Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tittoka


tittoka
csendes tag

Igaz nekem nem asztali gép,de az elv hasonló. Adott volt egy hp 8440p gép i5,2GB,160 Hdd. Mivel nagyon olcsó volt céges selejtezésből és optikailag kifogástalan állapotban,ezért szétnéztem h mit lehet belőle csinálni. A végére egész pattogós lett i7 740Qm 4mag HT-vel"csak dedikált Vga-val tud mennni" 8GB ram többet nem támogat a lap és 240GB-os SSD. Normál használatnál 50 fokon elvan ha terhelem akkor 75 Celsius max ,a 45w TDP tud ám fűteni. Ahooz képest hogy az egész kombó kijött 35 ezerből full jó lett :)

[ Szerkesztve ]

(#52) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jópofa kis írás. Nem mentem rajta végig részletesen (még a komment szekción sem, így lehet, hogy amit írok, mások már említették).

1) Vulkan : >

2) Szerintebb szerencsésebb lett volna igencsak a low GFX felé eltolni mindent, 720p mellett, úgy lényegesen élvezhetőbb (és felhasználói szinten reálisabb) eredmények születtek volna az öreg vason. Semmi (valós) értelme nincs egy ennyire régi platformon 1080p-t meg medium/high grafikát erőltetni, csak maga alá temeti azt, amit ki lehetne hozni belőle.

3) A Zen2 tudtommal még nem jelent meg.

4) A 80 pénz az nagyon sok egy ilyen masináért. Ennyi környékén egy kis okos legózással már komplett Sandy i5 (talán még Sandy i7 is belefér) konfigot is össze lehet lapátolni, ott meg sajna a C2Q már nemigen rúg labdába.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#53) Zicokuka válasza tittoka (#51) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ennyiėrt best buy, igaz a pici ára sztem több lenne.

(#54) Synthwave válasza envagyok (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, modern OS mellett szerintem az én irodázási és böngészési szokásaim alatt (többszáz fül, egyszerre két böngésző, miközben ez-az még fut a háttérben) azért eléggé könnyen megfeküdne a Core 2 cucc. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55) Zicokuka válasza Synthwave (#54) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Azért itt inkább a szokványos használat van ėrtve :)

(#56) Synthwave válasza Hopkins95 (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyanennyiért fogom meghirdetni az i5-2400 + Xigmatek Loki II párost. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57) #00137984


#00137984
törölt tag

LGA775 retró PC épitésre szerintem a megfelelő alapok nélkül már nem érdemes nekifogni. Találni lehet gyorsabb konfigokat azon a pénzen. Sandy Bridge i7 konfigra leginkább csak akkor, ha van egy jó alaplap. Egy kis órajelemelés után a (GTX 1060 6GB) középkategóriás videókártyákra nyugodtan rá lehet engedni. :) Még ott is megbirkozik a friss játékokban a magas gépigényekkel. Nekem a Clarkdale [link] jelenti a belépő retró procit a FullHD játékra, meg az utasitáskészlete miatt (SSE4.2 már támogatva volt). Szebben öregedtek mint az AMD Phenom II X4 BE. Viszont alaplap egyre kevesebb van ezekhez a procikhoz.

[ Szerkesztve ]

(#58) csongi


csongi
veterán

Itt is tisztan latszik a szoftveres selejtes munkak, es a szandekos avultatas.
Ma neztem egy FX8350 vs Rizsa 2200G osszehasonlitast.
kb fej fejmellett szerepeltek.
Csakhogy az Fx atlagosan 50% kihasznaltsagon futott max orajalen.
Mig a ryzen 85+.
Remelhetoleg, meg is lesz a lobbi bunti a keknek, ami jopar eve kezdotott fejelentsek, es vizsgalatok folyamata.
Jo teszt lett!!
Gratula. :)

(#59) Noukoum válasza csongi (#58) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért a Ryzen egymagon simán veri, kisebb játékoknál. És ez a belépő APU az amd-nél.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#60) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Nem árt megemlíteni a tapasztalatok alapján (lásd az itteni topicját) a 7XXX széria az utóbbi években erősen hullik, én is vettem használtan ~2 éve egy 7850-et csak egy átmeneti időszakra de be is döglött pár hónap után.
Azóta eladtam egy high end kártyát és inkább IGP-t használok desktopban & laptopon játszok 1050-el külső monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#61) Navaren


Navaren
aktív tag

Nagyon jó kis teszt lett, és szuper volt kicsit nosztalgiázgatni a Core 2 Duo/Quad procikról :).

