Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Rimuru válasza Dave™ (#296) üzenetére


Rimuru
veterán

Nalam sok minden lehet, ez most konkretan teljesen home hasznalat (lenyegeben 0 tmpfs hasznalattal) + 1 db virtualis gepet epitek ilyen alapon (meg jo hogy nem fog sokaig kelleni)
De amugy szeretek ramdisket is aktivan hasznalni.

(hol van elcsuszva, mobil nezetben?)

Vigyázat, csalok!

(#302) schawo


schawo
titán

Nekifutottam, kíváncsivá tett, hogy milyen mostanában egy asztali linux. Telepítés oké, aztán első indításkor koppantam a falon, mivel nem csatlakozik a TL-WN822N usb wifi modullal. Látja a routert (telefon), de nem tud felcsatlakozni rá. Próbálkoztam WPA-PSK és titkosítatlan módban is, de semmi. Csak pörög, fél-egy percig, aztán mindenféle hibaüzenet nélkül eldobja. Ötlet?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#303) Flowtation


Flowtation
őstag

sziasztok!
Mivel nem volt kedvem redalertezni, feldobtam a céges gépemre is a cuccot. Minden rendben, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy alább a különböző sorok mit jelentenek?

Tehát a fut és telepített, az oké, de pl. mi a valós idejű, vagy a 4.15.7-1 is lts, csak még nincs telepítve? Ha telepítenék frissebbet, akkor ezt kellene felraknom?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#304) Apollyon válasza schawo (#302) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A wifi csatornát állítsd 10-nél alacsonyabbra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#305) Dave™ válasza Flowtation (#303) üzenetére


Dave™
nagyúr

LTS: hosszan támogatott
Telepített: fent van
Fut: az az aktuálisan használt
RT: real-time, valós idejű, alacsony késleltetésű (zeneszerkesztéshez)
Ajánlott: ez a javasolt
Aminél nincs semmi, pl. a 4.15: nincs benne semmi különleges.

(#306) zoltanz válasza Flowtation (#303) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha minden eszközöd működik rendesen választ a javallottat.
Én akkor szoktam upgrade-elni ha valamelyik kernelhez van javított eszköz (ami problémás vagy lassú) driver.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#307) Flowtation


Flowtation
őstag

oksa, köszi a válaszokat! :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#308) vadkörte válasza zoltanz (#306) üzenetére


vadkörte
addikt

Friss telepítéssel az "Ajánlott" ment fel. Telepítés és frissítés után egyfolytában nyihogott, hogy van új kernel, frissítsek. A 4.15-re frissítettem, a beta-t nem mertem bevállalni. Nagy bátran töröltem a "régit", így csak az "újat" használhatja. Most legalább kussol... :DDD

Egyébként féllaikusként azt tanácsolnám, hogy ha nem világos, hogy az adott kernel min javít, mitől lesz jobb a használatával, akkor inkább hagyják békén a meglévőt. Pláne ha a meglévővel kifogástalanul működik a gép.
Egy kernel frissítés nem egy mezei software update, a kernel a rendszer magja. Ha félremegy, vagy elbarmolunk valamit - pl. beta kernel-lel rejtett hw inkompatibilitás - az egyenes út a szopórollerre. Még egy tapasztalt felhasználónak is, pláne egy laikus egységsugarú user-nek.

Üdv. V. Körte

(#309) zoltanz válasza vadkörte (#308) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen nem kizárt, hogy az új kernel-lel nem szűnik meg a probléma teljesen, vagy más jön elő.
Nálam két helyi lemez van, mivel sokat tesztelek, egy elsődleges, és egy tartalék, olyan rendszerrel ami már bizonyított. Ha valami fizikai meghibásodás van az egyiknél, akkor sem kell kimozdulnom a komfortzónából.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#310) schawo válasza Apollyon (#304) üzenetére


schawo
titán

Csatornákra nem vagyok ráhatással a telefonon. Esetleg valahogy rábírni a linuxot, hogy kezelje?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#311) taiji


taiji
junior tag

Nálam valami gond lehet, mert bármilen USB-s winyót dugok a gépbe nem ismeri fel a Manjaro, nem mountolja fel, Dolphin nem mutatja.

