Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz King Unique #226 üzenetére

    Általában nem kell vele Win alatt foglalkozni. Kivéve, mikor mégis megszopat, mert nem ad a meghajtónak betűjelet, vagy durvább esetben (sok partíció, multiformátumos kártyaolvasó) elfogy a D: - Z: betűjel, aztán megy a vergődés, hogy hová csatolja.

    Vagy pl. most volt a Flash SSD topikban egy érdekes eset. Csávesz megvette a vadi új SSD-t, hogy majd Win10-es rendszermeghajtónak használja. Előtte azért kipróbálta a gépen, egyelőre a HDD-ről futó Win10 alatt, ment is neki szépen, OS látta a meghajtót, lemezkezelőben lehetett rajta partíciót létrehozni, meg formázni, benchmarkeredmények is rendben voltak. Ezen felbuzdulva emberünk, izzítja be a telepítő USB drive-ot, nyomja a Win10 installt. Telepítő elindul, particionálós részhez elér, megfelelő partíció létrehoz, telepítés oda. A telepítő behányja a Windows nem telepíthető a kötetre f4sságot. Ezt eljátssza százszor. Szegény user itt elkezd vergődni, BIOS-t frissít, SATA kábeleket cserél, átteszi másik SATA portra, BIOS-ban állít mindenfélét, végigpróbálgatja a GPT + UEFI és MBR + Legacy bootot is, SSD-n firmwarefrissítés, SMART ellenőrzése, mindig semmi. Már kezdi is elkönyvelni, hogy biztos a beépített driverek nem kezelik az SSD-t (ami hülyeség, mert vinnie kéne a szabványos MS AHCI drivernek), mikor a net legsötétebb bugyrában több nap múltán megleli a megoldást: mivel futó Windows-rendszer alá tette be először a meghajtót, a Win10 valami hitelesített tárolókötetként jegyezte be, ami innentől fogva csak adattárolónak használható, Windowst nem lehet rá telepíteni. Az mindegy, ha ledúrod a partíciós táblát, váltogatod MBR-GPT-re, törlöd-létrehozod a partíciókat, nem engedi. Persze ki sem írja normálisan, hogy mi a hiba, csak hogy nem telepíthető. Be kellett tenni az SSD-t újra egy futó rendszer alá, ott valami eldugott házirendes beállításoknál kivenni ezt a hitelesített tárolós ’ciséget, majd mehetett rá a telepítés. Csak hüledeztünk, hogy ekkora egy agyrém nincs. Na, így a Linux nem tud megszivatni. Úgyhogy de, Win alatt is lehet szívni elég nagyokat, egy egyszerű particionálással és telepítéssel is. Ehhez képest egy /etc/fstab-os szerkesztés sétagalopp, nem hogy a Gnome-disks használata.

  • ubyegon2

    félisten

    válasz King Unique #226 üzenetére

    Nem csak a felcsatolásokról írtam, de most nem is vagy kompetens ebben, mert mindkét rendszert ismered valamennyire. :D

    Ha a thread-et visszaköveted, akkor látni fogod, hogy akár egyik rendszert sem ismerőnek mutattam be a könnyen megtalálható és egy programon belül komplexebb feladatellátást biztosító Lemezek programot. (erről szólt ugyanis az indító nyekergés, hogy nemlehetessemegcsinánicsakterminááábúl)

    Ettől függetlenül teljesen igazad van a többi dologban. ;)

    Próbálj magad elé képzelni egy bantu négert, aki most érkezett Afrikából és elérakják a Win10-es és a Mint Cinnamonos rendszert......

    Ja igen, most jut eszembe, van egy 1terás vinyóm tele adattal, hopp ott egy Wines gép, beszerelem és fel sem kell csatolni Winben, már mehet is minden...super!!!!! Huha, van kis gond, ezt a lemezt eddig Linuxon használták!!!!! ---- tudod miről beszélek.

    Ugyanez fordítva, jövök a Wines gépemből kiszerelt vinyóval, találok egy Linuxos gépet, beszerelem a vinyót....

    Aki nem érti, annak elárulom, hogy csak az egyik esetben tudnék békésen letölteni, torrentezni tovább. (alapesetben, nincsenek trükkös segédprogramok most) -- kitaláljátok, melyik gépen tudnám ezt sikerrel végeni?

    1- Win
    2- linux
    :F

Új hozzászólás Aktív témák