Sosem felejtem el, hogy épp készültem egy AMD X2 5600-at venni a 3400+-os A64 után, aztán egyszercsak nyertem egy Gigabyte P35-ös alaplapot az egyik akkori gamer magazinnal, és akkor elkezdődött valami... :). Néhány napra rá repült is bele az E6750 :).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#62) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Sziasztok. Kedvet kaptam picit bővíteni a gépet.Hasonló összeállításom van nekem is mint az itt leírt. Ha valaki tud pár tippet adni mit érdemes vennem bele,az az adatlapomon megnézheti. Játszani már nem játszom PC-n.(PS4 lett a gépfejlesztés helyett) SSD-re gondoltam minimum. Talán jó áron 8GB ram.

U.I. Annyira nem foglalkoztam már a PC-vel hogy a DVD író már nem nyílt ki :DD

[ Szerkesztve ]

(#63) tibaimp válasza toronyhaz (#62) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nézve az adatlapod, az amit írtál, SSD meg ram. CPU ilyen volt nekem is, ettől sokkal erősebb nincs, csak az órajele magasabb, de az meg kompenzálható tuninggal. Nálam 3,4GHz-n ment, szóval van még benne +200MHz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#64) toronyhaz válasza tibaimp (#63) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Most nézegettem ramot. 7000FT 4x2 GB viszont 800MHz.

(#65) #00137984 válasza toronyhaz (#64) üzenetére


#00137984
törölt tag

Geil Black Dragon 4x2GB DDR2 1066MHz CL5 RAM van még a Hardverapró-n, de természetesen magas ára van. Nekem is volt az AMD konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#66) toronyhaz válasza #00137984 (#65) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Köszi.Szerintem láttam.Annyit nem ér nekem :U

(#67) #00137984


#00137984
törölt tag

Emlékeim szerint a gyorsabb DDR2 1066MHz-es RAM-tól nagyobb gyorsulást várrtam. Benchmark eredményekben kimérthető és a tömöritő programokban érezhető volt a gyorsulás, de általánoságban véve semmivel nem éreztem izmosabbnak a gépet. Szereztem egy akkor elég jónak számitó 1TB-os Samsung HD103SJ HDD-t (7200rpm és 32MB cache), aztán hirtelen minden felgyorsult. Utána a Geil Black Dragon elkezdte pörgetni a dolgokat. Vagyis a gyors RAM-hoz egy megfelelő háttértár (HDD vagy SSD) és konfig kell. Előtte AMD konfigom volt és a 4x2GB 1600MHz-es DDR3 RAM-ot használtam. Viszont nem éreztem olyan hyper gyorsnak, de lassúnak sem a gépet. Az Intel platform váltás után a RAM-okat eladtam az AMD félkonfiggal. Az i5 4690K proci mellé lassúnak éreztem a DDR3 1600MHz-es RAM-ot, de közben már a mennyiségét is kevésnek találtam. A következő kiugrást a HyperX 2X8GB 1866MHz CL10 DDR3 RAM jelentette. Az i7 4790K fejlesztésnél viszont gyorsabbra váltottam, de ez nálam egy elég hosszú folyamat volt. Tesztelgetések, meg hosszú töprengés után váltottam a gyorsabb 2133MHz CL9 DDR3 RAM-ra. Érdekes, mert a GTX 1070-et kevés agyalás után váltottam át a GTX 1070 Ti videókártyára. Végül minden fejlesztésem után láttam valami pozitivumot. A leghosszabb ideig tartó latolgatásom viszont az SSD-t érinti... De ez már egy másik történet. :)