Taijiquan

(#312) vadkörte válasza taiji (#311) üzenetére


vadkörte
addikt

A Beállítások/Cserélhető meghajtók és adathordozók/Tároló résznél engedélyezted?

Üdv. V. Körte

(#313) taiji válasza vadkörte (#312) üzenetére


taiji
junior tag

vadkörte

Uhh, most nagyon szégyenlem magam :( Nem gondoltam volna, hogy ilyen lehet alapból letiltva. VIszont most végignézem az összes rendszer beállítást, mert eddig csak amit kifejezetten kerestem azt állítottam be rajta.
Nagyon köszönöm a segítséged :)

Amúgy gyakorlatilag már majdnem minden programot beállítottam, feltettem amire szükségem van. Még a Corel Paint Shop Pro helyett kell találnom valamit (nem Gimp-et), és kész is vagyok a mindennapi használatra.
Még a Windows alatt már seedelt torrenteket is vissza tudtam úgy tölteni Manjaro alatt, hogy ne legyen gond.

Dave™

A Dolphin alatt kedvencekbe rakott mobilos ftp elérést kipróbáltam, és teljesen kényelmes lesz így nekem, köszönöm :)

Taijiquan

(#314) schawo válasza schawo (#310) üzenetére


schawo
titán

Vagy van olyan distro, amivel menne?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#315) Dave™ válasza schawo (#310) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem nincs rendesen támogatva alapból (a kernelben), lehet érdemes lenne külön feltenni a driverét. Keress rá a típusra + arch linux és találsz rá leírást.

taiji: alternatívák (nézd a platformok között a linuxot)

vadkörte: szerintem jobb LTS-en maradni (ha nincs szükség az újabbra pl. valami hardver miatt), a figyelmeztetés eltűnik pár alkalom után.

[ Szerkesztve ]

(#316) vadkörte válasza taiji (#313) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem kell kellemetlenül érezned magad. Erre (is ) való a fórum emellett személyes tapasztalat volt :DDD Gondoltam talán segít.

"...a Corel Paint Shop Pro helyett kell találnom valamit..."
Krita? A szoftvertárolóból elérhető (értelem szerűen a grafika alpontból)

(#315) Dave™:
"...a figyelmeztetés eltűnik pár alkalom után..."
Annyit még nem használtam, hogy eltűnjön. :D Amúgy én is LTS párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#317) taiji válasza Dave™ (#315) üzenetére


taiji
junior tag

Dave™

Igen, ezt a linket már néztem mikor olvastam a cikkedet, csak még nem áldoztam rá elég időt, hogy nyugalomban tudjam nézni az alternatívák megfelelőségét, meg az eddigi időt inkább a Manjaro-val való ismerkedésre szántam.

vadkörte
Igazságszerint a Paint Shop Pro-t nem rajzolásra használom, hanem a mobillal készült fényképek minőségének javítására, bár már ez is ritka, mert az elmúlt 2-3 mobilom fotóképessége elég jó már, ezért is hagyom ezt a végére :)

Taijiquan

(#318) schawo válasza Dave™ (#315) üzenetére


schawo
titán

Óriási előrelátásról tesz tanúbizonyságot, hogy egy kutyaközönséges hálózati eszköz drivere nincs beforgatva alapból. És hogy legyen hálózatod, ahhoz hálózat kell. No mindegy, ez itt nálam sajnos megállt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#319) CPT.Pirk válasza schawo (#318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyiban nem közönséges, hogy abból a cuccból 4 hardver verzió létezik ugyanazon a néven, abból kettő Atheros, 2 pedig Realtek chippel. Itt most valószínűleg kifogtad azt a kombinációt, aminek valami driveres gondja van Linux alatt.
Azt még érdemes lenne megnézni, hogy egy normál, nem telefonról osztott wifire fel tudsz-e menni, ha van a közelben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#320) Dave™ válasza schawo (#318) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért, Windows 10 alatt minden (alapból) támogatott? Vagy ott nem baj?

