Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#149) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

KDE nekem amúgy örök rejtély marad, apró dolgokban miért csinálja, amit csinál. Most is mindent külön újra kell inditanom, mert hiába van bepipálva a wifinál az auto csatlakozás, nem csatlakozik, igy aztán az összes rendszerrel induló vackom lukra fut. Böngészésnél veszem észre, hogy nincs net, tudom, ne megszokásból vezessek! ;]

Pedig ezt a wifibeállitást legalább tudom, hol találom. :)

Nálam amúgy jobb a boot KDE-vel is, mint a gnomeszerűségeknél. Hardverfüggő ez is, látod.
Nemsoká felezik a KDE bootidejét, csak futólag láttam azt a cikket, nem ugrik be most sem, hogy hol.

[ Szerkesztve ]

(#152) DanielK


DanielK
addikt

Ja amúgy nekem a vlc és az inkspace volt fent alapértelmezetten.
Gondolom a telepítőben azóta cserélték. :K

(#153) Perdedor


Perdedor
tag

Jó cikk volt, köszi :R
Egy darabig én is Manjaro-t használtam, de aztán visszamentem Mint-re (KDE). Az én tapasztalataim alapján azt tudom mondani hogy aki Manjaro-t szeretne használni, hacsak nem megy másképp AUR-ból NE telepítsen csomagot. Nekem az történt hogy egy frissítés után nem állt fel a rendszer és nem volt sem időm sem idegzetem találgatni hogy végül is mi okozta. Feltételezem valamelyik csomag instabil volt. Másrészt az AUR-ból történő frissítés györtelmesen lassú terminálbámulás.
Ezt leszámítva a Manjaro nálam Top3-as OS (a másik kettő a Mint KDE és az OpenSUSE Leap).

[ Szerkesztve ]

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#154) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak téged nem szeret. :P Még egy KDE-s disztrón se volt úgy, hogy ne csatlakozott volna a beállított wifihez magától.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#155) Rimuru válasza Perdedor (#153) üzenetére


Rimuru
veterán

AUR-os csomagot akkor telepit sokaig ha forrasbol dolgozik (jellenzo pelda -git vegzodesuek)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#156) jeni


jeni
félisten

Nem röhögni ;] :DD

de tényleg 32bit verzióban nincs is?

2magos RÉGI LAPTOPRA tenném ami csak max 2GB DDR2.

[ Szerkesztve ]

(#157) ubyegon2 válasza jeni (#156) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LXDE és LXQT community verziókon kivül? Nincs. ;)

(#154) CPT.Pirk

Néha azért hiányzik ez az (1) újjal mutató smile..... :DD

[ Szerkesztve ]

(#158) Frawly válasza Dave™ (#109) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek. A KDE-s alkalmazások a legprofibbak. A legerőforrás-éhesebbek is sokszor, de cserében nagyon fullosak. Ez a Filelight mocsok nagy királyságnak tűnik, mivel Gtk-n vagyok, egyelőre a baobab-ot tettem fel helyette, az is nagyon hasonló program, csak nem rántja be a fél KDE-t magával függőségnek. Nem ismertem ezeket a mappaelemző progikat, de nagyon hasznosak, ahogy ilyen színes torta-szektordiagramokat használ, és azonnal látni mi foglal sokat. Mindig tanul újat az ember. Izomból fogom ajánlani majd a linuxos topikokban. A Manjaróról meg írom már egy ideje, hogy a Mint ellenében ez lesz a default ajánlott disztró részemről kezdőknek.

Az is tetszik, hogy milyen alaposan összeszedted a cikkben, hogy milyen feladatokra milyen alkalmazásokat ajánlasz.

Termináltól ódzkodóknak meg a asciiquarium és sl csomagok telepítését ajánlom :D

[ Szerkesztve ]

(#159) Dave™ válasza jeni (#156) üzenetére


Dave™
nagyúr

De van, sourceforge-on keress rá, azt hiszem 17.1 volt az utolsó ISO, aztán úgy volt hogy nem lesz több, végül mégis folytatják community-ben, csak még nincs új ISO (de frissül ha telepíted a régebbit).

