Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-11-20 23:52:25

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el a téma tudnivalókat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) dragonfx válasza pengwin (#99) üzenetére


dragonfx
veterán

hát sajnos ezzel fogják az androidot kinyirni.vagyis a google fogja kinyirni. a kicsit is hozzáértő user nem fogja hagyni őt rákényszeritsék mit használjon.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#102) Stauffenberg válasza pengwin (#99) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"10. Audio, illetve audiovizuális tartalom lejátszására alkalmas mobiltelefon készülékekbe integrált tárolóegységek esetén:

128 MB-ig.............320 Ft/db
256 MB-ig.............480 Ft/db
512 MB-ig.............800 Ft/db
1 GB-ig.................1200 Ft/db
2 GB-ig.................1440 Ft/db
4 GB-ig.................2400 Ft/db
8 GB-ig.................3200 Ft/db
16 GB-ig...............4800 Ft/db
40 GB-ig...............5600 Ft/db
80 GB-ig...............6400 Ft/db
80 GB felett..........7200 Ft/db"

Tehát 4 GB helyett 8 GB-ot használni 800 Ft drágulást hozna az Artisjus felé, 8 GB helyett 16 GB-ot beletenni meg 1600 Ft-ot terhelnének rá. Tömeggyártáshoz megvásárolni ezeket a memória modulokat durván ugyan ennyibe kerülnek (talán még túlzok is vele).

Szóval ennyire kemény áremelkedésre kellene számítani, amit hát... bánom is én, felőlem aztán rám terhelhetnek. Inkább fizetek 94 ezret 91 ezer helyett, de legyen használható méretű memória benne.

(#103) pengwin válasza Marton Pí (#100) üzenetére


pengwin
addikt

S4 Pro = APQ8064...
Snapdragon 600 = APQ8064T, APQ8064AB.
A három SoC majdnem pontosan megegyezik.

(#102) Stauffenberg
Ha a gyártó szemszögéből nézed, akkor ez a tárhely komponens 100-200%-os drágulása lenne, gondolom nem a mérnökök döntöttek e mellet.
Én is mocsok dolognak tartom, hogy ha normálisan, idegbaj nélkül akarsz valamire használni egy telefont, akkor csúcsgépet kell venned, aminek nem fogod más képességeit kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#104) sajo13


sajo13
senior tag

Többet vártam én is ettől a G3s-től. Majd talán a G4 mini jobb lesz, ebben bízom...

Valahogy a gyártók azt hiszik, hogy egy telefon attól lesz jobb, hogy nagyobb méretű az LCD. Az a durva, hogy most már nemcsak a csúcskészülékek baromi nagyok (mind 5" felett), hanem a középkategóriások is 4.5"-től indulnak, de nem ritka a 4.7", 5", 5.2"-os középkategóriás teló sem.
Jövőre ott fogunk tartani, hogy 5" alatt alig-alig lehet majd telefont kapni(esetleg egy-két belépőszintűt).

Az LCD növelés helyett most már a RAM-ot kellene növelni meg a CPU-GPU-t, mert ez utóbbi páros terelgeti a pixeleket.

[ Szerkesztve ]

(#105) orosmet válasza pengwin (#65) üzenetére


orosmet
tag

Végül a G2 lett 53 ezerért. Nem akarok évekig szenvedni a gyengébb hardverrel, úgyhogy inkább megvettem a drágább telefont. 2-3 évig nem akarok másikat.

(#106) scampolo84 válasza sajo13 (#89) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Én majdnem megvettem a G2 minit, nekem bőven elég lett volna az a hardver és tudás egy galaxy mini 2 után... Nem vagyok heavy user, ellenben a formaterv, ötletek, UI és a szolgáltatások bejöttek nagyon. Ennek ellenére párom unszolására G2 lett, nem bántam meg. Így majd neki hoz minit a jézuska, csak még nem tudom, hogy G2 mini vagy G3s legyen, bár sztem a snap400 nak még el kéne vinnie a HD-t, amit ha őszinték vagyunk már bele tehettek volna az elődbe is... de nekem a qHD sem adna érvágásra okot.

(#107) ollie válasza pengwin (#97) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Nexus 4-ben is S600 van, mostanában meg a középkategóriás tabletekbe is S400 kerül.

***

(#108) Luck Dragon

Hát én azért egy picit többet vártam. És az ár sem segít a helyzetén. Inkább egy sima G3-mat vásárolnék.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#109) pengwin válasza orosmet (#105) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem nagyon jól döntöttél, a jelenlegi felső-középkategória(S400+1GB+HD) valószínűleg már jövőre is döcögős lesz.

