Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) zoltanz válasza Dave™ (#645) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó mondjuk én is tesztelgetem őket, az LXDE és a Cin-t fogom felrakni csak legközelebb valószínű.
Próbáltam segíteni ha visszanézzük, de úgy, hogy nem írja le mit szedett le pontosan és hogyan rakta vissza, úgy nehéz. Nem mondtam neki, hogy törölje le, nem is sugalltam, csak írtam, hogy én így használom.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#652) taiji válasza ubyegon2 (#650) üzenetére


taiji
junior tag

Voyager Xubuntu alapu, ami meg Ubuntu-ra hasonlít, ha jól tudom. Manjaro-ban pont az tetszik, hogy Arch-on alapul minden előnyével együtt. Ubuntun bőséggel elég időnként dolgozni (rendszerfelügyelet). Sőt sok is.

Taijiquan

(#653) Dave™ válasza zoltanz (#651) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tanácsolni valóban nem, csak azt mondtad erőforrás igényes és felesleges, ezt ketten kapásból félre is értették. Megnéztem, most éppen megy a Spotify, 0-0,7% CPU, és 16,4 MB RAM a Pulseaudio fogyasztása. Tudom, hogy elég sokan utálják, de azt is be kell látni, hogy rengeteg olyan dolgot nyújt ami sokkal kényelmesebbé teszi az audio eszközök kezelését, pl. az ALSA konfigurálása rémálom a Pulseaudiohoz képest, már olyan apróságnál is ha két hangeszközöd van és nem azt szeretnéd alapértelmezettnek, amit az ALSA gondol. Aki mondjuk zenét szerkeszt, és a legalacsonyabb késleltetés kell neki, az úgysem fogja használni, de a többségnek (főleg a kevésbé hozzáértőknek) inkább segít, mint árt. Ezért is kell vigyázni azzal, hogy miket "tanácsolunk" kezdő topikokban (ilyen értelemben ez is az).

(#654) zoltanz válasza Dave™ (#653) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"csak azt mondtad erőforrás igényes és felesleges"

Nem úgy általában írtam, hogy felesleges hanem számomra, ez nagy különbség. Egyébkén egy notin néztem - Dual Atom D550 1,5 GHz + HT - és 5% volt a terhelése a pulse-nak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#655) ubyegon2 válasza taiji (#652) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Voyager Xubuntu alapu, ami meg Ubuntu-ra hasonlít, ha jól tudom.

Volt ilyen sejtésem, bár én tegnap a Debian 9 alapút néztem meg.

Inkább csak amiatt írtam, hogy a fapadosságáról tudj képet alkotni. ;) Nekem egyébként tetszik, ha alapból kicsit fapados is, jól belehet lőni és compizzal megvadítva már nem tűnik fapadosnak erőforrás felhasználáshoz képest főleg. (most a Mint alapinstallról van szó, a Voyager az már be van lőve eléggé)

[ Szerkesztve ]

(#656) Dave™ válasza zoltanz (#654) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy ilyen vason mi nem erőforrás igényes? Összehasonlításképpen a cikkben hivatkozott 8 éves belépő konzumer Acerben lévő Pentium T4400 pontszáma.

(#657) Frawly válasza zoltanz (#654) üzenetére


Frawly
veterán

Hát igen, az atomok elég lepkefing kategória, azoknak minden sok. Esetleg azt tudod csinálni, hogy feltelepíted ugyan a Pulseaudiót, de úgy, hogy csak az Alsa fut belőle, a PA szerver nem, ha meg elindítasz egy olyan programot, aminek kell a PA, akkor meg csak arra az időre kézzel elindítod a hozzá tartozó daemont. Majd ha nem kell már, kézzel kilövöd.

(#658) Frawly válasza Dave™ (#640) üzenetére


Frawly
veterán

Nagyrészt egyetértek, de csak megjegyezném, hogy nekem KDE5 alatt sem volt bajom a Waylanddel, teljesen jól működött minden, semmi anomália, vagy megjelenítési hiba, X-es alkalmazásoknál sem.