(#321) zoltanz válasza schawo (#318) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hogy lesz hálózatod? Fogsz egy másik gépet amin megy az internet és megosztod, utp-n ősszkötöd, aztán telepîted, drivert, kernelt stb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#322) Apollyon válasza schawo (#318) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt most úgy nem neked, de néha olyan érzésem van, mintha egyes userek direkt keresnének valami hw-t ami nem megy linux alatt, hogy aztán beírhassák ide. Persze ez csak butaság, valójában biztos nincs ilyen. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#323) schawo válasza zoltanz (#321) üzenetére


schawo
titán

Mindegy nem baj, pénteken végre bekötik a drótos internetet nálam, addig most pihentetem a kérdést, akkor visszatérek rá.

(#322) Apollyon
Persze, direkt eltököltem órákat, hogy keressek valamit, ami nem megy linuxon, utána elmentem bolta, és megvettem, hogy itt verhessem magam a földhöz. Pontosan ezt csináltam, most jól lebuktam. Meg amúgyis gyíkember vagyok, ez nyilvánvaló. :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#324) Apollyon válasza schawo (#323) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig ha tudnád...
Egyébként 2012-2013-ban én is Manjaroztam, akkor még nem volt túl kiforrott a disztró mögötti csapat. Egy TP500-zal toltam, néha wifivel, és ott tapasztaltam nagyjából ugyanezt, amit te. Pedig ez a modell már jópár éve opensource hw. 11-es csatornán használtam a wifit, nem tetszett neki, átállítottam 7 vagy 8-ra, egyből felcsatlakozott. Ez ugyan nem jelenti azt, hogy nálad is feltétlenül ez lenne a probléma.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#325) taiji


taiji
junior tag

Van arra lehetőség, hogy megjegyezze minden egyes ablak pozícióját? Mert nekem minden ablaknyitáskor a bal felső sarokba pozícionálja. Egy beállítást találtam erre, de azt minden egyes programnál be kellene állítani, és az egy kicsit maceráns: További műveletek/Special Window Settings/Méret és elhelyezkedés alatt az elehelyezkedés és méretet kiválasztom, és megjegyzés-t jelölöm ki.
De nekem ez minden egyes ablakra kellene.

Taijiquan

(#326) Heeken


Heeken
tag

Csak hogy valami pozitívumot is írjak. Végre megvan az a célba értem érzés Linux fronton. :D Kipróbáltam nagyjából az összeset Ubuntu / Fedora / Arch vonalon. Mindegyikben volt valami ami nem tetszett. Eddig Antergost használtam, Gnome3 felülettel. Felraktam a Manjaro-t, először a Gnome3-ast majd most a KDE verziót belőle, szépen beállítgattam mindent és tökéletesen működik. Wifi megy, Bluetooth megy, Bumblebee megy OOB(!). Hardwares videó dekódolás megy FF alatt. Chrome alatt valamiért nem, de ott elvileg nem is támogattot ha az ember Linxuot használ.

Notebookosoknak tudom ajánlani a Powertop-ot. Gyönyörűen lehet követni vele a gép fogyasztását.
Tárolóból elérhető.

Octopiban alapból nem elérhető az AUR, de az Wiki ezen is tudott segíteni. Ezt különösen tudom javasolni mindenkinek aki belekezd egy Arch alapú disztróba. Olvasgassa a Wiki-t bátran, eszméletlen mennyire jól össze van rakva, én is csak ámulok rajta még mindig.

