Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vrob válasza kenand (#100) üzenetére


vrob
tag

Az Alis 2666v3 45usd procival lehetetlen versenyezni, de itt az aprón a memória mellett lapokat is ki lehet fogni jó áron, akár brand példányokat is.
Giga-Asus lapokon az általános jobb minőség mellett a TPM lehet előny a W11-hez. TPM 2.0 modult persze szigorúan Aliról kell venni 5-10 usd-ért.
Az egyik x99 gépemen W11 fut, és nagyon hasít. Érzésre gyorsabb mint a W10 ezeken a konfigokon is.

(#102) kenand válasza vrob (#101) üzenetére


kenand
veterán

Igen a barandokból is van olyan ami ECC REG RAM-ot támogat Xeon procival, csak nehéz jó áron kifogni.
2666 v3 45USD-ért tényleg nagyon jó ár/érték arányú, sok mag mellett magas a turbója is 3.5Ghz

[ Szerkesztve ]

(#103) vrob válasza kenand (#102) üzenetére


vrob
tag

Na igen. Egyszer mellé is lőttem egy Gigabyte-tal, utólag szembesültem vele hogy nem mennek benne az ECC Reg ramok amikkel párosítottam volna.
Mindenképpen el kell olvasni a leírását, hogy milyen memcsik mennek benne, 1Rx8/2Rx8/1Rx4/2Rx4
Kínaiaknál ha jól tudom nem nagyon van ezekkel gond, legalábbis nem láttam hogy valaha is panaszkodott volna valaki.

(#104) Horri_ válasza whited (#99) üzenetére


Horri_
junior tag

Aliexpress,Alibaba,Bangood

(#105) kenand válasza vrob (#103) üzenetére


kenand
veterán

Kínaiakban inkább némely Desktop DDR4 problémás...

Asrock x99 extreme4 barátja az ECC Reg-nek.

[ Szerkesztve ]

(#106) DarthSun válasza kenand (#105) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A HUANANZHI X99 -TF- ben mennek a 4x8GB Kingston Fury DDR4/2666MHz/CL16 ramok(igaz kisebb órajelen, de jobb időzítéssel). Amiatt választottam a desktop ramokat, mert nálam már korábbról a fiókban figyeltek.

(#107) kenand


kenand
veterán

Persze ha van, használható a desktop DDR4 is, a 8 bankosokkal van probléma a kínai lapokban.
Én azért "favorizálom" az ECC-t mert olcsóbb és ha nincs Xeonhoz érdemes azt venni.
Ha vennék egy DDR3-at támogató kínait én is beletenném a dektop DDR3-as RAM-jaimat mert abból van nekem is a polcon...)

(#108) DarthSun válasza kenand (#107) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A lapom hibrid, DDR3- at is támogat, néhány v3- as procival, de azokban meg nincs turbo, ezért a 2640v3- ra upgradeltem, sztem elég jól karcol, nekem legalábbis hobbilapba bőven elegendő.

Így marad benne a DDR4(a 2640 csak DDR4- et támogat), a fiókban nálam is van több kitt DDR3, de majd találok nekik helyet másik projectben...

Hát összességében mindenféle set ezekből elég jó. Manapság még szinte mindenre, játékosoknak egy magasabb órajelű, komplex munkára meg a mégtöbb magosok, akár kínai lappal is, meg olcsó ECC ramokkal, ahogy a cikked is ajánlja. Nekem már régóta ez a kínai lap volt az álmom, meglett, nem csalódtam, tényleg lazán visz mindent, már ami nekem kell. És még/vagy máris időállónak is tűnik, mivel a Win11 drivereket is frissítik a kínaiak.

(#109) kenand válasza DarthSun (#108) üzenetére


kenand
veterán

2666 V3 támogat DDR3-at is, 10 mag, olcsó és megy az all core turbo is. (szerintem DDR3-mal is) Tény én is DDR4-gyel használom.