(#659) Frawly válasza Frawly (#601) üzenetére


Frawly
veterán

Hogy a trollkodást folytassam (tudom, inkább ne :DDD ), király lenne, ha lenne egy olyan alkalmazás Linuxra, ami kamu Windows 10 telemetriaadatokat küld az MS szerverekre, olyan formában, ami hitelesnek tűnik. Ha kedved kap az ember, futtatná a háttérben egy kicsit, hadd örüljön Redmond :DD

(#660) pdave


pdave
aktív tag

a 4. oldalon lévő háttérképet (szarvasos természetkép) honnan lehetne letölteni, ismeri valaki esetleg?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#661) Dave™ válasza pdave (#660) üzenetére


Dave™
nagyúr

(#662) taiji


taiji
junior tag

Azt vettem észre, hogy a notebookom mintha jöbben merülne Manjaro-val, mint Windows-al. Elkezdtem keresgélni, és mindenhol azt írják, hogy akkor fordul elő jellemzően, mikor két videókártya van a notiban. Egy alaphasználatra Intel, és egy Nvidia, vagy AMD, mert ilyenkor alapjáratban is az erősebb videókártyát pörgeti. Azt látom, a Beállítások/Rendszerbeállítások/Hardware konfiguráció alatt, hogy mindkét kártyára video-linux van feltelepítve, és emelett van video-nvidia, meg video-híbrid bumblebee, csak se a nyíltforrás ,se a telepíve nincs bejelölve. Gondolom ezekre kellene átállnom, de ezt hogyan lehet? Töltsek le az nvidia oldaláról egy friss linuxos drivert (link), vagy itt a Hardware konfiguráció alatt kattinstak az Auto Install Proprietary Driver-re? Vagy az mást csinál?

Taijiquan

(#663) Dave™ válasza taiji (#662) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ebben nem tudok sajnos segíteni, nálam csak integrált GPU van. KDE alatt a GUI erősen támaszkodik a GPU-ra, tehát ha nem az integráltat használja, akkor igen, azt megérzi az akkumulátorod. Olvass utána a hybrid graphicsnak.

(#664) Heeken válasza taiji (#662) üzenetére


Heeken
tag

Ismerős a probléma, nekem is ilyesmi hardverkonfigurációm van.

Először is rakd fel a powertop-ot. Octopiból elérhető. Utána konsole:

sudo powertop

Nekem most jelenleg 8.24W körül fogyaszt a gép, a program szerint. Ha az Nvidia vga is aktív olyan 16-18W körül alakul a gép fogyasztása.

Azt, hogy most aktív-e az Nvidia vga, az alábbi paranccsal tudod kideríteni.

cat /proc/acpi/bbswitch

[ Szerkesztve ]

(#665) zoltanz válasza Dave™ (#656) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Egy ilyen vason mi nem erőforrás igényes?"

Ilyen notira van pénzem, nem lehet mindeni Her Fürst Thomas Widenhoff, (mellette vanmég egy Core 2 Quad Xeon desktopom). :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#666) taiji válasza Heeken (#664) üzenetére


taiji
junior tag

Köszi az infókat. Nekem most épp ha semmit nem csinálok, akkor 9,74W körül fogyaszt. Viszont a proc/acpi alatt nekem nincsen bbswitch mappa, csak button, meg wakeup.

Taijiquan

(#667) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Biztos láttátok a vitát most az ablakos rendszernek hazánkban a túl árazásával kapcsolatosan kirobbant cikket. Az egyik emberke jött azzal, és ezt szeretném kiemelni, mert vicces nekem is, nem tudom idézni, nem fogok átolvasni újra, de a lényeg, hogy milyen kevés program érhető el unix rendszereken. Most néztem rá, ez a Mint, de 87493 csomag érhető el... ja elég kevés program van még mindig :W :DDD

(#668) Heeken válasza taiji (#666) üzenetére


Heeken
tag

Ha neked is ezek a driverek vannak feltelepítve, akkor a $ cat /proc/acpi/bbswitch parancsra, ilyesmi kimenetet kellene hogy kapjál:

