Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-11-20 23:52:25

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el a téma tudnivalókat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Csapoati válasza ollie (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én értem: magasabb profithányad (mert a G3 név azért csábító). :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#52) Dealer95 válasza Rhino666 (#49) üzenetére


Dealer95
őstag

4,3 után 4,6" lett (xperia S -> T) és semmi különbséget nem vettem észre.
Persze a 1080p a tökéletes 5-6" között, de a 720p RGB is jó még.

(#53) dragonfx válasza roli543 (#48) üzenetére


dragonfx
veterán

Én nagyon.sokáig gondolkodtam az L90en és.a g2 mini.n.de.aztán g630 vettem és.egyre jobban.meggyőzödök jol döntést hoztam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#54) orosmet


orosmet
tag

Melyik lehet a jobb választás? Ez a G3S, vagy a G2 mini?

(#55) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudom miért fáj mindenkinek Snapdragon 6xx szériát használni. Microsoft is ezt játszotta, low end és high end kivételével az egész paletta Snapi 400-on fut. 100 ezer forintért ne azt a hardvert kapjam már mint ami egy 50000-es készülékben van. Főleg így hogy látszik, szükség lenne a komolyabb soc-ra.

(#56) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó lett ez nekem tetszik, csak a ramot keveslem benne.

kengyel

(#57) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Eléggé vérszegény lett elrontott kijelzővel, drágán. Hmm.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#58) ollie válasza erahurka (#55) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert gondolom a 600-at már nem gyártja a Qualcomm.

***

(#59) dragonfx válasza orosmet (#54) üzenetére


dragonfx
veterán

Ez ugye.nem.kérdés? G2 mini

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#60) Márko88 válasza Dealer95 (#4) üzenetére


Márko88
aktív tag

A Flexet én is néztem de aztàn inkàbb HTC. :) Komoly teló a Flex. LG szimpatikus lett az utóbbi időben, sztem Sony-t megbìzhatóságban megelőzte màr régen.(Mondjuk sztem LG régen design nélküli gyengus telókat adott ki, megfordult a dolog). Samsung vagy LG lesz neki, engem csak egy G2 tántorított el, amikor nézegettem haveromét, meg a fórumokban se mindig pozitìv a dolog..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#61) pengwin válasza orosmet (#54) üzenetére


pengwin
addikt

G2 mini!
Hiába jobb készülék a G3S, na de nem annyival, mint amennyivel drágább!

Üdv, pengwin

(#62) sajo13 válasza dragonfx (#59) üzenetére


sajo13
senior tag

Telenoréknál, S kategóriás előfizuval (Smarttarifa 2):

G2 mini: 52 ezer
G3S: 75 ezer
S5 mini: 94 ezer

Na melyiket éri meg? :)

(Valószínűleg az utolsó kettő megkapja az Android L-t, az első nem - de ez csak tipp!)

[ Szerkesztve ]

(#63) orosmet válasza pengwin (#61) üzenetére


orosmet
tag

Köszi.
A G2 miniért 8 ezer körül, a G3S-ért 32 ezer körül tudnék hozzájutni.
De ezek után elgondolkoztam a G2-n. Ha 50 ezer környékén lehetne megvenni, megérné?
Hosszú távra terveznék, fontos szempont lenne, hogy netezés és egyéb használat közben ne akadjon meg, továbbá a jó üzemidő.

(#64) ollie válasza orosmet (#63) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A G2 nagyon jó 50k-ért, ráadásul jó az üzemideje is, és nagyon jól össze van rakva. Mondjuk nem csoda, mert az LG csinálta a Nexus 5-öt is, az meg - pár különbségtől eltekintve - ugyanaz, mint a G2.

***

(#65) pengwin válasza orosmet (#63) üzenetére


pengwin
addikt

Csatlakoznék az előttem szólóhoz! :K
Hosszútávra G2: 50k-ért szerintem nagyon jó vétel.

Üdv, pengwin

(#66) orosmet válasza pengwin (#65) üzenetére


orosmet
tag

Még pontosan nem tudom mennyi, de a másik két telefonnal azonos csomagban nézve 50-60 közt lenne. Szombaton lesz a telefonvásárlás, majd akkor kiderül melyik lesz. :)

(#67) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Eleinte egészen tetszett, 5 inch, HD kijelző, Snapdragon 400... De a kamera nem győzött meg.

"...Qualcomm látja el a nagyobb márkák szereplőit SoC-vel, és mivel a Snapdragon 400-as és 800-as generáció között jelenleg nincs köztes megoldás..."
Nem vagyok képben a jelenlegi SoC-kel, de hová lett a Snapdragon 600?

