Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Nekem megáll a pat file feltöltése 8%-nál. Virtual boxban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2) varmi2 válasza varmi2 (#1) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pontosabban 55%-nál áll meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

Nagyon hasznos iras !! koszi.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nagyon köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5) ciccio79


ciccio79
friss újonc

Sziasztok! Érdeklődni akartam, hogy ha minden telepítve és konfigurálva van, akkor a DSM frissítés egyszerűen elvégezhető a vezérlőpultról (DSM frissítés), vagy van más eljárás?

Ezer köszönet :)

(#6) valenteen12


valenteen12
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nagyon szuper írás, bár én más úton jutottam el a 7.1.1-42962 update 1-ig (ha hozzáférek az adatokhoz, megadom a linket és leírom a tapasztalatot) : :)
Sajnos van a DSM-ben a felhasználók esetében egy hiba, ami miatt másodszor sikerül kizárni magam, nem tudok belépni.
Az adatokat tartalmazó lemez áthelyezése után minden rendben ment. Mindent beállítottam. A második, tartalékban megtartott régi adatokat tartalmazó SHR kötet lemezét is az új kötethez csatoltam. Végső beállításként a saját admin profilomhoz megpróbáltam még az e-mail címet hozzáadni. A DSM felület egyből kidobott és azóta nem tudok belépni. "Érvénytelen felhasználó, vagy jelszó" hibaüzenetet kapok. Sem a profil nevet, sem a jelszót nem módosítottam.

Tud valaki vész megoldást a DSM felülethez a bejutáshoz? Lehet az alapból letiltott admin felhasználót valamilyen módon engedélyezni és azzal belépni?

Napokig tartott az adatok átmásolása, ha lehet, nem kezdeném elölről.

Köszönöm előre is!
Üdv,
valenteen

[ Szerkesztve ]

(#7) kabar


kabar
senior tag

Felment a próbaverzió mint a karikacsapás! Tökéletes lépésről lépésre leírás!
Köszi
UI: Most már csak a kurázsi kellene a 4db 8TB vinyó átrakásához:)

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#8) Pacee87


Pacee87
aktív tag

# legelek-nek hatalmas köszönet az írásért!

5 év után telepítettem ismét (egy barátomnak) Xpenology-t.

Ez azt is jelenti, hogy a sajátom az megragadt a 6.1.7-es verzión, amit most már szívesen frissítenék a legújabbra. Ezt tényleg ilyen egyszerűen meg lehet tenni, mint ahogyan a leírásban van, anélkül, hogy adatot veszítenék a winchesterekről? Csinált esetleg valaki ilyet mostanság? Pontosan milyen konfigurációk vesznek el a frissítés következményeként?

Köszi: Pacee

(#9) kabar válasza Pacee87 (#8) üzenetére


kabar
senior tag

Én a napokban tervezek hasonlót, 4-szer 8TB vinyón. De még gyűjtögetem a bátorságot.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#10) Pacee87 válasza kabar (#9) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Hát, a bátorságot azt én is gyűjtögetem, főleg, hogy lóg a NAS-on egy EATON UPS, egy Domoticz szerver RFX TRX 433 modullal, + 2 surveillance kamera.

Tök más hardveren, de próba jelleggel meg tudnám csinálni, hogy felrakom rá ugyanazt a régi DSM verziót és megpróbálom azt frissíteni az újra, de nagyon jól jönnének előzetesen korábbi tapasztalatok, vagy legalább javaslatok, hogy mit hogyan próbáljak ki. Szerintem nem mi vagyunk az elsők, akik szeretnének újítani, de nem a 0-ról újrakezdve.

(#11) kabar válasza Pacee87 (#10) üzenetére


kabar
senior tag

Felment jelentősebb gond nélkül. A statikus IP meg az ethernet aggregáció ment el, pár aprósággal, de úgy néz kis megy minden. Már ha valakit érdekel...

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#12) #46824192


#46824192
törölt tag

Teszt jelleggel,,,,,, i3 2100 -al egyelőre hibátlan.
Syno photosba feltöltött videóknak jó lenne ha thumbnail-t generálna valahogyan. :F

(#13) Zsiráfapu válasza kabar (#11) üzenetére


Zsiráfapu
csendes tag

6.1.7-ről mentél egy lépésben a 7.1.1-re?