0000:01:00.0 OFF

Pár screenshottal egyszerűbb bemutatni. Bonus: Vágólap fail. :DDD

Csak az Intel GPU aktív.
Intel ON, Nvidia OFF
Most a GLXGEARS az Nvidia GPU-val futtatva. primusrun glxgears
Intel ON, Nvidia ON
GLXGEARS folyamat kilőve, Nvidia GPU újra inaktív.
Intel ON, Nvidia OFF

Hint: Bevan kapcsolva a VSYNC, ezért a fölösleges frameket(jópár ezret) eldobja és azért mutat ~60 fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#669) schawo válasza Skullwipe (#667) üzenetére


schawo
titán

Nem darabban, hanem használhatóságban.

Professzionális alkalmazásban erősen konvergál a nullához.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#670) Syl válasza schawo (#669) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Amíg nincs natív Adobe *bármelyik program a CC-ből*, MS Office - addig a Linux (nálam legalábbis) alkalmatlan munkára.
De gyorsan megjegyzem, nyilván ez a szoftverfejlesztők hibája, elvégre OSX-re le tudják fordítani Linuxra meg nem? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#671) Frawly válasza Skullwipe (#667) üzenetére


Frawly
veterán

Meg még ott a Wine, PlayOnLinux, Qemu, Virtualbox, VMware Player, amivel egy csomó windowos program is fut. Egyébként a Debian, Mint, Ubuntu vonalnak még mindig megvan az az előnye, hogy azokhoz érhető el a legtöbb csomag, meg a legtöbb PPA tároló. Nem úgy, mint Archon, ahol ugyan bőven van csomag, de messze nem ennyi, és adott esetben AUR-ból, meg gitről kell forráskódból forgatni, ami egy kicsit kényelmetlenebb, persze azzal is működésre lehet bírni mindent.

(#672) taiji válasza Heeken (#668) üzenetére


taiji
junior tag

Nekem csak a video-linux-nál vannak pöttyök, tehát csak azok vannak telepítve mindkét kártyánál.

Video-híbrid bumblebee nekem is szerepel a listában. Nyomjak jobb klikket és telepítés? Vagy inkább ne, hátha most is kaput lesz a rendszer? :)

Taijiquan

(#673) Rimuru válasza Skullwipe (#667) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyebkent a csomagszam nem minden, csomo lib van kozte, stb.

Vigyázat, csalok!

(#674) Skullwipe válasza schawo (#669) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem tudom hogy van, mert nem nagyon néztem utána, de biztos vagyok benne, hogy vannak erősen fizetős termékek is. És tényleg csak is a program készítők hibája, hogy nincsenek adobe-ok a rendszeren natív támogatásban, de ez abból is adódik hogy ezek ára konvergál a millió forintocskához és ez tényleg ingyenes alternatív platform vagy micsoda és nem igen telik rá senkinek.

(#673) colomb2: Persze, ez világos is, de rengeteg programra is azért van közte.

[ Szerkesztve ]

(#675) Frawly válasza zoltanz (#665) üzenetére


Frawly
veterán

Abszolút egyetértek veled, volt, amikor nekem is csak ilyen szaros Atom-hulladékra tellett. Azért ha el tudsz tenni egy kis zsét, 30-35k környékén lőjj egy Thinkpad X220-at vagy X230-at, vagy hasonló használt üzleti notit (Thinkpad régebbi szériák, régi Dell Latitude-ok, HP Elitebookok sem drágábbak), nem nagy összegek már, de dimenzióugrásnak számítanak egy atomos netbookhoz képest, kapásból a KDE5, Unity7-8, Gnome3.2x sem okoz nekik gondot egyáltalán, meg régebbi játékokat is elvisznek Steamről, Wine alatt meg natívan is (ilyen HL1, HL2, Doom3, Far Cry1, Fear, hasonló szintű játékok), viszik az 1080p-t is, nem csak natív lejásztóban, hanem HTML5, NPAPI Flash, PPAPI Flash alatt is, mindegy, hogy x264, x264, vp8, vp9 codecet használ-e az adott videó. Nem csak teljesítményben, de megbízhatóságban, szerelhetőségben, alkatrészellátottságban is durván rávernek egy atomos netbookra, cserébe meg csak 1-2 inchel nagyobbak, ha annyira kicsi gép kell. Később meg a HDD helyére lősz bele olcsó SSD-t, a 4 giga RAM-ot apránként felbővíted bennük 8-16-ra, nézelődsz a használt olcsó áruk között.