(#160) kpityu2


kpityu2
őstag

Próbaképpen bebootoltam a linkelt disztóra VirtualBox alatt. A folyamat a TLP start/stop -ig fut, ott megáll. Részemről ennyi volt.
Jövőre megint megpróbálok egy " könnyen telepíthető és használható akár teljesen kezdők számára is" disztrót.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#161) Frawly válasza kpityu2 (#160) üzenetére


Frawly
veterán

Fizikai gépen valószínű nem okozna gondot, csak a virtuális gépet nem tudja kezelni a TLP. Egyébként el kéne indulnia, ha megvárod, míg leállítja a service-t.

(#162) Dave™ válasza kpityu2 (#160) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez az, jól megmondtad! Keménységednél csak szarkasztikusságod nagyobb :D

(#163) ubyegon2 válasza Dave™ (#159) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#157)-ben épp linkeltem a két 32bites verziót.

Ez a TLP különben bootkor valóban elhibázottan működik és nem csak virtuálban detectál tévesen, nálam is ezt csinálta először és nem számol vissza, ott villogna egész nap a kurzor. Azok a szolgáltatások, amik visszaszámolnak, ki is írják a countdown-t. A TLP meg szerintem nem a classic services közé tagozódik.

A különbség az, hogy én nem szoktam feladni, ha valami érdekel és második bootnál már nyoma sem volt a TLP start/stop-nak.

Meg akartam nézni a tlp stat logját, de az általam ismert tlp-s parancsok itt nem jók. :N

[ Szerkesztve ]

(#164) Dave™ válasza ubyegon2 (#163) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam még semmi gond nem volt a TLP-vel, pedig virtuális és éles gépen is telepítettem már párat. Elhiszem, hogy nálatok igen, de azt nem tudom komolyan venni, aki az első hibaüzenetnél nekiáll hisztizni. Ráadásul úgy tesz, mintha nekem/kenünk tenne szívességet azzal, hogy kipróbálta, és lám, még mindig szar az egész :D

Van a többiből is 32 bites, csak ugye régebii ISO-k, de frissülnek az "új vonalra".

A sudo tlp stat működik, vagy mit szeretnél?

(#165) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az ilyen non free driver csomagoknak (jellemzően Wifi, videókártya) mennyire körülményes a telepítése?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#166) Dave™ válasza zoltanz (#165) üzenetére


Dave™
nagyúr

(Erre van az MHWD, ahogyan a cikkben is szerepel. Elvileg két kattintás, de nekem nem kellett így semmit sem telepítenem, szóval csak elméleti síkon mondom.)

Nem vagyok benne biztos, hogy zárt driverekre jó, mivel nem volt olyan eszközöm, ami igényelte volna, majd más válaszol, aki tapasztaltabb ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#167) zoltanz válasza Dave™ (#166) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Debian-on elég gyűszűs volt a nonfree Wifi, elve telepítést is csakúgy tudtam indítani ha letiltottam (felismerte, de nem rendesen). Majd egy Wicd nevezetű Wifi tool-t is fel kellett rakni, a driver-en kívül. (ezt a sok függőség miatt kábeles nettel végeztem).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#168) DanielK válasza Dave™ (#164) üzenetére


DanielK
addikt

Az hagyján, de én már futottam bele win7 és win10 telepítéskor is furcsaságokba...
Azért aki telepít egy op rendszert, annka minimum érteni is kell hozzá, hogy mit csinál.
Egyik ismerősöm sem kezd el op rendszert telepíteni.

Laikusnak egy kész rendszer kell. Ha ott már nem kell “szenvedni” akkor szerintem felhasználóbarát egy rendszer. De előjön winen is hogy hívnak hogy mit írt kina rendszer stb.. :K

(#169) ubyegon2 válasza Dave™ (#164) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyetértek veled, nálam is csak egyszer jött elő, de ez nem tudta elvenni a kedvem, ha valaki nem ismeri, mire van, talán megijedhet, de egy próbálkozás nem elég, igaz sok disztró esetén én is dobtam már mást hiba miatt, de nem ilyenért, mint a tlp.

