Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#254) emiki6


emiki6
veterán

Nos, a hsz-eket még nem néztem végig, de megnéztem az angol biológiai hátteres cikket. Tanulság:
- Sokan árulnak piruvátot, mint zsírégetőt, most szembesültem vele, hogy a piruvát magyarul piroszőlősav. Nos aki tanult középiskolában bioszt, az elvileg tudja, hogy a szervezet hogyan bontja a glükózt, de azért leírom. Felbontja kisebb vegyületekre első körben keletkezik lényegében 2 ATP (ez biztosítja az energiát a szervezet számára) és piroszőlősav, amiből még további 34 (!) ATP nyerhető ki (ha nincs elég oxigén, akkor ebből lesz a tejsav, ekkor csak 2 ATP keletkezik). Tehát amit zsírégetőként vásárolnak, az egy olyan vegyület melynek energiatartalma közel azonos a szőlőcukoréval... :DDD
- Nem tudom, benne volt e a cikkben, a kellemetlen száj, vizeletszagért az aceton felelős, közismertebb nevén körömlakklemosó. :) Nem mondom, hogy jót tesz, de nyilván ha a szervezet nem tudná mit állít elő és hogyan kezelje, akkor nem állítaná elő. Mint írtátok, ez elmúlik idővel, ami 2 okból lehet szerintem: 1) A szervezet jobban tudja kezelni az aceton előanyagát, így nem keletkezik aceton. 2) Elégeti az acetont is valahogy. Bármelyikről legyen szó, mindenképp érdekes (jó értelemben). :K Nem kell megijedni az alkohol "bontás" közti terméke, ami a másnaposságot okozza károsabb. :)
- És igen, a szervezet képes mind a glükózt, mind a fehérjét, mind pedig a zsírt átalakítani azzá a vegyületté, amit a szervezet általában használ, mint energiaforrás (acetil-koenzim). Tehát aki csak fehérjét eszik az is túléli. :)

Ez nem egy szakmai hsz, nem vagyok biológus, így félköznapin fogalmaztam. Remélem írtam újdonságot valaki számára, ha nem is a témában.

Aztán vigyázni, nem lepisilni a frissen lakkozott körmöt! ;) :))

Még valami, én úgy tudom, a rost a bélmozgást elősegíti, így éppen hogy nem kéne székrekedés okoznia.

A kálisó érdekes kérdés, sok rosszat hallani felőle, de hiteles tudásom nincs róla, nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.