Atomon a max. asztali környezet, ami még használhatóan elmegy, az az LXDE, az Xfce már határeset lehet (nem is annyira a CPU-tól függ, hanem a RAM mennyiségétől), a KDE-Gnome durván felejtős rajta. Bár én inkább Openboxot vagy IceWM-et tennék rá, de azokhoz kell már szakértelem is, mire használhatóra kofigolod. Esetleg i3wm, dwm, egyebek, de azok már olyan fapadok, hogy Windowsról jött felhasználónak nem fogja a gyomra bevenni.

Atomnál még arra kell figyelni, hogy sokszor a CPU-ba integrált GPU hiába van Intelnek hívva, valójában valami PowerVR-os hulladék, aminek nincs támogatottsága Linux alatt, csak hardveres gyorsítás nélküli 2D driver van Linux alá, ami csak arra jó, hogy ad képet a konzolban meg az asztalon (de pl. görgetés és videólejátszás közben a kép csíkozni fog), emiatt a Gallium LLVMpipe szoftverrender drivert kell használni, meg mellé szoftverrenderes Mesa és Compton kompozitort agresszív OpenGL vsync beállításokkal, hogy ne csíkozzon a képernyő. A D550-es CPU-ban nem tudom milyen GPU van, én anno Atom N2600-as CPU-val szoptam, amiben Intel GMA3600-as GPU lassító volt.

[ Szerkesztve ]

(#676) zoltanz válasza Frawly (#675) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! Majd sprórolok.
Openbox-ot megy, egyedül háttérképet nem tudtam beállítani.
Én nem Winről jöttem: C64-Amiga-Dos-OS/2 (mondjuk ezen használtam Win3.1-et, Access-t).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#677) Heeken válasza taiji (#672) üzenetére


Heeken
tag

Tudnál küldeni arról egy screenshotot, hogy ez a részleg nálad jelenleg most hogy néz ki?

(#678) Dave™ válasza zoltanz (#665) üzenetére


Dave™
nagyúr

Félreértetted, nem a zsebedben turkálok, hanem azt mondom, hogy nem a Pulseaudio az erőforrás igényes, hanem egy ilyen hardveren bármi. Tehát ha azt írod, hogy a PA erőforrás igényes, az kicsit csúsztatás önmagában, mert az egy elég fontos körülmény, hogy egy elég régi Atomon tapasztaltad.

(#679) Dave™ válasza Syl (#670) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez igaz, viszont érdemes megemlíteni, hogy ott van a Blender meg az Inkscape, amikkel értő kezekben gyakorlatilag ugyanazt meg tudod valósítani, mint az iparági standardnek minősülő alkalmazásokban, és a GIMP is jóval többre képes, mint a felhasználók zöme (tehát nem elsősorban a szoftver limitál). Probléma inkább ott van, hogy a formátumok csak részben kompatibilisek és nyilván mindenki az Adobe és hasonlóakat tekinti alapnak. Tudok olyan logótervezőt, aki az Inkscape-pel (ráadásul Ubuntun) csinált karriert és egy elég jó portfóliót. Office-ra meg bőven jó egy virtuális gép. De persze a probléma valós, nem akarom erodálni, csak nem teljesen fekete meg fehér ez sem.

