Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38501) Klon


Klon
aktív tag

A CM- lévő már látja root jog utan, de az ES akkor se :(
Ez igy nagyon nem jo :S

[ Szerkesztve ]

(#38502) david_97 válasza Klon (#38501) üzenetére


david_97
senior tag

nekem látja :DDD arra a kis csillagra kattintva elő kell hogy jöjjön :P

(#38503) Klon válasza david_97 (#38502) üzenetére


Klon
aktív tag

Na, solid Explorer lát mindent :)

(#38504) lukacsik


lukacsik
tag

Sziasztok!
Mára nagyon elegem lett a gyári ICSből... lassú akad idegesít
Ezt a Django romot szeretném feltenni:
[ICS] DjangoManoucheX 1.4 - Breaking Bug - 30a/b - Kowalski 011p3 + KingOfBirds 0.5
ezt dícséri most mindenki gondoltam nekem is jó lesz.
Már annyira belezavarodtam ezekbe a "módokba" h nem értek semmit.
Gyári V30A van a telefonon!
Rootoltam, elméletileg a CWM is fent van. (Flash ClockworkMod Recovery alatt kiírja a verziószámot, bár ha kikapcsolom a hangerő gomb le+bekapcsgomb kombinácó remekül factory reseteli a telefont :W )
Mit kell tennem? elég ha sd kártyára másolom a romot és a kernelt és cwm-el felteszem, (bár még ezt sem tudom hogy ;) ) vagy még mit kell csinálnom?
Kerestem a fórumban is de ez az "All-In-One P990 ToolKit" megkevert hogy partíciókat csinál vagy mi... De V30a-t azt hittem nem kell. vagy de?
köszi!

(#38505) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Az új CM10.x-nél (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2058231) találkozott-e valaki olyan problémával, hogy

1. Nincs mobilnet
2. A localhost-ra történő csatlakozáskor is megszakad a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#38506) Balázs1986 válasza Klon (#38503) üzenetére


Balázs1986
addikt

IntSD-MountFix.zip installálása cwm-mel, és jó lesz.

cjvt3o: Miért akarsz te a telóval saját magára "csatlakozni"? Vagy ping önteszt, vagy mit értesz localhost csatlakozás alatt?

[ Szerkesztve ]

(#38507) mr.szabados válasza lukacsik (#38504) üzenetére


mr.szabados
tag

próbáld a hang fel+ bekapcsot nekem is úgy működik!

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#38508) cjvt3o válasza Balázs1986 (#38506) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

:)

Indítasz egy konzolt (pl. ConnectBot, Irssi Connect) és csatlakozol a localhost-ra/loopback-re.
Innentől kezdve konzolon vagy a rendszerben (nota bene su-zva rootolt rendszeren root is leszel).
Esetünkben traceroute-tal próbáltam rájönni, hogy hol is akadhatok el.

De a localhost-os kapcsolatot is szétdobja (oda pediglen nincs szükség hálózati eszköz kapcsolatra, mivel ugye loopback-re kapcsolódik).

(#38509) Balázs1986 válasza cjvt3o (#38508) üzenetére


Balázs1986
addikt

Hm...még nem teljesen értem a konzolos kapcsolat érdemi célját, de nem is nekem kell :) A localhost az én fejemben valahogy úgy néz ki, hogy van egy fizikai interfész is, amivel az eszközre saját magára csatlakozok az ip vagy a localhost domain-en át. Ez az interfész esetedben a wifi modul lenne? Most valahogy úgy érzem, nagyon nem vagyok képben a csatlakozás módjával :)
Pedig localhost tracert elég rövid listát ad, kellemes válaszidővel :D

[ Szerkesztve ]

(#38510) cjvt3o válasza Balázs1986 (#38509) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Elvileg bármilyen IP-vel rendelkező hálózati eszközre rá lehet kapcsolódni localhost néven, amennyiben a localhost domain-t az adott IP-hez társítod jellemzően a host.conf-ban (esetleg a névszerveren), de a localhost általában a loopback eszköz IP-jére mutat, a loopback pedig hagyományosan a 127.0.0.1-es IP-jű eszköz TCP/IP v4-en.

Ez egy Unix-os szabvány (illetve a TCP/IP része, amely viszont Unix szabvány), az összes TCP/IP hálózatra kapcsolódó eszköz / gép ezt használja (bár a Windows rendszereken nem tudom a pontos implementáció felépítését, tehát lehet, hogy ott emulált eszköz, mindenesetre a TCP/IP miatt léteznie kell).