Üdv, pengwin

(#110) Dealer95 válasza Marton Pí (#100) üzenetére


Dealer95
őstag

Ha jól tudom az LG Optimus G Pro-ban is Snapdragon 600 van/volt.

(#111) #03372544 válasza Dealer95 (#110) üzenetére


#03372544
törölt tag

(#112) Pearce


Pearce
aktív tag

Hát, 100 ropiért nem egy jó ajánlat.

(#113) Cannabis7 válasza Márko88 (#2) üzenetére


Cannabis7
senior tag

És ez mióta újdonság az androidnál?, vegyál Nexust neki, vagy apple... :D de a legjobb választűás egy bb10-es teló lenne

(#114) viking122


viking122
csendes tag

Akadozik ennyiért? :( :(
Akkor asszem egy HTC Desire 610 lessz! :R :))

"I watch you" - Samsung Galaxy Gear

(#115) dragonfx válasza viking122 (#114) üzenetére


dragonfx
veterán

hát a htc faja de jo drága is.
a sony t3 jobb ennél. :K és olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#116) viking122 válasza dragonfx (#115) üzenetére


viking122
csendes tag

HTC VAn már 60 ezerért is és nem sufnigsm es. :)
Inkább várok jövőre a készülék cserével. A 2x még bírja.

"I watch you" - Samsung Galaxy Gear

(#117) dragonfx válasza viking122 (#116) üzenetére


dragonfx
veterán

a htc.k mind tulárazottak kb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#118) sphe válasza Stauffenberg (#96) üzenetére


sphe
senior tag

G2 minivel 15 lapon Boat browserben böngészek, akár desktop nézetben is. Feltűnő akadás nincs. (kivéve sok flash videót és gifeket tartalmazó oldalakat, de az egy PC t is megfektetne). 1 giga szabad tarhelyem van, úgy, hogy 2 és fél giga alkalmazás és zene van fent. Itt a rendszer optimalizálásán is sok múlik, nemcsak a hardveren. De az tényleg nem kellemes, hogy a g3 s akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#119) sajo13 válasza sphe (#118) üzenetére


sajo13
senior tag

Hát külföldi videókat nézve nem akadozik az annyira, teljesen vállalható a sebesség.

(#120) VOLTCRAFT(1)


VOLTCRAFT(1)
tag

Ez a telefon ugyan olyan melléfogàs mint a G2 mini.Ebben az árkategóriában nyolcmagos Kínai mobilt lehet venni.Ami a mostani csúcskategóriás telókat is megszorongatja.Aki kicsit is gondolkodik nem veszi meg hiszen az ár érték aránya a béka feneke alatt van.Jövöre a kukákból fogják kikotorni a csövesek .

[ Szerkesztve ]

VOLTCRAFT IPC-1L , SANYO ENELOOP AA,AAA

(#121) nagykriszti


nagykriszti
csendes tag

Nem is tudom még sajnos nem fogtam kèzbe ezt a modellt ami jó rajta az a vendég funkció.
Ezt sasoltam ki magamnak meg a Huawei P7et bár az drágább.
Szerintetek melyik lenne jobb választás?

(#122) jooker82 válasza nagykriszti (#121) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ez is jó választás,bár még új telóa piacon. és mondhatni olcsón megúszod :) De,ha nagyobbat szeretnél,akkor a sima G3 még jobb.
A P7-et annyira nem ismerem... De azért az LG összességében jó telókat gyárt. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#123) nagykriszti válasza jooker82 (#122) üzenetére


nagykriszti
csendes tag

Igen csak egy kicsit drágának tartom az LG G3at azért gondoltam a kisebbre

(#124) jooker82 válasza nagykriszti (#123) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ez is biztosan jó,bár mint látod még nincs senkinek.
Melyik szolgáltatónál vennéd és mennyi az árkülönbség?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#125) nagykriszti válasza jooker82 (#124) üzenetére


nagykriszti
csendes tag

Szia T mobilnál szeretném.
De ott nem láttam G3 S-et a Huawei P7 100e Ft.
Gsm boltba a G3 S 90e Ft körül..

(#126) jooker82 válasza nagykriszti (#125) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ahogy irtuk is a másik topicba inkább a g2 nézd meg. a g3S,amúgy van 72-ért is gsm boltba.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#127) nagykriszti válasza jooker82 (#126) üzenetére


nagykriszti
csendes tag

Köszönöm szépen

(#128) victory76


victory76
csendes tag

Sziasztok!
A huawei p7 és G3 S nálam is ami szóba jöhet.
Megtapiztam üzletbe,elég jól néz ki.86990Ft-ért tudnám venni telenornál,de szerintem túlárazott.
A huaweit 100000Ft-ért kapnám,de azt nem ismerem.
A G2 lenne a befutó,de mivel nem bővíthető a memória (16Gb) így egy kicsit gyözködni kell magam hogy nem baj.(dehogynem baj) :)
Úgy hogy nem tudom mit válasszak hosszú távra.