(#680) Frawly válasza zoltanz (#676) üzenetére


Frawly
veterán

Openbox alatt használd a feh alkalmazást, a ~/.config/openbox/autostart fájlban meg megadod, hogy
feh --bg-fill /elérési/útja/a/háttérképnek.jpgvagyamiéppakiterjeszése &

Fontos, hogy a végére tegyél egy & jelet, különben lehal a script (addig beragad, várakozik, hogy a sor végrehajtása befejeződjön), meg lehet nálad --bg-center vagy más kapcsoló kell, a háttérkép felbontásától és képarányától, kijelzőtől függ. Be lehet tenni más sorokat is ide, mondjuk
compton paraméterek különösen-vysc-beállítások ha-van-tearing &
setxkbmap hu:esetleges paraméterek &

Meg még amire szükséged van, hogy automatikusan induljon. Openboxnál arra is kell figyelni, hogy dbus-launch openbox-session paranccsal induljon, mert egy-két grafikus alkalmazásnak kell DBus (pl. redshift-gtk), de az Openbox nem dbus-kompatibilis, mivel nem támogatja, ezért a DBusnak külső wrapperként kell futnia az Openbox körül.

Openbox alapból semmit nem tud, mivel nem asztali környezet, csak egy sima ablakkezelő, ezért se indítómenü, se panel, se rendszerértesítések, se külön vágólap és hálózatkezelő applet, se háttérképkezelés, se asztali ikonok kezelése vagy se dokk nincs benne, ezekről mind magadnak kell gondoskodni külön progik feltételével. Indítómenü helyesebben van, de elég fapados, meg az asztalra kell jobb egérgombbal kattintani hozzá, de ha te rendes, panelen lévő indítómenüt szeretnél, ahhoz fel kell rakni valamit.

De az IceWM még fapadabb, igaz az legalább panelt, indítómenüt tartalmaz, meg talán háttérképet is kezel, meg kapásból elérhető hozzá OS/2, Win 3.1, Win 95, BeOS 5, stb. retro téma, de összességében soványabb és fapadosabb az Openboxnál is.

[ Szerkesztve ]

(#681) zoltanz válasza Frawly (#680) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem én hogy ablakkezelő. Valami asztalt csak tartalmaz. (nekem a Debian telepítő egy indítómenüt is generált XMan '1989 Ezt még Minix-hez készítették?)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#682) Rimuru válasza zoltanz (#681) üzenetére


Rimuru
veterán

Alapbol az X kezeli az "asztalt" (root window), amit kulonbozo modokon fel tudsz hasznalni (pl raksz ra kepet, alkalmazast), ezek utan mar "komolyabb" dolgok vannak, mint pl pcmanfm (lxde alatt ez kezeli az "asztalt")

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#683) n93 válasza Dave™ (#661) üzenetére


n93
tag

Szuper, köszönöm!

(#684) taiji


taiji
junior tag

No feltettem a bumblebee drivert, és most nem bootol be. Pendrive-ról meg a telepítő sem bootol be, helyette grub rescue jön be. Ssd-n meg eljut egy ideig a bootig, aztán megáll. Azért egy kicsit gáz, hogy egy driver így haza tudja vágni a komplett oprendszert. Ebben még lenne mit fejlődnie.

Taijiquan

(#685) Dave™ válasza taiji (#684) üzenetére


Dave™
nagyúr

Konzol sincs? Mert a nem bootol be meg nincs grafikus felület nem ugyanaz. Konzolból leszeded amit felraktál és jó lesz. sudo pacman -Rs package_name

(#686) Heeken válasza taiji (#684) üzenetére


Heeken
tag

Csöppet kevés az információ. Mi az, hogy a pendrive-ról se bootol be? Az teljes mértékben független attól, mi van telepítve. :U

(#687) schawo válasza Skullwipe (#674) üzenetére


schawo
titán

Persze, tényleg a szoftverkészítők hibája. Ez van.

De a milliós tételtől nagyon messze van. Pár dolláros havi előfizetésért kapsz mindent. Adobe termékeket, Microsoft termékeket, már Pro Toolst is, sőt Creo is van havi párszázért. Egyedül talán Corel nincs havi előfizetésben a számottevő szoftverek közül, de azt hiszem, ők is tervezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#688) taiji válasza Dave™ (#685) üzenetére


taiji
junior tag

Konzol van, de hogy mi a package pintos neve...ráadásul nem octopival szedtem le, hanem a rendszer beállítások alatt amit mutatott intel nvidia hybrid bumblebee.