(#110) DarthSun válasza kenand (#109) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó proci, de a lapom támogatási listájában nem szerepel. Valamint 135W- os, 100W környékén maradtam inkább - 90W- os a 2640.

(#111) kenand válasza DarthSun (#110) üzenetére


kenand
veterán

Természetesen a 2640 v3 is nagyon jó,van nekem is egy. Egymagos teljesítmény csak hajsualnyival kisebb 3.5ghz vs 3.4 ghz . 2666 v3 oem cpu , alig van info róla. Az Amazon szervereiben szolgált.

(#112) DarthSun válasza kenand (#111) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor lehet hogy ez az oka, hogy nem szerepel a támogatási listában. Lehet hogy menne is a lapomban, csak a kevés info miatt nincs feltüntetve. Az Amazon sok gépet használ ugyan, de ha szerverpark-csere esetén ki is jön mondjuk párezer használt 2666, világszinten nem olyan nagy mennyiség. Relatíve kevesen is használnak Xeont otthon, de azért ahhoz elég ember, hogy érdemes legyen piacra dobni, főleg a kínaiaknak, akik mindennel is ott vannak Alin, meg a vegyesboltjaikkal világszinten.

(#113) kenand válasza DarthSun (#112) üzenetére


kenand
veterán

Döntően akkor lett elérhető jó áron az Alin amikor az Amazon szerver parkot váltott. Lehet még néhány más nsg cég is használta, de OEM , direktben adott szerverekhez készült

(#114) cof


cof
veterán

A Windows 7 elmegy ezeken a lapokon mindenféle mókolás nélkül? Lecserélném a 775-ös szörnyet csak eddig még nem tudtam mire, de nagyon jókor jött ez a cikk, köszi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#115) kenand válasza cof (#114) üzenetére


kenand
veterán

Össze lehet hozni a Win 7-et

(#116) DarthSun válasza kenand (#115) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A képmentésemen Win10 látható, csak telepítettem rá a Gatget- ekek, külön csomagból. Amiatt lehet megtévesztő.

(#114) CoF : van fent az én lapomhoz is, a gyártó oldalán, Win7- től Win11- ig driver. Mivel nálam hobbilap, kellett az XP is, retrobb cuccok miatt. Az már nem támogatott hivatalosan, azért kellett moddolt telepítőt készítenem hozzá.

(#117) cof válasza DarthSun (#116) üzenetére


cof
veterán

Akkor ezek szerint problémamentes a Win 7 is. Nem szoktam különösebben driverezni a 775-ön sem, Windows felismeri az úgy már jó nekem. Csak a VGA-t.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118) DarthSun válasza cof (#117) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem problémamentes, mivel van driver hozzá. Nem próbáltam ugyan(Win10 és XP van fent), de mennie kell, mert támogatott. A Win7 viszont nem fogja felismerni az alaplapi eszközöket, chipsettet, stb(Win10 sem ismerte fel), azokat telepíteni kell, miután felment. Bár kenand szerint nem is biztos hogy fontos ezeket telepíteni. Én mindenesetre a Win10- re ráhúztam, működik szépen. XP alatt meg elég pluszban az AHCI driver, néhányat meg felismer, néhányat nem, de műkszik végülis.

(#119) kenand válasza DarthSun (#118) üzenetére


kenand
veterán

Egy részéét telpítettem csak mert főleg desktop chipsetesek esetén a boot idő nagyon megnyúlik.

(#120) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Mester! Minden tiszteletem a tied! Ez a kínai alaplap szinte semmit nem ér! Ár érték arányban pedig borzasztó drága! Arról nem beszélve, hogy némelyik csak 2 vagy 4 memóriamodult fogad. Nekem egy Rampage V lapom van ami 56k volt az eBay-on! Van egy másik Rampage V lapom ami 4x4 gb Kingston rammal I7 5820k processzorral és egy Noctua DH14 hűtővel volt 78k postával együtt az eBayon! Ezek a kínai lapok is 50k körűl mennek. Tehát nem éri meg ezekkel vacakolni! Ez csak az ÉN véleményem! Tehát ÉN úgy gondolom, hogy ezek az alaplapok szinte semmit nem érnek.