A tlp stat működik, rosszul írtam, bocsi, a szolgáltatásokat akartam végignézni, de nem ugrok neki, inkább szisztematikusan kezdem a rendszer vizsgáló programokat, parancsokat megismerni a wikiből.

Ráadásul úgy tesz, mintha nekem/kenünk tenne szívességet azzal, hogy kipróbálta, és lám, még mindig szar az egész :D

Ugye, hogy van nálam rosszabb! :D

Van a többiből is 32 bites, csak ugye régebii ISO-k, de frissülnek az "új vonalra".

Gondoltam, de a régebbieket nem akartam a kollégára sózni, ez a kettő viszont a saját oldalukon még aktív volt, végigpörgettem még a legelején, mikből lehet választani.

Miközben kerestem az érintőtábla egerező opcióját, láttam, hogy itt is elég sok az angol gombfelirat, ez KDE-nél jellemző, Mint-nél is így volt, nem zavar, engem legalábbis.

Most kipróbálom a Connect-et, hátha jobb lesz, mint az Airdroid.

(#165) zoltanz
VGA driverekkel csak óvatosan,ami Ubuntu vonalon nem ment, itt sem fog. Főleg a zártakra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#170) vadkörte válasza ubyegon2 (#157) üzenetére


vadkörte
addikt

Én egy ilyen laptora telepítettem egy Mint Mate-et. Sok örömöm nem volt benne. A rendszere 64 bites, de csak 2GB RAM-ot kezel az alaplapja. Még ATI chipset-es, driver-ből csak legacy van. :( Jelenleg W7 fut rajt, egy ne firtassuk verziós.
Nem hisezm, hogy a Manjaro-val előrébb lennék, pedig szívesen használnám vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#171) Dave™ válasza zoltanz (#167) üzenetére


Dave™
nagyúr

Próbáld ki egy live rendszeren, kockázatmentesen.

ubyegon2: Lassan kezdek nem rád ismerni, alig árad belőled a negativizmus valami más iránt, ami nem Debian vonal :D Igen, elég sok helyen van angol, ami a rengeteg, viszonylag sűrűn változó menüpontnak/beállítási lehetőségnek tudható be, megértem, hogy nem tudnak rendesen lépést tartani a fordítók. A paste one folder még mindig megvan, de pl. a programáttekintő vagy mi (egész képernyős) már magyar, nemrég még angol volt. Lehet át is rakom az egészet angolra, ez még ilyen Windowsos berögződés hogy magyarul használom.

[ Szerkesztve ]

(#172) Shyciii válasza Dave™ (#140) üzenetére


Shyciii
veterán

Látom nem érted. 2018-ban oprendszernek nevezni bármit is, ami nem támogatja teljes mértékben a virtualizációs technológiákat, az több, mint érdekes.
Viszont mivel most van időm, egy beteg gondolattól vezérelve kipróbáltam, hogy első generációs Hyper-V-t választok ki, és ott indítom el, és lőn elindult a bebootolás (mert ugye nem az install akadt el, hanem már a boot), szóval a Manjaro igen csak el van maradva, mert egy olyan Hyper-V technológiával kompatibilis, ami majdnem 10 éves technológia. Ahogy olvastam sokan szídják az Ubuntut, de érdekes módon neki meg sem kottyan a második generációs Hyper-V, mint ahogy a FreeBSD-nek sem. Bár a Manjaro kifejezetten desktop-nak használják, azért van még mit fejlődnie.

(#173) Dave™ válasza Shyciii (#172) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már bocsánat, a cikkben is van kép virtuális gépben futó Manjaroról, tehát úgy korrekt, ha azt írod, hogy a Hype(r)-V alatt nem támogatott, és legfőképpen nálad (nem tudhatod másnál mi a helyzet). Attól meg messze vagyunk, hogy a virtualizáció = Hyper-V. Az, hogy te nem vagy rugalmas és csak egy Microsoftos megoldást vagy hajlandó használni virtualizáció címén az nem a rendszert minősíti.