Itt találsz egy rövidebb leírást: http://hu.wikipedia.org/wiki/Localhost, és kicsit arról is tesznek említést, hogy mire is lehet / szokás használni - illetve miért próbáltam ki a konkrét esetben.

(#38511) biglion-lord


biglion-lord
tag

Egy kis érdekesség. Lépj be ide: Menü - beállítások - a telefonról - nyomogasd addig az Android verziója feliratot, míg elő nem jön a menü - nyomd hosszan a képet és lásd a csodát

(#38512) Klon válasza Balázs1986 (#38506) üzenetére


Klon
aktív tag

Nem biztos,h kell az nekem :DDD
Elmondom mivan,aztan Te majd megmondod a tutit :D
Eddig en csak Djangot hasznaltam, es az egy "external_sd"-t csinalt, ott ertem el a kulso sd-t. Most CM10 alatt az a mappa tok ures. A titaniummal djangorol mentett poweramp CM10-re visszaallitva szinten nem talalta a zeneimet. Aztan rajottem,h a CM10 mashogy nevezi al a kulso sd-t. Talan storage1 neven.
E miatt nem talaltam. De pl. Az ES explorerrel most se tudom megnezni a tartalmat. Solid explorerben van lehetoseg kozvetlenul valtani kulso-belso-rendszer kozott. Most igy hasznalom. Nem lehet azt megcsinalni,h a CMben is ugy mukodjon mint Djangoban? Vagy amit ajanlottal pont erre valo?
Szoknom kell meg ezt nekem :DDD

(#38513) Algotis válasza cjvt3o (#38505) üzenetére


Algotis
addikt

Nekem olyan volt most nem rég, hogy nem volt mobilhálózat (GSM) csak újraindítás után.
Aztán a Kamerával sem oké minden.
Párszor lefagyott már, nem indul el, aztán befagy minden, például elindítom a beállításokat, majd bezárul, de ugyanígy minden.

Aztán most történt velem az, hogy kb. 8-10 centiről leesett a szőnyegre a telóm, elindítottam a kameratát, de "kamerahiba, nem lehet csatlakozni a kamerához."
Újraindítás után minden ok, illetve még 1-szer azóta előjött. Lehet ennek köze az eséshez, vagy a kamera app nem okés?
Csak mert esett már le 30 centiről is kőre, de ott nem volt semmi jele.
Lehet ez csak véletlen egybeesés? :U

Androidos Outlookból küldve

(#38514) MrChris


MrChris
nagyúr

LG gyári telepítővel lehet frissíteni? nekem elakad kommunikációs problémával...

(#38515) Tesztelo.hu válasza lukacsik (#38504) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Igen, simán felteheted CWM-ből V30a esetén nem kell mást mókolni. Kernelt nem kell külön felpakolni, a csomagban van 3 is.
Elvileg full wipe sem kell neki, de javasolt. Én is pont ma délután csináltam (kb. pont akkor, amikor a hsz-t írtad :) ), és wipe nélkül elég lassú volt, és a Vibert állandóan kidobálta a memóriából. Wipe-pal már jónak tűnik, de még nem pakoltam vissza mindent rá...

[ Szerkesztve ]

(#38516) lukacsik válasza mr.szabados (#38507) üzenetére


lukacsik
tag

Ezzel megjelent egy LG recovery kép de azt irta h vegyem ki az aksit és kapcsoljam be...
Amúgy akkor csak rámásolom az sd-re a romot és CWMel (ha elindulna) kiválasztom felrakom és pá?

(#38517) Tesztelo.hu válasza Balázs1986 (#38447) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

* In Kowalski Manager you can change the power management settings of the wireless card:

- PSP Power Saving Mode ---> your wifi card will use Max PSP when asleep. The kernel default is to sleep in Fast PSP mode.
- Awake Power Management ---> your wifi card will use Fast PSP when awake if enabled, otherwise will use CAM mode.
- Hotspot Power Management ---> when enabling hotspot mode, your wifi card will use Fast PSP if enabled, otherwise the default is to use CAM mode.

