Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ubyegon2 válasza Skullwipe (#499) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezekkel nem tudsz elrontani semmit, a clean kitisztítja a letöltött archív csomagokat, az autoremove meg a rendszer által már feleslegesnek ítélt csomagokat szedi le. Ha Arch klónon csinálod, akkor Dave javaslata alapján járj el.

Csak, hogy ne vesszél el egyik rendszer alatt sem:

Pacman Tippek
Csomagkezelés (Debian)

Nem csak a mostani helyzetre való tekintettel érdemes ezeket átmazsolázni. :)

[ Szerkesztve ]

(#502) Rimuru válasza zoltanz (#495) üzenetére


Rimuru
veterán

Majd ha frissult az esr (foverziot) akkor mar nem fog menni. (spoiler augusztus vegen mar biztos)

Vigyázat, csalok!

(#503) taiji válasza Dave™ (#497) üzenetére


taiji
junior tag

Panel beállításai/Felületi elemek hozzáadását látom, de itt semmilyen Hangerő nincsen, pedig ha megnézem az Octopi-t, akkor visszakerült a pulseaudio, meg jópár eleme.

Taijiquan

(#504) Dave™ válasza taiji (#503) üzenetére


Dave™
nagyúr

Megnyomod a felületi elemek hozzáadását, bejön bal oldalt egy panel és ott a keresőben rákeresel. Legközelebb inkább ne szedjetek le valamit, ami a rendszer része azért, mert valaki szerint jó ötlet.

(#505) zoltanz válasza Rimuru (#502) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt nem tudom holnap mi lesz, nemhogy augusztus végén. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#506) taiji válasza Dave™ (#504) üzenetére


taiji
junior tag

Azaz. Ott jártam, de nincs ott. Mindjárt újrahúzom az egészet, mert a wifire se kapcsolódik automatikusan már 2 napja. Manulis csatlakozva meg a KDE wallet jön elő, mintha valami extra delgot csinálnék, pedig ahhoz nem nyúltam. Sok mindent még nem állítgattam, úgyhogy nincs nagy gond. Pikk-pakk újramegy az egész.

Taijiquan

(#507) Dave™ válasza taiji (#506) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tehát nem látsz ilyet:

Ez azért érdekes, mert rendszerkomponens, ha tényleg nincs ott (mert magával vitte a Pulseaudio leszedése), akkor ott van hogy widgetek letöltése, letöltöd újra. A Kwallet esetén meg írj be a wallethoz üres jelszót és nem fogja kérni.

(#508) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Felraktam, tetszik (mindig is szerettem volna linuxot). Egy dolgot szeretnék kipróbálni, amire nem jövök rá honnan, hogyan tudom előhívni, felrakni: latte dock? Hogyan (olyan Mac kinézet megfelelne, feleségem gépére)? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#509) Dave™ válasza F.B.I. (#508) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Minden szoftvert megtalálsz az Octopiban, ahogyan a cikkben is szerepel. Rákeresel, jobb gomb, telepít, felült a pipával jóváhagyod és települ.

(#510) glugi


glugi
aktív tag

Szóval az van, hogy feltelepítettem Win7 mellé, mondom adok neki egy esélyt. Legutóbb 2 éve próbáltam ki az akkori LTS Ubuntu-t. 10 gigás partícióra ment, egy Lenovo E330 laptopra, SSD-re. Reboot után nem a helyes időt mutatta, átállítottam (setup előtte megvolt), kifagyott. Beállítottam, hogy a tapipadon koppra is legyen bal-jobb klikk, kifagyott. Intel N2230 wifi kártya van a laptopban, látja a wifi-t, a drivert telepítve mutatja, de nem hajlandó kapcsolódni, valamilyen IP hibát ír ki. Ezeket leszámítva elég gyors a rendszer, de nyilván nem használható alap user feladatokra sem.
Lehet, hogy én vagyok a béna, lehet, hogy az a gond, hogy a Win7 mellett van, de ez így azért nem 2018-as szint. Később, ha lesz kedvem, kipróbálom egy clean installal is. :U

(#511) Rimuru válasza glugi (#510) üzenetére


Rimuru
veterán

lehet, hogy az a gond, hogy a Win7 mellett van, - egyedul az ido elcsuszas fugg ezzel ossze, amugy ez olyan kijelentes mintha azt irnad a winx azert nem jo mert win7 mellett van. :) (nagyon kiveteles esetekben lehet ilyen gond)

Vigyázat, csalok!

(#512) Dave™ válasza glugi (#510) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam meg sokan másoknál nem fagy ki, nálad valami egyéb gond van (nem a dual boot). Ha szeretnéd megoldani a problémádat menj át a kezdő linuxos topikba és ott kérdezz rá.