(#174) ubyegon2 válasza Dave™ (#171) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

alig árad belőled a negativizmus valami más iránt, ami nem Debian vonal

Biztos még korán van.... :D

(#172) Shyciii

Látom nem érted. 2018-ban oprendszernek nevezni bármit is, ami nem támogatja teljes mértékben a virtualizációs technológiákat, az több, mint érdekes.

Nem nagyon értem a nyekergést, miért kéne minden disztrónak minden technológiát támogatni, ez nem Ubuntu, főleg nem Debian, mégsem nyekergek azon, hogy nem serverre való meg nem a világ összes architektúrájára telepíthető alap, mint a Debian. Nem ez a célja, desktop/laptop disztró, erre kell használni.
Az ismertebb virtualizációt támogatja, bőven sok az is, én nem is használok ilyet, minek? Hely van a gépen, pár perc alatt feltelepül vagy kipróbálom live-ban, ha muszáj, de ezt sem szoktam.
Linux alatt egyébként rohadtul nem hiba, ha nem támogat MS technológiákat. Ez egy viszonylag kis disztró, ne felejtsd el. ;)

(#175) ubyegon2 válasza vadkörte (#170) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem hisezm, hogy a Manjaro-val előrébb lennék, pedig szívesen használnám vele.

Én azért kipróbálnék rajta pár lightos felületet használó verziót.

Mint-nél sem mindegy, mit használsz, a gépednél sokkal gyengébb eszközökre is raktam már Mint-et, volt, amelyiken csak a 17.3 XFCE ment fel, esetedben külön érdekes, hogy mit raksz fel, mivel a 17.3 még Ubuntu 14.04 alapú és ATI esetén ott még volt a zárt fglrx driver, bár azóta a meglévő nyílt drivernek is támogatnia kéne sok AMD kártyát, csak itt már elég sokrétű a megjelenítést befolyásoló helyzet. Vdpau, vaapi, mesa, xorg....nem egyszerű jól belőni egyik disztróval sem a régi gépeket. A radeonsi viszont használható régi VGA-kon, ami még cgn1 előtti.
[link]

Manjaroból az Openboxos felülettel azért megpróbálkoznék a helyedben és a Mint 17.3 XFCE-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#176) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#175) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne ajánlj elavult Mint-et. :Y Ahhoz az X1000-es kártyához biztosan nem kell fglrx (rendes nevén Catalyst), amihez cserébe régi kernelt és Xorg-ot kapna. :U
Mindössze 2019 áprilisáig kapna egyáltalán frissítéseket ahhoz a kiadáshoz.

Az xfce oké, ha valaki meg tud vele barátkozni, de friss, normális 18.3-at mutass neki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#177) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#176) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ahhoz az X1000-es kártyához biztosan nem kell fglrx

Ha így van, akkor tényleg értelmetlen a 14.04-es vonal. Nálam azzal sikerült már több old laptopot működésre bírni, azért említettem meg a 17.3-at, de csak mellékesen. Alapból valami lightos Manjarot javallottam, mivel ebben a topikban az a főszereplő. :P

(#178) Lacc válasza Shyciii (#172) üzenetére


Lacc
aktív tag

"Ahogy olvastam sokan szídják az Ubuntut, de érdekes módon neki meg sem kottyan a második generációs Hyper-V, mint ahogy a FreeBSD-nek sem."

Mert ezek tamogatott Guest OS-ek a Hyper-V-ben. (meg a Debian - bar Ubuntu miatt egyertlemu, Oracle, SUSE es RedHat cuccok). Ennek oka, hogy a Hyper-V inkabb egy enterprise hasznalatra letrehozott alkalmazas (Ezert is inkabb az enterprise linux disztrokat tamogat jobban, meg ez inkabb Windows Server-re tervezett alkalmazas).

Valoszinuleg ott bukott el a dolog, hogy Generation 1-nel legacy modban, Generation 2-be UEFI-ben kell telepiteni (meg le kell tiltani egy ket security beallitasat neked)

Ez a leiras nekem anno hasznalt a Manjaro eseteben (meg 2016-ban)

Esetleg nem a legfrisebb kernel-el boot-ols, hanem legalabb 1 hetessel :D.

