Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Azért az nem jó kombó, hogy fejfájás + kézzsibbadás. Remélem nem függ össze. Magándokit tudok javasolni, bár nem olcsó, de azok legalább tényleg megvizsgálnak rendesen. Fejfájást annyi minden okozhat, hogy hihetetlen. :(

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

kevésbé lesz az

(#3) dabadab válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


dabadab
titán

Nem.
(Az a kozepfoka: kevesse, kevesbe, legkevesbe.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) danih


danih
addikt

Véletlenül nem a bal kezed zsibbad (jobban)?
Fejfájás milyen? Hosszú ideig tartó, tompább, nagyobb területet felölelő, vagy inkább rövideb, szúrásszerű, viszonylag jól lokalizálható?

[ Szerkesztve ]

(#5) Lenry válasza danih (#4) üzenetére


Lenry
félisten

csak a bal kezem zsibbad, abból is elsősorban a kis és gyűrűsujjam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

szerintem túl kritikus vagy az orvosoddal. Van egy tüneted, problémád, nyűgöd, ő meg igyekszik meggyógyítani.

A labor az szívás így. Engem mikor küldött szöszi (háziorvosom :DD ) laborra, akkor kértem időpontot, 2 nappal később már mehettem, 25 perc alatt megvolt a vizsgálat. Ennek csak így van értelme. :U

A másik: nem vagy számítógép. Azért ramot lehet cserélni, májat pl. már nem annyira könnyen. :U

Vizet iszol eleget?

Fejfájásnak van vagy 240 oka...

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Gergello


Gergello
addikt

El kell menni maszekba, az egészség nem játék.
Az ilyenek meg lódoktornak valók, annak se.

(#8) koxx válasza Lenry (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy neurológust érdemes lenne felkeresned.

(#9) Lenry válasza Vladi (#6) üzenetére


Lenry
félisten

de épp ez az, hogy nem próbált meggyógyítani, csak sikerült megállapítania három külön alkalommal is, hogy az én nevem van a "normális vérnyomás" szócikk mellett a szótárban.
ezzel ki is merült minden vizsgálat.

laborral nem volt gond, egyszerűen azért tartott eddig, mert valahogy sose jutottam el, így is végül szabadságot kellett kivennem, hogy el tudjak menni.

víz: ha szomjas vagyok, iszok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) danih válasza Lenry (#9) üzenetére


danih
addikt

Alant szerkesztettem a hsz-emet, plz válaszolj a fejfájásos kérdésemre! írd kicsit körül

(#11) koxx válasza Lenry (#9) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"víz: ha szomjas vagyok, iszok." ez hány litert jelent/nap? elméletileg 30ml/testsúly kg-ot kéne fogyasztani, nyáron ennél többet.

(#12) gabyka válasza Lenry (#5) üzenetére


gabyka
aktív tag

...és ilyenkor (autót) vezetsz?

Szerk.: tudom, hülyének hangzó kérdés, de van lényege...

[ Szerkesztve ]

(#13) Mr.Csizmás válasza Lenry (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg anabolitikus terápiával próbálkozz, dinnye, alma, narancs, körte, ami van nedves gyümölcs, plusz a "nehéz", sós, zsíros stb. dolgokat minimalizáld.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) .bableWes


.bableWes
őstag

nem önsajnálat és egyebek, de hasonlo képpen vagyok én is.
kb 3 éve indult, egyre gyakoribb fejfájás. tavaly nyáron lett az, hogy randomba zsibbad a kezem, ismét random ideig. hol 2percig, hol 3-4 orát. Egyre gyakrabban törént, hogy fáj a szivem is mellé.
6éve diagnoztizáltak nálam légzési aritmiábol kifolyolagos szivritmus zavart ami magyarul annyi, hogy a bal pitvar és kamra között a "második" el van ferdülve, szal nem zár rendesen. "tini betegség, kinövöm"
na szeptembertöl napi szinten zsibbadtam, fájt a fejem és a szivem. naponta reggel-este mértem a vérnyomásomat. átlag 140-180/100-130ig terjedt. balesetem után rámraktak egy 24 orás vérnyomásméröt. napközbe mikor nem terheltem a szivemet akkor ment mint állat tehát az elöbb emlitet átlag. éjszaka viszont éppenhogy nem állt meg.
lényeg: egészségtelenül étkeztem, pedig megválogatom mit eszek. chipset meg egyébb hülyeségeket évente max 1-2 zacskot eszek, sok zöldség és kis zsirtartalmu husokat ettem.
doki mondta, hogy napi 1 magneB6 és egyáltalán ne sozzam az ételeket - elötte én egymagam kb 1 kilo sot használtam 2 hetente -
amiota nem eszek csak annyi sot amennyivel anyukám föz, ezért ö is kevesebbet rak bele és szedem a magnéziumot azota megszüntek a gondok. vérnyomásom beállt 110/60ra
sportoltam és sportolok is napi rendszerességgel.
a cigarettát lerakni még nemtudtam, de mérsékeltem sokkal.
szerk.: alkoholfogyasztásomat is mérsékelni kellett, pedig nem ittam elötte nagyon. évente 1x berugás és annyi.
nagyon meg kellett "huznom a gatyát" de ugy érzem javulok.

