Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dave™ válasza hentes555 (#50) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, persze.

(#52) Rimuru válasza hcl (#40) üzenetére


Rimuru
veterán

Summom @BoB.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#53) King Unique válasza hentes555 (#46) üzenetére


King Unique
titán

A már említett manuális particionálásnál is lehet törölni az Ubuntu partícióját, amit a cikkben lévő screenshot szemléltet. Vagy a Live rendszerben lévő particionáló programmal (KDE pl. KParted). Ha pedig UEFI-s telepítésről van szó, akkor a teljes eltávolításhoz az UEFI firmware-ből is törölni kell a bejegyzését, illetve az ESP partíciót / más rendszerrel közös ESP-nél a mappáját. Ezt az alábbi leírás végén lévő módszer jól szemlélteti.

A 64 bites KDE lemezkép pedig ~ 1,9 GB, tehát bőven ráfér egy 4 GB-os pendrive-ra. De, ha van kéznél egy 8 GB+ gyorsabb USB 3.0-s pendrive, akkor akár arra is rá lehet natívan telepíteni és úgy kipróbálni. Illetve, ha a kipróbálás után megszületett az elhatározás, akkor akár a helyi SSD-re is, ha van rajta még elég szabad tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#54) májkimiki válasza hcl (#48) üzenetére


májkimiki
őstag

Így van, akkor egyet értünk. A frissen áttérők rossz beidegződése a nagy probléma. Windowsként akarják a linuxot használni. Rendszergazdaként akarnak jelszó nélkül mindent. Ahogy egyszerűbbé válik a linuxok telepítése és használata. Úgy fognak egyre többen is próbálni használni. Ebből fog következni a gyengébb biztonsággal bíró rendszerek és felhasználók száma. Ami előbb vagy utóbb az ezt kihasználni akaró vírusok számát fogja növelni. Elég sok linuxban ott a root fiók amibe bejelentkezhet az illető, onnan aztán szabad a pálya. Ez itt is épp felmerült, ebben a topikban. Dolphin root jogokkal, vagy a root fiók.

(#55) hcl válasza májkimiki (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, de amikor kell root jog, akkor lehessen is, mert egy kezdőnek nem egyszerű terminálban sudozni, hogy onnan valamivel konfigfile-t szerkeszthessen.
Gksudo jó erre pl. De pl. pont az egyik etalon Debianban van rendszergazdai filekezelő, ami kényelmes. Tehát ha adsz egy értelmes alternatívát, akkor nem akarnak majd annyira jelszó nélkül rootkodni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56) Dave™ válasza hcl (#55) üzenetére


Dave™
nagyúr

Fentebb lett kitárgyalva, Manjaro (KDE) esetén megnyitod alap jogokkal fájlkezelővel pl. fstabot, beleszerkesztesz amit szeretnél pl. Kate-tel, aztán mentésnél bekéri a root jelszót, majd elmenti. Ennél egyszerűbben szerintem nem lehet.

(#57) májkimiki válasza hcl (#55) üzenetére


májkimiki
őstag

Pontosan. Erre utaltam a legelső posztomban. Jogosultság és felhasználó kezelés. Mit miért és minek mi a következménye.

(#58) CPT.Pirk válasza Dave™ (#56) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már ilyen is van? Meg sem próbáltam, annyira megmaradt régről a kdesu dolphin meg hasonlók. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#59) Skullwipe válasza Dave™ (#45) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Az editálás előttit láttam, akkor még nem volt semmi róla. Igen, ezért kérdeztem, mert most már láttam hogy milyen a dolog, és roppantul tetszett, hogy csak egyszerű kattintás az egész. Én mondjuk egyből kilövők dolgokat, és ahogy csak lehet egyszerűsíteni szeretem a rendszert. De akkor is érdekes, hogy mielőtt kipróbáltam ezt a rendszert nem ment sehogy se a program, és ez mással is így volt a mintnél is. Én nem vagyok profi, de sok mindent megértettem már linux szinten, és azt kell mondjam, azt de utálom, amikor mindenképpen wint erőltettnek valakire, miközben linux rendszeren közel se lenne ennyi baja, főleg hogy ha csak netezésre kell. Játék az más kérdés, akkor tényleg kell az erős vas és csak nv és intel páros elkerülhetetlen a simulékonyabb dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#60) májkimiki válasza Dave™ (#56) üzenetére


májkimiki
őstag

Az miért jó ha szerkesztésre meg tud nyitni egy beállító fájlt felhasználói joggal, ami root tulajdona? Beleszerkeszt valamit, aztán adja meg root jelszót. Ha rájön, hogy nem is ezt akarta. Bezárná az ablakot, de jön a kérdés a jelszóra. Megadja, a fstabot meg felül írja. Aztán következő startnál vagy restartnál meg jön a hiba, hogy valamelyik partíciót nem tudja csatolni.