(#121) DarthSun válasza Cingi1979 (#120) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én még a mester cikkének megjelenése előtt már kínai lapot vettem, mert szerintem meg tök jó...

RampageV...végülis nem annyira rossz, de... Nemrég volt HA- n is, de nem csaptam le rá mert
- ez olyan általános, közönséges, semmi különleges nincs benne, a kínai lap egzotikusabb (ez nem jelenti azt hogy nem kedvelem az Asus lapokat, a ZEN- es is az, meg a videokártya benne, és még sok cucc van tőlük, teljesen jók)
- EATX méret, az előkészített házam, Sharkoon VG7W jó tágas, de még abba sem férne bele ez a lepedő méretű lap, ahogy egyeztettem a méreteket.

Felment a kínai lapok ára is amúgy, dollárban is, meg az árfolyam is romlott. Én még 125,88$- ért vettem Ali ESP EU raktárból, ma meg már 159,87 USD, de annyira király-feelinges lap, hogy most is ezt venném :D ;]

szerk : ja és a C612- re moddolt XP telepítőm gőzöm sincs hogy felmenne-e a közönséges desktop X99 chipsettre. Valamint nincs fent a Win11 támogatás, viszont a kínai laphoz már igen.

[ Szerkesztve ]

(#122) kenand válasza Cingi1979 (#120) üzenetére


kenand
veterán

Kínai lapok nem olyan rosszak, nem olyan jók, mint egy Brand x99, de az nem mindig kapható, vadászni kell rá.
Rengeteg kínai lap van, van 8 RAM foglaltos is, de 4 csatornán 4x16 GB mire nem elég?
Nem mindbe mennek az Olcsó ECC RAM-ok a brand lapok közül. nekem ez fontos volt mivel x58-as lapjaim vannak DDR3-mal, DDR4 desktop RAM-jaim nem voltak...
Tény július óta van ÁFA most meg a Forint is nagyon gyenge, így drága lett a külföldi rendelés.....
Múltkor hw apron volt 2 brand X99 kb jó kínai áron, de pillanatok alatt elvitték (pedig kicsit hibás is volt), eladó nem is válaszolt a kérdésemre..

(#123) sEsE123


sEsE123
csendes tag

Sziasztok, az alábbi kombó szerintem elég jó ajánlatnak tűnik [Kllisre X99 (B85) - B5 + E5 2660 V3 + Desktop DDR4 2X8GB 2666].
Nektek mi a véleményetek róla? Az, hogy a memória az desktop és nem ecc az gondolom nem sok vizet zavar, ugye? Vagy van bármiféle hátránya/előnye?

Otthoni szerverként szeretném használni, tehát egy nagyon gagyi videokártya lesz benne, így az 500W-os PSU az elég lesz neki?

(#124) DarthSun válasza sEsE123 (#123) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem másik cégtől van a lapom, de sztem jó kitt ez is. 105W CPU, gondolom a VRM is bírni fogja. Hasonló felhasználásra bevállalnám én is. A 2660 procival és a 16GB rammal az ára is kedvező.
500W táp elég sztem is, ha nem lesz benne vadállat videokártya.

[ Szerkesztve ]

(#125) kenand válasza sEsE123 (#123) üzenetére


kenand
veterán

Igen gyengus video kártyával bőven elég az 500W-os táp mivel a TPD szigorúan szabályozott nem lesz több 105W-nál. Nem lesz gond a desktop DDR4-gyel főleg ha együtt veszed (néhány desktop nem megy) De itt a kombót csak tesztelték a kis kínaiak..

