Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Dave™ válasza ubyegon2 (#350) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem vállald el te, neked már van Tg tapasztalatod is :D

(#352) ubyegon2 válasza Dave™ (#348) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért az imént bemutatott kereszthivatkozásnak lenne értelme. Én még ennyit sem értettem hozzá, mégis elvoltam 3 kezdő topikban is, mint Tg.

Ha egyformán előtérbe kerül a saját topikja és a cikked, akkor azért felfutna a szaktopik is, nézd meg hol állta DW-n 1-2 éve a Manjaro és hol áll most! Még én is nekiveselkedtem a Manjaronak a cikk hatására, hiába buta Debian vonalas vagyok. ;]

(#351) Dave™

Szerintem vállald el te, neked már van Tg tapasztalatod is :D

:Y :DD

Ez lenne a hónap vicce, ha bejelentkeznék rá a nagybetűsöknél! Mai napig nem hevertek engem ki. Naná, ha valami kicsit gázosat írok valamelyik topikban, szinte azonnal eltűnik a hozzászólásom. Ez viszont jó, mert legalább tudják, hogy vannak Linuxos topikok is, akár még kiemelt topik is akad közöttük.

[ Szerkesztve ]

(#353) Ereshkigal válasza schawo (#318) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam se működött a wifi Manjaroval. Hiába látta a hálózatokat, nem csatlakozott. Le kellett szedni a linuxos drivert és bemásolni a /lib/firmware-be, aztán ment simán.

(#354) zoltanz válasza Heeken (#337) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pedig a Kodi egy kenyérpiríton is elindul. Kicsit komolyabb szerszám mint a VLC, google profiloddal bejelentkezve funkciókra ugyanolyan mint a böngészős, csatorna feliratkozások kezelése stb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#355) Heeken válasza Dave™ (#351) üzenetére


Heeken
tag

Szerintem igaza van és jó ötlet. :K Látható, hogy igény lenne rá. A kolléga előbbi órás kérdésére is másodperceken belül érkezett több embertől is válasz. Fel kell futtatni a Manjaro topikot. :D

(#356) vadkörte válasza Dave™ (#351) üzenetére


vadkörte
addikt

Nesze sánta itt egy púp? :C

Az egy dolog, hogy PH! addikt van a nevem alatt, de erről a kereszthivatkozásos dologról még nem nagyon hallottam.
Szerintem egyáltalán nem lenne elvetendő a dolog!

(#357) Heeken:
A több 100 megás RAM foglalásai óta nem vagyunk jóbarátok. W10-es PotPlayer-ezek, Manjaro-n, egyelőre VLC van (még keresem a PoPlayer alternatíváját)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#357) Heeken válasza zoltanz (#354) üzenetére


Heeken
tag

Tudom, hogy mindenen elfut. Igazi svájci bicska a VLC-hez képest. Ami mondjuk most nagy kedvencem lett a 3.0 óta. Csak nahh, szokatlan még. De adok neki egy újabb esélyt. :))

(#358) Dave™ válasza Heeken (#355) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam könyvjelzőzve van, de mint írtam én csak használom, a megoldásokat ne tőlem várjátok :D Persze a saját problémáimat meg tudom oldani elég gyorsan, leginkább azért, mert hatékonyan keresek és többnyire nem új problémákat fedezek fel, hanem már ismert, dokumentáltakat.

Ha ilyen nagy a lelkesedés akkor hajrá, jöjjön oda mindenki aki használja, én nem vagyok semmi jónak az elrontója :) A cikkre mutató hivatkozást pedig szerintem egy moderátor is be tudja tenni, de hadd ne én kérjem a saját cikkemre, az elég bénán nézne ki...

vadkörte: videóra nálam szigorúan MPV, semmi sallang, csak lejátssza amit kell. De van egy RPi2 is a hálóban, azon Libreelec fut (KODI), oda az a tökéletes választás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#359) ubyegon2 válasza Ereshkigal (#353) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezen ne búslakodjatok, a kolléga problémáját én is megnéztem és azért nem javasoltam neki másik disztrót, mert ugyanez a helyzet állt volna elő a híresen mindent felismerő Linux Mint-nél is. :U Sajnos wifi stick-ek terén van ilyen a Linux-nél, persze a múltkor rákerestem, hát voltak elég fura egzotikus ketyerék is wifi stick dongle meg egyén névvel. Próbáljatok ki egy Debiant, na ott aztán valóban sok drivert úgy kell összevadászni, ha nincs fenn a non-free fw repo.