[ Szerkesztve ]

(#129) jooker82 válasza victory76 (#128) üzenetére


jooker82
nagyúr

Szia
Hát a 86,az valóban soknak tűnik. GSM üzletben bolti garanciával 72-ért adják. és ez független és alá sem kell irnod újabb 2 évet..
A G2 jó teló,nekem az van,de azt neked kell mérlegelni,hogy elég e a 10-12 GB tárhely.
Mire használnád?

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#130) victory76 válasza jooker82 (#129) üzenetére


victory76
csendes tag

Sok mobilnet+wifi,játék is bőven,meg azért jól jönne egy picit jobb fényképező is.
A G2 nagyon befutó nálam,de a bővíthetőség tényleg zavar.
A Sony Z1 compactot a kis kijelző miatt zártam ki,pedig nagyon tetszik.

(#131) nagykriszti


nagykriszti
csendes tag

P7 mellett döntöttem. Remèlem nem lesz vele gond és végre lesz egy fullos kis telóm,nem vmi gagyi szar.

(#132) jooker82 válasza nagykriszti (#131) üzenetére


jooker82
nagyúr

Érdemes lett volna netről rendelned és akkor 14 napon belül visszaküldheted indoklás nélkül,ha nem válna be.
Grat a telóhoz :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#133) nagykriszti válasza jooker82 (#132) üzenetére


nagykriszti
csendes tag

Még nem vettem meg ,de ha megveszem ide ìrok először h milyen

(#134) victory76 válasza nagykriszti (#133) üzenetére


victory76
csendes tag

Ez engem is érdekel hogy milyen,az is szóba került nálam is.
De még a G3 S is esélyes.

(#135) erahurka


erahurka
félisten

Ma tapiztam egyet, egészen meggyőző. Lőttem pár képet a kamerával, az viszont elég gáz. Próbálja elmosni a képzajt, az új Lumiák kicsit zajosabb eredménye nekem jobban tetszik.
Aki használ ilyet, ez a Snapdragon 400 mennyire elég a telefon alá?

(#136) hericstamas


hericstamas
tag

Kb. 1 hete használom a Lg G3s-t. Nekem nagyon bejött. Ritkán kell várni, akkor sem sokat. Ha valami elindult akkor nem akad. Netezni is ezen netezek nem lassú. Méret ügyileg lett nagyon eltalálva szerintem. Egy iphone6-nál kisebb, pedig nagyobb a kijelzője. Ez egyetlen hibája eddig, hogy nem megy a led visszajelzés de ez széria hiba. Szoftverrel fogják javítani. Remélem a fénymérést is fogják aktíválni. Tele van a teteje érzékelőkkel.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#137) sajo13 válasza hericstamas (#136) üzenetére


sajo13
senior tag

Kamerája milyen szerinted? Gyorsan fókuszál és pontosan? Aksi meddig bírja nálad?

[ Szerkesztve ]

(#138) takika258


takika258
tag

Ilyet telot szertnék venni es valaki letudna irni a hibait-pozitivumait,mennyire akad,hogyan viszi el a legigenyesebb jatekok(rr3,Modern Combat 5)stb :F

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

(#139) hericstamas válasza sajo13 (#137) üzenetére


hericstamas
tag

A kamerája gyenge. Nem vállalhatatlan, de gyenge. A fókusz pontos és gyors. Az aksi nekem egy nap kb., erős használat mellett. Készenlétben meg szinte semmit nem fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#140) dave_gahan válasza victory76 (#130) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