(#61) UnA válasza májkimiki (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

"A linuxok jogosultság kezelése és felhasználó kezelése az, ami nagy mértékben biztonságosabbá teszi a Windows-nál."

A Windows jogosultsági rendszerének részletességét csak az SELinux hozza, de mindkettő annyira bonyolult szokott lenni, hogy végül szinte senki sem használja rendesen, hanem vagy átlép admin fiókba (Windows) vagy kikapcsolja az SELinuxot (Linux). És ebben az esetben még tényleg sokkal jobb a linuxos biztonság :)

(#62) Dave™ válasza májkimiki (#60) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem értem mi a gond. Ha tudom a root jelszót, akkor root vagyok. Pont azt a lépést spórolom meg, hogy grafikusan kelljen root jogokkal futtatnom a szövegszerkesztőt, vagy terminált kelljen használnom mondjuk nano-val. Ha így elcseszi valaki, nano-val is elcseszné. Ha meg tök mezei felhasználó, nem adminisztrátor mint pl. én, akkor a root jelszót sem fogja tudni. Hol a gond?

Amúgy ez ugye úgy néz ki technikailag, hogy te felhasználóként olvasásra nyitod meg, és ugyan bele tudsz szerkeszteni, de elmentve csak akkor lesz, ha emelt jogosultságokkal teszed. Szerintem ennek így kellene működnie mindenhol, mert ennek van értelme szemben a több lépcsős megoldásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#63) májkimiki válasza Dave™ (#62) üzenetére


májkimiki
őstag

Ott a gond ha magának telepíti a linuxot. Ismeri a root jelszót, mert megadja telepítéskor. Aminek megadhatja azt is ami a saját jelszava is. Később indíthat menüből egy root terminált, root dolphint. Nem fogja mérlegelni a két jelszó közti különbséget. Annak meg kisebb az esélye sokkal, hogy véletlen terminált nyit és begépeli: kdesu kate /etc/fstab.

[ Szerkesztve ]

(#64) hcl válasza májkimiki (#60) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alapvetően az "ezt akartad hát nesze" filozófia nem olyan rossz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) hentes555 válasza hentes555 (#50) üzenetére


hentes555
senior tag

Rufus 2.18-al próbáltam az iso-t rárakni, írta, hogy ehhez 2.3-as grub kell, de ő csak 2.0.2-t támogat és megpróbál letölteni a netről valamit és azzal megcsinálni. Leokéztam, megcsinálta, mikor indítanám az usb bootot, akkor ezt írja:

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#66) King Unique válasza hentes555 (#65) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt egyes Linux ISO-fájloknál DD képfájl mód szerinti írás kell, illetve az általánosan is jó hozzájuk. Ezt tudja az előbbi screenshot alapján a Rufus, valamint pl. az Etcher, FMW, WDI stb. is.

Másrészt pont nemrég volt arról szó, hogy egyes másik Linuxokkal ellentétben a Manjaro nem rendelkezik Secure Boot digitális aláírással, tehát azt a funkciót az UEFI BIOS-ban eleve ki kell kapcsolni a futtatásához. Vagy esetleg átállítani a boot módot legacy BIOS (CSM) módra, ha van olyan opció. De az utóbbinál, ha a másik rendszer (W) az előbbi szerint lett telepítve, akkor úgy nem fog bootolni!

[ Szerkesztve ]

(#67) Dave™ válasza májkimiki (#63) üzenetére


Dave™
nagyúr

A hülyeség ellen nem véd, valóban. Egy root jogokkal futó fájlkezelőből sokkal nagyobb kárt is lehet okozni, ez sokkal jobb megoldás. Aki ész nélkül szerkeszt rendszerfájlokat, az meg fogja tapasztalni a következményeit, és legközelebb már óvatosabb lesz, szerintem ez jó dolog. Ne büntessük azokat akik tudják mit csinálnak azok miatt, akik nem. Az átlagfelhasználónak nem is kell hozzányúlnia rendszerfájlokhoz, ha meg mégis, akkor legyen körültekintő, és előtte legyen backup, szerintem ez alap, és minden normális helyen el is mondják.

