Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-11-20 23:52:25

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el a téma tudnivalókat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na kérdés:nálatok mennyi a szabad ram? Nekem lemegy olyan 230mb-ra. Azt vettem észre,hogy ha lezárás után vár az ember kb 5 másodpercet,akkor gyorsabban feléled pl ha lezárom előbb,akkor a töltés led kb 3-4sec mire világít,de ha turkálok benne,akkor egyből feljön. Ugyan ez feloldásnál,ha eltelik ennyi idő,akkor vajsima. Amin agyalok,hogy v a ram fogy el nagyon és ezért lassul, v a sok widget lassítja be(2 gmail,1 mail, 2 időjárás, 1 naptár ,1zenelejátszó widget van kirakva kezdőlapra,ez lehet sok a prociknak). Nem fagyott le,de egyszer belassult,de azóta jó. Lehet kevés a szoftnak meg a sok widgetnek a snapi 400 v esetleg optimalizálási gond van. Majd kiderül. Amúgy mikor bevittük az üzletbe az előzőt már egy ideje be volt kapcsolva és csak el volt indítva gyári vissza utá,nem volt semmi felrakva és akkor nem fagyott,lehet én pakoltam tele mindennel a kezdőlapot.......+a ram fogyás belassít....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#752) Meggyi001 válasza Quqesz (#751) üzenetére

Nekünk is tele van pakolva minden szarr@l, ezért ugrál össze vissza 150 - 400 ig a szabad memória. Hát igen, lehet néha érezni, hogy középkategóriás a teló azért, néha köll várni pár ms-t, ha úgy aggódik hogy hirtelen ugrálók egyik appból a másikba...De nem vészes sztem.

https://gamergep.hu/

(#753) Quqesz válasza Quqesz (#751) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na reggel töltőről lehúz és ekkor a kijelző feléledt és működött,de aztán totál fagyás(vagy leesett a ram v én nem vártam eleget). Most újraindult és levettem 2 kivétellel minden widgettet,megy a tesztelés. Van egy sejtésem,hogy mi akarunk sokat tőle,ez meg nem bírja. Kiderül....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#754) Bkrisz9 válasza Quqesz (#753) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Nekem Keep,Gmail,Idojaras,konyvjelzo,zene van kint igaz nova launcher alatt de fagyassal meg sose talalkoztam.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#755) Quqesz válasza Bkrisz9 (#754) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az lesz a titok, másik launcher. Na majd most figyelem,eddig sok mindent kilőttem,mert feleslegesen volt beállítva. Sztem a sok szinkron,ami egyszerre futott az lassította be,most majd a felét kilőttem,kiderül. A kezdőlapon is csonkítottam.
Meggyi
Van a fejlesztői menüben egy háttérfolyamat korlátozás ami nem tudod mit szabályoz ténylegesen?? Ez segíthet hogy ne mindent egyszerre csináljon?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#756) Bkrisz9 válasza Quqesz (#755) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Azt szabalyozza ami a neve en mindig 4-re allitom de minden bekapcsolasnal ujra be kell allitani

Root erdemes es utana torolni a felesleges vackokat az is sokat segit. Nekem eddig egyetlen egyszer se fagyott le sot meg komolyabb megakadas se volt pedig hasznalom rendesen

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#757) Meggyi001

Jaja, nekünk se fagyott még le, meg nova...

https://gamergep.hu/

(#758) Quqesz válasza Bkrisz9 (#756) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Oké,de most akkor a párhzamos futást szabályozza?(pl hány widget frissíthet egyszerre?)
Ezek szerint itt is az egyébb launcherek jobban futnak.....volt már ilyen...ezek szerint a gyári bugos,mert valósnak érzem a launcher xarakodását....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#759) Bkrisz9 válasza Quqesz (#758) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Én úgy értelmezem és úgy tudom ,hogy igen a háttérben egyszerre futó folyamatokat pl.:szinkronizációkat és a többi ilyen dolgot korlátozza le ,hogy mennyi mehet egyszerre.. ezzel lassítja ezt a folyamatot de nem terheli annyira a telefont. De aztán előfordulhat h tévedek :|