Pár disztrót próbáltam már és elhiheted, a Manjaro nagyon jól áll e téren is. Biztosan létezik olyan oprendszer, ami minden létező hardvert felismer, a 20 évvel ezelőtt gyártottat és a jövő hónapban kijövő eszközt is. De ez nem a Manjaro és nem is az itt lévő néhány disztró.

(#354) zoltanz

Épp tisztogatom a kenyérpirítómat......de ha nem fog rajta működni! :Y

[ Szerkesztve ]

(#360) Heeken válasza ubyegon2 (#359) üzenetére


Heeken
tag

Az ndiswrapper erre megoldás lenne itt is, nem? Egyszer még régebben pont Linux Mint alatt kellett használnom. Akkor bevállt.

(#361) vadkörte válasza Dave™ (#358) üzenetére


vadkörte
addikt

Majd keresek valamit a tárolóban, Végülis nekem is valami minimalista - értsd erőforráskímélő - multi applikáció kell. Csicsára nincs szükségem, teljes méretben úgysem látszik, de játszon le minden (fontosabb) formátumot.

Árpis témához csatlakozok.
Végülis, ha így közelítek a témához, a Windows máris kissebbségben van otthon. :DDD
A NAS-on Openmediavault van a TV alatt egy RPI2 figyel nálam is (LibreELEC + Raspbian) a noteszen ugyebár Manjaro. A TV-k DIGI-s beltérijein valamilyen ismeretlen beágyazott linux származék...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#362) Ereshkigal válasza ubyegon2 (#359) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ez mondjuk egy laptop (T510). Érdekes, hogy a Debiant említed, mert MX-17 alatt meg működött pöccre a wifi. :)
Az usb-s wifikkel nekem is meggyűlt már párszor a bajom, nem egy esetben egy másik eszköz driverét kellett lefordítanom, hogy működjön.

(#363) Ereshkigal válasza Heeken (#360) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Van, amikor beválik. Nálam többnyire nem segített.

(#364) taiji


taiji
junior tag

Végignéztem a teljes rendszerbeállítást, és be is állítottam magamnak ahogy kell, bár pl az ikonok vátoztatásánál minimális változás történt csak, pedig példának mutatott ikonok jócskán különböztek. Viszont a végén volt a KDE Connect beállításai. Felraktam mobilra, és összepárosítottam, Hogy ez az alkalmazás mekkora poén :D Mondjuk nekem nemigen van értelme. Max akkor tudnék vele mit kezdeni, ha a laptomomat HDMI-n összekötnám a tv-vel és úgy filmeznék, akkor lehetne mobillal irányítani, de a tvm-nek van rendes és jó médialejátszója, szal felesleges, de poénnak jó :)

[ Szerkesztve ]

Taijiquan

(#365) Heeken válasza taiji (#364) üzenetére


Heeken
tag

Kijelentkezés, bejelentkezés megvolt?

(#366) Dave™ válasza taiji (#364) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem értem pontosan mit szeretnél az ikonokkal. A cikkben az új képen Papirus van, ráadásul módosítottam a mappák színét sárgára, a többin azt hiszem Breeze, ami az alapértelmezett. Mit szeretnél változtatni?

A KDE connect lényege nem ez: jelez bejövő hívásnál, tudsz válaszolni SMS-re, meg tudod csörgetni a telefonod, leállítja a zenelejátszást bejövő hívás esetén (aztán ha leraktad folytatja), van vezetéknélküli fájlátvitel stb.

Heeken: ikonokhoz meg témákhoz nem kell, azonnal változik.

[ Szerkesztve ]

(#367) ubyegon2 válasza Ereshkigal (#362) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MX-nek van külön repoja és azt hiszem a non-free repot is használja a Debiantól, én kifejezetten a Debian-t említettem, a rá épülő disztrók ebből a szempontból nagyon mások lehetnek akár. Debian a legkonzervatívabb non-free és egyéb külső dolgokkal kapcsolatban, már kicsit enyhültek azért, lásd a Firefox nevet is bevették.

