kapcsolóba, mitől lesz az nulla pont?
Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#45) Menotti válasza Beni2360 (#44) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nem biztos ,hogy segítek vele.....
Én egy 40 éves panelben,régi kapcsoló helyére kötöttem be,teljesen rendben müködik.Ugyanolyan kiosztás kell neki mint a régi kapcsolónak.Ha jól tudom a nulla a dobozból egyenesen megy az égőig,a fázis pedig a doboztól a kapcsolón keresztül megy az égőig

(#46) Kernel válasza blueMerle (#30) üzenetére


Kernel
nagyúr

egy fémlapot kellett megérinteni és kapcsolta is az égőt...

:Y Az komoly, érintésvédelem rulez.

Régi hozzászólás, viszont szakmai viccként máig megállja a helyét. 30 éves technika, de nem gondolhatod komolyan, hogy engedték volna, az akkoriban extrának számító kapcsolókat olyan sok évig forgalmazni, ha bármi veszélye lenne.

A fémlapos-szenzoros, aminek a fotóját is betették a topikba, teljesen ártalmatlan. 2 db 4,7 MΩ értékű ellenállás választ el az áramkörtől. Önmagában 1 db is tökéletes védelem lenne, de biztonsági okból beraktak kettőt sorba, ha az egyik valamilyen anyaghiba miatt véletlenül átvezetne. De már ennek esélye is gyakorlatilag nulla.

Ilyen IC van benne, a doksiban megadott rajz szerint van összerakva:

http://kernel.uw.hu/Siemens-S576.pdf

Nekem is van még 2 db, LED-hez mondjuk nem jó, csak izzóhoz. Noha kísérleteztem áramköri módosításokkal, próbáltam többféle kapacitást a lámpával párhuzamosan, ellenállást is, de egyelőre nem sikerült stabil megoldást találni. (Nem is a szabályzásra gondolok, elég lenne ki-be kapcsolni is.)

Tudom, hogy van a Livolo műterhelés, ami rendelhető, ezt még nem próbáltam:

Lerajzoltam egy lehetséges megoldását, hogy meg tudom-e építeni, de azt viszont halogatom azóta is. (Itt nem az a lényeg, hogy 4 dollárért rendelhető, maga a kihívás miatt lenne érdekes, hogy pusztán a fotók alapján le tudnám-e utánozni, még mielőtt közelről látnám, mert úgy már könnyű.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47) tildy válasza Kernel (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

A livolo azt mondod alapbol nem jo ledhez? Vagy felreertettem valamit?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Kernel válasza tildy (#47) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mindegyikhez, először is dimmelhető LED-et kell beszerezni hozzá.

Esetleg még akkor is előfordulhat inkompatibilitás, főleg kis teljesítményű lámpákkal, akkor rá lehet kötni az említett 4 dolláros elektronikát, a lámpával párhuzamosan.

Ez nem egyszerűen műterhelés, elég trükkös működése van, csak a nullátmenetek közelében terhel be, amivel egyrészt eléri, hogy a szabályzó megkapja a szükséges feszültséget a működés fenntartásához, ugyanakkor nem pazarol energiát lényegében. Ezért nem is igényel hűtést.

Ránézésre egyszerű kis panel, de még elektronikában jártasak sem gondolnák, hogy milyen okosság van benne, mivel nem egy napi szinten előforduló, nem közismertnek számító áramkör.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#49) tildy válasza Kernel (#48) üzenetére


tildy
nagyúr

Azok vannak:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Nekem holnap érkezik két ilyen csoda, első sorban azért, mert a tolóajtó mögött nem nagyon fér el a hagyományos.
Most olvastam végig a hozzászólásokat, és kicsit elkomorodtam, hogy csak a "közepe" érzékeli a simogatást. :(
Kérdésem a következő, hátha tudtok segíteni:
- nekünk is régi fajta doboz van a falban, nem pedig csavaros. Az a kérdésem, hogy a doboz két szélére befúrt (beton fal) tipli+csavar megfoghatja a szerkezetet? Vagy nem jó ötlet, és feltétlen ki kell cserélni?
- kikapcsolható az irányfény a kapcsolón?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.