Grub console van csak, így sudo sincsen.

[ Szerkesztve ]

Taijiquan

(#689) Rimuru válasza schawo (#687) üzenetére


Rimuru
veterán

adobe oldalan a legolcsobb ez: 12,69 €/hó kivancsi vagyok hogy te par dollarert hol kapsz adobe, ms, stb-t. :D

Vigyázat, csalok!

(#690) Dave™ válasza taiji (#688) üzenetére


Dave™
nagyúr

A fallback módban sem bootol be? Egyszer én is hazavágtam a GUI-t egy hülyeség miatt, de konzolom volt, simán leszedtem a csomagokat amik felmentek "véletlenül" és kész. Írj a kezdő linuxos topikba is, ott okosabb tanácsokat is kaphatsz, egyébként nem kell tudnod a csomag nevét, a tab billentyűvel van automatikus kiegészítés, elkezded pötyögni és befejezi helyetted (gondolom minden bumblebee-t le kellene szedned).

(#691) taiji válasza Dave™ (#690) üzenetére


taiji
junior tag

Fallbacket választva egy ideig bootol, majd megáll. Started tlp system startup/shutdown.
Fallbacknél még ezután kiírja, hogy usb 2-6 device descriptor read/64 error -110

Taijiquan

(#692) Dave™ válasza taiji (#691) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mondom, inkább valamelyik linuxos topikba, én sajnos nem tudok érdemben segíteni :(

Ne már, ez nem így működik :D Először én is megijedtem anno, de sokszor elég egyszerű a megoldás, keresgélj hasonló problémákra. Próbáltad letiltani a dedikált GPU-t BIOS-ban?

[ Szerkesztve ]

(#693) taiji válasza Dave™ (#692) üzenetére


taiji
junior tag

Szerintem holnap melóhelyen újra csinálom a bootos pendriveot, és újra felinstallálom.

Taijiquan

(#694) Dave™ válasza taiji (#693) üzenetére


Dave™
nagyúr

(#695) Heeken


Heeken
tag

Grub cli-ből felmountolni a meghajtókat, majd chrootból futtatni a mhwd ide vonatkozó parancsait. Mivel azzal lettek felrakva a driverek, feltételezem azzal helyre is hozhatók.

Olvasgatásra inkább ezt javasolnám.

(#696) schawo válasza Rimuru (#689) üzenetére


schawo
titán

Akkor 12,69, nagyjából pár dollár az említett milliós költségek helyett. MS tényleg van pár dollárért. Egy NFL előfizetés sokkal többe van, pedig az nem hoz vissza semmit, csak szórakozás :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#697) ubyegon2 válasza taiji (#691) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes ez a dolog a fallbacknál, mert azt már jó pár embernél csinálta a tlp, hogy még bootnál elveszi az áramot az USB-ktől.....gondolom tudod, hogy erre utal valószínűleg a hibaüzenet. Ha mindenki Manjarot használna, nem is kéne Paks2. :D

Melóhelyeden van DVD-író?

IOMMU controller ki/bekapcs próba lenne a tipp, ha nem lenne a tlp ennyire aktív már esemény előtt. A hw összetevőid most nem ugranak be, így ez lehet, hogy marhaság.

[ Szerkesztve ]

(#698) taiji


taiji
junior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, de meghekkeltem barátnőm windowsát, hogy fogadjon usb-t (cége letiltotta). Gyors pendrive kreálás, úgyhogy most megy fel a Manjaro újra a gépemre.

[ Szerkesztve ]

Taijiquan

(#699) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Jó, jó, nyertél, csak negyed 'milcsi az egész, az tényleg sokkal olcsóbb, hiszen EGY EGÉSZ ÉVen át használhatom annyiért, hát tiszta jó árasítva van.

[ Szerkesztve ]

(#700) schawo válasza Skullwipe (#699) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom még most sem, hogy mire gondolsz. Az én számológépem szerint 3700 Ft x 12 az 45000 Ft/év. Hát a te számológéped mit mutat?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.