King Unique: más Linuxok, mint Ubuntu (saját maguk összerakták), Fedora/RH (megvették), SuSE (megvették). Archon/Manjaro-n is megoldható, ha valaki nagyon szeretné, szerintem egyszerűbb kikapcsolni (még a Surface Pro-n is ki lehet).

[ Szerkesztve ]

(#68) v1rus válasza hentes555 (#65) üzenetére


v1rus
tag

Kozben megelozott a forumtars #66-ban, jol mondja, ezeket csekkold.

Mas:
A cikk remek lett, nagyon kedvcsinalo, nekem mar fent is van, de apro hibaba utkoztem: telepitenem a Viber-t, AUR-ban bentvan, de mivel nincs kis UFO ikonom Octopiban, igy nem tudom telepiteni. Megtehetnem termeszetesen yaourt-tal is Terminalbol, en otthonosan mozgok azzal is, de most elso korben szeretnem tesztenlni, hogy mennyire lehet tenyleg Terminalozas nelkul nyomni vele az ipart. Szoval a kerdes: hogy varazsolhatok UFO ikont? :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Dave™ válasza v1rus (#68) üzenetére


Dave™
nagyúr

AUR-t engedélyezni kell, ahogyan a cikkben írtam :)

Options/AUR, yaourt és opcionálisan (én erősen ajánlom) a -noconfirm kapcsoló.

Még mielőtt valaki belekötne, az AUR telepítések terminálban futnak le, de a fenti módon CSAK jelszót kér, ami szerintem még nem minősül terminálozásnak :D

[ Szerkesztve ]

(#70) v1rus válasza Dave™ (#69) üzenetére


v1rus
tag

Kozben kitalaltam magamtol a dolgot kis logikaval, epp most akartam szerkeszteni az elozo hsz-t, de gyorsab voltal. Szoval oke, hogy engedelyezni kell, csak az maradt ki a cikkbol (es a mostani valaszbol is), hogy elotte a yaourt-ot telepiteni is kell Ocpopi-val, majd ujrainditani azt, es csak utana tudod a beallitasokban engedelyezni, es utana lesz UFO is :D

Szerk: persze ez hogy a yaourt-ot telepiteni kell, olyanoknak akik regota linuxoznak, netan telepitettek mar par 10x archot beugrik egy kis gondolkodassal, mint nekem is, de aki azt sem tudja kb mi az a yaourt meg ez az egesz, annak azert nem biztos, hogy ez egyertelmu.

[ Szerkesztve ]

(#71) Dave™ válasza v1rus (#70) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem akarok hazudni, de mintha korábban benne lett volna, én magamtól szerintem nem telepítettem sosem, de mástól is láttam már ezt, ezek szerint az új ISO-ból kimaradt. Nem tudom miért, majd kipróbálom VM-ben.

Majd beleszerkesztem ezt a cikkbe, köszi a visszajelzést.

szerk2: jól emlékeztem, benne volt, az újabb ISO-kból valamiért kivették.

Yaourt comes pre-installed with Manjaro so you normally won't have to install it.

Nem is akkor, amikor a cikket írtam, hanem amikor a rendszert telepítettem, kb. fél éve. Legalább 4-5 verzióval korábbi ISO volt.

[ Szerkesztve ]

(#72) v1rus válasza Dave™ (#71) üzenetére


v1rus
tag

Igen, kozben mar en is gondoltam erre az eshetosegre, hogy esetleg mikor a cikket irtad meg benne volt. Sosem lehet tudni, mikor varialtak vele egy kicsit valami miatt, aztan kikerult az alaptelepitesbol. De semmi baj, igazabol megoldodott a gondom, fel is ment a Viber szepen. :R

(#73) King Unique válasza Dave™ (#67) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, olvastam már azt a kissé komplikált megvalósítási módot, amivel valószínűleg nem fog próbálkozni a fórumtárs és inkább kikapcsolja. De pont az a lényeg, hogy ha pl. az Ubuntu meg tudta csinálni úgy, hogy működjön és ne a usernek kelljen vele utólag vesződni, akkor a híres Arch és társai is megoldhatták volna...