(#360) Heeken

Valóban! most, hogy említed, én még nem használtam, de erre pont jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#368) Heeken válasza Dave™ (#366) üzenetére


Heeken
tag

Egyébként szerintem nem a cikkben lévő példákra gondolt, hanem a rendszerbeállítások - új témák letöltésénél mutatott mást a kép az adott ikon csomagnál. :B

ubyegon2

Van GUI-ja is már azóta, ahogy nézem. Kolléga is tehetne vele egy próbát szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#369) taiji válasza Heeken (#365) üzenetére


taiji
junior tag

Heeken

No az nem volt meg. Most így már jó :)

Dave™

lehet ikon témákat is váltogatni. Az alap breeze elég sablonos, és választottam egy jobban elkülönülőt, csak hiába alkalmaztam, nem változott csak minimálisat. Ki-bejelentkezés most megoldotta, és rögtön a kiválasztott ikonokat használja.
Igen, láttam a funkciók engedélyezésénél, hogy miket lehet még vele, de ez a mobilos események kezelése még anno Nokia - Windows kombón se volt érdekes számomra, csak akkor ha hosszabb szöveget kellett beírni, és ugye akkor még gombos butatelók voltak, az hosszabb ideig tartott, de maga hogy a gép jelezze a mobil csörgését, sms írását stb, ezeket teljesen feleslegesnek tartom már. Médialejátszás is már nekem vagy mobil+marshall bluetooth speaker, vagy fiio x3+marshall, tehát oda sem kell már notebook. A fájlátvitel egész jó ötlet 1-2 file-ra, de arra meg ugye kérdeztem tőled az ftp szerverhez való csatlakozást Dolphinnal ha emlékszel. Az kedvencekbe rakva és mobilon egy gombnyomással ftp server indítás, és kényelmesen böngészhetek, küldhetek. Szal ez nekem már elkésett ötlet, de 1-2 percig jó poén volt. Mondjuk melóhelyen minden gépre feltenni, és ha nem dolgoznak rendesen, akkor meg lehetne a kollégákat viccelni, de itt is csak a genyó énemnek lenne érdekes :D

[ Szerkesztve ]

Taijiquan

(#370) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Van egy adott tp link wn722n wifi stickem.. nem értek a linuxhoz egyáltalán, de érdeklődnék, hogy ezzel a rendszerrel azt működésbe tudom állítani?

(#371) Heeken válasza novakalex (#370) üzenetére


Heeken
tag

A V2-es verziónak van gyári linuxos meghajtója. Ha a te sticked a V1-es verzió, az kellemetlen egy picit de elvileg nem lehetetlen működésre bírni.

(#372) ubyegon2 válasza novakalex (#370) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennek a cikknek az alján épp népszerűnek említik.

Top Linux Compatible USB Wireless Adapters

Az Ubuntu listáján is fenn van még 12.04 óta.

(#373) Syl

Semmilyen Apple vackom nincs itthon, vén desktopon mégis irkáltam a múltkor SMS-t, mert sokat kellett írni. Ugye nem egy ilyen IT félanalfabéta által évek óta haasznált features-től fogunk most elájulni!? ;] OK, a KDE-ben van ez a connect, de....szóval képernyővédőt is tud használni akinek KDE-je van. woooooooooow
(halkan megsúgom, a múltkor még rádiót is tudtam hallgatni a fahéjjal)

[ Szerkesztve ]

(#373) Syl válasza Dave™ (#366) üzenetére


Syl
nagyúr

>A KDE connect lényege...

Mindazt tudja, amitől a Macbook+iPhone tulajok el szoktak élvezni, például hogy az SMS-re a számítógépről válaszol... ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#374) Frawly válasza ubyegon2 (#289) üzenetére


Frawly
veterán

Azért írtam, hogy velem is előfordul, hogy benézem, vagy kapkodok, de próbálom minimumra szorítani. Azt is megértem, hogy a telepítés unalmas, száraz folyamat, senki nem csinálja szívesen, túl akar lenni rajta minél gyorsabban. Nyilván azért sem tragédia, mert a nyelvet, billentyűzetet később is át lehet nyomi a telepítés után, de én akkor is figyelmesen csinálnám végig a telepítést még üres virtuális gépnél is.

Azzal nem értek egyet, hogy ez a hozzáértéssel vagy a telepített rendszer ismeretével lenne összefüggésben. Sokkal inkább hozzáállás és beidegződés kérdése.