Nyugodj békében Integra!

(#68) #31733248


#31733248
törölt tag

Jó a telefon formaterve, de ezen kívül elég nehéz lenne megindokolni, miért pont ezt...

(#69) #03372544 válasza Szatyor95 (#67) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én is kérdeztem, állítólag már nem gyártják, plusz abban nincs integrált modem ezért külön kell mellétenni.

(#70) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért van az, hogy a csúcskészülékeknek nincs csak méretben kisebb változata? Aki igazán mobilnak veszi, annak a hordozhatóság is nagyon fontos szempont. Legalábbis nekem....

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#71) #03372544 válasza Kékes525 (#70) üzenetére


#03372544
törölt tag

Sony Z1 Compact, Sony Z3 Compact, Samsung Galaxy Alpha, iPhone-ok (kivéve a 6 Plus ugye)

[ Szerkesztve ]

(#72) Kékes525 válasza #03372544 (#71) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek kizárólag csak méretben kisebbek, de az összes jellemzőjük ugyanaz kivétel nélkül?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#73) #03372544 válasza Kékes525 (#72) üzenetére


#03372544
törölt tag

A kijelző mérete és felbontása kisebb, a Z1 Compact 4.3" HD, a Z3 Compact azt hiszem 4.6" HD, a samu is HD és 4.x" a kijelző méret.
Hardveresen megegyeznek a Sony-k a nagytesókkal, a Samunak nincs tesója azt gondolom az iPhone ellen vetették be.

[ Szerkesztve ]

(#74) ollie válasza Kékes525 (#72) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Galaxy Alpha a Samsung mostani csúcskészüléke, és kizárólag 4,7 colos változatban létezik. Viszont csak HD kijelzőt tettek bele, de 4,7-en ez teljesen jó.

***

(#75) Kékes525 válasza #03372544 (#73) üzenetére


Kékes525
félisten

Még a RAM-ban van különbség (2 és 3), de tényleg elfogadható. Sony Xperia Z3 vs Sony Xperia Z3 Compact

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#76) ABee


ABee
tag

Fura hogy a "rongyos" kis F70 belét örökölte snapistol aksistol.

OFF: Ez a felbontáshiszti itt néány fórumtársnál komoly? Jobs apánk nem azt mondta hogy a Retina felbontásnál (326 ppi azért nincs messze ennek a 294 ppi-jétől) többet nem is láthatsz mert nincs elég érzékelő sejt a kis szemedben? Vagy el akarjuk másokkal hitetni hogy csak azért nem látják mert prolik és nincs pénzük drágább telefonra?

[ Szerkesztve ]

(#77) sajo13 válasza #03372544 (#73) üzenetére


sajo13
senior tag

A Z1 Compact nyitó ára majdnem a duplája volt a G3s nyitóárának. Nyilván erősebb hardver van a Sony telefonjában, de a kamerája már gyengébb, de mégis 170 ezerrel nyitott. Na az volt az igazán "jó" ajánlat :)
És szép lassan elkezdett zuhanni ára, így lesz majd az LG G3s-el is.

És a Z3 Compact a maga 190 ezer forintos árával sem annyira best buy...

[ Szerkesztve ]

(#78) #03372544 válasza sajo13 (#77) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem volt célom a g3s-sel hasonlítani és azt se feszegetni melyik mennyire éri meg.
A kolléga azt kérdezte létezik-e csúcshardverrel szerelt telefon kompakt méretben, erre ez a néhány telefon a válasz.

(#75) Kékes525: igen valóban, de nyilván nem nagy érvágás a 3 helyett "csak" 2 giga ram :)

[ Szerkesztve ]

(#80) Duree válasza dragonfx (#34) üzenetére


Duree
veterán

Ez igaz de ebben a kategóriában azért lehet jóval 100 alatt találni telót,de ha van egy kis szerencséd már 120 ért a g3 megvehetö.

duree54

(#81) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Én meg eszem a kefét, hogy augusztusban elnapoltam a telefonvásárlást. Akkor került volna nekem 42k pénzbe a G2 mini (T-Mobile), de a G3 S miatt inkább vártam.

Most meg felment a G2 mini ára az egekbe, már 60k lenne. WTF... Így kell bánni egy havidíjas előfizetővel? Ennyiért már függetlenül is megvehetném és nem kellene hozzá 6 ezres havidíjra 2 év hűséget aláírnom.

G3 S még sehol a kínálatban, de a Telenornál hasonló csomagban 72 ezerre van beárazva (igaz a G2 mini meg 38k).