(#513) Heeken válasza glugi (#510) üzenetére


Heeken
tag

Melyik Manjaro? Non-free driverek kerültek fel?

Ahogy a kolléga is mondja, egyedül az óra elállítós dologba kavar be a Windows. Minden más független attól.

(#514) glugi válasza Heeken (#513) üzenetére


glugi
aktív tag

17.1.6, kde, reggel húztam le a manjaro oldaláról torrenttel, minden default. Igazából a wifi dolog zavar legjobban. Még próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

(#515) CPT.Pirk válasza glugi (#510) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az idő probléma megoldása a Windows átállítása UTC időre: [https://askubuntu.com/questions/232405/how-do-i-set-my-clock-in-windows-to-utc-localtime]

Egy regedit kulcson kell csak változtatnod, utána már nem állítgatják el egymás óráját.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#516) Heeken válasza glugi (#514) üzenetére


Heeken
tag

Tudnánk kicsit konkretizálni ezt az IP hibát? Mit mond pontosan? :)

(#517) zoltanz válasza glugi (#510) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Régebben 3 éve nálam is voltak furcsaságok, nagy hibák nem, de az elmúlt 1-2 évben már semmi. Pedig telepítek őrűlten, UI-t hangolgatom, fotó, zene, filmszerkesztés, office, kis játék. stb úgyhogy kínozva van a Linux. Nálam is kíséleti Wifi driver van, de gyors, és nem is dobálja.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#518) Skullwipe válasza zoltanz (#517) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én is tegnap este úgy be lelkesültem, hogy jó sok mindent most kipróbáltam, jó rég nem volt ilyen, és kiderült, miután frissítettem Mint-en, végre megszüntek bizonyos hibák. Mondjuk most már legalább a programoknak ha bajuk van most már be lehet valahogy zárni őket mint ablakosnál, nem tudom hogy hoztam elő, de jó volt látni, de jó sok program elsőre nálam megfagyott a fene tudja miért. Aztán a legjobb dolog végre javítva lett a DoubleCommandben hogy inaktívak voltak jó ideig a füleg amig újat nem nyitottál, most már végre működik ez gond nélkül, úgy értem, hogy egérrel nem lehetett kattintani benne, de a fene tudja miért most már megy végre, mivel imádok rendszerrel indítani ezt-azt.

(#519) taiji válasza Dave™ (#507) üzenetére


taiji
junior tag

Bizony nem volt ott. Közben már elkezdtem újra feltenni a Manjaro-t, aminek azvolt az eredménye, hogy a rendszerpartíciót szétbarmolta, úgyhogy se a win se a manjaro nem indult el. Most már a win telepítővel helyreállítottam a rendszerpartíciót win-re, és mehet újra a manjaro dualbootba, ha érzékelni fogja win10-nek, mert pár napja mikor elkezdtem nem akarta, csak sokadikra. Csak most közben a házban is bontom a lambériát és helyette normális szigetelést csinálok, így kicsit lassan megy a dolog.

Taijiquan

(#520) Dave™ válasza taiji (#519) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dual boot esetén azt hiszem célszerű letiltani a Win10 hibrid alvás vagy fast boot (nem tudom pontosan) funkcióját, ha eddig nem tetted.

(#521) schawo válasza taiji (#519) üzenetére


schawo
titán

Ezért érdemes EFI bootot használni. Úgy bármi könnyen bootolható.

Dave
Feltéve, hogy írni akarja a Windows partíciót.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#522) Heeken válasza Dave™ (#520) üzenetére


Heeken
tag

Hybrid sleep

Rendszergazda parancssorból tök könnyen letiltható.

powercfg -h off

Semmi mást nem kell tenni ha Windows mellé akarod telepíteni és fel is akarod mountolni a partícióját.

Nameg Manjaro esetén a secure bootot kikapcsolni. Meg nekem UEFI-vel mást is kellett a laptopon, de az is végtelenül egyszerű volt. Ha kell valakinek leírom szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#523) Dave™ válasza schawo (#521) üzenetére


Dave™
nagyúr

Emlékeim szerint egyéb anomáliákat is okoz a dolog, szóval dual boot esetén célszerű/javasolt. Nem használok dual bootot így csak azt tudom mondani, amit olvastam.

(#524) F.B.I. válasza Dave™ (#509) üzenetére


F.B.I.
veterán

Óh, Kösz! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#525) Dave™ válasza F.B.I. (#524) üzenetére


Dave™
nagyúr

A latte dock beállításaiban - ha automatikus elrejtést szeretnél - ki kell venni a "behave as normal dock" elől a pipát, különben nem nagyon akar majd előjönni.