[ Szerkesztve ]

(#68) #00137984 válasza toronyhaz (#66) üzenetére


#00137984
törölt tag

Természetesen ennyit talán nem ér meg, viszont a 4x2GB DDR2 1066MHz CL5 RAM már egy kivételesen egyedi tuningos hardver. A retró géped értékét és használhatóságát nagyban nővelni fogja. :D

(#69) tibaimp válasza toronyhaz (#64) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Vegyél SSD-t, az megéri és később is tudod használni. Hagy a ramot, annyit valóban nem ér.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70) #00137984 válasza tibaimp (#69) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az SSD elég sokat gyorsit a gépen, meg minden... Viszont a konfignak most a kevés DDR2 RAM az egyik legnagyobb gyengesége. 4x1GB RAM kevés a játékokra, pedig még pörögne jobban is az a gép. Legalább 8GB RAM-ra szükség van, ha még játékra is használnak egy gépet. Nem is tudom melyiket bővíteném előbb, mert az SSD-nek is szükséges a gyors memóriakezelés. Majd kialakul a dolog... :)

[ Szerkesztve ]

(#71) eldiablo válasza #00137984 (#70) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nincs olyan ócska szar konfig, amin ne dobna hatalmasat egy SSD. Lehet az DDR1 is SATA1-el.

(#72) Zicokuka válasza eldiablo (#71) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Pontosan,sokkal többet dobhat mint mondjuk egy proci csere stb :D

(#73) moha21 válasza Synthwave (#56) üzenetére


moha21
addikt

Nem te vagy véletlenül _tokaji? :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#74) tibaimp válasza #00137984 (#70) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, de ha sokallja....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#75) #00137984 válasza eldiablo (#71) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem is mondtam az ellenkezőjét, de játékra a proci és a sok RAM szintén ennyire fontos mint az SSD. Egy új és erős gépet SSD nélkül elképzelni sem lehet... :) Egy retró gépnél a HDD-ről is lehet még játszani, mégha az SSD-ről gyorsabban is töltene a játék. Viszont gyenge proci és kevés RAM miatt a játék nem fog jól futni. Szerintem az SSD egy retró gépnél is fontos, megkoronázva az erőfeszitéseket. Kihozhatja a legjobbat, amire az adott konfig még képes lehet. Erre utalásokat is tettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#76) Noukoum válasza toronyhaz (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy sata ssd mehet bele nyugodtan.
Többet én biztos nem költenék rá, majd egy új gépbe meg átlehet rakni az ssd-t szóval nem vész kárba. 4gb rammal meg van élet (pláne ha nem játszol), nyilván rengeteg alkalmazást nem érdemes egyszerre használni win10 alatt.

#75 kolléga nem játszik pc-n.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#77) #00137984 válasza Noukoum (#76) üzenetére


#00137984
törölt tag

Kedvet kapott a gépfejlesztésre... :) Nálam szintén igy kezdődőtt a P4 gépem feljavitása. HD 3850 AGP 512MB videókártya és a 2x1GB DDR 400MHz RAM bővités után a Crysis 1-et végigjátszottam rajta. Most meg ez van... :)

(#78) #00137984 válasza toronyhaz (#66) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akkor megmaradtunk az SSD beruházásnál. Azért a gépben még megvan a lehetőség a játékra. Elhatározás és pénz kell hozzá. Új gépre most több pénz és sok tervezés kell, ha minden szempont alapján jó hardvereket akarsz. Viszont az mindenben felülmúlhatatlan élményt jelent, mert annyival gyorsabb lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#79) Synthwave válasza moha21 (#73) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#80) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Köszi mindenkinek. A ramokat már intézem. Holnap pedig az SSD-t. Kíváncsi leszek. Lehet felkerül pár játék is már a gépre vagy 5 év után :D