remélem segitettem :)

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#15) Lenry válasza danih (#4) üzenetére


Lenry
félisten

általában a tarkóm fáj, olyankor azt merevnek érzem, és úgy... fáj. nem tudnám megmondani hol, úgy bent, mélyen.

vagy valamelyik oldalt, olyankor úgy érzem, hogy közvetlen az agyam fáj.

ezek vagy eltartanak fél napokat, vagy bedobok 1-2 szem fájdalomcsillapítót és akkor néhány óra alatt elfogy.
minimális szinten szinte folyamatosan fáj, már évek óta, de ezt már nem igazán veszem észre.

előfordult, hogy olyan helyzetben, amikor tényleg magas lehetett a vérnyomásom (mindegy miért) akkor olyan erővel tört rám a fájdalom, hogy azonnal le kellett feküdnöm, mert azt hittem, hogy elájulok. ez pár perc alatt teljesen elmúlt.

(#11) koxx litert? :U talán 1-et, esetleg másfelet.

(#12) gabyka nem tudok autót vezetni

(#13) Mr.Csizmás nem hangzik rosszul. olyankor csak gyümölcs és semmi más? mennyi ideig?

(#14) .bableWes az biztos, hogy egészségesebben kellene ennem, de nem tudok főzni, így az van, amit akárhol megfőznek. sósat nem igazán eszek, anyu mindig is sótlanul főzött, ezt szoktam meg. kevesebbszer kellene gyorskaját enni, ez biztos.
nem dohányzok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) koxx válasza Lenry (#15) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Első körben megpróbálnám, hogy napi 2x1,5L-es ásványvizet megiszol. Simán lehet, hogy dehidratált vagy.

(#17) Vladi válasza Lenry (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Amúgy az a koleszterinszint nem magas. Még épphogy. Próbálj több vizet inni. 2 literes ásványvízből melléd 2, estére ürítsd ki. 2-3 nap után már lehet múlik a fejfájás.

Tanulj meg főzni :P Kezd a gyümölcslevessel.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Mr.Csizmás válasza Lenry (#15) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gyümölcs, amennyi jólesik, mondjuk 1 hét tuti kell.

csak a vízivás nem megoldás a dehidratált állapotra - gyk. megiszod, átszalad a veséden, és kip*sálod. a gyümik alternatív nedvességforrás, persze mellette igyál, de ne csak vizet, hanem teát is (no fekete)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) gabyka válasza Lenry (#15) üzenetére


gabyka
aktív tag

Valahogy el kéne jutnod egy nyak/fej mr-re...a meszesedés nem játék...

(#20) .bableWes válasza Lenry (#15) üzenetére


.bableWes
őstag

azért a magne b6-ot ajánlom. nem nagy összeg, honapot bir egy doboz.
és ha van rá lehetöséged akkor a szaunát. a finn-t probáld ki

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#21) Chaser válasza Lenry (#15) üzenetére


Chaser
titán

Az elég kevés, ha csak nem nagyon kicsi a tömeged. Én néha 1-2 óra alatt megiszok annyit. Van amikor fél óra alatt is egy litert, nem pont vizet, de folyadékot.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Lenry válasza Vladi (#17) üzenetére


Lenry
félisten

asszony is ezt mondta, nekifutok holnap két üvegnek :)

(#18) Mr.Csizmás minden reggel elmegyek egy dinnyeárus mellett és eldöntöm, hogy délután, visszafelé beruházok egy sárgadinnyébe (a görögöt nem szeretem). ez másnap reggel jut eszembe legközelebb, amikor eldöntöm, hogy délután, visszafelé beruházok egy sárgadinnyébe (a görögöt nem szeretem) :D

(#19) gabyka és az hogy? besétálok, hogy "csókolom, szeretnék egy ilyet"?