Többé nem fogok habozni a vásárlással, ha van egy jó ajánlat, arra lecsapok. Elkeserítő amúgy G3 S is, papíron egy jó telefon lett volna, ezzel szemben egy gyenge telefon drágán.

(#82) zsoltek


zsoltek
aktív tag

Megint kimaradt a fénymérő. Pedig ez 100ezres kategória. Nem értem.

Huawei P30

(#83) dragonfx válasza Duree (#80) üzenetére


dragonfx
veterán

100ért a g2

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#84) Szatyor95 válasza #03372544 (#69) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Így már értem. Szerintem ezzel hülyeséget csinált a Qualcomm, de ők tudják.

Nyugodj békében Integra!

(#85) scampolo84 válasza KubanitoS (#50) üzenetére


scampolo84
aktív tag

"Ráadásul a G2 mini vásárlásakor a nagy G2-t 90 ezerért tudtam volna megvenni egy átlagos (3000 ft/hó) előfizetéssel trééknél."

Szerintem valamit rosszul láthattál, mert tegnap vásároltam T-nél G2-őt, 20.000Ft + 20*3500Ft a 7.990Ft-os csomagban két évre. :U

(#86) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Bone látom te is Drive fanatik vagy, vagy legalább is a soundtrackje nagyon bejött, több tesztben is Gosling háta van a zenelejátszónál :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#87) scampolo84 válasza ABee (#76) üzenetére


scampolo84
aktív tag

+1 :R

nézegettem G2 minit és egyáltalán nem tűnt zavarónak még a qHD-s 540*960 sem 4,7-en, persze mindenki más... (értsd pénztárca és szem) :P

(#88) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát ez nagyon gyenge

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#89) sajo13 válasza scampolo84 (#87) üzenetére


sajo13
senior tag

A G2 mini is olyan áron nyitott, mint most a G3s, ezek szerint néhány hónap múlva a G3s is jó vétel lesz? :)

(#90) Stauffenberg válasza sajo13 (#89) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Néhány hónap múlva már talán lesznek olyan telefonok a középkategóriában amik több RAM-ot meg izmosabb SoC-ot kapnak és akkor meg már lemaradásban lesz.

Meglátjuk hogyan alakul a középmezőny a következő hónapokban. Talán addig reszelnek az LG-nél a szoftveren is, hogy ne akadozzon.

(#91) sajo13 válasza Stauffenberg (#90) üzenetére


sajo13
senior tag

Valahogy szakadékot érzek a középkategóriás(Snap 400 - 1 Gb RAM) és a csúcskategória(Snap 800-801-805, 2-3 Gb RAM) között. Nincs igazán felső-középkategória vagy felsőkategória, max 1-2 kivétel, de alapvetően vannak a csúcsmobilok meg a "butított" minik.
Ami meg nem butított kicsi készülék(Sony compactok, azok meg ismét csak csúcskategóriás árban vannak, pl. Z3 Compact - 180 ezer).
Egyelőre sajnos nincs a piacon normális középkategóriás teló, ami időtálló lenne, tehát : HD felbontás és NEM Snadragon 400, minimum 1.5 Gb RAM, min. 2500 mAh aksi, max 4.7" kijelző, min. 16Gb tárhely, amiből, min 12 Gb szabad, stb) És normális árban van(akár $, akár EUR).

[ Szerkesztve ]

(#92) Csapoati válasza ABee (#76) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem is eleg ennyi ppi, de Jobs bacsi nem igazan mondta jol, mert az emberi latas nem egeszen igy mukodik. Mindenesetre az ilyen 500 ppi-k mar feleslegesen durvak, inkabb a fenyero, a szinek meg a lathatosagi szogek legyenek jok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#93) Stauffenberg válasza sajo13 (#91) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is ez a bajom. A G2 mini is tetszik, vettünk is egyet a barátnőmnek, jó telefon, de nem tudom mi lesz vele 1 év múlva az 1 GB RAM mellett, de az alkalmazások telepítésére szolgáló tárhely is baromi kevés. Nekem a jóval idősebb telefonjaimon is 2 GB maradt alkalmazásoknak és egyszerűen kevés. Régen még oké volt, mikor egy böngésző még 30 mega volt, de most cache fájlokkal együtt sokszor már 300 MB-ra is meghíznak, te meg nem győzöd törölgetni a szemetét. De a Facebook is gyökér, mert a chathez egy újabb alkalmazást (Messenger) kell telepíteni . És lehetne sorolni... az appok egyre nagyobbak, közben a középkategóriában nem nő a rendelkezésre álló tárhely, KitKat óta meg nincs SD-re átmozgatás.