(#126) sEsE123


sEsE123
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat, a kombó megrendelve :)

(#127) vrob válasza sEsE123 (#123) üzenetére


vrob
tag

A leírásában azt írják a lap támogatja a quad channelt is - ennek érdemes utánamenni, mik a tapasztalatok a kommentekben.
Annyiból érdekes, hogy milyen szerver funkcióra használnád fel. Amennyiben a memória sebesség számít, minimális plusz beruházással, 4 memória modullal duplázhatnád a memória sávszélességet.

(#128) kenand válasza vrob (#127) üzenetére


kenand
veterán

Érdemes bele venni minimum 1 de még inkább 2 modult. 26xx v3 as xeonnal a ram 1866 vagy 2133 Mhz de 3 vagy 4 csatornán egészen jó a sebeség így is

(#129) hobizoli


hobizoli
nagyúr

nekem egy X99-V102Z van, benne egy E5-1650v4, es 4x8GB DDR4-2400 (kinai)
meg egy X99-K9 egy E5-1620v4-l 4x4GB DDR4-3000 (Corsair)

regebben 1650v3 es 1620v3 volt ezekben
azok is megvannak meg, meg a 2620v3 is
a 1620v3-bol talan ketto is akad

igazabol ezekkel nem lenne annyira lenyeg az all core turbo, mert eleve magas az alap orajeluk is, meg v4-k leven nem is menne, de v4-k mar 14nm-s Boadwell-EP core, nem 22nm-s Haswell-EP, mint a v3-k

eleve +1-200MHz ajiba + kis optimalizalasi okossagok + max RAM sebesseg is 2400MHz
meg kisebb TDP is, mikozben a TDP limit meg ugyanugy 140W
ezekben mar FIVR (Fully Integrated Voltage Regulator) is van, igy az alaplapi VRM-t nem is annyira cseszteti

mindketton top flow kuler van

a 1650v4-n egy BeQuite Shadow Rock TF2
a 1620v4-n meg egy Deepcool Gamma Archer

a 1620v4-t most vettem kb 3 hete itt a PH-n 10k-ert es volt meg a hirdetonek

több drón kell ;P

(#130) hobizoli


hobizoli
nagyúr

a mATX-s X99+C612-s alaplapokat onnan lehet megismerni ranezesre is, hogy azokon 6db SATA port van, es melle sosincs PS2 port hatul

a B85-s I/O chipes deszakon csak 4 db SATA van, es van PS2 is az USB-k mellett


de amugy eleg jol leirjak a leirasokban mi van rajta
meg a memvezerlo milyen kiepitesu, mert attol, hogy 4db DIMM van, az meg siman lehet csak 2 csatornasra is behuzalozva a NYAK-n
a 8db DIMM-s se 8 channel, csak 4
max akkor 8, ha ket CPU foglalat is van, es mindketto dedikalt RAM-t hasznal, de azokbol is van olyan, ami "csak" 4 channel akkoris

mostanaban annnnnyira ez X99 dolog azert nem eri mar, meg leven 1.5x annyiba kerul a deszka, mint 1.5-2 eve, es annyiert meg van vatta uj s1700, de s1200 is siman

CPU lehet dragabb ezekbe, de az X99 melle mindig kell vmi dVGA-t is rakni, office, web, FB, YT gepbe meg a s1200 s1700 siman elmegy IGP-rol is

több drón kell ;P

(#131) kenand válasza hobizoli (#130) üzenetére


kenand
veterán

Office gépbe nem vesz az ember ilyen lapot az tény.