Szerintem a debianos GRUB telepítése után Archban a kernelpánik azért van, mert elcseszi az initramfs-linux.img paraméterezését. Frissítsd a grubot Arch alatt újra, nézd meg milyen paramétereket ad meg a GRUB-ban az initramfs-hez, utána frissíted Debian alatt, és kézzel utánaszerkesztes a paramétereket. De azt is írtam már 1000-szer, hogy azt a tetű GRUB-ot el kéne felejteni, 2018 van, már hosszú évek óta minden gép UEFI-s, támogatva az EFI bootot, és a modern OS-ek mindegyike is szintén támogatja, a GPT partíciós táblával együtt. Az EFI systemd bootot kell használni. Írtad, hogy nem akarod minden háttértárad MBR-ről GPT-re átállítani, nem is kell, csak a rendszermeghajtón, amiről a rendszereket indítod, az adattárolókon maradhat az MBR.

[ Szerkesztve ]

(#375) ubyegon2 válasza Frawly (#374) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De azt is írtam már 1000-szer, hogy azt a tetű GRUB-ot el kéne felejteni, 2018 van, már hosszú évek óta minden gép UEFI-s, támogatva az EFI bootot, és a modern OS-ek mindegyike is szintén támogatja, a GPT partíciós táblával együtt.

Szinte biztos, hogy arcidegzsábát kapok ettől, amit állandóan írsz, tuti pereces voltál előző életedben! :DD

Semmi köze az évszámnak ahhoz, hogy nekem az összes meghajtóm MBR-es és nincs is szükségem az UEFI-re. Próbáld már megérteni, hogy mennyire kevés az, ha minden támogatja az UEFI-t, de a lemezeken MBR-es a particiós séma, akkor nem GPT-s!!!!!!

Még jó, hogy pár napja, mikor ugyanezt írtad, utánad volt is egy hatalmas szívása valakinek, persze kiderült, hogy az UEFI miatt.

Szerintem a debianos GRUB telepítése után Archban a kernelpánik azért van, mert elcseszi az initramfs-linux.img paraméterezését. Frissítsd a grubot Arch alatt újra, nézd meg milyen .....

Újra írom, hogy kernel panic és se kép se hang nem volt, konzolra sem tudtam belépni, csak fizikai reboot volt elérhető. (egy későbbi Arch klón felrakása rendbe hozta a maradék Arch-okat)

Írtad, hogy nem akarod minden háttértárad MBR-ről GPT-re átállítani, nem is kell, csak a rendszermeghajtón, amiről a rendszereket indítod, az adattárolókon maradhat az MBR.

Írtam hát és továbbra sem akarom, mert nekem tökéletesen megfelel az MBR, talán 128 particiót lehet vele is csinálni, nem kell több. :)

A GRUB-ot is szeretem! Abban tudom a kernel paramétereket kutyulni, de szerintem van Arch alatt is, mert az egyik származéknál boot-kor ott van a processor.nocst opció. Azt meg csak én írhattam bele, senki más.

Az Arch amúgy hisztis p*csa, ez van, mindentől kampeca van. :D (legalábbis ahogyan én nyúvasztom a rendszert)

nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi

[ Szerkesztve ]

(#376) Frawly válasza ubyegon2 (#375) üzenetére


Frawly
veterán

Az EFI boot csak akkor szívás, ha túlbonyolítod, pont olyanokkal, mint a GRUB boottal való összeláncolása. Amúgy meg csak egy kicsi FAT32-es partíció kell hozzá, rátenni az EFI fájlokat, meg az initramfs kernelimage-t, meg egy loader.conf-ot hegeszteni hozzá, ami kemény 5 sor/OS. Nem kell GRUB-ot update-elni, meg vergődni, hogy egyik rendszer bootol, másik nem, meg kernelpanic. Úgy bootolni fog a Win, meg az összes Linux is, még az a szívás sincs, hogy először a Windowst kell feltenned, ha használsz multibootban olyat.

Azt meg értem, hogy hajtogatod, hogy EFI boot neked akkor sem kell. Ezt felfogtam elsőre is, csak ajánlottam figyelmedbe, hogy gondolkodj el rajta, hogy ezen EFI ellenességed mögött milyen racionális okok vannak, nem fontolnád meg mégis, hogy kipróbáld. A tévhitekkel ellentétben nem a felhasználók szivatására találták ki, hanem jól használva tényleg leegyszerűsíti a dolgokat, nélkülözhetővé teszi boot manager telpítését és konfigurálását. Csak egyszer kell megtanulni használni, nem csak Archhoz jó.