Not trying, is lost by default.

(#14) ITcr0wd


ITcr0wd
csendes tag

Helló,

Valami gond lehet a arpl-1.0-beta13.img-el (de korábbival is próbálkoztam), mert a konfiguráció utáni újraindítás tökéletesen elindul, kiírja a "Loading DSM kernel... Booting... " ot, de másik gépről nem jön be a DSM pat betöltés felület.
próbálkoztam port-al és port nélkül. Port scanner-el is néztem, nincs nyitott port.
Hát szóval megszívtam.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#15) kabar válasza Zsiráfapu (#13) üzenetére


kabar
senior tag

Pontosan. Nagyjából gond nélkül. Annyi, hogy a port aggregáció nem akar elindulni, de azzal megszenvedtem az előző verziónál is.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#16) gotz válasza ITcr0wd (#14) üzenetére


gotz
tag

Valószínűleg neked is kifagy bootolás után. Tegnap én is ebbe a hibába futottam bele, keresem a megoldást.

(#17) valenteen12


valenteen12
csendes tag

Üdv!
Kipróbáltam a leírás szerinti telepítést és szerintem ez a legstabilabb módja a 7.1.1 feltelepítésének úgy, hogy nem vagyok a linux/unix parancsok ismerője. Nem volt gondolkodás, vagy hibaüzenet a telepítés során, tette amit kell. Gyorsan és egyszerűen feltelepült.
Itt jegyzem meg, hogy a másik, költöztetni kívánt 6.2.3 NAS SHR tömbjének egyik lemezét az új NAS-ba behelyezve (ugyan arra a sata csatlakozó számra), a lemezen tárolt adatokat, és beállításokat megtartotta. Ez a saját tapasztalatom, nem tudom másnál működne-e.
Nyilván most rendszerhibát jelez a vezérlőpultban, de ha behelyezek egy másik lemezt, javíthatom és a rendszer újra ép lesz - most már a DSM 7.1.1 NAS-on.

A telepítéshez az arpl-1.1-beta2.img-t használtam. Új telepítés volt,, egy Asrock J4125-ITX lapot (CPU: Geminilake) vettem erre a célra.
Megnéztem a https://kb.synology.com/hu-hu/DSM/tutorial/What_kind_of_CPU_does_my_NAS_have oldalon, hogy Geminilake CPU-t melyik eredeti synology NAS használja. A DSM7.1.1 DS920+ -t azért választottam a telepítés során, mert az eredeti synology NAS is 4 lemezes és 2 db hálózati kártyával rendelkezik, valamint az alaplapnak megfelelő Geminilake CPU-t használja.
Mivel az alaplapomon csak 1 db hálózati kártya van, vettem egy két csatlakozós Digitus DN-10132 PCI-e hálózati kártyát, ami az alaplap PCIe 1x slotba belemegy.
A DSM 7.1.1 vezérlőpultjában viszont a három hálózati csatlakozó közül csak 2 csatlakozót látok, az egyik az alaplapé.
Ide is kell megjegyzés, mivel amint lett LAN2 a tűzfal beállításoknál, az eredeti 6.2.3 NAS-on a LAN2-re beállított tűzfal beállítások is megjelentek.
Tulajdonképp semmilyen további beállításra nem volt szükség az átköltöztetést követően. A 6.2.3 NAS GA-J3455N-ITX lapon futott.
Manuálisan szerkesztettem a user config file-t. A netif értékét 3-ra állítottam és a fájlban hozzáadtam a vásárolt hálózati kártya MAC címeit is.
Továbbra is csak kettő hálózati csatlakozót látok a vezérlőpultban a 3 db helyett.

A hosszú bevezető után egy rövid kérdés: tudnátok segíteni abban, hogy hogyan adható további hálózati csatlakozó a DSM 7.1.1 verziójú DS920+ NAS-hoz? Vagy lenne esetleg más javaslat?