A G3 S meg nem több egy G2 mininél, amit átraktak egy új házba és a nagyobb felbontású kijelző mellé ez a hardver már kevés.

Lehet inkább várok a telefon váltással még fél évet, most nem olyan jó a középkategória. Ez a Snapdragon 400 + Adreno 305 + 1 GB RAM + 2 GB app tárhely annyira uniformizált az összesben, mintha muszáj lenne minden telefonnak pontosan így kinéznie.

Jövőre talán már alap lesz a HD kijelző, jobb SoC meg több tárhely, nem beszélve a legalább 1,5 GB RAM-ról. Illetve ha végre lezárul a Motorola - Lenovo felvásárlás, akkor már talán a Motorola készülékek is megjelennek hivatalosan nálunk, akár szolgáltatónál is.

(#94) dragonfx válasza Stauffenberg (#93) üzenetére


dragonfx
veterán

ezért nem jo a kitkat.
én át tudok helyezni bármit.
de egy év mulva igy halad 2 gb ram kell amugy.
de a cache törlés időszakos csak hamar visszapakolja.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#95) GeryFlash válasza sajo13 (#91) üzenetére


GeryFlash
veterán

Majd jön a sanpi 610-615, akkor lesz végre felső közép kategória, igazad van, röhej hogy egy 40 ezres teéóban és egy 80-90 ezresben is snapi 400 van :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#96) Stauffenberg válasza dragonfx (#94) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem a KitKat a probléma, hanem a gyártók akik így próbálnak drágább készülékek felé terelni. Rakhatnának bele alapból nagyobb belső tárhelyet, szemetelhetnének kevesebb törölhetetlen beépített alkalmazást, mivel ez alig kerülne többe. A kicsivel több belső tárhely készülékenként 5-10 dollárral dobná meg a gyártást amit bármelyik fogyasztó simán le tudna nyelni.

Engem nem az dühít fel amikor egy olcsóbb telefonban olcsóbb dolgok vannak, hanem az amikor az olcsóbb telefon kevésbé használható az alapfunkciókra.

Értem ez alatt az élhetetlenül kevés tárhelyet, a túl kevés RAM-ot, a rendszer normális meghajtásához gyenge SoC-ot. Nem az zavar, hogy nem tudok játszani a csúcsjátékokkal, meg nem is az, hogy nincs Full HD kijelző meg 20 megapixeles kamera. Hanem amikor már a böngészés is sokszor nyögvenyelős, akadozik, sima lapváltásnál újratölti az oldalt, mert kevés a RAM.

(#97) pengwin válasza Szatyor95 (#67) üzenetére


pengwin
addikt

(#69) ujjobbagya
Már nem nagyon használják (utoljára talán Xperia Z-ben, Xiaomi Mi2-ben volt), szóval gondolom a gyártás is megszünt.
Mondjuk ha jól tudom azt eleve tabletekbe szánta a Qualcomm, azért nem volt benne modem.

Üdv, pengwin

(#98) dragonfx válasza Stauffenberg (#96) üzenetére


dragonfx
veterán

pedig 2gb sokára lesz alaptelefonba.még vannak 512esek is.
a belső tárhely meg elég ha nem telepitesz gammákat.
nekem 4ből 2 elérhető de a fele szabad.

amugymeg a megoldás a root kár ogy gyárilag nem engedélyezik ezt.engem az zavar a buzi google rákényszerit hogy a xarját elviseld mindennaokban és használd.
ez olyna mitn a lakásodba elöző ulaj otthagyna egy kecskét és nem hagyná elad ott kéne tartanod.....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#99) pengwin válasza Stauffenberg (#96) üzenetére


pengwin
addikt

Mondjuk a tárhely növelése a legtöbb nyugati országban elég komoly pluszköltséget jelentene.... ARTISJUS-sarc nem csak kis hazánkban van.
Az igaz, hogy a partícionálást csinálhatnák több ésszel, meg az előretelepített bloatware helyett is adhatnának inkább egy 10$-os play kupont.

(#98) dragonfx
Egyetértek, és akkor még jönni fog ez is.
Még több bloatware.
Még jó, hogy a feltörekvő kínai gyártók telefonjai sokszor eleve root-oltak, és nincsenek is annyira teli szeméttel (a Google-appok kínai alternatíváit ne számoljuk, az ott létfontosságú)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#100) Marton Pí válasza pengwin (#97) üzenetére


Marton Pí
csendes tag

Egyikben sem Snapdragon 600 van. Az S4-ben meg a HTC One M7-ben volt csak, meg a One Maxban.
Xperia Z-ben és a Xiaomiban S4 Pro van.

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.