Most gyári launchert használok azon kívül h sokat "microlaggol" semmi baj nincs vele pedig nekem is elég sok widget van kint 5 oldalon 6db

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#760) Quqesz válasza Bkrisz9 (#759) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi az infókat! Tesztelem akkor a telót. Remélem csak az volt a baj,hogy sok felesleges dolog volt beállítva és az lassította...két telefonnak nem lehet ugyan az a baja,tehát nálunk van a hiba,csak még nem tudom mi...a lassulás sztem a ram elfogyása miatt van nálunk.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#761) Quqesz válasza Quqesz (#760) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ti az MLT-t kilőttétek?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#762) Meggyi001 válasza Quqesz (#761) üzenetére

Ammegmi? :B

https://gamergep.hu/

(#763) Quqesz válasza Meggyi001 (#762) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nagyjából az LG"kémprogramja"...adatokat gyűjt, a telefon használásáról,szokásokról

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#764) sushika válasza Quqesz (#763) üzenetére


sushika
tag

Persze, nalam az elso + meg le is tiltom. Majd utana jon az osszes google szar, mennek a kukaba. :D Kiveve a bolt, es a google beallitasok. De az utobbinak a frissitese is eltavolitva.

[ Szerkesztve ]

(#765) Meggyi001 válasza Quqesz (#763) üzenetére

Akkor biztos letiltottam meg töröltem, mert ha valaki pucolja a romot, az én vagyok :D :D

Előtte 196 mb, utána 606 mb szabad a romból.

https://gamergep.hu/

(#766) sushika válasza Meggyi001 (#765) üzenetére


sushika
tag

" MLT funkció kikapcsolása:
A rejtett menüben az MLT Test menüpont alatt vegyük ki a pipát az “Enabled MLT on boot” opció mellől, és indítsuk újra a készüléket.
Az MLT az LG rejtett információ gyűjtő szolgáltatása ami a telefon használatáról rögzít információkat. Mivel feleslegesen foglalja a helyet a memóriában és használja az erőforrásokat, ezért érdemes kikapcsolni. "

(#767) Meggyi001 válasza sushika (#766) üzenetére

Jaaaaa persze az a sz@r, mindjárt az elején kikapcsolatm, na eszembe jutott

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#768) Bkrisz9 válasza sushika (#766) üzenetére


Bkrisz9
őstag

"A rejtett menüben" a hol?

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#769) sushika válasza Bkrisz9 (#768) üzenetére


sushika
tag

Megnyitod a tarcsazot es beutod. 3845#*722# elojon a menu es ott lemesz az MLT Test hez. Klikk ra es a pipat kiveszed az MLT bol majd ujrainditod a telot. ;) oszt jonapot

(#770) tecsa74


tecsa74
tag

Sziasztok!
Egy érdekes cikk a tesóról:
[link]

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#771) Meggyi001 válasza tecsa74 (#770) üzenetére

Jaja, de az utána kiadott telókon már "javították" a minőséget, és garanciába cserélték a repedt telókat / a hátlapot, alját stb..... érdekes azért, itt meg most a led ugye.....

https://gamergep.hu/

(#772) tecsa74 válasza Meggyi001 (#771) üzenetére


tecsa74
tag

Hát igen a led .
Még nem érkezett vissza a telóm,jó hogy még az F6 megvan:)
Mikor kiadnak valami újat fognak is előjönni hibák.
Azért is jók ezek a fórumok,hisz minden felhasználó más és más,mindenki másképp használja telefonját.
Addig nincs gond amíg gariba csinálják,cserélik,csak nekünk kellemetlen kicsit de ez van.
A kocsimat is új korában háromszor hívták vissza,ilyenek mindig is vannak,s lesznek is.
Attól függetlenűl nem bántam meg,hogy ezt a készüléket választottam,de örülnék már ha végre nálam lenne:)

Mindegy milyen jó ember voltál,a temetésed menetének hosszát úgyis az időjárás határozza meg:)

(#773) Quqesz válasza Meggyi001 (#771) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na nem akarom elkiabálni,de......:) 12h gondmentesen....eddig.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#774) Meggyi001 válasza Quqesz (#773) üzenetére

:D :D :D légy vele türelmes

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#775) Bkrisz9 válasza sushika (#769) üzenetére


Bkrisz9
őstag

oh h ebben.... én másra gondoltam :D ezt ismerem de azt hittem máshol van :D köszi.