Az egyébként is bőséges csomagválasztékot még ki lehet egészíteni a Snap csomagokkal. Nálam így került fel többek közt a Spotify éppen aktuális változata.

Köszi a cikket és a jó tippet. :))

Játszani szoktam még néha, egyre ritkábban, de szoktam. Arra marad a Windows 10 telepítve. Minden mást már innen intézek.

[ Szerkesztve ]

(#327) zoltanz válasza Heeken (#326) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hardwares videó dekódolás megy FF alatt.

Én Kodi-t használom, youtube beépülővel. Kezeli a Google profilt előzmény, kedvencek, ajánlások.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#328) jeni


jeni
félisten

Hello!
Felraktam külön meghajtóra. A rendszer lényege már magyar.
Az időpont beállitását hol kell keresnem? 1 órával többet mutat.A tálcán csak a dátum van.
A Mozillában a nyelvezetben az angolt töröltem és a magyart állitottam be,de mégis angolon van továbbra is.
A beállitásokban nem találtam időpont korriglálási lehetőséget.

Innen is próbálok keresni útmutatokat.

[ Szerkesztve ]

(#329) Heeken válasza jeni (#328) üzenetére


Heeken
tag

Ha KDE akkor "start" menü Idő és Dátum. Ott tudsz állítani mindent.

(#330) taiji válasza jeni (#328) üzenetére


taiji
junior tag

Nekem is ez volt. Valahol a dátum és idő vagy időzóna alatt nem volt bejelölve, hogy nyári időszámítás. Utána már jó lett. VIszont érdekes módon ezt a kapcsolást most egyik beállítás alatt sem találom. Lehet hogy beállítva már nem mutatja, csak azt, hogy most téliben vagyunk.

Taijiquan

(#331) vadkörte válasza jeni (#328) üzenetére


vadkörte
addikt

"Az időpont beállitását hol kell keresnem? 1 órával többet mutat.A tálcán csak a dátum van."

Beállítások/Manjaro Setting Manager/Idő és Dátum Kilépés előtt alkalmaz!

Magyarítás:
Beállítások/Manjaro Setting Manager/Lokális Beállítások vagy ugyanitt a Nyelvi Csomagok

Üdv. V. Körte

(#332) taiji válasza taiji (#325) üzenetére


taiji
junior tag

Megvan a megoldás (félig-meddig), hogy az ablakok ne mindig a bal felső sarokban nyíljanak meg:

Rendszerbeállítások/ablakezelés/speciális

Ablakelhelyezés legyen középre igazított. Sajnos olyan nincs, hogy az utolsó pozíciót jegyezze meg, de jobb, mint a semmi.
Viszont érdekes, hogy intelligens beállításon volt, ennek ellenére, mindig ugyanazon sarokpozíciba tette.

Taijiquan

(#333) Degeczi válasza taiji (#330) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dual boot esetén bekavar, h míg Linuxon UTC-re állított hardveres óra a megszokott, addig Windows helyi időt feltételez, így szépen elcsúszik Linux-Windows váltások esetén, ezért vmelyik viselkedését meg kell változtatni.

(#334) Dave™ válasza taiji (#332) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet csinálni ablakszabélyokat, eddig csak konkrét alkalmazásokra csináltam, de ha üresen hagyod lehet általános érvényű. Egy próbát megér.

(#335) jeni válasza vadkörte (#331) üzenetére


jeni
félisten

köszi
még szokni kell,hogy nem én keresek a neten progikat hozzá,hanem nekem kell kiválasztanom a szotvertelepitési menüben.