[ Szerkesztve ]

(#179) Dave™ válasza Lacc (#178) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pontosan, a kolléga fordítva ül azon a bizonyos biciklin, ugyanis a hypervisornak kell támogatni a guestet és nem fordítva.

(#180) Dave™ válasza Dave™ (#179) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ló akart az lenni, de mindegy :DDD

(#181) Syl válasza Dave™ (#180) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó lesz az szamárnak is :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#182) vadkörte válasza ubyegon2 (#175) üzenetére


vadkörte
addikt

Mint írtam Mint Mate volt már rajt. Még Gnome 3 előtti felülettel, talán 18-as Sonya volt... Szettem, mert a vén HW-hez képest megfelelő sebességgel futott, mindenre tudtam használni, amire egy laptopot az ember általában használ. Igaz szerencsétlent állandóan 60-70°C-on járatta. Néhány órányi fórumozással sikerült nagyjából megzabolázni, de a thermal managment sosem lett az igazi (legacy driver...) a ventilátort vagy alapjáraton járatta még leolvadás előtt is, vagy maxon visított. Inkább előbbi.
Az Xface felület nem szimpatikus.

Üdv. V. Körte

(#183) ubyegon2 válasza vadkörte (#182) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mint írtam Mint Mate volt már rajt. Még Gnome 3 előtti

A Mate Gnome2-ből nőtt ki, nem raktak alá azóta sem Gnome3-at. Érdemes megpróbálnod akkor újabb kiadásokat TLP felrakásával vagy a Manjaro-kat kipróbálni, ebben alapból fenn van, mert nálam már jó ideje megfelelően vezérlődik a venti, régebben volt ugyanaz, mint amit említesz, hogy vagy állt vagy maxon tekert. Lehet az újabb kernelek miatt is a jobb vezérlés, emiatt először a legfrissebb Mint-et érdemes kipróbálni, mert a TLP felülírhatja a kernel opcióit. Ezt a Manjaroban nem biztos, hogy ki tudod küszöbölni.

Az Xface felület nem szimpatikus.

Ha csak a kinézetével van baj, elég jól testre lehet szabni az XFCE-t is, alig van a kettő között különbség.

Customize the XFCE Desktop Environment (Everyday Linux User)
The User Guide To Customize XFCE Desktop (Make Tech Easier).
Customize Your XFCE Panels (PCLinuxOS Magazine)
Customize The XFCE Menu (WIKI.XFCE.ORG)

(#184) Flowtation


Flowtation
őstag

Zsír lett a cikk, gratulálok. Mivel holnap úgy is munkanap, ezért a céges gépemre fel is teszem, hadd szóljon. Otthon már viszont használom nagy megelégedéssel, mindazonáltal sok újdonságot is muttattál, amiket kipróbálok majd. No meg az nfs mountolás fstab-ból, az nem akart otthon menni, erre még megoldást kell találjak.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#185) Divinity


Divinity
őstag

Remek cikk, nagyon jól összefoglalt mindent! :R

Én jelenleg Arch + Gnome párost használok de ez a cikk meghozta a kedvem a KDE-hez. :D
Lehet az Arch-ról is lemondok úgyis most készülök SSD-t cserélni és gondoltam újra rakom az Archot, ami egy rémálom. A Manjaro pont jó alternatívának tűnik! :))

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#186) Frawly válasza zoltanz (#165) üzenetére


Frawly
veterán

Semennyire, mert ilyen külön nonfree vonal a Debianon kívül nem létezik, egy az egyben elfelejtheted Arch, Fedora, stb. vonalon.

(#187) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok, régóta szeretném linuxot kipróbálni és most úgy döntöttem adok egy esélyt neki. Kipróbáltam először VMWare-ben aztán live-ban, minden rendesen működött, így gondoltam felteszem HTPC-re Windows mellé. Ezt a videót követtem, minden tökéletesen is ment de a GRUB telepítésénél (itt a wiki oldalát követtem) a grub-install /dev/sda5 (itt azért 5, mert azt hagytam bootnak) parancsnál azt írta, hogy command not found. Próbáltam utánaolvasni, de elvileg ennek működnie kellene. Chroot alatt csinálom, szóval nem értem. Valakinek esetleg valami ötlet mit ronthatok el? Előre is köszönet :R :R