---
CAM (Constantly Awake Mode)
Keeps the client adapter powered up continuously so there is little lag in message response time.
Consumes the most power but offers the highest throughput. Is recommended for desktop computers and devices that use AC power.
---
Fast PSP (Power Save Mode)
Switches between PSP mode and CAM mode, depending on network traffic. This mode switches to CAM when retrieving a large number of packets and switches back to PSP after the packets have been retrieved.
Is recommended when power consumption is a concern but you need greater throughput than that allowed by Max PSP.
---
Max PSP (Max Power Savings)
Causes the access point to buffer incoming messages for the client adapter, which wakes up periodically and polls the access point to see if any buffered messages are waiting for it. The adapter can request each message and then go back to sleep.
Conserves the most power but offers the lowest throughput. Is recommended for devices for which power consumption is the ultimate concern (such as small battery-powered devices).

(#38518) lukacsik válasza Tesztelo.hu (#38515) üzenetére


lukacsik
tag

Köszi!
Tehát akkor ha valahogy sikerülne elindítani a cwm-et akkor ott full wipe, romot kiválaszt, feltesz és mehet a móka?!

(#38519) Algotis


Algotis
addikt

Most történt velem az, hogy kb. 8-10 centiről leesett a szőnyegre a telóm, elindítottam a kameratát, de "kamerahiba, nem lehet csatlakozni a kamerához."
Újraindítás után minden ok, illetve még 1-szer azóta előjött. Lehet ennek köze az eséshez, vagy a kamera app nem okés? CM10-zel.
Csak mert esett már le 30 centiről is kőre, de ott nem volt semmi jele.
Lehet ez csak véletlen egybeesés?

Androidos Outlookból küldve

(#38520) david_97 válasza Algotis (#38519) üzenetére


david_97
senior tag

most a fürdőben ugy leejtettem hogy atomjaira hullott :DDD de nincs semmi baja :P
ilyen gondok nekem is voltak teljes 2x de elmulott

(#38521) Algotis


Algotis
addikt

Előfordult már másnak is akkor kamerahiba?
Lehet ez a CM vagy az app hibájából?

Androidos Outlookból küldve

(#38522) Klon


Klon
aktív tag

Visszatertem Djangohoz. CM 10 szep, meg minden, de volt h hulyeseget csinalt.

[ Szerkesztve ]

(#38523) Weeman1 válasza Algotis (#38521) üzenetére


Weeman1
veterán

Nálam is előfordult már egyszer kamerahiba.

Xiaomi 11T Pro

(#38524) Algotis válasza Weeman1 (#38523) üzenetére


Algotis
addikt

És az mitől lehet?

Androidos Outlookból küldve

(#38525) Algotis válasza Weeman1 (#38523) üzenetére


Algotis
addikt

Úgy értem a ROM vagy a teló hibás olyankor?

Androidos Outlookból küldve

(#38526) blasius10


blasius10
csendes tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. abszolút tudatlan vagyok ebben a témában. 2.3 volt rajta szerettem volna ICS-t tenni rá, aztán láttam a CM10-et megtetszett hátha menne. v10b-t tettem rá végülis, illetve full wipet toltam rá. a zipet felmásoltam rá, de nem találom semmivel sem. AIO csak 2 féle valamilyen GB-t talál (5 és 6os verziót) root a stock roomra és egy TWRP 2.4-et (elvileg azt feltette). Elvileg most ugye v10b van rajta. HOgy tudom feltenni a CM10-et így?:) 8. menüre old layout errort dob ki). Fogalmam sincs mit hogyan kéne egy gyors szájbarágós help nagyon jól jönne! Előre is köszönöm!

(#38527) Balázs1986 válasza cjvt3o (#38510) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ezzel a részével a dolognak tisztában vagyok (szégyen is lenne, ha nem :D ), éppen ezért kérdeztem, hogy mi is az az eszköz. Mert ugye IP címe nem a telefonnak van, hanem a wifi modulnak, a 3G modemnek... :)
Mert ha a wifire kártyára és a modemre beállítva is sz@r, akkor ott már lehet, hogy egy baseband csere sem lenne elvetemült ötlet.

Klon: Persze, root joggal ellátott fájlkezelőben látsz minden tárhelyet. Az external_sd csak egy csatolási pont, fizikailag természetesen nem a belső sd memória external_sd mappájában van a külső sd kártya :D
Ha a Beállítások / Tárhely menüpontban mindegyik sd-t látod, akkor nincs gond. Ha nem látod, akkor telepítsd a fent említett fix-et. Kb. ennyi :)

Tesztelo.hu: Én hülye, épp csak a changelog-ot nem voltam képes megnézni... :D Köszönöm az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#38528) Weeman1 válasza Algotis (#38525) üzenetére


Weeman1
veterán

Szerintem inkább rom.