(#20) .bableWes b6-ot veszek holnap, ha nem felejtem el, a szaunát viszont nem bírom, sose bírtam pár percnél tovább...

(#21) Chaser ~75 kiló vagyok, ahhoz gondolom kevés, de egyszerűen ha nem vagyok szomjas, akkor nem jut eszembe, hogy igyak.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) Silent77 válasza Lenry (#22) üzenetére


Silent77
veterán

2,5-3L igyál meg naponta (még ha nem kívnod akkor is!!), én is keveset ittam, nekem magas volt a vérnyomásom, a fejem is fájt. Mióta elég folyadékot iszok + B6, kutya bajom. :K
nyáron simán megiszom a 4 litert is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#24) proof88


proof88
addikt

Tudom, hogy nem ide tartozik az én esetem, de szóba jött a magneB6.
Szóval egyrészt én is ajánlom hogy több vizet igyál. Mostanság én is iszok 2x másfél litert naponta. Reggeltől estig folyamatosan, apránként, elfogy az. :) Ráadásul hozzá lehet szokni és én már hiányolom a vizet ha nem kortyoltam több mint 15 perce. :D
Szóval a téma: nekem annyi van a szívemmel, hogy néha van egy extra ütés, és én ezt érezni szoktam, mert olyan mintha nagyobbat dobbanna a szívem olyankor vagy nem tom, kicsit ijesztő, de ennyi. Elmentem kardiológushoz, és ultrahang alapján azt mondta hogy az egyik billentyűm nem zár tökéletesen, azaz visszaereszt, amiatt szoktam néha ezt érezni, de ne aggódjak, mert 100 évig élhetek vele és sok embernek van ilyen. Egyébként terhelés, sport közben nem szokott előjönni, hanem nyugalmi helyzetben, pl otthon vagy előadáson ülve. És a magneB6 úgy kapcsolódik ide, hogy nekem régen egy nyáron azt javasolta a háziorvos, mert mondtam hogy hajnalban arra ébredek fel h begörcsölt a lábam. Szóval én régen szedtem a magneB6-ot egy ideig, de aztán abbahagytam. És utólag megfigyeltem hogy ha rendszeresen szedem a magne B6-ot, akkor ez az extra ütés, az eltűnik. És most nagyon itt van megint a szezonja, hogy szedjem, mert meleg van, sokat izzadok, sok ásványi anyagot veszít ilyenkor a szervezet, a magnézium hiánynak meg elég rossz tünete az izomgörcs, főleg h arra riadok h iszonyatosan görcsbe állt a lábam. Szóval próbáld ki, de lehet h kérhetnél a háziorvostól beutalót kardiológiára vagy akárhova, ahol tisztességesebben is megvizsgálnak. És tényleg igyál sokat, mert a dehidratáltság nagyon szar. De ne cukros üdítőket meg ilyesmiket igyál, hanem szénsavmentes ásványvizeket. A legolcsóbb is jó, csak vedeljed, pumpáljad. Akkor jó a hidratáltságod, ha a (sry a fogalmazásért) a pisid kb teljesen színtelen, és szagtalan. :D És ez tök jó érzés. Ráadásul ha folyamatosan iszol lefekvésig, akkor reggel könnyebb felkelni, mert jobban érzed h wc-re kell menned. :D Tehát nehezebb elaludni is. :D :D Amúgy én azt is észrevettem h ha rendesen folyamatosan sokat iszok, úgy izzadok nyáron mint állat, de legalább a hűtés király. :C

(#25) fordfairlane válasza Lenry (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Röngeneztesd meg a 7-8 hátcsigolyát és a bal könyöködet.

x gon' give it to ya

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Eh... Biztos említettem már, de a háziorvossal én sem vagyok kibékülve, és a másikhoz nem mehetek át a szomszédba, mert egymás betegeit nem veszik át. Bhah... Sovány vagyok mint aki egy hete nem evett, állandó gond van az emésztésemmel és anyagcserémmel, gyakran fáj a fejem, a hasam, vizesedik a lábam, fáj a hátam és a nyakam, és... Most figyelj: kb. mindent a vegetáriánusság meg az alkatom számlájára ír. o.O Kösz, ki vagyok segítve. Reménytelen küldetés beutalót kérni tőle a gasztroenterológiára. Nincs nekem semmi bajom, túlreagálom, magában pedig biztosan azt gondolja, hipochonder vagyok, stb.