(#188) RBJ


RBJ
addikt

Annak idején használtam egy darabig manjaro t de arch linux vonal tanulgatás jó pár év debian vonal származékok után nem igazán fekszik.
Sajna nem sok idő van egy rendszer újratanulgatásához legalább is nekem.
Jó pár éve leragadtam a xubuntun és kész. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#189) asanotadanob


asanotadanob
tag

Jó a cikk, köszi.
A KDE-vel többször próbálkoztam az elmúlt 8-10 évben, s bár most a legjobb az eddigiekhez képest, így is le kellett zúznom az irodai gépről a KDE Neon-t. OK, hogy ez ilyen pre-release KDE, de rengeteg problémája volt, amit egyáltalán nem javítottak hónapokig. Itthon viszont simán Ubuntura húztam fel, asszony nagy megelégedéssel használja probléma nélkül.
Az Arch Linux nagy kedvenc, 5-6 évig használtam egy öreg vason és nem tudtam kinyírni, pedig ment a szószból meg aur-ból telepítgetés. Imádtam, izgalmas volt nagyon.

(#190) CPT.Pirk válasza asanotadanob (#189) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes tapasztalat, különösen mert a Neon az egy LTS Ubuntu és egy friss KDE összerakva, ergó hasonló gondokkal kellett volna a sima Ubuntu + KDE alatt is találkoznod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#191) Dave™ válasza kicsi83 (#187) üzenetére


Dave™
nagyúr

Arra tippelek, hogy elég az sda, mert az már az adott diszket jelöli (a), az 5-ös az már partíciót jelöl. Amúgy gratulálok, szimpatikus a hozzáállásod. Ha nem segít a tippem, akkor menj a kezdő linuxos topikba, ott tényleges hozzáértők is vannak, én csak használom :D

RBJ: ha nem terminálozol, akkor túl sokat nem kell hozzá tanulni. Terminál esetén is leginkább a csomagkezelés ami nagyon más, de a legtöbb dolog itt is ugyanúgy működik.

asanotadanob: a Neon az ugye nem disztribúció, szimplán rápakolják a legfrissebb KDE-t az LTS Ubuntura. Mástól is hallottam már, hogy bugos, nincs összehasonlítási alapom, nem látom a Neon előnyét a Manjarohoz képest. A régi KDE azért nagyon nem ilyen volt, sem külsőre, sem erőforrásigények tekintetében, én sem hittem volna (azok alapján), hogy itt kötök ki.

[ Szerkesztve ]

(#192) asanotadanob válasza CPT.Pirk (#190) üzenetére


asanotadanob
tag

Hardveres gond lehetett, az egyik (a bajos Neonos gép) AMD-s volt, az itthoni Intel. A GPU-t nem igazán szerette, mert a compositing állandóan összeomlott, meg úgy általában volt egy sor grafikus probléma eltűnő ablakszélekkel stb.. Ja, és jóval lassabb volt, mint a mostani budgie desktop.

(#193) CPT.Pirk válasza asanotadanob (#192) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár éve még nekem is volt ilyen gondom, hogy lehalt a kompozitor időnként az asztali AMD-s gápemen, de azóta mind a nyílt, mind a zárt AMD driver sokat változott és ezek a gondok megszűntek. Most meg már nagyjából csak a nyílt driver van, de gond egy szál se.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#194) kicsi83 válasza Dave™ (#191) üzenetére


kicsi83
tag

Próbáltam simán sda-t is, sajna nem ment azzal sem (GRUB2-t is próbáltam, gondoltam mi bajunk lehet :D ). Akkor irány a Linux topik, mégegyszer köszi :R :R

(#195) hallador válasza Shyciii (#172) üzenetére


hallador
addikt

Látom nem érted. 2018-ban oprendszernek nevezni bármit is, ami nem támogatja teljes mértékben a virtualizációs technológiákat, az több, mint érdekes.