Xiaomi 11T Pro

(#38529) Weeman1


Weeman1
veterán

Django 1.7.1

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro

(#38530) david_97 válasza Weeman1 (#38529) üzenetére


david_97
senior tag

hoppá :D ez nem lehet rossz :K kipróbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#38531) Algotis válasza Weeman1 (#38529) üzenetére


Algotis
addikt

Ez több mint egy Éves!!!

Androidos Outlookból küldve

(#38532) DamonJay válasza Weeman1 (#38529) üzenetére


DamonJay
csendes tag

"GIGERBREAD ROM BASED" ....hirtelen jól hangzik az 1.7 de a gb már a múlté..... :)

(#38533) Tutu7030 válasza david_97 (#38530) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez már egy kicsit "régi" rom (2012. nov. 24.).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#38534) DamonJay


DamonJay
csendes tag

Szerintetek megéri Django-rol CM-re váltani? Eddig nagyon pöpecül ment a django de ezzel az 1.4-el elég gyakran van random restart ami nagyon zavaró. Szerintetek próbáljam meg újrarakni vagy inkább cm10-et rakjak rá?

(#38535) david_97 válasza Algotis (#38531) üzenetére


david_97
senior tag

akkor lemondok róla :DDD
de tehetnének ilyen témákat az ujjakba is!!!

(#38536) Weeman1 válasza david_97 (#38530) üzenetére


Weeman1
veterán

Ja,most néztem meg jobban. :DDD

Xiaomi 11T Pro

(#38537) blasius10


blasius10
csendes tag

Sziasztok! Sima erdeti ICS-t raknám fel smartflashel, de már 3. fajtát ami próbálok, mindegyik 93%nál megáll itt: és errorral leáll. Elméletileg v10b van rádobva most

(#38538) cjvt3o válasza Balázs1986 (#38527) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Akkor viszont nem értem, mit nem értettél. :)

Ha le akarom tesztelni a telefon hálózati kapcsolatát, arra a ping, illetve a traceroute a legmegfelelőbb kiinduló pont. Ha szűkíteni akarom a hibalehetőségek körét, akkor ezeknél a teszteknél kikerülöm a dalvik layert, hiszen az már egy hibalehetőség, és mintegy közvetlenül, konzolból indítok tesztet (spongyát arra, hogy a konzol kliens is dalvikból fut). Ehhez viszont nem csak konzol kliens kell, hanem egy kiszolgáló is, amire bejelentkezek, ez a localhost. Viszont, ha localhostra belogolva disconnect van, akkor ott már valami súlyos dolog lehet elbaltázódva (persze nem feltétlenül kernel vagy kernel modul szinten, lehet cache illetve konfigurációs gond is, sőt akár a dalvik layerről is beleszólhat valami jótét alkalmazás).

A megelőző ROM-okkal (közvetlenül egy ugyanilyen CM10-es rom volt, csak kb 1 hónappal öregebb, előtte MIUIv4) nem volt baseband probléma, és a ROM-nál sem jelezték, hogy a baseband betehet, ezért gondoltam, hogy baseband terrorizálást megelőzően megkérdezem, tapasztalt-e valaki ilyesmit. (Ráadásul a localhostos disconnectre a baseband nem egyértelmű magyarázat.)

A kérdés időpontjában tehát mobil adatkapcsolat nem volt (se 2G, se 3G), telefonálni / smszni viszont lehetett, és a wifi kapcsolat is rendben működött. A localhostra belogolva viszont pár perc után disconnect történt.

Azóta tettem egy kis kirándulást a Django-ra, de ott sajnos az SD-kártya kezelés problémájába futottam bele (swap gond), valamint nem vagyok oda CM10 külcsínért, de a stock még annál is riasztóbb - persze csak szigorúan számomra, ízlések és pofonok, én MIUI rajongó volnék, már ti. ha lenne stabil MIUI, és azt hiszem, ezt igazából csak a többi MIUI-junkie értheti. :D

Mindenesetre pár óra Django után visszakerült a CM10, aztán majd kiderül, hogy a full wipe-os reinstall helyredobta-e a mobiladat problémát, vagy egyelőre ezt köll szeretnem.

(#38539) Weeman1


Weeman1
veterán

Django 1.4
Más tud videót készíteni?

