Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Nagyon sok éves kérdés merült fel bennem.

Lehetne e egy sima Akkumulátor cella töltéssel?

Mert sokáig úgy tudtam, hogy az eleve egy akkumulátor.

(#2) kenand válasza #90088192 (#1) üzenetére


kenand
veterán

Sima CR 2032 gomb elem van általában az alaplapokban. Csak a desktop lapokban (de még a thin clientekben is) általában szabvány foglalat van amiben ki lehet pattintani az elemet. Ha nincs CMOS rezet, vagy nincs meg a lap leírás melyik jumper az stb, akkor BIOS rezetre is jó a művelet. De ha furcsaságokat művel a régi alaplap (nekem is van több 775/1366 amik több, mint 10 évesek) akkor is érdemes a gomb elemre rámérni 3V felett jó, ha lemerült cserélni kell, aztán sok probléma megoldódik..

BRIX-ben meg laptopokban a hely hiánya miatt nem fér el a szabvány 2032-es foglalt, így oldják meg: 2 vezeték ráforrasztva, leszigetelve, kis rövid vezetékkel alaplapra kötve .
(csatiból több méret van, emitt is írtam a bejegyzést, hogy ez jó a BRIX-ekhez)
Anyagár nincs 100FT, emiatt elég húzós a magyar boltos 2.7K Ft....

[ Szerkesztve ]

(#3) Hieronymus válasza #90088192 (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs értelme.
Ha áram alatt hagyják a pécét, akkor az elem nagyon - nagyon hosszú ideig bírja. Az akkumulátor sem maradna sokkal hosszabban működőképes.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Gdi


Gdi
senior tag

Ha van kéznél forrasztáshoz cucc, akkor olcsóbb egy foglalat (195Ft), meg egy sima CR2032-es elem. Ezt zsugorcsövezed, vagy szigszallagozod. És később is olcsón cserélhető benne az elem.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) kenand válasza Gdi (#4) üzenetére


kenand
veterán

Megoldható lenne, gyárilag is csinálhatták volna így. De nem kell olyan sűrűn cserélni. Szeintem van olyan 10 éves X58-as amiben még eredeti elem van. 2 db volt 500ft ebből a laptop kivitelből, persze lehet állásában lemerül majd...

(#6) Csupingo


Csupingo
veterán

Ha már az elemeknél tartunk... Ismerősnek van egy régi pc-je. Ritkán használják és utána le is van kapcsolva a hosszabbító. Szerintetek így mennyit bír egy alaplapi elem?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#7) adapter07 válasza #90088192 (#1) üzenetére


adapter07
csendes tag

A számítástechnika hőskorában, az XT, AT 286, AT 386 alaplapokon akkumulátor volt beforrasztva. Hamarabb tönkrement, mint ameddig a mai elemek tartanak, és a cseréje is macerás volt.

(#8) razorbenke92 válasza Csupingo (#6) üzenetére

Nagyon sok változó van egy ilyen matekban. Az elemek kapacitásában is van szórás, az önkisülésük mértékében is. Valamint olyan pici áramról beszélünk, ahol már százalékosan jelentős módosító tényező a környezeti hőmérséklet, de a nyomtatott áramkör tervezésének függvényében akár a páratartalom is.

4 év ami nagyjából garantált, de nekem pl. van egy Toshiba Portege 3110CT-m, 1999-es gyártmány, kb. 7 éve (talán több) biztos rossz az akksija, tehát "hidegen" van tárolva, de a legutóbb amikor elővettem a fiókból, még nem panaszkodott a CMOS.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#9) Csupingo válasza razorbenke92 (#8) üzenetére


Csupingo
veterán

Ok. Most lett cserélve, akkor szerintem előbb válnak meg a géptől, mielőtt lemerülne.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#10) #90088192 válasza Hieronymus (#3) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez egy jó felvetés. :R

(#11) kenand válasza Csupingo (#6) üzenetére


kenand
veterán

Úgy is maradhat sokáig jó, de ha fura jelenségek vannak, érdemes multiméterrel kimérni, ha kevés a fesz cserélni

(#12) #89309696 válasza Csupingo (#6) üzenetére


#89309696
törölt tag

Lehetetlen megmondani, de pár évet simán. Nekem a konyhai meg a szobamérlegben fél évet bírnak, pedig ritkán használom. Nem az elem szar, hanem az adott eszköz zabálja le idle ennyire, ekkora a szórás. Alaplapok amiket eddig próbáltam azok sokkal tovább bírták.

A mostani alaplapom januárban lesz 5 éves, mikor megvettem cseréltem benne elemet Duracellre. Még mindig oké, pedig áramtalanítom én is a gépet, ha elmegyek otthonról.

(#13) Csupingo válasza #89309696 (#12) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi, akkor nem izgulok. Mondjuk pc-nél az elem az egyik legszolidabb tétel, meg szerintem pár évnél tovább nem lesz meg a gép.
A 3-mal ezelőtti alaplapomat talán 7-8 éve adtam el ismerősnek. Én is 2-3 évig használtam, és most lett bent elem cserélve. Kb. 11 évet bírt. Mondjuk én nem áramtalanítottam soha, azt nem tudom az új helyén hogy használják.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14) Hieronymus válasza adapter07 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A csere nem volt gond.
Lehetett hozzá elemtartót kapni és az akkumulátor mellett ott volt a tüskesor.

A macera, a beforrasztott akku eltávolítása volt. Lassan de biztosan kiengedte magából azt a trutyit, ami mindent tönkretett, amihez elért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) UnA válasza #89309696 (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

Ebből látszik, hogy sokféle termék van, nálunk a szobamérleg majdnem 10 évig húzta az eredeti elemmel.. .

(#16) kenand válasza UnA (#15) üzenetére


kenand
veterán

Xiaomi szenzorok is 2032-es elemmel mennek. az ALDI-s 2-3 hónapot bírt, az IKEA-s sokkal jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.