(#132) kenand válasza hobizoli (#130) üzenetére


kenand
veterán

C612-es chipsettelnis lehet ps2 az alaplapon

(#133) DarthSun válasza kenand (#132) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Van is, az enyémen is(C612), igaz nem mATX, hanem sima ATX- es.
(#130) hobizoli : hobbigépnek príma, én annak vettem. A S1700/1200 az túl szokványos lesz, nincs benne egzotikus íz :D

(#134) kenand válasza DarthSun (#133) üzenetére


kenand
veterán

Más a célcsoport. Cikkbelejét ezzel kezdtem. Annsk való aki szeret egy kicsi bütykörészni, kevesebből többet kihozni. Ugyan az LGA1700 is lehet ilyen de mas árkategóriában. Néhány draga DDR5-ös alaplapban emelhető a BCLK. De a ap és a DDR5 is nagyon drága

(#135) DarthSun válasza kenand (#134) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, olvastam és egyetértek. Csak néha túl lelkesen postolok :B Nagyon bejött a kínai csodalap+Xeon páros, régebben meg nem jósoltam volna hogy mára elérhető lesz az átlagembernek is a 2011v3, akkoriban azt mondtam, nekem ilyen sosem lesz.

(#136) hobizoli válasza DarthSun (#135) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csak ha jobban megnezitek az arakat, manapsag egy 2066 technika se sokkal dragabb am, ha vmi epkezlababb E5-t raksz ossze
30-40k-ert van olyan deszka is itt a HA-n is hozza... es az nem kinai
meg az mar boven 4 GHz felett is tud menni alapbol, meg tovabbi optimalizalasok is voltak a core-ban, tehat meg azonos orajelen is gyorsabb lenne, es meg a RAM-t is tudja vinni 2666-3000MHz-n

egy 7820X 8c16t 4.5GHz-re feltekeri magat... 60k az Ebay-n, neha itt is fel-felbukkan annyiert
9800X, 190GBP = 83k

egy kinai "megveheto" X99 ATX meretu deszka is 40k-nel kezdodik...lassan inkabb 50k

...akkor meg hol is tartunk?

a 2066 ket eve meg 1.5x dragabb volt, a 2011-3 meg most 1.5x annyiba kerul
ennyit kozelitettek az arak egymashoz

pont ket eve amikor vettem a Machinist X99 V102Z + E5-2620v3 + 2x8GB DDR4-2400-t, az 42k volt szumma postazva
most egy ilyesmi X99-s mATX deszka pl az "X99-K9" mar 37k csak magaban
tudom, hogy van olcsobb is, de az nem C612-s

több drón kell ;P

(#137) DarthSun válasza hobizoli (#136) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van végülis. Régebben néztem itt a helyi Aprón, még magasabbak voltak az árak. Most :
-X79-X299 : elég jó választék, elég jó áron
-X99 : jelenleg kisebb választék

Viszont nálam spéci az eset : UK- ból kaptam ingyen egy 2011v3- as procit régebben. Néztem a kis Xeont, jó lenne hozzá lap, de akkor még drága volt, meg a kasszám is laposabb. Egy blogban láttam meg először a jelenlegi X99 lapomat. Akkor tudtam meg hogy a kínaiak is gyártják, kedvező áron. Hű nekem ilyen kell. Ez lett bakancslistás.
Még speciálisabb : X79 - van natív XP támogatás. X99 : nincs XP támogatás, de megoldható szerkesztett telepítővel, így ennél maradtam. X299 : nemtom, de arra azt tippelem hogy már egyáltalán nem megy fel.
Mivel retro-kedvelő vagyok, és az overkill szélsőségek híve, ezért kell egy ilyen rendszerre az XP nekem. De természetesen Win10 is ment rá, így régi és mai cuccokra is tudom használni.

Itt pld egy szép kiterjesztett XP desk mentés, retro+félretro dualvideo kártyákkal 2 retro LCD monitorra küldve :

(#138) kenand


kenand
veterán

Azzal egyetértek, hogy kicsit túlárazott már a kínai X99-es alaplap, az E5 Xeon viszont a legjljobb áron van ennél lejjebb mar nem nagyon megy ( vagy csak később amikor tényleg nem érdemes vele gondolkodni)
Pár éve barand x79 nagyon drága volt , mert már olcsó volt hozzá a Xeon, újabb néhány éves x99-es lap olcsó, mert drága volt hozzà a cpu. Most is ez lesz. Vehet at ember X299-es lapot tűrhető áron aztan elteheti a polcra, 1-2 év múlva amikor jön a leselejzett Xeon dömping mehet bele akkor mar olcsó Xeon...