Édesanyám valóban elég hipochonder. Ám most tavasszal egy kiügyeskedett, szinte kierőszakolt vizsgálaton (amit a váci kórház hematológusa kért végül, nem is a háziorvos, beutalót pedig úgy szereztünk, hogy a mi háziorvosunk hiányzott, és a másik helyettesített) kiderült, hogy már vagy fél éve lyme-kórja volt, ami kezdett ráhúzódni a szerveire és az idegrendszerét károsítani. Pedig ezekkel a problémákkal már a feltűnésük óta járt az orvoshoz - és lehet, ezért nem vették már komolyan... Ez is tök jó, mi?

[ Szerkesztve ]

(#27) gabyka válasza Lenry (#22) üzenetére


gabyka
aktív tag

Majdnem :) . A házidokitól kell kérni beutalót (neurológiai) szakrendelésre és ott elpanaszolod a tüneteket illetve kéred a kivizsgálást.

(#28) Chaser válasza Lenry (#22) üzenetére


Chaser
titán

Rakd be emlékeztetőbe a telefonba és majd eszedbe jut. 1.5 liter folyadék talán egy 45-50kg-os embernek elég.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) iSonic


iSonic
addikt

vérvételnek az eredménye mi lett? egyébként megnyugtatás képen tőlem minden fél évben levesznek annyi vért, mint tőled (sportorvosi miatt)..

egyébként kérdés: hányszor étkezel naponta és mit eszel.. mert az össze-vissza étkezés is okozhat nagyon kemény fejfájást, akár migrént.. (plusz mennyi folyadékot viszel be naponta? idaális esetben 3-4 liter kéne bevinned per nap.. sokat fogsz emiatt pisilni, de jobb lesz a méregtelenités és a szervezeted is értékelni fogja)

lehet elkéne menned úszni az nagyon szokott segíteni.. hetente ha ráérsz legalább 3xszor lemennél hidd el nem fájna semmid.. ha arra nem érsz rá, akkor 20 perccel előbb kelés és minimum egy tíz perces "INTENZÍV" (nem kocogás hanem gyors tempóban, akár sprintelve futás) futást bele kéne iktatni az életedbe...

szerk.: 75 kilóhoz cirka 4 liter folyadékot kéne bevinni... (10 kiloként napi 600ml=0,6l)

vitaminról meg annyit, hogy szedj b6, c, mg, ca -okat...

[ Szerkesztve ]

(#30) eziskamu válasza Lenry (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Hogyhogy nem szereted a szárazkolbászt? Vega-e vagy? :DDD

(#31) danih válasza Lenry (#22) üzenetére


danih
addikt

Na, én is hasonló helyzetben vagyok akkor.
Nekem a fejfájással indult a quest.
Megnézték a gerincemet, a csigolyákat - rendben.
Megnézték a szememet (hátha szemtengely-ferdülés és attól fáj a fejem) - negatív.
Elmentem CT-re - minden ok.
Kardiológus a következő lépés, mert néha panaszkodom olyan dolgokra, mint bablewes.
Érdemes egyébként fogászatra is elnézni, lyukas fog is okozhat fejfájást (sok érdekes dolgot tud az okozni).

(#32) eziskamu válasza danih (#31) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha már több mint tíz éve megvan, nem rosszabbodik, havi egyszeri alkalomnál ritkább, az algopyrin elmulasztotta (amíg vény nélkül lhetetett kapni :( ) akkor nem vészes, de ha már benne vagy a dologba a kariológiai vizsgálat nem árt (ultrahang/ekg/vérvétel meg hasonló).
Nem tudom pontosan milyen a fájdalmad, de pl. lehet izomgörcs is, attól is lehet fejfájás.
Fűlzúgásod nincsen?

[ Szerkesztve ]

(#33) tildy válasza Lenry (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

A főzés könnyen megtanulható , a nem tudok főzni csak kifogás.

Bal kar zsibbadása rendszeresen , ha van hozzá mellkasi fájdalom azzal együtt meg végképp nem a vicc és hipochonder kategória. Tudom, itt ez utóbbi nincs, de érdemes figyelni.