Xiaomi 11T Pro

(#38540) biglion-lord


biglion-lord
tag

CM10 nem raktam föl látom mindenki rá kattant gondoltam várok és figyelve olvasgatok mik a tapasztalatok. Őszintén meg valva kedvet kaptam ismét a romolgatáshoz mint annó, de most a Djangot próbálgatva programokkal kiegészítve most mire jó lenne mégsem jó ettől dilit tudnék kapni. Jó dolog a romolgatás ami a változás örömeit illeti a felfedezés sorozatát a készülék működésében, mivel más kinézet belsőleg így új készüléket kapva majd azt beállítva aztán rohamot kapva mert nem működik rendesen :( na ilyenkor lehet ráunni a dologra amikor a szépségből szörnyeteg lesz. Belegondolva a sok olvasgatás fáradozás amire eléred az eredményt :N vagy mégse :(((

Járt már úgy valaki, hogy alvó módból előhívni a kijelzőt, de a kijelző nem reagál csak úgy tudom vissza hozni, hogy lent a 4 kezelő valamelyikét tapizom vagy 10-15x mire felébred :(( én is szeretek aludni, de azért ha ébredni kell akkor ébredek, de a telóm ilyen téren igen lusta lett :(( :W Tud valaki megoldást? Vagy rakjam újra a rendszert?
Lehet ezért hagyom ki a CM10-et vagy lehet azzal meg nem lenne gondom :F

Hab a tortán még a laptop is kilépett miközben e levelet írom :Y memória hibára hivatkozva amit nem szokott :U , de szerencsére újraindításnál nem törlődött amit eddig írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#38541) buktagt540 válasza biglion-lord (#38540) üzenetére


buktagt540
senior tag

Jelenleg mi van fent?

(#38542) tami92 válasza Weeman1 (#38539) üzenetére


tami92
aktív tag

igen, full hd is tökéletes :D

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#38543) david_97


david_97
senior tag

ki használ cm10-et? nekem volt de valamiért a Django otthonosabb nekem,igaz hogy mindkét Rom tökéletesen müködik :)) de néha a cm10 nállam belassult :F

(#38544) Weeman1 válasza tami92 (#38542) üzenetére


Weeman1
veterán

Nálam kilép kamerahibával. :(((

Xiaomi 11T Pro

(#38545) buktagt540 válasza tami92 (#38542) üzenetére


buktagt540
senior tag

Nekem Full HD akad néha, meg nem folytonos a fókusz, néha életlen a kép.

(#38546) Weeman1 válasza Weeman1 (#38544) üzenetére


Weeman1
veterán

Lg camera app-al kipróbáltam,minden ok.
Csak a Django camera app-al nem megy a videó felvétel.

Xiaomi 11T Pro

(#38547) biglion-lord válasza buktagt540 (#38541) üzenetére


biglion-lord
tag

Alap BIN_LGP990AT-00-V30a-EUR-XXX-NOV-30-2012+0, Django 1.4v, android v 4.0.4, kernel kob 0.5 NoOC,
A rom telepítése előtt a „wipe data/factory reset” és a „wipe dalvik cache” műveleteket elvégeztem.

Azon gondolkodom van e jelentősége annak amikor a Djangót telepítem és lépésenként lehet beállítani a funkciókat illetve mit rakjon fel, van amit nem az alapon hagytam illetve többet jelöltem ki kinézet stb.
a kernert sem külön raktam fől menet közben lehetett ugye választani. Arra is gondoltam nem e lehet töredezetség mentesítést csinálni mivel a jelenség most jelentkezett a végén, hogy minden progit fölraktam és volt olyan amit törölnöm kellett :F

(#38548) gabe96


gabe96
aktív tag

cm10-ben van rádió, ill. lehet valahogy rakni bele ha nincs?

(#38549) buktagt540 válasza biglion-lord (#38547) üzenetére


buktagt540
senior tag

Ragaszkodsz a djangohoz? Mert ha nem én bátran ajánlom a Cm10et.

Djangot sosem próbáltam nem tudom mi lehet a gond, én kb másfél hónapja CM10zel nyomom és nekem tökéletes.

Gabe96: CM10 alatt nem fogsz tudni rádiót hallgatni, nincs kompatibilis alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#38550) Algotis válasza Weeman1 (#38544) üzenetére


Algotis
addikt

Most nekem el sem indul, es kamerahiba.
Eddig mukodott.

Na most jo, full hd is mukodik :)

Ezek a kamerahibak mitol lehetnek?
Djangon es cm-en is volt mar!

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.