Előre is köszönöm!
A

[ Szerkesztve ]

(#18) netike


netike
újonc

Sziasztok!
letöltöttem a dsm7 bootloaderjét elinditottam minden ok volt addig mig el nem értem addig hod feltöltsem a megfelelő pat fájlt elidult a feltöltés és a telepítés de mindig megszakad azzal az üzenettel hogy valószínű sérült a fájl töbször is letöltöttem de nem müködik a gép egy delloptiplex 9020 eddig a 6os verzió futott rajta
xenon procival van szerelve ami 3000 és 8gbrammal

(#19) gotz válasza netike (#18) üzenetére


gotz
tag

Próbálj meg egy régebbi fwt

(#20) netike válasza gotz (#19) üzenetére


netike
újonc

Szia! megprobáltam a legrégebbit a dsm 7 ből_42218.pat ez se meg fel mi lehet a bibi?

(#21) gotz válasza netike (#20) üzenetére


gotz
tag

Akkor próbálj másik bootloadert. Nekem kb a 3. lett jó

(#22) valenteen12 válasza gotz (#21) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Szia,
milyen DS_____ eszközt próbálsz telepíteni?
Az eddigi leírásod alapján a Xeon E3-1270L v4 CPU-ra tippelek, az pedig a DS3617xs eszközhöz hasonló tulajdonságokkal bír.
A pat fájlt a synology oldaláról a DS3617xs-hoz töltsd le, a legújabb 7.1.1-42962 (with Update 1) alapverziót.
A boot pendrive-ot MBR partíciós szektorra formáztam és a 3. partíció legalább 4GB legyen. A arpl-1.1-beta2a.img.zip -et használd, ha nem virtuális gépként futtatod.
Üdv,
A

[ Szerkesztve ]

(#23) gotz válasza valenteen12 (#22) üzenetére


gotz
tag

Én DS918+-t telepítettem Lenovo M900-ra.
arpl-1.1-beta2.img
synology_apollolake_918+
DSM_DS918+_42962

(#24) valenteen12 válasza valenteen12 (#22) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Bocsánat, netike részére akartam írni. :)
Egyébként nálam is pont ezek az összetevők.
Üdv,
A

(#25) netike válasza valenteen12 (#24) üzenetére


netike
újonc

Nagyon szépen köszönöm a bot lemez volt kicsi igy egyből telepedik!

(#26) valenteen12 válasza netike (#25) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Szuper, örülök, hogy sikerült.
Elárulod, hogy milyen CPU-t használsz és milyen DS eszközt telepítesz - így mások is tudják milyen hardverre lehet telepíteni működőképesen.
Üdv,
A

(#27) netike válasza valenteen12 (#26) üzenetére


netike
újonc

persze hogyne nekem eddig a 3617 volt most a 3622 vel probálkozok a procim xeon d-1531 8gb ram és egy dell optiplex 9020 ha érdekel még valami irj!

(#28) valenteen12 válasza netike (#27) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Köszönöm szépen, csak ezek az adatok érdekeltek.
Szép estét!
A

(#29) kabar válasza valenteen12 (#28) üzenetére


kabar
senior tag

Én már azóta feldobtam 3 db intel D510MO -s alaplapra 2GB RAM-mal. Gond nélkül fut mind. Csak ha valakit érdekelne.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#30) Dexter74


Dexter74
csendes tag

Sziasztok, ma vettem a bátorságot és kicseréltem a régi 6.1.27 DSM -et a 7.1.1-re. A leírás szuper, köszi szépen! Ott akadtam meg, hogy a pat file-t kellett volna telepítenem de kb a 10-ik próbára sem jött össze így
azt választottam, hogy töltse le a netről. Legnagyobb örömömre működött a dolog, így nem kellett tovább kísérletezgetnem a pat letöltésekkel.
Amúgy nagyon tetszik, hogy a beállításokkal nem kellett szüttyögni csak a csomagkezelőben mindent javítani és kész is. Torrenteket sem kellett úja betöltenem, ezek nagyon kellemes meglepetések voltak! :)

(#31) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én most akarok áttérni erre a rendszerre, érdekelnének az eddigi tapasztalatok pozitív és negatív irányból a használattal és a rendszerrel kapcsolatban.

Előre is köszönöm a tapasztalat beszámolót.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ahogy nézem nagy itt a csend, remélem nem problémák miatt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33) valenteen12 válasza zsolt501 (#32) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Kedves Zsolt501!