A G2-ből lehet 32GB-osat is kapni. :D

Egyébként a középkategóriáról az a véleményem, hogy az elmúlt 1-2 évben kicsit belassultak a gyártók. Nincs annyi innováció, ezért csak apránként emelik a hardver paraméterek színvonalát.
A G2 Mini egy kurva jó vétel lett volna, ha a 4.7" kijelző megkapja a HD felbontást + beletesznek 1,5GB RAM-ot és nem hagyják ki az értesítő LED-et (utóbbi a legnagyobb probléma, egyszerűen vicc). Viszont ha ezeket mind megkapja, akkor hardveresen a G3 S-ben egyszerűen nem tudtak volna előrelépni. Mondjuk így se nagyon sikerült, csak az értesítő LED-ben. Viszont a felbontással együtt a kijelző méreten is emeltek...ami az LG-nél csak azért gond, mert így házon belüli konkurenciája van a G3 S-nek a G2 személyében.
Én is a páromnak szeretnék telót, a G2 neki sajna nagy, a G2 Minit pedig pont a fenti hiányosságok miatt skippeltük eddig. Erre az utód kijön akkora méretben, mint az előd csúcskészüléke... Barmok!
Ezért nagyon elgondolkodtunk a Z1/Z3 compact valamelyikén... Viszont Z1 Compact-ot már fogtam kézben és az Lg után nagyon szokatlan a Sony UI. Szinte csak a méret és a hardver szimpi, minden mást újra kell tanulni (én állítanám be a telót a páromnak). Ezzel együtt is a legszimpibb a Z3 Compact lenne, na de az ára...

Anyway, a G2 lenne még mindig a legjobb ár/érték arányban, de bárhogy próbálkozik a feleségem, egyszerűen túl nagy egy női kéznek... :(
Talán még az S5 Mini jöhetne szóba, de az LG-nek és a Sony-nak is jobb az üzemideje...
:F

(#141) victory76 válasza dave_gahan (#140) üzenetére


victory76
csendes tag

Ezt nagyon jól összefoglaltad,pont ezek a mondatok fogalmazódtak meg bennem is.
Nagyon tetszik a G3 s na de az ára.
November közepén veszek telefont (hűség hosszabbítás)ha lemegy a G3 s ára talán azt veszem,de nagyon nagy esélyes a G2 meg a Huawei P7.
A G2-nél a memória bővítést megoldom az OTG-n keresztül.

(#142) Meggyi001

Sziasztok, bocs ha már volt róla szó, de nem találtam, inteligens kijelző opció van benne?

https://gamergep.hu/

(#143) hericstamas válasza Meggyi001 (#142) üzenetére


hericstamas
tag

Tudja a quick circlet. De még nem kapni hozzá.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#144) Meggyi001 válasza hericstamas (#143) üzenetére

Ööööö , akkor lehet rosszul fejeztem ki magam, intelligens képernyő: amíg látja hogy nézem, addig nem kapcsolja ki a kijelzőt. Ilyesmit keresek benne, hogy van e, vagy kihagyták...

https://gamergep.hu/

(#145) sajo13 válasza Meggyi001 (#144) üzenetére


sajo13
senior tag

Szerintem tuti van benne, elég sok LG telefonban benne van ez. Az más kérdés, hogy mennyire értelme van (szerintem semmi), mert az előlapi kamera figyeli a szemed és nem mindig sikerült neki. Arról nem is beszélve, hogy ez, ha nem is sokat, de levesz majd az aksi időből.

Mielőtt a kijelző lekapcsolna, elhalványul, ekkor hozzáérsz és kész. Nem kell ide mindenfél szemkövető trükk, ami nem is olyan jó hatásfokú.

(#146) Meggyi001 válasza sajo13 (#145) üzenetére

Hát akkor remélem benne van, köszi. Amúgy én G2-ön használom, nagyon jól működik, kivéve este, mikor rosszak a látási viszonyok. Akksi időből nem vesz le semmit, nem veszem észre, két hónapja használom,ugyanannyi a kijelző időm, mint előtte. A barátnömnek szeretném ezt a telot, tetszik neki a knock on, az infra, a notify led, meg még ezt kérdezte...köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#147) Meggyi001

Utánanéztem, tudja az "intelligens képernyő" (face detect) funkciót. És gorilla glass 3, ami nem derült ki a tesztből, és számomra nem volt így egyértelmű. A spórolás miatt lehetett volna 1-es vagy 2-es is akár....most már csak meg kell vegyem az asszonynak :)

https://gamergep.hu/

(#148) hericstamas válasza Meggyi001 (#147) üzenetére


hericstamas
tag

Tényleg működik. Este nem. Nekem be is van kapcsolva. Kocsiban nem olyan szerencsés.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#149) Meggyi001 válasza hericstamas (#148) üzenetére

Ja, én is csak nappal használom, kocsiban ülve "egyhelyben" :D, olvasásra erre, arra...

https://gamergep.hu/

(#150) Meggyi001

Ha rá tudom beszélni végre már az asszonyt, hogy rendelje meg, talán már péntekre itt is lesz....piszok olcsón megkapja: a féléves sp-jét eladjuk 35 ért, a főnöke vissza adja neki az áfát, így csak lényegében 17 ezret kell kiköhögnünk. (54-55 nettó -- 69 bruttó) Aztán jöhet a root, meg a belakás, alig várom már.... :) :) :)

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.