(#377) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Telepítettem a MATE verziót és olyan hibám van hogy a tálcát nem látom. 1 monitort használok HDMI-vel. (GT1030)

Másik gondom az hogy a frissités kezelő és a Pamac lassan tölti le a dolgokat,pedig gyors netem van.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#378) CPT.Pirk válasza #73029888 (#377) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az első problémád image scaling gond lesz, amit a vga driverből lehet kezelni. nVidia esetén viszont nem tudom ez merre van, Radeonnál volt csak ilyen gondom anno.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#379) ubyegon2 válasza Frawly (#376) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt meg értem, hogy hajtogatod, hogy EFI boot neked akkor sem kell.

Bocsi, de én csak akkor hajtogatom ezt, ha te hajtogatod, hogy márpedig UEFI kell, az UEFI jó, mert az UEFI. Nekem egyszerűen 1000000%-ig jó a mostani MBR-es rendszerem. Mint ahogy igen sok embernek jó még az, hiába UEFI képes alaplapjuk van. :)

ezen EFI ellenességed

Nem vagyok UEFI ellenes, egyszerűen nem érdekel az UEFI!

Szegény vak néni sem akart átmenni a túloldalra, mégis átsegítették. :D Nincs valami más gumicsontod kéznél?

Úgy bootolni fog a Win, meg az összes Linux is

Na, ez a Win bootolás nagyon nagyon hiányzik ám. :Y Elhiszed egyébként, hogy UEFI nélkül is van élet sokak számára? Lehet, hogy képes lennék megtanulni, de nem akarom!

(#380) Rimuru válasza #73029888 (#377) üzenetére


Rimuru
veterán

Korabban volt panel, csak eltunt?
Amugy jobb gomb az ures teruletre, ott elo tudod hozni a beallitasokat (es a panel beallitasokat is)

Valts mirrort, ajanlom a magyart (ha van olyan jo mint az Arch-e akkor nem lesz vele problema)

Vigyázat, csalok!

(#381) #73029888 válasza CPT.Pirk (#378) üzenetére


#73029888
törölt tag

Köszi,sikerült megoldanom az image scaling bajomat...következő gondom hogy szeretném telepíteni a Chrome és 4K Video Downloader programot és azt írja ki hogy sérült a file. Valamint GOG játékokat amik mennek Linux alatt hogy tudom felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#382) Rimuru válasza #73029888 (#381) üzenetére


Rimuru
veterán

1. takaritsd ki a pacman cache-t, sudo pacman -Sc probald ez utan telepiteni bocs ez lehet nem jo, most nezem hogy nem taroloban levo programokat szeretnel telepiteni :DDD
2. GOG ad egy telepito scriptet, adsz ra futtatasi jogot (ha nincs, jobbgomb tulajdonsagok) utana dupla kattal tudod telepiteni.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#383) #73029888 válasza Rimuru (#382) üzenetére


#73029888
törölt tag

Chromium alatt nem engedi letölteni a futtatható állományt.

(#384) Rimuru válasza #73029888 (#383) üzenetére


Rimuru
veterán

gondolom azert mert egy script es veszelyesnek iteli meg, de le tudod tolteni csak kulon engedned kell neki (pl a menuben keresgelnek)

Vigyázat, csalok!

(#385) #73029888 válasza Rimuru (#384) üzenetére


#73029888
törölt tag

Firefox sem tudja letölteni. Chromium meg semmit nem csinál ha rámegyek. Vagy azért ilyen mert nem official verziót használok a Manjaroból hanem Communityt?

[ Szerkesztve ]

(#386) jeni


jeni
félisten

Boccsi tudom új vagyok még ebben. Mint írtátok a másik Manjaro topik nem pörög.
A kérdésem,hogy valami eszközkezelő van ilyen a Manjaroban,hogy esetleg használni tudjam az Avermedia vagy a Leadtek TV kártyát?
Esetleg a multimédiában van ilyen rész a TV kártyákra (ott kersesgltem nem léttok semmit)?
A DVD és Blu-Ray írás alkalmazások milyenek? Van valami tuti beépített alkalmazás erre?
A Manjaro is tudja,hogy friss más hardver eszközöket ha felismer azt automatikusan telepíti a hozzá való drivereit?
Valamint a nyomtató eszközök részét még nem láttam a gépemen.
Az Avermedia multi AV jobban érdekelne mert arra van a TV box rákötve.
Esetleg az Avermedia termék oldalán kell Linuxot keresnem rá?