A támogatások kivételével (pl.: QuickConnect) ugyan azt tudja, mint egy azonos típusú Synology NAS, mivel azt a telepítőt használja a telepítés során. Nálam probléma mentesen futott DS920, és DS3617xs.
Itt leginkább a telepítés kapcsán felmerülő problémában tudsz segítséget kérni - persze nincs garancia, hogy mindenre lesz válasz.

Amennyiben általános képet szeretnél szeretnél kapni, javaslom olvasgass az eddigi hozzászólások között, illetve a Fórumban keress rá a DSM, XPEnology, Synology szavakra.

Egyébként van online DSM felület kipróbálási lehetőség is, ha most ismerkednél a rendszerrel.
Esetleg itt olvashatsz még róla.

Szép napot!
A

[ Szerkesztve ]

(#34) zsolt501 válasza valenteen12 (#33) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Xpenologyvan van már tapasztalatom, most is használom, de ezzel az újfajta loaderrel még nincs tapasztalatom, jelenleg DS3615xs DSM 6.1.7-15284 Update 3 fut nálam, (évek óta) de már időszerű lenne frissíteni mert nem túl optimális már.

Nem tudom frissíteni lehetne e, hogy ne keljen mindent újra beállítgatni pláne a plex miatt, illetve qbitorrent miatt.
Szerintetek hogyan vágjak bele?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#35) valenteen12 válasza zsolt501 (#34) üzenetére


valenteen12
csendes tag

Kedves Zsolt501!
Én a leírás szerint több telepítést is végeztem, nálam minden esetben jól működött, adatot nem vesztettem, sőt a beállítások is megmaradtak (#7-15). Igaz nem fut torrent.
Garancia viszont nincs, ezért azt javaslom, hogy minden fontos dolgot ments a NAS-ról, amíg az adatok elérhetők. A te adataid, a te felelősséged.

Hogy válaszoljak a kérdésre, én csak az SHR kötet egyik lemezét költöztettem egy másik gépbe. A sikeres telepítés után kijavítottam a hibás SHR kötetet.

Ha van teljes mentés, akkor egy, az egyben megpróbálnám. A hozzászólások szerint a te verziód is frissíthető az új verzióra.

Ha egy gépen frissítenék és nincs mentésem, megtartanám a régi pendrive-ot,egy újat vennék, lehúznám az egyik vinyóról a SATA kábelt és úgy próbálkoznék a telepítéssel. Ezzel a megoldással van lehetőség a régi pendrive-ról bootolva visszaállni a régi verzióra.

Javaslom, hogy olvasd végig a hozzászólásokat, ez a mennyiség még bőven emészthető.
Üdv,
A

Ui.: ha mindenki megadná milyen vason fut a rendszere, akkor tudnád, hogy a te vasadnál számítani kell-e problémára. :)

(#36) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nos megtörtént a kísérleti telepítés.
A gépem Asrock J3710-ITX (2x 4GB) 8GB RAM-al próbaképpen feltelepítettem a legutolsó loaderel a DS3617-re költöztetést 1db HDD-vel és gond nélkül felment a DSM 7.1.1-42962 Update 4-es verzió, még hálózatból is ébreszthető lett, ami az előzőleg nem volt összehozható eddig.
Még kísérletezek vele, de eddig jónak tűnik.

Amin még gondolkodom, hogy milyen torrent programot volna érdemes ezen futtatni, a gyári DS-t hanyagolnám a futtatott torrent duplikálása miatt, túl sok tar helyét kíván így.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Megjelent ma az DSM 7.1.1-42962 Update 5 frissített már valaki az 5-ös re?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38) Ms2


Ms2
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbáltam feltenni egy ITX lapra a leírás alapján a A DSM-et,de újraindítás után a Booting képernyőn lefagy,a kurzor sem villog és nem csinál semmit.Van valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

PSzabo

(#39) kabar válasza Ms2 (#38) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem ezt akkor csinálja, ha indulás után nem megy a hálózati kártya drivere. A net csatlakozójának a LED-je villog?