(#526) F.B.I. válasza Dave™ (#525) üzenetére


F.B.I.
veterán

Figyelek majd rá. Kösz!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#527) Flowtation


Flowtation
őstag

Hello!
Telepíteni szerettem volna a transmission remote-gui-t (Qt verziót), friss csak az AUR-ban van, és feltűnt egy ilyen helyzet:
teljes letöltendő cca. 150 mb, teljes telepített méret ~1 Gb..ez most mire vonatkozik? Nem gondolnám, hogy ennyi a transgui, inkább valami ami a fordításhoz kell? Egyébként nem sikerül telepíteni, ez a vége:
gtkwsdialogs.pp(1321) Fatal: (10026) There were 7 errors compiling module, stopping
Fatal: (1018) Compilation aborted
Error: /usr/bin/ppcx64 returned an error exitcode
Error: (lazarus) Compile package LCL 1.8.0.6: stopped with exit code 256
Error: (lazarus) [TLazPackageGraph.CompileRequiredPackages] "Exit code 256"
Error: (lazbuild) Project dependencies of /tmp/yaourt-tmp-lorinc/aur-transgui-qt/src/transgui-5.14.0/transgui.lpi
==> HIBA: Hiba történt a package_transgui-gtk()-ben.
Megszakítás...
==> HIBA:Makepkg was unable to build transgui.
==> Restart building transgui-qt ? [y/N]

Mivel egyszer már próbáltam, most nem tudom újra az elejét megnézni, de biztos ilyen méretek voltak, e helyett ez van, ebből a lazarus vagy mi volt nagyobb méret:
transgui függőségek:
- lazarus (már telepítve van) [makedepend]
- qt4pas (már telepítve van) [makedepend]
- gtk2 (már telepítve van) [makedepend]

Van tippetek?

szerk:
Lenne még egy kérdésem, EZT hogyan tudom telepíteni KDE-re? Ha lehet persze.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#528) Dave™ válasza Flowtation (#527) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudom, a fordításhoz átmenetileg néha elég sok hely kell, de ez nyilván nem végleges. Amúgy az alap tárolóban lévő GTK verzió miért nem jó? Az megvan pillanatok alatt. Én is a Qt alkalmazásokat preferálom, ha lehet választani, de nem minden áron :)

A másikra pedig: LINK, vagy terminálban chmod +x és a fájl neve (electr és nyomsz egy tabot) aztán simán futtatod dupla klikkel, VAGY KDE-ben jobb gomb a fájlkezelőben, rendszergazdai műveletek, jogosultságok, futtatható.

vadkörte: fogalmam sincs. A Cairot régebben használtam még Ubuntun, de a közelében sincs a Latte-nak. Ez alapján mondjuk mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#529) vadkörte válasza Dave™ (#525) üzenetére


vadkörte
addikt

Latte-hoz van kötelező ablakkezelő?
XFCE alatt nem indul el. A Cairo Dock gyönyörűen fut, csak a Latte kissebb, frissebb... :(

Transmission remote-ra esetleg böngésző plug-in?

Üdv. V. Körte

(#530) Flowtation válasza Dave™ (#528) üzenetére


Flowtation
őstag

Jónak jó az is, de régebben volt vele gondom, pl. nem csatlakozott auto, stb, de ezek nem manjaro alatt voltak. Ráadásul azt hittem, hogy Qt-ra nem teszünk Gtk-t, csak ha nagyon muszály. :DDD

szerk: rájöttem miért nem jó: mert gázul néz ki, az 5.x verzióhoz képest. Sajnos utorrentes előzményeim vannak, ahhoz vagyok szokva.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#531) Dave™ válasza Flowtation (#530) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hát GIMP, Inkscape stb. esetén nincs is más választásod, szóval nincs vele probléma, nem annyira szép mint a Qt, meg valószínűleg több erőforrást visz el valamivel.

De nem is kell neked, ha megy az Electorrent, nem? Az tudja vezérelni ugyanúgy.

A Transmission GTK, nyilván az ilyen remote cuccok is többnyire (még abból is van többféle verzió), ha teheted használj mást szerveroldalon, amúgy is elég fapad a transmission. De ha muszáj, akkor vannak egyéb alkalmazások, meg mobilról is tudod pl.