[ Szerkesztve ]

(#387) Rimuru válasza #73029888 (#385) üzenetére


Rimuru
veterán

Manjaroból hanem Communit - ezzel igy ne foglalkozz, nincsenek ilyen limitaciok (ez nem windows ;] )

Nem tudom mit cseszel el, probald meg maskepp: jobb gomb, save as

Vigyázat, csalok!

(#388) ubyegon2 válasza jeni (#386) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most már azt is tudod, miért nem pörög a Manjaro topik. ;)

A Pamac-ban nézelődtél már? Egy fw van fenn csak benne:
https://aur.archlinux.org/packages/a850-fw

de van egy jó hirem is, ebbe a weboldalba érdemes beleásnod magad: https://linuxtv.org/

Esetleg az Avermedia termék oldalán kell Linuxot keresnem rá? Itt nincsenek Linuxos driverek, fw-ek.

A Manjaro is tudja,hogy friss más hardver eszközöket ha felismer azt automatikusan telepíti a hozzá való drivereit?
Valamint a nyomtató eszközök részét még nem láttam a gépemen.

Ezek nehezen értelmezhetőek. A kernel tartalmazza az eszközök drivereit, többnyire, az meg itt eléggé frissül.
Bár mosolyogva olvastam, hogy legtöbben LTS pártiak kernel ügyben..... disztró ügyileg bezzeg milyen sz.r az LTS.... :-)

Nyomtatóval kapcsolatban is a Pamacban keresgélj, cups és printer kulcsszavakkal.

[ Szerkesztve ]

(#389) jeni válasza ubyegon2 (#388) üzenetére


jeni
félisten

köszi
az nem jó mert nekem PCIe van és a AVerTV CaptureHD - H727 3D cucc valamint a Leadtek 3200H

[ Szerkesztve ]

(#390) Heeken válasza ubyegon2 (#388) üzenetére


Heeken
tag

Manchester United meccs van. :D Nincs idő Manjarozni most. :DDD :DDD

(#391) jeni válasza ubyegon2 (#388) üzenetére


jeni
félisten

megyek vissza a Windows-ba-lévén nem möxik a TV karim. :O
egyelőre csak a HP tintás multis nyomtatómat látja.
maga a lézereset a HP 1102-t már nem érzékeli.

(#392) CPT.Pirk válasza jeni (#389) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vannak komplett TV vevő alkalmazások Linuxra, pl. a mythtv. Ha alapból nem lenne, max valami firmware-t kell feltenni a vevőhöz, de azt minimális googlizás után meg lehet találni, hogy mit kell felrakatni a csomagkezelővel.

A lemezírásra meg ott a k3b, a KDE alap lemezírója, tud mindent.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#393) ubyegon2 válasza jeni (#391) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

https://linuxtv.org/

Ebbe a weboldalba jobban is beleáshatnád magad szerintem, elég sok driver meg firmware van ott listázva, csak kis idő kéne hozzá. ;) Még a VLC-ben is nézelődnék meg az általad linkelt oldalon is sorolnak fel jó pár kompatibilis applikációt.

(#394) pengwin válasza DanielK (#23) üzenetére


pengwin
addikt

A VirtualBoxnál azért van erre szükség, mert zárt szoftver.
Erre a problémára megoldás lehet, ha KVM-et használtok mondjuk Gnome Boxes-zal. Az nyílt, és nem kell újraéleszteni frissítések után, mert ott van alapból a kernelben.
Komolyabb dolgoknál előjöhet némi teljesítményhátrány, de office-nál ez nem hiszem, hogy bármit is számítana.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#395) Rimuru válasza pengwin (#394) üzenetére


Rimuru
veterán

A virtualbox nem zart szoftver, csak van zart kiegeszitese (amit nem kotelezo hasznalni)

Vigyázat, csalok!

(#396) jeni


jeni
félisten

rossz hírem van!

befosott a Manjarom.

külön HDD-n van a Windows 10 és a Manjaro.