Csak úgy miheztartás végett: 27 évesen halt meg volt osztálytársam szívrohamban.

Hugom egyik ismerősének volt rendszeres fejfájása, megkérdem milyen vizsgálatok voltak neki. De mindezeknél jobb, ha tényleg egy korrekt orvost felkeresel.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) danih válasza eziskamu (#32) üzenetére


danih
addikt

Nem hiszem hogy izomgörcs lenne. Fülzúgásom nincs, max nagynéha, szóval azt be lehet tudni random dolognak (remélem).

(#35) FPéter


FPéter
aktív tag

Neurológiára el kell jutnod, ott pedig minél hitelesebben előadnod a problémádat, és akkor végre be fognak utalni MR-re. Osztálytársamnak hasonló panaszai voltak, és már túl későn jutott oda. Nem akarlak beszaratni, de a zsibbadás meg a hónapokig tartó fejfájás egyáltalán nem vicc. Állj ki magadért és juttasd be magadat neurológushoz, vagy szánd rá azt a harmincezer forintot és csináltass a koponyádról egy MR-t! Vérvételre pedig 1-2 évente egyébként is el kellene járni.

(#36) moha21


moha21
addikt

Nem olvastam végig minden hsz-t, szóval sry, de B vitaminból nem csak a B6 kell, alkoholistáknak B vitamin komplexumot írnak fel, sőt inkább B1 vitamin, mint B6. De tényleg összes B vitaminnal kellene próbálkozni + egy kis magnéziummal.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) koxx válasza moha21 (#36) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vagy egy ilyet [link] + napi 3-4L víz.

(#38) iSonic válasza koxx (#37) üzenetére


iSonic
addikt

csak emellé érdemes edzeni ;) úgy épül be jó a szervezetbe :)

(#39) darál0w


darál0w
Jómunkásember

kezem nekem is zsibbadt és tényleg a rossz tartás miatt volt, de az orvos nem tudott rá mit mondani. magamtol jöttem rá.

a fejfájást azt nemtudom.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#40) Lenry


Lenry
félisten

hú, de sokat írtatok :)
este mindenkinek válaszolok :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) baluka26 válasza Lenry (#40) üzenetére


baluka26
veterán

Ennyi doktor van itt a péhán ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#42) koxx válasza baluka26 (#41) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

PHD :D

(#43) eziskamu válasza koxx (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

Mondjuk én majdnem agyakkal kezdtem foglalkozni vagy 3 éve, de mostanában kezdek visszamászni az ablakon ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) D1Rect


D1Rect
félisten

1. tipp: dehidratált vagy, korábban írták a megoldást: igyál vizet
2. tipp: rossz a fekvőhelyed/kényelmetlenül alszol: aludj máshol/másképp
3. tipp: nem mozogsz eleget(a testnek szüksége van igénybevételre, megterhelően, séta nem rlz): heti min. 2x1 valami ami tetszik neked

Így sacc/kb.

(#45) proof88


proof88
addikt

baluka26 poénja és koxx ráadáspoénja nagyot ütött :C :D :R

moha21: a B6 segíti a felszívódását a Magnéziumnak, úgy tudom azé van együtt.

[ Szerkesztve ]

(#46) moha21 válasza proof88 (#45) üzenetére


moha21
addikt

Tudom, amit linkeltek az jónak tűnik, bár reggel csak átfutottam. Bár elvileg a vízben oldódó vitaminból nem baj a többletbevitel, de ez nem teljesen így van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) Crystalheart válasza tildy (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"A főzés könnyen megtanulható , a nem tudok főzni csak kifogás."

Csak hiszed. :DDD Én már elég sok kaját elkészítek itthon, mert nem csinálja meg más, de attól még nem tudok főzni. Mindent grammérleggel, sőt precíziós mérleggel mérek ki, amit lehet, és stopperrel figyelem az időt, hogy jelezzen, ha kell. Mert máskülönben elfelejtem, elcsúszok, odaégetem, felégetem, elsózom, alulsózom, túlfőzöm, ésatöbbi, amit el tudsz képzelni, az már megvolt. :D Tehát én megértem Lenry-t...