[ Szerkesztve ]

(#532) taiji válasza Dave™ (#520) üzenetére


taiji
junior tag

Sajnos nem az a gond. Ezek amúgy mind le voltak tiltva. Egyszerűen nem mindig ismeris fel a Manjaro usb live teleptője, hogy az 500MB-os partíció a rendszerpartíció. Sajnos ezen notebook bios-ában nem választható az UEFI.
Meg is untam a próbálkozásokat, és most csak Manjaro van, és majd a cégtől kérek egy tartalék notit vészhelyzet esetére.

Taijiquan

(#533) Flowtation válasza Dave™ (#531) üzenetére


Flowtation
őstag

Közben használtam ezt a gtk-t, és beugrott az is, hogy pl. nem jegyzi meg a beállításokat, hiába állítom át a nézetet, oszlopokaz, stb, az alap jön be. Valamint - ez fontosabb - nem tudok mappát létrehozni a remote guin keresztül, tehát külön létre kell hozni a sorozat mappáját, majd évad mappáját, ezt az 5.x-ben frankón megoldották. Kipróbálom az electorrentet is. Viszont előjött a régi problémám, ami csak manjaroval eddig is, ez a nyomorult NFS csatolás...erről már beszéltünk, ha emlékszel.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#534) Dave™ válasza taiji (#532) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vészhelyzet esetére szerintem teljesen megfelelő alternatíva dual boot helyett egy Windows virtuális gép pl. Virtualboxban.

Flowtation: már írtam, hogy szerintem az OMV oldalán kellene mókolni az NFS-sel, mert nálam a Synology-n is kellett beállítani ezt-azt, és amit mutattam fstab csatolást azzal működik kiválóan.

(#535) Shyciii válasza Dave™ (#534) üzenetére


Shyciii
veterán

Azt még ki kell próbálnom, hogy az androidos mókolások (adb parancsok, google, xiaomi driverek, rom telepítő szoftverek működnek-e úgy. A legnagyobb kérdés, hogy a mobilokhoz tartozó drivereket hogyan virtualizálja le. Félek hogy sehogy, így pl a Xiaomi MiFlash toolja meghal pl, de majd egyszer ha sok időm lesz kipróbálom. Most be van rendesen állítva, rootolva a telóm, és most hagyom is így, mert nincs mire áttérni, úgyhogy ezt pause-álom).
Viszont belefutottam megint egy gondba. Ugye múltkor mutattad és be is állítottam az FTP elérést Dolphin alá, de még csak most próbáltam ki a másolást, és szomorúan tapasztaltam, hogy Dolphin alatt lehet így másolni mobilra, de mobilról leftpzni a winyóra nem. Rögtön hibát ír ki, hogy nem éri el. Maga a kapcsolat biztos jó, és jogosultság gond sincsen, mert másik filekezelő (Double Commander) gond nélkül működik mindkét irányba, úgyhogy más gond lesz. Szomorú leszek, ha ez miatt kell lemondani a Dolphin-ról, mert nagyon remek kis filekezelő, pedig én hozzá vagyok szokva a Total Commander kinézethez, de ez el tudott csábítani. Majd Google keresgélek hátha más is tapasztalt ilyet.

Viszont ez az átkozott wifi-re csatlakozás automatikusan az újratelepítés után sem működik. Tuti a KDE wallet genyózik, de nem látom, hogy a KDE wallet teljesen hogyan kapcsolható ki, mert így egyelőre több gondot okoz, mint hasznot.

Illetve az lenne a kérdésem, hogy ha egy progrmból több féle verzió van, akkor melyiket érdemes letölteni? GTK, QT, QT5? Mi látható különbség ha van egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#536) Rimuru válasza Shyciii (#535) üzenetére


Rimuru
veterán

Virtualis gep teljes ertekunek szamit, atadod neki usb-n az eszkozt akkor tudod hasznalni ugyan ugy.

Vigyázat, csalok!

(#537) glugi válasza CPT.Pirk (#515) üzenetére


glugi
aktív tag

Köszi!

@Heeken: nem tudom már, mert csak egy alkalommal írta ki, most már csak simán nem kapcsolódik, kitöröltem, hozzáadtam, így sem megy. Lehet a hálózaton van valamilyen probléma, de minden egyéb eszközöm gond nélkül csatlakozik a wi-fire. Ránézek a routerre.

(#538) Dave™ válasza Shyciii (#535) üzenetére


Dave™
nagyúr

Walletnál megváltoztatod a jelszót és üresen hagyod. Úgy nem kéri. Qt5 vagy Qt a preferált.