(#74) Dave™ válasza King Unique (#73) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Canonical egy cég, az Arch meg nem. A Canonical a secure boottal foglalkozik, meg patcheli a Gnome-ot, az Arch inkább naprakész csomagok biztosít szinte minden elérhető szoftverre vonatkozóan, meg összeállítja az elérhető legjobb Linuxos wikit. A Manjaro ezt kiegészíti a saját eszközeivel, plusz felhasználóbaráttá teszi. Eltérő prioritások. Valahogy megvoltunk secure boot előtt is... én meg nélküle is.

Pont ide illik. Csak kimaradt a fucking a szív után...

[ Szerkesztve ]

(#75) Rimuru válasza King Unique (#73) üzenetére


Rimuru
veterán

Kifizeted helyettuk az MS-nek? :)

Vigyázat, csalok!

(#76) v1rus válasza King Unique (#73) üzenetére


v1rus
tag

Az Arch hires sok mindenrol, pl arrol is, hogy KISS elvet kovet, amibe ugy tunik (valahol erthetoen) pont nem tartozik bele, hogy ok csinaljak meg a juzer helyett a konfigolast a Secure Boot-hoz.

(#77) májkimiki válasza v1rus (#76) üzenetére


májkimiki
őstag

Mert az Arch nem is éppen a kezdő szintű felhasználókat célozza meg, hanem közép haladó- haladó felhasználókat. Akik képesek a fentebb linkelt leírás vagy a példásan összerakott Arch Wiki alapján megoldani.

(#78) DanielK válasza King Unique (#53) üzenetére


DanielK
addikt

Hogyan lehet rátelepíteni natívan hogy ne barmolja össze a win10 telepítést?
Vagy esetleg macről? :R

(#79) King Unique válasza Dave™ (#74) üzenetére


King Unique
titán

OK, de ettől még a probléma fennáll és a user szív vele, pláne egy kezdő.... Persze ilyenkor az jön, hogy akkor neki inkább az Ubuntu / Mint való, pláne hogy azoknál ez is OK. :D Aztán egy olyan hardvernél, amit korábban említettem, ott pedig megint szívás, mert még kikapcsolni sem lehet, max. próbálgatni a leírást, aztán hátha. Valamint, ha jövőben az újabb vasaknál tényleg megvalósul az UEFI + Secure Boot only megoldás, illetve annak netán valami spéci változata, akkor azoknál szintén problémás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#80) v1rus válasza májkimiki (#77) üzenetére


v1rus
tag

Tisztaban vagyok vele, a legtobbet linuxos karrierem soran az arch hasznalatabol es az archwiki olvasasabol tanultam. Amit leirtam azt nem negativumkent irtam vele szemben, hanem egyszeruen csak opciokent a forumtarsnak, hogy miert nincs benne ez a dolog keszen.

(#81) Dave™ válasza King Unique (#79) üzenetére


Dave™
nagyúr

A kezdő rákérdez, aztán kikapcsolja. Még a Surface Pro-n is ki lehet, nem tudom te mit láttál, amin nem. Ha meg végképp nem megy neki, úgyis feladja és ott a csodálatos Ubuntu, aminél ez is OK (nem tudom még mi, de én nem vágyom vissza). Látom neked nagyon szívügyed a secure boot, engem sajnos borzasztóan nem érdekel, szóval részemről ennyi erről a témáról.

(#82) hentes555


hentes555
senior tag

Ez sem lesz egy egyszerű menet :D

Kiírtam DD-ben, letiltottam a secure bootot. De nem jön be semmi, csak a monitor közepén annyit ír, hogy D-sub out of range 63.9 kHz / 60 Hz

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#83) hcl válasza hentes555 (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor bejön az, csak valami nem túl szerencsés videomódban. Kernelparaméternek kéne neki egy vesafb vagy fb=valami...

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) King Unique válasza Dave™ (#81) üzenetére


King Unique
titán

Pedig vannak ilyenek, mármint pl. laptoknál lebutított, vagy bugos UEFI BIOS, némely gyártó egyes gépeinél bizonyos esetekben az utóbbi miatt nem lehet belépni a BIOS-ba és kikapcsolni stb. A kelleténél jobban amúgy engem sem, de magához a témához és a rendszerhez viszont kapcsolódik, pláne hogy nemrég másnál akár ez is lehetett a bootolási probléma oka.