(#81) moha21 válasza Synthwave (#79) üzenetére


moha21
addikt

Semmi, bocsi összekevertelek valakivel, aki szintén :> használt smiley-nak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#82) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Talán 2 éve kukáztam a Core 2 Quad gépet (jó sokáig bírta :D ), de ma már tuti nem foglalkoznék vele. Nagyon elszállt felette az idő. A Skylake i7-em egy magon tud annyit, mint a C2Quad négy magon.
Egy megváltás volt, amikor lecseréltem. Volt mellette 8GB DDR3 Ram, meg egy 750Ti.
Szó szerint duplázódott minden játéknál az FPS, amikor procit cseréltem. Pedig húzva is volt, amíg a lap engedte.
Ha mindenképp budget konfig a cél, akkor valami Sandy i5, i7. Ezek alatt már csak öntökönlövés.
Max ha esetleg CS:GO, meg LoL-ra kell gép. Arra még jó.

[ Szerkesztve ]

(#83) bossbob válasza toronyhaz (#62) üzenetére


bossbob
csendes tag

Én is egyet kell értsek a korrábi kommentekkel. SSD ebben az esetben már mondhatni kötelező. A memóriát feltornázhatod 8GB-ra. A 2 GB -os 800 Mhz-es modulok egészen olcsók. Ha a procit akarod húzni akkor egy jobb hűtés esetleg elférhet és persze videókártya csere...

DE, mivel nem játékra kell, ezért talán csak az SSD az igazán fontos, ugyanis egy GTX570 és 4GB memória bőven elég netezésre, filmezésre egy átlagos felhasználónak.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#84) toronyhaz válasza bossbob (#83) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Procihűtőm szerencsére lett anno.Egy Cooler Master Hyper TX3 EVO Volt mikor 3,2 GHz-en ment vagy 3 évig.De így hogy nem játszom PC-n,így alapban ketyeg újra pár éve. Viszont most szerintem megrántom 3,5-re,vagy amennyit még tud...de szerintem 3,5 lehet a plafon.
Nem vagyok nagy tuning spíler. BIOS-ban a szorzót feltolom valamennyire és kiad egy órajelet és vagy megy vagy nem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85) NightGT


NightGT
senior tag

Tavaly nyárig egy 3.3ra húzott Q6600at hajtottam (cpu ment volna jóval feljebb is, csak addig engedett a tré lap), 1066 2x4 dual ddr2+3 vegyesen társaságában...

Ami azt illeti, még az x265 kódolású videók is elmentek rajta erőből :) Single playert nem sokat toltam, de Fallout4 medium-highon pl. egész szépen futott egy R7 260x mellett. Single core igényes multiplayer MMO ment, becsülettel helyt állt 3-4 klienssel is egyszerre - ahhoz képest hogy ugyanabból a retekből van olyan szerver és map, ahol még az i5 8400 is majdnem szaggat, pláne.

Viszont azzal a nemtudom honnét eredő gondolattal, hogy netre, irodába ennél, vagy pláne C2D-nél erősebb gép nem kell, hát őőőőő ... büntetésből szívesen beültetem elé az ezt vallókat. Csak simán netezni egy hétig, a Q6600 alapórajelen, ssd-vel, de minősített esetben 800ra állított single slot 4 giga rammal...pláne a mostani cuccok után :D

Speed is the only truly modern sensation

(#86) Ciccuka


Ciccuka
veterán

CPU-Z benchmark

Az milyen verziójú?

7-zip és Winrar teszt is jöhetne és Cinebench R20 is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#87) gidalight válasza NightGT (#85) üzenetére


gidalight
tag

Egy élmény lehetett. Én 7870-el is min közelben játszottam h tényleg folyamatos legyen.

@envagyok "3.6GHz felett már inkább egy i5-2400-hoz hasonlítható" -dehogy , mellesleg 400MHz-et a megfelelő lappal az i5 2400-ra is rá lehet pakolni.

[ Szerkesztve ]

(#88) bossbob válasza Ciccuka (#86) üzenetére


bossbob
csendes tag

A CPU-Z benchmark régi verziójával készültek a tesztek. Pontosan nem tudom a verzió számot de nem az újabbal, amelyiket 2017-ben vezették be.