(#539) Syl


Syl
nagyúr

Grubot mivel lehet szerkeszteni? Mármint grafikusan, a parancssoros hegesztés nem érdekel. :B
Ubuntu/Mint alatt mindig a Grub Customizert használtam a menü testreszabására, de olyat olvastam, hogy Manjaro/KDE alatt nem működik megfelelően.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#540) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok!
Mint után szeretném kipróbálni a rendszert. Kérdésem, hogy live módban futtatva van e lehetőségem magyar nyelv beállítására? A belépés előtti kis ablakban nincsen a választható nyelvek között a magyar. Később, a beállításoknál már kijelölhető alapértelmezett rendszernyelvként, de az csak az újabb boot után lenne elérhető.
Nagyon alapvető számítástechnikai ismeretekkel rendelkezem és a Linux is új pálya.
Köszi a segítséget előre is.

(#541) Dave™ válasza Syl (#539) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig azt írják. De megnyithatod pl. Kate-tel is (KDE alatt) fájlkezelőből, aztán mentésnél megadod a jelszavad és felülírja, nem kell terminál.

Goxi: szerintem live-ban nem, csak telepítésnél/telepített rendszernél.

[ Szerkesztve ]

(#542) Syl válasza Syl (#539) üzenetére


Syl
nagyúr

Még egy kérdés: Manjaronak kell külön swap partíció? Mert ugye az új Ubuntuk már fájlba szveppelnek.
Tekintsünk el a 4 giga ram felett nem kell swap mantrától :R

(#541) Dave™

De ez pont a parancssoros verzió, amihez nem fűlik a fogam. Nem a terminal zavar, hanem a cfg fájl hegesztése. Abban nem tudok normális sorrendet csinálni, felesleges tételeket kivenni, átnevezni stb. [link]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#543) Rimuru válasza Syl (#542) üzenetére


Rimuru
veterán

ugyan ugy csinalhatsz swap file-t archwiki

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#544) Dave™ válasza Syl (#542) üzenetére


Dave™
nagyúr

Grub2 editor néven is van valami AUR-ban, mindig érdemes ott is rákeresni Octopiban, rengeteg dologgal ott találkozom először én is.

Alapból csinál swapot, szerintem hasznos. Én ezt nem szoktam piszkálni, szerintem jobban tudja, mint én, az SSD-n is elfér.

(#545) Syl


Syl
nagyúr

Köszi-köszi. :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#546) Dave™ válasza Syl (#545) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na és hogy tetszik a KDE? ;] Először lehet tök furcsa meg idegen, aztán elkezded értékelni a sok "apróságot". A Papirus ikonokkal még a GTK érzés is megvan, néha kicsit hiányzott az egyszerűsége/kontrasztossága a Breeze "ipari" megjelenéséhez képest.

(#547) vadkörte


vadkörte
addikt

Zaklatnálak Benneteket kicsit ismét. :)

1.
A laptopban egy UPEK ujjlenyomat olvasó van. Mint alatt a Fingerprint GUI-val csodásan életre tudtam kelteni. Manjaro (Arch) alatt ezt, hogy lehet kivitelezni?

2.
Win alá van egy Google Backup & Sync nevű aplikáció a Google Drive szinkronizálására.
Manjaro alá van valami hasonló?

:R

Üdv. V. Körte

(#548) ubyegon2 válasza Syl (#542) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te most újra tanulsz Linuxul? Mik ezek a noob kérdések? ;]

Csinálj zram-ot, az automatikusan a fizikai ram felét kialakítja, szerintem egész jó, tömörít és gyors rohadtul. Nem kell vacakolnod az FSATB-ban, ha félsz tőle! :DD

ID-10: swap-1 size: 2.00GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram0
ID-11: swap-2 size: 2.00GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram1
ID-12: swap-3 size: 2.00GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram2
ID-13: swap-4 size: 2.00GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram3

Azt nem tudom, hogy Arch-klónokra van-e.

(#546) Dave™

Már mondta előre, hogy utálja a KDE-t, csak a régi csapatszellem, még a Junittyos időkből, tudod.......

[ Szerkesztve ]

(#549) Dave™ válasza ubyegon2 (#548) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én sem szerettem. A legnagyobb problémája a samba videólejátszás volt, arra elmondtam a megoldást.

(#550) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#548) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arch-on ez bonyolult lesz neked sajna, [link], ha majd visszatérsz normális kerékvágásba, akkor csak

sudo apt install zram-config és reboot után már működik is.

(#549) Dave™

Emlékszem a KDE-s problémára, de arról akkor lemaradtam, hogy megoldódott. A végén az egész Unity-s csapat átigazol KDE-re!? ;] (mondjuk annyi helyet még csak szorítanak Kapitányék nektek) :DDD

(bocsi, de ezeket nem bírom kihagyni sajna)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.