(#336) Dave™ válasza Heeken (#326) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ízléses! Örülök, hogy van akinek szintén ugyanolyan jól működik problémák nélkül, mint nekem :D

Az AUR-os kavarás nemrég történt, korábban nem kellett külön telepíteni a yaourt-ot, csak engedélyezni, miután más is jelezte beleírtam a cikkbe is.

jeni: keresgélni keresgélhetsz nyugodtan pl. az alternative.to oldalon, aztán beírod az octopi keresőjébe és telepíted. Így sokkal egyszerűbb, mint a tradícionális Windowsos megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#337) Heeken válasza zoltanz (#327) üzenetére


Heeken
tag

Személy szerint a Kodi-val sosem tudtam megbarátkozni. :D Nagyon jó cucc, nagyon össze van rakva, mindenre van, de nem vagyunk barátok. Böngészőből kényelmes a Youtube meg a Twitch is. Mondjuk ha nagyon akarnám, mind a kettőt lehetne nézni VLC-ből. :DDD

(#338) taiji válasza Degeczi (#333) üzenetére


taiji
junior tag

Én Windows 10-el együtt használom dualbootban, és nekem nem kavar be az ide-oda járkálás. Az első boot alkalmával volt nekem 1 óra eltérés, de aztán bejelöltem a téli-nyári időszámítás igénybevételét, és azóta folyamatosan jó.

Taijiquan

(#339) Heeken válasza jeni (#335) üzenetére


Heeken
tag

Ezt nekem is szokni kellett először, de aztán megszoktam. Szerintem így kényelmesebb. Jó öreg terminál segítségével meg lehet telepíteni a többit.

Spotify telepítése egy parancs.

# snap install spotify

De ha keresel valamit ami Snap-ként érhető el, akkor:

# snap find <keresett program>

Ezek után mehet az install.

Lefut, kész.

[ Szerkesztve ]

(#340) Heeken válasza Dave™ (#336) üzenetére


Heeken
tag

Érdekes, hogy Pamacban maradt az egy kattintásos módszer csak Octopiban kell kettőt kattintani. ;] Mondjuk én terminálból csináltam. Nem tudom már miért.

Működésről meg annyit, hogy másik laptopra is feldobtam. Live módban nem ismerte fel a benne lévő Wifi-t. Feltelepült simán, elindult, majd szólt hogy itt vannak a Wifi kapcsolatok, ugyanmár valamelyikre csatlakozzak. :U

(#341) vadkörte válasza Dave™ (#336) üzenetére


vadkörte
addikt

Mint már párszok ítram van egy kevés Linux-os múltam, de azért inkább vagyok laikus, mint hozzáértő.

Volt azon az öreg laposon már Linux - Mint Mate - meg virtuálban itt-ott van pár linux-om (Manjaro KDE/Gnome/a cégesen XFCE, Mint Mate/Cinnamon, Ubuntu, OMV (igaz nem linux, de még HighSierra is)) így nem volt teljesen ismeretlen és szerintem van bennem nyitottság is.
Az eddigi tapasztalataim alapján az öreg vasat simán felismerte, nem kellett bűvészkedni a TLP-vel, meg driver-t vadászni rá. A biometrikus szenzort kell még beüzemelnem. A W7 Vista driverekkel működött, de voltak kehék rendesen.
A terminal utasításokkal kicsit barátkozok még - igazad volt, ha nem akarom nem használom - de ahogy elnéztem nagyon nem különbözik a debian-os utasításoktól.

Szerintem jól megleszünk. Ki tudja, egy nagyobb SSD esetén lehet, hogy az asztalira is feltenném dualban a W10-zel... Az biztos, hogy ha le tudnám cserélni az öreg Misit egy HP/Lenovo sub-ra, nem foglalkoznék Win-nel. A Manjaro eddig megvett

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#342) ubyegon2 válasza jeni (#328) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

firefox-i18n-hu

Szinte minden disztróban ezt kell feltenni külön a FF-hez. Szerintem ezt Manjaroban sem lehet megúszni. ;]

(#343) Dave™ válasza ubyegon2 (#342) üzenetére


Dave™
nagyúr

...na jó, itt is, de egy kattintás :) (először azt hittem telepítve van, ennyire használok Firefoxot...)