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#40) zsolt501 válasza kabar (#39) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott van a képen az IP címe, szóval kell hogy működjön, ott valami más gond lesz, az a baj, hogy látatlanba ezt nehéz lesz kitalálni, akár pendrive hiba is lehet, vagy USB port, ez egy nálam lévő gépnél volt egyszer hogy meg meg akadt az indulás.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) Ms2 válasza kabar (#39) üzenetére


Ms2
csendes tag

Villog igen, kap ip címet. Amíg csak konfigurálom és nem indítom újra, addig megy. Restart után eljut a képen látható promptig és befagy. Egyébként nem pendrive - ról futtattam a telepítést, hanem az img képfájlt kíírtam egy writer programmal egy külön erre a célra vásárolt 16 gigás ssd-re. Nincs jelentősége honnan indítom a telepítést, mivel pendrive-nál is és az ssd-nél is megáll ugyanott. Amd chipset nem jelenthet gondot?

PSzabo

(#42) zsolt501 válasza Ms2 (#41) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen AMD esetén ez okozhat gondot úgy emlékszem a BIOS-ban is állítani kell.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43) Ms2 válasza zsolt501 (#42) üzenetére


Ms2
csendes tag

Értem, és mit? Kipróbáltam a másik asztali gépemen. ( i7-3770, z77 chipsetes lap 16 giga rammal) Ugyanúgy lefagy.

[ Szerkesztve ]

PSzabo

(#44) kklausz


kklausz
tag

Én az eljárást teszteltem egy másik gépen. megcsináltam a pendrive-ot, felment szépen a dsm. AZtán egy msáik verzióval megcsináltam újra és lement a migrálás is.
Viszont mikor az éles nas-on próbáltam akkor a fentebb írt lefagyást tapasztalom.
EGy fórumon ezt írták :
(I just forgot to change the following BIOS parameter : Advanced > CPU > CE1 Support = Disabled) mint megoldás, de nekem nem segített.
Több pendrive-ot próbáltam, több portban, több ds típust is. Az eredetit, és másikat is.
Egyenlőre nincs megoldás.
Mind a két gép intel.

(#45) Zsiráfapu válasza Ms2 (#38) üzenetére


Zsiráfapu
csendes tag

Ilyesmivel én is szokáig szívtam. Valamiért sem a 3615, sem a 3617 nem akart menni. Sokadik próbálkozásnál 3622-nek konfigolva egyből ment minden.

Not trying, is lost by default.

(#46) sziszi-fuszi válasza Ms2 (#38) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nekem is ez volt a gondom. Ez csupán látszólagos. (Engem is megszívatott! :D ) Menj egy másik géphez, és a kiírt IP + 5000-es port beírásával simán elérhető és működésre bírható a rendszer. Több alaplappal, prockóval is kipróbáltam. Mind műkdik. A leíráshoz képest hiányzik az utolsó néhány sor a képernyőröl. Egy dolog volt más, nekem minden alaplapon INTEL prockó van. De nem hinném, hogy ezzel lenne a gond.

Mi alá kell írás?

(#47) Ms2 válasza sziszi-fuszi (#46) üzenetére


Ms2
csendes tag

ez nem látszólagos,sehogy sem lép tovább,lefagy a booting... sor után következő prompt végén.

PSzabo

(#48) sziszi-fuszi válasza Ms2 (#47) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Mint írtam, nekem is így volt. Nem kell tovább lépnie. Próbáld meg a korábbi sorban kiírt IP--t pingelni. Ha válaszol, akkor az IP után kettőspont, majd 5000 ezzel megadod a portot, el kell indulnia. Természetesen, mindezek előtt újra kell indítani a gépet, vagy reboot-tal, vagy kikapcsolod és újraindítod.

Mi alá kell írás?

(#49) kklausz


kklausz
tag

nem látszólagos. megáll még a prompt villogás is. sehogy nem elérhető semmilyen porton. syno assistant sem látja.

van különbség a valóban bebootolt, (az nem is áll meg és nem is így néz ki), és ez között a lefagyott állapot között. egy szűz gépen próbálva bebootol, de a meglévő le fagy.

[ Szerkesztve ]

(#50) sziszi-fuszi válasza kklausz (#49) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nálam is ugyanilyen volt a helyzet azzal a különbséggel, hogy pingre válaszolt. Ezért próbáltam meg a végén azt, hogy ha az 5000-es porton megpróbálom elérni, akkor mi történik. Sikerült. Azóta is működnek a gépek. (2 napja). Sőt még frissítést is kaptak. Az is működött.

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.