(#48) Lenry


Lenry
félisten

válaszok

(#23) Silent77 reggel vettem egy másfél literes szénsavmenteset. rá kellett jönnöm, hogy képtelen vagyok ennyit meginni. felét sikerült délután 5ig leküzdenem (ezen kívül csak egy bögre leves meg egy csésze kávé volt a folyadékbevitel), a többit otthagytam az irodában, majd holnap elfogy a másik fele. egyszerűen nem kívántam és nem esett jól. erőszakoskodni meg nincs értelme.

(#25) fordfairlane milyen eredményt kellene várnom?

(#26) Crystalheart felüdít, hogy van, aki betegebb nálam :)

(#29) iSonic a fentebb említett koleszterint leszámítva minden érték normális
az úszáson én is gondolkodtam már, bár nem vagyok egy versenyúszó, 2-3 éve tanultam meg egyáltalán nem megfulladni, de szeretek úszni, a finanszírozása is megoldható lenne talán, előbb-utóbb bele is vágok :)
futni nem szeretek, mert céltalan. amit meg nem tudok beadni az agyamnak, hogy értelmes, azt nem fogom tudni megcsinálni (talán ezért sem sikerültek a kalkulus vizsgáim :D )

(#30) eziskamu jobb, amikor még nincs kiszáradva :K

(#31) danih téged továbbpasszolgattak ezekre a vizsgálatokra, vagy te találtad ki? honnan érdemes elindulni?

(#33) tildy oké, baromira lusta is vagyok :D
osztálytársnak is zsibbadt a keze? pontosan mi volt az oka? ha lehet tudni...

(#35) FPéter miért van az, hogy nekem kell bejuttatnom magam és nem az orvos következteti ki a tünetekből? :(((
na de ezt jól átgondolom aztán megpróbálok bejutni egy ilyen vizsgálatra.

(#39) darál0w hogyan tartottad magad rosszul? fájt a vállad? talán csuklyásizomnak hívják, ami nekem rohadtul fáj, van aki szerint az is a rossz tartás miatt.

(#41) baluka26 szerintem már többet segítettetek, mint az orvos, és még csak szabadságot se kellett kivennem :R

(#44) D1Rect az ágyam szerintem jó, az utóbbi pár évben legalább 5 különböző helyen és ágyban aludtam rendszeresen (köztük egy matraccal a földön :D ) de nem változott a helyzet.
a többi tipp megoldása pedig folyamatban :R

(#47) Crystalheart én már elméleti síkon eljutok addig a részig, hogy biztosan elrontanám, akkor kárba megy, több időbe is kerül, meg egymagamra nem is igazán éri meg, így neki se állok :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) koxx válasza Lenry (#48) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szénsavmentes vizet én sem bírom, max 1 pohárral. Enyhe vizet keress, szentkirályi, nestlé, naturaqua stb.

(#50) danih válasza Lenry (#48) üzenetére


danih
addikt

Orvos adta a küldetéseket. Mivel egy csomó vizsgálathoz beutaló kell.

(#51) iSonic válasza Lenry (#48) üzenetére


iSonic
addikt

koleszterinre, tessék szedni örölt szőlőmagot, amit keverj el vízbe.. legjobb házi patika :)

úszást meg tessék elkezdnei, főleg a mell és a hát úszást csináld, mert az lassabb és az elején jobban felveszi a ritmust a szervezeted, ha már bemelegettél, akkor mehet a gyors és HA tudod, akkor a pillangó.. lényeg, hogy folyamatosan ússzál és csak kis intervallumokra állj meg.. vagy leúszol mondjuk 10 hosszt és utána egy nagyobb pihenés :)

(#52) darál0w válasza Lenry (#48) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

könyökömtől indult a zsibbadás...szal gondoltam ott a hiba...alápátnáztam magamnak...azota nem fáj :D

az egész alkarom also része el volt zsibbadva + 3 ujjam. a mutato és a nagy ujjam az hibamentesen üzemelt :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#53) Juliuska


Juliuska
senior tag

Bocsika, h én is belevaúúÚ, de 21 év (küzdő)sporttal + n x éves edzői múlttal a hátam mögött muszáj tudatnom Veled, ha teheted, ne állj tovább ellent az itt felszólalók jó szándékból írott tanácsainak, mert többüknek bizony igazsága vagyon: a tüneteid leginkább keringési problémákra utalnak.
Mellőzve mindenféle szakmai balablát:
1. a tarkótájéki fájdalom leggyakoribb kiváltója az esetek többségében a váll izmainak feszülése, ami által kevesebb vér jut az agyba -> érdemes volna egy masszázs egy kis 50 kg-os távol-keleti hozzáértővel karöltve. Azért happy finis-t lehetőleg ne kérj, mert a Párod tutira agyonver, ha megtudja, h mit kértél... :D

2. az úszás/futás remekül átmozgatná a vélhetően letapadt izmaid többségét is, ami ugyancsak segítene a keringésed normalizálásában.