(#139) hobizoli válasza kenand (#138) üzenetére


hobizoli
nagyúr

attol fugg melyik CPU-t nezed
1620v3-vel tenyleg futti aron van egy 4xxx Haswell i7-d, az meg OK is
az helyett siman megvennem most is
egy jobb B85-s deszka meg egy i7-4770 40k alatt nem all meg
annyibol meg kinon egy X99-K9 meg a 1620v3 is...akar egy 1620v4 is

de ha kene az ennel core IS, meg a relativ magas alap orajel IS, akkor egy 1650v3 mar qrvara sokkal tobbe kerul ennel most.... 40k az Ali-n is
mert sokra nem mesz az allcore turbo-val se, ha 2620v3 3.2GHz-t tud azzal is, a 1650v3 meg 3.5GHz alapbol es allcore-ban magatol felmegy 3.6GHz-re, 2core-l meg 3.8GHz-re is
plusz annak jobb fele alaplapban allithato a szorzo is
es atlag juzernek nem feltetlenul az a jo, ha 12core megy 2.6GHz-n, hanem ha inkabb keves megy magason
jatszani akarsz vele, azt latod, hogy nem jonnek ugy az fps-k, hiaba van mellette gamer VGA

amikor en vettem 26k-ert volt ilyen CPU es a 7820X meg 90-100k volt

azaz akkor 52k-bol megvolt az X99 V102Z-vel egyutt ez a CPU, RAM-t megvehettel igazabol bele itt is
1650v3 6c12t 3.5GHz (3.8GHz), aztan 32k-ert lett bele egy 1650v4 is 6c12t 3.6GHz (4GHz)

ezeknek megnezed most az arat, annyibol all meg kb mint a 7820X is...sot
alaplap meg mar kb ugyanannyi hozza
elkezdesz most szamolni 1650v3 40k az Ali-n, X99-K9 meg 37k.... az 77k es megjon 1 honap alatt
2066-s deszka most is van 30k-ert itt a HA-n, bele egy 7820X 60k az Ebay-n, de itt a HA-n is szokott lenni kb annyiert, azzal az a vonal 90k es az mar nem is csak 6c12t, hanem 8c16t, meg az min 0.5GHz-l magasabb orajelet is tud csipobol
1650v4-t nezek, akkor az 82k(!!) az Ali-n

több drón kell ;P

(#140) kenand válasza hobizoli (#139) üzenetére


kenand
veterán

1650v3-et nem kell venni, nem éri meg egy 2666 V3 sokkal jobb ár/érték arányú 40 USD 3.5GHz all core turbo 10 mag. Most kll venni 2066, aztán polcra tenni

(#141) vrob


vrob
tag

Az aprón jelenleg árulnak 8/16-os 1660V4-et 35 ezerért.
2011v3 platform még egy utolsó bővítésére nem rossz vétel.

(#142) kenand


kenand
veterán

Utána néztem, sajna x299-te nem lesznek Xeonok, Lga 2066-os Xeon-w hez c442 chipset kell, asztali x299-cwlnem megy. Max ha a kis kínaiak leforrasztják majd a szerever alaplapokról a c442-t és lesz kínai x299...