[ Szerkesztve ]

(#85) DanielK válasza DanielK (#78) üzenetére


DanielK
addikt

Erre tudna valaki valamit írni? :B
Van 128GB usb3 samsung mini pendrive-om. Arra fel tudnám tenni és ki tudnám próbálni. Csak hogy tegyem fel rá úgy hogy ne live legyen? :R

(#86) King Unique válasza DanielK (#78) üzenetére


King Unique
titán

A nemrég linkelt leírás pont ezt szemlélteti, legalábbis a lényeg erre vonatkozóan a Manjaro telepítésénél is kb. ugyanaz. De a Linux kezdőknek topik össefoglalójában szintén vannak hasonló leírások. Amúgy meg előtte lemented a rendszert egy lemezképfájlba, amihez számtalan program áll rendelkezésre (példák), sőt akár a beépített is használható. Abból, illetve az előzőleg pendrive-ra elkészített helyreállítási meghajtóval szükség esetén simán visszaállítható a korábbi állapot.

A Macet passzolom, de az eleve speciális eset. Ott a Windows natív telepítéséhez is pl. Boot Camp kell, a Linuxot meg elvileg nem is lehet normál módon, max. pl. a rEFIt használatával.

(#85) DanielK:
Annyi a lényeg, hogy a telepítési célnak a pendrive legyen megadva és arra kerüljön a rendszerbetöltő (GRUB) is, amit egy korábbi példa szemléltet. Ha legacy BIOS telepítés, akkor az megint sima ügy. Az UEFI és az ESP partíció kérdése már kicsit macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#87) hentes555


hentes555
senior tag

Próbaképp megnéztem megint iso-val kiírva, itt meg "invalid arch independent elf magic" hiba :W

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#88) v1rus válasza DanielK (#85) üzenetére


v1rus
tag

Egyszeruen telepitsd ra a pendrivera egy masik live pendriverol bootolva. Anno csinaltam magamnak egy ilyen arch telepitest. Nem mondom nem ket ora volt mire mindent sikerult jol beloni, de utana gyonyoruen ment minden gepben amibe csak bedugtam. Az egyik fontos dolog, hogy a grub rendszerbetoltonek a pendrivera kell kerulnie meghozza eszkozszinten nem particioszinten. A masik fontos hogy semmi hardverspecifikust ne tegyel fel ra ha tobb gepen is akarod hasznalni. Egyebkent a telepites idejere ajanlott minden mas taroloeszkozt lehuzni/letiltani a geprol, hogy biztos jo helyre keruljon az a grub.

(#89) ubyegon2 válasza DanielK (#31) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem a debian sem zavarna (a terminal használata), de párom apukájának kellett egy felhasználóbarátabb cucc.

:U

Nem tudom milyen régen használtál Debiant, de amit én használok másod disztróként pár éve, annál csak azért használok terminalt, mert jobban szeretem onnan frissíteni a rendszert, a telepítés is átláthatóbb, de ezt az egyik legfelhasználóbarátabb Linux Mint-nél is pont így csinálom. Egyszóval a Debiannál ugyanúgy el lehet felejteni a terminalt, mint a Manjarónál. Ez van. :)

Ennyire különbözik az akkor még legfelhasználóbarátabb disztró kinézete a terminalos Debiantól.
Itt egy Debianos hálózati idő beállító, nézd meg milyen pofásan néz ki Debianban a terminal. :)

***********************************

A cikk viszont nem meglepő módon nagyon jó lett, csak gratulálni tudok hozzá Dave szakinak! :R

Most már csak kipróbálom előbb-utóbb, elég régen néztem a Manjaro-t desktopon, de akkor is tetszett és ez a csökkenő KDE étvágy is elég meggyőző kezd lenni, épp ma láttam egy Maui KDE-s írást is, ot is félgiga alatt volt az alaprendszer étvágya.

[ Szerkesztve ]

(#90) DanielK válasza ubyegon2 (#89) üzenetére


DanielK
addikt

Hát, pár dolgot csak terminálból tudtam neki telepíteni, amit használni akart. És leginkább driverek. De már nem emlékszem pontosan

(#91) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Ó, és de jó pofa, csak most néztem fel distrowatchra, és látom hogy most már szép helyen van a distro, akkor már értem hogy a cikk miért is került elő, és ugye még a frissítés is ma jött hozzá.