4x próbálkozásra (újraindítás során)

mindig ezzel fogadott a Manjaro a Gnub betöltése után.- van valami csökkentett üzemmód a dolognak?

(#397) Frawly válasza jeni (#396) üzenetére


Frawly
veterán

Amikor bejön a GRUB, akkor kéne lennie egy fallback sornak, azt indítsd el. Ha az sem indulna el, akkor a normál bootlehetőségnél nyomj a GRUB-ban egy szerkesztést („e” billentyűt kell hozzá nyomni) és írd a kernel sora mögé, hogy nomodeset. Így el kéne indulnia.

(#398) Frawly válasza ubyegon2 (#379) üzenetére


Frawly
veterán

Még mindig nem érted. Én nem akarom az UEFI-t világmegváltónak beállítani, meg ráderőszakolni. Csak arra akarok rávilágítani, hogy emögött a makacs tagadásod mögött nincs racionális érv, így az UEFI-ről alkotott véleményed nem lehet komolyan venni. Ennyi.

Persze, dolgokról ki lehet jelenteni, hogy neked nem kell, csak kérdés, ha ki sem próbálod, meg sem ismered, akkor ezt honnan tudod eldönteni. Eleinte én is szkeptikus voltam, sokáig csak MBR-es gépem volt, de már akkoriban is emlékszem, hogy mindenki csak szívott az EFI-boottal, fórumok tele voltak panaszokkal, hogy nehezen jön össze a bootolás. Mikor nekem is lett UEFI képes gépem, épp ezért féltem tőle, de bebizonyosodott, hogy felesleges volt, mert nem volt vele nagy szívás. Archnál volt egy kisebb gikszer, az Arch wiki az EFI-s loader.conf initrd-s sorában írtaknál tartalmazott egy felesleges /-jelet, amitől nem bootolt, de ezt utánagoogle-özéssel könnyen javítottam, Windowst illetően meg soha nem volt vele a legkisebb gondom sem. Egyáltalán nem olyan szopó, mint az a sok panaszos user beállítja. Ezért én praktikusan próbálok hozzáállni. Ha már egyszer minden gép támogatja, az enyéim is, akkor miért ne használjam? Ingyen van, sok minden egyszerűbb vele, ergo kényelmesebb, plusz a jövő is ez. Most nem fogok csak azért is egy régebbi bootolási technikát használni (meg annál leragadni örökre), ami ráadásul bonyolultabb, ha multiboot van, hogy megmutassam, hogy nekem nem kellenek a modern buzzwordök (nem csak systemd, meg UEFI, hanem ilyen Vulkan, Wayland, modesetting és hasonló „felesleges” marketingrizsa), nem megyek a birka tömegekkel, mert annyival különb vagyok.

Ráadásul azt megérteném, hogy ha nem lenne rá szükséged, mert pl. az MBR + GRUB-bal is faszán boldogulnál. Viszont az Arch bootképtelensége azt mutatja, hogy nem vagy ura a helyzetnek, ergo már ennél fogva sem vehető komolyan az UEFI-től való szándékos tartózkodásod, és az egész ellenkezésed mögött irracionális, szubjektív okok vannak. Félre ne érts, az archos bootproblémád nem igényli az UEFI-re átállást, meg lehet oldani tisztán GRUB-os Legacy bottal is.

Egyébként azt látom, hogy hiba volt téged az Archra rábeszélni. Neked van egy bevált vonalad, bármi ami azzal nem egyezik, meg a legkisebb tanulást is igényli, az neked nem jó, a szakmailag fejlődést meg a friss disztró nyújtotta kényelmet kihasználni nem akarod, a modern alternatíváknak még csak a kipróbálásától is ódzkodsz. Így csak feleslegesen szívsz vele. Az a baj, hogy nem látod be, hogy a szemléleted rossz. Pedig egy haladó, minimalista disztrónak az a lényege, hogy nem csak szívsz vele, hanem ahogy megoldod a felmerülő problémákat, szakmailag fejlődsz, és átformálja a szemléleted, de ugyanerről szólnak a minimalista WM-e/szoftverek is. Ugyanis az ilyen disztrók pont azt az előnyt nyújtják a részletesebb testreszabhatóság mellett, hogy hamarabb megkapod az újdonságokat, egyfajta modernitásra nevelnek (annak ellenére, hogy nyújtanak alternatívát régebbi dolgokhoz, pl. UEFI boot nem kötelező, systemd helyett lehet sysinit rendszert felszögelni rá, fel lehet tenni a Xorg-os drivereket és azt használni a modeset driverek helyett, és még hosszan lehetne folytatni a sort). Nekünk azzal nem teszel szívességet, hogy szenvedsz vele, nem vagyunk MLM marketingesek, hogy jutalékot kapjuk minden újabb Archba, Manjaróba behozott vagy UEFI-re áttérített ember után. Mindenki azt használ, amit akar.