(#772) tecsa74
végre egy normálisan hozzáálló ember... :R mindenki anyázik és "soha többet ilyet"... hát jó akkor vegyen mást azzal is ugyan úgy előfordulhat ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#776) Bkrisz9 válasza tecsa74 (#772) üzenetére


Bkrisz9
őstag

dupla sry

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#777) Quqesz válasza Bkrisz9 (#775) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez így van,sok más teló közt is van hibás,nekem nagyon tetszik ez a teló ezért is foglalkozok vele. A led meg...hagyjuk már,sokan megvannak nélküle is.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#778) Bkrisz9 válasza Quqesz (#777) üzenetére


Bkrisz9
őstag

a telefonok nagy részében nincs is... nem tekintem én sem túl nagy hibának.. van aki kifejezetten utálja pl.

egyébként tök jó , hogy tök értelmes kis társaság gyűlt itt össze.. és nem sok telefonnak van ilyen részletes áttekintője ahogy eddig néztem :) :R

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#779) Quqesz válasza Quqesz (#777) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na eddig szépen fut a teló és az aksi idővel is meg vagyok elégedve kb 17 óra után 78%-on van az aksi és használva volt. :K nekem gyanus h vmi beakadhatott. A naptárban vettem ki a nem használt gmail címeket és amiket nem használunk rendszeresen azt levettem szinkronból(5-ből 2). Most gondolkodás nélkül nyit képernyőt. Widget terén az időjárás van kint és a naptár. Teszt reggel folytatódik....igazából még a töltés közbeni működésre leszek kíváncsi,reggel az után volt reboot.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#780) Meggyi001 válasza Quqesz (#779) üzenetére

Csak nyomjad neki :)

https://gamergep.hu/

(#781) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Nos eltel az első nap és úgy néz ki ez a telefon jó lesz! Nem akad,rendesen megy! Az a hüle g+meg mindég visszakerül a szinkronok közé,de folyamatosan lövöm ki,pedig nem jelentkeztem be. Viszont a probléma forrása sztem nálunk az volt,hogy 5 gmail szinkronra volt rakva,ami azért leköti a procit rendesen(v a ramot), ezért érdemes tényleg csak azt benthagyni,amit használ az ember. Mindezt tetézte a naptárban lévő szinkron is az 5 gmailra,feleslegesen. A G2 ezt jobban bírja,de ott is van ezek miatt mikrolagg. Sőt asszony sony telójának is lehet ez volt a baja... Ezek amikor feloldotta az ember a kijelzőt elkezdtek frissíteni és bizony leakasztja a rendszert. Most 3 gmail ell és 2 naptár maradt és megy rendesen. Amikor ki akartam lőni a g+ és hozadékainak a szinkronját,akkor látszott,hogy sok neki pár másodpercre megakadt,de aztán szépen ment tovább. Szóval okosan foglalkozni kell a beállításokkal,mert számít. Abban sem vagyok biztos, hogy ez hw hiba,lehet a szoftnak sok. Viszont az aksi nagyon is rendben van. Most már nyugodt vagyok,jó lesz ez!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#782) Bkrisz9 válasza Quqesz (#781) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ezert kell a root es pl a g+-t torolni meg a tobbi hulyeseget ami feleslegesen megy

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#783) Meggyi001 válasza Quqesz (#781) üzenetére

Na, örülök hogy alakul.

https://gamergep.hu/

(#784) Quqesz válasza Bkrisz9 (#782) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ebben igazadvan,de nem rootoltam soha telót,kell ennek így is működnie. Majd párszor rálesek, aztán törlöm,egyszer úgy is abbahagyja.