3. lehetőség szerint olyan mozgásformát válassz, ami egyéniségedhez a leginkább passzol (de ha most mondjuk a sakkra gondoltál, inkább keresgélj tovább ;] )

4. azért a vitaminokkal nem árt óvatosan bánni, mert egyesek túlzott szedésével, sok egyéb jelenség mellett, akár más vitaminok kiürülését is okozhatod (a vízben oldódókkal játszhatsz nyugodtan, a zsírban oldódókkal viszont inkább ne) a B6-tal az a baj, h NEM CSAK a 6-os létezik a B-vitaminok között, s ennek aránytalan túlzásba vitele hosszabb távon a többi relatív hiányához vezethet ami újabb hiánytüneteket/~betegségeket okozhat.

5. jah és még egy uccsó: ha nem tudsz főzni, hát edd nyersen! ;)

Megjegyzés: írásom kiegészítésre/további magyarázatra szorul, kérlek, olvass utána.
Eredményes gyógyulást!

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#54) Lenry válasza Juliuska (#53) üzenetére


Lenry
félisten

1. és 2. pont már folyamatban :)
3. az úszást választottam. nyáron elég sokat voltam strandon, ahol nagyon sokat úsztam, és rájöttem, hogy szeretek úszni :D
4. külön vitamintablettákat nem szedek.
5. nehezen képzelem el, hogy el tudnék bánni egy nyers marhalábszárral :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#55) Juliuska válasza Lenry (#54) üzenetére


Juliuska
senior tag

:D :D :D
ööö... izé... a nyers kaja alatt a növényi eredetű táplálékokat értettem... :U
(no persze most, h jobban belegondolok a marha + füvet eszik ;] )

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#56) Eastman válasza fordfairlane (#25) üzenetére


Eastman
őstag

Ott a pont!

A karfonat, majd az ujjak hegyéig futó idegfonat(ok), idegpályák mind-mind a nyaki gerincszakaszból erednek. Egy vázlatos és elnagyolt rajz az idegrendszerről:

Katt a nagyításért!

Az ábrán ugyan az ülőideg van pirossal kiemelve, de jól láthatóak a nyaki szakaszból kétoldalra szimmetrikusan a karokba futó sárga idegpályák.

Itt egy ábra a dermatómákról:

Abból pl., hogy melyik ujjad, a karod melyik része zsibbad, lényegében vissza lehet csekkolni, hogy mely csigolyával, idegpárral lehet a gond.

C - cervikális (nyaki) gerincszakasz (7 db)
T - thorakális (háti) gerincszakasz (12 db a 12 pár bordával)
L - lumbális (ágyéki) gerincszakasz (5 db)
S - szakrális (keresztcsonti) gerincszakasz

(5 db csigolya összecsontosodva)

Masszázzsal, helyes tartással, sporttal (pl. úszással) ezek a tünetek gyönyörűen oldhatóak. ...persze nem egy-két hét alatt. Kitartás, türelem!

...ja, csontkovácsot nem ajánlok! Csak ha orvos!
Erőteljes kimozgatást a világ azon részén ahol zöldebb a fű, csak orvos végezhet! Nyakon pláne.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#57) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon jó írás, kevésbé jó témáról. Legjobbakat. Szomorú, hogy ha én is sorra veszem az elmúlt 5 év orvosi tapasztalatait esetemben, akkor ha nem műtét és sürgősségi eset volt(összvissz 2), akkor értékelhetetlen amit nyújtottak. Szerencsére a műtét csillagos 5-ös volt, utána a lábadozás/ellátás/nővérek már kevésbe, de a fontos része jól ment.

Nekem izületi problémáim voltak/vannak, de amikor még csak "gyerekfejjel" bemegy az ember, hogy Jó napot, már... ez és ez a konkrét problémám, akkor a válasz az, hogy igen-igen, fiatalember a növés! Kenje a hátát, elmúlik! Persze, tizenpár év izületgyilok sport után biztos a növés :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.