A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

(#89) NightGT válasza gidalight (#87) üzenetére


NightGT
senior tag

Tény, nem toltam sokáig, a játék sűrűbb helyein nem jártam vele...amiről már olvastam, hogy komolyabb igénybevétellel jár :)

Nyilván minimum és low FPS értékeken, illetve ilyen-olyan ugrásszerű terheléseken nagyon elvéreznek már ezek a cuccok...

Speed is the only truly modern sensation

(#90) andy19770128 válasza Zicokuka (#7) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Hogy mi? sandy i3 elveri a q9500 ast??? hahaha NEM. esetleg az sandy i5. de nem egy szutyok i3

(#91) Zicokuka válasza andy19770128 (#90) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Több szálon valóban nem.

(#92) gbors válasza andy19770128 (#90) üzenetére


gbors
nagyúr

Játékban, alapórajelen még a 9770-et is üti az i3-2100. Óriási a különbség a két architektúra között.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#93) lemusz


lemusz
addikt

Nem szerencsés 2 magost a 4 magossal összevetni, de ha már ennyire akarjátok hangyafasznyival erősebb az i3, ugyanakkor a C2Q meg jobban húzható, amivel gondolom képes is kiegyenlíteni a lemaradását. Mindenesetre otthoni mindennapi használatra én se mennék már sandy i5 alá.

(#94) Fred23 válasza lemusz (#93) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt nem értem mondjuk, miért a Sandy-t kell felhozni, simán lehet sokkal modernebbre is váltani olcsón. 20-ért van i3-7100, ami meg kicsivel erősebb. Hozzá alaplapot lehet lőni 13-15-ért is, DDR4-et is lehet kapni sokszor olcsón, ha nem megyünk 2400-as fölé...

18k a G4600 is. Mintha egyesek direkt szopatni akarnák magukat.

[ Szerkesztve ]

(#95) eldiablo válasza lemusz (#93) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jobban húzható? :DDD
Ezt sima játék vízzel.
Arról nem is beszélve, hogy az OS-t, progikat sokkal gyorsabban pörgeti mint egy vagy két C2Q. 4.5Ghz meg 7/24 megy léggel fika fesszel (~1.2V).

Fred23: #15
Mindenki abban hisz amiben akar. Aki végigpróbálta ezeket, meg tudja, mi mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#96) lemusz válasza eldiablo (#95) üzenetére


lemusz
addikt

Hát nem tudom Skylake-nél hogy megy ez, de bennem mint ex-Ivy Bridge tulajban az volt meg, hogy non-K procikból még megfelelő lappal is csak párszáz extra Mhz-et lehet kisajtolni. Lehet benéztem akkor, my bad.

Fred23: Sokan váltottak vagy váltanak mostanában Sandy&Ivy rendszerről modernebb platformokra. Érdekes mód bár szinte tök ugyan az a teljesítményük, a sandynek mégis sokkal jobb a piaci ára. Ezért ajánlhatják sokan. Pl. egy i5 2500 DDR3-as ramokkal jobb lehet és olcsóbb is az általad felvázold verzióknál, multis játékoknál meg már kb minimum követelmény a 4 mag.

(#97) Fred23 válasza lemusz (#96) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Érdekes mód bár szinte tök ugyan az a teljesítményük, a sandynek mégis sokkal jobb a piaci ára."

Igen, azóta rákerestem én is, és valóban lehet spórolni vele még néhány ezrest, és egy Sandy i5 / i7 tényleg elég lehet ezekbe az olcsó gamer konfigokba. Ettől függetlenül én a kicsit drágább változatot és a DDR4-et választanám kevés pénzből is.

A saját i5-6500-am több hónapja 34-ért vagy 36-ért vettem, már nem emlékszem pontosan, de 36-nál tuti nem volt több. EZ szerintem kamu, de 30-ért már néha van normális, valós eladótól is.