(#92) ubyegon2 válasza DanielK (#90) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

synaptic-ot nem ismered ezek szerint? Vagy a gdebi csomagtelepítőt?

Nem akarok ünneprontó lenni, de olyan helyzet akár Manjaronál is előfordulhat, hogy mégis terminalhoz kell fordulni, ha minden szép és jó, akkor persze nem, de nekem az utóbbi 3 évben a Debianban sem kellett terminalt használni. ;)

A Debian hátránya az lehet, hogy a stable változatban elég régi csomagok vannak, így ha valamit pluszban fel akarsz rakni és az csak frissebb van, mint a stable tárolóban lévő, akkor szívsz a függőségekkel.

Ha viszont jó úgy, ahogy van, felrakod a stable változatot, akár beállíthatod unattanded-del az automata frissítést és kilövöd az űrbe az eszközt. Ahogy a NASA is tette. ;]

A rollingokban mindig friss csomagok vannak, de meg kell mondanom azt is, hogy egyes hardverelemek ennek esetenként nem örülnek, a friss kernel pont lehet ilyen. Ez azért csak ritka esetben fordul elő szerencsére, nekem épp egy régi laptopon fut most jókedvűen egy rolling disztró, Arch alapú az is.

[ Szerkesztve ]

(#93) ubyegon2 válasza hentes555 (#65) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valami nálad nem kerek, 2.0.2.4-es GRUB a legfrissebb, nincs 2.3-as.

[ Szerkesztve ]

(#94) hentes555 válasza ubyegon2 (#93) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor lehet rosszul emlékeztem és 2.0.2.3 volt, amit írt.
Letöltöttem most a legújabb iso-t is az oldalukról, de ugyanez: DD-ben kiírva out of range, isoban meg az invalid arch independent elf magic hiba. :(

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#95) [K2]

Na, meg is van, mire cserélem le valószínűleg a Linux Mint KDE-met... :)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#96) Dave™


Dave™
nagyúr

Kiegészítettem a cikket az alábbiakkal:

-a wine nem emuláció (jogos)
-a rendszer ingyenes
-az AUR-hoz telepíteni kell a yaourtot
-telepítés előtt célszerű live módban ellenőrizni a kompatibilitást
-beírtam még a Discovert is, mint opciót szoftverek telepítésére
-a secure boot nem támogatott, így ki kell kapcsolni

Azt hiszem nem volt más lényeges hiba/hiányosság. Lehet bővítem majd tartalmilag is egy-két dologgal.

(#97) UnA válasza [K2] (#95) üzenetére


UnA
Korrektor

De miért kéne lecserélni? Nekem jobban tetszik továbbra is a Debian / Ubuntu vonal, és kíváncsi vagyok, hogy ez neked mivel nyújtana többet.

(#98) domos


domos
senior tag

Felraktam egy T470-re, igaz a GNOME verziót. Eddig jobban muzsikál mint az Ubuntu 16.04 ami eddig volt rajta.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#99) ubyegon2 válasza UnA (#97) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

és kíváncsi vagyok, hogy ez neked mivel nyújtana többet.

Szerintem a kolléga is erre kíváncsi. ;)
Ez a jó amúgy a Linuxnál, hogy ki lehet próbálni többféle rendszert, itt most csak a rolling/release-re gondolok és ezeket rengeteg asztali felülettel DE, ablakkezelővel WM is, ha már gyakorlottabb valaki. Hardver és főleg ízlés válogatja, kinek mi fog tetszeni, ja és főleg felhasználói szokások. Idős nagyszülőnek tuti nem rollingot rak fel az ember. Ezért többek között.

Én már hajnal óta ki akarom próbálni, csak nem tudom eldönteni, hogy a megszokott felülettel vagy KDE-vel rakjam fel. Tudom, melyik a jobban konfigolható, nekem mégis a Cinnamonban áll kézre minden beállítás.

(#98) domos

Melyik zenelejátszót próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#100) Dave™ válasza UnA (#97) üzenetére


Dave™
nagyúr

Próbáltad is, vagy anélkül tetszik jobban? Mert van különbség bőven.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.