(#143) Cingi1979 válasza DarthSun (#121) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Én csak azt mondtam, hogy a Kínai alaplapok ár érték aránya nevetséges a minőséghez képest! Nem vitatkozni akartam. Véleményem szerint horribilis összegeket kérnek egy Kínai X99 vagy X79 lapokért. Nézd mit vettem a Kínai lap árával megegyező összegért! Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a Kínai alaplap egyenértékű ezzel az Asus lappal???!!! :K [kép] :K :K :C Ez egy full dobozos Rampage V edition 10 alaplap. :K Nem hinném, hogy a Kínai alaplapok egyenértékűek lennének ezekkel a lapokkal. Ezért mondtam azt, hogy szerintem NEM éri meg beruházni a Kínai lapokra ha lehet venni hasonló összegért minőségi alaplapokat! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#144) DarthSun válasza Cingi1979 (#143) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó hát jobb a Rampage nyilván(csak elfogultsági véleményem volt). Nekem a kínai volt a bakancslistán, marad is. Mikor rendeltem, akkor még drágábbak voltak ezek a komolyabb X99- ek. Valamint említettem hogy ehhez még lehet moddolt XP telepítőt készíteni, a C612 drivert magánember megírta.
Házba is költözött már a drágaszágom :


(#145) DarthSun válasza DarthSun (#144) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és pont nem férne el ebben a házban. Rampage : 30.5 cm x 27.2 cm, Huananzhi : 30cm x 24.4cm. Közel 3cm- el mélyebb, lényegében belemenne, de néhány dolgot taktikailag pont ütne. A GPU power kábeleket már így sem tudtam átfűzni, megteltek az átvezető nyílások, pedig jó nagyok.

(#146) hobizoli válasza Cingi1979 (#143) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a mostani allapot mar

amikor ez az egesz kinai X99 tema indult akkor 24-25k volt egy X99 V102Z meg 80-90k egy ilyen Asus deszka
azert az diffi

en mar inkabb azt mondom, hogy X99-be sehogy sem eri mar meg most beruhazni
az X299 szinte ugyanaz arban
OK, van meg egy 15-20k diffi az is inkabb csak a CPU miatt, de a X99 kinai vs brand cuccoknal meg 2 eve meg 60k volt
az X99 ara felfele ment a X299 meg lefele, kiegyenlitodott a ketto
uj X99+C612-s kinai deszka aran lehet venni brand X299-st itt a HA-n is akar

CPU orajele meg 4GHz feletti es 8c16t-n is tudja
azert ilyen E5-s CPU nem igazan van
plusz a core logic is okosabb lett kozben, szoval meg azonos orajelen is gyorsabbabb egy szalon meg multi-ban is

több drón kell ;P

(#147) cof válasza Cingi1979 (#143) üzenetére


cof
veterán

Hol lehet kapni ennyiért?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#148) vrob válasza Cingi1979 (#143) üzenetére


vrob
tag

Egy kínai lapba beletuszkolhatsz 256GB RAM-ot is ha arra van igény olcsó ecc ramokkal.
Ami egyébként vicces. Végül is stabilabb rendszert építhetsz a kínai lapból az ecc modulokkal, olcsóbban
Cserébe kicsit zajos az integrált hangkártyája, meg gyengébb a vrm rajta.

Persze vannak Brand lapok is amit támogatnak ecc-t, de utána kell járni.

(#149) kenand válasza hobizoli (#146) üzenetére


kenand
veterán

x299-be nagyon drága a CPU és Xeon sajna soha sem lesz, így nem lesz olyan "jó vétel" mint az x99 (volt)
Egyébként AMD és LGA1700 DDR4 ha nagyon kell a teljesítmény. (főleg az 1 szálú)
De RAM még desktop DDR4-gyel is drágább (nem beszélve a BCLK tuningolható DDR5-ös lapokat oda DDR5 kell és az nagyon drága)

Tény pont az LGA1700-zal nagyot ugrott az Intel és egy 4 magos i3 1210f is egészen jó (játékra bőven elég), fapados H610-es lapban is megy.

De ha sok szál kell és sok RAM még mindig jó a kínai X99 vagy jó áron vett brand x99 Xeonnal ami eszi az ECC DDR4-et (utóbbi azonban nem vehető csak úgy, vadászni kell rá)

[ Szerkesztve ]

(#150) Cingi1979 válasza cof (#147) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

eBay! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.