Látom Te nem érted igazán. Na ne ijedj meg nem vagy ezzel egyedül a szűklátókörűség nemzetünk "nagyjainak" első számú "adománya".
Nem, a Hyper-V nem jó virtualizáció cserébe szerver oldalon épp azt loptak onnan elsősorban amit tudtak, igen a VMware-től, mert ugye a Microsoft nem találta ezt sem ki, már 2000-es évek elején a VirtualPC is egy hulladék volt, ezt ma Hyper-V desktop "virtualizációnak" hívja a Microsoft, én nem nevezném Virtualizációnak. Hanem inkább korlátozottan képes vagy futtatni virtuális gépeket, de csak olyan típusúakat amire a Microsoft rábólintott, és abból is azt lehet jól futtatni aminek Windows-al kezdődik a neve. Hát nem tudom érzed ugye, hogy rosszul fogtad meg a dolgot, ha nem érzed akkor is...

Viszont mivel most van időm, egy beteg gondolattól vezérelve kipróbáltam, hogy első generációs Hyper-V-t választok ki, és ott indítom el, és lőn elindult a bebootolás (mert ugye nem az install akadt el, hanem már a boot), szóval a Manjaro igen csak el van maradva, mert egy olyan Hyper-V technológiával kompatibilis, ami majdnem 10 éves technológia.

Nem a Hyper-V van elmaradva ne keverd a szezont a fazonnal.

Bár a Manjaro kifejezetten desktop-nak használják, azért van még mit fejlődnie.

Ez így van mint mindennek, de van amit csak szimplán szarul másoltak el, na ez a Hyper-V, itt nincs hova fejlődni, ha nem Windows-t futtatsz.
Komoly ember Hyper-V desktopot akkor használ ha nokiás dobozzal megtámogatják, mert amilyen céggel eddig találkoztam, ha multi volt, akkor az már visszaállt VMware-e, vagy VMware-ől valamilyen értelmes alternatívára (KVM, XEN pl: Apple). De szerencsére az állami szféra tele van vele kitalálod miért ugye? Aki pedig Desktopon Hyper-V-t használ az vagy szimplán tudatlan vagy lusta, na magyar viszonylatban a kettő nem áll távol egymástól.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#196) schawo válasza hallador (#195) üzenetére


schawo
titán

Mi az hogy Hyper-V desktop? Mi a különbség a desktop HV és a server HV között?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#197) Syl válasza hallador (#195) üzenetére


Syl
nagyúr

>...a VMware-től, mert ugye a Microsoft nem találta ezt sem ki, már 2000-es évek elején a VirtualPC is egy hulladék volt...

Pláne, hogy a Virtual PC sem MS találmány. Connectix nevű cég készítette Macintoshra (még a régi powerpc verziókra), amit később az MS megvett.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#198) Flowtation válasza Dave™ (#191) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Tegnap nagy lelkesedésemben felraktam otthon újra (azért újra, mert még először sikerült összekutyulni a yaourt-ot, meg az AUR-t, stb) először nem raktam rendszerbetöltőt, mondván van fent egy másik linux, azé jó lesz. Így viszont nem indult a manjo, csak terminálos szöveget kaptam, a végén le is fagyott. Asszem volt benne kernel panic is. De ez nem olyan lényeges, mert rendszerbetöltővel viszont szépen települt. A másik gondom viszont az, hogy amikor úgyhagytam, bekapcsolt (volna) a képernyővédő, de olyasmit írt ki, hogy a screensaver nem működik, menjek másik konzolra (ctrl-alt-f2) ott írjam be ezt:
loginctl unlock-sessions
Aztán vissza a futó konzolra és jó lett. Na ez mitől van?
KÉP

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#199) Dave™ válasza Flowtation (#198) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem volt még ilyenem sosem, de egy gyors google keresés szerint (ketten is ezt írták) nincs elég szabad helyed.

(#200) Flowtation válasza Dave™ (#199) üzenetére


Flowtation
őstag

?? ötven gigából friss telepítéssel? Ez furcsa...én olvastam olyat, hogy az összeállítóban az opengl-t a legmagasabbra kell állítani, az megoldja. Persze most a melós gépen nem tudom prezentálni a dolgot...

azért ránézek, nem-e 5 gigás partíciót csináltam véletlenül...

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.