(#98) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Nem értem, hogy miért nem a legfrissebb tesztprogrammal teszteltek (miért nem írjátok ki a verziót).
Cinebench-ből például van R20-as.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#99) NightGT válasza Ciccuka (#98) üzenetére


NightGT
senior tag

Nyilván, mert nem tudjuk a releváns különbségeket...vagy, mert az azt kifejtő hírt nem olvastuk el, hanem inkább kommenteltük a legújabb rgb házakat

:)

Speed is the only truly modern sensation

(#100) klambi


klambi
addikt

i valahol van is ilyen procim, elő is keresem a lappal együtt :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#101) sb válasza Fred23 (#97) üzenetére


sb
veterán

Egy i5-2500 körüli proci meg 10k.
És sok különbség nincs köztük.
Jobb a 6500 nyilván és kevesebbet eszik de 3x különbség nincs.

Mondom ezt úgy, hogy én is így váltottam 2500-ról 6500-re és utóbbi tényleg jóval "kényelmesebb" platform szinten is már régóta.

(#102) Zicokuka válasza sb (#101) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Sajnos nem így dönt a használt piac sose :D A haswell I7-ekkel is ez a téma sokszor,de még az ivy I7-ek is vannak nagyon elszállt árakon.Sandy I7 sztem a best buy vétel használtan,és ha relatív költséghatékony gamer gép a cél.

(#103) sb válasza Zicokuka (#102) üzenetére


sb
veterán

Nem is értem az áraikat.
De ahogy korábban írtam, igazából minden igényre van több jó megoldás attól függően mire van szükség teljesítményben, évjáratban, fogyasztásban, árban... És ez nem rossz egyébként.

(#104) Zicokuka válasza sb (#103) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze, akiknek gėpet segítek összedobni is az alap kėrdės a mire kell ės mennyid van rá kėrdės :) Alap sablon vasakat simán lehet összehozni árkategória szerint na meg teljesítményben.

(#105) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Két C2Q gépem is van építve eladás céljából.
1. C2Q 6600, 8GB DDR2 800, 120GB SSD, GT630 2GB
2. C2Q 9550, 8GB DDR3 1333, 120GB SSD, int. vga

Egyiket sem tudom másfél 2hónapja eladni, pedig szerintem nem adom drágán. Tökéletes kis netezős, filmezős, dolgozós gépek, de a GT630-as vga-vel szerelt, az elviszi a régebbi játékokat is.

(#106) gidalight válasza Cingáriusz (#105) üzenetére


gidalight
tag

Az a baj, h ár\értékben sajnos nem jók ezek a quadok mára. 25K körül már i5-ös brand gép is van, amit ha kiegészítenek egy ssd-vel meg még 4gb rammal, akkorsem lesz sokkal több mint az általad árult konfigok (sőt 33-ért kompletten is kapható -fél év garival- i5-2400, 8gb ram, 120gb ssd brand sff gép -oké annak minden hátrányával). Én senkinek sem ajánlanám ma, hogy nulláról c2q-ban gondolkodjon (meglévő bővítése oké).

[ Szerkesztve ]

(#107) Zicokuka válasza gidalight (#106) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Nulláról nem is szabad, max ha nem számít a pénz ėn van másik gėped :) 775-be ugyanott vagy szinte anyagilag mint egy I5 Sandy al, viszont teljesítményben azért nem ėpp.

(#108) fpeter84


fpeter84
senior tag

Egy X5460-at húztam valamivel 4GHz fölé 8GB DDR3 társaságában egy 775-ös lapban, és bár elég fickósnak éreztem, volt alkalmam kipróbálni GTX1060-3GB és RX470-4GB kártyákkal is és végül a gyengébb nV maradt mellette, mert bár a max fps-ek számottevően magasabbak voltak az AMD-vel, de a húzósabb jelenetekben az fps beszakadások sokkal zavaróbbak voltak, az nV sokkal kiegyensúlyozottabban hozta amit tudott zavaró akadozások nélkül... Talán az AMD drivere itt ott jobban támaszkodik a proci nyers erejére, ami azért már csak elmarad egy közepesen újabb i5 / i7-től, amit igazából érdemelnek a fenti kártyák...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.