(#399) ubyegon2 válasza Frawly (#398) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

a modern alternatíváknak még csak a kipróbálásától is ódzkodsz.

Nekem nincs bajom azzal, ha valami változik vagy lecserélik újra, de ha az én felhasználói szokásaimnak valami tökéletesen megfelel, akkor minek kezdjek el variálni, elhiszem, hogy jó az UEFI, Te meg hidd el, hogy nekem ugyanolyan jó a legacy boot is.

meg a friss disztró nyújtotta kényelmet kihasználni nem akarod

Nem tudom milyen kényelemről lehet szó, ezek szerint, amit majd 5 éve használok szinte készségszinten ismerem, az nekem nem lenne épp a legkényelmesebb? Emellett pár év alatt jó párszáz telepítésen már túl vagyok, az állandó használatú disztró mellett érdekelnek mások is. Ettől még én még mindig csak egy laikus felhasználó vagyok és valóban sokat számít, hogy közel 5 éve Debian vonalat használtam és meg kell mondjam, az én felhasználói szokásaimnak ez is megfelel.

Különben tényleg kíváncsi lennék arra, hogy ha van egy igen stabil desktop konfigom, amin tökéletesen működik a rajta használt összes rendszer, akkor én miért ne lennék vele elégedett? Miért kéne lecserélnem? Próbálgatok mindig valamit, de a most működőnél nem találok jobbat, a másodgépem az más tészta. Ezen a desktopon 1millió %, hogy semmilyen rolling rendszer nem fog nagyobb kényelmet nyújtani, nem is célom itt cserélni.

Ugyanis az ilyen disztrók pont azt az előnyt nyújtják a részletesebb testreszabhatóság mellett

Nem tudok olyan tesztreszabhatóságról, amit a Cinnamon ne elégítene ki. Az öreg laptopon próbálgatom az Arch vonalat, hátha nyerek valamit, de desktopon miért keresnék más rendszert és cserélném le az 1000%-os rendszere(i)met?

és átformálja a szemléleted, de ugyanerről szólnak a minimalista WM-e/szoftverek is :F

Senkit meg nem bántva, de mekkora marha lennék, ha minimalista szoftvereket használnék eg y16GB-os desktopon...... :D

Egyszóval én nem ódzkodom új dolgok kipróbálásától sem, de azt is pontosan tudom, mi az ami egy adott hw-környezetben kell nekem.

Egyébként Arch származékokból is kipróbáltam már jó néhányat az utóbbi években, nem most beszéltetek rá az elsőre, igazából a Chakra volt a kedvencem, mert azt szinte lehetetlen volt pár éve telepíteni, de az utolsó már egész barátságos volt, azóta nincs meg, mióta az Ubuntu Unity miatt teljesen radíroznom kellett az összes particiómat. Szóval szerintem miattam kár aggódnod, valahogy csak megoldom a dolgokat Linuxon is, még ha nem is értek hozzá. ;)

Azért annyit megkockáztatnék, hogy bárhogyan is van, jelenleg a Manjaro telepítéssel több gondja van az embereknek, mint ha Linux Mint-et telepítenének, ezt egyszerű tényközlésnek szánom. Ha sikerül neki települni, valóban jó kis rendszer, de nem egyszer próbáltam már Manjarot felrakni és Mint-et is telepítettem már párszor, így van összehasonlítási alapom.

Amúgy már tervezem a Pingvin imádja a tejbegrízt fahéjjal mentaágyon c. bemutató írást! ;]

[ Szerkesztve ]

(#400) Degeczi válasza ubyegon2 (#399) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Nem tudok olyan tesztreszabhatóságról, amit a Cinnamon ne elégítene ki"
Ha laptopot használsz, pl. a touchpad automatikus letiltása bedugott egér esetén elég fontos opció lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.