[ Szerkesztve ]

(#344) Degeczi válasza taiji (#338) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor nyilván a Linuxod van úgy átállítva, h helyi időt használjon, mert Windows-t csak registry-ben matatással lehet átrakni UTC-re

(#345) ubyegon2 válasza Dave™ (#343) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez fel sem tűnt, már megszoktam, hogy synapticban külön kijelölöm a -hu nyelvi csomagot.

Van egy technikai észrevételem, ami ebből a hsz-ből eredeztethető.....

A kollégát átküldtétek a Kezdőbe, ami akkor még logikus lépésnek tűnt, de most nem emlékszem már, hogy a cikkben van-e utalás arra, hogy van külön saját topikja is a Manjaro Linux-nak. Most az a helyzet kezd kialakulni, hogy 3 felé fragmentálódik a Manjaro kezdő kérdések tömege és ami még rosszabb, ugyanígy a hasznos válaszok is. ;)

Nem lenne egy rossz ötlet vállalnod ott a Tg nyűgjét és akkor a Manjaro topik Összefoglalójába integrálnád ezt az írást és akkor egy helyen gyűlnének a releváns infók.

(#346) vadkörte :)

Igen, erre gondoltam ezzel:

de most nem emlékszem már, hogy a cikkben van-e utalás arra

[ Szerkesztve ]

(#346) vadkörte válasza ubyegon2 (#345) üzenetére


vadkörte
addikt

Esetleg a topikot linkelni a cikkben?
Majd 3 év alatt alig 500 hsz... :F Itt alig 2 hét alatt 300+-nál tartunk

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#347) Heeken válasza vadkörte (#346) üzenetére


Heeken
tag

Vagy itt meghagyni utolsó hsz-ként és ott várni a kérdéseket. :K

(#348) Dave™ válasza ubyegon2 (#345) üzenetére


Dave™
nagyúr

De, rossz ötlet lenne :D Különben sem vagyok kellően kompetens. A Manjaro topik pedig eléggé kihalt, jobb a kezdő linuxos, a legtöbb kérdés úgyis disztribúciófüggetlen, általános, maximum asztali környezethez kötődik. Előbb fordulnék én is az Arch topikba, mint a Manjaroéba (szimplán a nagyobb bázis miatt), de igazság szerint jobban szeretek olvasni, mint írni (ha hibaelhárításról van szó), abban pedig a külföldi fórumok meg a wiki sokkal jobbak, mint amit a ph nyújtani tud.

Egyébként ez az írás is csak egy bemutató/kedvcsináló, nem kívánok (nem is tudok) supportot nyújtani meg hasonlók, aki szeretné kipróbálja/használja, aki nem nem.

[ Szerkesztve ]

(#349) taiji válasza Dave™ (#334) üzenetére


taiji
junior tag

Köszi megpróbálom. Eddig én is csak konkrát alkalmazésra csináltam, mert azt találtam meg elsőnek.

Taijiquan

(#350) ubyegon2 válasza vadkörte (#346) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majd 3 év alatt alig 500 hsz... :F Itt alig 2 hét alatt 300+-nál tartunk

Persze, egy ilyen írás értelemszerűen felfuttatja az érdeklődést, a mobiloknál szokott kialakulni ilyen helyzet.

Ha valaki egy év múlva Linuxot akar telepíteni és rákeres a disztrók topikjaira, rátalál a Manjaro topikra és azt látja, hogy nincs nagy élet.....közben meg van. Ezt ki lehetne azzal küszöbölni, ha az ottani Tg is linkelné ezt az írást ehhez hasonló módon, ahogy anno belinkeltem ezeket a Kezdőbe.

Látható(k) is Dave előző írása(i), így nem vész el sem a cikk sem a saját topik. Ez így praktikus lenne szerintem. Nem értek hozzá, bele se akarok vauzni, csak egy 5let volt.

#kereszthivatkozás

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.