Meggyi
Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#785) Bkrisz9 válasza Quqesz (#784) üzenetére


Bkrisz9
őstag

és ha letiltod a beállításokban? és persze kellene :) csak gondolom eddig a G2-ből és a Z1C-ből kiindulva nem középkategóriában játszottál.. itt azért már nagyobb szükség lehet ROOT-ra és pucolásra.

Egyébként a helyes beállításokkal nagyon meggyőző kis telefon ez :) az első telefonom aminél nem érzem a kényszert ,hogy basztassam csak ROOT és pucolás (ami nálam alap dolog lenne egy S5-el is már annyira hozzászoktam ).

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#786) Quqesz válasza Bkrisz9 (#785) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Eddig úgy érzem nincsen rá szükség. Mai napon meggyőzött hogy jó teló ez. Ami pluszban feltünt, hogy asszony bekapcsova felejtette a wifit,ami alig fogyasztott, viszont a leadott telón az volt a csúcsfogyasztó! Aksi faxa,és minden megy rendesen. Persze azért szoktam nézni a szabad ramot.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#787) Bkrisz9 válasza Quqesz (#786) üzenetére


Bkrisz9
őstag

helyes :) csak a helyén kell kezelni szegényt és ennyi :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#788) Quqesz válasza Bkrisz9 (#787) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Tudjátok az a fura,hogy úgy löttem be,mint a G2-őt és azon nem volt gond,ezért nem értettem mi a fránya baj van....ezek szerint valami csak nem tetszett neki. Kicsit nem értem a dolgot,hogy miért,de az a fő,hogy rendben van.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#789) Meggyi001 válasza Quqesz (#788) üzenetére

Hát ja, de a G2 elbír mindent, ott nincs akadály :D

https://gamergep.hu/

(#790) Bkrisz9 válasza Meggyi001 (#789) üzenetére


Bkrisz9
őstag

nem is egy kategória :D

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#791) Meggyi001 válasza Bkrisz9 (#790) üzenetére

Hát nem :D

https://gamergep.hu/

(#792) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azt tudjátok esetleg,hogy a galéria miért marad bent a futó appok között? Mit kell kilőni? Találtam még egy adag g+(fiókok alatt) beállítást,azt is kilöttem....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#793) Meggyi001 válasza Quqesz (#792) üzenetére

Nem tom, mert a galériát is töröltem, QuickPic-et használunk helyette...

https://gamergep.hu/

(#794) Quqesz válasza Meggyi001 (#793) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Telefon teljesen jó,vacakolás nincsen. Az aksi nagyon rendben van! És nagyon jó a kijelzője is!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#795) Bkrisz9 válasza Quqesz (#794) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Akku nalam is meglepoen jo. Igazabol nagyon pozitivan csalodtam ebbe a telefonba:)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#796) Meggyi001 válasza Quqesz (#794) üzenetére

Örülök neki, hogy nagyjából elégedett vagy :)

https://gamergep.hu/

(#797) sushika válasza Meggyi001 (#793) üzenetére


sushika
tag

Meggyi, lehet gyogyos kerdes, de ha torlod a gyari galeriat, akkor a fenykepezovel keszitett kepeket megnyitja a Quick? Az S Advance nel bekavart.

(#798) Meggyi001 válasza sushika (#797) üzenetére

A gyárival kamerával készítettet nem, az sztem a galériát akarja megnyitni. De mi a gyári fényképezőt sem használjuk, hanem a Camera FV-5 Lite-ot.

https://gamergep.hu/

(#799) Quqesz válasza Meggyi001 (#796) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kezdek nem csak nagyjából,hanem teljesen :K
Amúgy kinézetre jó nagyon a G3 széria,így most nagy az elvárásom a G4-től! :)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#800) Bkrisz9 válasza Meggyi001 (#798) üzenetére


Bkrisz9
őstag

nálam ez valami borzalmas képeket lő... :(

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.